Затоплює город що робити

Авторadmin

Затоплює город що робити

Що робити, якщо ви затопили сусідів?

Затоплення сусідів знизу зазвичай відбувається несподівано. Причому як з незалежних від вас причин – несправності сантехніки, прориву труби і т. п., так і з власної недбалості (наприклад, з-за незакритого крана у ванній або на кухні). У підсумку ситуація виходить вкрай неприємною, адже крім псування власного майна ви завдасте шкоди і сусідам знизу. А оплачувати все це доведеться з власної кишені. Але навіть в цій неприємній ситуації можна мінімізувати збиток і вирішити проблему мирним способом. Треба тільки знати, як діяти. Спеціально для цього в даній статті приведені основні поради на питання “що робити, якщо затопили сусідів знизу?”. Причому саме в тому порядку, в якому їх потрібно виконувати.

Усунення витоку води

Коли ви виявили, що затопили квартиру сусідів – насамперед необхідно усунути текти. Причому в максимально короткі терміни, адже кожна зайва хвилина може дорого обійтися (завдані збитки доведеться оплачувати зі свого гаманця).

Якщо є можливість – зробіть це самі. Якщо немає – тоді покличте на допомогу сусідів з сходової площадки або зателефонуйте другу, знайомому (але тільки за умови, що він живе поруч і швидко до вас добереться). У складному випадку для перекриття води треба викликати майстра з обслуговуючої компанії (Жеку, ОСББ тощо) або викликати аварійну службу водоканалу. Сусідам ж в свою чергу Ви можете порадити скористатися осушувачем повітря для швидкого усунення зайвої вологи.

Фреон : R134a | Рівень шуму, дБ : 46 | Площа приміщень, м² : 31-35 | Продуктивність за добу, л/доба : 16 |

Інформування сусідів

Якщо ви залили сусідів знизу, то не факт, що вони про це знають. Залежно від часу доби, люди можуть спати, бути на роботі або десь ще. У будь-якому випадку, після усунення течі, треба відразу спуститися до сусідів і попередити їх про проблему.

Якщо вони вдома і відкриють вам двері – добре. Досить просто їх попередити про необхідність знеструмити квартиру, а далі оглянули шкоду від затоплення і діяли по ситуації.

Якщо ж сусідів будинку немає, тоді необхідно постаратися в максимально короткі терміни попередити їх про затоплення. В ідеалі-зателефонувати їм. У разі відсутності контактів для зв’язку, можна звернутися за допомогою до їх сусідів по сходовому майданчику. Або до тих людей, які знають все про мешканців вашого під’їзду (зазвичай такі є завжди).

Колір : білий | Під’єднання : бездротове | Призначення : для водонагрівача, для електричної теплої підлоги, для котлів опалення, для сигналізації, для систем антизатоплення, для центрального опалення |

Визначення причини витоку води

Отже, ви попередили, що залили сусідів знизу-що робити далі? Шукати причину витоку води. Це необхідно, щоб зрозуміти, хто винен у тому, що трапилося.

Якщо недавно встановлювали нову трубу – то всі претензії тільки до вас (якщо ви робили це самостійно) або до фірми, яка робила у вас ці роботи, за наявності письмового договору з нею. У будь-якому випадку спочатку відшкодовувати заподіяну сусідам збиток доведеться з власного гаманця.

Якщо ж монтажні роботи проводила фірма, з якою є письмовий договір або інший підтверджуючий документ, то згодом можна пред’явити претензії їм. Зрозуміло, вони будуть переводити стрілки, тому у вас повинні бути на руках всі необхідні чеки і квитанції. Ці документи будуть необхідні в суді, якщо до нього дійде.

Витік води може статися і через обладнання або сантехніки. У цьому випадку винною буде вважатися фірма, яка продала даний товар. Але знову ж таки: для доказу провини обов’язково потрібні чеки, що підтверджують факт покупки.

Застосовується : гарячої води, для холодної води | Основне живлення : від мережі 220V | Датчики в комплекті : бездротові | Діаметр підключення, ” : 3/4 | Кількість кранів в комплекті, шт : 1 | Кількість датчиків в комплекті, шт : 2 |

Оцінка збитку

Постраждалі особи можуть викликати експерта для оцінки заподіяної шкоди. Ви можете бути присутніми при проведенні експертизи, про дату якої вас повідомлять в письмовій або усній формі, але цього може не статися. Тут краще самостійно виявити ініціативу, щоб дізнатися дату і час, коли прийдуть експерти для оцінки збитку.

Ви повинні обов’язково бути присутніми на цій процедурі. При цьому ніхто не забороняє вести фото – і відеозйомку для себе. Це необхідно, щоб надалі вас не змусили оплачувати за те, чого не було.

Зрозуміло, найкраще домовитися про суму мирним способом. Оскільки в разі розгляду через суд, витрати в будь-якому випадку будуть більше. Плюс на це доведеться витратити чимало часу і нервів, але під час судового розгляду у вас є право ініціювати проведення повторної експертизи, якщо ви не згодні з названою сумою компенсації. Правда оплачувати її проведення доведеться вам.

Компетентними органами повинен бути складений акт затоплення. При складанні даного документа повинні бути присутніми і ви. Якщо вас не було і ваше житло не оглядали – акт вважається недійсним. Адже при такому варіанті просто неможливо об’єктивно встановити причини затоплення.

У будь-якому випадку, ви маєте право отримати копію акта про затоплення.

Застосовується : для холодної води | Основне живлення : від мережі 220V | Датчики в комплекті : провідні | Діаметр підключення, ” : 1 1/4 | Кількість кранів в комплекті, шт : 1 | Кількість датчиків в комплекті, шт : 3 |

Судовий розгляд

Якщо прийшла повістка в суд у справі про те, що ви затопили сусідів – що робити в цьому випадку? По-перше, найняти хорошого адвоката. По-друге, спробувати все ж прийти до компромісу.

В суді вам запропонують вирішити проблему мирним способом. Тобто сплатити узгоджену з сусідами суму для проведення ремонтно-відновлювальних робіт. Якщо ви не згодні з розміром компенсації або зовсім не вважаєте себе винними у потопі, тоді за допомогою адвоката потрібно доводити це.

Згідно зі статистикою, зазвичай подібні справи виграють постраждалі особи. Але, при наявності необхідних документів, шанси все ж є.

Як запобігти подібні ситуації в майбутньому?

Уникнути таких неприємних ситуацій в майбутньому вам допоможе так звана система анти потоп. По суті, це звичайні датчики протечки, які встановлюються на кухні та у ванній в певних місцях. Як тільки вони виявлять перші ознаки витоку води, то миттєво перекриють її подачу. У підсумку це позбавить вас від розгляду з сусідами знизу і непередбачених витрат на відшкодування шкоди у своїй квартирі, так і на компенсацію постраждалим особам.

Для читачів блогу знижка за промокодом BLOG в магазині Венкон

Що робити, коли затопили сусіди: покроковий алгоритм дій

Вже п’ятий рік поспіль квартиру пані Валентини з Черкас затоплює сусідка зверху. При цьому будь-які звернення до винуватиці «потопів» та прохання добровільно відшкодувати шкоду не дають жодного результату. Що робити в даному випадку? З таким питанням пані Валентина звернулася до Черкаського офісу Мережі правового розвитку. Юрист Офісу при громадській організації «Центр права» Олексій Кучер підготував консультацію з докладною інструкцією до подальших дій.

Крок 1. Зафіксувати факт затоплення квартири
Для офіційної фіксації потрібно звернутися до ЖЕКу або до іншої експлуатаційної організації, на балансі якої обслуговується будинок, і скласти акт про залиття квартири. В акті описуються причина та всі наслідки затоплення: що залите, якi речi пошкоджено, які обсяги робіт необхідно виконати і т.п. Складений акт стане основним документом, що підтверджує факт у разі звернення до суду, якщо спір не вдасться вирішити мировою угодою.
Для додаткової фіксації можна використати фотоапарат або відеокамеру, також можна залучити свідків.
Порада: Поспішати робити ремонт не варто, адже може виникнути необхідність у проведенні експертизи щодо встановлення дійсної шкоди. Якщо ремонт ви таки зробили, зберігайте документальне підтвердження витрат на його проведення, зокрема акт виконаних робіт організацією, яка усунула наслідки затоплення, а також квитанцію про оплату цих робіт.
У разі, якщо затоплення завдало шкоду здоров’ю – а таке можливо, особливо у випадку з гарячою водою – необхідно звернутися до лікаря і також взяти відповідну довідку про звернення.

Крок 2: Визначити винуватця затоплення
Не завжди винуватими у залитті є сусіди. Це може бути аварія внаслідок несумлінного виконання своїх обов’язків надавачем послуг із водопостачання.

Крок 3: Спробувати мирно вирішити питання про відшкодування шкоди
Щоб встановити суму збитку при затопленні квартири (якщо добровільно домовитися про суму компенсації не вийшло), необхідно провести експертизу. Ця процедура проводиться з метою фіксації ушкоджень, заподіяних внаслідок затоплення і розрахунку суми/обсягу нанесеного матеріального збитку.
Якщо постраждав тільки ремонт, необхідно провести будівельно-технічну (оціночно-будівельну) експертизу. Для проведення такої експертизи необхідно мати наступні документи:
– акт про затоплення, адже саме в ньому зафіксовано факт залиття квартири,
– технічний паспорт на об’єкт нерухомості,
– правовстановлюючі документи на квартиру.

Якщо в результаті затоплення були пошкоджені меблі й техніка, для оцінки збитку необхідно провести також товарознавчу експертизу. Витрати на проведення оцінки збитку можна стягнути через суд з особи, яка заподіяла шкоду, тому важливо зберегти підтвердження оплати.

Крок 4: Суд
У разі, якщо винуватець затоплення відмовився у добровільному порядку відшкодувати шкоду, заподіяну сусідському майну, необхідно звертатися з позовною заявою до суду загальної юрисдикції. Доводити свою непричетність до нанесеного збитку в судовому процесі доведеться відповідачу. Так як, ч. 2 ст. 1166 Цивільного кодексу України встановлює презумпцію вини шкоди.
Через суд можна стягнути не тільки матеріальні збитки, а й моральну шкоду. Ст. 23 Цивільного кодексу України встановила, що особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. Але сума компенсації моральної шкоди не регламентована законом. Тобто суму моральної шкоди позивач визначає сам, але вона повинна відповідати нанесеному збитку.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Що робити, якщо вас затопили сусіди?

Ситуації, коли сусіди затопили квартиру, трапляються з кожним. Але головна неприємність полягає в тому, що зазвичай вони відбуваються або вночі, або вдень – коли ви на роботі. Може хтось забув вимкнути кран із водою, або зламалася пральна машина і вода почала витікати прямо на підлогу. І через це збиток завжди виходить масштабним. Втім, його можна постаратися мінімізувати, якщо знати, як правильно діяти.

Тому в даній статті ми розглянемо основні рекомендації про те, що робити, якщо вас затопили сусіди зверху. І заодно відзначимо, якими способами з ними можна домовитися про відшкодування завданих збитків.

Перші кроки

Отже, ви прийшли додому з роботи (або прокинулися) і виявили, що вас залили сусіди, так як зі стелі капає або навіть ллється вода. На цьому етапі найголовніше-мінімізувати негативні наслідки для себе.

Для цього необхідно:

  1. Вимкнути всі електроприлади з розеток або знеструмити квартиру (згоріла техніка і травми від ураження струмом нікому не потрібні).
  2. Підставити будь-яку відповідну ємність для збору води в ті місця, де вона тече найбільше.
  3. Застелити підлогу рушниками або ганчірками для абсорбування зайвої рідини.
  4. Піднятися до сусідів зверху і вимагати, щоб вони негайно перекрили у себе воду.

Конфліктувати з ними не рекомендується. По-перше, ситуацію, яка трапилася, вже не змінити. По-друге, з ними доведеться домовлятися про відшкодування збитку. І від ваших відносин з сусідами безпосередньо залежить те, наскільки швидко ви зможете зробити ремонт і відновити своє майно.

Якщо сусіди будинку і виконали ваше прохання – можна спускатися у власну квартиру і усувати наслідки затоплення. Якщо ж їх немає, тоді треба дзвонити в свою обслуговуючу компанію (ЖЕК, ОСББ і т. п.) і на аварійну службу водоканалу, повідомивши їм про необхідність перекриття води по вашому стояку. Зверніть увагу, що виламувати двері до сусідів ви не маєте права.

Якщо вдома є декілька осіб, то всі ці дії можна робити одночасно. Тобто, один піднімається до сусідів, а інші намагаються мінімізувати негативні наслідки від затоплення. Але в першу чергу завжди треба починати з знеструмлення квартири), особливо якщо в сім’ї є діти.

Застосовується : гарячої води, для холодної води | Основне живлення : від мережі 220V | Датчики в комплекті : бездротові | Діаметр підключення, ” : 3/4 | Кількість кранів в комплекті, шт : 2 | Кількість датчиків в комплекті, шт : 2 |

Подальші дії

Коли сусіди перекрили воду у себе або весь стояк і вода зі стелі більше не ллється – саме час задуматися над іншими проблемами.

Питання перше: сусіди затопили квартиру-що робити? Спочатку необхідно зібрати всю воду, яка вже потрапила до вас. І коли переконайтеся, що проводка в будинку не затоплена – можна включати електроприлади. Для більш оперативного і якісного видалення зайвої вологи можна скористатися осушувачем повітря, поставивши його в тій кімнаті, яка постраждала найбільше. Якщо подібним пристроєм ви не користувалися, вас приємно здивує, скільки зайвої вологи здатний абсорбувати відносно невеликий прилад.

Рівень шуму, дБ : 42 | Площа приміщень, м² : 36-40 | Продуктивність за добу, л/доба : 10 |

Питання друге: якщо затопили сусіди-куди звертатися? В даному випадку треба зателефонувати вашої обслуговуючої компанії (ЖЕК, ОСББ і т. п.) і викликати їх представників для складання Акту про затоплення. Юристи радять, щоб при цьому процесі були присутні інші люди (наприклад, сусіди по сходовому майданчику), а також людина, яка Вас затопила. Запросити останнього можна як в усній, так і в письмовій формі (останній варіант – більш коректним з юридичної точки зору).

У разі відмови сусіда з’явитися до вас, треба наполягати, щоб цей факт був зафіксований в акті. Після складання документа, один примірник з оригіналами підписів і печаткою (при її наявності) обов’язково потрібно залишити собі.

Не забувайте, що наслідки затоплення можуть проявитися не відразу. Особливо це стосується шпалер на стіні і паркетної підлоги. При можливості рекомендується почекати 2-3 дні. Протягом цього часу можна домовитися з сусідом про дату проведення експертизи для визначення розміру ваших збитків, які він повинен буде відшкодувати. Якщо питання вдасться вирішити взаємною згодою, то після отримання грошових коштів можна починати робити ремонт. Враховуйте, що сусід має повне право попросити у вас розписку про те, що у вас більше немає до нього ніяких претензій щодо даного інциденту.

Застосовується : гарячої води, для холодної води | Основне живлення : від акумуляторів, від мережі 220V | Датчики в комплекті : бездротові | Діаметр підключення, ” : 1/2 | Кількість кранів в комплекті, шт : 1 | Кількість датчиків в комплекті, шт : 1 |

Що робити, якщо домовитися з сусідом не вдалося?

Як вчинити, якщо квартиру затопили сусіди, які відмовляються виплачувати компенсацію за заподіяну шкоду? У такому випадку розмір збитків визначається кваліфікованим експертом. Кандидатуру фахівця бажано узгодити з сусідом-тим більше що в ідеалі він повинен оплачувати його послуги. Якщо ж це з певних причин зробити не вдалося – тоді потрібно просто письмово повідомити людину про дату і час проведення експертизи.

Далі необхідно дочекатися висновку експерта, після чого запропонувати сусідові відшкодувати певний експертом шкоду добровільно. Якщо він погодиться – ви отримуєте кошти, підписавши розписку про те, що більше не маєте ніяких претензій. Якщо ж ні – тоді залишається лише варіант вирішення проблеми через суд.

Але, перед цим, рекомендується звернутися до адвоката, щоб він перевірив наявні у вас документи. І заодно можна ще раз поговорити з сусідом, натякнувши, що через суд питання хоч і буде вирішуватися довше, але дорожче для нього. Адже послуги адвоката, експерта і всі супутні витрати доведеться оплачувати саме йому, як винуватцю затоплення.

До повного вирішення проблеми (тобто отримання грошей), не рекомендується проводити ніяких ремонтних робіт, навіть якщо ваше фінансове становище це дозволяє,. особливо, якщо сусід «конфліктний» людина. Суд може призначити повторну експертизу, експерти, які будуть її проводити повинні побачити заподіяну шкоду, а не нові шпалери, підлога і стеля.

Застосовується : гарячої води, для холодної води | Основне живлення : від акумуляторів | Датчики в комплекті : провідні | Діаметр підключення, ” : 1/2 | Кількість кранів в комплекті, шт : 1 | Кількість датчиків в комплекті, шт : 2 |

Як уникнути подібних ситуацій в майбутньому?

Ви отримали гроші і можете в будь-який час починати ремонт. Проблема і питання, коли сусіди заливають: “що робити?” і “як бути” – більше не турбують. Але навряд чи вам захочеться повторити цей досвід ще раз, вірно? Що можна зробити, щоб подібного не сталося?

На жаль, уникнути таких ситуацій в майбутньому неможливо. Страхування майна допоможе з відшкодуванням збитку, але не вирішує питання виявлення затоплення.

Виходячи з нашого досвіду, можна сказати одне: чим раніше виявиться факт затоплення – тим менше буде негативних наслідків. Спеціально для цього існує так звана система анти потоп. По суті, це звичайні датчики, які при перших ознаках затоплення відразу ж відправляють повідомлення на смартфони, підключені до системи (вашого телефону, членів вашої родини, родичів або друзів, які доглядають за вашою квартирою, коли ви у відпустці). І ви отримуєте можливість оперативно реагувати на форс-мажорну ситуацію, навіть якщо в цей момент знаходитесь поза домом. Наприклад, зателефонувати іншим членам сім’ї, повідомити, що вашу квартиру затопили сусіди (кого викликати і що взагалі робити – теж можна проінструктувати у телефонному режимі).

Одним з найбільш оптимальних рішень є бездротовий датчик виявлення затоплення Ajax LeaksProtect Black. Місця для установки пристрою допомагають визначити наші фахівці з монтажу. Ці прості прилади дуже вам допоможуть, оскільки сповістять про форс-мажорній ситуації в будь-який час доби.

Аналогічні пристрої існують і для недбайливих сусідів, які постійно заливають квартири знизу. Якщо ваші сусіди ставляться до їх числа – можете порадити їм купити систему захисту від затоплення і протікання. В даному випадку вона миттєво перекриває воду, позбавляючи від непотрібних проблем і їх, і вас.

Для читачів блогу знижка за промокодом BLOG в магазині Венкон

Про автора

admin administrator