Чи можна фундук садити біля будинку

Авторadmin

Чи можна фундук садити біля будинку

Не до добра: які дерева не можна садити у дворі

Які дерева не можна садити поруч з будинком і чому – забобони і правда.

Кажуть, жива ялинка або сосна біля будинку – погана прикмета. Чи так це? Скажімо так: в деяких прикметах про значення того чи іншого дерева є раціональне зерно. Давайте розберемося, які дерева не можна садити у дворі й чому.

Раніше ми розповідали, чому з’являється іржа на груші та як від неї позбутися.

Які дерева не можна садити поруч з будинком, а які – можна

Існує повір’я, згідно з яким ялина забирає енергію, а також виживає з дому чоловіків. Також дерево часто асоціюють зі смертю – пояснюється це звичаєм вистилати дорогу покійному ялиновими гілками. Але є й інша прикмета: ялина захищає домочадців від сварок, влітку вона може забирати енергію, але взимку, навпаки – віддає її.

Якщо розібратися, ялина не настільки затінює ділянку, щоб переживати через її присутність. Єдиний момент: дерево не слід садити близько біля будинку – коріння можуть руйнувати фундамент.

Кажуть, що сосну, як і ялину, теж не можна садити біля будинку – мовляв, погана енергетика. Хоча езотерики стверджують зворотне: у дерева насправді дуже хороша енергетика і плюс до всього воно оздоровлює повітря.

Причина, чому сосну не можна садити біля будинку, криється в іншому: вона створює густу тінь, не збагачує грунт перегноєм, бо в неї немає листя і сильно розростається під землею. Тому поруч з сосною нічого не росте.

Є повір’я, що якщо посадити поруч з будинком тую, то дівчата з сім’ї не вийдуть заміж. Також це дерево вважається символом скорботи, його часто садять на кладовищах. Але є й інша прикмета: вважається, що туя відганяє злих духів, тому її можна посадити в якості живоплоту. Та й особливий догляд за нею не потрібен.

Красиву березу не радять садити біля будинку – нібито вона негативно діє на жінок і може навіть призвести до безпліддя. Якщо задуматися, то береза у дворі не так вже й потрібна: вона забирає всю воду з грунту, тому поруч з нею інші рослини не ростуть. Але ось береза, що росте за парканом, навпаки – оберігає будинок від злих очей і різної нечисті. Тому її можна посадити біля хвіртки.

Тополю вважають енерговампіром, який поглинає енергію мешканців будинку. Але садити його у дворі не варто з іншої причини. Стовбур у тополі – порожнистий і крихкий, тому сильний порив вітру може його легко переламати. Це загрожує наслідками для саду і для дому. А ще у тополі потужна коренева система, яка може руйнувати фундамент будинку. Не варто забувати і про алергію на тополиний пух.

Дуб вважають символом довголіття, але тримати такий символ краще подалі від будинку. Кажуть, що це дерево висмоктує з мешканців будинку сили, варто комусь захворіти. Якщо ж мова йде про главу сім’ї, то дуб і зовсім постарається від нього позбутися.

Якщо взяти практичну сторону – то який толк від дуба в саду, особливо, якщо сад маленький? Більше того, занадто потужне коріння цього дерева можуть похитнути фундамент будинку.

Вважається, що верби і осики подібно тополі харчуються живою енергетикою і здатні “вижити” з дому людей. За повір’ями, тим, хто посадить біля будинку вербу, загрожує біда в той же рік. Але якихось об’єктивних причин недолюблювати вербу і осику немає. Тому садити їх чи ні – тут вирішувати вам.

Біля будинку і на ділянці однозначно потрібно садити плодово-ягідні дерева – яблуню, грушу, шипшину, горобину, вишню. Вони не тільки дають урожай, але і володіють хорошою енергетикою і, згідно з прикметами, приносять мир в сім’ю.

Вас також можуть зацікавити новини:

Садовий фундук: вибір найкращих сортів, посадка та догляд

Саджанці фундука – стали дуже популярними. Ліщина або садовий фундук – це красиві кущі з великими серцеподібним листям. Як і інші горіхоплідні він прекрасно росте в наших умовах, морозостійкий та невибагливий. Попри те, що цвітіння фундука починається ранньою навесні, квітки здатні витримати зниження температури навіть до -7-8°C. А доросла ліщина навіть при -30°C прекрасно зимує.

Про користь фундука можна розповідати годинами, він має цінні масла, вітаміни, мікроелементи та ін. Наші розплідник забезпечує садівників висококласними саджанцями фундука, великоплідних сучасних сортів. Наші експерти діляться секретами вирощування, навчать вирощувати великі та смачні горіхи ліщини. Важливо, не економте на саджанцях, рекомендуємо покупати тільки фірмові саджанці фундука з перевірених розплідників. Щоб врожайність була високою, потрібно висаджувати від 2-3 різних сортів ліщини для кращого запилення.

Що таке ліщина або фундук, чи є різниця?

Ви можете зустріти обидві назви. Чому? Ботанічна назва – ліщина (лат. Corylus). Сучасні сорти ліщини – це складні міжвидові гібриди, які відрізняються великими плодами, з високими смаковими якостями. Слово «фундук» – турецьке. І оскільки Туреччина – світовий виробник кращого фундука, то всі великоплідні сучасні сорти називають – «саджанці фундука». Плоди до 2 см в діаметрі дозрівають у серпні-вересні. Значне плодоношення починається з 3-4 року після посадки. Кращі сорти в нашому каталозі – зверніть увагу на засухостойкій Барселонський, німецький Лідер, з солодкуватим смаком Грандіозний, великий і урожайний Каталонський, ранній Святковий та ін.

Вирощування великоплідного фундука: особливості посадки

Український клімат добре підходь для фундука. Щоб виростити кущі фундука підійде ділянки з легкої дренованим ґрунтом. Важливо, щоб ґрунтові води були не вище 1,5-2 м. При посадці врахуйте, що через 4-5 років, витончений саджанець перетвориться на великий кущ висотою до 300 м і діаметром до 250 см. Плануйте посадки так, щоб і фундуку, і його сусідам по саду – вистачало місця для повноцінного росту. Відстань від великих дерев – від 4 м.

  • Місце посадки – ґрунт і освітленість. «Породистий» фундук більш вимогливий до ґрунтів, ніж лісова ліщина. Садові ґрунти мають бути легкими, дренованими. Додавайте у місця посадки тільки добре перепрілий гній (перегній) та зрілий компост. Уникайте свіжої органіки. Реакція ґрунту – слабокисла або нейтральна. Фундуку потрібно сонячне місце або з розсіяним світлом.
  • Коли садити саджанці фундука? Навесні, як тільки вже можна копати землю – починають посадку. Восени – не пізніше ніж на 3-4 тижні до стабільного похолодання. При осінній посадці додавайте в посадкову яму безазотні добрива, наприклад – монофосфат калію або Золота осінь, навесні – повне мінеральне.
  • Підготовка. Саджанці фундука потребують звичайної підготовки. Якщо до посадки вам потрібно буде зберігати саджанці в прохолодному місці. Важливо, щоб бруньки залишалися сплячими до посадки. При підготовці – акуратно розпакуйте фундук, розгорніть і підріжте секатором коріння. Поставте кущик на кілька годин в розчин стимуляторів, наприклад, Корневин та Епін Максі.
  • Посадка. Коренева шийка саджанця фундука – повинна розташовуватися на рівні землі. Якщо вона заглибилася після поливу при осіданні землі – акуратно підтягніть рослина вгору та утрамбуйте.

Основний догляд за фундуком

  • Полив фундука. Молоді рослини фундука – потребують поливу в міру висихання ґрунту. Ліщина – любить воду, хоча застою – не виносить. У період нестачі дощів – поливайте кущі раз в 10-12 днів з розрахунку 50-80 л під кожен дорослий кущ. Важливо: недолік поливу може погано відбитися на врожаї, кущі скинуть зав’язь, а горіхи будуть дрібними.
  • Підживлення. Фундук, як і всі культурні рослини потребують якісних підживлень для гарного росту і врожаю. Раз на 2-3 роки мульчуйте пристовбурні кола компостом завтовшки до 10 см. Навесні – вносите повне мінеральне добриво, з середини літа – калійно-фосфорні, наприкінці сезону – осінні мікси.
  • Головні правила обрізки фундука. Формування кущів ліщини викликає багато запитань. Але не хвилюйтеся, навіть якщо ви помилитеся – це не дуже зашкодить. Фундук плодоносить на пагонах поточного року і швидко росте. Формувати фундук можна у вигляді деревця. Для цього, видаляють всі бічні пагони, формують основний стовбур потрібної висоти, прибирають з нього всі бічні пагони. Залишають тільки в кроні кілька пагонів. Але більшість садівників при обрізці – формують фундук кущем. Як це зробити: в перший сезон, через пару тижнів після посадки – підріжте кущ висотою близько 30 см. Надалі – залиште до 10 основних пагонів, які ростуть в сторони від центру куща. Якщо хочете сформувати компактну крону – залишайте до 3-5 пагонів. Решту видаляйте, щоб кущ не загущувався, інакше плодоношення буде скромним. Надмірно довгі пагони вкорочують на висоті до 3 м. Кореневу поросль, якщо вона з’являється – теж прибирайте. Обрізку дорослих кущів старше 10-15 років – роблять з метою омолодити кущ для кращого плодоношення. Прибирайте 2-3 основних старих пагонів, а замість них – залишайте 2-3 молодих прикореневих відростка, які ростуть ближче до центру куща. Нові гілки злегка замикайте, щоб стимулювати кущіння. Так ви поступово за пару років омолодити весь кущ.
  • Фундук взимку. Укриття агроволокном потрібне тільки молодим саджанців в перші 1-2 сезони. Дорослі кущі – зимують без додаткового укриття. На випадок безсніжної зими – мульчуйте землю під кронами кущів.
  • Шкідники фундука. Плоди можуть пошкоджуватися бруньковим кліщем, попелицею, горіховим довгоносиком та ін. Шкідники починають псувати плоди ще на стадії зав’язі. Тому першу обробку інсектицидами проводять в середині травня і повторну в середині червня – системними інсектицидами, наприклад, Актара.
  • Хвороби фундука. Рослина рідко хворіє, але може піддаватися грибковими та бактеріальними захворюваннями, наприклад, борошниста роса, іржа, діполідоз та ін. Кращий засіб – профілактика, обробка фунгіцидами, рекомендуємо системні препарати такі як Швидкість, Альєтт та ін. Яблучна мозаїка – вірусне захворювання фундука, рідкісне, але практично не лікується. Переноситься комахами, тому не нехтуйте обробками.

В саду фундук виглядає чарівним. Навесні його невеликі квітки й довгі «сережки» одними й перших прикрашають сад. Кущі – з хорошою формою крони можуть стати виразними акцентами. Щільна крона з гарними листами – фон для декоративних і квітучих рослин. Вирощувати фундук – це і задоволення, і продовольство!

Дерева, які потрібно і не можна садити біля будинку: прикмети наших предків

А чи знали ви, що ще у наших предків існували прикмети, що вказували, які дерева можна садити біля будинку і які не можна. Читайте в матеріалі ТСН.ua поради, які допоможуть зробити так, щоб в вашій оселі завжди панувало щастя та добробут.

В чому полягає енергетика дерев

Складно уявити собі будинок, біля якого не ростуть дерева. Вони дарують влітку приємну прохолоду, а під час цвітіння тішать ароматом. А ще дерева несуть в собі певну енергетику, і це було відомо ще нашим предкам. Якщо посадити біля хати певні дерева, то ви зробите ділянку не лише комфортною та естетичною для проживання, але й зможете захистити свою родину від бід, принести в сім’ю щастя та добробут.

Однак потрібно знати, які дерева можна садити біля будинку, а які – категорично заборонено. Адже існують рослини та чагарники, які мають позитивну енергетику, а є такі, що можуть принести розбрат у родину. Деякі прикмети наших предків можна пояснити з точки зору науки. Наприклад, певні дерева відрізняються потужною кореневою системою, а тому можуть просто пошкодити фундамент. Бувають також і отруйні чагарники, які не можна садити біля будинку, особливо, якщо в ньому живуть маленькі діти.

Які дерева можна садити біля будинку за прикметами наших предків

Які дерева можна садити біля будинку по прикметам / Фото: Pexels

  1. Вишня – вона невибаглива, потребує мінімуму догляду, красиво квітне весною, а потім дарує смачні плоди. А ще вишня в українській культурі вважається символом достатку та родючості. Наші предки вірили – якщо в період цвітіння вишні розвести під нею багаття, то це примножить багатство роду. А ось у Китаї вишня – символ удачі.
  2. Ялівець – наші предки вірили, що це дерево допомагає оберегти членів родини від наведення привороту та відвернути злі сили від будинку. Рекомендується садити ялівець перед будинком, а не на задньому дворі. А щоб прогнати з оселі негативну енергію, варто час від часу спалювати в приміщенні хвою цього дерева.
  3. Шипшина – в будь-який час року вона має гарний вигляд. Якщо ви хочете дізнатися, які дерева можна садити біля будинку, потрібно звернути увагу саме на цей декоративний елемент. Наші предки вважали, що дика троянда допоможе привернути кохання та зміцнити взаємини у сім’ї. Ця рослина має лише позитивну енергетику, приносячи стабільність в родинні зв’язки.
  4. Модрина – має дуже привабливий вигляд восени. Якщо ви постійно відчуваєте сумніви, занепокоєння чи страх, модрина, якщо її посадити біля будинку, допоможе впоратися з меланхолією та депресією. Це дерево також підходить тим, кому потрібно відновити душевні сили.
  5. Акація – це дерево позитивно вплине на продовження роду. Якщо посадити її біля хати, вона допоможе в лікуванні безпліддя у жінок та чоловіків. А ще вона покращує настрій та позбавляє стресу, особливо під час цвітіння, коли дарує неповторний аромат.

Про автора

admin administrator