Який електричний обігрівач можна залишити без нагляду

Авторadmin

Який електричний обігрівач можна залишити без нагляду

Зміст:

Який обігрівач можна залишати без нагляду

Важливим аспектом при виборі обігрівача в квартиру, будинок, офіс та навіть на підприємство є безпека та можливість використання обігрівача без нагляду. Старі методи опалення, такі як дров’яні та вугільні печі в будинках, твердопаливні котли в будинках та на підприємствах ніколи не забезпечували стовідсоткову впевненість у безпеці та вимагали постійного спостереження для запобігання виникненню пожеж.

Давайте відразу визначимо які обігрівачі можна залишати без нагляду – це обігрівачі з таймерами або програматорами, а також моделі, якими можна керувати з телефону, наприклад, радіатори Тепломакс, керамічні обігрівачі і навіть конвектори. Відразу хочемо звернути вашу увагу на обігрівачі, які НЕ МОЖНА залишати без нагляду:

  • теплові вентилятори (дуйчик)
  • масляний радіатор
  • всі види котлів (завжди треба стежити за роботою стабілізатора та правильності роботи самого котла)
  • особисто ми не радимо залишати ще й інфрачервоні обігрівачі, бо якщо у вас є діти та тварини, вони можуть перекинути обігрівач та отримати опік чи спровокувати виникнення спалаху.

Види обігрівачів, які можна залишати без нагляду

Електричний конвектор функціонує на основі простого фізичного принципу, що базується на нагріванні повітря. Конвектор, що складається з конвекційної камери і нагрівального елемента (ТЕН), забезпечує безпеку роботи завдяки захисному прошарку, що розділяє ТЕН і корпус. Процес обігріву повітря у приміщенні відбувається за рахунок різної щільності теплих та холодних повітряних мас.

Сучасні моделі конвекторів обладнані додатковими функціями, такими, як вбудований термостат, що підтримує задану температуру. Вони також можуть включати електронні регулятори з таймерами і дистанційним керуванням. Деякі конвектори мають убудовані зволожувачі повітря, розширюючи функціональність пристрою.

Електричні конвектори мають ряд переваг, серед яких:

  • Тиха робота: відсутність вентиляторів у конструкції робить роботу конвектора безшумною, оскільки повітря циркулює природним чином.
  • Пожежна безпека: електричні конвектори можуть залишатися без нагляду, оскільки вони не містять вентиляторів і мають високий рівень безпеки.
  • Невелика вартість: в цілому, електричні конвектори зазвичай мають доступніші ціни в порівнянні з іншими видами обігрівачів, що робить їх більш доступними для споживачів.
  • Сушить повітря, якщо не обладнано зволожувачем (конвектор із зволожувачем повітря +2-3 тисячі до ціни)
  • Конвектори вимагають часу для прогрівання приміщення, тому що вони працюють за рахунок циркуляції повітря. Це може зайняти деякий час, перш ніж відчути значне підвищення температури в кімнаті.
  • Конвектори переважно обігрівають повітря лише в одній кімнаті в приміщенні.
  • Вища ціна за споживання електроенергії, порівняно з іншими видами (12 годин використання вдень вам коштуватиме 1 425,6 – 1 500 грн/місяць, а вночі – 712-800)

Керамічні обігрівачі є оптимальним поєднанням практичності та доступною ціною на ринку альтернативного опалення. Ось кілька характеристик, які роблять їх привабливими:

  • Габарити: компактні розміри керамічних обігрівачів забезпечують легкий монтаж без великих зусиль. Різні варіанти виготовлення, призначені для підлогового або настінного монтажу, дозволяють вибирати відповідний варіант переважно для невеликих приміщень.
  • Потужність: електрокерамічні обігрівачі мають високу тепловіддачу при відносно низькій споживаній потужності, зазвичай в межах 0,5-1,5 кВт. Це сприяє економії на комунальних платежах.
  • Комфорт: лицьова сторона керамічних обігрівачів прогрівається до 65 ° C, обігрівачі працюють безшумно і не виробляють запахів.
  • Відсутність датчика температури поверхні обігрівача (керамічні обігрівачі досить сильно нагріваються, особливо коли Ви хочете швидко обігріти приміщення, тому їх не можна торкатися і накривати, щоб уникнути тління матеріалу, яким ви накрили його)
  • Досить крихкі, не підійдуть якщо на вашому об’єкті постійно транспортуватимуться або якщо у вас в будинку чи квартирі живуть діти, які можуть випадково пошкодити його і отримати через це травму
  • Маленька зона обігріву: вони відмінно підійдуть як додаткове джерело опалення (наприклад, якщо Ви хочете підняти температуру в будинку на 1-2 градуси), але якщо у Вас великий будинок або інший об’єкт, краще вибрати радіатор від
  • Тепломакс, зона його роботи значно більша )
  • Ціна використання: нижча, ніж у конвекторів, але однаково поступається Тепломаксу: вдень 1 330,5 – 1 400 грн/місяць, вночі – 665,28-700.

Тепломакс – поєднання стилю та безпеки для вашого будинку

Тепломакс – ідеальний вибір для тих, хто шукає надійний та безпечний обігрівач, який можна залишити без нагляду. Його передові технології та інновації роблять його найкращим рішенням для опалення приміщень.

Однією з ключових переваг є вбудований програматор, що дозволяє ефективно керувати обігрівом та економити до 50% на оплатах за електроенергію. Надійність та міцність у поєднанні з компактністю дозволяють Тепломаксу обігрівати приміщення різного розміру – навіть найменші моделі забезпечують ефективне обігрів площі від 15 м².

Важливою особливістю є можливість залишати тепломакс без нагляду. Ви можете керувати температурою прямо зі свого смартфона з будь-якої точки світу, в додатку ви бачите, яка температура на даний момент до кімнати і яка температура самого обігрівача.

Завдяки відсутності необхідності в додаткових комунікаціях, електрообігрівачі Тепломакс надають користувачеві зручність та простоту в установці. Для їх роботи потрібно лише підключити пристрій до розетки. Ці обігрівачі доступні у горизонтальному та вертикальному виконанні, їх можна кріпити на стіну або купувати з ніжками чи роликами для рухливості. А також, Ви можете вибрати колір та матеріал покриття на замовлення.

Важливою перевагою є можливість самостійно регулювати включення обігрівачів без необхідності очікування початку опалювального сезону. Це надає гнучкість у використанні та дозволяє адаптувати обігрів до індивідуальних потреб та уподобань користувача.

Вбудований антизамерзаючий режим відмінно підійде для нежитлових приміщень (склад, гараж, сто та ін.). Він забезпечує підтримання температури на рівні +5 °C у періоди відсутності активності в приміщенні, таких як вихідний або неробочий годинник. Це не тільки допомагає економити кошти на електроенергії, а й запобігає замерзанню та пошкодженню важливих матеріалів, які погано переносять мороз, а також перемерзанню систем комунікацій.

Закритий нагрівальний елемент, вбудований захист від перегріву, можливість накривати, ставити поблизу меблів та інші можливості отримати опік при дотику роблять його безпечним для використання вдома або в комерційних приміщеннях, і все це завдяки датчику температури обігрівача. Тепломакс – це не просто обігрівач, це ефективний та надійний спосіб підтримувати комфортну температуру в приміщенні, заощадивши при цьому на витратах та забезпечивши безпеку вашого приміщення (на місяць такий обігрівач обійдеться Вам у 665,28 – 700 грн вдень та 332,64-400 грн вночі).

З мінусів: висока ціна, порівняно з іншими видами обігрівачів.

З асортиментом обігрівачів Тепломакс Ви можете ознайомитись на нашому сайті у розділі Каталог. Для консультації телефонуйте за номером:

☎️067-388-0-844

Як вибрати обігрівач: огляд 6 видів

Централізована система опалення не завжди повністю справляється з обігрівом житла. Хоча б через нестабільну роботу або високі тепловтрати приміщення. Це змушує купувати додаткове обладнання для нормалізації мікроклімату.

Розповідаємо, як вибрати обігрівач, щоб він забезпечував тепловіддачу та був ефективним з точки зору економного споживання електроенергії. Проаналізуємо технічні параметри в цьому огляді.

Які бувають обігрівачі?

Перша асоціація зі словом «обігрівач» — масляний радіатор з великою кількістю секцій, що забезпечують високий ККД. І не дивно, адже ще кілька десятків років тому цей тип опалювальних приладів мав не так вже й багато альтернатив. Сьогоднішній асортимент електричних обігрівачів вражає різноманітністю. Окрім подібних батарей, для домашнього використання призначені конвектори, керамічні, ІЧ-панелі, «дуйчики» (тепловентилятори), повітряні завіси.

Щоб визначити, який обігрівач кращий, варто уважно розглянути конструкційні та функціональні особливості нагрівальної техніки, а також зіставити переваги та недоліки.

Конвектори

В основі роботи електроприладів — процес конвекції. Природної, бо у конструкції відсутні вентилятори. Нагрів забезпечує ТЕН. Він передає своє тепло металевому корпусу, а також повітрю, яке потрапляє всередину крізь отвори в нижній частині.

Конвектори швидко гріються і за цим параметром ефективні. Щоправда, остигають теж швидко.

Плюси конвекційних обігрівачів:

  1. Не збивають показники вологості,
  2. готові до роботи без монтажу,
  3. доступні за ціною.
  • нерівномірне нагрівання в кімнатах з високими стелями (від 2,75 м);
  • витрати електрики — вищі за середні.

Керамічні обігрівачі

Замислюючись над тим, який обігрівач вибрати для квартири, мало хто в першу чергу згадує про керамічні електронагрівальні панелі. Між іншим, вони вважаються одними з найкращих.

Їхні нагрівальні пластини довго утримують тепло після відключення від живлення. Додаткова перевага — помірна витрата енергії. Мінус — ціна вища, ніж в інших опалювальних девайсів.

Інфрачервоні обігрівачі

Ефективність ІЧ-обігрівача залежить від потужності. Також при виборі звертають увагу на інші характеристики, аж до площі обігріву. Монтаж з використанням високої регульованої підставки — найзручніший варіант.

Подача тепла здійснюється за допомогою нагрівальної спіралі, укладеної у скляну вакуумну оболонку. Електромагнітні хвилі в ІЧ-обігрівачі, відбиваючись від дзеркальних пластин, гріють не повітря, а об’єкти навколо — стіни та людей. Мінус в ІЧ-нагрівачів лише один — вони не такі економні, як керамічні аналоги.

Тепловентилятори

Для тих, хто не знає, як вибрати обігрівач, а у розпорядженні скромний бюджет, тепловентилятор стане найкращим рішенням. Це компактний і простий в керуванні «дуйчик» з портативною конструкцією. Він швидко наганяє тепле повітря.

Слабкі та сильні сторони пристрою в таблиці:

Функції тепловентилятора прості: швидко нагріти повітря. Вартість — у кілька разів нижча, ніж у конвекторів та радіаторів. При цьому витрати на утримання (за умови постійного використання) — вищі.

Масляні радіатори

На користь масляних радіаторів виступає надійність конструкції, а також ККД віддачі тепла. Електронагрівачі такого типу корисні, відносно недорогі та безпечні. Можуть використовуватися як альтернатива батареям опалення — коли у квартирі холодно, а централізований обігрів не працює.

Щодо того, як вибрати обігрівач для дому, то тут все залежить від площі кімнати. Якщо приміщення невелике, нагрівача середньої потужності цілком достатньо для підтримки тепла.

Плюс такого радіатора в тому, що він не сушить повітря і відповідає поставленим вимогам. Мінус — нагрівання корпусу та приріст енерговитрат за високої потужності.

Теплові завіси

Повітряні завіси орієнтовані на комерційні приміщення: магазини, офіси, сервісні центри, ресторани, супермаркети. Також придатні для встановлення у житлових будинках. Зовні схожі на блок спліт-системи, але принцип роботи у них зовсім інший. Вони видають потужний потік повітря, який перешкоджає попаданню холоду крізь двері та вікна. Встановлюються такі девайси у дверних та віконних отворах.

Перевага завіс полягає в тому, що вони ізолюють не тільки від холоду, а й від запахів. Крім того, використовувати їх можна цілий рік. Влітку вони ефективно захищають від спеки.

Працюють теплові завіси з характерним звуком, тому не належать до безшумних кліматичних приладів.

Особливості вибору обігрівача за потужністю та площею обігріву

Щоб визначити, скільки кВт потужності знадобиться для конкретного приміщення, необхідно провести нескладні математичні розрахунки. Існують різні методи обчислення продуктивності.

Швидкий, але не найточніший спосіб, — за опалювальною площею. Передбачається, що на 10 квадратних метрів потрібний 1 кВт потужності. Відповідно, для 20-метрової вітальні знадобиться конвектор або радіатор на 2 кВт.

Другий варіант — розрахунок по кубатурі.

  1. Насамперед треба визначити загальний об’єм приміщення — знайти добуток висоти, довжини та ширини.
  2. Далі помножити його на 40 (саме стільки Вт потрібно для обігріву одного кубометра об’єму).
  3. Отримане значення розділити на 1000, щоб конвертувати результат кВт.
  • висота приміщення — 2,5 м, ширина — 3 м, довжина — 3,5 м;
  • об’єм — 26,25 м3 (2,5 * 3 * 3,5);
  • необхідна потужність — 26,5 * 40/1000 = 1,06 кВт.

Параметри, що впливають на вибір обігрівача

  1. Товщина стін. Відсутність або незначна товщина шару теплоізоляції — привід вибрати опалювальний девайс з надлишком потужності у 20-25%.
  2. Тип вікон. Одинарний склопакет гірше зберігає тепло, ніж подвійний чи потрійний.
  3. Розмір та кількість вікон. Великі отвори нерідко спричиняють підвищення тепловтрат.
  4. Висота стель. Моделі конвекційного типу не підходять для будівель з високими стелями, тому що тепле повітря підіймається, через що нагрівання відбувається нерівномірно.

Як вибирати обігрівачі для різних приміщень?

Головне при виборі оснащення для опалення — індивідуальний підхід з аналізом особливостей та призначення приміщення.

Приватний будинок

Підходять електричні обігрівачі з настінним або підлоговим монтажем. Перевага — дистанційне керування. Багаторежимні — краще підлаштовуються під зміни погодних умов. Бажано, з термостатом та захистом від перегріву, стрибків напруги та дітей. Дизайн корпусу важливо підбирати під інтер’єр, щоб він не вибивався із загальної картинки.

Квартира-студія або багатокімнатна

Якщо у квартирі багато кімнат, доцільно придбати окремий обігрівач для кожної. Переважно, щоб усі пристрої були одного типу, але з різною продуктивністю. Це суттєво спростить обслуговування та догляд.

Для студії або невеликої однокімнатної камери оптимальним варіантом стане компактний прилад. Наприклад, тонкий керамічний або інфрачервоний з установкою впритул до стіни.

У обігрівача підлогового типу обов’язково повинні бути коліщатка. Вони полегшують пересування пристрою з місця на місце, без підіймання. Такі, щоб не дряпали підлогу.

Основні вимоги до приладу:

  • Провід із якісною ізоляцією;
  • міцні, зносостійкі матеріали;
  • довговічний сучасний нагрівальний елемент;
  • інтуїтивно зрозуміле керування.

Кімната

У дитячу — модель з корпусом, що не нагрівається, функцією блокування панелі керування й автовідключенням при перекиданні.

У спальню — безшумний обігрівач без рухомих деталей та яскравої індикації.

У вітальню — потужний агрегат, який комплектується пультом дистанційного керування і гармонує з інтер’єром.

У ванну — вологостійку модель із закритим ТЕНом.

Офіс

Який обігрівач вибрати в офіс — залежить від кількості працівників, способу організації простору, наявності інших джерел тепла (центральне опалення, кондиціонер, тепла підлога).

Для Open space можна взяти один потужний конвектор, радіатор або УФО. А для кабінетів — середні або малопотужні ІЧ-панелі, або керамічні. Головне, щоб опалювальні прилади не шуміли, інакше відвертатимуть від роботи.

Умови використання обігрівача в кімнаті, приватному будинку, квартирі та офісі

Існують норми експлуатації приладів. Найважливіша серед них — безпека. Оскільки електричний нагрівач використовується як джерело тепла, не можна допустити, щоб він взаємодіяв із матеріалами, здатними самозайматися. Не варто ставити обігрівачі поблизу м’яких або дерев’яних меблів, одягу, штор, стін, обклеєних паперовими шпалерами.

Сушити білизну на корпусі конвектора чи радіатора також не можна. А ще заборонено залишати обладнання без нагляду. До експлуатації в нічний час треба підходити з обережністю: на час сну краще вимикати, щоб не сталося пожежі або короткого замикання. Самостійний ремонт здійснювати лише за наявності професійних навичок, якщо таких немає — звертатись за допомогою до фахівців.

Який обігрівач вибрати?

Відповідаючи на питання, як вибрати енергоощадний обігрівач, багато хто згадує потужність, забуваючи про ККД. Буває, що керамообігрівач потужністю до 500 Вт здатний обігріти кімнату, не поступаючись ні в чому калориферам або масляним радіаторам. Втім, покупцям потрібно бути готовими, що його вартість буде вищою.

Порівняльна характеристика популярних підвидів обігрівачів у таблиці:

«Гармошка» на 5-11 секцій.

Зовні нагадує батарею.

Колір: білий, чорний, сріблястий

Перемикання режимів нагрівання. Автовимикання.

Підтримка температури на заданому рівні

Ризик витоку теплоносія.

Відчутний нагрів корпусу

Рестарт при раптовому вимкненні.

Високе енергоспоживання у режимі максимальної потужності.

Ризик пошкодження ТЕНу (якщо він відкритий)

Регулювання теплової потужності.

Підтримка заданої температури.

Неприємні відчуття при тривалому впливі ІЧ-променів на шкіру.

Вартість — вища, ніж в інших видів

Таймер та термостат

Стійкість до бактерій та корозії.

Відсутність захисту від опіків у деяких моделей

Охолодження. Відкладений старт

Можливість використання впродовж всього року

Щоб дізнатися, як вибрати електричний обігрівач і який обігрівач економічний, доведеться розглянути найбільш популярні види цього обладнання, виходячи з їхнього ККД тепловіддачі.

Якщо не зважати на ціну, перевага виявиться у керамічного обладнання. Непоганий рівень ефективності також в ІЧ-пристроїв та конвекторів. Відсутність запахів, шуму та незрозумілих налаштувань робить популярними масляні радіатори. Безперечне лідерство за показником «бюджетність» утримують теплові вентилятори. Щоправда, на їхню експлуатацію доводиться витрачати більше, ніж на ті ж самі УФО.

Як вибрати обігрівач

Літо пройшло, температура падає і саме час задуматися про обігрів житла. Адже опалювальний сезон часто починається із запізненням. Та й після початку опалення, в квартирах все одно буває прохолодно.

Перший варіант – привезти з гаража старий обігрівач і надіятись, щоб він не зламався посеред зими. Другий метод більш надійний – купити ефективний, сучасний обігрівач. Він забезпечить комфортний мікроклімат в будинку, економно витрачає споживану енергію і прослужить багато років поспіль. Залишилося тільки вибрати кращий опалювальний прилад. Для цього експерти нашого інтернет-магазину Vencon зробили екскурс по найважливішим технічним характеристикам кожного типу обігрівачів.

Типи обігрівачів і принципи їх роботи: вибираємо на свій смак

Найпопулярніші типи опалювальних приладів, доступних до вибору:

  • інверторний кондиціонер;
  • масляний радіатор;
  • конвектор;
  • тепловентилятор;
  • інфрачервоний обігрівач;
  • керамічна панель;
  • теплові повітряні завіси.

Про їх технічні переваги та недоліки читайте далі.

Інверторні кондиціонери – який краще вибрати?

Обігрівачі інверторного типу стрімко завойовують ринок і симпатії українців. У інверторних кондиціонерів є дві важливі характеристики: економічність і високий ККД. Ще одна приємна можливість: влітку ці ж прилади працюють на холод, тобто охолоджують приміщення.

Тип компресора : інверторний | Площа приміщення, м² : 25 | Тип внутрішнього блоку : настінний | Потужність обігріву, кВт : 2.8 | Потужність охолодження, кВт : 2.7 |

Аналоги Cooper&Hunter Nordic Continental CH-S09FTXR-NG в наявності

Принцип роботи

Кондиціонер або інверторний обігрівач працює за принципом теплового насоса. Конструктивно він являє собою внутрішній блок, де стоїть теплообмінник. В теплообміннику під високим тиском конденсується фреон. Температура в блоці виростає до 45 градусів. У рідкому вигляді сконденсований фреон переходить у другий, зовнішній блок. Тут тиск різко опускається, і такий перепад змушує фреон перетворитися в газоподібний стан. І так по колу.

Такі кондиціонери не спалюють паливо, тому вони повністю екологічні: не викидають токсичні речовини і продукти горіння в атмосферу. До того ж вони ефективно використовують електрику – з 1 кВт електроенергії виходить приблизно 3–5 кВт теплової енергії.

При досягненні потрібної температури інверторна система не відключається, а продовжує працювати на більш низьких оборотах, підтримуючи задану температуру. Звідси відразу три переваги:

  1. Значна економія – прилад на 65% вигідніше, ніж інші типи обігрівачів. Відсутність постійних включень і відключень допомагає не витрачати енергію даремно.
  2. Постійно підтримується приємний мікроклімат в приміщенні немає перепадів холодно-жарко.
  3. Прилад менше зношується і тому служить довше, ніж звичайний кондиціонер “старт-стоп”.

У вбудованому блоці змінна напруга електромережі перетворюється для управління двигуном компресора. Завдяки цьому плавно змінюється частота компресора, поступово регулюється потужність – і відповідно плавно змінюється температура на виході і вході внутрішнього блоку.

Так вирішилася проблема з різкою подачею холодного повітря при включенні, яка спостерігалася при запуску компресора. Раніше холодне повітря подавалося в приміщення, через те, що воно проходило через випарник і там охолоджувалося до 3-5 градусів.

Додаткові плюси, на які потрібно звернути увагу при підборі

  • Високий ККД, можливість працювати на обігрів при дуже низьких температурах
  • Безпечний в експлуатації і екологічно чистий прилад.
  • Майже не шумить, як тільки працює з неповним навантаженням, знижується швидкість обертання, і стає тихіше.
  • В два рази швидше в порівнянні з іншими опалювальними приладами досягає потрібного температурного режиму.
  • Прилад здатний підтримувати бажану температуру, за це відповідає плавне управління швидкістю обертання мотора.
  • Знижене навантаження на мережу завдяки відсутності великих пускових струмів.

Недоліки

  • Висока вартість самого обладнання, плюс необхідність окремо заплатити за установку.
  • Електроніка приладу чутлива до перепадів напруги, точно так само, як і вся сучасна техніка. Убезпечити її можна централізовано для всіх приладів відразу, встановивши реле напруги на квартиру або будинок.
  • Тепло в приміщенні буде тільки тоді, коли кондиціонер включений. Але якщо спліткондиціонер буде основним джерелом тепла в оселі, так, як і центральне опалення, він повинен бути включений постійно.

Висновок

Інверторний кондиціонер – ефективне і енергозберігаюче рішення. Працює економно, забезпечуючи тепло в будинку протягом багатьох років. Так що ця інвестиція коштує кожної вкладеної гривні.

Масляний радіатор – чи варто вибирати цей обігрівач?

Масляні обігрівачі популярні в побутовому застосуванні, їх купують для обігріву квартир, офісів, дач. Прилади відрізняються потужністю 1,0 – 2,5 кВт. Обігрів відбувається завдяки нагрівальним елементам, зануреним в мінеральне масло, яким наповнений пристрій. Тени нагріваються, віддають тепло маслу, а воно віддає його на зовнішню панель.

Тепле повітря поширюється по кімнаті шляхом природної конвекції. Швидкість і інтенсивність нагріву повністю залежить від конструкції радіатора і потужності. Вбудований термостат автоматично вмикає прилад, коли температура падає і вимикає, коли в кімнаті досить тепло.

Про автора

admin administrator