Якщо олія не збивається

Авторadmin

Якщо олія не збивається

Зберігайте олію лише в цьому місці – і вона не зіпсується. Експерти розповіли, як використовувати продукт, щоб він не гірчив

Щоб олія не гірчила, кришку на пляшці треба закривати відразу після її застосування. Про це та інші правила зберігання олії розповідають на сторінці українського кулінарного проєкту Shuba в Instagram.

За словами експертів, щоб олія залишалася якісною протягом усього терміну придатності, її потрібно зберігати в темному прохолодному місці далеко від плити. Також рекомендують перелити олію з пластикової тари у скляний посуд.

“Ідеальна температура для зберігання олії – у межах від +8 °C до +17 °C”, – ідеться в публікації.

Комедогенність олій: обираємо олії, які не забивають пори

Натуральні олії дуже часто використовують у косметології. Спектр їхньої дії — надзвичайно широкий: зволоження, відновлення, захист, живлення, пом’якшення, зміцнення… Список можна продовжувати і продовжувати. Але з оліями, як і з іншими компонентами, потрібно також бути уважними і дотримуватися основних правил. Сьогодні поговоримо про комедогенність олій. Що це таке? Які рівні комедогенності існують? Як підбирати олію для догляду? Що робити, якщо ваша улюблена олія високо комедогенна?

Комедогенність — це властивість олій та інших компонентів утворювати комедони і закупорювати пори. Комедони з’являються, коли в отвори волосяних фолікулів потрапляють залишки шкірного себуму і відмерлих кератинових частин.

Таку властивість мають не лише олії, а й ПАРи, загелювачі, емульгатори та інші косметичні компоненти. Від чого залежить цей показник? В першу чергу, від складу самої олії. В основному олії містять жирні кислоти: лінолеву, пальмітову, лауринову, стеаринову та інші. Одні кислоти мають здатність закупорювати пори, а інші — ні. Для полегшення роботи з оліями було створено спеціальний коефіцієнт комедогенності. Показники коефіцієнта: від 0 до 5.

  • 0 — некомедогенна олія, не закупорює пори;
  • 1 — дуже низька можливість закупорювання пор;
  • 2 — низька ймовірність;
  • 3 — помірно комедогенна олія: частково пори можуть закупорюватися, залежно від типу шкіри;
  • 4 — досить високо комедогенна олія: у більшості користувачів зі схильністю до комедонів пори будуть закупорюватися;
  • 5 — високо комедогенна олія, використання засобів з такою олією призведе до утворення комедонів в усіх, хто має таку схильність

Таблиця комедогенності олій

Некомедогенна олія (0)

Дуже низько комедогенна (1)

Низько комедогенна (2)

Помірно комедогенна (3)

Комедогенна (4)

Високо комедогенна (5)

Про автора

admin administrator