Які області увійшли до складу України

Авторadmin

Які області увійшли до складу України

У листопаді 1939 р. сесії Верховної Ради СРСР і УРСР ухвалили відповідні закони. На території Західної України, що офіційно увійшла до складу УРСР, у грудні 1938 р. було створено шість областей — Львівську, Станіславську, Волинську, Тернопільську, Рівненську, Дрогобицьку.

Довідково: 29 червня 1945 року в Москві було підписано Договір між СРСР і Чехословаччиною про Закарпатську Україну, відповідно до якого Закарпаття було приєднано до Української РСР.

На території Західної України, що офіційно увійшла до складу УРСР, в грудні 1939 р. створили шість областей: Львівську, Станіславську, Волинську, Тернопільську, Рівненську, Дрогобицьку.

5 лютого 1954 року відбулось засідання Ради Міністрів РРФСР. На якому була прийнята постанова про передачу Криму до УРСР. Того ж дня Президія Верховної Ради РРФСР ухвалила передати Кримську область Українській РСР..

Того дня в Москві зібралася президія ЦК КПРС (так у ті часи називалося політбюро). На засіданні затвердили проект указу, який незабаром мала видати президія Верховної Ради СРСР. Назва: "Про передачу Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР".

29 червня 1945 року в Москві було підписано Чехословацько-радянську угоду про Карпатську Україну, за якою Закарпаття було приєднано до Української РСР. 22 січня 1946 року Карпатська Україна увійшла до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки як Закарпатська область з центром у місті Ужгород. Читати 3 хв.





Область — назва однієї з 25 адміністративних одиниць України. Області поділяються на райони (від 3 до 8 районів в області). Україна є унітарною державою, тому регіони не мають великої юридичної компетенції, крім тієї, яка встановлена Конституцією України та законом. Статті 140 …

Про автора

admin administrator