Чи можна брати участь у програмі Земський доктор кілька разів

Авторadmin

Чи можна брати участь у програмі Земський доктор кілька разів

Чи можна брати участь у програмі Земський доктор кілька разів

Перекладаю сайт на українську… Мати каже, що «приймати» участь…
Можете скинути посилання на правило (чи безпосередньо це правило написати), щоб їй в обличчя можна було б ткнути?

Приймати — дія похідна: тобі дають — ти приймаєш.
Брати — дія самостійна: береш лопату і копаєш.
slovnyk.ua/index.php?swrd=%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8

Є гарне слово, яким ще Степан Бандера користувався. Одним словом можна передати значення виразу — «брати участь».
Це слово — УЧАСНИЧАТИ.
Давайте почнемо знову користуватися цим чудовим словом.

Авторизуйтеся, щоб залишити коментар. Увійти

Донорство яйцеклітин: інформація для охочих стати донором

Донація ооцитів — одна з допоміжних репродуктивних технологій, завдяки якій можуть стати матір’ю жінки, чиї яйцеклітини з тієї чи іншої причини не підходять для запліднення. Щоб допомогти їм, здорові жінки надають свої ооцити (яйцеклітини) для екстракорпорального запліднення . Якщо одним жінкам програма донації ооцитів дарує довгоочікувану радість материнства, іншим вона дає змогу заробити законним способом до 40 000 грн, допомагаючи іншим людям і не завдаючи шкоди своєму здоров’ю. Але про все по черзі.

Як стати донором яйцеклітин?

До участі у програмі донації ооцитів допускаються жінки, які відповідають таким вимогам:

  • Вік від 18 до 32 років.
  • Є власна здорова дитина або кілька дітей.
  • Нема спадкових захворювань.
  • Немає шкідливих звичок.
  • Задовільний стан здоров’я фізичного та психічного.
  • Відсутність виражених недоліків зовнішності.

Якщо ви відповідаєте цим вимогам і хотіли б стати донором яйцеклітин , зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом (див. розділ «Контакти») і залиште заявку.

Умови програми

Програма донації ооцитів здійснюється суворо в рамках чинного законодавства України та на умовах повної анонімності.

Коли пара вибирає донора, жодної особистої інформації, крім необхідної для вибору, не надається (вік, зовнішні та деякі інші ознаки, як-от група крові). Правило анонімності діє й у зворотний бік — донор не знає, ким і коли буде використано її яйцеклітини.

Для участі у програмі необхідні такі документи:

  • Договір із медичним центром з обов’язковим підтвердженням поінформованої згоди на участь у програмі.
  • Заява чоловіка про його згоду.
  • Анкета донора.
  • Особиста картка, де показано фенотипічні та антропометричні дані.

Якщо ви вирішили стати донором ооцитів, необхідно взяти свій паспорт та заяву чоловіка про згоду, решта документів оформляється у медичному центрі з дотриманням усіх юридичних формальностей.

З чого складається програма донації ооцитів

  1. Подача заявки.
  2. Співбесіда, детальне ознайомлення із програмою.
  3. Заповнення анкети донора.
  4. Підписання контракту.
  5. Медичне обстеження.
  6. Підготовка до донації: гормональна стимуляція суперовуляції.
  7. Вилучення ооцитів.
  8. Отримання винагороди.

Безпосередньо до донорства належать три останні пункти у переліку. Поговоримо про них докладніше.

Медичне обстеження

Обстеження необхідне для виявлення можливих прихованих проблем зі здоров’ям, а також визначення групи крові, резус-фактора та деяких параметрів, які мають значення для зростання та дозрівання яйцеклітин. Діагностика охоплює:

  • аналізи крові: клінічний, біохімічний, коагулограма, на групу крові та резус-фактор, на гепатит В та С, ВІЛ, сифіліс, комплекс TORCH;
  • клінічний аналіз сечі;
  • гінекологічне обстеження: огляд піхви та піхвової частини шийки матки у дзеркалах, мазок на мікрофлору, ПАП-тест, УЗД органів малого таза ;
  • флюорограма;
  • електрокардіограма;
  • генетичне обстеження : каріотип, носій найчастіших генетичних захворювань (муковісцидоз);
  • консультація психіатра (іноді замінюється довідкою від психіатра та нарколога).

Крім того, потрібна довідка від педіатра, яка б підтверджувала здоров’я дитини (дітей).

Стимуляція суперовуляції

Протягом одного менструального циклу дозріває одна, рідко дві яйцеклітини. Але для допоміжних репродуктивних технологій їх потрібно більше. Щоб отримати за один цикл більше ооцитів, вдаються до гормональної стимуляції яєчників. Внаслідок суперовуляції можна одержати замість однієї 8–12 яйцеклітин. Для цього жінка у першій половині циклу вживає гормональні препарати у вигляді ін’єкцій або таблеток, а іноді й тих, та інших. Процес дозрівання фолікулів моніториться за допомогою УЗД. Коли настає достатній ступінь зрілості фолікулів, ін’єкцією гормонального препарату стимулюють овуляцію та ооцити.

Вилучення яйцеклітин

Яйцеклітини витягуються за допомогою пункції яєчника. Це мініоперація, яка виконується під наркозом тривалістю 15–20 хвилин. Спеціальною порожнистою голкою проколюють стінку піхви, підводять голку до яєчника та аспірують фолікулярну рідину, що містить ооцити. Все відбувається під контролем УЗД. Вилучену рідину поміщають у заздалегідь підготовлені пробірки, які маркують та відправляють у лабораторію. На цьому процедура закінчена, жінку поміщають до палати відпочинку, де вона кілька годин перебуває під лікарським контролем.

Після того як лікар переконається, що все гаразд, донор може вирушати додому.

Найчастіші питання

Коли донор отримує винагороду? — У день вилучення яйцеклітин відразу після пункції.

Яка точна сума винагороди? — З’ясуйте це питання, зв’язавшись з адміністрацією медичного центру (див. розділ « Контакти »).

Чи можна кілька разів ставати донором яйцеклітин? — Можна. Оскільки програма має медикаментозний вплив на організм, рекомендують здавати яйцеклітини з інтервалом у два-три місяці, щоб дати організму відновитися. Якщо немає протипоказань, можна брати участь у програмі донації ооцитів до шести разів.

Чи можу я дізнатися про подальшу долю моїх яйцеклітин? — Ні, це виключається правилами програми та обговорюється контрактом.

Які ризики для здоров’я донора? — Незначні. Щоб їх виключити, виконується ретельне обстеження, протягом усієї програми жінка перебуває під лікарським наглядом. Існує невеликий ризик розвитку синдрому гіперстимуляції яєчників , але лікарі медичного центру використовують сучасні методики, які мінімізують таку можливість.

Чи етично продавати свої яйцеклітини? — На це запитання кожен відповідає собі сам. З медичного погляду це етично. Донорство яйцеклітин мало чим відрізняється від донорства інших біоматеріалів, наприклад крові або кісткового мозку. І в тому, і в іншому випадку людина добровільно надає свій біоматеріал іншій людині, яка гостро потребує її. Що стосується винагороди, то це компенсація за незручності, навантаження на організм і час, витрачений на участь у програмі, так само як це відбувається і на будь-якій роботі. Щодо думки інших людей про це, вам не доведеться відстоювати свою правоту, оскільки все відбувається на умовах суворої конфіденційності.

Загальна інформація

Деякі жінки не можуть мати дітей через проблеми з яйцеклітинами. Якщо якість їх яйцеклітин неприйнятна, але репродуктивна система загалом функціонує нормально, жінка може скористатися програмою ЕКЗ з донорською яйцеклітиною. Пара, яка вирішила вдатися до донації ооцитів, підбирає донорську яйцеклітину за певними параметрами. Враховуються зовнішні дані донора (зовнішня схожість із жінкою-реципієнтом), іноді група крові та резус-фактор. Після цього майбутня мати проходить підготовку, яка полягає у вживанні препаратів, що стимулюють ендометрій. Якщо використовується звичайна донорська яйцеклітина, то менструальні цикли донора і реципієнта синхронізують, щоб витягнуту у донора яйцеклітину запліднити, культивувати ембріон і перенести його в матку реципієнта, яка повинна бути готова до імплантації ембріона. Можуть використовуватися і кріоконсервовані донорські ооцити, тоді потреби в синхронізації циклів немає.

Шанси на успіх ЕКЗ з донорською яйцеклітиною вищі, ніж у разі звичайного ЕКЗ, оскільки донори — здорові молоді жінки, які перебувають на піку своєї фертильності.

Стаючи донором ооцитів, ви допомагаєте бездітним сім’ям здійснити свою мрію та даруйте їм радість батьківства. Одночасно ви покращуєте свій добробут і робите це нешкідливим для себе, корисним для інших та абсолютно законним способом.

  • Новини медичного центру
  • Новини медицини
  • Статті
  • Ми в ЗМІ
  • Історії успіху
  • Клінічні випадки
  • Вебінари
  • Конференції
  • Щоденники ЕКЗ

Про автора

admin administrator