Ялина пожовкла після зими що робити

Авторadmin

Ялина пожовкла після зими що робити

Зміст:

Чому ялівець пожовтів після зими і як можна врятувати рослина?

Ялівець або верес відноситься до вічнозеленим хвойним рослинам сімейства Кипарисові. Ягоди ялівцю використовуються для приготування страв, а також дуже часто з них виготовляють лікарські засоби. Незважаючи на велику кількість переваг, у чагарнику є і недоліки. Це дуже примхлива у догляді рослина.

Якщо на перший погляд може здатися, що з ялівцем НЕ буде клопоту, то на практиці це виявляється далеко не так. Багатьом садівникам, які займаються вирощуванням Вереса, знайома ситуація, коли після зими навесні хвоя починає жовтіти. Причин, чому це відбувається, може бути безліч. В першу чергу це розвиток захворювань і поява різних шкідників. Ще однією причиною, чому жовтіє хвоя, може бути неправильний догляд за чагарником.

хвороби ялівцю

Навесні хвоя може жовтіти через розвиток таких захворювань, як:

  • Шютте;
  • іржа;
  • Грибкові захворювання;
  • 4. Нектріевий і біаторелловий рак.

Детальніше варто розповісти про кожного з них.

Шютте – одне з найпоширеніших захворювань Вереса. Перша ознака – це пожовкла хвоя.

Потім вона відмирає і починає опадати. Вражає це захворювання, як правило, слабкі кущі, що ростуть в тіні або на дуже вологих ґрунтах. Виявити шютте можна на початку літа, коли на голках з`являються маленькі чорні суперечки, округлої форми. Якщо хвороба запущена, то голки приймають жовто-бурий окрас. Щоб запобігти хворобі, необхідно проводити профілактичні процедури. Для цього можна використовувати фунгіциди, наприклад, “Швидкість”, “Ридоміл Голд” або “Квадріс”. Обприскують кущі навесні і восени.

Іржа – ще одна поширена хвороба, яка вражає хвою. Збудниками іржі є базидіальних гриби. Характерна ознака іржі – це оранжево-жовті невеликі нарости, які з`являються на голках. Особливістю іржі є те, що для її появи потрібно два носія. Спори грибків вітром переносяться на листя яблунь, груш або горобини, де потім з`являються невеликі горбки зі спорами. Пізніше з них висипаються спори, які в подальшому і потрапляють на хвою. Оранжево-жовті нарости на хвої видно не відразу, а через два роки після появи захворювання.

Боротися з ним досить проблематично і не завжди це вдається. В першу чергу, необхідно позбутися від носія. Потім пошкоджені стебла Вереса обрізаються. Обрізати їх потрібно стерильним секатором, який в процесі потрібно обробляти спиртом. Для боротьби з іржею можна використовувати фунгіциди. Для профілактики можна використовувати добрива з імуномодулюючою ефектом.

Грибкові хвороби дуже часто не тільки псують зовнішній вигляд рослини, а й призводять до його загибелі. Активізуватися грибки починають навесні. Перша ознака появи хвороби – це всихання гілок, а голки стають жовтими і обпадають. На корі відзначається поява маленьких суперечка темного відтінку. Щоб позбутися від грибків, необхідно обрізати уражені гілки і частини кори. Потім кущ обробити фунгіцидами. Зрізи на гілках бажано обробити мідним купоросом. Здійснювати профілактичні процедури можна навесні і восени.

Нектріевий рак або біаторелловий рак викликають гриби. Як правило, грибниця розташовується на самій корі. Хвороба швидко поширюється по кущу. Гілки жовтіють, кора починає тріскатися. Потім на гілках з`являються виразки, після чого настає загибель рослини.

У тому випадку, якщо уражено більше половини чагарнику, то його врятувати не вдасться. Якщо вражена невелика частина, то хворі гілки необхідно обрізати, а сам верес обробити такими препаратами, як «Вектор», “Швидкість” або “Тілт”.

Щоб не допустити появи грибів, можна проводити двічі за один рік (восени і навесні) профілактичні процедури. Здорові кущі можна обробляти бордоською рідиною або Фітоспорін. У тому випадку, якщо кущ врятувати не вдалося, то потрібно на його місці замінити грунт, або ж продезінфікувати його.

Боротьба зі шкідниками

Досить часто причиною пожовтіння хвої є саме різні комахи. Найчастіше зустрічаються:

  • попелиця;
  • щитівка;
  • Павутинний кліщ;
  • пильщик;
  • Побеговая моль;
  • 6. галиця.

Попелиця висмоктує всі соки з Вереса, що затримує його розвиток. Гілки спочатку скручуються, а потім стане з`являтися жовтизна. Потрібно враховувати той факт, що якщо з`явилася тля, значить, з`явилися і мурахи. Саме з ними потрібно боротися в першу чергу. Для цих цілей можна використовувати мильний розчин. Перед тим як поливати гілки мильним розчином, грунт навколо кущів потрібно накрити, щоб розчин не проник до коріння. Процедуру слід повторювати кожні 10 днів, поки тля і мурахи не зникнуть.

Ще одним небезпечним шкідником є ​​Можжевельніково щитівка. Хвоя починає жовтіти на початку літа. В цьому випадку слід оглянути гілки на наявність маленьких коричневих личинок. Іноді з дуже важко помітити. Якщо на гілках личинок не дуже багато, то їх можна просто зчистити ножем. У тому випадку, якщо стан запущене, то чагарник необхідно обробити “Актара” або “фуфанон”.

Кліщ огортає тонкої павутинної гілки рослини, після чого хвоя починає спочатку жовтіти і покриватися коричневими плямами, а потім обсипатися. Особливо часто павутинний кліщ з`являється в посушливу погоду. Щоб запобігти його появі саджанці потрібно регулярно обприскувати з пульверизатора. Якщо на рослинах був виявлений кліщ, то чагарник необхідно обприскати настоєм кульбаби. Якщо кліщів дуже багато, то тоді можна використовувати акарициди.

Пильщик – це невелика зелена гусениця з чорною головою і чорними точками на тілі, який гризе хвою. Щоб позбутися від нього слід періодично перекопувати грунт і знищувати личинок. Сама рослина можна обприскувати “Карбофос”.

Як правило, побеговая моль харчується молодими пагонами, через що чагарник перестає рости. Від молі можна позбутися, якщо обприскувати верес інсектицидами з додаванням мінеральних масел.

Галлици відкладають свої личинки на гілках, які поїдають рослину, тим самим викликаючи розтріскування кори і пожовтіння голок. Уражені личинками гілки потрібно обрізати і спалити, а сам кущ обприскують інсектицидами.

Що робити, якщо пожовкла хвоя?

Для того щоб запобігти цій проблемі, можна заздалегідь проводити профілактичні заходи. Особливу увагу потрібно приділяти підготовці кущів до зими. Багато комахи віддають перевагу замовити в кущах ялівцю, а з настанням весни харчуватися соками рослини. У тому випадку, якщо хвоя почала ставати жовтої, необхідно терміново вживати заходів.

Що робити, якщо ялівець пожовтів після зими:

  • Для боротьби з грибами можна використовувати фунгіциди.
  • Різних комах і личинок можна знищити за допомогою інсектицидів, а кліщів – акарицидов.
  • Рослина рекомендується обробляти препаратами два рази з перервою в два тижні. Це забезпечить повне одужання Вереса.
  • Для обприскування бажано вибрати суху, безвітряну погоду.
  • Найсприятливіший час для проведення процедури – це ранок чи вечір, коли сонце не таке яскраве.
  • Від грибкових захворювань також відмінно підійде розчин мідного купоросу.

висновок

Ялівець – досить поширена рослина на території Росії. Багато садівники воліють вирощувати на своїх присадибних ділянках саме його. Але, перш ніж приступати до посадки чагарнику, потрібно знати про те, що це дуже примхлива рослина і йому потрібен постійний догляд. Якщо ж не доглядати за кущами, то дуже часто він піддається появі різних хвороб і комах.

Для того щоб не допустити розвиток хвороб, необхідно проводити профілактичні заходи: обприскувати ялівець фунгіцидами або мідним купоросом, регулярно потрібно оглядати чагарники на наявність пошкоджень і комах. Чим раніше буде виявлено захворювання, тим простіше буде його позбутися. Якщо ж у ялівцю після зими жовтіє і опадає голки, то потрібно терміново починати лікування, оскільки від багатьох хвороб в запущеній формі дуже рідко вдається позбутися. Рослина гине і його доводиться викопувати.

Туя пожовкла після зими – що робити, як лікувати і чим удобрювати

Сумно спостерігати за появою побурілих, пожовклих, покритих сіруватим нальотом гілочок вічнозеленої туї. Чому пожовкла туя після зими та що робити. Садівнику чи власнику ділянки, де росте дерево, слід відповідально поставитися до прояву хворобливого стану у весняний чи осінній період року. У статті подано інформацію про те, що могло стати причиною пожовтіння туї і яким чином можна допомогти дереву відновити сили та повернути колишню красу. Докладніше з матеріалом допоможе ознайомитися відео , яке знаходиться наприкінці статті.

Догляд за туєю після зими, якщо стала рудою

Якщо туя після зими стала рудою, догляд дереву потрібен особливий. Насамперед потрібно з’ясувати причину, чому після зимового періоду хвоя почала засихати.

Туя росте практично на кожній дачі, але можна її садити і вдома

Найпоширеніша причина – це сонячний опік, який не страшний обмеженій кількості сортів. Більшість різновидів дерева схильна до цієї проблеми.

До відома! Різкі перепади температури негативно впливають на дерево. Відсутність укриття на зиму також є причиною, чому туя стає жовтою.

Якщо туя пожовкла після зими, що робити:

  • спершу треба буде обрізати всю пожовклу хвою;
  • потім налагодити режим поливів, при цьому потрібно стежити, щоб грунт не був перезволожений;
  • внести в ґрунт підживлення для хвойних рослин, як тільки сніг зійде і ґрунт прогріється;
  • обприскувати препаратом циркон. Це добриво туї від пожовтіння використовують курсом: 4 рази кожні 10 днів.

Ще одна причина – сезонна зміна забарвлення хвої. Деякі сорти в зимові місяці набувають бронзово-жовтого забарвлення. Здебільшого так поводяться туя західна та туя складчаста. Пожовтіння хвоя – це своєрідна захисна реакція на холоди, що наближаються.

Дерево жовтіє після зими і починає висихати

Ураження хворобами

Виявити первинні ознаки грибкових хвороб можна одразу після зими, коли розтане сніг.

Грибок викликає зміну кольору хвої, веде до висихання пагонів. У числі найпоширеніших захворювань – іржа, фітофтороз, шюте.

Якщо крона різко пожовкла відбулося відмирання голок на великій площі, а не тільки в області верхівки, варто якнайшвидше приступити до лікування, щоб врятувати дерево.

Способи лікування

Лікують протигрибковими препаратами фунгіцидного спектра дії – Фундазолом, Хомом, Топсином, проводячи обприскування водними розчинами.

При виявленому фітофторозі шанси вилікувати ту мінімальну. Хворе дерево викорчовують.

Додатково висохлий хвойник щодня (на стадії лікування) та раз на 7 діб (при подальшій профілактиці) обприскують Епіном, який підвищує опірність до хвороб.

Туя сохне: що можна зробити

Азалія відцвіла, що робити далі — догляд за рослиною після цвітіння

Щоб вирішити проблему із засохлою хвоєю, потрібно знайти причину. Як правило, вона криється у неправильному догляді, а потім уже у захворюваннях чи шкідниках.

Що робити, якщо туя жовтіє та сохне:

  1. З’ясувати, чи немає комах чи чи не захворіла рослина.
  2. Проаналізувати догляд. Якщо є помилки, усунути їх.
  3. Регулярно вносити добрива.

Вирощувати культуру нескладно, якщо не забувати доглядати посадки.

Хвороби туї

Різні хвороби хвойних культур часто супроводжуються тим, що дерево починає жовтіти. У цьому випадку залишається з’ясувати, які хвороби спровокували цей симптом і одразу розпочати лікування.

Білий наліт на туї

Білий наліт з’являється через павутинний кліщ. Для боротьби з нею рослину обприскують акарицидними препаратами.

Грибкові захворювання

Грибкові захворювання можуть стати причиною появи бурої хвої.

Причини почорніння туї після зими

Причин може бути дві:

  • грибкові захворювання;
  • випорожнення домашніх тварин.

Агрус Малахіт – що робити з рослиною після збирання ягід

У першому випадку потрібно одразу робити спроби лікування. Від грибкових захворювань допомагає обробка фунгіцидами. Уражені частини гілок перед обробкою обрізають та спалюють.

Зверніть увагу! Якщо засохла більшість дерева, його викопують і знищують подалі від ділянки.

У другому випадку слід стежити, щоб домашні тварини не випорожнювались поряд із рослинами.

Препарати для профілактики іржі та шюті

Шютте та іржа — найнебезпечніші хвороби. Хворіють переважно молоді деревця. Засохлі гілки потрібно обрізати та спалити, рослини обприскати препаратом ХОМ. Перший раз обробка проводиться у травні, другий – влітку (якщо хвороба повернулася). Якщо цей засіб не допоміг, проводиться ще одна обробка препаратом фундазол.

Як виглядає іржа

Фітофтора

При фітофтор обрізають всі сухі гілки, потім проводиться обробка фунгіцидами. Після цього дерево потрібно викопати та посадити на нове місце.

Порушення правил посадки

Пожовтіти кулясті або пірамідальні туї можуть відразу після посадки, набуваючи першої ж навесні бурого або золотистого кольору.

Причина – порушення восени посадкової технології.

  • Вибір місця поблизу з проходять грунтовими водами, які викликають гниття коренів і призводять до висихання хвої та пагонів.
  • Надмірне заглиблення або, навпаки, надмірне оголення кореневої шийки, що веде до розвитку стеблової гнилі в частині основи стовбура.
  • Недотримання рекомендованої дистанції між саджанцями, що порушує нормальне зростання гілок, що недоотримують при тісному зіткненні достатньо сонячного світла, у цьому випадку жовтіє область контактування з сусідньою рослиною, особливо нижній ярус.
  • Посадка у непідготовлений ґрунт, у т.ч. надмірно перенасичену або, навпаки, бідну водою, надмірно щільну за структурою, без закладання дренажу.
  • Вибір ділянки в північній стороні, що погано освітлюється сонцем, для хвойника (в т.ч. кімнатного) більше підходить південно-східний або південно-західний напрямок.

Якщо туї почали жовтіти через порушення технології висадки, необхідна пересадка на нове місце з дотриманням усіх основних правил: організація дренажу, підготовка субстрату з дерну, піску та торфу, розрахунок відстані між саджанцями від 1,0 м і більше.

Під час процедури оглядають на наявність гнилі, при виявленні видаляють пошкоджені ділянки та обробляють Корневіном для прискорення термінів укорінення та активізації зростання кореневої системи.

Чому туя почала втрачати свою декоративність і почала жовтіти

Вирощувати ту Смарагд, як і всі інші сорти, потрібно правильно. Це стосується посадки та регулярного внесення добрив.

Неправильна посадка

При надто густих посадках дерево починає погано рости. Кореневій системі не вистачає місця та поживних речовин, тому вона стає ослабленою і добрива вже не так активно проникають у ствол зсередини. При посадці кількох саджанців відстань з-поміж них потрібно зробити щонайменше 1 м.

Важливо! Садити молоді деревця рекомендується тільки в добре дренований і поживний ґрунт. Торф’яний, глинистий і піщаний ґрунт для посадки не годяться.

Нестача добрив

Дефіцит поживних речовин у ґрунті також негативно позначається на зовнішньому вигляді. Незважаючи на те, що рослина не потребує частих підживлень, удобрювати її все одно потрібно. Для нормального зростання потрібні мінеральні та органічні комплекси.

Зрозуміти, чим потрібно підгодувати туї, можна за тим, яка частина дерева почала жовтіти. Якщо іржавий відтінок набуває верхівки на низьких і високих деревах, значить, у ґрунті дефіцит магнію та калію. Нестача азоту призводить не лише до пожовтіння, але й до того, що деревце виросте низьким.

Чим підгодувати ту:

  • доломітове борошно;
  • гумат калію;
  • біогумус;
  • компост;
  • агрікола;
  • фертику.

Це чудові препарати, щоб удобрити ґрунт навесні.

Поради

Застосування простих заходів допоможе уникнути висихання туї:

  1. Садити ту рекомендується на півтіні, т.к. вона не любить відкрите сонце.
  2. Поливати ту слід 1 раз на тиждень, 2 рази – в спеку. Робити це потрібно вранці чи ввечері. Обприскування проводиться 1 раз на тиждень.
  3. Підживлення. Проводити її рекомендується 1 раз на рік, вперше при посадці. Перед зимою не можна підгодовувати рослини, щоб молоді пагони, що не зміцніли, не загинули під снігом.
  4. Мульчування покликане захистити тую від спеки, замерзання та засихання. Землю біля стовбура потрібно вкрити лапником і тирсою.
  5. Розпушування допомагає добре рости і розвиватися. Розпушувати потрібно акуратно, оскільки коріння знаходиться неглибоко.
  6. Хвойні рослини живуть у симбіозі з бактеріями та грибами, тому для комфортного росту та розвитку туї можна присипати її коріння землею з-під хвойних дерев.
  7. Своєчасне обрізування. Щороку після зими потрібно видаляти сухі частини дерева.

Кіпарисовик туєподібний Ред Стар: опис рослини, його посадка та догляд

Список природних причин, чому жовтіє туя

Крім хвороб та неправильного догляду, рослина може жовтіти з цілком природних причин. Як і всі дерева, рано чи пізно хвоя повинна буде засохнути і опасти. Таким чином, відбувається її зміна. Зазвичай це непомітно, але іноді буває так, що під час зміни починає жовтіти більша частина хвої, тому здається, що дерево засихає.

Друга причина – підготовка рослини до холодів. Таке можна помітити при вирощуванні декоративної туї західної та складчастої.

Зверніть увагу! Пожовтіння хвої відбувається ближче до кінця осені.

Як повернути туї зелений вигляд

Якщо рослина жовтіє з природних причин, жодних спроб реанімувати її робити не потрібно. Через деякий час засохла хвоя опадає, а на її місці виростить молода та зелена.

Весняний сонячний опік

При вирощуванні в саду дерева можуть отримати сонячні опіки. Навіть ті, які ростуть у квартирі в горщику, якщо стоять на сонячному боці. У цьому випадку допоможе тільки обрізання засохлої хвої.

Коли змінюється хвоя?

Восени у багатьох хвойних змінюється фарбування крони, опадає хвоя. Зміна її забарвлення відбувається за умов зниження температури повітря у вересні — листопаді. Це цілком нормальне явище, яке не повинно лякати. Похолодання – сигнал для більшості хвойних (ялівцю, мікробіоти, туї, сосни та ін.). Їх хвоя починає жовтіти, набуває бронзового або іншого відтінку. Наприклад, восени красива зелена хвоя популярної мікробіоти перехреснопарної помітно буріє. Крона деяких видів туї здається іржаво-бурою ще з однієї причини. Це розмаїття напіврозкритих шишечок з дозрілим насінням.

Деякі хвойні майже не змінюють восени кольори хвої. У псевдотсуги Мензіса загальний вигляд дерева тим часом залишається майже колишнім. Його хвоїнки живуть довго, до восьми років. Наші зелені ялинки теж «линяють» майже непомітно, їхні старі голки лише трохи відрізняються за кольором. Вони опадають не раніше ніж через 5 років. Втрата частини хвої іноді жартома називають «осіннім хвоєпадом». Це пояснюється тим, що хвоїнки живуть у різних рослин у середньому від трьох до восьми років. У деяких культур довше. Коли термін їх служби закінчується, вони більшою чи меншою мірою змінюють своє колишнє забарвлення і опадають. Будь-які зміни в оздобленні хвойних дерев насторожує. Вони ж вічнозелені! Найчастіше хвилюватися не варто. Обов’язково з’явиться нова хвоя, і дерево не перестане бути вічнозеленим.

Як реанімувати ту після зими

Один із способів реанімувати дерево після зими – обрізати його.

Як обрізати тієї весни:

  1. Спершу потрібно обрізати всі висохлі та пошкоджені гілки.
  2. Потім місця зрізів змастити садовим варом.
  3. Під час обрізки рослині потрібно надати форму.

Важливо! Обрізати гілки потрібно лише гостро нагостреним секатором, щоб не залишалося заломів.

Чим підгодувати ту

Щоб вирощувати здорові туї, їх потрібно регулярно годувати. Підживлення можуть допомогти вилікувати деякі захворювання рослини.

Чим удобрювати туї навесні

Удобрювати потрібно як культури, що ростуть на вулиці, так і кімнатні деревця.

  • навесні рослину можна удобрити препаратом циркон;
  • протягом всієї весни в ґрунт можна вносити біоуд;
  • провесною, коли зійшов сніг, грунт перекопують, додаючи в неї компост;
  • Перед поливом ґрунт корисно посипати деревною золою.

Важливо! Часто годувати рослину не рекомендується. Надлишок поживних речовин також негативно впливає на здоров’я посадок.

Лікування

Для початку потрібно провести мульчування для покращення якості ґрунту спеціально для туї. Це також захистить рослину від промерзання та пересихання ґрунту.

Для цього на поверхні посипають тирсу з невеликим додаванням торфу і піску. Добре допоможе і компост із трави.

Пропорції тих чи інших продуктів підбираються виходячи зі складу та вологості основного ґрунту. У мокрий ґрунт додають більше піску, у сухий та бідний (суглинистий) – торф і компост.

При нестачі поживних речовин проводять підживлення. Для цього використовують такі препарати:

  • Кумир-Універсал – 120 г на 1 м ²;
  • Епіну – 1 ампула розчину на 5 л води;
  • Біоуд – на кожне деревце по 1 кг добрива 3 рази за сезон (навесні, влітку та восени).

Підживлення потрібно лити тільки на грунт біля основи стовбура, але ніяк не на саму рослину.

Якщо туя зазнала грибкового захворювання, то використовують фундазол. Для цього 10 г препарату розводять у 10 л води та обробляють дерево за допомогою пульверизатора 2 рази з проміжком у 10 днів. Також підходить «бордоська суміш» (1%).

  • Карбофос;
  • фунгіцид;
  • Актеліка;
  • Абіга-Пік;
  • Актора;
  • БІ-58;
  • Фуфанон;
  • Кліппер.

Вибір препарату залежить від виду шкідника. У його ідентифікації допоможуть у садовому центрі чи будь-якого продавця туї.

Шкідники та захворювання

Літо – період, коли комахи дуже активні. Від появи шкідників не застраховано жодне дерево, тому ствол і гілки потрібно регулярно оглядати, щоб вчасно помітити шкідників.

Павутинний кліщ

Павутинний кліщ може з’явитися на будь-яких сортах, у тому числі і на стеляться. Позбутися шкідника можна лише за допомогою хімікатів.

Що робити, якщо туя пожовкла через павутинний кліщ:

  • лікувати рослини від кліща можна за допомогою акарицидних препаратів, наприклад, ефективні аполло, борнео, енвідор;
  • також допомагають інсектоакарицидні препарати фітоверм, акарин, актеллік.

Небезпека кліщів у тому, що вони живляться вмістом клітин рослин. Якщо комах дуже багато, дерево може зовсім засохнути.

Моль-пестрянка

Моль-пестрянка небезпечна тим, що прогризає гілки, через що вони стають бурими, а пагони відмирають. З’являється комаха на початку літа.

Чому жовтіють туї від молі-пестрянки і що робити:

  • якщо з’явилася міль на дереві, його можна підстригти. Насамперед потрібно видалити всі гілки, які побуріли найсильніше;
  • наприкінці червня двічі з перервами в 10 діб обробити препаратами фумітокс антикліщ, торнадо антикліщ.

Важливо! Обробку проводять у сонячний безвітряний день після заходу сонця.

Пожовтіння хвойної частини – це поширена проблема, з якою не завжди легко впоратися, особливо якщо вона викликана захворюваннями або комахами. Правильний догляд та регулярні профілактичні обробки допоможуть уникнути пожовтіння хвої. За туєю треба любити доглядати.

Блискітки сухі гліттер 12 кольорів у баночках 10*75 мм (6 кольорів металік та 6 кольорів неонові відтінки) у блістерах

Декоративні Блискітки Luxart Glitter Срібло 80 мл

Гейзерні кавоварки Bialetti

Природне пожовтіння хвої

Не завжди пожовтіння свідчить про серйозну проблему. Іноді це цілком нормальний процес. Справа в тому, що кожна голочка має термін життя. У середньому – 3-5 років. Після закінчення цього періоду хвоя втрачає зерна хлорофілу, що відповідають за зелене забарвлення, жовтіє та відмирає. Через якийсь час на місці старої хвоїнки з’являється нова — свіжа та зелена.

Деякі сорти з настанням осені теж змінюють забарвлення. Так, туї Holstrup, Brabant та Columna забарвлюються у світло-коричневий відтінок. Зміна кольору – реакція у відповідь на зниження температури, що дозволяє пристосуватися до нових умов. Весною все нормалізується і крона знову стає зеленою. Якщо цього немає, то причина полягає в іншому.

Жива огорожа з туї сорту Колумна

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator