Який сорт гарбуза солодкий

Авторadmin

Який сорт гарбуза солодкий

Зміст:

Неймовірний аромат і оксамитова текстура. Які сорти гарбуза найсмачніші, а які купувати не варто

Суддя кулінарного реаліті МастерШеф-12 Ольга Мартиновська розповіла, які бувають гарбузи, а також пояснила, який краще обрати та чому саме.

Для багатьох українців осінь — це час посмакувати гарбузом. Приготувати з нього кашу, суп, запекти у духовці або з’їсти в сирому вигляді… Варіантів безліч.

Ольга Мартиновська розповіла, які бувають сорти гарбуза

1. Хоккайдо. Його зірка шоу радить купувати в останню чергу.

« Так, вони милі, яскраві, їх хочеться малювати, але не готувати. В нього тонка шкіра, але тверда, мов бетон. Потрібна сокира, бо ніж ледь не зламала, поки розрізала», — зазначила Ольга Мартиновська.

Цей сорт не має тонкого каштанового аромату, про який пишуть в рекомендаціях, як і смаку. Якщо ви все ж купите такий, то їсти його, звісно, можна, адже вітамінів там багато.

« Зваріть суп, додавши інших овочів та спецій, і буде норм», — додає зірка.

2. Мускатний сорт Ольга Мартиновська любить найбільше.

« Ніжна м’якоть і шкірка, багато повного насіння. Те, як він пахне і смакує, дозволяє їсти його в сирому вигляді — наріжте до салату, приготуйте карпачо з гарбуза, додавши карпатської бринзи, овочеві спагеті. Повторюсь — аромат неймовірний, солодкий ( думаю, там відсотків 14−15 цукру), оксамитова текстура. Номер один в моєму особистому рейтингу», — зазначає суддя шоу.

3. Мускат де Прованс. Цей сорт гарбуза отримав назву через бліду шкіру та незвичну форму.

« Але я його забанила, тому що на смак — кормовий „кабак“, який ми вирощували для поросят чи давали корові. Добре пам’ятаю їх на запах і смак, бо щодня рубала їх в дитинстві восени, щоб погодувати худобу. Смак дитинства, так сказати», — наголошує Ольга Мартиновська.

Вона додає, що він досить водянистий і не солодкий. Купувати його жінка б не радила. Смак гарбуза залежатиме не тільки від сорту, а й від теруару, тобто землі та місця, де він ріс, скільки сонця отримував та чим живився. Тому теоретично, трапитися можуть і смачні.

4. Баттернат. Цей сорт також відносять до ряду Мускатних, і він по праву належить до цієї родини, бо смачний.

Види, різновиди і сорти гарбуза для вирощування у відкритому грунті

Найкращі сорти гарбузів (ранньостиглі, скоростиглі, середньостиглі, пізньостиглі)

Яких тільки гарбузів не буває в природі! І круглі, і плоскі, і витягнуті, яскраво помаранчеві, блідо-жовті, сірі в цяточку, а то й зелені у смужечку. Види і сорти гарбуза вражають своїм різноманіттям. Тим важче зробити вибір городникові.

У полях, на фермах і городах усього світу зустрічаються три різновиди гарбуза: твердошкірий, великоплідний і мускатний. Серед них бувають сорти гарбуза з великими плодами, кущові і плетисті, з великою кількістю насіння або дуже солодкою м’якоттю, кормові (йдуть на корм тваринам), столові (саме їх ми і вживаємо в їжу) або декоративні. Готові познайомимося ближче з особливостями найпопулярніших сортів?

Твердошкірий гарбуз

Твердошкірі гарбузи отримали свою назву за дуже товсту задерев’янілу шкірку в дозрілому вигляді. Пам’ятаєте, як важко почистити великий кабачок, що всю зиму зберігався за диваном? А тому що і кабачки, і патисони теж відносяться до твердошкірих гарбузів, але зараз мова не про них. Твердошкірий гарбуз гарний тим, що рано дозріває (наприкінці серпня — початок вересня), має невеликі плоди, але найсмачніше насіннячко.

Серед цього різновиду гарбузів зустрічаються кущові сорти, що дуже зручно в плані економії місця. Плодоніжка у твердошкірих гарбузів рубчаста з вираженими борозенками, стебло волосисте та колюче, а листя п’ятикутне. Насіння кремове із яскраво вираженими обідками.

Великоплідні гарбузи

Великоплідні гарбузи мають не малий розмір. Також вони і найсолодші, цукристість деяких сортів досягає 15%, що набагато більше, ніж у самому солодкому кавуні. Плодоніжка великоплідних сортів циліндрична, округла. Стебло теж округле і без борозен, а листя ниркоподібне або близьке до п’ятикутного. Насіння великоплідних гарбузів бувають молочно-білого, матового або коричневого кольору. До того ж великоплідні гарбузи краще інших переносять знижені температури і дуже довго зберігаються у звичайній квартирі.

Мускатні гарбузи для вирощування

Мускатні гарбузи мають п’ятигранні плодоніжки з яскраво вираженим розширенням до основи. Насіння мускатного гарбуза бруднувато-жовте або коричневого забарвлення. Мускатні сорти вважаються найсмачнішими та вітамінними, але у них є один недолік: вони всі теплолюбні і пізньостиглі, тобто частенько не встигають визріти за наше коротке літо. Тому найчастіше їх рекомендують вирощувати тільки у південних районах. Але не поспішайте засмучуватися. Виростити мускатні гарбузи в середній смузі можна. По-перше, такий гарбуз вирощують через розсаду. Наприкінці квітня висівають насіння, а в першій половині червня висаджують рослини в грунт. А по-друге, мускатні сорти гарбуза можна зривати недозрілими і залишати на дозрівання в будинку. Великоплідні, і мускатні гарбузи прибирають з грядки до перших заморозків.

Який же гарбуз краще посадити? Все, як завжди, залежить від ваших уподобань і цілей. Якщо Ви хочете влітку поласувати смаженим, вареним або тушкованим гарбузом, а на зиму заготовити тільки насіння, садіть більше літніх твердошкірих сортів. Якщо Ви любите гарбузовий сік, запечений гарбуз і бажаєте зберегти плоди до весни, то вибирайте великоплідні або мускатні сорти. Якщо Ви віддаєте перевагу гарбузу у свіжому вигляді в салатах, вам найкраще підійдуть сорти з солодкою м’якоттю. Вибір, як мовиться, за Вами.

Гарбуз: фото та опис сортів для вирощування

Гарбуз Росіянка крупноплідний, універсальний, ранньостиглий, плетистий, батоги середньої довжини (1,5 метра). Плід нагадує дзигу яскраво-оранжевого кольору, середня маса гарбузів — 2-4 кг. М’якоть жовтогаряча, ніжна і солодка з нотками дині. Сорт холодостійкий, високоврожайний, багато м’якоті і мало насіння.

Гарбуз сорту Росіянка

Гарбуз Акорн твердошкірний, скоростиглий. Бувають кущові і плетисті різновиди. Невеликий плід схожий на жолудь, як правило, зеленого кольору (Тейбл Кінг і Тейба Квін), буває чорним (Ебоні), жовтим (Золотий Акорн, Фордхук) або білим (Білий Акорн). М’якоть світло-жовта, майже біла, малосолодка. Інша назва сорту «Жолудева», в кулінарії цей сорт використовують для запікання і фарширування, бо в свіжому вигляді смак нагадує кабачок.

Гарбуз сорту Акорн

Гарбуз Спагетті твердошкірий, ранньостиглий, кущовий. За зовнішнім виглядом плід нагадує диню, витягнуту, в стиглості бідно-жовтий. М’якоть жовта, солодкувата з нотками горіха і лимона. При приготуванні м’якоть цього гарбуза розпадається на волокна, що нагадують спагетті, звідси й назва.

Твердошкірий гарбуз Спагетті

Гарбуз Мармуровий великоплідний, пізньостиглий. Круглі горбкуваті сегментовані плоди темно-зеленого забарвлення, середня маса — 3,5-4,5 кг. М’якоть насиченого оранжевого кольору, дуже солодка, хрустка, щільна. Високоврожайний сорт, багатий каротином, можна вживати у свіжому вигляді.

Великоплідний Мармуровий гарбуз

Гарбуз Веснянка твердошкірий, ранньостиглий, кущовий, батоги не довгі, листя не велике. Круглі невеликі плоди (1-3 кг.), зелені сітчасті. М’якоть жовта або помаранчева, не дуже солодка (цукристість 6,5%). Насіння дрібне, сорт підходить для вирощування при дефіциті площ.

Твердошкірий гарбуз Веснянка

Гарбуз Цукерка великоплідний, ранньостиглий, плетистий, батоги середньої довжини (1,5 метра). Плід сегментований, округлий, червоно-оранжевого кольору, середня маса гарбузів — 1,2-2 кг. М’якоть темно-помаранчева, соковита, щільна, солодка (цукристість — 4,5-6,5%). Сорт холодостійкий, високоврожайний, дуже солодкий, багатий вітаміном С.

Ранньостиглий гарбуз сорту Цукерка

Гарбуз Грибовська кущова твердошкірий, ранньостиглий, кущовий, росте, як кабачок. Стиглі гарбузи жовтого кольору з темно-зеленими смужками, не надто великі (2,5-5 кг.), Яйцевидної форми. Темно-жовта м’якоть, звичайного гарбузового смаку. Цінується за те, що не розповзається по городу і займає мало місця.

Ранньостиглий гарбуз сорту Грибовська кущова

Мигдальний Гарбуз твердошкірий, середньостиглий, плетистий, батоги довгі плоди масою 4-5 кг., круглі, оранжевого кольору. М’якоть оранжево-жовта, дуже солодка, хрустка і соковита. Відмінно підходить для приготування соків і дитячого харчування. Добре і довго зберігаються.

Середньостиглий Мигдальний гарбуз

Гарбуз Волзька сіра великоплідний, середньостиглий, плетистий, батоги гіллясті, довгі (до 8 м.). Плід круглої форми трохи сплюснутий світло-сірого кольору, середня маса гарбузів — 7-9 кг. Колір м’якоті буває від блідо-жовтого до яскраво-оранжевого, щільність і солодкість середня (цукристість 6-8%). Сорт посухостійкий, транспортабельний, добре і довго зберігається.

Великоплідний Гарбуз Волзька сіра

Алтайський Гарбуз твердошкірий, ранньостиглий, плетистий, батоги середньої довжини. Плоди круглі, ребристі, помаранчеві з жовтими плямами, масою 2,5-5 кг. М’якоть жовта, волокниста, не дуже солодка, цукристість 5-6%. Цей сорт гарбуза холодостійкий, урожайний і лежкий.

Ранньостиглий гарбуз сорту Алтайський

Кущовий помаранчевий Гарбуз скоростиглий, кущовий. Плоди оранжевого кольору, круглі, великі — 4-7 кг. М’якоть жовта, соковита і солодка. Компактні рослини, сорт підходить для маленьких ділянок.

Скоростиглий кущовий помаранчевий Гарбуз

Мозолевський Гарбуз твердошкірий, середньоранній, плетистий. Плоди яйцевидні, жовті з темно-зеленими і жовтими смугами, середня вага — 4-5 кг. М’якоть блідо-оранжева, щільна, досить солодка, цукристість 6-7%. Сорт транспортабельний і лежкий.

Середньоранній Мозолевський Гарбуз

Гарбуз зимовий солодкий великоплідний, пізньостиглий. Батоги до 5-6 метрів у довжину. Плоди овальні, горбкуваті, злегка сегментовані темно-сірого кольору, середня вага — 4,5-6,5 кг. М’якоть жовтогаряча або яскраво-жовта, щільна, дуже солодка. Цей сорт теплолюбний і стійкий до посухи. Рекомендується для виробництва соків та дитячого харчування.

Гарбуз зимовий солодкий

Гарбуз столовий зимовий великоплідний, пізньостиглий, плетистий. Плоди плескатої форми, сегментовані, світло-сірі, можуть бути рожеві або зелені смуги. М’якоть жовтогаряча, дуже солодка і щільна. Транспортабельний і лежкий сорт.

Великоплідний Гарбуз столовий зимовий

Гарбуз посмішка великоплідний, скоростиглий, плетистий. Плоди округлі, яскраво-оранжеві з білявими смужками, невеликі — 2-3 кг. М’якоть жовтогаряча, хрустка, дуже солодка з ніжним динним ароматом. Холодостійкий сорт, добре зберігається до січня при кімнатній температурі.

Скоростиглий сорт гарбуза Посмішка

Гарбуз херсонський великоплідний, середньопізній, плетистий, батоги середньої довжини. Плоди плоскі, гладкі, сірого кольору з сірими плямами і смужками. Вага плодів 3-6 кг. М’якоть жовтогаряча, хрустка, дуже соковита і солодка. Теплолюбний посухостійкий сорт, добре зберігається.

Гарбуз херсонський

Гарбуз крошка великоплідний, середньостиглий, плетистий. Плоди плоскі, світло-сірі, майже білі, масою 1-3 кг. М’якоть яскраво-жовта, щільна, ламка, малосочна і солодка.

Середньостиглий гарбуз Крошка

Лікувальний Гарбуз великоплідний, ранньостиглий, батоги середньої довжини. Плоди світло-сірого кольору, сітчасті. М’якоть жовтогаряча, соковита і солодка. Витримує літні перепади температур.

Лікувальний Гарбуз ранньостиглий

Відео: Найкращі сорти гарбуза для вирощування в Україні

На цьому все, наша стаття «Найпоширеніші сорти гарбузів» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні Ваших гарбузів. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

Читайте також:

Про автора

admin administrator