Куди можна сходити безкоштовно у Тулі

Авторadmin

Куди можна сходити безкоштовно у Тулі

Зміст:

Що подивитися в туле?

Тула відома як місто самоварів, зброї, пряників і, звичайно, Лівші, який підкував блоху. Але, крім того, це ще прекрасний кремль, безліч храмів і, звичайно, Ясна Поляна.

У цій статті розповімо докладніше, що подивитися і куди можна сходити в Тулі.

Тульський кремль

Це приємне і затишне місце, в якому особливо добре гуляється в літні дні. Прекрасно збереглася кріпосна стіна дає відчуття спокою і захищеності, а храми дарують по-справжньому милостиве настрій.

музей зброї

У Тулі знаходиться дивує своїми масштабами і багатством експозиції музей зброї. Цей музей включений до книги «100 музеїв світу». Експозиція починається з зброї давнини і закінчується сучасною зброєю. Найбільш цікава, звичайно, дуельна епоха – вишукано прикрашені дуельні пістолети дуже вражають.

музей самоварів

Не дуже великий музей, однак, відвідати його, звичайно, потрібно. В експозиції можна виявити досить цікаві екземпляри. Велика частина колекції – самовари XVIII-XX століть.

музей пряників

Це невеликий музей, однак екскурсію в ньому читають, як казку, так що, цей музей обов`язковий до відвідин тільки з гідом. Крім того, важливо відзначити, що прямо поруч з музеєм розташовується магазин тульських пряників – свіжих, ароматних і недорогих.

Ясна Поляна

Звичайно, не можна з`їздити в Тулу і не відвідати родове гніздо славнозвісного письменника Льва Толстого – Ясну Поляну, тим більше, що знаходиться вона приблизно в півгодини їзди від міста. Цікаві в Ясній Поляні не тільки будівля садиби та інші споруди, а й величезний парк, а також вельми незвичайна могила письменника.

Більше цікавих місць шукайте в розділі: Цікаві місця та пам`ятки.

Безкоштовна Прага: куди піти і що подивитися, щоб заощадити на подорожі

Прага – столиця Чехії, приваблює туристів з усього світу. Це місто вабить мандрівників своєю атмосферністю, старовинною архітектурою, цікавими пам’ятками і унікальними місцями. Чехія, міста та пам’ятки є національною історичною спадщиною країни. Що можна подивитися, куди сходити безкоштовно, щоб заощадити? – це питання цікавить багатьох. З цим розібратися читачам допоможе Hotels24.ua.

Як найкраще доїхати до Праги

Дістатися до прекрасного міста можна кількома маршрутами:

  1. З Києва літаком, час в дорозі без пересадок займе 2 години.
  2. Автобусом Україна Чехія ви приїжджаєте в столицю, далі автобусом до Праги. Є прямі рейси Київ-Прага, 24 години в дорозі і ви на місці.
  3. Потягом Київ-Прага. Час в дорозі 36 годин. Бонусом є можливість погуляти по Кракову, оскільки поїзд стоятиме близько 6 годин.

Нарешті ви в прекрасному місці, в Празі. Зупинитися можна в готелях, хостелах і апартаментах. І вперед знайомитися з дивовижною Прагою.

Старе місто в Празі

Старе Місто — це центральна, туристична частина міста. Тут ви зможете пройти вуличками з брущаткою, побачити архітектурні будівлі в різних стилях, вдихнути аромат середньовіччя.

У Старому Місті зосередилися основні визначні пам’ятки: Карлів міст, Ратуша на Староміській площі, Єврейський квартал, Порохова вежа, Тинський храм.

Рекомендуємо обов’язково пройтися по дивовижному Карлова мосту. Його довжина становить 516 м, по всій довжині розташувалися 30 скульптур політичних діячів і важливих людей країни. Міст був побудований в 1402 році, і до сих пір не змінився.

Улюбленим місцем мандрівників є годинник на Ратуші Староміської площі. Щогодини він відбиває точний час і відбувається цікаве дійство: з фігурками, апостолами і боєм. Старовинна архітектурна знахідка входить в трійку самих старих годинників.

Адреса. Центральна частина міста, район Прага-1.
Де можна зупинитися. Зупинитися пропонуємо в готелях міста: «Art Deco Imperial Hotel», «Hotel Leon D’Oro», «INNSIDE by Melia Prague Old Town».

Празький град

Празький град є старовинною та найбільшою фортецею Праги. Це головна визначна пам’ятка і архітектурна пам’ятка країни, яка розташувалася на березі р. Влтави.

Перш, ніж потрапити на територію фортеці, вам потрібно пройти Градчанську площу. На ній розташувалися історичні будівлі, релігійні храми 16 ст, не забудьте зафіксувати красу на фотоапарат.

Перш, ніж заходити всередину граду зверніть увагу на караул. Можна зробити селфі. Урочиста зміна варти відбувається в полудень, якщо буде можливість, обов’язково подивіться це дійство.

На території фортеці знаходяться кілька дворів з замками, каплицею, фонтанами. В архітектурі простежується стиль ренесансу. Тут же, знаходиться Собор Святого Віта, відвідати який приїжджають паломники з усієї Європи.

Відвідування фортеці безкоштовно. Але зайти в замок, побродити по ньому можливо за окрему плату.

Адреса. Фортеця можна знайти в районі Прага 1.
Де можна зупинитися. Пропонуємо для тимчасового житла затишні апартаменти: «Letna Garden Suites», «Tr?išt? RoseWind».

Танцюючий будинок

Танцюючий будинок являє собою унікальну, сучасну будівлю, з незвичайним дизайном і архітектурою.

Танцюючий будинок створений в честь пари, що танцює Д. Роджерс і Ф. Астеру. Придивіться уважно до будинку, він дійсно нагадує танцюючих чоловіка і жінку, їх фігури і образи. Зламані форми, сучасна подача об’єкта, унікальний стиль будівлі не підходив до архітектурних будівель міста. Але все ж «Танцюючий будинок» відмінно вписався і був признаний пам’яткою Праги.

У цей будинок можна зайти, поїсти у французькому ресторані, подивитися околиці міста з оглядового майданчика. У ньому розташувалися відомі, великі компанії міжнародного рівня.

Адреса. Район Прага-2.
Де можна зупинитися. «ANTIK Old Town hotel», «ibis Praha Wenceslas Square».

Королівський сад

Королівський сад можна знайти біля Празького граду. Це кращий сад з 6, алеями якого любила прогулюватися Королева Анна. Його відкриття датується в 1534 році. З 1990 р його відкрили для відвідувачів.

Сад пережив кілька реконструкцій, його засаджували новими екзотичними сортами кущів і дерев, квітів. На його території функціонував музичний фонтан, був розплідник і звіринець. Кращі архітектори країни працювали над його розширенням. В оранжереях, баштах і альтанках, скульптурах простежується змішання стилів: бароко, ренесанс і епохи Відродження.

Насолодитися прогулянкою по саду не зіпсує навіть погана погода в Праге. Тут дуже красиво, мальовничо та атмосферно. На території саду можна побачити літній палац Королеви Анни, Президентський будинок, будівлю мячовні (для гри в м’яч).

Сад працює з квітня до листопада.

Адреса. Сад знаходиться на території Празького граду, в районі Прага 1.
Де можна зупинитися. Пропонуємо увазі туристів «Andel’s by Vienna House Prague», «Mosaic House».

Вишеград

Вишеград розташувався на протилежному березі р. Влтави від Празького граду. Фортеця була побудована в 10 ст і являє собою величезну територію з парком, кладовищем, храмами, оглядовими майданчиками. Щоб оглянути все, вдатися в суть і зрозуміти цілого дня не вистачить.

За старих часів коронація королів відбувалася на території Вишеграду, далі процесія прямувала до Празького граду. Але через сторіччя, правителі вибрали Празький град і Вишеград забули.

Але в пам’яті жителів країни цей архітектурний замок залишиться візитною карткою міста назавжди. Тут сплелися воєдино минуле і сьогодення, давнина і сучасність.

Вхід на територію безкоштовний. Відвідування собору Петра і Павла, підвалу та галереї можливо за окрему плату.

Адреса. Прага-2.
Де можна зупинитися. Для проживання підійдуть: «Гостьовий будинок Akát Pension», «Hotel Praga 1».

На цьому список пам’яток не закінчується, його можна продовжувати дуже довго. Але ясно одне: Прага подарує вам заряд бадьорості, позитивні емоції і настрій. Рекомендуємо оплатити тур вихідного дня і насолоджуватися відпочинком. Для рідних і близьких не забудьте придбати сувеніри, солодощі і чеське пиво. Біжутерія та кришталь будуть нагадувати вам про унікальну поїздку. Подорожуйте із задоволенням, а Hotels24.ua. допоможе вам в цьому.

Читайте ще:

При повному або частковому використанні матеріалів Hotels24.ua — активне посилання на джерело обов’язкове.

Визначні місця Тули – 25 найцікавіших місць

Тульський край має справді колоритну історію. Багато традиційних промислів типу виробництва пряників або виготовлення самоварів отримали свій початок саме тут. Саме тому пам’ятки Тули настільки різноманітні та цікаві у культурному, історичному і навіть загальнонаціональному аспектах. Розкажемо, куди сходити і що подивитися насамперед. А ви за допомогою нашого огляду зможете скласти цікавий план маршруту містом.

Тульський кремль

Тульський кремль з’явився лише через п’ять років після того, як місто опинилося під владою московських князів. Тоді це була потужна, дубова фортеця, яка мала стати основним форпостом на кримськотатарському шляху. Сьогодні цей великий пам’ятник оборонного зодчества перетворився на величезний музей. В архітектурі кремля химерно поєднуються риси традиційного російського зодчества та західного формату фортифікаційних споруд.

Крім регулярної фортеці у вигляді правильного прямокутника біля також розташовуються торгові ряди, кілька соборів і навіть міська електростанція ХХ століття. Вхід на територію кремля вільний. Додаткова оплата буде потрібна лише в тому випадку, якщо ви захочете скористатися послугами екскурсовода. Кремль відкритий для відвідування з 10:00 до 20:00, у вихідні робочий день скорочується на дві години. У понеділок комплекс закрито для відвідування.

Успенський собор Тульського кремля

Цей собор справляє освіжаюче враження. Величний будинок, наповнений світлом, відрізняється багатством декору та повнотою деталей. Собор схожий на чарівну скриньку, в якій замкнені казки, через свої численні символічно барельєфи та складні різнокольорові орнаменти. Він миттєво виділяється на тлі інших релігійних споруд кремля своїм незвичайним світло-бузковим забарвленням. Спочатку на місці собору стояла невелика дерев’яна церковка, але на початку сімнадцятого століття його вирішили відбудувати у камені.

Момент був обраний ідеально – пізніше бароко стрімко втрачало свої позиції, а класицизм ще не набув завершеності. Якщо зовнішнє оформлення храму витримано у вишукано-строгих формах, то внутрішні приміщення є зразковим російським бароко з білокам’яним двоголовим орлом у центрі, багатою ліпниною та численними рослинними орнаментами.

Богоявленський собор Тульського кремля

Цей собор з’явився багатьом пізніше за Успенський. На той час жителі потребували нового, теплішого храму на противагу «холодному» Успенському собору, який не могли опалювати в зимовий період. Так, на місці приміщень, де проходили військові тренування, було вирішено звести собор імені Богоявлення Господнього. У соборі досі панує разюче домашня атмосфера тихої радості. Можливо, це враження створюється тому, що у його зведенні брали участь лише російські майстри – чимало їх були місцевими жителями.

Якщо Успенський собор славиться своїми барельєфами, то Богоявленський собор може пишатися своїми розписами – розписані не лише стіни від підлоги до самої стелі, а й купол. Щоб собор не остигав, були зведені дві величезні печі. Особливо жорстоко обійшлися із собором радянська влада – він був не просто закритий, але безжально розграбований. Малі глави храму майже одразу знесли, а барвисті розписи замазали. Від собору залишилася блякла примара. Реставраційні роботи ще ведуться.

Всесвятський кафедральний собор

Світла і така ошатна дзвіниця собору з високим шпилем видно практично з будь-якого куточка міста, тому ще чіткіше помітний контраст між тонкою архітектурою цього храму, що завмерла на межі між помпезністю бароко і вишуканістю раннього російського класицизму, і стародавніми могилами, які оточують со. Справа в тому, що першу – тоді ще дерев’яну – церкву зводили на цвинтар, щоб відспівувати померлих.

Поступово храм відбудували наново вже в камені, але могил ставало все більше – старовинні надгробки, починаючи з сімнадцятого століття, порослі мохом і сумні статуї ангелів, що тулилися в тіні – це місце нагадує стародавній некрополь десь в Англії. У соборі зберігається старовинна реліквія – Казанська ікона Божої Матері, а також чудовий образ Миколи Чудотворця афонського письма. Храм відкрито для відвідування з 6:30 до 19:00.

Миколо-Зарецька Церква

У дореволюційні часи цей храм був одним із найбагатших у місті. Спочатку на місці сучасного кам’яного храму знаходилися дві невеликі дерев’яні церковці. Примітно, що їх парафіянами здебільшого були зброярі. Ініціювали будівництво кам’яної церкви Демидови, які, як відомо, мали величезні кошти. Очевидно, для роботи над проектом був запрошений столичний архітектор, проте ім’я майстра не збереглося в історії.

Ніколо-Зарецька Церква зі своїми гладкими стінами, простим, але водночас витонченим декором разюче відрізняється від аналогічних споруд початку вісімнадцятого століття. Вона витримана в стилі петровського бароко і нагадує радше палац, ніж храмову споруду. У церкві й сьогодні, незважаючи на пережиту пожежу та розорення храму за радянських часів, збереглися предмети, привезені сюди Демидовими: чавунний жертовник, панікадила з уральської міді. Церкву можна відвідати з 7:00 до 18:00.

Центральний парк культури та відпочинку ім. Білоусова

Гуляючи сьогодні величезним зеленим масивом або відпочиваючи на березі одного з трьох ставків, складно уявити, що колись на місці цього зеленого і такого затишного парку було звалище. Свого часу розширення міста починало відбуватися все швидше, яке санітарний стан погіршувалося. Так, наприкінці дев’ятнадцятого століття з ініціативи Петра Білоусова сміттєзвалище було засипане свіжим ґрунтом, а з настанням весни засаджено деревами.

Сьогодні у центральному парку сконцентровані різноманітні рекреаційні зони. Так, у зоокутку на постійній основі проживають лисиці, кролики, кози та козулі. На берегах озер можна побачити білих та чорних лебедів. Сучасна спортивна зона плавно переходить у комплекс екстремальних та сімейних атракціонів «Драйв». Дорослі можуть відвідати казку, занурившись в імітацію віртуальної реальності, діти можуть зазирнути в гості до казки у своєму фізичному тілі – «Казкове королівство» найбільше безкоштовне дитяче містечко.

Тульський державний музей зброї

У музеї зберігаються масштабні колекції зброї, які дозволяють наочно простежити, як саме змінювався підхід до виготовлення зброї з кінця шістнадцятого століття і аж до сучасності. Цей музей з’явився завдяки старанням збройового заводу, від якого наприкінці ХІХ століття і надійшла ініціатива з відкриття музейного фонду. Справжньою гордістю музею є рушниці, виготовлені спеціально для членів царської сім’ї.

Сьогодні музейні фонди розміщуються у двох будинках. Одне знаходиться на території Кремля і раніше належало Богоявленському собору, друге ж є оригінальним проектом Бедріної, Шатохіна і Жежоми, що відрізняється своїм виглядом – ця кругла у плані будівля завершується куполом у формі богатирського шолома. Обидві будівлі працюють за одним розкладом: понеділок – вихідний день, у вівторок, середу та неділю вони відкриті для відвідування з 10:00 до 18:00, у дні, що залишилися, музей закривається о 21:00.

Меморіал «Захисникам неба Вітчизни»

Цей меморіальний комплекс розташований прямо на в’їзді в місто. Його звели на 71 річницю перемоги над фашизмом. Конструкція вражає своїм розмахом – діаметр становить майже 100 метрів, а висота – 27 метрів. Пам’ятник складається з двох ключових елементів – літака Ла-5ФН, винищувача, що завис у своїй найвищій точці, а також літака “Рама”, який знаходиться прямо біля землі. Обидві машини виконані у натуральну величину. Автори даного проекту брали за основу цілком реальний епізод Великої вітчизняної війни, який мав місце бути в небі над містом, коли два ворожі літаки було збито Іваном Вишняковим.

Музей «Тульський пряник»

Найсолодший музей завжди привітно приймає гостей. Не складно здогадатися, чому будуть присвячені експозиції цього музею – тут ви зустрінете всі можливі види пряників: вітальні, іменні, почесні, фігурні. Тут же зберігається пряник-рекордсмен – його вага становить 50 кілограмів. Є серед музейних експонатів і справді цінні екземпляри – їх виготовили за формами найвідомішого пряника Росії, Костянтина Щукіна.

Свого часу його солодкі шедеври можна було купити не тільки в Тулі, а й у Парижі – французи дуже високо цінували талант цієї людини. Саме завдяки його онучці експозиція музею поповнилася рідкісними фотографіями, документами, пряничними виливницями. Музей відкритий для відвідування з 10:00 до 17:00 лише за попереднім записом.

Музей «Тульські самовари»

Практично від самого свого відкриття наприкінці ХХ століття музей став візитною карткою. Його експозиції мали наочно продемонструвати, як повільно змінювалися тенденції у виробництві самоварів Тульського краю, починаючи з вісімнадцятого століття. Самовари розглядалися не стільки як предмети побуту, скільки як унікальні та скоєно самобутні зразки декоративно-ужиткового мистецтва. Такий підхід до організації музейних фондів зберігається і до сьогодні.

Експозиція значно розширилася завдяки появі нового відділу, присвяченого «самоварним» династіям. Будівля, де розміщуються музейні фонди, сама по собі є пам’яткою архітектури в класичному стилі. Його звели до приїзду місто імператора Олександра II. У понеділок музей закрито для відвідування. Щочетверга, п’ятниці та суботи він працює з 10:00 до 20:00, в останні дні музей закривається на дві години раніше.

Музей «Мото-Авто-Арт»

Цей музей є своєрідним продовженням приватної колекції Леоніда Зякіна, який ще понад тридцять років тому неофіційно відкрив для широкого кола гостей цю ​​установу. Спочатку не було ні точної роботи, ні фіксованої вартості квитків, але шанувальники мототехніки продовжували навідуватися сюди. Цікаво, що сьогодні практично всі експонати музею доведені до робочого стану. Дехто довелося відновлювати за кресленнями, складніше доводилося, якщо креслення були відсутні.

Механікам доводилося збирати мотоцикли буквально за старими фотографіями. Усі експонати відбиралися особливо ретельно. Є тут і по-справжньому рідкісні моделі, наприклад, горезвісний Л-300, який є живою легендою вітчизняного виробництва мотоциклів. Наразі музей офіційно зареєстрований. Він працює щодня з 11:00 до 18:00, крім понеділка.

Музей образотворчих мистецтв

Музей було відкрито у першій чверті дев’ятнадцятого століття. Його будівля була збудована за проектом тульського архітектора Зайцева. На нього було покладено велику відповідальність – створити будівлю, в якій зберігатимуться понад 23 тисячі творів мистецтва. Такий великий фонд зробив Тульський музей образотворчих мистецтв одним із найбільших у Росії. Гості музею можуть ознайомитися з роботами російських майстрів XVI-XX ст. Тут також знаходяться багаті збори італійського, голландського, французького живопису XVI-XIX ст.

Музей має чудову репутацію не тільки в Росії, але й за кордоном. Багато експонатів неодноразово вивозилися на виставки до Франції, Швеції, Іспанії, США та інших країн. Туристи можуть відвідати його будь-якого дня, крім понеділка. Двері гостинно відчинені з 10:00 до 20:00 по четвергах, п’ятницях та суботах, в інші дні музей закривається на дві години раніше.

Некрополь Демидових

Некрополь присвячений легендарній дворянській сім’ї, вихідці якої ставали відомими промисловцями, меценатами та зброярами. Його будівля розташована на території історичної забудови міста. Колись на цьому місці була Кузнецька слобода. У центрі некрополя знаходиться родова усипальниця першої половини вісімнадцятого століття. Подібних внутрішньохрамових споруд, що належать династичним прізвищам, біля Росії більше немає. Ансамбль храму, в якому знаходиться усипальниця, виконано у стилі петербурзького бароко.

Його ідеально доповнює дзвіниця, що нагадує швидше суздальські дзвіниці. В експозицію музею включені не лише артефакти, пов’язані з Демидовими, а також зразки зброї, унікальні зразки замково-залізного мистецтва, а також вимірювальні прилади ХІХ століття. Квиток у музей обійдеться у 100 рублів. Відвідати його можна з 10:00 до 20:00 з четверга до суботи, понеділок – вихідний. У дні, що залишилися, музей закривається о 18:00.

Пам’ятник Левше

Не дивно, що саме в одному з найстаріших центрів збройової майстерності в Росії з’явився пам’ятник Левше – народному умільцю, який, як відомо, примудрився підкувати навіть блоху. Пам’ятник звели з ініціативи машинобудівного заводу на його 50-ий ювілей. Проектом керував колишній начальник відділу зв’язку того самого заводу.

Довгий час пам’ятник знаходився безпосередньо на території підприємства, але незабаром його передали міській владі як один із символів міста. Якщо придивитися до фігури Лівші, стане помітно, що зображений він трохи примружився. Майстер розглядає, наскільки добре він виконав свою роботу, а по його дещо гордовитій поставі стає ясно, що робота була зроблена чудово!

Пам’ятник «Приборкання блохи»

Продовжуючи тему бліх, яких просто необхідно було підкувати, у місті з’явився ще один незвичайний пам’ятник, що пропонує дещо інший погляд на описані у відомому епізоді події. Пам’ятник виконаний у гіперболічній формі. Сюжет залишився колишнім – є майстер і є, власне, блоха, ось тільки остання майже вдвічі більша за людину. При цьому вона мало нагадує звичайну комаху з усіма гвинтиками, коліщатками та іншими механізованими деталями, які можна помітити, придивившись трохи уважніше до її авангардної фігури.

Ігор Золотов, автор проекту, зі сміхом пояснював, що блоху довелося збільшити, щоб можна було детально розглянути горезвісний гвоздик і підпис Лівші. Втім, у пам’ятник також вкладено глибший зміст: Шульга – справді геніальний майстер, який може підкувати не лише крихітну козубку, а й майже гіганта.

Пам’ятник тульському прянику

На центральній площі Леніна стоїть досить великий пам’ятник тульському прянику. Він виконаний з бронзи і є стилізованим диском діаметром у два з половиною метри. Його вага становить понад тисячу кілограмів, і не помітити цю скульптуру просто неможливо. Завдяки тому, що тульські пряники на протязі століть є візитною карткою, туристи завжди навідуються сюди, щоб зробити пару фото.

Якщо придивитися уважніше, на звороті пам’ятника можна помітити вигравіруваний напис «1685». Це не дата встановлення пам’ятника, як можна спочатку подумати. Насправді пам’ятник з’явився у місті лише десяток років тому. Ні, 1685 року, якщо вірити офіційним документам, з’явився перший у Росії тульський пряник.

Скульптура «Тульське чаювання»

Неподалік храму Сергія Радонезького на 868 ювілей Тули встановили нову скульптуру, від якої буквально віє затишком. Вона повністю відповідає своїй назві. У центрі композиції знаходяться чоловік і жінка, які збираються розпочати чаювання. На столі перед ними стоїть самовар і вазочка із пряниками – традиційні для тульського краю промисли.

Дівчина із задоволенням слухає, як хлопець грає на баяні. Біля їхніх ніг лежать кішка із собакою. Примітно, що стіл має вільний стілець – будь-хто може приєднатися до чаювання. Ця скульптура покликана була символізувати привітність та гостинність, з якими місто зустрічає кожного свого гостя.

Заповідник «Тульські засіки»

Історичний заповідник із багатим минулим. Як відомо, засіками називають підрубаний ліс, що є непрохідними нетрами. Тульські засіки з’явилися стараннями московських князів ще шістнадцятому столітті у спробі убезпечити свої межі від кримських татар. Сучасний заповідник знаходиться саме на місці так званої Засічної межі. З часів Північної війни засіки не застосовувалися у фортифікаційних цілях, але через густоту місцевих лісів люди так і не змогли адаптувати ці території.

У результаті, на території заповідника сформувалася унікальна екосистема з безліччю реліктових дерев, звірів та птахів. Двічі заповідник намагалися варварським чином знищити: за часів Громадянської війни, коли місто зазнавало дефіциту вугілля, і в період Другої світової війни, коли почалися бомбардування.

На даний момент відбувається активне відновлення заповідника, а саме Крапівенського заказника, який є найстарішою складовою Тульських засік. Можна самостійно поїхати по заповіднику, а можна дочекатися однієї з екскурсій. Прогулянка в компанії фахівця дозволить вам по-іншому поглянути на місцеву флору та фауну.

Екзотаріум

Екзотаріум був заснований ще наприкінці ХІХ століття. Сьогодні це місце має світову популярність завдяки тому, що місцеві фахівці не раз домагалися виведення потомства від справді рідкісних, а часом і маловивчених тварин. Сьогодні в екзотаріумі зібрано одну з найбільших у світі колекцій змій.

Крім анаконд і найбільшого у світі сітчастого пітона, тут також проживають величезні сухопутні черепахи, різні ящірки, варани, хамелеони та багато інших. У літній період екзотаріум працює з 12:00 до 20:00 по понеділках та вівторках та з 10:00 до 20:00 в інші дні. У зимовий період він закривається для відвідування о 18.00.

Цирк

Перший цирк з’явився у місті ще наприкінці ХІХ століття. Тоді на центральній вулиці міста збудували величезну дерев’яну будівлю. Так почалася історія одного з найстаріших цирків Росії. Та будівля цирку, яку ми бачимо сьогодні, звели відносно недавно – близько півстоліття тому, а вже наступного року після закінчення будівництва артисти повернулися з новою програмою.

Нерідко цирк приймав у себе закордонних артистів, а основний цирковий склад десятки разів збирав аншлаги на манежах Франції, Італії, Німеччини. Цирк відкрито з 09:00 до 18:00. Програма постійно розширюється. Сьогодні тут можна побачити не тільки феєричні номери з приборканням хижаків, але також яскраве мотошоу. Вартість квитків залежить від того, яке місце ви віддаєте перевагу зайняти.

Музей-садиба Поліново

Василь Поленов – відомий російський художник – особисто працював над ескізами садиби, в якій він мав прожити багато років. Ця світла, витончена споруда розташовується на мальовничому березі Оки. Художник брав найактивнішу участь у зведенні будинку та його оформленні. Більшість дерев, які прикрашають величезний садок, посадив сам Поленов. Садибі пощастило пережити Громадянську війну та дві світові війни. Були втрачені лише незначні споруди, що аж ніяк не позначилося на цілісності сприйняття цієї архітектурної пам’ятки.

У комплекс садиби входить ряд будівель: в Адміралтействі колись зберігалися човни та снасті, а зараз проводяться виставки та арт-вечори; у Місті майстрів знаходиться головний виставковий зал; Абатство – колишня особиста майстерня художника – стало інтерактивною сценою. Музей відкрито з 11:00 до 18:00. Вихідні дні – понеділок та вівторок.

Богородицький палац-музей та парк

Сучасний Богородицький музей розташовується у будівлі, збудованій за наказом Катерини Великої для її незаконнонародженого сина. Займався будівництвом палацу, також оформленням шикарної паркової зони великий архітектор – Старов. Білий будинок у стилі раннього класицизму по праву вважається архітектурною перлиною Тульського краю. Експозиції музею повністю відповідають елегантній витриманості палацу: колекції порцеляни, вироби з дорогоцінного каміння, унікальні скульптурні композиції, багате зібрання живопису.

Музейному ансамблю також належить вежа, архітектор якої залишається невідомим, а також Казанська церква. Гості палацу з не меншою цікавістю оглядають паркову зону з мальовничим прудиком. Предметом загального захоплення стає гра сонця зазвичай спокійній поверхні. Понеділок є вихідним днем. Щочетверга, п’ятниці та суботи територія відкрита дня відвідування з 9:15 до 20:00, в інші дні палац закривається о 18:00.

Музейний комплекс «Куликове поле»

Унікальний проект у стилі постмодернізму мав об’єднати ті багаті історичні матеріали, які присвячені битві на Куликовому полі, і яскравіші ідеї, які хоче бачити сучасність. Комплекс розташований у безпосередній близькості від самого поля лайки. Спочатку гість музею занурюється в атмосферу «Сказання про Мамаєве побоїще», а вже потім у компанії досвідченого екскурсовода піддає цю подію ретельному аналізу.

Особливе місце у комплексі займає вітрина-піраміда, де реконструйовані реалії шістнадцятого століття, коли російські війська здійснювали переправу через Дон. У зимовий період комплекс відкрито з 10:00 до 16:00, у літній – з 10:00 до 19:00. У міжсезоння він закривається о 17.00. Вихідним днем ​​є вівторок. Це не стосується лише літнього періоду, коли музей відкритий для відвідування протягом тижня. У музейний комплекс водить низку закладів.

Станція-музей «Козлова Засіка»

Козлова Засека це цілком собі робочий залізничний вузол, куди щодня прибувають склади різної дальності прямування. Але знедавна ця станція перетворилася на музей. Зазвичай станцію-музей не відвідують у рамках самостійної екскурсії.

Достатньо того, що її відвідування включено до більшості екскурсійних програм, присвячених Ясній Поляні. Та й експозиція музею не настільки масштабна – достатньо півгодини, щоб оглянути все в деталях. Втім, не варто відмовлятися від можливості побачити стару станцію такою, якою її бачив Лев Толстой.

Він регулярно навідувався сюди, щоб забрати пошту, саме звідси дзвонив своїм численним друзям і саме сюди привезли труну з великим російським письменником. Завдяки старанням істориків та літературознавців вокзалу було повернено його оригінальний образ.

Для роботи було піднято архіви, переглянуто сотні фотографій. Сьогодні акуратні зали з дерев’яними лавками, ажурні дзеркала, написи на старому, дореформеному варіанті російської створюють приголомшливу атмосферу. Відкрито для відвідування туристами з 09:00 до 16:30. Понеділок та вівторок – вихідні дні.

Ясна Поляна

Як відомо, Ясна Поляна – та сама садиба, в якій жив Лев Толстой. Представляти цю людину або розповідати про її особливе ставлення до цього місця – немає потреби. Ці факти широко відомі. Цей великий музейний комплекс складається з кількох будівель, кожна з яких збереглася в його історичному образі. Це і сам будинок-музей Толстого, в якому зберігаються старовинні книги, торкатися яких заборонено через їх вік, і будинок Волконського – найстаріша складова комплексу, збудована в дусі еклектики, і флігель Кузмінських.

Березова алея, мальовничі ставки і навіть лавочка, на якій любив відпочивати Толстой, – все це можна побачити, заплативши за квиток. На жаль, він не дає права потрапити до самого музею. Його відвідування купується разом із екскурсійною програмою. Меморіальні будівлі відкриті з 10.00 до 15.30 по всіх днях, крім понеділка.

Про автора

admin administrator