Які квартири вважаються хрущовки

Авторadmin

Які квартири вважаються хрущовки

"Хрущовками" називають зазвичай 5-поверхові цегляні і панельні будинки без технічного поверху, ліфта й сміттєпроводу. Їх почали масово споруджувати всередині ХХ століття за часів правління Микити Хрущова, звідки й пішла їхня назва.21 жовт. 2019 р.

Стабільну версію було перевірено 19 грудня 2022. Хрущовки — зазвичай п'ятиповерхові панельні і цегляні будинки без технічного поверху, ліфта й сміттєпроводу, що почали масово споруджуватися в СРСР під час правління Микити Хрущова, за що і отримали в народі його ім'я.

Багато жителів впевнені: будинки-хрущовки були придумані саме в Радянському Союзі для того, щоб забезпечити городян дешевим житлом, хай і не найкомфортнішим. Насправді вигадав їх — французький архітектор Ле Корбюзьє. Річ у тім, що після Другої світової у Франції спостерігалася нестача придатних для житла будинків.

У них були передбачені тільки одно- і двокімнатні квартири з санвузлами і сидячими ваннами. Висота стель в таких будинках становила 2,5 метра.

Будівництво цього типу житла розпочалося в 70-х роках минулого століття і тривало до початку 90-х. років. Квартири-чешки розташовані в основному в спальних районах міст, де непоганий рівень довколишньої інфраструктури і в пішій доступності обов'язково є школа та дитячий садок.

«Сталінки», сталінські будинки, сталінські будівлі — загальноприйнята розмовна назва багатоквартирних будинків, які споруджувалися в СРСР з 1933 року до початку 1960-х років, головним чином під час правління Йосипа Сталіна, переважно в стилі неокласицизм (сталінський ампір).





Хрущовки — зазвичай п’ятиповерхові панельні і цегляні будинки без технічного поверху, ліфта й сміттєпроводу, що почали масово споруджуватися в СРСР під час правління Микити Хрущова, за що і отримали в народі його ім’я.

Про автора

admin administrator