Засоби для знищення короїдів у будинку

Авторadmin

Засоби для знищення короїдів у будинку

Знищення жуків-короїдів в будинку

У дерев`яному будинку, коли вже вирішили його придбати, невідступно переслідує загроза появи в дереві короїдів. Небезпека від цих дрібних жуків сильно перебільшена. Насправді ці комахи псують дерев`яні вироби, істачівают стіни будинків і знищують живі лісу. На те, щоб капітально спотворити красиве будова їм потрібно багато часу, але короїди перед цим фактом не соромляться, так як дерево представляє для них джерело живлення і місце проживання. Однак напасти ця відома і вивчена. Існує засіб від короеда, і навіть не одне, дієво рятує житло від нежданих членистоногих відвідувачів.

Якщо вам хоч раз доводилося зустрічати жука-короеда, то ви повинні знати, що він дуже маленький і непримітний

Маленький короїд дерево свердлить

Короїди: уточнення про біології шкідників

Короїди не відрізняються величиною – розміри їхніх тіл варіюється від 0,8 мм до 1 см. Можуть похвалитися спорідненістю з довгоносиками, але відрізняються від останніх зовнішнім виглядом. Жуки пофарбовані в неяскраві, непримітні кольору, переважно в коричневий або чорний, хоча бувають з цього правила квітчасті виключення.

Різні види короїдів спеціалізуються на різних типах деревини. Дві основні групи жуків розділили свої пристрасті між хвойними і листяними породами. У Росії і суміжних країнах комахи віддають перевагу годуватися і обживатися на соснах і ялинах. Модрини від їх уваги страждають набагато рідше. Це не означає що жуки, що належать до виду, який сконцентрував гастрономічні інтереси на лиственницах, що не будуть пробувати на зуб деревину інших порід. Однак на «своїй» улюбленою деревині вони будуть активніше розмножуватися.

Крім розбіжностей в «смаки» до вибору порід, короїди різняться в любові до різних частин рослини, так, є жуки які харчуються виключно хвоєю або підточують кореневу систему. У дерев`яному будинку небезпеку становлять короїди, які харчуються і живуть усередині стовбурної маси, так як зі зрозумілих причин будинок зазвичай позбавлений декоративної хвої і стоїть без допомоги коренів.

Проживаючи в дерев`яному будинку, треба вживати заходів захисту проти короеда

Проточили вхід всередину дерева, жук цілеспрямовано і педантично прогризають тунель до самих, на його думку, смачних частин деревини. Добравшись до потрібного місця, він відкладає там яйця. Поступово короїди прогризають всередині дерев`яних стін складні, заплутані ходи, з часом істачівая будівлю.

Як короїди потрапляють в житло?

Кращий спосіб боротьби проти комах – не використовувати препарати, а запобігти появі комах в будинку. До цього методу неможливо вдатися, якщо не знати, як проникають в будівлю жуки, які явища сприяють їхній появі.

  • Вологість деревини. Короїд харчується соками тому, чим більше зволожена деревина, тим вище ризик її зараження комахами. Підсушене дерево для жука представляє менший інтерес. Знаючи цю особливість, важливо перед покупкою дерев`яного виробу або будинку перевірити його на вологість. Зробити це можна за допомогою йоду, крапля якого впавши на свежесделанний зріз забарвлення його в синій колір.
  • Необроблене дерево. Купуючи деревину, покриту корою, покупець ризикує отримати в житло колонію короїдів. Під корою важко вгледіти ознаки життєдіяльності комах. В цьому випадку рекомендується уважно оглянути торці на пошкодження, підозрілі отвори і трухляві – це сліди зараження.
  • Пошкодження на деревині: тріщини, канавки, з чорними точками всередині повинні стати причиною відмови від покупки бракованого товару.

Короїди розмножуються і поширюються стрімко, так що якщо вони були помічені на товар, найкраще відмовитися від угоди і звернутися за послугами іншої компанії. Гарантією повинен служити довгий термін роботи компанії, відгуки клієнтів і можливість самостійно оцінити дерево перед придбанням. Деякі покупці щоб підстрахуватися від випадковостей, проводять «глибокий» огляд товару за допомогою лупи огладивая кожну тріщинку.

Купівля цілої, ціла деревини хороша профілактика, але не можна з упевненістю сказати, що таке дерево не приверне увагу жука. Перед будівництвом можна потурбуватися і ще сильніше відвернути увагу короїдів від дерев`яних виробів:

  • Ошкурить дерево, а отриману в результаті цього заходу кору доведеться спалити.
  • Необхідні для будівництва дерев`яні частини рекомендується перед використання просочити препаратами, асортимент яких широко представлений в магазинах. Популярністю користується «Деревне лікар» і «Антижук», «Еколан-41». Деревину, яка не використовується для будівництва приміщень, досить змастити машинним маслом.

«Деревне лікар» містить антисептик нового покоління, що володіє високою біозахисний здатністю

ознаки короїдів

Боротьба проти комах ефективніше на ранніх етапах, коли комахи тільки з`явилися і їх дії ще боязкі і незграбні: а для цього присутність членистоногих спочатку треба виявити. Безпосередньо жуків помітити важко, так як на очі людям вони намагаються не потрапляти. Дізнатися про те, що короїди порахували будинок гідним джерелом їжі, можна за наступними непрямими ознаками:

  • «Бурова борошно» – порошкоподібний результат життєдіяльності короїдів і їх молодняка. Виглядають як непримітні гірки пилу неподалік від вхідних отворів в лігва комах. Збираються горбки бурової борошна на підлозі, біля плінтусів, а бувають на стінах. Виявивши ці явні сліди короїдів знайдете ходи.
  • Зверніть увагу на зелені околиці будинку. Короїди часто перебираються з зростаючих у дворі дерев в стіни житла. Підчепити шматочок кори і подивіться поверхню під нею: місце проживання комахи видають численні дірочки і тріщини, ходи. Під деревом або прямо на ньому можуть видавати присутність короїдів гірки бурової борошна. Якщо похмурі підозри підтвердилися і в саду дійсно завелися короїди, доведеться одночасно боротися проти них у дворі і проводити профілактику в будинку.
  • Комахи ведуть нічний спосіб життя. Днем їх не побачити і не почути, зате з настанням темряви жуки пробуджуються від сну і приймаються облаштовувати своє житло, прогризати ходи і порожнини відтворюючи примітний шум.

Тактика тотального знищення

Виявивши сліди короїдів, не варто затримуватися з заходами по їх усуненню. Комахи нехай і малі, але здатні перетворити на труху дерев`яний будинок, який після цього вже не починаєш, хіба що снесешь і зведеш заново. Боротьба з членистоногими була б безглузда, якщо б не інсектицидні препарати, винайдені спеціально для цих цілей.

У магазині представлений широкий вибір засобів, як заморських, так і запропонованих вітчизняним виробником. При бажанні замість покупки дорогих інсектицидів, можна зробити засіб боротьби самостійно, в домашніх умовах. Крім препаратів, існують інші методи по знищенню членистоногих.

Заходи зі знищення комах різняться в залежності від кількості останніх і від ступеня ураження дерева. Незалежно від того, на який метод або засіб впав вибір, боротьба повинна триває до переможного кінця, тому що якщо в будинку залишиться хоча б пара комах, вони швидко відновлять свою чисельність і воювати з ними доведеться спочатку.

Жук-короїд небезпечний в основному для сухої деревини і «спеціалізується» на дерев`яних будинках

Найрадикальніший спосіб знищення комах – механічне знищення їх лігвищ. Механічними інструментами уражені ними дерев`яні частини доведеться стесати або повністю вирізати. Невеликий нюанс, що утруднює роботу полягає в тому, що електронні прилади для цієї справи використовувати не можна, так як в цьому випадку існує шанс поширити яйця членистоногих по дому. Що залишилися після заходу тирса, вирізані частини і інше сміття рекомендується спалити. Після цього приміщення доведеться ретельно очистити пилососом. Чисту від шкідників деревину слід просочити інсектицидними засобами, а місця звідки були випив пошкоджені шматки, закрити чистими від шкідників брусками, які бажано перед використанням обробити антисептичними препаратами.

Цей спосіб знищення шкідників застосовується у випадках сильного ураження дерев`яних деталей. Перевірити ступінь пошкоджень можна за допомогою шила або ножа – ці предмети слід застромити в дерево і якщо вони легко і глибоко входять і дерево не є стійку перепону, то зараження сильне.

Решта методи боротьби полягають у використанні різного роду інсектицидних засобів.

рідкі засоби

Метод знищення жука за допомогою випилювання залишається крайнім заходом, все ж бажано починати боротися з комахами до того як цей метод залишиться останнім засобом.

  • Делікатний спосіб боротьби застосовується у випадках, якщо зараження відбулося нещодавно і не набула загрозливих розмахів. Пошукайте отвори, через які короїди проникають всередину дерева, і починайте труїти комах вливаючи кошти всередину через шприц. Процедуру для кожного ходу проводять кілька разів. По завершенню роботи отвори замазують герметиком, а дерев`яні частини житла ретельно просочують антисептиком, щоб позбутися від комах, що залишилися в живих після першої частини заходу.
  • Якщо інтер`єр приміщення не шкода, зате кошти дуже навіть варто скористатися окропом або гарячою оліфою. Заваривши окріп, обшпарте їм заражену короедами стіну, приміряючись так, щоб якомога більше речовини потрапило в ходи.
  • Інсектициди найкраще купувати в магазинах. На прилавках очікують покупців кошти призначені для використання всередині житлового приміщення. Рекомендується купувати засоби, що відрізняються терміном дії – чим довше він, тим краще. Важливо також придбати антисептик. В ім`я профілактики змазують конструкції регулярно.
  • Народні засоби від шкідників часто готуються з скипидару або гасу. Суміш цих інгредієнтів у співвідношенні 3: 1 являє собою відмінний інсектицид, що знищує як дорослі особини комах, так і їх личинки і яйця. Наберіть речовина в шприц і скористайтеся першим запропонованим методом, ввівши рідина всередину ходів.

Прикладений працю буде марним, якщо не доглядати за житлом, а дерев`яний будинок постійно потребує придивіться. Якщо уважно ставиться до всіх підозрілим прикметами і регулярно проводити профілактику, то зусиль на боротьбу зі шкідниками згодом витрачати доведеться менше.

Короїд в дерев’яному будинку: бактерицидні засоби, заходи безпеки і профілактика

Далеко не завжди обробка дерева від жуків-короїдів закінчується повною перемогою мешканців – іноді короїд повертається назад і весь цикл обробки доводиться починати заново, що, погодьтеся, нікому не цікаво.

Атакам таких шкідників схильні практично всі дерев’яні будівлі та інші споруди, які не пройшли належну обробку або ця обробка виявилася недостатньою, до того ж шашелі можуть бути різними – деякі з них мають 2-3 мм в довжину, а окремі особини досягають 6-7 см (в залежності від ареалу проживання і циклу розвитку).

Тут наявні ознаки короїда в дерев’яному будинку

Давайте спробуємо разом проаналізувати способи знищення таких шкідників і в додаток подивимося відео в цій статті.

Знищення короїдів

Такий засіб від короеда на деревах можна використовувати для саду, який може бути джерелом розповсюдження шкідника

Увага!
Шкідник може потрапити до вас при закупівлі і привозке додому будь-яких пиломатеріалів, а також з дерев, що ростуть у вашому саду або навіть по сусідству!

Бактерицидні засоби, заходи безпеки і профілактика

Антисептик ANTI INSEKT (Німеччина)

  • При закупівлі пиломатеріалів вам потрібно обов’язково звертати увагу на їх стан, щоб не було зараження, яке можна визначити за невеликим овальним отворів на поверхні деревини, по краях яких залишається деревне борошно – не допустити шкідника до споруди – це найкращий захист дерев’яного будинку від короїда.
  • Ступінь, точніше, глибину ураження, можна визначити за кольором тирсовому борошна, яка залишається по краях отвору, так, помаранчевий або жовтий колір вказує на те, що жук дістався тільки до кори або до луб’яного шару, а от якщо порошок білого кольору, значить, він вже точить стовбур. Уражені вироби не слід купувати ні в якому разі – достатньо одного ураженого бруса або колоди, щоб шкідник розмножився і згубив весь зруб.
  • При будівництві і зберігання пиломатеріалів слід ошкуріть всі колоди, а кору спалити, так як ви можете просто не помітити маленького ураженої ділянки, який може стати початком великої біди, тому, такий запобіжний захід, це вже боротьба з короїдом в дерев’яному будинку.

Концентрований засіб боротьби з короїдом в дерев’яному будинку «Антижук»

  • Ми хочемо звернути вашу увагу, чим обробити дерево від короїда, хоча це лише мала дещиця таких антисептиків, які пропонує будівельний ринок – дивіться таблицю нижче.

Марка Об’єм (л) Країна виробник Вигляд: К – концентрат, Р – розчин Тара (л) Витрата л/м2 Розмір площі для обробки (м2) Неомід 100 1 Росія K 5 0,25 20,0 Неомід 100 5 Росія K 25 0,25 100,0 Лігнофікс І-Proffi 1 Чехія K 5 0,166 30,12 Лігнофікс І-Proffi 0,5 Чехія P 0,5 0,166 3,01 ЛигнофиксТОП 1 Чехія K 20 0,2 100,0 Рогнеда «Dali Антимуравей» 0,6 Росія P 0,6 0,04 15,0 Рогнеда «Woodmaster Антижук» 5 Росія P 5 0,4 12,5 Рогнеда«Woodmaster Антижук» 10 Росія P 10 0,4 25,0

  • Крім цього, засіб від короїдів в дерев’яному будинку слід підбирати за ступенем поглинання вологи деревини, де вони поділяються на три групи – легкопропитываемые, среднепропитываемые і труднопропитываемые. До першої категорії можна віднести бук, сосну і березу, до другої – дуб, кедр, осику, липу, клен, а до третьої – модрину, ялину і ялицю.

Увага!
Чим вище пропитываемость матеріалу, тим більше ймовірності, що вам знадобиться боротьба з жуком короїдом в дерев’яному будинку, так як шкідники віддають перевагу більш м’яким пиломатеріалів.

Знищення жука в житловому будинку

Обробка дерева від короїда проводиться в захисному костюмі

Якщо вами виявлені ознаки ураження, то боротьба з короїдом в дерев’яному будинку неминуча, причому заходи по його знищенню повинні прийматися негайно, так як швидкість його розмноження і, отже, розширення вражається зони відбувається з неймовірною швидкістю.

Відкладання таких заходів в довгий ящик загрожує повним знищенням дерев’яної споруди – буквально через два-три роки ви вже не зможете її відремонтувати, так як пиломатеріали повністю втратять свої конструктивні особливості!

Вибираючи антисептики для дерева, вам обов’язково слід звертати увагу на керівництво від заводу-виробника, читаючи його повністю, так як інструкція може містити різні нюанси, які визначають не тільки методи, але і можливості того або іншого виду обробки дерев’яної споруди.

Незважаючи на відмінності в процесі обробки, її потрібно робити до тих пір, поки шкідник не буде знищений остаточно, тобто, вами повинні бути досліджені всі стуки та потаємні куточки споруди.

Якщо ви раптом виявите тільки кілька штук отворів на зрубі, проточенных жуком, то тут боротьба з короїдом хвойних дерев може обмежитися разовими ін’єкціями інсектицидів, тобто, вводьте їх прямо в пройдений шашіль хід за допомогою медичного шприца з голкою.

Уприскує розчин у міру вбирання його деревиною набравши повний шприц, натискаєте на поршень, доки рідина не з’явиться біля поверхні, чекаєте кілька секунд і додаєте нову порцію, поки деревина не перестане вбирати його, і після цього замажте чим-небудь все оброблені місця.

Ви можете не помітити всіх отворів, виконаних шкідниками деревини, тому просочити потрібно всю поверхню стіни, уважно стежачи за тим, щоб ніде не залишалося залисин (по теорії ймовірності саме такі місця найчастіше виявляються зараженими).

На фото: сильне ураження колоди шашіль

Якщо поразка значне, наприклад, таке, як на верхній фотографії, то вам потрібно перевірити його механічним шляхом – берете ніж, викрутку або шило і намагаєтеся увіткнути їх у деревину, якщо це вдається без особливих зусиль, значить, ця ділянка бруса або колоди вже непридатні.

У таких випадках потрібно випиляти або вирубувати заражений ділянку, хоча в деяких випадках цього виявляється недостатньо і доводиться робити заміну колод новими, але в будь-якому випадку старий матеріал треба негайно спалити у вогні, підібравши також весь сміття для спалювання.

Після видалення непотрібного ділянки, обробіть всі здорові колоди або бруси інсектицидами, щоб виключити можливість для життєдіяльності пропущених через недогляд шкідників, а нові колоди теж обов’язково обробіть антисептиками.

Антисептичний засіб «Деревне лікар»

Якщо площа ураження велика, але деревина при цьому ще зберігає належну міцність, то можна обійтися без випилювання (вирубування) певних ділянок стіни, але при цьому потрібна хороша зачистка металевою щіткою, щоб зняти погану поверхню (сміття обов’язково спалити!). П

ісля цього стіну просочують інсектицидами типу «Деревного, лікаря», «Антижука», «Ниомида», «Лигнофикса» і тому подібне, тільки звертайте увагу на анотацію до препарату, щоб термін дії був, як можна довше.

Але тут недостатньо разової обробки – це потрібно буде зробити два-три рази з проміжком у дві доби (через день), щоб забезпечити проникнення препарату на належну глибину. У тих випадках, коли роботи проводяться зовні, поверхня після обробки обов’язково треба захистити від змивання атмосферними опадами – для цього використовують лакофарбові матеріали.

Звичайно, так ціна профілактики збільшується, проте разом з цим значно зростає і її якість, а також тривалість експлуатаційного ресурсу.

Висновок

На закінчення хотілося б відзначити, що для профілактичних заходів найкраще використовувати препарати на водній основі типу «Оливеста-Олидекор», «Біосепт», «Еколан», «Сенеж» і так далі. Але якщо деревина вже вражена, то більш дієвими виявляються антисептики на основі розчинників, але при нанесенні цих коштів своїми руками потрібні певні заходи безпеки, так як вони сильно отруйні.

Про автора

admin administrator