З чого можна зробити настоянку

Авторadmin

З чого можна зробити настоянку

Кращі рецепти настоянок на горілці: 10 найбільш смачних і швидких домашніх напоїв

Здавна людям відомі рецепти багатьох настоянок. Їх часто використовують в народній медицині. У невеликих дозах подібні настойки можуть допомогти організму очиститися і вилікувати деякі недуги. Але варто пам’ятати, що зловживання алкоголем ні до чого доброго не призведе.

У нашій статті зібрані кращі настоянки на горілці, які ви можете зробити самостійно в домашніх умовах. Незважаючи на те, що практично всі рецепти готуються швидко, час настоювання займає від тижня до місяця, так що запасіться терпінням!

10. Горіхова

Горіхова настоянка володіє чудовими лікувальними властивостями. Зелений горіх (в стадії дозрівання) часто застосовують для виготовлення компотів, варення і настоянок. У ньому міститься величезна кількість корисних речовин. Греки називають такі горіхи їжею богів. Особливо корисна така настоянка буде для тих, у кого проблеми з ШЛУНКОВО-кишкового тракту і щитовидної залозою.

Дивіться також: Смачний легкий салат з креветками простий рецепт приготування

Щоб зробити такий чудодійний напій, потрібно зелені горіхи порізати на 6-8 частин, потім залийте їх літром горілки. Все це потрібно робити в ємності, яка буде щільно закриватися кришкою. Приберіть на тридцять днів в темне і прохолодне місце.

Через місяць темну рідину можна перелити в пляшку, а решта горіхи залити ще раз. Таким чином у вас вийде два літри корисної настоянки з горіхів.

Хмільні солодощі: 7 рецептів настоянок з ягід

Запашні настоянки з ягід – чудовий напій для дорослих. Багата палітра смаків в них поєднується з бадьорістю, свіжістю і цілющою силою. А головне, весь цей аромат легко зберегти до самої зими, щоб потім насолодитися чудовими спогадами про літо.

Казкова малина

Як зробити настоянку на спирту з ягід? Зрозуміти основний принцип приготування допоможе універсальний рецепт малинової настоянки. Злегка розминаємо 3-4 кг зрілої малини і висипаємо її у велику скляну банку. Заливаємо ягоди спиртом так, щоб він повністю їх покрив. Настоюємо малину 2-3 дня на сонці, час від часу помішуючи. Потім проціджуємо ягоди через марлю і віджимаємо м’якоть. Варимо сироп з 300 мл води і 400-500 г цукру, вливаємо його до відфільтрованого настою і залишаємо на 2-3 тижні в темному теплому місці. Якщо помітили мутний осад, знову процідіть настоянку. Будьте обережні, вона може вразити своєю міцністю.

Ожинове диво

Напій з таким яскравим насиченим смаком нітрохи не поступається домашньому вину.

Рецепт настоянки з ягід на горілці мало чим відрізняється від варіації на спирту. Втім, сюди можна додати кілька штрихів, тим самим удосконаливши напій. Засипаємо в скляну ємність 250-300 г стиглої, але ні в якому разі не перезрілої ожини. Розминаємо товкачем 3-4 листочка м’яти з цедрою ½ лимона і 3 ст. л. цукру. Додаємо цю суміш в ягоди, заливаємо 500 мл горілки, перемішуємо і щільно закриваємо кришкою. Настоюємо ожину в теплі 6-8 тижнів, кожні 5 днів злегка струшуючи. В кінці фільтруємо настойку, розливаємо по пляшках і закупорюємо. Напій з таким яскравим насиченим смаком нітрохи не поступається домашньому вину.

П’яна вишня

Настоянка з вишні

Вишнівка – ще один приголомшливий алкогольний напій з ягід. Найкраще вибирати для неї солодкі сорти, такі як «Шоколадниця», «Тамаріс» або «шпанка». І ще один нюанс. Якщо піввялити стиглі ягоди пару днів на сонці або пропекти їх в духовці при 60-80 ° C протягом 5 годин, настоянка не буде водянистою. Отже, засипаємо 1 кг ягід без кісточок 700 г цукру в банку, кладемо 6-8 листків вишні і 4-5 бутонів сушеної гвоздики. Ми залишаємо цю суміш на 5-6 тижнів на сонці, періодично перемішуючи її лопаткою. Потім добре проціджуємо сік і доливаємо до нього 600 мл коньяку – саме так роблять відмінну вишнівку в Вірменії. Фільтруємо і в пляшки.

Смородиновий калейдоскоп

Любителі експериментів можуть зробити настоянку з ягід на самогоні. Для неї можна взяти будь-яку смородину: червоних, чорних і навіть білих сортів. Головне, відібрати зрілу ягоду і очистити її від всіх гілочок. Доводимо до кипіння суміш з 200 мл води і 300 г цукру, висипаємо 400 г смородини і кип’ятимо 3 хвилини. Остигші ягоди розминаємо, додаємо 500 мл самогону і переливаємо в банку з кришкою. Жменя смородинового листя додасть настоянці чудовий аромат і глибокий смак. Дозрівати її залишимо в теплому темному місці на 2 тижні. Не забувайте кожні 3 дні перетрушувати ягоди. Готовий напій фільтруємо і розливаємо по пляшках.

Чорничні ласощі

Чорнична настоянка нагадує ягідний лікер, так що її сміливо можна подавати до десерту

Чорниця з приємною кислинкою і легкими в’яжучими нотками – ідеальний вибір для рецепта настойки ягід на спирту. Злегка розминаємо 1,5 кг промитих ягід, засипаємо в банку 250-300 г цукру і заливаємо літром розведеного до 45 ° спирту. Яскравими відтінками наситять настойку ¼ ч. л. тертого імбиру і 3-5 листочків розмарину. Перемішуємо вміст банки, щільно закриваємо кришкою і ставимо в сонячне місце на місяць. Кожні 5 днів як слід струшуємо ягоди. Після закінчення терміну проціджуємо настій крізь марлю і розливаємо по пляшках.Така настоянка нагадує ягідний лікер, так що її сміливо можна подавати до десерту.

Журавлинна гармонія

Журавлина – всенародно улюблена домашня настоянка з ягід на спирту. Правда, щоб насолодитися її смаком, доведеться потрудитися. Для початку потрібно кожну ягоду проколоти голкою, інакше настоянка буде каламутною. Тільки потім перетираємо 400 г журавлини в кашку і викладаємо в банку. Додаємо ¼ ч. л. кореня калгану, 110 мл спирту, 120 мл води, закриваємо кришкою і прибираємо на 2 тижні в темне місце. Потім вливаємо в настій сироп з 100 мл води і 120 г цукру. Через тиждень знову його проціджуємо і розливаємо в пляшки. Корінь калгану можна відшукати в аптеці. Він подарує напою деревні нотки, які так вдало гармоніюють з журавлиною.

Бурштиновий агрус

Настоянки з агрусу дуже незвичайні

Дивовижна настоянка виходить зі свіжого агрусу. Колір ягід значення не має, хоча червоні сорти додадуть напою більш яскравий насичений відтінок. А ось для алкогольної основи краще взяти горілку. Отже, заповнюємо трилітрову банку промитим агрусом до «плечиків». Посипаємо 300 г цукру і заливаємо 500 мл. Закриваємо банку капроновою кришкою, енергійно струшуємо і залишаємо в темному місці при кімнатній температурі на 5-6 тижнів. Обов’язково перетрушувати ягоди кожні 7 днів. Готову настоянку фільтруємо, розливаємо по пляшках і зберігаємо для відповідного приводу.

5 рецептів домашніх настоянок

Здивувати своїх гостей домашніми стравами, випічкою чи десертами сьогодні не так вже і просто. Адже майже у кожної господині є в запасі декілька фірмовий страв. А от подати до столу домашню, зроблену власноруч настоянку, лікер чи наливку – ось це вже набагато цікавіше. Цією справою вміють займатись не всі, а експерименти з прянощами допоможуть вам створити власний, унікальний рецепт напою.

Пропонуємо вам добірку рецептів настоянок, які просто зробити, та можна доповнювати на свій смак:

1. З журавлиною

Журавлина – надзвичайно корисна ягода. Настоянки на журавлині не просто смачні, в невеликих дозах її можна приймати у лікарських цілях, як засіб профілактики від застуди. Тож настоянка з журавлини не буде зайвою у вашому домі.

Рецепт:
Візьміть 2 кг ягід, 3,5 самогону (можна просто горілку, але смак буде іншим) і склянку цукру. Ягоди потрібно брати м’які, настояні, аби настоянка вийшла більш ароматною. Залити їх самогоном та засипати цукром. Поставити в темному місці на три місяці. Після настоювання процідити і напій буде готовим до вживання. Так, він настоюється довго, але якщо зробити заготовку восени, то взимку цей рятівний напій згодиться як до святкового столу, так і під час застуди.

2. Зі смородини

Смородина – також містить багато корисних вітамінів, особливо при застуді. Рецептів настоянки зі смородини дуже багато, ми ж пропонуємо один із найпростіших, для тих, хто готує її вперше.

Рецепт:
Візьміть пів кіло чорної смородини, 200мл води, 500мл горілки, 1 стакан цукру. Закип’ятіть воду з цукром до утворення сиропу. Ягоди перетріть у пюре та змішайте з горілкою і холодним сиропом. Цю настоянку можна тримати менше, ніж журавлинову. Можете вже через два тижні процідити її та подавати до столу.

3. Із шипшини

Ще одна настоянка із протизастудною дією. Адже шипшину вважають одним із кращих засобів для запобігання застуді та зміцнення імунітету. Також шипшина знижує тиск і нормалізує обмін речовин. До того ж, настоянка із шипшини має ще й приємний та незвичний смак. А рецепт її надзвичайно простий.

Рецепт:
Стакан шипшини, стакан цукру, 500мл горілки (якщо в лікувальних цілях, то спирту). Ягоди попередньо промити та добре розпарити. Покласти на дно банки, засипати цукром та залити горілкою. Настоюється вона близько місяця. Далі, звісно ж, треба процідити і настоянка буде готовою до вживання. При застуді потрібно щодня випивати чайну ложу, або додавати її у чай – це допоможе зміцнити імунітет за скоріше видужати.

4. Лімончелло

Цей вишуканий напій є одним із найпопулярніших алкогольних напоїв у всьому світі. Походить він з Італії, але має свої інтерпретації у всьому світі. В тому числі і в Україні. Його готують на основі лимону, а інколи також додають вершки, тоді смак виходить надзвичайно витонченим. Ми ж пропонуємо українську варіацію цього легендарного напою.

Рецепт:
Нам знадобиться 6 добре дозрілих лимонів, 500мл спирту, 450 грам цукрової пудри, 600мл очищеної питною води. Лимони слід добре промити та зняти з них тоненький прошарок шкірки овочечисткою чи гострим ножиком. Зрізати слід лише жовту частину, не чіпаючи білий прошарок, адже його надмірна кількість у напої може дати небажану гіркоту. Цедру кладемо у ємкість та заливаємо спиртом. Залишаємо настоюватись два тижні. Краще час від часу струшувати банку з рідиною. Кінцевим результатом повинна стати густа концентрована настоянка. Після чого додаємо воду і цукрову пудру та залишаємо ще на декілька днів.

5. З аличі

Для виготовлення цієї настоянки потрібно трохи більше часу та витримки, ніж у попередніх рецептах, але незвичайний смак настоянки з аличі того вартий. Готувати її, звісно, найзручніше у сезон дозрівання цих ягід, адже їх, на відміну від інгредієнтів у попередніх рецептах, заморозити чи довго зберігати вдома, без втрати структури та смаку, неможливо.

Рецепт:
Пів кіло аличі, близько 100 грам цукру (за смаком), близько 100 мл води, якщо хочете зробити настоянку не надто міцною та алкогольна основа (спирт, горілка чи самогон) 500мл.
Аличу залити алкогольним напоям так, щоб рідина повністю покривала ягоди. Ємкість щільно закрити кришкою і настоювати напій близько місця, раз в тиждень струшуючи його. Через місяць процідити рідину через марлю, спробувати на смак і додати за власним бажанням цукор. Якщо потрібно зробити настоянку менш міцнішою, змішайте попередньо вводу з цукром до утворення сиропу, та додайте в настоянку в холодному вигляді. Ще раз процідити напій через марю, якщо він вам здається надто мутним. Розлити у пляшки, та поставити настоюватись ще на декілька днів до вживання, для більш насиченого смаку.

Настоянки можна адаптувати під свої смаки – змішувати різні ягоди, додавати спеції та трави тощо. Головне дотримуватись правильних пропорцій, як в приготуванні, так і у вживанні. Потурбуйтесь заготувати одну з таких настоянок вже зараз і до новорічних свят матимете чим здивувати своїх гостей.

Про автора

admin administrator