Які вітаміни можуть синтезуватись в організмі людини

Авторadmin

Які вітаміни можуть синтезуватись в організмі людини

І лише деякі вітаміни можуть синтезуватися в клітинах гетеротрофів. Так, у клітинах росткового шару шкіри людини синтезується вітамін D , у клітинах печінки утворюються вітаміни B 1 та B 3 , але в недостатній кількості.

Відомо, що більшість вітамінів в організмі людини не синтезується, окрім вітаміну К та біотину (вітамін Н) або синтезується в недостатній кількості (вітаміни В1, В2, В6, РР, D, фолат). Тому вітаміни мають надходити з їжею.

Крім того, деякі вітаміни, такі як K і H, синтезуються кишковою мікрофлорою, а вітамін D утворюється в шкірі під впливом ультрафіолетового випромінювання.

Вітаміни позначають латинськими літерами і ділять на 2 групи: водорозчинні та жиророзчинні.

  • Водорозчинні вітаміни ( B 1 , B 2 , B 5 , B 6 , B 9 , B 12 , PP , C ) надходять в організм людини у вигляді водних розчинів.
  • Жиророзчинні вітаміни ( A , D , E , K ) розчиняються у жирах їжі і всмоктуються разом з нею.

Це означає, що будь-який надлишок, що залишається в крові, виводиться з сечею. Більшість вітамінів B ніколи не накопичуються в організмі. Виняток становлять вітамін B12 та вітамін B9 (також відомий як фолат). На відміну від вітамінів групи B, жиророзчинні вітаміни A, D, K та Eможуть накопичуватися в організмі.

Вітамін К — жиророзчинний вітамін. Бере участь в регуляції процесів зсіданні крові, регуляції ектопічної кальцифікації та ін. Зокрема, це фактор VII, фактор IX, фактор X, протеїн C , протеїн S , протеїн Z та Матриксний Gla-протеїн.





Організму людини необхідні принаймні 13 різних вітамінів, добові потреби яких коливаються від 0,01 до 100 мг [4]. Вони не виконують в організмі ані енергетичної, ані структурної функції, але є …

Про автора

admin administrator