Які панелі на стелю краще

Авторadmin

Які панелі на стелю краще

Які стелі краще: натяжні або гіпсокартонні

Штукатурка і шпаклівка стелі під час ремонту поступово відходить у минуле, адже сьогодні є набагато більш цікаві та актуальні варіанти. Стрімко набирають популярність натяжні покриття і стелі з гіпсокартону, тому в цій статті ми вирішили порівняти саме їх.

Які з них виявляться більш вигідними? Давайте дізнаємося.

Особливості гіпсокартонних та натяжних стель

Глянцеві натяжні стелі

Головна проблема під час ремонту стелі – зробити його рівним. Щоб домогтися ідеально рівної поверхні за допомогою шпаклівки, потрібно неслабо попотіти.

Зате підвісні і натяжні стелі повністю позбавляють від такої проблеми. Вони встановлюються поверх стельових плит і закривають всі нерівності.

Натяжні та підвісні стелі дозволяють пропустити етап вирівнювання стелі, що істотно економить час і сили.

Процес монтажу стель з ПВХ і гіпсокартону трохи схожий. Для установки конструкції з гіпсокартону спочатку кріпиться металевий каркас, який далі обшивають листами гіпсокартону.

Для натяжної стелі теж потрібен каркас, на який і натягується ПВХ-плівка. Процеси досить схожі, але результати і їх функціональність відрізняються кардинально.

В яких випадках натяжна або підвісна стеля – це необхідність

У хрущовках і багатоповерхівках радянської споруди перепади висоти між стельовими плитами можуть досягати п’яти сантиметрів. За допомогою звичайної штукатурки їх вирівняти вкрай складно – потрібно кілька етапів стяжки і незвичайний професіоналізм. Куди простіше забути про нерівностях і закрити їх за допомогою натяжної або підвісної стелі.

Стелі, пофарбовані водоемульсійною фарбою в кілька шарів, дуже складно чистити. І чим більше шарів фарби на стелі, тим гірше він виглядає. Часто легше закрити його натяжною або підвісною конструкцією, ніж чистити.

Якщо ви хочете зробити в кімнаті точкове освітлення, то за допомогою простої штукатурки це неможливо. Підвісна або натяжна конструкція допоможе створити потрібну вам конфігурацію світильників, а всі дроти і з’єднання будуть надійно заховані.

Порівняння натяжних і підвісних стель

Настав час з’ясувати, які стелі краще – натяжні або гіпсокартонні. Щоб дізнатися це, ми порівняємо ці два види конструкцій за основними параметрами і підсумуємо результати. Отже, поїхали.

Складність в установці

Для установки натяжної стелі доведеться в будь-якому випадку залучати фахівців. Тільки вони зможуть виготовити ПВХ-полотно і правильно його встановити. Сам процес монтажу досить швидкий, але для нього потрібні спеціальні інструменти і навички.

Гіпсокартонні стелі в теорії можна встановити самостійно, але без належного досвіду для цього необхідна велика кількість часу. Крім того, під час ремонту буде багато будівельного сміття і пилу.

У способів є свої плюси і свої мінуси, тому рахунок поки рівний.

Натяжні : Підвісні
1: 1

Швидкість установки

Середній час, який потрібно на монтаж стандартної натяжної стелі, становить до 4-6 годин, крім складних багаторівневих варіантів.

На установку гіпсокартонної конструкції доведеться витратити набагато більше часу. Тільки на монтаж каркаса і закріплення на ньому листів піде день-два, але ж ще гіпсокартон потребує стягування і фарбування. Для повної установки підвісної стелі включно з фарбуванням потрібно 3-4 дні.

Тут виривається вперед натяжна стеля.

Натяжні : Підвісні
2: 1

Втрата висоти кімнати

При установці натяжних стель кімната «втрачає» в висоті приблизно 3-5 сантиметрів.

Гіпсокартонна стеля зменшить висоту приміщення сильніше. В середньому висота конструкції становить 10-15 сантиметрів.

Тут ми не враховуємо багаторівневі конструкції. В обох випадках вони можуть бути як завгодно масивними – все залежить від дизайнерської ідеї.

Натяжні : Підвісні
3: 1

Підсвічування

Натяжні стелі дають великий простір для освітлення кімнати. Тут ви можете поставити як звичайну люстру, так і точкове освітлення в будь-якій конфігурації. Для установки «точок» фахівці монтують спеціальні склянки, в яких і знаходиться лампочка.

Єдине застереження – потрібно використовувати якісну проводку і патрони, адже в разі короткого замикання, плівка навколо склянок може оплавитися.

Гіпсокартон дає не менше можливостей для освітлення, ніж ПВХ. Він також дозволяє використовувати будь-які сучасні варіанти освітлення. Потрібно тільки просвердлити в гіпсокартоні отвори під «точки».

Тому тут плюси є і у натяжних, і у підвісних варіантів.

Натяжні : Підвісні
4: 2

Догляд за стелею

Натяжні стелі не бояться бруду і вологи. Щоб почистити їх, досить протерти поверхню вологою м’якою ганчіркою.

Догляд за гіпсокартонною стелею складніше, адже матеріал не любить бруд і вологу. Якщо на стелі з’являється плямочка, то позбутися від неї можна тільки за допомогою перефарбовування.

Тому бал отримує натяжна стеля.

Натяжні : Підвісні
5: 2

Стійкість до пошкоджень

Натяжна стеля легко пошкоджується будь-яким гострим предметом. Вона знаходиться в постійному натягу, тому навіть невеликий вплив може зіпсувати матеріал.

Гіпсокартон більш стійкий – несильні удари або проколи можуть лише трохи пошкодити верхній шар, але сама стеля буде в порядку. Правда, випробовувати матеріал на міцність все ж не варто – сильних ударів він не перенесе.

У будь-якому випадку, гіпсокартон витримує будь-які пошкодження краще, ніж полівінілхлорид, тому він отримує бал.

Натяжні : Підвісні
5 : 3

Стійкість до високих і низьких температур

Полівінілхлорид боїться низьких і високих температур. При нулі він застигає, втрачаючи еластичність, і може потріскатися. А при +50 він розм’якшується. Так що такі стелі не можна встановлювати поза закритих приміщень, наприклад, на лоджії або в відкритій веранді.

Гіпсокартонна стеля добре витримує перепади температур, тому можливостей його застосування трохи більше. Бал гіпсокартону.

Натяжні : Підвісні
5 : 4

Тривалість експлуатації

Мінімальний термін служби якісного ПВХ-полотна складає 12 років. Він не вицвітає і не вимагає оновлення. Хіба що захочеться чогось нового.

Підвісну стелю потрібно раз в 2-3 року підфарбовувати, адже вона забруднюється і втрачає вигляд. На саму конструкцію фахівці зазвичай дають гарантію 10 років.

У цій категорії перемагає натяжна стеля.

Натяжні : Підвісні
6 : 4

Вартість стелі

В середньому квадратний метр гіпсокартонної стелі буде коштувати від 20 до 40 доларів. Все залежить від якості конструкції і матеріалу.

Вартість різних натяжних стель сильно відрізняється – від 10 до 120 доларів за квадратний метр. Ціна залежить не тільки від якості і виробника полотна, але в облік йде ще кількість кутів, форма кімнати, тип матеріалу і наявність малюнка на ньому.

Підрахунок ціни сильно залежить від конкретних умов, тому об’єктивно оцінити плюси не можна. Рейтинговий бал не дістається нікому.

Натяжні : Підвісні
6 : 4

Матові натяжні стелі

Декоративні якості

Гіпсокартон надає відмінний простір для фантазії – з цього матеріалу можна створити стелю практично будь-якої форми і підкреслити акценти там, де це потрібно.

Натяжні стелі теж виглядають дуже красиво, адже ви можете замовити ПВХ будь-якого кольору і фактури. Можна без проблем зробити стелю з орнаментом або будь-яким вподобаним малюнком – можливостей тут дуже багато. Все залежить від фантазії.

І підвісні, і натяжні стелі дозволяють розгулятися при оформленні, тому бал отримують обидва види.

Натяжні : Підвісні
7 : 5

Висновки

З невеликим відривом перемогли натяжні стелі, але ви самі вправі вибирати, який тип встановити в своєму будинку.

Наприклад, підвісні стелі відмінно підходять для балконів або лоджій. Вони просто незамінні для дачних будиночків, в яких ви постійно не проживаєте. До речі, якщо в кімнаті є вихід на горище, то тут без варіантів – натяжна стеля не передбачає подібних отворів взагалі.

А для звичайних квартир в багатоповерхівках ідеально підійдуть натяжні стелі. З ними менше мороки, вони зручні і красиві. А ще вони захистять ваше майно, якщо сусіди зверху раптом вас затоплять. Вони відмінно розтягуються і не пропускають воду – прибрати її допоможуть фахівці, акуратно знявши плівку з одного боку – жодних наслідків для будинку.

Так що вибирайте вдумливо – і нехай ремонт у вашому домі пройде швидко і легко.

Яка натяжна стеля краще – матова або глянцева?

В даний час натяжні стелі користуються особливою популярністю. Це пов’язано з доступною вартістю полотен і з широким асортиментом різноманітних відтінків.

Сучасні виробники пропонують два основних типи поверхні натяжних стель: глянцева або матова. Кожна з них має свої особливості, переваги і недоліки, про які ми і поговоримо далі.

Технологія натяжних стель

В даний час натяжні стелі діляться на величезну кількість видів. Однак, якщо мова заходить про тип поверхні полотна, то тут можна виділити тільки дві категорії:

Глянцеві натяжні стелі виготовляються з ПВХ. Вони відрізняються блискучою поверхнею, яка здатна відбивати світло, створюючи різні відблиски. До позитивних властивостей глянцевого стелі відносяться:

  1. Неординарний зовнішній вигляд. Такі полотна підходять для сміливих і яскравих інтер’єрів.
  2. Глянцева стеля може стати акцентним елементом будь-якої кімнати.
  3. Візуально збільшує простір, наповнюючи його світлом.
  4. Додає в інтер’єр трохи шику та блиску.

Матова стеля виробляється з полівінілхлориду або поліестеру. Він також відрізняється гладкістю, проте не здатний відбивати предмети. До переваг матових стель можна віднести:

  1. Доречність в будь-якому стилі інтер’єру.
  2. Більш класичний зовнішній вигляд. Така стеля, виконана в білому кольорі, буде виглядати як традиційна побілка.
  3. Можливість нанесення фотодруку.

Способи встановлення натяжних стель

Способи установки глянцевих або матових натяжних стель не відрізняються одна від одної. При наявності правильного обладнання на всю роботу (для однієї кімнати) піде не більше 5 годин. Як правило, весь процес буде складатися з наступних етапів:

  1. Здійснення виміру стелі. Тут важливо перевірити все до міліметру. Для виміру площі краще все-таки вибрати фірму, яка буде в подальшому встановлювати вам натяжну стелю. Тим більше сьогодні багато фірм пропонують послуги замірювача на безкоштовній основі (з умовою, якщо всі подальші роботи ви будете замовляти у них).
  2. Далі полотно слід розкроїти відповідно до вимірів стелі.
  3. Доставка натяжної стелі замовнику.
  4. Розмітка місця закріплення полотна (робиться на стінах).
  5. Підготовчий етап. Зараз необхідно приступити до підігріву плівки за допомогою спеціальної гармати. Таким чином ви зможете вирівняти полотно та підготувати його до подальшої установки.
  6. Монтаж натяжної стелі. Плівку закріплюють по кутах і розрівнюють по всій стелі. При необхідності полотно прогрівають гарматою. По всьому периметру натяжну стелю заправляють в заздалегідь встановлений багет.

Звичайно, це найпростіший спосіб установки натяжної стелі. У разі оформлення багаторівневої конструкції монтаж буде набагато складніший.

Також рекомендуємо вам заздалегідь подумати про освітлення кімнати. У місці знаходження світильника потрібно буде зробити відповідне отвір.

Безпека матеріалів

Обидва типи натяжних стель мають однакову ступінь безпеки, яка поступається хіба що тканинним полотнам. З початку виробництва плівок, технології стрімко зробили крок вперед. Сьогодні виробники можуть гарантувати не тільки привабливий зовнішній вигляд, але і повну безпеку, як глянцевої, так і матової натяжної стелі. Сучасні поверхні відповідають всім вимогам пожежної безпеки. Вони не горять, а лише трохи тліють.

Багато людей цікавляться, чи не є натяжні стелі шкідливими для нашого здоров’я? Адже склад полотна далекий від натурального. Однак боятись нема чого – якісна плівка від перевіреного бренду виготовляється з урахуванням всіх стандартів і повністю безпечна для домашнього використання.

Головне – переконайтеся в тому, що купуєте товар високої якості. На жаль, сьогодні в магазинах можна нарватися на дешеву підробку, яка виготовлена ​​з ненадійних матеріалів. Ці полотна можуть мати в своєму складі фенол, хлор або кадмій, які у високій концентрації здатні привести до сильного хімічного отруєння. Відповідно, такі стелі можуть завдавати шкоди навколишньому середовищу і здоров’ю людини. Тому перед покупкою краще все-таки ознайомитись з усіма сертифікатами якості. Важливо також звернути увагу на запах від натяжної стелі – у підробок він більш виражений і огидний.

Догляд за поверхнею

Якщо говорити про простоту в догляді за натяжними стелями, то глянцеві поверхні помітно програють матовим. Такі стелі вимагають особливого підходу під час чищення. Мити їх потрібно з особливою обережністю, оскільки вода може створювати помітні розводи. Крім того, їх постійно потрібно натирати до блиску. В іншому випадку поверхня буде виглядати недоглянутою. Саме тому для догляду за глянсовими натяжними стелями люди часто звертаються в спеціальні фірми. В такому випадку поверхня буде очищена за допомогою спеціального обладнання, що зробить глянцеве полотно максимально привабливим.

Що ж стосується матових натяжних стель, то тут все набагато простіше. Для того, щоб поверхня виглядала презентабельно, досить протирати її від пилу звичайної вологою ганчіркою. Якщо ви встановили полотно на кухні, слід стежити за тим, чи не накопичився на ньому жир з плити. В такому випадку вам доведеться вдатися до очищення паром для знежирення поверхні стелі. У будь-якому випадку на матовому виробі ніколи не утворюються розводи, тому результатом прибирання ви точно залишитеся задоволені.

Вартість натяжних стель

Якщо говорити про вартість самої стелі, то тут варто відзначити, що глянцевий варіант обійдеться дорожче матового. Тому, якщо ви плануєте трохи заощадити, придбайте саме цей тип. Крім того, замість безшовних варіантів можна купити натяжну матову стелю з шовним з’єднанням. Цей варіант коштуватиме вам ще дешевше.

Однак, в вартість стельових поверхонь найчастіше входить не тільки саме полотно, а й роботи з його встановлення. Монтаж натяжної стелі досить трудомісткий процес, який вимагає допомоги професіоналів зі спеціальним обладнанням. А це ще одна стаття витрат.

Вартість установки натяжних стель найчастіше починається приблизно від 120 гривень за квадратний метр. Звичайно, на загальну вартість буде впливати безліч факторів, таких, як:

  • форма стелі;
  • стан основи;
  • додаткові складності при роботі (наприклад, організація багаторівневої конструкції);
  • тип натяжної стелі і т.д.

Використання натяжних стель в різних кімнатах

Вибір того чи іншого типу натяжної стелі може також залежати від конкретної кімнати. В першу чергу орієнтуватись варто на стильове оформлення простору. Адже, наприклад, глянцева стеля буде недоречна в кімнаті, яка виконана в стилі прованс. А ось для стилю хай-тек або модерн таке покриття буде дуже доречним. Також необхідно звернути увагу на такі нюанси:

  • висота стелі;
  • площа кімнати;
  • призначення кімнати;
  • ваші особисті переваги і т.д.

Вітальня

Головна кімната будинку, в якій збирається вся родина та гості. Саме тому так важливо продумати все до найменших деталей. Серед двох типів поверхонь натяжних стель багато дизайнерів рекомендують все-таки зупинитися на матовому варіанті. На це є кілька причин:

  1. Оскільки вітальня часто є найбільшою кімнатою в будинку, вона вимагає широких натяжних стель. В такому випадку ви можете вибрати безшовні матові поверхні, які ляжуть суцільним полотном на основу.
  2. У вітальні найчастіше немає необхідності в візуальному збільшенні простору. А ось відблиски від глянцю можуть істотно зіпсувати інтер’єр.
  3. Вибираючи матову стелю, ви збільшуєте варіації обробки кімнати, оскільки на таких полотнах можна здійснювати фотодрук.
  4. Матова поверхня створює затишну атмосферу в кімнаті.

Глянцеву натяжну стелю слід розміщувати в невеликій вітальні. У поєднанні з підсвіткою таке полотно здатне візуально збільшити площу кімнати. Крім того, вона актуальна для кімнат, виконаних в стилі хай-тек.

Кухня

Підбирати натяжну стелю на кухню слід з особливою ретельністю. Оскільки саме ця кімната найчастіше характеризується підвищеною вологістю та перепадами температур. На щастя, сьогодні багато виробників пропонують якісні полотна, здатні витримати будь-які випробування.

Матова натяжна стеля на кухні виглядає максимально стримано. Зовні вона мало чим відрізнятиметься від побілки, яка вже давно стала класикою обробки кімнати. Перевагою використання матового полотна на поверхні є ситуації, коли по дизайну планується фотодрук на стелі. Глянець в такому разі не зможе правильно передати малюнок або візерунок.

Глянець, звичайно, допоможе візуально збільшити маленьку кухню. Однак, якщо ви плануєте зробити акцент не на стелі, а, наприклад, на предметах меблів, то краще віддати перевагу матовому варіанту. До того ж, доглядати за ними також буде досить просто.

Спальня

У спальні вибір між глянцевою або матовою натяжною стелею буде залежати в першу чергу від ваших особистих переваг. Кімната, яка створена для того, щоб розслабитися та відновити сили після важкого дня, повинна відповідати всім вашим критеріям. До того ж в спальні не відзначається ризик появи бризок води та жиру, тому доглядати за полотном буде зручно, незалежно від типу поверхні.

Головне – врахуйте, що глянцева поверхня в поєднанні з освітленням дає яскраві відблиски. Якщо ваша спальня виконана в більш темних тонах, такий ефект піде їй тільки на користь. Однак глянцева стеля в білій кімнаті може дратувати очі та перешкоджати повноцінному розслабленню.

Коридор

Багато дизайнерів рекомендують встановлювати в передпокої глянцеву стелю. Як правило, ця кімната є найменшим приміщенням в будинку. Крім того, вона часто має досить нестандартну форму (наприклад, занадто витягнуту). У поєднанні з низькими стелями, як це зазвичай буває в «хрущовках» коридор виглядає, немов печера.

Глянцева натяжна стеля здатна виправити цю проблему. Завдяки відображенню світла такі полотна роблять коридор візуально просторішим.

Резюмуємо всю інформацію

ПАРАМЕТРИГЛЯНЦЕВАМАТОВА
ОсобливостіЗдатна візуально збільшувати площу кімнатДарує м’яку і затишну атмосферу
Спосіб встановленняЗа допомогою гарматиЗа допомогою гармати
БезпекаВідповідає всім вимогам пожежної безпекиВідповідає всім вимогам пожежної безпеки
Шкода організму людини (з урахуванням високої якості полотна)ВідсутнєВідсутнє
ДоглядСкладний, з необхідність натирати поверхню до блискуПростий, здійснюється вологою ганчіркою
ВартістьДорожчеДешевше
В інтер’єріПідходить для кухні або коридоруВідмінно вписується в інтер’єр вітальні та спальні

Як бачите, не існує однозначної відповіді на питання: «яку вибрати натяжну стелю – глянцеву або матову?». Обидва ці покриття мають як подібності. Так і відмінності. Звичайно, в деяких випадках існують певні рекомендації, проте всі вони не є керівництвом до дії. Вибираючи стелю, все-таки в першу чергу необхідно орієнтуватися на особисті переваги та відчуття затишку і комфорту.

Про автора

admin administrator