Які сорти огірки гарні

Авторadmin

Які сорти огірки гарні

Найкращі сорти огірків. Поради фахівця

Наприклад, запилюється комахами (бджолами, джмелями, мухами), а також вітром і людськими руками сорти огірків призначені для вирощування у відкритому грунті. Справедливості заради зазначимо, що вміщені в теплички бджолозапильні огірки за умови забезпечення їх якісним запиленням вражають нас не тільки швидкістю розвитку, але і рясним врожаєм дуже смачних, які не бояться хвороб, плодів.

Самозапилюючий сорт огірків

Самозапилюючий сорт огірків відрізняється тим, що підлягає вирощуванню в будь-яких умовах: і на городньої грядці, і в теплиці. Відрізняються такі огірки не примхливістю (ростуть в будь-якому місці, при будь-якій погоді, дають хоч і не високосортні, але цілком пристойні за смаком і рівності плоди).

Є ще так звані партенакарпіческіе самозапильні види огірків. Вони також можуть плодоносити в будь-яких умовах за умови забезпечення їм запилення (бджолиного чи, людського, не важливо). Селекціонерами також виведені пчело- і само- запилюється сорти огірків.

Але все-таки бджолозапильні огірочки найсмачніші, самі екологічні і саме з них виводять кращі гібриди

Кожен господар на підставі свого досвіду, а також, керуючись умовами своєї ділянки, вибирає саме свої, перевірені часом і столом сорти огірків.

Кращі сорти огірків

У цьому розділі ми поговоримо з нашими експертами про кращих на сьогоднішній день огірочки для вирощування на наших, таких у всіх різних ділянках.

Кращі сорти огірків для відкритого грунту, як самозапильних, так і бджолозапильні, садити найкраще в кілька хвиль, радить головний експерт «Розумного господарства». Володимир радить самозапильних огірочки краще вирощувати через розсаду. А в середині травня у відкритий грунт можна сіяти насіння бджолозапильних сортів. Це – багато дешевше для нас, дбайливих господарів.

Перерахуємо кілька рекомендованим нам для вирощування в наших умовах сортів:

  • сильний і витривалий гібрид Спарта відноситься до супер раннім сортам, що дає рясний стабільний урожай. Темно-зелені циліндричні плоди відрізняються відмінним смаком, соковитістю і хрустящесті. Спарта стійка до багатьох «огірковим» захворювань. Огірочки добре в свіжих салатах. Настільки ж прекрасні огірки для засолювання;
  • гібрид Регал також дуже ранній сорт, самозапилюватися, многоурожайний, так як має довгий період плодоношення. Чи не боїться посухи і стійкий до захворювань. Темно-зелені огірочки відмінно підходять для засолювання;
  • бджолозапилюваний гібрид Соната має високу стійкість до несприятливих погодних умов. Довго плодоносить (до самих заморозків) крупнобугорчатий світло-зеленими огірками. Довжина огірочків може досягати восьми-десяти сантиметрів. «Хорошим тоном» вважається досівати насіння Сонати після зняття врожаю ранньої картоплі;
  • пчелоопилямий гібрид Аякс є одним з найпродуктивніших серед скоростиглих. Вирощується у відкритому грунті на шпалері, чи не боїться спеки, не вимогливий до відходу, плодоносить циліндричними, крупнобугорчатий невеликими плодами, соковитими і ароматними. Відмінно їсть в свіжому і консервованому вигляді;
  • до сортам кущових огірків відноситься Гектор кущовий, компактний, сверхранний, бджолозапилюваний, не займає багато місця, добре протистоїть хворобам. Характеризується рясним плодоношенням дуже смачними огірочками. Можна вирощувати як розсадою, так і посівом на грядку. Плоди чудові в консервації;
  • партенокарпический, самозапилюватися гібрид Пучіні відноситься до середньоранніх кущових сортів огірків. Плодоносить циліндричними, хрусткими, темно-зеленими дуже смачними корнішонами. Може вирощуватися як у відкритому грунті, так і в парнику. Огірочки хороші і в свіжих салатах, і в маринованому вигляді;
  • ранньостиглий бджолозапильний гібрид Октопус відмінно плодоносять, до самих заморозків. Плоди – корнішонного типу, зелененькі з білими шипами. Гарні в будь-якому вигляді: свіжими, солоними, маринованими. Октопус не боїться «огірковий» захворювань і високих температур, дає рясний урожай високі температури. Вважається відмінним екземпляром для солінь і маринадів.

Кращі гібриди партенокарпічних огірків для теплиць – опис, фото та відгуки

Ми починаємо серію статей проєкту «Вирощуємо огірки разом з Супермаркетом Насіння». Даний проєкт створений для того, щоб допомогти Вам на кожному етапі виробництва огірка: від сходів насіння — до останньої вибірки.

Чому серія статей починається з вибору гібриду огірка? Тому що хороший гібрид — це запорука високого і якісного врожаю. Для посіву в першому та другому оборотах використовують партенокарпічні огірки з хорошою стресостійкістю і раннім вступом у плодоношення. Ми підібрали для Вас кращі гібриди огірків для посадки в плівкових і скляних теплицях.

  1. СВ 4097 ЦВ F1 (SV 4097 CV F1) (Seminis)
  2. Арктика F1 (Арена F1) (NongWoo Bio)
  3. Ілонара F1 (Rijk Zwaan)
  4. Бйорн F1 (Enza Zaden)
  5. Директор F1 (Nunhems)
  6. Чайковський F1 (Rijk Zwaan)
  7. Мірабелл F1 (Seminis)
  8. Амур F1 (Bejo)
  9. Еколь F1 (Syngenta)
  10. Солют F1 (Абсолют F1) (NongWoo Bio)
  11. Міміно F1 (Lucky Seed)
  12. Ніборі F1 (КС 90 F1) (Kitano Seeds)

СВ 4097 ЦВ F1 (SV 4097 CV F1) (Seminis)

  • Особливості гібриду — Високоврожайний і ранній гібрид огірків, який починає формувати плоди через 40-45 днів від проростання насіння. Огірок добре себе показує як у весняно-літній, так і в осінній посадці.
  • Опис рослини — Кущ збалансований, відкритий, генеративного типу. Рослина з потужною кореневою системою, формує мало пасинків.
  • Характеристика плодів — Огірки високої якості з вираженими шипами, однорідної форми та величини, красивого темно-зеленого забарвлення. Довжина плоду в середньому 11-13 см, а діаметр 3-3,4 см.
  • Переваги для виробника — SV 4097 CV F1 зберігає високу товарність і насичений колір зеленців протягом усього плодоношення. Огірки здатні тривалий час не переростати. Партенокарпічний сорт стійкий до перепаду температур.

Доповідь про особливості огірка SV 4097 CV F1 на дні поля компанії Seminis

Арктика F1 (Арена F1) (NongWoo Bio)

  • Особливості гібриду — Даний гібрид популярний не тільки серед городників, але і має попит у фермерів, які вирощують цю культуру на продаж. Ультраранній огірок, термін вегетації якого становить всього 35-38 днів.
  • Опис рослини — Рослина з короткими міжвузлями, формує по 2-3 якісних плоди в одному вузлі. Листові пластини великі, із морщиннистою поверхнею. Кущ продовжує рости та розвиватися навіть після перепадів температури.
  • Характеристика плодів — Плоди розміром 10-11 см, вагою 100-120 г, з ароматною і смачною м’якоттю без пустот. В огірках немає гіркоти, насіннєва камера невелика. Шкірочка плодів яскраво-зеленого кольору, горбкувата і щільна.
  • Переваги для виробника — Гібрид наділений генетичною стійкістю до несправжньої борошнистої роси, тютюнової мозаїки, павутинного кліща і попелиці. Сорт огірка Арктика F1 Призначений для посадки у відкритому ґрунті та плівкових теплицях.

Відгук про огірок Арктика F1 від Людмили Б. з Полтавської області, Лохвицького району:

У минулому сезоні дуже виручив цей огірочок. Дуже врожайний, смачний у свіжому вигляді, без гіркоти та ідеально підходить для консервування.

Все про огірку Арктика F1: як виглядає упаковка, плоди в теплиці і доповідь про огірок від виробників

Ілонара F1 (Rijk Zwaan)

  • Особливості гібриду — Ранній партенокарпічний гібрид огірка для теплиць, який відмінно росте у весняному та осінньому обороті.
  • Опис рослини — Кущ відкритий з короткими бічними пагонами. Коріння потужне, здатне до регенерації. На головному стеблі утворюється по 1-2 плоди в кожному вузлі, а на бічних пагонах – 2-3 зеленці.
  • Характеристика плодів — Огірки темно-зеленого забарвлення з блиском, розміром 12-14 см, красивої подовженої форми з яскраво-вираженими горбками.
  • Переваги для виробника — Партенокарпічний сорт швидко розвиває зав’язі та не скидає їх при перепаді температур. Плоди з відмінними смаковими якостями, добре транспортуються. Огірок Ілонара F1 стійкий до кладоспоріозу, борошнистої роси та огіркової мозаїки.

Бйорн F1 (Enza Zaden)

  • Особливості гібриду — Ранньостиглий гібрид з інтенсивною віддачею врожаю. Підходить для посадки у відкритому ґрунті, а також в плівкових і професійних теплиць навесні та восени.
  • Опис рослини — Кущ збалансований і відкритий. Бічні пагони короткі, розвиваються повільно, що дуже зручно в догляді. Гібрид букетного типу цвітіння, у кожній пазусі формує по 3-4 плоди.
  • Характеристика плодів — Огірки однорідні, циліндричної форми, насиченого темно-зеленого кольору без світлих смуг, в довжину 10-12 см і вагою 100-120 г. Поверхня плодів великобугорчаті. Огірки відмінно транспортуються і лежать.
  • Переваги для виробника — Рослина стабільно зав’язує плоди, і не скидає зав’язь при перепадах температури та нестачі світла. Сорт Бйорн F1 стійкий до кладоспоріозу, вірусу мозаїки та пожовтіння жилок.

Директор F1 (Nunhems)

  • Особливості гібриду — Ранній огірок-корнішон для вирощування в теплицях у весняній та осінній посадці. Від висадки розсади до першого врожаю проходить 38-40 днів.
  • Опис рослини — Кущ вегетативно-генеративний, сильний і відкритий. В одному вузлі формує по 2-3 плоди.
  • Характеристика плодів — Зеленці повністю пофарбовані в темно-зелений колір, без білого кінчика, у формі подовженого циліндра, розміром 9-12 см. Огірки добре транспортуються і наділені відмінними засолювальними якостями.
  • Переваги для виробника — Директор F1 досить пластичний, не вимогливий до агротехніки. Плоди не формують порожнечі навіть в кінці плодоношення. Партенокарпічний сорт стійкий до борошнистої роси, мішеневидної плямистості листя, вірусів огіркової мозаїки та пожовтіння жилок.

Чайковський F1 (Rijk Zwaan)

  • Особливості гібриду — Партенокарпічний гібрид для вирощування в плівкових і скляних укриттях в першому і другому обороті з ранньою віддачею врожаю. Вегетаційний період – 40 днів.
  • Опис рослини — Кущ відкритий і компактний, з хорошою регенерацією і сильними коренями. Добре тримає плодове навантаження весь період вирощування.
  • Характеристика плодів — Огірки крупнобугорчасті, темно-зеленого кольору. Співвідношення довжини до ширини – 3,2:1.
  • Переваги для виробника — Плоди з відмінними смаковими якостями без гіркоти та гарною внутрішньою структурою. Сорт Чайковський F1 толерантний до кладоспоріозу і вірусу огіркової мозаїки.

Відгук про огірок Чайковський F1 від Тетяни Д. м.Бар, Україна:

Найкращий з гібридів, які ми вирощували під плівковим укриттям. Урожайність дуже висока, плоди виростали всі — не скидав. Потрібне відповідне харчування, досить води та формування. Для засолювання відмінний: корнішони та невеликі зеленці.

Мірабелл F1 (Seminis)

  • Особливості гібриду — Гібрид ранньостиглого самозапильного огірка для вирощування в теплиці та у відкритому ґрунті. Вступає в фазу плодоношення через 40-45 днів після сходів.
  • Опис рослини — Кущ потужний, вегетативного типу, відрізняється хорошою стійкістю до спеки та інших стресових умов. У кожній пазусі формує по 6-7 плодів, які дружно дозрівають.
  • Характеристика плодів — Огірки крупнобугорчасті, зеленого кольору, у формі циліндра, середньою довжиною 10-12 см. Співвідношення довжини до діаметра – 3,25:1.
  • Переваги для виробника — Перевага Мірабелл F1 в довгому періоді плодоношення, а також в універсальності застосування готової продукції. Стійкий до кладоспоріозу, борошнистої роси та вірусу мозаїки огірка.

Відгук про партенокарпічний сорт огірка Мірабелл F1 від Олександра Ш. з Павлограду:

Купував ранніше цей сорт і буду знову його брати, він дуже урожайний і до хвороб більш стійкий і головне він дуже смачний!

Розповідь про огірок Чайковський F1 на дні поля компанії Seminis

Амур F1 (Bejo)

  • Особливості гібриду — Це гібрид огірка, який забезпечує стабільний і якісний урожай впродовж всього плодоношення. Вегетаційний період – 40-45 днів після проростання насіння.
  • Опис рослини — Кущ зі слабким розгалуженням, тому його можна вирощувати без формування. Зав’язує по 2-3 плоди в кожній пазусі.
  • Характеристика плодів — Огірки однакової циліндричної форми, вкриті густими маленькими шипами, рівномірного темно-зеленого кольору. Зеленці з маленькою насіннєвою камерою і тоненькою шкіркою, без гіркоти та з прекрасними смаковими якостями. Плоди циліндричної форми, співвідношення довжини та діаметру 3,3:1. Гібрид ідеально підходить для виробництва пікулів і добре транспортується.
  • Переваги для виробника — Амур F1 стійкий до високих і низьких температур, а також до повітряної посухи. Сорт огірка з генетичною стійкістю до пероноспорозу, кладоспоріозу, звичайної мозаїки та вірусу пожовтіння жилок.

Відгук про огірок Амур F1 від Наталії Р. з Переяслав-Хмельницький:

Вирощуємо вже років 8 точних і завжди задоволені результатом. Прекрасний огірок для консервації та свіжих салатів. Наші покупці беруть його роками.

Еколь F1 (Syngenta)

  • Особливості гібриду — Ранній гібрид, який характеризується високим виходом товарної продукції протягом всього періоду вирощування. Вегетаційний період – 40-42 дні.
  • Опис рослини — Кущ сильний, генеративного типу з короткими міжвузлями, здатний формувати короткі додаткові пагони. Рослина букетного типу цвітіння, добре наливає 4-5 плодів в пазусі різного віку.
  • Характеристика плодів — Огірки циліндричної форми, досить щільні, з маленькою насіннєвою камерою, зеленого кольору з можливістю збору пікулів. Довжина плоду в середньому 8-12 см, а вага 90-110 г. Зеленці підходять для свіжого ринку, засолювання і консервування.
  • Переваги для виробника — Рослина прекрасно відновлюється після стресових умов. Партенокарпічний сорт Еколь F1 має високу стійкість до вірусу огіркової мозаїки, оливкової плямистості огірка і борошнистої роси.

Відгук про огірок Еколь F1 від Злати Р.:

Популярний огірок на ринку і собі замовила у Супермаркеті Насіння. Насіння прийшло якісне.

Солют F1 (Абсолют F1) (NongWoo Bio)

  • Особливості гібриду — Гібрид партенокарпічного огірка, який дає високий урожай. Вегетаційний період не перевищує 35 днів від сходів. Добре зростає як у весняній, так і в літній сівозмінах.
  • Опис рослини — Рослина генеративна, сильна, з короткими міжвузлями, формує по 3-5 плодів в кожному.
  • Характеристика плодів — Огірки однорідної структури, темно-зеленого кольору без жовтих вкраплень. Розміри плоду 12-14 см. Зеленці мають хороший товарний вигляд і хрустку структуру без пустот. Даний гібрид добре транспортується, його вирощують для застосування в кулінарії та маринування.
  • Переваги для виробника — Огірок Солют (Абсолют) F1 має високу стійкість до багатьох грибкових і вірусних захворювань. Дає стабільний урожай навіть при зниженні температури при належному догляді. Головна особливість сорту в тому, що він підходить для літнього, і для осіннього вирощування.

Міміно F1 (Lucky Seed)

  • Особливості гібриду — Партенокарпічний, скоростиглий гібрид універсального використання для вирощування в весняному та осінньому оборотах. Вегетаційний період становить 40-45 днів від сходів насіння.
  • Опис рослини — Рослина напівдетермінантна, із середньою силою росту і великими листками, що зводить до мінімуму можливість пересихання плодів.
  • Характеристика плодів — Плоди темно-зелені, крупнобугорчасті, білошипі, циліндричні, середньою довжиною 10-12 см. Огірки відрізняються відмінними смаковими та товарними якостями, тому ідеально підходять для вживання у свіжому вигляді, соління та маринування.
  • Переваги для виробника — Міміно F1 дає стабільно великий урожай не тільки в теплицях, а й в польових умовах. Також має тривалий період плодоношення. Партенокарпічний сорт стійкий до справжньої та несправжньої борошнистої роси, а також до пероноспорозу.

Відгук про огірок Міміно F1 від Миколи С. з Одеси:

Сіяв у відкритий грунт. Зійшло близько 90% насіння. Перші огірки були 10-12 см, далі 8-10 см. Смачні, хрусткі, без пустот, добре підійдуть для консервації.

Ніборі F1 (КС 90 F1) (Kitano Seeds)

  • Особливості гібриду — Ранній партенокарпічний огірок для вирощування в теплицях з плівки в першому і другому обороті.
  • Опис рослини — Кущ вегетативно-генеративного типу з потужною кореневою системою. Рослина збалансована з короткими міжвузлями та високою потенційною врожайністю. В одній пазусі формує по 4-7 плодів.
  • Характеристика плодів — Плоди крупнобугорчасті, темно-зеленого кольору, довжиною 10-12 см. Всередині огірків маленька насіннєва камера. Зеленці соковиті, хрусткі та без гіркоти. При переростанні не стають схожими на бочки. Добре транспортуються.
  • Переваги для виробника — Ніборі F1 – це гібрид огірків, який без проблем переносить стреси, і не скидає зав’язь. Сорт огірка стійкий до звичайної борошнистої роси, антракнозу, кладоспоріозу і вірусу огіркової мозаїки.

Ось Ви й дізналися, які кращі гібридні сорти огірків підходять для вирощування в теплицях у весняному та літньо-осінньому оборотах. Діліться в коментарях, яким гібридам огірків віддаєте перевагу висівати, і про що б хотіли ще дізнатися на тему вирощування даної культури.

Чекайте в Блозі наступну статтю на тему: «Вибір субстрату для вирощування огірка».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Про автора

admin administrator