Чи корисно їсти буряки варені

Авторadmin

Чи корисно їсти буряки варені

Буряк корисний, але не всім: коли не можна їсти червоний овоч

Буряк — один із найбільш популярних овочів серед українців. Він містить багато вітамінів, мінералів та інших корисних речовин. Однак є люди, яким не можна їсти червоний буряк. Все про користь і шкоду цього овоча читайте в матеріалі.

Що лікує червоний буряк

Буряк багатий антиоксидантами, які захищають клітини організму від шкідливого впливу вільних радикалів. Це також зміцнює імунітет, знизуючи ризик простудних захворювань. Особливо сильним антиоксидантом, який міститься в буряках, є бетаїн. Він сприятливо діє на здоров’я печінки, допомагає відновленню її клітин і захищає орган від шкідливого впливу.

Також у буряках є клітковина, яка сприяє хорошому травленю й насичує. Ця властивість овоча особливо корисна тим, хто хоче скинути вагу. Буряк додатково підтримує здорову мікрофлору кишківника та запобігає закрепам.

В буряках містяться нітрати, які в організмі перетворюються на оксид азоту, що розширює судини й допомагає знизити артеріальний тиск. Тому вони вважаються особливо корисним продуктом для підтримання здоров’я серцево-судинної системи та навіть можуть допомогти знизити ризик інфаркту.

Чим корисний буряк для жінок? Через велику кількість марганцю, бору й заліза він позитивно впливає на кров і допомагає відновити крововтрату після менструації. Рекомендують вживати буряк і під час менопаузи, адже він допомагає відновити гормональний фон.

Фахівці стверджують, що сирий червоний буряк корисніший за варений, адже в ньому зберігається більше вітамінів і поживних речовин. Однак варений овоч не лише зберігає більшість вітамінів і мінералів, але й краще засвоюється за проблем із ШКТ, знижуючи вплив кислоти на кишківник.

Коли не можна їсти червоний буряк

Варений і сирий червоний буряк: користь і шкода / Фото: pixabay.com

Незважаючи на численні переваги червоного буряка для здоров’я, їсти цей овоч можна далеко не всім. Є люди, яким потрібно скоротити його вживання або й зовсім виключити буряк із раціону:

  • Сечокам’яна та жовчнокам’яна хвороба — через вміст оксалатів вживання буряків може сприяти утворенню каменів у сечовивідних і жовчовивідних шляхах.
  • Цукровий діабет — через вміст цукру й високий глікемічний індекс.
  • Хвороби шлунково-кишкового тракту — буряк має проносний ефект, тому може бути протипоказаний за синдрому подразненого кишківника та діареї.
  • Гіпотонія — великі порції буряків можуть спричинити різке зниження артеріального тиску.

Скільки буряків можна з’їсти на день

Здоровій людині лікарі рекомендують вживати 100-200 грамів буряків щодня в будь-якому вигляді. Ввечері овоч також можна їсти, але намагатися зробити це за дві години до сну.

Буряки — корисні й поживні овочі, які містять чимало мінералів, вітамінів. Проте перш ніж включити його до свого раціону, варто проконсультуватися з лікарем, щоб уникнути можливих проблем зі здоров’ям.

Читайте також:

Частіше їжте буряк: цей звичайний овоч здивує користю

Вам варто частіше купувати буряк, адже цей багряний овоч не тільки дешевий, але і насичений багатьма необхідними вітамінами. І якщо ви матимете його у холодильнику, то легко позбавитеся втоми, запаморочення та проблем з серцево-судинною системою. 24 Канал розповідає, кому корисно вживати буряк, а кому краще утриматися від цього продукту.

Чим корисний буряк

Вчені довели, що у буряку є чимало калію, який може допомогти людям, що часто відчувають втому, оніміння рук та ніг, мають судоми та підвищений артеріальний тиск. Окрім того, цей мінерал вкрай необхідний для злагодженої роботи серцево-судинної системи та нормального кровообігу.

Також цей овоч може захищати печінку та нирки. Щоправда, поки що науковці проводили дослідження тільки на мишах. Згідно з ним, буряк також може допомогти у боротьбі з раковими клітинами. У щурів, які їли харчовий барвник з буряка, кількість папілом стравоходу зменшилася на 45%.

Допоможе продукт і тим людям, які хочуть скинути вагу.

В 100 грамах вареного овочу всього 44 калорії. Він містить 2 грами клітковини, яка дає відчуття ситості та необхідна для збільшення корисних бактерій в шлунково-кишковому тракті. І добре, що буряк смачний і запеченим, і вареним, і сирим,
– поділився кухар Євген Клопотенко.

Також овоч рекомендують вживати й вагітним жінкам. У цьому корисному коренеплоді міститься багато фолієвої кислоти, що необхідна плоду для росту в першому триместрі. Саме ця кислота сприяє здоровому розвитку малюка. Через це лікарі радять додати буряк у раціон ще під час планування вагітності.

Буряк корисний при вагітності / Фото Pexels

Не зашкодить цей овоч і літнім людям, адже у ньому є чималий вміст йоду, що корисний у лікуванні захворювань щитоподібної залози та атеросклерозу.

Кому не варто їсти буряк

Лікарі не називають чітких протипоказань щодо цього овочу, і для більшості людей він корисний та не викликає небажаних ефектів. Втім, обачно його варто вживати людям, які хворіють на діабет, адже в коренеплоді міститься чимало цукру, тож краще проконсультуватися зі спеціалістом щодо щоденної норми.

Нашкодити може буряк і людям з пониженим тиском та тим, хто схильні до діареї.

Не варто давати цей овоч і дітям до одного року. А згодом спершу краще переконатися, чи немає у малюка на нього алергії: для цього потрібно дати дитині кілька крапель концентрованого соку буряка та почекати, чи не виникне реакція.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Про автора

admin administrator