Які пологи ускладнені

Авторadmin

Які пологи ускладнені

Найнебезпечніші ускладнення під час пологів: що може піти не так

Останнім часом стало модно народжувати вдома. Такі пологи жінки мотивують тим, що пологовий будинок — це якийсь конвеєр, де неможливо відчути радість від самого важливого процесу появи дитини на світ, до того ж матері народжувати потрібно в тій бактеріальній флорі, в якій у неї сформований імунітет.

Для домашніх пологів жінки домовляються з акушеркою або шукають доулу. Побутує думка, що якщо вагітність минає нормально і жінка здорова, то пологи обов’язково відбудуться без проблем, а отже, цілком можна народжувати в звичній атмосфері на зручному ліжку, в оточенні близьких людей. Однак, за твердженням лікарів, домашні пологи — це величезний ризик і для породіллі, і для дитини.

Чим ризикують жінки, які вирішили народжувати вдома

Нещодавня трагедія, що сталася в Рівному, тому підтвердження: 34-річна жінка, яка не перебувала на обліку, вирішила народити другу дитину вдома. Під час пологів у неї відкрилася кровотеча, і близько трьох годин вона стікала кров’ю, а її “духовна акушерка” нічого не змогла зробити. Потім родичі викликали швидку допомогу, і жінку привезли в реанімацію, проте, попри всі вжиті заходи, врятувати її не вдалося. Виявилося занадто пізно. Жінка народила хлопчика вагою понад 4,5 кілограма, який залишився живим. Йому доведеться жити без мами.

Чому ж трапляється такі трагедії і що саме під час пологів може піти не так? Про це розповіла завідувачка пологового відділення КП “Житомирський обласний перинатальний центр” Марина Тищенко.

Також читайте

Домашні пологи: досвід королівських осіб і хто з них відмовився від ідеї народжувати вдома

Кожна жінка має право сама обирати, де і як їй народжувати, проте потрібно пам’ятати: навіть якщо вагітність минає нормально і жінка здорова, немає жодних гарантій, що під час пологів не виникнуть різні проблеми. А з проблемами найчастіше може впоратися лише команда фахівців, яка має під рукою необхідне обладнання та засоби для надання екстреної допомоги. У домашніх умовах забезпечити таку допомогу неможливо. І якщо в розвинених країнах Заходу домашні пологи приймають досвідчені акушерки, а під будинком породіллі чергує карета швидкої допомоги, готова в будь-який момент доставити її в лікарню, де чекатимуть лікарі, то в нашій країні такого немає. Якщо виникнуть ускладнення, то акушерка (або доула) без обладнання і кваліфікованих помічників сама нічого не зможе зробити, а поки вона буде викликати швидку і транспортувати породіллю в лікарню, мине надто багато часу, яке може коштувати життя породіллі та її дитини.

Чому бувають кровотечі та як із ними впоратися

Зупинимося на головних ускладненнях, які можуть статися під час пологів. Перше з них — кровотеча. Вона може виникнути як під час пологів, так і після народження дитини. У пологах причиною кровотечі найчастіше буває відшарування плаценти або її передлежання. Але якщо передлежання зазвичай вчасно діагностується на УЗД, то відшарування плаценти підступне тим, що настає гостро й несподівано і, як правило, супроводжується зовнішньою кровотечею. Однак у 20% випадків кров’янисті виділення можуть бути відсутніми або й незначними. Це так зване центральне відшарування, коли в центрі плаценти відбувається розрив судини, починається кровотеча і кров не виходить, а накопичується у вигляді гематоми. Згусток з рідкою кров’ю продовжує відшаровуватися далі і таким чином швидко та прогресивно позбавляє дитину харчування. Відшарування навіть половини плаценти може загрожувати дитині загибеллю. Що швидше вдасться діагностувати цю проблему, то ефективнішою буде допомога фахівців. Як правило, першою дає знати про проблему сама дитина: у неї порушується серцебиття. Але якщо жінка народжує вдома і ніхто не слухає серцебиття дитини, то можна втратити і дитину, і маму.

Також читайте

Кесарів розтин: до чого потрібно бути готовою

Трапляється, що пологи відбуваються нормально, проте виникає кровотеча з розривів, або коли перерозтягнута матка погано скорочується (гіпотонія матки), коли не відділяється плацента або коли частина плаценти, навіть самий маленький шматочок, залишився всередині. Цей залишок плаценти заважає матці скоротитися і починається кровотеча. Коли жінка перебуває в стаціонарі, у лікарів є всі можливості для надання допомоги: можна вручну видалити плаценту або невелику її часточку, можна зашити розриви, можна провести кесарів розтин. Водночас жінці проводять знеболення, контролюють її стан і за необхідності заповнюють крововтрату в потрібному обсязі. Навіть для медиків пологового будинку кожне кровотеча — це надзвичайна ситуація, а якщо жінка народжує вдома, де немає ні коштів, ні обладнання, ні команди фахівців — це просто катастрофа.

Як зрозуміти, що дитині стало зле

Не завжди проблеми під час пологів пов’язані з кровотечею. Буває, що проблеми виникають саме з дитиною в утробі матері. Тому лікарі споконвіку відстежували, як під час пологів працює серце малюка. Це можна зробити по-старому акушерським стетоскопом (спеціальною трубочкою), хоча є більш сучасний спосіб. Сьогодні пологові будинки оснащені фетальними кардіомоніторами — це спеціальні пристрої для фіксації серцебиття дитини з можливістю запису, щоб потім можна було подивитися на екран і зрозуміти, на якому етапі дитина почувалася добре, а коли їй стало погано.

Також читайте

Какие осложнения могут быть у мамы и ребенка при кесаревом сечении

У великих неонатальних центрах кардіомонітори стоять у кожному пологовому залі, причому картинка серцебиття виводиться і на загальний монітор у холі, щоб медпрацівники могли відстежувати ситуацію, навіть не перебуваючи поруч із породіллею. Якщо монітор показує будь-які зміни серцевої діяльності, відразу ж слід оцінити ситуацію і приймається рішення. За мінімальних змін роботи серця дитини жінці досить дати рекомендації, як правильно дихати, або радять змінити положення тіла. А якщо порушення серцебиття серйозне та не минає, то в умовах пологового стаціонару завжди є можливість швидко, протягом 15, максимум 20 хвилин зібрати операційну бригаду і провести кесарів розтин.

Дуже важливо, щоб всі фахівці були на місці. Адже для того, щоб провести операцію, потрібен анестезіолог, анестезистка, яка вводить препарати в вену, акушерка, два лікарі плюс окрема операційна сестра, яка швидко всіх одягне в спецодяг, підготує і подасть інструменти. Це командна робота, де кожен відповідає за свою ділянку.

Також читайте

Що має насторожити під час вагітності

Якщо порушення серцебиття виникає вже в переймах, то використовуються спеціальні методи, що дозволяють прискорити пологи, щоб дитина страждала якомога менше. А що можна зробити вдома голими руками? Нічого. Навіть якщо жінка вирішить, що їй потрібно поїхати в стаціонар, то на це піде досить багато часу і дитини можна вже не врятувати.

Якщо голова дитини вже народилася, а плічка ні, то.

Одне з найсерйозніших ускладнень — дистоція плечей. Таке ускладнення буває, як правило, у великих дітей, коли окружність плечей виявляється більшою, ніж окружність голови дитини. За дістоції плечей під час пологів головка дитини вже народилася, тобто вийшла назовні, а плечі — ні. Причина в тому, що верхнє плече не підходить під лоно жінки і не може вийти назовні. Це дуже небезпечно, оскільки відбувається притиснення пуповини і дитина може задихнутися. Рахунок іде буквально на хвилини. В такому випадку лікарями використовується чіткий комплекс заходів, які потрібно виконати акуратно і послідовно. Щоб надати допомогу за дістоції плечей, потрібно як мінімум дві людини, а краще три. І тільки якщо всі дружно, злагоджено і грамотно роблять необхідні прийоми, буде позитивний ефект. Це залежить від класу медиків і від роботи всієї команди, яка володіє методикою. А що може зробити одна акушерка в домашніх умовах? Нічого.

Ми перерахували далеко не всі можливі ускладнення, які можуть трапитися під час пологів. Тому кожна жінка повинна дуже добре подумати, перш ніж ухвалити рішення, де і як вона буде народжувати.

Читайте також: Пологи: як підготуватися до зустрічі з дитиною

Три міфи про пологи

Насправді лише 4% дітей народжуються точно у визначений термін. Багато перших малюків з’являються на світ раніше передбачуваної дати пологів, тоді як інші діти, навпаки, пізніше.

Фахівець з обчислювальних систем Аллен Дауні з Інженерного коледжу Олін у США провів ретельний огляд даних, представлених Центрами з контролю та профілактики захворювань у 2002 році.

Він виявив, що перші пологи набагато рідше відбуваються вчасно, ніж наступні.

Перші діти в середньому народжуються трохи пізніше, але лише на 16 годин чи близько того.

Це якщо враховувати тільки доношених немовлят. Але оскільки дослідження стосується всіх дітей, ми маємо зважати й на передчасні пологи.

Шістнадцять годин – це дуже мало, а тому припущення, що перші діти зазвичай народжуються на кілька днів або навіть тиждень пізніше, є хибним.

Вам, звісно, розкажуть історії про те, як пологи не починалися й через два тижні після визначеного терміну.

Але історії – це одне, а статистика – зовсім інше. І отже, якщо вас цікавить тенденція, то окремі випадки не є показовими.

Автор фото, Alamy

На подив мало дітей народжується в зазначений термін

Той факт, що передбачувана дата пологів рідко збігається з реальною, насправді є досить очевидним.

Дату пологів вираховують з першого дня останніх місячних, але не всі жінки можуть назвати цей день точно.

З іншого боку, чи тривають всі вагітності однакову кількість тижнів?

В одному дослідженні вчені щодня вимірювали рівень гормонів у сечі жінок, які намагалися зачати.

Це дозволило їм точно визначити, коли відбулася овуляція та імплантація заплідненої яйцеклітини, а також розрахувати тривалість вагітності.

Результати дослідження, однак, виявили, що тривалість здорової вагітності може варіюватися аж до п’яти тижнів.

Дата пологів другої та третьої дитини може також залежати від перерви між вагітностями.

Дослідження показують, що якщо зачаття відбулося протягом року після народження першої дитини, друга вагітність може бути коротшою.

Деякі лікарі пропонують взагалі відмовитися від обчислення точного дня пологів. А натомість жінкам повідомляти пізнішу дату, зазначаючи, що до неї вони вже напевно народять.

У такому разі 96% жінок можна було б позбавити зайвих тривог, які виникають через те, що пологи не почалися точно в зазначений день.

Міф 2. Гостра їжа спричинює пологи

Якщо “час Ч” проминув, а пологи так і не почалися, майже половина жінок бере справу в свої руки.

Одне американське опитування виявило, що приблизно кожна п’ята жінка намагалася прискорити початок пологів за допомогою карі.

Теорія полягає в тому, що гостра їжа посилює перистальтику – хвилеподібні рухи м’язів кишківника – а це, у свою чергу, може спричинити перейми.

Проте системних досліджень цього питання ніколи не проводилося, хоча багато хто наполягає на необхідності масштабного клінічного випробування, яке показало би, що сприяє початку пологів, а що ні.

Автор фото, Alamy

Гостру їжу давно вважають ефективним способом прискорити початок пологів

Насправді, вплив гострої їжі на організм – справа дуже індивідуальна. Якщо ви їсте гострі страви щодня, вони не матимуть помітного впливу на кишківник, а отже, й матку.

Міф 3. Води завжди відходять різко і несподівано

Пологи у фільмах завжди показують дуже драматично: жінка раптово хапається за живіт, в неї потоком відходять води, і вона мчить до лікарні.

У житті так буває нечасто. Перейми можуть початися до того, які відійдуть води. А іноді це відбувається лише за допомогою лікаря.

У виняткових випадках навколоплідний міхур може взагалі не розірватися, і дитина народжується прямо в ньому. Кажуть, що саме так з’явився на світ Зигмунд Фройд.

Утім, якщо вагітність доношена, пологи настають досить швидко після того, як відійшли води, або вони вже відбуваються.

В одному масштабному дослідженні було встановлено, що три чверті жінок народили протягом 24 годин після відходження вод. Більшість з них – без стимуляції.

На драму не варто очікувати в будь-якому разі. Адже навіть коли амніотичний міхур прорвався, води зазвичай просочуються поступово.

Прочитати оригінал цієї статті англійською мовою ви можете на сайті BBC Future.

Безоплатним пологам бути? 20 питань про пологи після початку реформи

1 квітня 2020 року розпочався новий етап медичної реформи. З цього моменту Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оплачує медичну допомогу в межах Програми медичних гарантій. Ви звертаєтеся за допомогою – НСЗУ сплачує за це медичному закладу.

Детальніше про те, як за новими правилами надається медична допомога при вагітності та пологах – у відповідях на 20 питань від пацієнтів.

До пологів

  1. Чи оплачує тепер держава спостереження за вагітністю?

Так, Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оплачує спостереження за вагітністю у всіх комунальних закладах, які мають жіночі консультації. Відтепер жінка може звернутися до будь-якої зручної для неї жіночої консультації для спостереження за вагітністю без направлення та без прив’язки до місця своєї офіційної реєстрації.

Також, жінка має можливість спостерігати вагітність у свого сімейного лікаря. Це стосується лише випадків неускладненої вагітності. Це теж оплачено НСЗУ. Ваш сімейний лікар підкаже, чи можна спостерігати в нього вашу вагітність.

Необхідні під час вагітності консультації вузьких спеціалістів, аналізи та обстеження також оплачені НСЗУ. Щоби отримати їх, вам потрібно направлення від лікаря, який спостерігає вашу вагітність (сімейного лікаря або акушера-гінеколога).

Якщо під час вагітності у вас є загрозу резус-конфлікту, вам мають надати необхідні ліки безкоштовно (антирезусний імуноглобулін). Уточніть у лікаря, який спостерігає вашу вагітність, як їх отримати. Ці ліки закуплені централізовано МОЗ України.

За новими правилами не потрібно підписувати “обмінну карту”. Адже відтепер нема прив’язки до вашого місця реєстрації чи проживання, і ви можете народжувати в будь-якому комунальному закладі, що надає допомогу при пологах. НСЗУ оплатить за ваші пологи в будь-якому комунальному закладі, не вимагаючи підписаної “обмінної карти”.

Раніше “обмінну карту” підписували, бо надання медичної допомоги було прив’язано до місця вашої прописки. З підписаною “обмінною картою” вагітна мала можливість обрати медичний заклад для народження дитини. Наразі дотримуватися цих старих правил не потрібно.

  1. А якщо мені треба лягати “на збереження”?

НСЗУ заплатить закладу, куди вас поклали “на збереження”. Для цього вам потрібно отримати направлення від лікаря, який спостерігає за вашою вагітністю. При невідкладних ситуаціях, коли вас привозить до лікарні “швидка”, направлення не потрібно; НСЗУ заплатить за такі випадки, не вимагаючи направлення.

Під час перебування в лікарні, вам мають безоплатно надати необхідне лікування та перебування в стандартній палаті. Якщо ви бажаєте отримувати покращений сервіс (палату підвищеного комфорту, покращене харчування, додаткові послуги за вашим бажанням), ви можете офіційно оплатити такі послуги через касу закладу.

Під час епідемії окремі заклади приймають пацієнтів з підозрою на коронавірус. Ваш лікар має порадити вам, куди лягати “на збереження”, щоби уникнути ризику інфікування. “Швидка” також знає, куди треба везти пацієнтів.

  1. Як знайти заклад, у якому НСЗУ оплачує спостереження за вагітністю та пологи?

Найпростіше зробити це двома способами:

  • завітати на наш веб-сайт і в розділі е-дані знайти інтерактивні мапи, на яких позначено всі медичні заклади, які уклали договори з НСЗУ
  • зателефонувати до нашого контакт-центру за номером 16-77

Незабаром заклади, що мають договір з НСЗУ, також отримають спеціальні наліпки та інформаційні постери.

  1. А пологи безкоштовні, якщо привозить “швидка” чи якщо приїжджаєш самостійно?

Пологи в усіх комунальних закладах безкоштовні в будь-якому випадку. Незалежно від того, як ви потрапили в пологове відділення – на “швидкій”, на громадському транспорті, власним авто, таксі чи пішки – НСЗУ оплатить ваші пологи.

  1. НСЗУ заплатить за мої пологи, якщо я буду народжувати з лікарем, якого оберу наперед?

Вибір лікаря на пологи – це додаткова послуга, яку НСЗУ не покриває при оплаті за ваші пологи. Про вибір лікаря ви можете домовитися або особисто із лікарем, або з керівництвом закладу. Ви можете оплатити вибір лікаря додатково до того, що НСЗУ сплатить за ваші пологи. Рекомендуємо оплачувати додаткові послуги офіційно, через касу закладу.

Відповідно до кращих світових практик, НСЗУ оплачує пологи з черговою бригадою. Це зумовлено кількома причинами:

  • Чергування передбачає, що медичний персонал має час на відпочинок; нестача відпочинку та втома є одним із найпоширеніших чинників лікарських помилок. Якщо обраний вами лікар повертається на ваші пологи додатково після свого чергування – це не найкраща ситуація для нього і для вас.
  • Під час чергувань працюють ті ж самі медичні працівники; вони мають належний досвід і несуть повну відповідальність за вас під час вашого перебування в пологовому будинку.
  • НСЗУ не визначає розмір заробітної плати мед працівників (це робить головний лікар), тому оплата за пологи не може передбачати додаткові домовленості з окремим лікарем.
  1. Багато пологових будинків розміщують на своїх сайтах переліки необхідних речей, які потрібно взяти із собою; у тому числі – медикаменти й розхідні матеріали; іноді – навіть господарські засоби (засоби для миття підлоги тощо). Чи потрібно це все купувати?

Вам не потрібно нічого додатково купувати, окрім особистих речей для вас і вашої дитини (одяг, засоби індивідуальної гігієни тощо). Всі необхідні ліки та засоби, що можуть знадобитися під час пологів, вже включені в оплату від НСЗУ. Якщо у вас вимагають додатково щось придбати, будь ласка, повідомте наш контакт-центр за номером 16-77 (дзвінкі безкоштовні).

Під час пологів

  1. Хіба НСЗУ платить лише за фізіологічні пологи? А як же кесарський розтин? А ускладені пологи?

НСЗУ оплачує будь-які пологи: як фізіологічні, так і ускладнені, зокрема передчасні та кесарський розтин. НСЗУ встановило єдину оплату за будь-які пологи для того, щоби не стимулювати необґрунтовані кесарські розтини. Оплата розрахована так, щоби медичний заклад отримав достатньо коштів для ведення різних пологів.

Якщо після пологів вам або вашій дитині буде потрібен додатковий догляд або допомога, вони також будуть оплачені НСЗУ. За потреби, вам також мають надати необхідні ліки; вони закуплені централізовано МОЗ України.

За партнерські пологи платити не потрібно. Вони включені в оплату за пологи від НСЗУ.

Партнерські пологи – світова доказова практика, яка також рекомендована МОЗ України. Зверніть увагу, що партнерські пологи не передбачають, що після пологів партнер проживає разом з породіллею в палаті.

  1. Чи потрібно платити за епідуральну анестезію?

Платити додатково за епідуральну анестезію (медикаментозне знеболення) не потрібно. Водночас, використовувати анестезію потрібно з врахуванням медичних показів. Для більшості фізіологічних пологів рекомендовані немедикаментозні методи знеболення, з якими вам може допомогти ваш партнер або медичний персонал.

  1. Якщо моїй дитині після народження знадобиться реанімація чи інша допомога, хто за це заплатить?

Якщо вашій новонародженій дитині буде потрібна реанімація, вам не потрібно додатково за це сплачувати; це входить в оплату від НСЗУ.

Якщо вашій дитині знадобиться додаткова медична допомога – дихальна підтримка, інтенсивна терапія тощо, – це також буде оплачено НСЗУ. Ліки при дихальних розладах вашій дитині мають надати безкоштовно. Такі ліки централізовано закуповує МОЗ України.

  1. А якщо я хочу покращені умови (палату “люкс”)? Або ж навпаки – мене влаштовує звичайна палата, але всі зайняті, то чи я маю платити за покращену палату?

НСЗУ оплачує сумісне (спільне) перебування матері й дитини в стандартній палаті. Якщо ви обираєте палату підвищеного комфорту, ви можете оплатити цю послугу офіційно через касу закладу.

Якщо у відділенні зайняті всі стандартні палати, персонал повинен розмістити вас в іншій палаті без додаткової оплати. Адже оплата за пологи від НСЗУ сумісне перебування жінки й дитини.

Якщо ви маєте особливі побажання під час перебування в пологовому, наприклад – покращене харчування, ви можете оплатити їх додатково. Найкраще – оплачувати додаткові послуги офіційно через касу.

  1. Скільки я маю/можу бути в пологовому після пологів?

Якщо ви мали фізіологічні пологи, вас разом з дитиною випишуть додому на третю добу. Так рекомендує МОЗ України відповідно до сучасних доказових практик і рекомендацій. Цей час потрібен для післяпологового спостереження за Вами, спостереження за станом дитини та проведення перших вакцинацій згідно з календарем щеплень, оцінки грудного вигодовування.

Пологи і здорова дитина. Як вберегтися від лікарської халатності, насилля та байдужості

Якщо у вас був кесарський розтин або будь-які ускладнення у вас або дитини, вас випишуть на 5 добу або пізніше. Це залежить від стану здоров’я вас і немовляти.

  1. Чи потрібно оплачувати вакцинацію дитині в пологовому?

Оплачувати вакцинацію дитині не потрібно. Всі вакцини новонародженим, відповідно до календаря щеплень, мають зробити безоплатно. Необхідні вакцини закуплені централізовано МОЗ України та розподілені як у комунальні, так і в приватні заклади.

Специфічні питання

  1. У закладі кажуть, що вони ще не отримали гроші від НСЗУ, тому треба платити.

НСЗУ зробила першу оплату медичним закладам до 15 квітня 2020 року. Тому подібні твердження не є правдивими. Якщо від Вас вимагають кошти, будь ласка, одразу повідомте наш контакт-центр за номером 16-77.

  1. Чи заборонять партнерські пологи під час епідемії? Чи логічно обмежувати жінку в цьому праві (адже вона так само може бути інфікованою)?

Рішення про тимчасову заборону партнерських пологів на час епідемії приймає МОЗ України або головний санітарний лікар, щоби максимально знизити ризик інфікування як жінок і новонароджених, так медичного персоналу. Таке непросте рішення приймається виключно задля безпеки вашого життя та здоров’я. Те саме стосується відвідування після пологів.

Діти та COVID-19: як малюки переносять коронавірус, “червоні прапорці” для батьків та що робити породіллям

У випадку такої заборони, медичний персонал закладів надаватиме жінкам і дітям повну медичну допомогу та психологічну підтримку під час і після пологів. Така заборона стосуватиметься будь-яких типів медичних закладів – і комунальних, і приватних.

Зверніть увагу: на період епідемії визначено окремі медичні заклади, що приймають пацієнтів з підозрою на коронавірус. Це важливий спосіб знизити поширення вірусу. Якщо ви маєте підозру або підтверджений COVID-19, вас скерують до визначеного пологового будинку.

  1. Коли лікарі ведуть медичні записи про пацієнта в електронному вигляді, чи передбачений захист персональних / особистих даних пацієнта?

Так, ваші дані захищені законодавчо та технічно. Є ціла низка законодавчих актів, які забороняють розголошувати як персональні дані, так і медичну інформацію, без окремої згоди пацієнта. Також, електронна система має технічні рішення, які захищають ваші дані від вивантаження чи будь-якого втручання.

У випадку, якщо ви маєте докази чи інші підстави вважати, що медичний працівник передав ваші персональні чи медичні дані сторонній людині без вашої згоди, будь ласка, повідомте нас через контакт центр за номером 16-77. Ви також можете звернутися до Національної поліції чи Уповноваженого з захисту прав людини.

  1. А коли за пологи можна буде сплатити в касу? Щоби не платити неофіційно. І що тоді буде в них входити?

З початком нового етапу реформи вам більше не потрібно неофіційно платити за пологи. Відтепер за ваші пологи в усіх комунальних закладах платить НСЗУ. Пологи, за які оплачує НСЗУ, включають весь необхідний обсяг медичної допомоги. Ви можете офіційно оплатити деякі додаткові послуги за вашим бажанням – покращену палату чи харчування, вибір лікаря тощо.

Також, ви можете народити дитину в одному з приватних пологових будинків в Україні. Детальний опис і вартість пологів у приватних закладах можна знайти на їхній веб-сайтах.

У програму медичних гарантій завжди буде включено пологи як безоплатну для пацієнта послугу в комунальних закладах. Це є соціальний стандарт більшості цивілізованих країн.

  1. Коли вже покращаться умови в комунальних ЖК і пологових? Коли там буде необхідне обладнання?

Новий етап реформи розпочався лише 1 квітня 2020 року, тому потрібен певний час для покращення умов. У кожному закладі тривалість змін буде різною.

Наразі заклади починають отримувати зрозумілу оплату за кожен випадок пологів, а також за інші види допомоги. Чим більше пологів у закладі – тим більше коштів він отримує від НСЗУ. Збільшене фінансування дозволить закладам поступово покращити свої умови та ситуацію з обладнанням.

Водночас, договір між закладом і НСЗУ передбачає, що заклад повинен відповідати вимогам щодо медичного персоналу, обладнання, умов перебування. За деякий час НСЗУ почне фактично перевіряти, чи всі заклади дійсно відповідають таким вимогам. Дотримання вимог буде критичним для отримання закладом договору на 2021 рік.

Наталія Рябцева, заступниця Голови Національної служби здоров’я України, спеціально для УП.Життя.

Вас також може зацікавити:

  • Епідуральна анестезія: показання, наслідки, ускладнення пологів та шкода дитині
  • Немовля українки, хворої на COVID-19, передали родичам. Це суперечить настановам ВООЗ
  • 7 мільйонів незапланованих вагітностей за час карантину. Прогноз ООН
  • Фітнес для мам: спорт під час вагітності та відновлення після пологів

Ми хочемо тримати з вами зв’язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров’я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров’я та здоровий спосіб життя.

Про автора

admin administrator