Який сорт огірків можна посадити у липні

Авторadmin

Який сорт огірків можна посадити у липні

Зміст:

Найкращі врожайні сорти огірків в Україні

Сучасний асортимент огіркових сортів вражає своїм різноманіттям. Тут тобі і всілякі види освіжаючого овочу для смачних літніх салатів, і сорти, які навіть після консервації і тривалого зберігання в льохах, не втрачають своїх хрустких властивостей. Якому ж сорту огірків віддати перевагу і як зуміти виростити їх правильно?

Сорти для відкритого ґрунту

Примітно, що кліматичні умови України сприяють активному вирощуванню на городі огірків. Найбільше цій овочевій культурі підійдуть погодні особливо на півдні України, проте практично всі мешканці дачних і сільських регіонів країни вирощують на грядках або в теплицях огірочки.

Якщо забезпечити грамотний догляд за подібною овочевою культурою, а цей процес включає в себе кілька етапів (підживлення, полив, підв’язування стебел), то збирати урожай огірків можна з квітня по жовтень, до настання серйозних холодів. Які ж сорти огірків добре підійдуть для клімату України?

Самородок

Цей сорт вважається стійким до хвороб і дає щедрий урожай. Зеленці у таких огірків невеликі. Посадивши цю культуру з початком весни, ви досить рано зберете перший урожай, так як самородок це ранній різновид салатних огірків. До того ж цей овоч займе належне місце у вашій кулінарній колекції, так як має гарні смакові якості.

Степовий

Цей варіант одним з оптимальних для південних регіонів України, адже він не потребує багато води. Здійснювати поливи необхідно, але робити це можна не занадто часто. Плоди даний сорт дає рано, а для повноцінного запилення йому знадобиться допомога комах.

Якщо більшість овочевих культур рекомендується регулярно підгодовувати мінеральними добривами, то огірок Степовий невередливий в цьому плані. До того ж він показує високу стійкість до різного роду захворювань.

Ніжинський 12

Бажаєте отримати в результаті хороший огірковий урожай? В такому випадку вам варто віддати перевагу сорту. Він відноситься до категорії средньозрілих плодових культур, але при забезпеченні грамотного догляду дає чимало плодів.

Кущ виростає великим і розкидистим, до того ж добре плететься. У більшості випадків, підв’язка буде тут грамотним рішенням. Огірок не схильний до таких захворювань, як оливкова плямистість, бактеріоз, борошниста роса. Вистоїть цей овоч і проти досить небезпечного шкідника сірого кліща.

Що стосується застосування плодів цієї культури в кулінарії, її можна сміливо назвати універсальною: використовують ці огірки і для приготування салатів, і для засолювання. До речі, цей сорт здатний зберегти свої смакові якості навіть в законсервованому вигляді.

Засолювальний

Садити на відкритому грунті рекомендують і огірки сорту засолювальний. Безпосередньо кущ рослини не відрізняється особливими розмірами, але що стосується стебел, вони більш розлогого типу. В процесі вирощування цієї культури не обійтися і без прищипування. Серед характерних особливостей даного різновиду огірків вимогливість до зволоження.

Поливати овоч рекомендується регулярно. В іншому випадку спека негативно позначиться на смакових якостях огірків, набувають гіркоту. Урожай після висадки розсади в ґрунт ви зможете збирати стабільно, до того ж період плодоношення тривалий. Що цікаво, такі огірки чудово підійдуть для маринування та соління, тому їх смакові якості ви неодмінно оціните.

Партенокарпики

Це самозапильні огірки, які володіють хорошими смаковими характеристиками, при цьому гіркота і зовсім відсутня. Для даного сорту примітний високий рівень врожайності. Головна перевага подібних огірків це їх незалежність від комах.

І дійсно, останнім часом спостерігається активне скорочення популяції бджіл, тому овочева культура не завжди може вчасно запилитися за допомогою комах. Оптимальним виходом із ситуації стає самозапильний сорт огірків, тому популярність цієї категорії у сфері сучасного овочівництва зростає.

Гібрид F1 Запал

Кращі сорти огірків України включають в себе ще один партенокарпічний гібрид. Даний сорт овочевої культури відрізняється не тільки гідними смаковими якостями (з відсутністю гіркоти), але і відмінно підходить для маринування та соління. Урожай ви отримаєте щедрий.

Що цікаво, ці плоди, мабуть, є найбільш вдалим варіантом для засолювання. Вся справа в тому, що у них досить тонка шкірочка, тому сіль всередину огірка проникає інтенсивно.
Але і це ще не всі переваги щодо засолювання. У м’якоті цього зеленого плода відсутнє насіння, тому в них не будуть утворюватися пустоти протягом процесу маринування.

Сорти для теплиць

Сіяти в теплицях овочеві культури, яким для повноцінного запилення знадобиться сприяння бджіл, не варіант. Фахівці рекомендують віддавати перевагу самозапильним сортам, адже так ви будете впевнені в результативності свого вибору.

Серед ключових переваг таких огірків, їх універсальність в першу чергу. Вирощувати в тепличних умовах цю овочеву культуру можна як для маринування, так і для вживання в свіжому вигляді.

При цьому тепличні огірки транспортабельні, а також показують високу стійкість до різних захворювань. Які ж види тепличних огірків найбільше підходять для України?

Смак F1

Посадивши в своїй теплиці огірки, що відносяться до даного сорту, ви зможете отримати врожай вже через 45 днів. Плоди вважаються дуже стійкими до негативного впливу зовнішніх факторів, наприклад, захворювань. Вони не мають великих розмірів, а серед овочівників цінуються завдяки своїм смаковим якостям. Їх дуже часто використовують для маринування.

Хлопчик з пальчик

Плоди цього гібридного сорту досить рано достигають. До того ж, це ще один представник самозапильних огірків. При дотриманні належного догляду ви зможете в результаті отримати з одного куща 4-6 кг плодів.

Характерною особливістю сорту і той факт, що такі огірки вам не знадобиться надто багато і часто обробляти різними захисними засобами, так як вони дуже стійкі до захворювань. Завдяки чималому переліку переваг ця овочева культура і отримала досить широку популярність серед досвідчених садівників.

Герман F1

Якщо ви шукаєте врожайні сорти тепличних огірків, зупинити свою увагу потрібно на даному різновиді овочевої культури. Приблизно через півтора місяці, а можливо і раніше, ви зможете оцінити перший етап врожаю. Що цікаво, огіркові плоди цього сорту виділяються хорошими смаковими характеристиками.

Навіть якщо мікроклімат навколо жаркий, це ніяк не відіб’ється на якості плодів, так як гіркота їм не притаманна. Продукт виходить універсальним, завдяки відсутності смаку гіркоти він прекрасно підійде як для легких овочевих салатів, так і для маринування.

Кураж F1

Це ще один самозапильний сорт огірків, який активно зростає і дозріває дуже рано. Він плететься, але розростається не занадто сильно. Такі огірки містять насіння, але в невеликій кількості. До того ж гіркота на смак відсутня. Що цікаво, ця овочева культура показує високу стійкість до різних грибкових захворювань.

Деякі фермери воліють вирощувати огіркову культуру не тільки в теплицях, але і у відкритому грунті. З даним сортом це допускається, але врахуйте, врожайність в такому випадку виявиться не занадто високою.

Марічка F1

Для такого сорту характерна висока врожайність. Плоди дозрівають дрібні, у смаку присутні солодкуваті нотки, до того ж огірки виходять хрусткими. Ця овочева культура займе належне місце на обідньому столі. Її можна використовувати в кулінарії в свіжому вигляді, але не менш цікавий варіант маринування даних огірків.

Серед хвороб, які не страшні для цієї культури борошниста роса, а також кладоспоріоз. Процес вирощування огірків в домашніх умовах не такий вже складний. Головне, визначитися, з якою метою і де саме ви збираєтеся посіяти цю овочеву культуру. Якщо все зробити правильно, знати, коли садити огірки на розсаду, як часто їх підгодовувати і поливати, результати неодмінно задовольнять вас.

Посадка огірків у липні 2024 року за місячним календарем, чи можна садити в цей час

В липні теж можна садити огірки, якщо правильно підібрати вдалий день в місячному календарі.

Липнева посадка хороша тим, що зазвичай найтепліший місяць в році, а, значить, рослини добре приживуться і швидко підуть у ріст.

Але у посіву в цей час є свої особливості, про які ми і розповімо в сьогоднішній статті.

Чи можна садити огірки в липні, чи встигнуть вирости

Садити огірки в середині літа можна, якщо ви хочете отримати другий, більш пізній урожай зеленців.

Зазвичай до кінця літа врожайність рослин з природних причин починає знижуватися. Щоб до самих заморозків отримувати плоди, проводять посів огірків.

Важливе питання, чи встигнуть рослини почати плодоношення до того, як настануть холоди?

Якщо сіяти в правильний час, вибирати відповідний сорт, то в кінці літа ви ще поласувати власноруч вирощеними свіжими огірочками.

Які сорти огірків підходять для посадки в липні?

Для посіву слід віддавати перевагу раннім різновидів культури, які почнуть плодоносити через місяць-півтора після появи сходів.

Серед найбільш популярних сортів і гібридів, «Боровичок» , «Валдай F1», «Засолочний F1», «Муромський», «Сфінкс».

НА ЗАМІТКУ. Якщо в червні садити розсаду, то в наступному місяці на городі можна провести посадку середньостиглих різновидів.

Посадка огірків у липні 2024 року за місячним календарем, сприятливі дні

Сіяти огіркові насіння слід, спираючись на рекомендації місячного календаря. А він, у свою чергу, говорить, що проводити посів культури треба на зростаючий місяць.

У липні 2024 року місяць буде рости в період з 11 по 23 число. Це і є найбільш підходящі дні для посіву насіння або посадки огіркової розсади.

Коли садити огірки в липні не варто, несприятливі дні для посадки

В місячному календарі також можна знайти дні, коли посадками краще не займатися. Це молодик і повний місяць.

Це 10 і 24 липня 2024 року.

На замітку. На убуваючий місяць теж краще не сіяти, але, якщо немає можливості провести посадкові роботи у відповідний день, то краще провести посів, ніж запізнитися з термінами.

Як вирощувати огірки в липні розсадою, дати посіву?

Також у другій літній місяць можна провести посів розсади, але тільки в тому випадку, якщо ви плануєте надалі садити культуру в теплиці.

Насіння садити в спеціальний субстрат для розсади. Використовувати одну тільки городню землю не можна, так як вона занадто важка.

Ящики, стаканчики і контейнери з розсадою краще розміщувати на східному і західному вікні, або з південного боку, але трохи в глибині кімнати.

Все через те, що в липні дуже сильне сонце, яке може обпалити огіркову розсаду.

Поливати саджанці треба регулярно в міру підсихання грунту. Пікіровку проводять в фазі 2 справжніх листків, а, коли рослини сформують 2 пари листочків, можна провести пересадку на постійне місце.

Садити і пересаджувати розсаду огірків за місячним календарем треба на зростаючий місяць, тобто з 11 по 23 липня.

Посів огірків в липні 2024 року в відкритий грунт

Перш ніж сіяти огірки на городі , необхідно належним чином підготувати ділянку, де буде огіркова грядка. Для цього з обраної ділянки видаляють всі бур’яни, розпушують ґрунт, а за пару тижнів до передбачуваного посіву вносять добрива (перегній, сечовину, золу).

Саджаючи насіння, роблять паралельні борозенки глибиною 2 см. В міжряддях витримують 20 см. Насіння розкладають по 2. Потім після прокльовування сходів проводять проріджування, залишаючи найбільш сильні і здорові сходи.

Після посіву, борозенки поливають водою, засипають грунтом, а грядку накривають агроволокном.

Як посадити огірки в липні в теплицю?

У захищеному грунті огірки садять за тією ж схемою: глибина 2 см, відстань між посівами – 20 см. Але заздалегідь встановлюють опори, до яких потім і підв’язують батоги, так як в теплиці найбільш переважно вертикальне вирощування даної овочевої культури.

Також досвідчені дачники радять не сіяти близько до стінок теплиці, так як розростаючись рослини будуть стосуватися їх листям, а в серпні і особливо в вересні скла теплиці будуть сильно остигати.

Переохолодження ж шкідливо для огірків.

Особливості догляду за огірками, після сходів в липні

Догляд за огірками, посадженими в липні, має кілька нюансів, які стосуються поливу.

Поливати огірки, які ви сіяли в липні, треба з ранку, щоб за день грунт підсохла. Так роблять, тому що в другій половині літа поступово починає холоднішати. У серпні нерідко випадає холодна роса. Якщо поливати увечері, то коріння рослин можуть підмерзнути.

У другій половині серпня і на початку вересня частоту поливів скорочують до 1 разу в 5-7 днів.

В іншому ж кущі треба підгодовувати, рихлити ґрунт після зрошення, мульчувати соломою або тирсою, а також проводити обробку від хвороб і шкідників.

Хитрощі посадки огірків в липні

Сіяти огірки в липні треба після коренеплодів, часнику, бобових культур, картоплі. А ось на місці попередніх огірків посадку проводити не можна.

Вибирайте самі стійкі різновиди. Все-таки в кінці літа зорі можуть бути холодні, і рослини повинні пережити несприятливі умови.

Прикмети і забобони, пов’язані з липневої посадкою огірків

Є кілька прикмет, пов’язаних з посадкою огірків:

  • Не сійте в середу і п’ятницю, якщо не хочете, щоб огірки були гіркими .
  • Сійте насіння, щоб цього ніхто не бачив, а саджанці вкривайте від чужих очей під соломою.
  • Перший огірок закопайте поруч з грядкою.

Коли чекати урожай огірків при посадці в липні

Початок плодоношення залежить від 2 факторів:

  • різновиди сорти огірків, який ви сіяли;
  • часу посіву.

Наприклад, скоростиглі різновиди, які рекомендується сіяти в липні, починають плодоносити через 35 – 50 днів після прокльовування сіянців.

Тобто урожай при посадці в липні можна чекати в другій серпневій декаді.

Якщо ж ви садите за місячним календарем, то будете робити це в другій липневої декади. Відраховуємо 40 – 50 днів і отримуємо, що урожай ви будете знімати в кінці серпня.

На замітку. У теплиці в липні можна сіяти і середньостиглі різновиди. Їх урожай буде в першій – другій декаді вересня.

Як і чим підживити огірки в липні після посадки

Після посадки огірки в липні треба підгодувати азотовмісним добривом.

  • З народних рецептів найбільш ефективний розчин нашатирю (половина бульбашки на відро води). Тут азот представлений в найбільш швидко засвоюваній формі.
  • З органіки найкраще скористатися курячим послідом (спочатку готують концентрат з 1 частини добрива і 5 частин води. Потім його настоюють тиждень і змішують для поливу 1 до 10 з чистою водою ).
  • З мінеральних засобів перевагу віддають мочевине (2 столові ложки на відро води).

Часті помилки

  • Занадто глибока посадка. Оптимальна глибина – 2см.
  • Занадто частий посів. Оптимальний крок посадки – 20-30 см.
  • Огірки саджають в невдалий день місячного календаря. Процедуру проводять на зростаючий місяць.

Відповіді на часті питання

Які сорти можна сіяти в липні?

Віддавайте перевагу скоростиглим різновидів, які точно встигнуть дати врожай до настання холодів.

Як підготувати грядку під посів?

Забрати всі бур’яни і залишки попередніх культурних рослин. Перекопати грунт, внести органіку або мінеральна підгодівля, розпушити.

Висновок

Посадка огірків у липні – відмінний спосіб отримати другий урожай цих овочів. Але важливо слідувати вказівкам місячного календаря і вибирати правильний сорт, щоб культура встигла дати свої плоди до того моменту, як похолодає.

Про автора

admin administrator