Який препарат прийматиме тремору

Авторadmin

Який препарат прийматиме тремору

Чому виникає тремор та що з ним робити

Залежно від симптомів та причин медики виділяють різні види цього стану.

Есенціальний. Це найбільш поширений різновид тремтіння рук, який вважається окремим захворюванням. Есенціальний тремор діагностують більш ніж у 5% пацієнтів віком від 65 років. Характеризується великим або дрібним тремтінням обох рук як у русі, так і при збереженні певної пози. Іноді супроводжується тремтінням голови та інших частин тіла.

Паркінсонічний. Типовий симптом – тремор спокою з частотою 3 – 6 Гц, який частіше виникає при повному розслабленні м’язів. Додатково можуть тремтіти губи, підборіддя, ноги. Цей вид тремору нерідко розвивається на початкових стадіях хвороби Паркінсона приблизно у половини пацієнтів, у міру прогресування захворювання він з’являється у 85% людей.

Дистонічний. Такий вид тремору розвивається при дистонії – складному синдромі, що супроводжується різними руховими порушеннями. Як правило, вони виражаються в неритмічних, повільних, обертальних рухах у різних частинах тіла, через які людина може мимоволі приймати химерні пози. Це захворювання може бути генетично обумовленим.

Тремор при патології судин головного мозку. Виникає внаслідок порушення кровообігу у мозку, найчастіше через інсульт. Цей стан не має чітких симптомів і залежить від ступеня та області ураження мозку.

Безпечний тремор

Якщо ви з ранку помітили у себе тремор, це ще не привід бігти до лікаря, так званий фізіологічний тремор може статися у кожного. Зазвичай це тремтіння рук з низькою амплітудою, яке з боку можна не помітити, і найчастіше проявляється при виконанні тонких та точних рухів.

Коли йти до лікаря

Оскільки тремор можуть викликати різні стани, у тому числі безпечні, іноді досить складно самостійно визначити, чи тимчасовий цей стан або симптом захворювання. Однак є кілька чітких ознак, які відокремлюють патологічне тремтіння рук від норми:

  • тремор помітний неозброєним оком;
  • рухи рук мають високу амплітуду;
  • частота руху нижча (3 – 9 Гц);
  • певні умови можуть спровокувати чи посилити тремтіння.

Якщо ви помітили у себе або свого близького ці ознаки (або хоча б один з них) – це привід звернутися до лікаря.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Тремор

Тремором називають несвідомі коливання частин тіла, які викликані скороченням певних м’язів. У деяких людей можна спостерігати фізіологічний тремор, який має невелику амплітуду і не заважає в побуті. Патологічний або хворобливий тремор можна побачити неозброєним оком, він має більшу амплітуду і частоту і явно заважає людині в виконувати дії.

Існує два основних типи тремору – тремор спокою, та тремор, який виникає при рухах.

Найчастішою причиною тремору спокою є всім відома хвороба Паркінсона. На практиці цей стан зустрічається набагато рідше, ніж інші форми тремору, і в більшості випадків легко діагностується.

Основними видами тремору, що виникає при рухах, є постуральний тремор, тобто тремор, який з’являється в певному положенні тіла, наприклад при витягнутих вперед руках, а також кінетичний, тобто тремтіння, яке виникає при довільних рухах, наприклад коли пацієнт підносить чашку до рота. Такий тремор посилюється при хвилюванні чи стресі, часто супроводжується тремніттям підборіддя і голосу.

Окремої уваги заслуговує есенціальний тремор. Це найчастіша форма тремору, що з’являється у дорослих людей. Це особливе тремтіння посилюється при виконанні рухів, і може повністю зникати в спокої. З часом таким пацієнтам стає важко їсти, писати та виконувати дрібні рухи. Це значно погіршує життя та призводить до небажаних наслідків.

На щастя кожен з цих типів тремору має свої особливості і в більшості випадків ретельного неврологічного огляду є достатньо для того, щоб встановити причину виникнення тремтіння. Для цього варто звернутися до лікаря невролога, який може оцінити всі наявні симптоми, призначити обстеження ( Електронейроміографію стимуляційну чи голкову, ЕНМГ рук тощо) та встановити діагноз. Правильно встановлений діагноз дає змогу призначити адекватне лікування, яке в більшості випадків дає змогу зменшити симптоми захворювання і повернути пацієнта до повноцінного життя.

В нашому центрі лікар невролог зможе оцінити всі наявні симптоми та дати рекомендації щодо корекції даного стану.

Записатися на прийом online на сайті:

Записатися на прийом

  • У мене з’являється тремтіння рук, коли я витягую їх перед собою. Це небезпечно?

Ні, в більшості випадків такий симптом є при фізіологічному треморі, який буває у деяких людей. Але і його можна зменшити, тому варто звернутися до лікаря.

  • У моєї бабусі тремтять руки і підборіддя, тремор посилюється коли вона хвилюється або коли на неї звертають увагу, у неї хвороба Паркінсона?

Описана симптоматика найбільш характерна для есенціального тремору, який буває в 10 разів частіше ніж хвороба Паркінсона. Варто звернутися до лікаря, і призначити лікування. Здебільшого в випадку есенціального тремору можна досягнути значного покращення навіть при вираженому тремтінні.

Про автора

admin administrator