Як дізнатися гуляє кролиця чи ні

Авторadmin

Як дізнатися гуляє кролиця чи ні

Вагітність і пологи кролиці: готуємося до важливої події

Пологи кролиці – є хвилюючим і радісним моментом для кожного заводчика. Наша стаття допоможе початківцям кролівникам дізнатися, як проходить вагітність кроликів, які її ознаки і як доглядати за самочкой під час сукрольності.

  • 1 Як проходить вагітність
  • 1.1 ознаки сукрольності
  • 1.2 Скільки триває вагітність і сам пологи?
  • 1.3 Скільки кроленят може народити самка?
  • 1.4 Хибна вагітність
  • 2 Процес народження кроленят
  • 2.1 Чи потрібна допомога людини?
  • 2.2 Догляд за сукрольной самкою
  • 3 Відео «Вчимося відрізняти сукрольну кролицю від холостий»

Як проходить вагітність

Вагітність у кролиці настає після запліднення її самцем. Процесу вагітності передує статева охота, під час якої самку покриває самець. Визначити, що злучка пройшла успішно можна, якщо ви помітили, що самець впав назад з кролиці видавши бурчання або писк. Процес запліднення завершується дуже швидко, після чого самця видаляють від кроліхі. Що ж відбувається далі?

ознаки сукрольності

Вагітність кролиці можна визначити, підсадивши її через 5 днів після спаровування в клітку до самця. Якщо самочка вагітна, вона навіть не підпустить його до себе, огризається і гарчати. Щоб дізнатися точний термін пологів, записуйте дату парування. Це також допоможе визначити, коли потрібно заново покривати «порожню» самку.

Ознака, за яким легко визначити, що кролиця сукрольная – відсутність реакції на неї у самця і відмова покривати знову. Додаткові ознаки: кролиця може почати більше їсти, стане спокійніше.

Приблизно через сім днів після успішного запліднення боки тваринного стають більш округлими. Самка при надії, ближче до терміну пологів, взагалі стає схожою на великий пухнастий куля, майже не ходить. Можна перевірити вагітність кролиці промацування, але робити це потрібно дуже акуратно. До речі, грудочки в животі, які повинні бути зародками, можуть бути і помилковою вагітністю.

Скільки триває вагітність і сам пологи?

Вагітність у кроликів триває від 28 до 33 днів. Більшість самочок виношують потомство і йдуть на окот на 31-32 день. Ворушіння в животі починають відчуватися на 25 день, коли малюки в утробі майже повністю розвинені. Швидкий пологи кроликів займає кілька хвилин, але буває і так, що пологи у кролиці триває годину і навіть більше. Відповідно, саме народження кроленят триває різну кількість часу – в середньому від 10 до 60 хвилин.

Зазвичай пологи кролиці доводиться на ніч або ранній ранок і дуже рідко відбувається вдень. Народжують самі легко, допомога їм зазвичай не потрібно. Якщо ж ви раптом зіткнулися з важкими пологами, зверніться за ветеринарною допомогою. Далі відео, в якому можна побачити, як народжуються кроленята. Самка поводиться спокійно, облизує новонароджених і з`їдає послід.

Скільки кроленят може народити самка?

Скільки народиться дитинчат, передбачити складно. Відомі випадки, коли вагітність кроликів завершувалася пологами 12-ти і навіть 15-ти кроленят. Однак практика показує, що в пометах в основному буває від 5 до 8 малюків. До речі, загальновідомий факт: чим більше дитинчат може бути, тим коротше термін виношування, і навпаки. Чому так відбувається, невідомо.

Хибна вагітність

Хибна вагітність відбувається, коли спарювання не завершилося заплідненням. Замість цього там, де розірвався фолікул яєчника з`являється жовте тіло. Цей стан і називається помилкова вагітність. При цьому близько 18 днів самка поводиться як справжня мама: тягає солому для гнізда, готує пух. Визначити, що ви маєте справу саме з помилковим процесом можна за різкого припинення активності звіра.

Після закінчення 18 днів самка знову готова підпустити кроля. Чому цей помилковий процес має місце? Ветеринари кажуть, що помилкова ситуація трапляється через низьку активність і життєздатності сперміїв самця. Також помилкова «радість» трапляється, якщо кроліха активно народжує, майже без перерв. Так буває на великих фермах, де вагітність кроликів – процес майже постійний.

Дивіться далі відео про те, як проходять типові пологи кроликів. Самка дуже спокійна, вона закриває своїм тілом і лапами малюків, вилизуючи їх у міру появи на світло.

Процес народження кроленят

Процес народження кроленят дуже простий. Самка зручно розташовується в гнізді і починає готуватися до пологів. Вона сідає так, щоб відразу мати можливість вилизувати дитинчат. Виходячи з родових шляхів, дітки знаходяться у неї між задніми лапами. Після виходу всього посліду, кроліха з`їдає послід і акуратно вилизує новонароджених.

Дітки виходять з пологових шляхів задніми лапами вперед, вони лисі і сліпі, але відразу можуть смоктати самку. В цілому процес народження може займати близько години. Але часто буває і так, що через 20 хвилин весь послід вже вилизаний і нагодований мамою.

Чи потрібна допомога людини?

Допомога людини кролям при пологах не потрібно. Материнський інстинкт у них розвинений сильно, тому самочка робить все сама. Єдиний момент, який потрібно контролювати, це кількість мертвих особин в посліді. Таких малюків треба забрати з гнізда, інших перевірити і переконається, що ворушаться.

Догляд за сукрольной самкою

Сукрольная кролиця в принципі потребує тільки в трьох речах: спокої, тиші і хорошому харчуванні. Весь період сукрольності вона повинна перебувати в клітці! Якщо ви дістаєте матусю, робіть це дуже акуратно, не кричіть, не галасуйте. Регулярно і добре годуйте майбутню маму, давайте їй чисту і свіжу воду. Слідкуйте, щоб вагітну самочку ніхто не лякав, нехай вона не робить різких рухів.

Надлишкова активність і стрес можуть спровокувати викидень. Ближче до дати пологів підкладіть в клітку сіна, соломи, щоб кроліха могла облаштувати гніздо. Ретельно очищайте клітку весь період, поки вухата дама при надії. Маточник обробіть йодної-сольовим розчином з метою дезінфекції.

Відео «Вчимося відрізняти сукрольну кролицю від холостий»

У цьому пізнавальному ролику ви зможете дізнатися поради, як відрізнити: сукрольная кроліха чи ні.

Визначення періоду полювання у кролиць

Ті, хто займаються розведенням і продажем кроликів, знають про те, що процес спарювання у тварин може викликати чималі труднощі.

Необхідно підтримувати на оптимальному рівні багато параметрів, щоб домогтися вагітності, а також появи здорового молодняка.

Далі дізнаєтеся про те, що собою являє полювання, як вона проявляється, і що робити, якщо кролиця не хоче паруватися.

Що таке статева охота у кролиць

Статева охота – це часовий відрізок, під час якого кролиця, будучи половозрелой, готова до спаровування з самцем. Про готовність свідчать як зовнішні ознаки, так і поведінка тварини. Період готовності до зносин триває недовго, всього 26-40 годин. Далі настає своєрідний період спокою, під час якого самка не захоче спаровуватися, навіть якщо її підсадять до самця. Він триває від 5 до 7 днів.

Дізнайтеся, коли можна підпускати кролицю на злучку, скільки триває і як визначити вагітність, як проходить зимовий пологи при вуличному утриманні.

У холодну пору року період відмови може затягуватися до 1 місяця включно, так як тварина розуміє, що умови для вагітності і плекання молодняка несприятливих.

Як визначити охоту у кролиці

Навіть недосвідчені заводчики з легкістю можуть визначити наявність потягу по зовнішніх статевих органів, які злегка припухають і стають рожевими. Також самка починає агресивно поводитися: кидається на господаря, дряпає клітку, розкидає корм.

Часто самки ще до спаровування починають будувати гніздо з соломи або сіна, а також вищипують пух.

важливо! У деяких випадках самка може вискубувати пух через психічного розладу, а саме – помилкової вагітності. Тварина думає, що скоро народить, тому постійно займається підготовкою гнізда і практично не їсть.

Можна вручну перевірити наявність статевого потягу у кролиці. Для цього слід повільно провести рукою вздовж хребта від шиї до хвоста. Тварина має підняти таз, після чого лягти на живіт і витягнути спину. Саме в цій позі відбувається зносини.

Можливі причини відмови самки від злучки

  1. Сильна спека, під час якої тварина насилу регулює свою температуру тіла. Зазвичай таке спостерігається в червні-липні.
  2. Незбалансований раціон або нестача поживних речовин.
  3. Відсутність необхідної кількості вітамінів і мінералів в кормі.
  4. Світловий день менше 7 годин.
  5. Велика кількість молодняка від минулих приплодом.
  6. Будь-які захворювання, які змушують організм витрачати енергію на знищення патогенної флори.
  7. ожиріння.
  8. старість.
  9. Брак вільного простору при утриманні в клітці.
  10. невідповідний партнер.
  11. стрес.
  12. линька.

Як привести кролицю в полювання

Якщо у тварини немає проблем зі здоров`ям, світловий день і температурний режим налагоджені, а раціон сприяє парування, тоді слід вдатися до штучного стимулювання, в тому числі за допомогою медикаментів.

Чи знаєте ви? За 10 років життя в неволі тварина може народити до 300 дитинчат. У природних же умовах самка в кращому випадку подарує життя 20-30 крольчатам.

Але перш ніж застосовувати таблетки, необхідно перевірити всі можливі причини відмови від злучки. Слід по черзі спробувати такі методи стимулювання полювання:

  • в раціон додати селера;
  • відсадити молодняк від самки;
  • дати вітамінізовані добавки;
  • розмістити клітку з кролицею так, щоб вона могла контактувати з самцями або хоча б бачила їх;
  • організувати збільшення світлового дня до 18-ї години включно.

Якщо нічого з перерахованого вище не допомагає, тоді необхідно звернутися до ветеринара, або відразу замовити гормональний стимулюючий препарат. Для цих цілей використовується «Фоллімаг».

Він доступний і порівняно недорогий, і його також можна використовувати для стимуляції охоти у корів, свиней, овець та хутрових звірів.

важливо! Заборонено вводити стимулятор статевонезрілі самкам.

Спосіб застосування: вміст флакона необхідно розвести в фізіологічному розчині (хлорид натрію 0,9%). В інструкції, яка йде разом з препаратом, дозування вказана в МО, проте такий варіант складно перевести в грами або мілілітри. З цієї причини, щоб не допустити передозування, слід на 1 флакон взяти 20 кубів фізрозчину. Кожній самці вводять по 1 кубу готового речовини підшкірно з внутрішньої сторони стегна.

Спостерігати полювання можна вже на наступний день після застосування. Якщо препарат не подіяв, то повторне використання дозволено тільки через 20 днів. Можна використовувати «Фоллімаг» для виклику потягу у самців.

По догляду за кроликами, вам також важливо знати, скільки років живуть кролики різних порід в домашніх умовах, чим годувати кролів взимку, якою водою напувати кроликів, як застосовувати кролячий гній як добриво.

Як дізнатися, погуляла чи кролиця

Існує два основних способи дізнатися, вагітна самка чи ні:

  1. На 5-8-й день після спарювання слід повторно підсадити кролицю до кроля. Якщо вона почне всіляко відбиватися, гарчати, відштовхувати самця, проявляючи незацікавленість в зносинах, – значить, все пройшло успішно.
  2. Точно визначити вагітність можна тільки на 12-15-й день методом пальпації черевної порожнини. Якщо під час обмацування ви виявили кілька великих грудочок овальної форми, значить, самка вагітна.

Чи знаєте ви? У кролиць матка розділена на дві порожнини, що дозволяє їм виношувати відразу два посліду. Причому вони можуть бути зачаті в різний час і від різних самців. Правда, таке трапляється досить рідко і негативно відбивається на здоров`ї самки.

Незважаючи на те, що кролики досить плідні, не завжди виходить викликати потяг у самки або самця. Найчастіше проблеми виникають восени або взимку, тому багато господарів застосовують для їх вирішення препарати.

Пам`ятайте про те, що хвора кролиця не зможе дати здорового потомства навіть за умови використання штучної стимуляції. Також подібні методи можуть призвести до смерті тварини.

Все про пологи і вагітність кролиць: поради та відео

Пологи кролиці — є хвилюючим і радісним моментом для кожного заводчика. Наша стаття допоможе кролівникам дізнатися, як проходить вагітність кроликів, які її ознаки і як доглядати за самочкой під час кітності.

  • 1 Як проходить вагітність
    • 1.1 Ознаки кітності
    • 1.2 Скільки триває вагітність і сам виводок?
    • 1.3 Скільки кроленят може народити самка?
    • 1.4 Несправжня вагітність
    • 2.1 Потрібна допомога людини?
    • 2.2 Догляд за вагітна самкою
    1. Як проходить вагітність
    2. Ознаки кітності
    3. Скільки триває вагітність і сам виводок?
    4. Скільки кроленят може народити самка?
    5. Помилкова вагітність
    6. Процес народження кроленят
    7. Потрібна допомога людини?
    8. Догляд за вагітна самкою
    9. Відео «Вчимося відрізняти сукрольну кролицю від холостий»

    Як проходить вагітність

    Вагітність у кролиці настає після запліднення її самцем. Процесу вагітності передує статева охота, під час якої самку покриває самець. Визначити, що злучка пройшла успішно можна, якщо ви помітили, що самець впав назад з кролиці видавши бурчання або писк. Процес запліднення завершується дуже швидко, після чого самця видаляють від кролихи. Що ж відбувається далі?

    Ознаки кітності

    Вагітність кролиці можна визначити, підсадивши її через 5 днів після спаровування в клітку до самця. Якщо самочка вагітна, вона навіть не підпустить його до себе, буде огризатися і гарчати. Щоб дізнатися точний термін пологів, записуйте дату парування. Це також допоможе визначити, коли потрібно заново покривати «порожню» самку.

    Ознака, за яким легко визначити, що кролиця кітна — відсутність реакції на неї у самця і відмова покривати знову. Додаткові ознаки: кролиха може почати більше є, стане спокійніше.

    Приблизно через сім днів після успішного запліднення боки тварини стають більш округлими. Самочка на сносях, ближче до терміну пологів, взагалі стає схожою на великий пухнастий шар, майже не ходить. Можна перевірити вагітність кролиці прощупываниями, але робити це потрібно дуже акуратно. До речі, грудочки в животі, які повинні бути зародками, можуть бути і помилковою вагітністю. Наступне відео підкаже, як дізнатися, коли настає вагітність кроликів.

    Скільки триває вагітність і сам виводок?

    Вагітність у кроликів триває від 28 до 33 днів. Більшість самок виношують потомство і йдуть на окіт на 31-32 день. Ворушіння в животі починають відчуватися на 25 день, коли малюки в утробі майже повністю розвинені. Швидкий окріл кроликів займає кілька хвилин, але буває і так, що виводок у кролиці триває годину і навіть більше. Відповідно, саме народження кроленят триває різну кількість часу — в середньому від 10 до 60 хвилин.

    Зазвичай окріл кролиці припадає на ніч або ранок і дуже рідко відбувається вдень. Народжують самочки легко, допомога їм зазвичай не вимагається. Якщо ж ви раптом зіткнулися з важкими пологами, зверніться за ветеринарною допомогою. Далі відео, в якому можна побачити, як народжуються кроленята. Самка веде себе спокійно, облизує новонароджених і з’їдає послід.

    Скільки кроленят може народити самка?

    Скільки народиться дитинчат, передбачити складно. Відомі випадки, коли вагітність кроликів завершувалася пологами 12-ти і навіть 15-ти кроленят. Однак практика показує, що в пометах в основному буває від 5 до 8 малят. До речі, загальновідомий факт: чим більше дитинчат в посліді, тим коротше термін виношування, і навпаки. Чому так відбувається, невідомо.

    Помилкова вагітність

    Помилкова вагітність відбувається, коли спаровування не завершилося заплідненням. Натомість там, де розірвався фолікул яєчника з’являється жовте тіло. Цей стан і називається несправжня вагітність. При цьому близько 18 днів самка веде себе як справжня мама: тягає солому для гнізда, готує пух. Визначити, що ви маєте справу саме з помилковим процесом можна за різкого припинення активності звіра.

    Через 18 днів самка знову готова підпустити кроля. Чому цей помилковий процес має місце? Ветеринари кажуть, що помилкова ситуація трапляється з-за низької активності та життєздатності сперміїв самця. Також помилкова «радість» трапляється, якщо кролиха активно народжує, майже без перерв. Так буває на великих фермах, де вагітність кроликів — процес майже постійний.

    Дивіться далі відео про те, як проходять типові пологи кроликів. Самка дуже спокійна, вона закриває своїм тілом і лапами малюків, вилизуючи їх по мірі появи на світ.

    Процес народження кроленят

    Процес народження кроленят дуже простий. Самка зручно розташований у гнізді і починає готуватися до пологів. Вона сідає так, щоб мати можливість вилизувати дитинчат. Виходячи з родових шляхів, дітки знаходяться у неї між задніми лапами. Після виходу всього посліду, кролиха з’їдає послід і акуратно вилизує новонароджених.

    Дітки виходять з родових шляхів задніми лапами вперед, вони лисі і сліпі, але відразу можуть смоктати самку. В цілому процес народження може займати близько години. Але часто буває і так, що через 20 хвилин весь послід вже вилизаний і нагодований мамою.

    Потрібна допомога людини?

    Допомога людини кролям при пологах не потрібно. Материнський інстинкт у них розвинений сильно, тому самочка робить все сама. Єдиний момент, який потрібно контролювати, це кількість мертвих особин в посліді. Таких малюків потрібно забрати з гнізда, інших перевірити і переконатися, що ворушаться.

    Догляд за вагітна самкою

    Кітна кролиця в принципі потребує тільки в трьох речах: спокої, тиші і хорошому харчуванні. Весь період кітності вона повинна перебувати в клітці! Якщо ви дістаєте матусю, робіть це дуже акуратно, не кричіть, не шуміть. Регулярно і добре годуйте майбутню маму, давайте їй чисту і свіжу воду. Стежте, щоб вагітну самочку ніхто не лякав, нехай вона не робить різких рухів.

    Надмірна активність і стрес можуть спровокувати викидень. Ближче до дати пологів підкладіть в клітку сіна, соломи, щоб кролиха могла облаштувати гніздо. Ретельно очищайте клітку весь період, поки вухата дама на сносях. Маточник обробіть йодно-сольовим розчином з метою дезінфекції.

    Відео «Вчимося відрізняти сукрольну кролицю від холостий»

    У цьому пізнавальному ролику ви зможете дізнатися поради, як відрізнити: кітна кролиха чи ні.

Про автора

admin administrator