Яйця в інкубатор якоїсь свіжості

Авторadmin

Яйця в інкубатор якоїсь свіжості

Інкубація курячих яєць в домашніх умовах — температура, режими та періоди інкубації

Штучне вирощування молодняка допомагає цілий домагатися потрібної кількості особин. Інкубація курячих яєць також дозволяє не залежати від насідок. Останні кілька днів після насиджування припиняють нести яйця, ніж знижують продуктивність. Висновок пташенят потрібно правильно організувати, створивши їм ідеальний мікроклімат.

Що необхідно знати для успішної інкубації курячих яєць

Інкубування відносять до складних технологічних процесів, де ключову роль відіграє дотримання температурного режиму і правильна вологість повітря.

Якщо під час інкубації курячих яєць температура буде занадто високою, то розвиток ембріонів прискориться. Однак на виході виводок вийде дрібним, «перегріті» курчата часто з’являються з незарослою пуповиною. Якщо температура буде нижче норми, пташенята вилупляться на добу пізніше, холод значно знизить їх рухливість. Серйозні відхилення від температурної норми загрожують ембріонам летальним результатом.

З показниками вологості схожа ситуація. Сухе повітря призводить до втрати маси особин за рахунок збільшення параметрів повітряної камери, це небезпечно і передчасним прокльовом. Підвищена вологість навпаки веде до його затримки. Іноді у пташенят, які вилупилися в холоді шкіра і дзьоб приклеюються до шкаралупи.

У домашніх умовах при інкубації курячих яєць слід враховувати похибку в температурі побутових інкубаторів — вона не завжди однакова в усьому контейнері. Рівень вологості повітря можна підтримати за допомогою ванночок з теплою водою. Регулювання здійснюється за рахунок відкриття більшого або меншого ділянки судини з вологою. У невеликих інкубаторах вологість не піднімається вище 60-63%. Найчастіше висока температура поєднується зі зниженою вологістю, і навпаки.

Режим інкубації курячих яєць

Перед початком інкубації курячих яєць проводять спеціальний відбір. У сільському господарстві існують параметри на цей рахунок.

Маса і якість шкаралупи

За допомогою терезів до грама вираховують вагу яйця. Цей показник не має великого значення для м’ясного молодняка, де по масі яйця не відбраковуються. Інша ситуація зі шкаралупою. У особин з підвищеною мармуровістю шкаралупи — це світлі, темні розводи та плями на шкаралупі — ембріон розвивається гірше.

Виявлення дефектів овоскопом

Перевірений метод дослідження курячих яєць — це овоскопіювання. Прилад дозволяє розгледіти нарости, западини, тріщини або наявність пухирців на яйцях. Перераховані дефекти роблять вихідний матеріал непридатними для інкубації. Ніколи не кладіть у інкубатор яйце з тріщиною, через неї піде багато вологи, що зашкодить ембріону. Не годяться зразки з тріщиною, але якщо це особливо цінний екземпляр для фермера, їх іноді закладають тонкою смугою клею на крохмалі. Ембріон не зможе повноцінно розвиватися і в яйцях неправильної форми.

За допомогою приладу виявляють стан повітряної камери, по якій можна зрозуміти свіжість яйця. Освітивши його в районі тупого кінця, Ви побачите пляму, яка трохи темніше іншого вмісту. Чим менше повітряна камера — тим молодше яйце; старі ж (з великою камерою) відстають у розвитку при інкубації. Якщо при повороті жовток різко зміщується в один кінець, то це говорить про порваний накатник (халазе), і потребує відбракування.

Дезінфекція курячих яєць

Від бруду яйця очищають змоченою в розчині марганцівки дрантям. Потім їх дезінфікують. Якщо мова йде про великі партії, то використовують пар формальдегіду 25-30 мл. речовини розбавляють таким же об’ємом води. Після цього додають 30 мг марганцевокислого калію. Отриманого вистачить на кубічний метр інкубатора. Посудину з розчином швидко поміщають в дезінфекційну камеру з яйцями. Відбувається бурхлива реакція — її результатом стає виділення їдкого газу — формальдегіду. Для камери підійде ящик, який щільно закривається або шафа без щілин. Обробка триває до півгодини. Існує волога дезінфекція. Її проводять 25-30% хлорним вапном. На літр води беруть 15-20 г речовини. Яйця за пару годин до закладки поміщають на 3 хвилини в даний розчин.

Зберігання інкубаційних яєць

Яйця для інкубації зберігають у вертикальному положенні, тупим кінцем вгору. Їм потрібно чисте приміщення, з температурою 18 ° С. Якщо вони будуть знаходитися в приміщенні тривалий час, температуру знижують. Другий показник — вологість повітря, вона не повинна опускатися нижче 80%. Максимальний час зберігання становить — 6 діб. Вважається, що кращі показники у тих, що перед закладкою пролежали не довше ніж 2 днів.

Закладка яєць

Інкубацію курячих яєць починають з закладки, інструкції по ній наступні. Це можна робити без урахування часу доби, хоча деякі фермери радять закладати яйця ввечері. Яйця, які зберігалися в прохолодній температурі перед відправкою в інкубатор на кілька годин переносять в тепле приміщення. З великих яєць пізніше виводиться молодняк, тому їх закладають першими. Через шість годин — середні, через такий же час — дрібні. Завдяки цьому до прокльову курчата підходять одночасно. В ідеалі для інкубування не відбирають занадто великі і дрібні яйця. Однак на практиці через розмір вони не відбраковуються.

Стадії інкубації і температурні режими

Інкубацію традиційно ділять на чотири періоди.

  • Перший часовий відрізок триває тиждень.
  • Наступні чотири дні — другий етап.
  • Третій триває з 12-го дня до того моменту, коли чути перший писк ще не вилуплених пташенят.
  • Фінальний етап закінчується прокльовом пташенятами шкаралупи.

Інкубація курячих яєць таблиця

ПеріодСроки овоскопіруванняВологістьТемператураПоворот
1після 6 дняНе меньше 50% до 18 дняНа сухом — 37,6 °С

Яйця перед укладанням в лотки інкубатора нагрівають до +25 ° С (кімнатна температура).

  • У перші 18 діб в інкубаторі для курячих яєць виставляється температурний режим в розмірі +37,6 ° С. Вологість не повинна бути менше 50%. Поворот яєць здійснюють щогодини. У природних умовах це б робила курка. Деякі моделі інкубаторів включають в себе функцію повороту.
  • Якщо Ви все-таки робите це вручну, то дотримуйтесь рівний проміжок часу. Такі «маневри» необхідні, щоб уникнути приросту зародка до стінки яйця — це несе для нього загибель. Проводимо овоскопірування: Ви повинні побачити добре розвинену кровеносно-судинну сітку, яка охоплює 2/3 жовтка. Ембріон непомітний, так як знаходиться всередині жовтка в зародковій плазмі. Судини наповнені кров’ю. Зіпсовані яйця або ті що без зародка на цьому етапі видаляють з інкубатора.
  • У цей період ембріону для розвитку необхідний максимальний обсяг води. Сухе повітря здатне вбити майбутнього пташеня. У ці дні інкубації курячих яєць тіло ембріона вже досить великих розмірів, аллантоіс в гострому кінці яйця повинен замкнутися.
  • Третій етап проходить під егідою циркуляції повітря, так як починається активний обмін речовин і виникає підвищений газообмін. Продовжуємо стежити за розвитком ембріонів, просвічуючи їх. Після 18 дня Ви побачите, як весь простір усередині заповнене ембріоном, тіні не буде тільки в районі повітряної камери яйця, яка при відсутності аномалій займає 30% всього яйця, її кордони мають бути зігнуті бугром. З яєць вже може доноситися писк пташенят. Їх шиї витягуються у напрямку до тупого кінця яйця. Пташенята проривають повітряну камеру, а потім черга доходить до шкаралупи.
  • У фінальному періоді створюються умови для завершального періоду використання білка і жовтка, а також легкого прокльову. Температуру в інкубаторі для курячих яєць підтримують в районі 37,2 ° С, а вологість повітря поетапно доводять до 78-80%. Якщо модель інкубатора дозволяє, то вентиляцію ставлять на максимум, збільшують тепловіддачу. За добу інкубатор потрібно двічі провітрити. Тривалість процедури — 20 хвилин. Режим в цей період інкубації курячих яєць не передбачає перевертання. Яйця лежать на боці, між ними має бути максимально допустимий простір.
  • Писк пташенят — показник їх самопочуття. Спокійний, монотонний, ніжний звук говорить про нормальний стан пташеня. Гучний і як би важкий писк служить сигналом того, що пташеняті холодно. Коли курча готове вилупитися, він розгортається проти годинникової стрілки всередині яйця і накльовує шкаралупу. Здорова особина вдарить великі шматки. Для того щоб її проломити, потрібно близько трьох ударів. Його голова знаходиться у тупого кінця, а шия — у гострого. Пташеня спирається на стінки своєю вагою, а потім прогинається і пробиває шкаралупу.

Терміни інкубації курячих яєць становлять від 20 до 21 дня. Партія пташенят виходить протягом доби. За прокльовом слідує відбір молодняку. Для розвитку вибирають курчат з сильними ногами і блискучим пухом, які активно рухаються, реагують на звуки. У здорових особин ясні, трохи опуклі очі, дзьоб короткий. Зверніть увагу на живіт, він повинен бути з м’якою пуповиною і не обвислим.

Незначно збільшений живіт, засохлий згусток крові в парі міліметрів на пуповині, злегка тьмяний пух, пух зі слабкою пігментацією — не підстава бракувати їх. Слабких курчат радять відразу ж умертвляти, тому що у них мало шансів стати життєздатними особинами. Молодняк, який вилупився тримають в інкубаторі, даючи можливість обсохнути, а потім переміщають в брудер.

Відео: Режим інкубації — овоскопірування в домашніх умовах без овоскопа

Під час інкубації головним завданням є створення правильного мікроклімату для ембріонів. Будь-то автоматизований інкубатор потрібно контролювати мінімум через кожні 8 годин. Навіть правильно виставивши необхідні параметри, Ви не застрахуєтеся від збоїв техніки. Висока смертність серед молодняку ​​найчастіше викликана двома причинами: низькою якістю самих яєць і недотриманням інкубаційного режиму.

На цьому все ми сподіваємося, що Ви зрозуміли, що інкубація курячих яєць в домашніх умовах не така вже й складна. Читайте наш сайт xpert.com.ua і розбирайтеся в птахівництві не гірше професіоналів.

Читайте також:

Інкубація курячих яєць

Виведення молодняка сільськогосподарських птахів – справа складна і копітка. Спростити і автоматизувати процес можна, використовуючи спеціальні пристрої – інкубатори. Інкубатором називається апарат, що підтримує необхідну температуру, вологість, в деяких конструкціях передбачено автоматичне перевертання яєць. Застосування інкубатора дозволяє виводити пташенят протягом усього року.

  • вибір інкубатора
  • дезінфекція інкубатора
  • Закладка яєць в інкубатор
  • режими інкубації
  • Висновок курчат в інкубаторі
  • Особливості інкубації бройлерів
  • поширені помилки

Інкубація курячих яєць є складним технологічним процесом, найважливішу роль в якому грають температурний режим і правильний рівень вологості. Мінімальні коливання температури негативно позначаються на процесах формування ембріонів. Показники вологості також необхідно неухильно дотримуватися. В умовах нестачі або надлишку вологи можливий летальний результат прокльовується курчат.

Найбільш поширеним видом птиці, виведеної інкубаторскіе способом, є курка. Висновок курчат несучками знижує продуктивну здатність піклуються про потомство особин. Висновок курчат в інкубаторі в домашніх умовах дозволяє залишити продуктивність квочок на колишньому рівні.

вибір інкубатора

В даний час існує безліч різновидів інкубаторів. Розрізняються вони механізмом перекидання яєць. Ручне механічне перевертання вимагає постійного контролю заводчика. При недотриманні режиму перевертання ембріони гинуть. При виборі інкубатора з автоматичним перевертаємо процес виведення істотно полегшується (наприклад, це інкубатор Попелюшка, Бліц 48).

При виборі інкубатора слід враховувати наступні фактори:

  • місткість-
  • механізм перевертання лотків-
  • механізм підтримки температури і вологості-
  • матеріал і теплоізоляція корпусу-
  • можливість підключення резервного джерела живлення.

Наявність автоматизованих систем істотно збільшує ціновий показник пристрою. Найбільш доступними є моделі повністю з ручним контролем.

важливо! Перед тим, як закладати яйця в інкубатор і виставляти необхідні параметри, щоб уникнути незапланованого відмінка курчат і псування яєць обов`язково треба провести дезінфекцію приладу.

дезінфекція інкубатора

Існує кілька способів дезінфекції інкубатора. За типом використовуваних речовин розрізняють: хімічний, фізичний і біологічний спосіб.

Крім цього, за методом проведення знезаражувальною обробки підрозділяють: вологу, газову і аерозольну дезінфекцію.

Увага! Застосування будь-якого способу слід проводити тільки після ретельного миття апаратури розчином соди.

Інкубація курячих яєць

Одним з найбільш популярних засобів є Хлорамін. У продажу його можна знайти в аптеці. Робочий розчин готується з розрахунку 10 таблеток на 1 л води. Обробляти поверхні таким складом необхідно пульверизатором.

важливо! Залити розчином важкодоступні місця, кути і стики.

Стінки приладу повинні протягом 3-4 годин бути зволожені хлораміну для максимального антибактеріального ефекту. По закінченню терміну експозиції необхідно промити поверхні чистою водою, а важкодоступні місця вимити пензлем.

Зверніть увагу! Після вологого прибирання інкубатор повинен бути добре висушений, зазвичай цей період становить 1 добу.

Ще одним популярним способом є обробка формальдегідом. В інкубатор необхідно поставити ємність з широкою шийкою. У ній необхідно змішати 50 мл 40% формальдегіду з 35 мг перманганату калію. Виставити температуру на апараті 38ºС і щільно закрити кришку. Через 40 хвилин ємність слід видалити і протягом 24 годин провітрювати інкубатор.

Обробка яєць ультрафіолетовими лампами

Ефективним і безпечним способом є обробка інкубатора ультрафіолетовими лампами. Процес дезінфекції повинен становити не менше 40 хвилин.

Серед комерційних препаратів популярністю користуються: Клінафар, Бромосепт, ДМ СІД і інші. Такі засоби слід застосовувати в точній відповідності з інструкцією виробника.

Закладка яєць в інкубатор

Для закладки в інкубатор підходять тільки запліднені півнем яйця. У ситуації, коли до моменту закладки яєць в інкубатор необхідно їх зберігання, слід дотримуватися деяких умов. Процес зберігання має прямий вплив на розвиток і здатність вилуплення пташенят. Оптимальною температурою є діапазон 8-15ºС. При короткостроковому зберіганні допустима температура 18-20ºС. Вологість повітря повинна бути на рівні 75-80%. Курячі яйця треба зберігати в лотках, встановивши в вертикальному положенні. Розташування тупого і гострого кінця не грає ролі. Підвищить ефективність процесу зберігання періодичне перевертання яєць.

На замітку! Закласти яйця в інкубатор можна в будь-який час доби. Безпосередньо перед перенесенням яєць їх слід кілька годин потримати при кімнатній температурі для зігріву. При невиконанні цієї умови при включенні приладу на яйцях утворюється конденсат. Встановлювати яйця в лотки слід вертикально тупим кінцем вгору.

Мити яйця перед инкубированием строго заборонено. Забруднені яйця є непридатними для інкубації. При наявності незначного забруднення можна протерти шкаралупу м`якою тканиною. Сильно терти шкаралупу можна, можна спровокувати розтріскування.

Зверніть увагу! В процесі інкубації необхідно проводити огляд яєць на предмет розвитку зародків. Зробити це можна на овоскопі. Перше просвічування зазвичай відбувається на 7-й день. У цей період можна помітити систему кровоносних судин. При гармонійному розвитку зародка вона розташовуються рівномірно. У тому випадку, коли зародок більше схожий з плямою, яйце слід відбракувати. Наступне овоскопирования відбувається на 19-20 добу. Зародок повинен в нормі займати 2/3 об`єму яйця і не просвічуватися на тлі шкаралупи.

Для виготовлення овоскопа в домашніх умовах потрібно лампа, потужністю не більше 100 Ватт, банку або інша темна ємність з отвором. Цей отвір має бути розміром не більше розміру яйця. Прилад слід включити в мережу, а яйце встановити на підготовлений отвір.

Одним з найважливіших моментів виведення пташенят є процес перевертання яєць. У природі квочки роблять це кілька разів на день. У штучних умовах перші 18 днів необхідно перевертати яйця кожні 3-4 години. Полегшити процес може автоматизована система інкубатора. Перевороти необхідні для уникнення прилипання зародка до стінок шкаралупи. В іншому випадку, вивести пташеня не вийде, і зародок загине.

Процес перевертання яєць

Якщо інкубатор не обладнаний системою підтримки певного рівня вологості, то необхідно заповнювати недолік шляхом обприскування. При недостатній вологості ембріон зсохнеться і загине. Перестанавливать яйця в інкубаторі не обов`язково. Подовжені яйця в процесі перестановки можуть розбитися.

режими інкубації

Правильне дотримання графіку змін мікроклімату інкубатора допоможе досягти високого відсотка прокльовування курчат. Яка температура повинна бути в інкубаторі? Коливання температури допустимі в межах 27-43 ℃. Перегрів, як і різке охолодження допустимі короткочасними періодами. Оптимумом вважається 37-40 ℃.

Якщо джерело тепла в інкубаторі розміщено в верхній частині конструкції, допустимо підняття температури до 40 ℃. Яка температура повинна бути в інкубаторі для курячих яєць? При сторонньому розташуванні нагрівальних елементів – не більше 38,5 ℃.

Вологість, поряд з температурою, не повинна мати сильних змін. Крайні показники – 45-82%.

Оптимальні показники змін температури в інкубаторі і показники вологості

СуткіТемпература, ℃ Вологість,%
01.07.201837,8-3850-55
01.08.201437,8-3845-50
15-1837.850
19-2137,4-37,565-70

Висновок курчат в інкубаторі

Через скільки днів починають вилуплюються курчата? Інкубаційний період складає 20-22 дня, при зниженій температурі процес може затягнутися на 1-2 дня. Ділиться весь період на 4 етапи:

  • перші 5-6 днів – перевертати яйця необхідно кожні 3-4 години-
  • 7-11 добу – початок формування скелета курчати-
  • 12-20 дні – потрібно перевірити ембріони овоскопі, необхідно провітрювання двічі в день по 10-15 хвилин-
  • розклей і вилуплення пташенят – не можна відкривати камеру, поки не обсохнуть все циплята- виводитися курчата будуть протягом доби.

Під час останнього етапу інкубування вологість повинна бути на рівні 70%, вентиляція камери – максимальної. При вилуплення курчат в інкубаторі в домашніх умовах яйця слід укласти на бік, при цьому голова курчати розташовується у тупого кінця, шия – у гострого. Пташеня, спираючись на стінку, прогинається і виламує великі шматки шкаралупи.

Особливості інкубації бройлерів

Явна різниця між яйцями бройлерних порід і несучок проявляється в їх більшому розмірі. Викладати такі яйця в інкубатор необхідно в горизонтальному положенні або, нахиливши.

Зверніть увагу! У перші дні їм необхідна більш висока температура. Після тижня її необхідно знижувати, інакше курчата перегріються.

поширені помилки

Початківці птахівники допускають такі помилки:

  • погане ознайомлення з пристроєм інкубатора і невірна настройка його програм-
  • недотримання умов попереднього зберігання яєць-
  • невірна закладка яєць-
  • вибір неякісних яєць-
  • відсутність дезінфекції інкубатора-
  • недотримання температурного режиму та вологості-
  • відсутність перевертання яєць вручну.

Поява задохликов найчастіше пов`язано з недотриманням умов інкубації яєць. Ретельне дотримання схеми інкубації дозволить уникнути відмінка поголів`я курчат і забезпечить постійний висновок здорових особин.

Про автора

admin administrator