Який ґрунт любить верба

Авторadmin

Який ґрунт любить верба

Садити і доглядати за дикою вербою

Посадіть вербу в звичайну садову грунт на сонячному місці. Ви пропонуєте декоративному декоративному чагарнику найкращі умови старту з часом посадки восени. Ретельно розпушіть грунт, щоб видалити бур’яни, коріння та каміння. Потім викопують посадкову яму з 1,5-кратним об’ємом кореневої кульки. Змішайте розкопану землю з компостом та ріжковою стружкою, пасовище кошеня відчуває себе особливо бажаним на своєму місці. Помістіть горщик кореневої горщика в яму так, щоб він закінчувався врівень з поверхнею землі. Порожнини заповнюються збагаченим субстратом, топчуться і виливаються у великих кількостях. Шар мульчі з листя або кори мульчі завершує вмілий процес посадки.

також читайте

  • Ранній сезон цвітіння верби корисний для бджіл
  • Верба лозина ідеально підходить для посадки живоплотів
  • Листя верби звичайної

Поради щодо догляду

Чітка програма догляду дає зрозуміти, чому дика верба може діяти як новаторська рослина в дикій природі. Важливе лише таке:

  • Полив в літню посуху
  • Вносити добриво з повільним вивільненням у квітні та липні
  • Вносити рідкі добрива у відро кожні 30 днів з березня по серпень
  • Легкий зимовий захист доцільний лише для рослин у горщиках

Відразу після цвітіння виріжте енергійну вербу кошеняти і проріджте деревину.

Яке місце підходить?

Місце розташування повинно бути якомога сонячнішим, щоб щільно вертикальні або декоративно нависаючі гілки опинились у своєму пишному пишноті кошеняти. Верба звичайна також добре переносить легку тінь. Якщо ж щоденна сонячна потужність опускається нижче 4 годин, марно шукайте пухнастий весняний цвіт. Що стосується якості ґрунту, пальмова верба приймає майже всі місцеві умови, доки там не переважає заболочування.

Який найкращий час для посадки?

Поки земля не мерзла, садіть звичайну вербу на сонячному або частково затіненому місці. У найкращому випадку як час посадки виберіть дату з вересня по листопад. Молоді коріння швидко поширюються в теплому сонячному ґрунті, завдяки чому декоративний чагарник починає перший сезон садівництва з життєво важливою перевагою росту.

Коли час цвітіння?

Чистий вид радує нас з березня по квітень сріблястими квітами хутра, які поступово стають золотисто-жовтими. Верба Адвента є винятком – вона також відома як Silberglanz. Декоративна деревина дозволяє срібно-білим хутряним котам проростати вже в грудні і триває до березня.

Вербу правильно наріжте

Зростання інтенсивності до 100 см на рік поєднується з першокласною толерантністю до різання. Зріжте звичайну вербу відразу після цвітіння. Ця обрізка може легко видалити до двох третин пагонів. Висячі верби кошенят навіть переносять поріз до 10 см. Звичайно, піонерська деревина реагує на це надзвичайно сильним пагоном. В рамках зрізу деревину ретельно проріджують, обрізаючи всю мертву деревину біля землі або на терку.

Водна верба

Салова верба задоволена природними опадами. Поливати потрібно лише під час літньої посухи, оскільки коренева кулька не повинна повністю пересихати. На відміну від них, у відровій культурі ґрунт швидко висихає на сонячному місці. Тому кожні кілька днів перевіряйте великим пальцем, чи висохла підкладка глибиною 3-5 см. Покладіть воду прямо на кореневий диск.

Удобрювати вербу правильно

Якщо ви удобрюєте пасовище кошенят у квітні та липні мінерально-органічним добривом із повільним вивільненням, потреби в поживних речовинах оптимально покриваються. Крім того, ви можете обробляти стиглий компост на поверхні кореневого диска кожні 4 тижні, а потім насипати його інтенсивно. Оскільки запаси швидко закінчуються в жорстко обмеженому обсязі субстрату відра, вносити рідке добриво кожні 30 днів з березня по серпень.

Зимувати

Як рідна деревина, верба Сал ідеально підходить для місцевої зими. Тож не потрібно вживати особливих запобіжних заходів, тим більше, що все листя скидається. Якщо пасовище для кошенят у відрі знаходиться в місці, схильному до впливу вітру, обмотайте контейнер фольгою або джутом як запобіжний засіб і просуньте під нього брусок деревини.

Розмножити вербу

Ви можете легко виростити додаткові дерева верби за допомогою живців. Якщо деревина заповнена соком, зріжте напівдерев’яні живці, які не цвітуть. Вони знежирені в нижній половині і поміщені в горщики з поганим субстратом. У частково затіненому місці, при регулярному водопостачанні, вкорінення швидко прогресує. Висаджуйте молодих кошенят верб восени. Розмноження оголеними живцями відбувається аналогічним чином взимку, щоб їх можна було висаджувати на грядку навесні. На відміну від живця, ви вирізаєте живці з центру гілки.

Верба звичайна в горщику

Маленька висяча верба кошеня встановлює привабливі акценти у відрі на балконі та терасі. Об’єм посудини повинен бути не менше 40 літрів. Будь-який звичайний грунт для горщиків можна використовувати як субстрат, ідеально збагачений невеликою кількістю піску або перліту. (32,90 євро на Amazon *) На відміну від інших видів у полі, дику вербу в горщику регулярно поливають. Ви також можете балувати декоративну деревину рідким добривом кожні 30 днів з березня по серпень. Перед першими заморозками ковшу дають зимове пальто з джутових стрічок, фольги або садового флісу. Зимою поливайте час від часу, щоб ґрунт не пересихав. Витончений тип верби зрізають відразу після цвітіння.

Дрібниці

Верба Сал займає міцне місце в митниці і донині. У Великий Четвер квітучі гілки зрізають, щоб прикрасити їх у вазі кольоровими яйцями на Великдень. У Вербну неділю зелені листові гілки є центральною частиною паличок, прикрашених різнокольоровими стрічками, які діти несуть до процесії. Маленькі пучки пальмових гілок прикріплені до розп’яття, щоб уникнути шкоди від будинку та подвір’я.

Приємні сорти

  • Мас: суто чоловіча верба Сал, яка виділяється великими жовтими сережками і чудовим ароматом; 5-8 м
  • Маятник: Визначні вербові сережки з чітко нависаючими гілками; ідеальний пасьянс; 4-6 м
  • Кілмарнок: Маленька верба з вигнутими гілками; ідеально підходить як невелике дерево для палісадника; 1-2 м
  • Срібний блиск: сорт дуже раннього цвітіння, який виношує сережки в грудні м’якими зимами; 4-6 м
  • Bögelsack: швидкозростаючий сорт, який несе золотисто-жовті сережки з березня; чудові осінні кольори; 4-8 м

Дерево верба – що це таке, як виглядає, відмінність від верби, чи можна садити вдома?

Ранньою весною, коли земля струшує з себе сніговий покрив, а сонце пробуджує природу від зимової сплячки, одним з перших повертається до активного життя дерево верба. Його ніжні гілочки можна дізнатися за оповитим ніжним гарматом сережок – спершу білесим, а потім міняючим колір на жовтий.

Зміст матеріалу

  • Що за дерево верба?
  • Як виглядає дерево верба?
  • Верба і верба – відмінності
  • Верба дерево – чи можна садити вдома?
  • Вирощування верби
  • Де посадити вербу?
  • Посадка верби
  • Як доглядати за вербою?
  • Верба дерево – розмноження
  • Верба в ландшафтному дизайні

Що за дерево верба?

Іва гостролиста (так звучить офіційна біологічна назва червоної верби) – один з численних видів сімейства Івових. Наявність безлічі (близько 500) близьких родичок призвело до того, що опис верби для рядового обивателя став справжньою загадкою. Часто її плутають з плакучею або корзиночною вербою або незаслужено виділяють в окреме сімейство. У різних регіонах цю рослину можна зустріти під назвами червонотал або шелюга.

Як виглядає дерево верба?

Іва гостролиста (верба) може мати вигляд як дерева, так і деревоподібного чагарнику, залежно від умов зростання (складу ґрунту, вітрів, зимових морозів і так далі):

  • Висота дерева верба може досягати позначки в 10-12 м.
  • Це сильна рослина з тонкими міцними (прутьевидними) втечами, вкритими червоно-коричневою або яскраво-червоною корою. Гілки спрямовані вгору і утворюють крону овальної форми.
  • Нирки подовжені, притиснуті, голі. Прилистники і листя витягнуто-ланцетні. Фарбування листя темно-зелене зверху і голубувато-сизе в нижній частині.
  • Цвітіння починається до появи листя, в березні-квітні. Квітуча верба дуже мальовнича. Спочатку на гілках набухають вкриті білим гарматом нирки – чоловічі квітки. У міру дозрівання на них з ‘являється пилок, що змінює колір гармата на жовтий. Жіночі квіти мають вигляд сережок.

Верба і верба – відмінності

Основна прикмета, як відрізнити вербу від інших дерев, в тому числі і сімейства івових – її раннє цвітіння. Пухнасті нирки, в деяких регіонах звані через виникаючі асоціації з м ‘якою вовняною “котиками”, прикрашають гілки задовго до розпускання листя. Сережки на більшості інших представників івових можна побачити набагато пізніше, одночасно з листочками. Ще однією ознакою є колір кори. У верби вона яскраво-червона або червона з коричневим відливом.

Верба дерево – чи можна садити вдома?

Згідно з прикметами верба будинку у вигляді освячених у церкві гілочок захищає його мешканців від поганого ока і хвороб, а посаджена на ділянці не обіцяє їм нічого хорошого. Існує повір ‘я, що життя того, хто посадив цю рослину, обірветься в той момент, коли товщина стовбура саджанця верби стане достатньою, щоб зробити з неї ручку для лопати. Правда варто відзначити, що зростає верба повільно, тому її власник має всі шанси прожити довге і щасливе життя.

Якщо розглядати вирощування верби з суто практичної точки зору, відкинувши в бік всі забобони, то це завдання не з важких. На відміну від багатьох своїх одноплемінниць з сімейства івових, гостролиста верба не вимагає обов ‘язкової близькості водойми. Вона відмінно приймається на будь-яких ділянках з легким і поживним грунтом. Найчастіше за час, поки зрізана на свято гілочка верби стоїть у вазочці з водою, вона встигає пустити корінці і цілком підходить для подальшого вирощування на ділянці.

Вирощування верби

Щоб верба у дворі відчувала себе максимально комфортно, швидко пустилася в ріст і не чахла, доведеться докласти деяких зусиль:

  • не поспішати з висадкою гілочки у відкритий грунт;
  • правильно вибрати і заздалегідь підготувати місце під посадку;
  • регулярно вносити добрива;
  • забезпечити необхідний питний режим і захист від шкідників.

Де посадити вербу?

Чим хороша верба, так це тим, що для її посадки підійдуть місця, “забраковані” іншими чагарниками і деревами: низини з близьким заляганням ґрунтових вод, не надто родючі та затінені куточки саду. Вона відмінно буде відчувати себе поруч з вигрібною ямою, де завжди волого і вистачає поживних речовин. Якщо цікавить, чи можна садити дерево верба поруч з будинком, то відповідь позитивна, головне, уникати відкритого сонця і не забувати, що з часом коренева система рослини розростається і може пошкодити фундамент будівлі.

Посадка верби

Має славу невибагливої рослини, верба – дерево, посадка якого вимагає дотримання таких правил:

  • Посадкове місце для гостролистої верби варто підготувати заздалегідь, приблизно за півроку. За цей час земля встигне перепріти і влежатися, що допоможе саджанцю легше прижитися на новому місці. Землю на ділянці ретельно перекопують, видаляючи всі коріння багаторічних бур ‘янів.
  • Яма під посадку буде потрібна більша, не менше об ‘ємом в 1м. На її дно укладають “шар ‘єний пиріг”, який створить правильну атмосферу для кореневої системи. Перший шар з рослинного сміття: тонких гілочок, листя, трави, тирси тощо. Тирси та гілки можна використовувати не будь-які, а тільки від листяних порід дерев. Другий шар складається з органіки: перепрівшого гною, компоста. Третім, завершальним шаром стане родючий шар землі.
  • Чималу лепту в результат справи вносить і погода. Додаткові шанси на приживлюваність верби в саду дає похмура і навіть дощова погода. Посаджена в сухий і ясний день рослина ризикує засохнути на корені.
  • Саджанець верби в ямі розміщують з невеликим нахилом на північну сторону, щоб крона формувалася красиво і рівномірно.

Як доглядати за вербою?

Навіть добре вкорінені у воді череньки верби після пересадки у відкритий ґрунт часто швидко засихають. Щоб цього не сталося, догляд за вербою обов ‘язково повинен включати рясні регулярні поливи. Їх періодичність залежить від погодних умов, але в ідеалі земля навколо деревця завжди повинна бути трохи вологою. Перший час після посадки землю в пристовбурному колі слід ретельно очищати від бур ‘янів і розпушувати, з подальшим внесенням комплексних добрив.

Двічі на рік дерево верба потребує обробки від шкідників, які обожнюють влаштовувати колонії під його ніжною соковитою корою. Восени (на самому початку листопада) її можна обприскати бордоською рідиною (3%), а навесні (до появи нирок) провести обробку мідним купоросом (1%). Як профілактичні заходи рекомендується прибирати з пристовбурного кола, де росте верба, все опале листя і восени глибоко перекопувати ґрунт навколо.

Верба дерево – розмноження

Всі види верби відмінно піддаються вегетативному розмноженню, і верба не складає винятку. Є інструкція, як з гілочки верби виростити дерево:

  • Готуємо черенки. Зрізати їх можна в будь-яку пору року, але краще це зробити ранньою весною.
  • Укорінюємо черенки у воді або вологому піску.
  • Висаджуємо череня до школи. Це може бути як спеціальна захищена грядка в саду, так і звичайний квітковий горщик. Важливо, щоб перший час після посадки черенок не відчував дефіциту вологи і був захищений від погодних примх.
  • Прийнятий саджанець визначаємо на постійне місце.

Верба в ландшафтному дизайні

Відзначається високою декоративністю в будь-яку пору року, верба в саду просто не зможе залишатися не в центрі уваги. Гнучкі гілки, здатність легко приймати бажану форму і невибагливий норов роблять цю рослину ідеальним матеріалом для втілення дизайнерських задумів. Дерево верба використовується для формування живих огородів, оформлення альтанок і виготовлення садових скульптур.

  • верба – центральна фігура в саду;
  • правильна обрізка допоможе створити красиві фігури;
  • окрасою водойми стане верба;
  • альтанка з верби стане центральною композицією в саду.

Про автора

admin administrator