Які квіти не можна алергікам

Авторadmin

Які квіти не можна алергікам

Небезпечні кімнатні рослини, які можуть заподіяти шкоду алергікам

Любов до кімнатних квітів іноді призводить до великих розчарувань.

Роблячи вибір на користь тої чи іншої домашньої рослини, потрібно враховувати, що деякі з них можуть стати справжньою проблемою для алергіків, інформує Ukr.Media.

Азалія

Дуже популярна рослина, яку можна зустріти практично у всіх квіткових магазинах. Красиво цвіте і має різноманітну колірну палітру.

Листя і квіти азалії містять андромедотоксин. Це отруйна речовина, яка відноситься до нейротоксинів і може викликати сильну алергічну реакцію на шкірі — свербіж, висип.

Аромат азалії дуже сильний і стійкий. Через нього у вас може розболітися голова, з’явитися нудота, дертя в горлі та нежить. Тому краще не ставте квітучу азалію в приміщеннях, де ви проводите багато часу. Ця квітка категорично не підходить для спальні та дитячої кімнати.

Каланхое

Ця красива і цілюща рослина зустрічається майже в кожному будинку. Каланхое володіє корисними властивостями та активно застосовується в народній медицині. Але крім лікувального ефекту, воно може викликати сильну алергічну реакцію.

Сік каланхое може спровокувати подразнення на шкірі, свербіж і висип. А при контакті зі слизовими горла і носа — набряки дихальних шляхів. Тому якщо хочете використовувати каланхое з лікувальною метою обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Герань

Мабуть, це один із найпопулярніших кімнатних квітів, яке можна зустріти майже на кожному підвіконні. Листя цієї рослини містять велику кількість ефірної олії, яка має бактерицидну дію. Вона знезаражує повітря в приміщенні та допомагає боротися з комахами.

А ще ефірна олія герані активно застосовують в косметології. Але, попри свої цілющі властивості, ця квітка є одним з найпоширеніших алергенів.

Реакція може проявитися після тактильного контакту з квіткою, при вдиханні її пилку або при лікуванні народними засобами. У алергіків герань викликає кашель, дертя в горлі, сльозотечу і навіть висип.

Агава

Ця цікава рослина відома як сировину для виготовлення текіли. Листя агави, серцевина стебла і сік широко застосовуються в медицині та кулінарії. Соком агави лікують захворювання опорно-рухового апарату.

Проте при індивідуальній непереносності сік рослини спричиняє сильні опіки шкіри, свербіж та висипання. При цьому він не дасть потрібного вам лікувального ефекту.

Брунфельсія

Дуже красива кімнатна рослина, усипана бузковими квітами, які мають чудовий аромат. Це представник сімейства пасльонових. Тому майже всі частини рослини отруйні, особливо багато токсинів міститься в плодах.

Шкідливі речовини, що містяться в брунфельсії, володіють нейротоксичною дією. Крім того токсини викликають сильне отруєння та алергічну реакцію при вживанні всередину. Тому не забувайте мити руки після роботи з цією квіткою і тримайте її подалі від маленьких дітей і домашніх улюбленців.

Які квіти можна дарувати алергікам

Квіти – універсальний подарунок, здатний порадувати проявом уваги будь-яку людину. Виняток становлять люди з алергією на квіти: навіть найкрасивіша композиція, складена з любов’ю і трепетом, в кращому випадку викличе у алергіків нежить і зіпсує свято. Однак це не означає, що дівчину зі специфічною реакцією організму на квіти доведеться залишити без флористичних сюрпризів: знаючи, які сорти можна дарувати алергікам, можна підібрати букет правильно і зробити подарунок безпечним, а торжество – ще більш радісним.

Небезпечні квіти

Симптоми алергії з’являються через те, що організм помилково розпізнає в пилку рослин чужорідний білок і намагається від нього захиститися. Головну небезпеку для алергіків представляють квіти з легкої пилком, яка від найменших рухів піднімається в повітря і подразнює слизову оболонку дихальних шляхів. Дрібна пилок дуже часто поєднується з вираженим ароматом, тому якщо ви не впевнені у відсутності у одержувача квітів алергії, мають сильний рослини краще не дарувати. Крім того, яскравий аромат квітів може стати причиною головного болю.

До квітів, які краще не дарувати алергікам, відносяться:

  • Ромашки зокрема і всі польові квіти взагалі.
  • Гербери.
  • Хризантеми.
  • Лілії та кали.
  • Соняшники.
  • Гіацинти.

До сильних алергенів відносяться практично всі злакові, тому в букети краще не додавати жито, пшеницю та інші колоски. Також варто уникати декору з папоротей.

На які квіти немає алергії

Сучасні селекціонери працюють над виведенням цілком гіпоалергенних сортів рослин, які гарантовано не викличуть імунної реакції навіть при наявності яскравого аромату. Один з таких квітів – декоративний соняшник виду «Cappucino». Великі квіткові магазини дбають про те, щоб в їхньому асортименті були представлені гібридні сорти рослин, які володіють мінімальним ризиком розвитку алергії.

Найменш небезпечними щодо імунних реакцій вважаються рослини, що володіють тонким ароматом або ті, у яких запах відсутній зовсім. Пилок гіпоалергенних сортів рослин зазвичай важка, завдяки чому майже не піднімається в повітря, а кількість її мінімально.

Квіти, які не викликають алергію:

  • Орхідеї. Екзотичні красуні майже не мають пилку і володіють тонким ненав’язливим ароматом, а тому дарувати їх можна навіть тим, хто страждає на бронхіальну астму.
  • Троянди. Незважаючи на виражений запах, бутони троянд мають особливу форму, яка затримує важку пилок всередині квітки.
  • Альстромерии. Ці квіти називають також перуанськими ліліями. Вони дійсно схожі на представників лілійних, однак не в плані алергенність: альстромерії майже не пахнуть, а в суцвіттях знаходиться зовсім невелика кількість пилку, що робить ці рослини безпечними для алергіків.
  • Еустома (лізіантус). Квіти, схожі на троянди, що володіють легким запахом. Бутони еустом мають більш повітряну форму, ніж головки троянд, але пилок, що знаходиться біля основи квітки, досить великий і важкий, що не дозволяє йому підніматися в повітря.
  • Тюльпани. Чашки цих рослин з ненав’язливим ароматом майже не містять пилку, а тому підходять для дарування алергікам.
  • Нарциси. Як і тюльпани, ці квіти практично не пахнуть і не мають пилку.

Що подарувати дівчині, у якої алергія на квіти

Якщо імунна реакція у людини, якій ви хочете подарувати квіти, виражена дуже яскраво, краще не ризикувати і замість квіткової композиції подарувати кошик фруктів. Ще одна альтернатива квітам – солодкі букети: в них можна додати м’яку іграшку або інший приємний сюрприз.

Правила, за якими слід вибирати кімнатні рослини, нічим не відрізняються від рекомендацій по вибору букетів: в період цвітіння домашні культури не повинні виділяти різкий запах і дрібну пилок. Кращими кандидатами на роль нового квітки для алергіка стануть нецветущіе види з гладкими листям, махрові сорти рослин і вихідці з тропіків: кількість тичинок у густомахрових квіток мінімально, за рахунок чого пилок практично не виділяється, а тропічні види люблять високу вологість, “прибиває” пилок до квітки. Якщо ж дівчині подобається саме “небезпечне” рослина, його можна подарувати, помістивши попередньо в персональний флораріум.

Домашні квіти, які не викликають алергію:

  • плющі;
  • орхідеї (зокрема фаленопсис);
  • хлорофітум і спатіфіллуми;
  • драцени і традесканції;
  • рододендрони;
  • гібіскуси;
  • верески і ананасові;
  • кедр і лавр;
  • нецветущіе кактуси і сукуленти в цілому;
  • кімнатні цибулинні (нарциси, крокуси);
  • горшкові троянди і гортензії.

Про автора

admin administrator