Які рослини люблять душ

Авторadmin

Які рослини люблять душ

20 кімнатних рослин, які не люблять світла: перелік та опис

Не всі мають помешкання з вікнами, що виходять на сонячну сторону, проте це не причина відмовлятися від кімнатних рослин. Існує чимало видів, які, навпаки, не люблять прямі сонячні промені або ж стерпно почуваються в дальніх кутках кімнати, і йдеться не лише про кактуси. Розповідаємо про 20 кімнатних рослин, яким подобається затінок.

Калатея

Цю примхлива тропічна рослина не дуже легка в догляді, проте має привабливе строкате листя, яке на ніч складається і піднімається вгору, а вранці розкривається знову. Повністю лишити без світла калатею не можна, бо її листя втратить свій колір, проте і прямі сонячні промені для неї згубні. Тому найкраще місце для калатеї – легкий притінок. Ця рослина не переносить протягів та різких перепадів температури, а поливати її треба виключно м’якою і теплою водою.

Маранта

Маранта – родичка калатеї, тому умови утримання в них схожі. Ґрунт у маранти завжди має бути злегка вологим, також рослина вимагає підвищеної вологості повітря. Квіти маранти, на відміну від листя, не дуже декоративні, тому їх бажано відразу видаляти, аби рослина не витрачала на них зайві сили.

Дифенбахія

Популярна офісна рослина із великим зеленим або строкатим листям любить розсіяне світло без прямих сонячних променів. Дифенбахія не терпить протягів та різкого падіння температури, оптимальними в літній період для неї є 20-30°C тепла, а взимку – не нижче +15°C. Рослина потребує підвищеної вологості повітря (65%), тому обприскування і миття листя обов’язкове.

Фікус

Більшість цих рослин легко переносять напівтінь. Головна особливість фікусів – вони не люблять різкої зміни місця розташування і частої пересадки. Як і дифенбахія, вони потребують підвищеної вологості повітря, вчасного поливу та температури не нижче +15°C.

Хлорофітум

Одна з найкращих рослин-фільтрів, здатна самотужки очищати повітря у кімнаті площею до 10 м 2 , зокрема, поглинати чадний газ та формальдегід. Крім того, хлорофітум виділяє в повітря фітонциди та знезаражує його, ефективно борючись з численними збудниками хвороб. Невибагливий у догляді, він добре ростиме навіть у темній кімнаті.

Спатифілум

Квітка прекрасно себе почуває в напівтіні і навіть у тіні, але якщо листя спатифілума дрібнішають, починають приймати більш витягнуту форму, це означає, що світла йому все-таки не вистачає. Найкраще ставити вазони на підвіконнях зі східної або західної сторони, де яскраве розсіяне світло, а він прямих сонячних променів захищати.

Товстянка

Рослина належить до роду сукулентів, тому не вимагає особливого догляду та частого поливу. Навпаки, перелив для неї є дуже небезпечним, а от тимчасовий період засухи вона переживе завдяки накопиченій у листі волозі. Загалом це світлолюбна рослина, але може рости в притінку, натомість прямих сонячних променів не терпить.

Традесканція

Найкраще місце для традесканції – вікна з західної та східної сторони з яскравим, але розсіяним світлом. Можуть рости і на північних вікнах, а з південної сторони потрібно забезпечувати затінок у спекотні години. Рослина потребує навесні і влітку рясного регулярного поливу, але в горщику вода не повинна застоюватися.

Філодендрон

Дуже невибаглива рослина, яка добре очищує повітря. Любить розсіяне світло та напівтінь, зносить нестачу води та добрив. Водночас, оскільки філодендрон – тропічна рослина, він потребує рясного поливу та підвищеної вологості повітря.

Неорегелія

Неорегелія добре росте навіть при штучному освітленні, хоч найбільше любить розсіяне світло. Цвіте у вологих умовах, наприклад, у ванній кімнаті. Яскравість забарвлення листя залежить від інтенсивності освітлення.

Драцена облямована

Драцена не надто тіньовитривала, проте вікна зі східної та західної сторін – якраз для неї. Якщо листочки рослини посвітлішають – це свідчитиме про брак світла: її потрібно поставити ближче до вікна або забезпечити штучним освітленням.

Сансев’єрія

Про цю рослину можна забути на тиждень-два, і вона не загине та не засохне. Температура для сансев’єрії підійде будь-яка, вологість повітря теж особливо не позначиться на зростанні і зовнішньому вигляді. Рослині потрібне природне світло, тому найкраще її ставити на підвіконня – тих вікон, де прямі сонячні промені бувають рідко. Найстрашнішим для сансев’єрії є перезволоження.

Аглаонема

Зеленолисті різновиди аглаонеми люблять притінок, а ряболисті – яскраве, проте розсіяне світло з захистом від прямих сонячних променів. Це тропічна рослина, а отже потребує підвищеної вологості повітря, тобто обприскування. Протяги можуть спричинити загибель аглаонеми. Оптимальна температура повітря в літній період – 20-30°C тепла, а взимку – не нижче +16°C.

Адіантум

Друга назва цієї ​​рослини – кучерява папороть. Тож, як і всі папороті, адіантум любить тінь і вологий ґрунт – від занадто яскравого світла та засухи ясно-зелене мереживне листя папороті відмирає. Рослина невимоглива у догляді, проте не переносить протягів і забрудненого повітря, а також не любить зміни місця розташування.

Монстера

Монстера – одна із найпоширеніших кімнатних рослин. Основною причиною є те, що вона дуже невибаглива та проста у догляді. Їй необхідне яскраве розсіяне світло, тому оптимальним місцем для неї є вікна зі східної та західної сторони. Дуже добре реагує на регулярне обприскування та полив.

Заміокулькас

Заміокулькас можна навіть поставити в кутку, але так, щоб хоча б 6-8 годин на нього потрапляло розсіяне сонячне світло. Крім того, рослина не вимоглива до вологості чи температури повітря. Поливати потрібно тільки в міру просихання ґрунту і краще недолити, ніж перелити.

Аукуба

Аукуба – мешканка субтропічних лісів, і в дикій природі в глибокій тіні, крім неї, нічого не росте. Тому і кімнатна аукуба добре обходиться без яскравого освітлення та увесь рік має строкате листя. Додатково аукуба ще й добре очищує повітря.

Клівія

Характерна особливість цієї рослини – відсутність стебла. Листя зібране в прикореневу розетку і, розташовуючись віялоподібно, утворює несправжнє стебло. Клівія хоч і тіньовитривала, проте любить яскраве розсіяне світло, без нього росте і зацвітає повільно. Розміщувати її бажано на західних або східних підвіконнях. Влітку клівію можна винести на свіже повітря у напівтінь, але зайвий раз її бажано не переставляти.

Антуріум

Улюбленець дизайнерів, адже при правильному догляді може цвісти цілий рік. Водночас антуріум вважається однією з найбільш витривалих кімнатних рослин: він вимагає лише стабільних кімнатних умов без екстремальних стрибків. Улюблене місце антуріумів в дикій природі – це нижній ярус тропічних лісів, і тому яскравого світла не потребує.

Фіалка

Кімнатні фіалки дуже люблять світло, але бояться прямих сонячних променів, тому найкраще місце для них – північне, північно-східне або північно-західне підвіконня, освітлюване розсіяним світлом. Світловий день для домашньої фіалки має тривати 13-14 годин, тому взимку може знадобитися штучне додаткове освітлення.

Більше читайте у рубриці « Квіти »

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

  • Головні новини
  • Новини Тернополя
  • Новини Закарпаття
  • Новини Івано-Франківська
  • Новини Волині
  • Новини Чернівців
  • Новини Рівного
  • Квіти
  • Дім

Навіщо потрібен рослинам гарячий душ і як правильно його провести

Не можна проводити таку процедуру рослинам в наступних випадках:

  • квіти, які тільки що пересадили;
  • знаходяться у стані спокою (зимової сплячки);
  • під час цвітіння;
  • листя, у яких «опушене» (сенполії, бегонії, герань).

Яким рослинам він корисний

Гарячий душ принесе користь рослинам з великим, широким листям, ослабленим, при відсутності цвітіння, яке любить вологу, тропічним, бромелієвим.

Хід обробки гарячим душем

У цієї процедури існують свої правила, яких слід дотримуватися, щоб не завдати шкоди рослинам. Підготовка ванної кімнати:

  1. Повітря у ванній кімнаті повинне бути теплим і насиченим паром (наприклад, після того як ви прийняли водні процедури).
  2. Дно ванни, щоб уникнути пошкоджень квітковими горщиками, можна застелити тканиною або клейонкою.
  1. За 30 — 40 хвилин рослини потрібно рясно полити відстояною водою.
  2. Обмотати горщик зверху плівкою або пакетом. Плівкою обмотують стовбур, скріпивши краї прищіпками. У пакеті роблять надріз і виводять назовні стовбур і листя. Це потрібно, щоб коріння не обпекти гарячою водою, а земля в ґрунті не перезволожилась. Землю не закривають у випадках, якщо ґрунт в горщику теж потребує лікування (покритий соляною плівкою або ви випадково «перегодували» добривами), гарячі процедури проводять не частіше, ніж один раз на місяць.

Обробка гарячим душем:

  1. Политу квітку поставити у ванну. Якщо в ній завелася попелиця або павутинний кліщ, перед душем листя і стебла можна протерти мильною водою з дитячим, зеленим лікувальним або господарським милом.
  2. Відрегулюйте воду до потрібної температури, вона повинна бути не більше 50 градусів. Необов’язково вимірювати температуру градусником, достатньо підставити руку під воду, і вона відчувається як гаряча, але не обпалює, — значить температура відповідна. У разі, якщо рослина проходить таку процедуру вперше або у неї молоде, ніжне листя, температура води повинна бути не вище 37 — 40 градусів.
  3. Злегка нахиліть горщик однією рукою, поливайте рухами вгору і вниз. Маленькі рослини повинні приймати душ не більше 10 секунд, середні і великі — 30 — 60 секунд.
  4. Після водної процедури рослину потрібно залишити у ванній (двері мають бути щільно закриті) не менш ніж на дві години, а краще — на кілька годин. Це робиться, щоб стекла зайва вода з горщика, не було різкого перепаду температури, й рослина поступово остигала.

Мити рослини гарячою водою потрібно не більше одного разу на місяць. Взимку — тільки в крайніх випадках, при сильному забрудненні або хворобі. Правильне проведення процедури з гарячою водою і дотримання певних умов під час процесу, принесе значну користь, поліпшить здоров’я і подарує гарний зовнішній вигляд вашим зеленим вихованцям.

7 домашніх рослин, які виживуть у всіх. Навіть у вас

Якщо ви людина, яка регулярно організовує поховання власних домашніх рослин, то ця підбірка познайомить вас з 7 рослинами, які ніхто не зможе вбити. Навіть ви.

Які “живучі” рослини можна обрати?

Сансев’єрія трисмугова

Ця рослина може тижнями жити без вологи та не потребує прямих сонячних променів.

Отож це просто ідеальна рослина для тих, хто весь час забуває поливати домашні квіти.

Як доглядати: Перед тим, як поливати варто упевнитись, що ґрунт повністю висох і не заморочуйтесь пошуком сонячного місця. Цій рослині для щасливого життя таке не потрібно.

Хлорофітум чубатий (рослина павука)

Хоча ця рослинка і любить прямі сонячні промені, виживає вона при різноманітному освітлені й взагалі пристосована жити в дуже різних умовах, тож ви точно зможете за нею доглядати.

Як доглядати: Бажано розмістити там, де рослина отримує прямі сонячні промені.

Влітку поливайте регулярно, але взимку кількість води можна зменшити.

Важливо: тримайте рослину якомога далі від холодних протягів.

Отож точно не ставте горщик з рослиною біля кондиціонера.

Епіпремнум золотистий

Ще одна рослина, яка не має нічого проти сухого ґрунту.

І так само як сансев’єрія трисмугова не потребує прямих сонячних променів.

Епіпремнуму добре живеться у підвісних горщиках.

І його не треба підрізати, інакше він буде зростати, зростати, та зростати.

Як доглядати: Поливайте лише коли ґрунт повністю висох, а листя виглядають понурими.

Міні-город на балконі: як виростити зелень та овочі в квартирі

Якщо поливати ще вологу землю, то коріння може почати гнити.

Якщо ж навіть після поливу рослина виглядаю в’ялою, то, можливо, це час її пересадити: коріння могло стати занадто великим для свого будиночка.

Всім відома рослина, за якою легко доглядати, якщо знати пару секретів.

Як доглядати: Коли будете висаджувати алое, візьміть ґрунтову суміш для кактусів.

Рослина потребує багато світла, тож розмістіть горщик якомога ближче до вікна.

Алое дуже не любить воду, що застоюється. Тому важливо обирати горщик з дренажними отворами. Поливати лише коли ґрунт повністю висохне.

Майже безсмертна рослина. Якщо у вас помирає все, то вам точно варто про неї замислитись.

Як доглядати: Рослина не потребує багато світла, тож чудово підходить для офісних приміщень, які не мають вікон.

Якщо ви бачите, що листя пожовкло – це означає, що ви поливали рослину занадто часто.

Перед поливанням перевірте, чи ґрунт повністю висох.

Не потребує багато уваги, але прекрасний варіант для тих, хто хоче навчитися доглядати за рослинами.

Як доглядати: Філадендрон потребує більше уваги, ніж вже вищезгадані рослини, але він може бути гарним перехідним домашнім улюбленцем для тих, хто хотів би навчитись більшому у догляді за рослинами.

Його треба поливати, коли перші 2,5 сантиметри ґрунту висохли. Ви можете перевірити вологість ґрунту пальцем.

Якщо листя виглядають в’ялими, то це означає, що ви або перелили, або недолили рослину.

Виправити це допоможе чіткий графік зволоження.

Навесні та влітку поливати раз на місяць варто поливати філодендрон разом з рідкими добривами.

Восени та взимку це варто робити кожні 6-8 тижнів.

Ця рослина любить воду, отож якщо ви весь час переливаєте свої рослини – то ви потоваришуєте.

Як доглядати: Для цієї рослини підходить торф’яний ґрунт, тому що він гарно утримує вологу.

Щоб корні не гнили, купуйте горщик з дренажними отворами.

Поливайте, коли бачите, що ґрунт вже висох. Також збризкуйте водою листя – воно любить вологу.

Читайте також:

  • Сад на балконі: що росте, як розмістити, як доглядати
  • Рослини, яких врятувала турбота. ФОТО
  • 11 кімнатних рослин, які можуть бути отруйними для людей та тварин. ФОТО

Останні новини

Головне сьогодні

Текстові матеріали, розміщені на сайті life.pravda.com.ua, можна безкоштовно використовувати в обсязі не більше 50% за умови прямого посилання у підзаголовку чи першому реченні матеріалу.

Матеріали з плашкою PROMOTED є рекламними та публікуються на правах реклами. Редакція може не поділяти погляди, які в них промотуються. Матеріали з плашкою СПЕЦПРОЄКТ та ЗА ПІДТРИМКИ також є рекламними, проте редакція бере участь у підготовці цього контенту і поділяє думки, висловлені у цих матеріалах.

Редакція не несе відповідальності за факти та оціночні судження, оприлюднені у рекламних матеріалах. Згідно з українським законодавством відповідальність за зміст реклами несе рекламодавець.

Всі матеріали, які розміщені на цьому сайті із посиланням на агентство “Інтерфакс-Україна”, не підлягають подальшому відтворенню та/чи розповсюдженню в будь-якій формі, інакше як з письмового дозволу агентства “Інтерфакс-Україна”.

Про автора

admin administrator