Чи можна машиною доїхати до Таджикистану

Авторadmin

Чи можна машиною доїхати до Таджикистану

Зміст:

Як поїхати в Німеччину на власній машині

Хто більш вільний птах в небі або лев в савані? Як краще подорожувати на літаку або автомобілі? На обидва ці питання неможливо отримати однозначних відповідей. Все вирішує суб’єктивна думка.

Дістатися до Німеччини за кілька годин дозволить авіапереліт. Значно заощадити – автобус чи залізниця. Подорож на машині дасть можливість отримати максимум задоволення, вільно формуючи маршрут і відчуваючи подорож кожною клітиною свого організму.

Саме про поїздку до Німеччини на машині ми і присвятимо цю статтю, розповівши про підготовку до неї, можливих маршрутах і складнощі на шляху. Готові? Поїхали!

  • Прокладемо маршрут перед поїздкою до Німеччини
  • Плюси і мінуси подорожі на своєму авто
  • Які документи потрібні, щоб поїхати в Німеччину на машині?
    • Документи на авто
    • Документи для водія і пасажирів
    • Вимоги до водійського посвідчення
    • Підготовка транспортного засобу
    • Оплата доріг за кордоном
      • Польша
      • Німеччина
      • Коротко про гроші
      • Основні ПДР у ФРН
      • Їдемо через Польщу
      • Проїзд кордону Польща-Німеччина на авто
      • Україна – Німеччина

      Прокладемо маршрут перед поїздкою до Німеччини

      Перш ніж відправитися в будь-яку подорож, потрібно зрозуміти куди власне їдемо. Ми не будемо в цій статті розповідати про визначні пам’ятки – намітимо маршрути загальні, найбільш поширені, а кожен зможе легко адаптувати їх під потрібні параметри.

      Будемо розглядати поїздку на прикладі: Україна (Київ) – Польща – Німеччина.

      Плюси і мінуси подорожі на своєму авто

      Плюси і мінуси автоподорожі загальні для будь-якої поїздки в країни ЄС, і Німеччина тут не є винятком.

      До недоліків в першу чергу можна віднести:

      • Необхідність підвищеної уваги, так як керування транспортом здійснюється самостійно.
      • Можливість технічних несправностей, які доведеться усувати в дорозі.
      • Ймовірність штрафів на дорогах.
      • Втрата часу на кордон і т.д.

      При цьому і переваги незаперечні:

      • Свобода у формуванні маршруту.
      • Гнучкий графік відпочинку.
      • Можливість оперативної зміни цілей поїздки.
      • Відсутність незнайомих попутників.
      • Кращий огляд визначних пам’яток.

      Існує думка, що поїздка на машині в тривалу подорож може обійтися дорожче авіаперельоту, так як автомобіль може зламатися, і весь час відпустки мандрівник проведе за його ремонтом. Можливо, це і так, якщо мандрувати по деяким країнам Африки. При поїздці в Німеччину таких проблем бути не повинно – кількість сервісів і ремонтних майстерень в цій країні більш ніж достатньо.

      Якщо і трапиться неприємність з машиною, то поки її ремонтують мандрівники зможуть оглянути місцеві визначні пам’ятки, і в крайньому випадку відпочити в пристойному готелі, яких достатньо по всьому маршруту.

      Які документи потрібні, щоб поїхати в Німеччину на машині?

      Наступний підготовчий етап – зібрати документи. В цьому немає нічого складного, але підійти до процесу потрібно з максимальною відповідальністю.

      Брак одного з потрібних документів може призвести до штрафу та/або непропуску на кордоні, і як наслідок скасування подорожі.

      Документи на пасажирів і автотранспортний засіб збираємо окремо.

      Документи на авто

      Ми не перший раз звертаємося до теми автоподорожей, тому деякі необхідні документи вже розглядали у всіх подробицях.

      Необхідний список перерахуємо повністю:

      1. Техпаспорт (ПТС).
      2. Зелена карта (автостраховка).
      3. Довіреність.

      Якщо керування машиною відбувається за дорученням, то для подорожі має бути завірений документ, у якому однозначно вказана можливість вивезення за кордон.

      Документи для водія і пасажирів

      Кожен з пасажирів повинен володіти діючим закордонним паспортом з відкритою візою або правом безвізового в’їзду.

      Володарям безвізу або Шенгенських віз, що вже здійснювали закордонні поїздки у найближчі півроку, потрібно перевірити, яка кількість допустимих днів перебування залишилася.

      Крім цього, на кожного мандрівника повинні бути:

      • медстраховка;
      • бронь готелю;
      • достатня кількість коштів для проживання, харчування, зворотної дороги.

      Вимоги до водійського посвідчення

      Окремо стоять водійські права. Цей документ необхідний кожному, хто планує керувати автомобілем. Якого зразка повинно бути це посвідчення? Чи потрібно отримувати права міжнародного формату?

      У 1968 році ряд країн підписали так звану Віденську конвенцію, що регулює дорожній рух. І Німеччина, і Польща (через яку прокладено маршрут), і Україна – є учасниками цього документа. Згідно йому, країни взаємно визнають водійські посвідчення, видані в країнах-підписантах.

      Громадянам України для подорожі за кермом автотранспорту по Німеччині і Польщі достатньо наявних у них прав, отриманих на батьківщині і діючих на момент використання. Отримання інших документів не вимагається.

      Що ще потрібно знати перед поїздкою?

      Крім вищеописаного потрібно підготувати до дороги транспортний засіб і перевірити його справність, і інші потрібні речі.

      Частина з цих процесів обов’язкові, інші рекомендовані, однак наша порада – поставтеся до всього перерахованого як до необхідних кроків.

      Підготовка транспортного засобу

      Перетинати доведеться як мінімум дві границі, тому потрібно дотримуватися правила всіх держав, через які прокладено маршрут.

      Основні підготовчі заходи:

      • Справність транспорту. Це перш за все в інтересах самого мандрівника. І німці, і поляки із задоволенням займуться ремонтом вашого автомобіля в разі його поломки, але втрачені час і гроші навряд чи поліпшать настрій в дорозі.
      • Світлові прилади. Ставлення до непрацюючих фар досить суворе – можуть і не пропустити. Тому краще не просто перевірити справність приладів, але і взяти з собою запасні витратні матеріали.
      • Тонування. Досить болюче питання. Ставлення та рівень контролю різний, і випадки, коли мандрівник змушений здирати плівку на пропускному пункті, м’яко кажучи, не рідкість. Краще позбутися тонування заздалегідь, особливо якщо мова йде про передні вікна.
      • Наявність світловідбиваючого жилета. Це вимога обох країн, тому жилети повинні бути в машині на кожного пасажира. Ще один важливий момент – жилети повинні розташовуватися в салоні, а не багажнику.
      • Ремені безпеки. Німеччина безальтернативно вимагає, щоб всі в машині були пристебнуті. Авто повинно бути обладнане такою можливістю.
      • Гума. Вона повинна відповідати сезону, однак шипована заборонена.
      • Вогнегасник з чинним терміном придатності. Це вимога Польщі, але оскільки минути цю країну вдасться наряд чи, вогнегасник повинен бути.
      • Відколи, тріщини, замятини. Ставлення до цих недоліків досить трепетне. Із-за невеликої тріщини на склі авто можуть визнати несправним і не пропустити. Краще виправити недоліки.
      • Екологічний дозвіл. У ФРН існують ак звані «Зелені зони» (Umweltzone), в’їзд в які вимагає окремого дозволу. Коштує воно 5-15 євро, а от відсутність може привести до штрафу в 80 євро. Після покупки буде видана спеціальна наклейка на лобове скло.

      Ще одна порада, пов’язана з автомобілем, хай і не прямо, поновіть карти навігатора. Звичайно, можна буде використовувати і гугл-карти, але тоді ви будете залежати від інтернету.

      І ще – вимкніть функцію виявлення радарів ще до перетину кордону. В Європі це вважається правопорушенням і обкладається штрафом.

      Оплата доріг за кордоном

      Частина доріг може бути платною. Правила переміщення по таким шосе і їх вартість значно відрізняються.

      Польша

      На великих автобанах встановлена фіксована вартість проїзду. Приміром, Гданськ-Торунь (А1 – 29,90 зл.), Вашава-Свєцко (А2 – 78,90 зл.), Згожелець – Краків (А4 – 36,20 зл.). Але платними можуть бути й інші дороги або їх ділянки. В цьому випадку середня ціна коливається біля позначки в 0,20 зл. за км. Про платні дороги в польщі читайте тут.

      Німеччина

      У Німеччині підхід для легкового транспорту принципово інший. З одного боку, майже всі дороги ФРН безкоштовні, з іншого – всі платні. І це не жарт і не помилка. Вартість обслуговування доріг в Німеччині включена у вартість бензину.

      Але й тут є ряд складнощів:

      1. Існують винятки, наприклад, щоб проїхати на авто через тунель Warnowtunnel треба заплатити 3,10 – 4,80 євро (в залежності від сезону і розміру авто), тунель Herretunnel – 1,50-2,70 євро, панорамна дорога Roßfeldpanoramastraße – близько 8 євро за легковий автомобіль.
      2. Вже давно Німеччина намагається ввести додаткову плату за дороги і з легкового транспорту, в т. ч і з іноземців. Поки спроби не увінчалися успіхом, але все може змінитися в один момент. Цю інформацію потрібно перевірити безпосередньо перед поїздкою.

      Вантажні машини оплачують проїзд, причому недавно ця вартість була збільшена. Проте ми припускаємо, що серед наших читачів не так багато охочих подорожувати на вантажівці, тому не будемо уточнювати ці параметри.

      Коротко про гроші

      Про необхідну кількість коштів уже говорилося вище. Тут згадаємо про їх структуру. Мати гроші на карті звичайно дуже зручно, але до цих пір зустрічаються місця, де потрібна тільки готівка.

      До них відносяться не тільки дорожні мита та аналогічні платежі. Сюди ж можна віднести і дрібні побутові зручності, без яких не обійтися, наприклад, туалети на АЗС.

      Обов’язково візьміть з собою деяку кількість грошей кешем. І не забувайте, що в Німеччині в ходу євро, євро центи, в Польщі все ще використовується злоті і гроші. Мати під рукою краще обидві валюти.

      Нагадаємо, що ми вже писали де можна купити злоті.

      Основні ПДР у ФРН

      Правила можуть відрізнятися не тільки між країнами СНД та ЄС, але і всередині Євросоюзу у кожної країни є свої особливості. З приводу ПДР Польщі ми вже докладно говорили тут, тому зупинимося на ФРН.

      Німецькі правила можуть трохи відрізнятися залежно від федеральної землі, тому будемо говорити про усереднені параметри:

      • Перевищення швидкості: від 10-15 євро за перевищення на 10 км/год до 600-700 євро за > 70 км/год. Останнє може супроводжуватися позбавленням прав.
      • Їзда на червоне: від 90 євро (якщо пройшла 1 секунда) до 360 євро, у випадках нанесення матеріальних збитків.
      • Неправильна парковка: від 10 до 40 євро (якщо створена перешкода роботі машин спецслужб).
      • Керування в нетверезому стані – вилучення прав.

      Треба пояснити по швидкісному режиму. Як правило, в містах швидкість обмежена 50 км/год, за містом та на сільських дорогах – 100 км/ч. Автобани мають на увазі швидкість до 140 км/ч.

      При цьому обмеження можуть вводитися тимчасово, і тоді порушення вважатимуться від них, а швидкість в 500 метрах від перехрестя автоматично повинна бути знижена до 30 км/год.

      Як самостійно доїхати до ФРН? Перетин кордонів

      Будемо вважати, що всі попередні заходи успішно виконані. Вирушаємо в дорогу. Стартуємо з Києва.

      Їдемо через Польщу

      Далі польський кордон. Українці можуть перетнути її у пунктах:

      • Смільниця – Кросценко.
      • Рава-Руська – Гребенне.
      • Краківець – Корчова.
      • Устилуг – Зосін.
      • Шегині – Медика.
      • Ягодин – Дорогуськ.

      У перетину польського кордону на машині є свої правила і особливості, проте ми вже розглядали їх дуже докладно в цій статті, а всі пункти пропуску з веб-камерами їх огляду тут. Обов’язково ознайомтеся з матеріалом, перш ніж читати далі, тому що саме перетин кордону Польщі з Україною представляє найбільшу складність.

      Проїзд кордону Польща-Німеччина на авто

      І Польща, і Німеччина – країни ЄС та Шенгенської угоди. Стаціонарних пропускних пунктів між ними немає. Контроль може вводитися, як тимчасове явище. Перевірити іноземців відповідні органи мають право на будь-якій ділянці шляху, тому потрібно бути готовим до пред’явлення документів.

      Більш суворі правила при перетині кордону між РП та ФРН на автобусі. У більшості випадків транспорт зупиняється в кількох кілометрів від кордону, та здійснюється повна або часткова перевірка документів і багажу.

      Всі умовності позаду. Наш шлях – на Берлін! У хорошому сенсі.

      Скільки їхати до Німеччини на машині?

      У завершенні статті ще раз повернемося до планування. Подивимося на кілометраж наших трьох маршрутів, щоб можна було зорієнтуватися по цим параметрам і витрат палива.

      Україна – Німеччина

      Маршрут, нагадаємо, починається в Києві, а завершується в Берліні, але подивимося і ще на одну величину – відстань до німецького кордону.

      МаршрутВідстаньЧас в дорозі
      Київ – кордон ФРН (Франкфурт-на-Одрі)1 244 км13 – 14 годин
      Київ – Берлін1 337 км14 – 16 годин

      Звичайно, і маршрути і час – орієнтовні. Можливість пробок, ремонтних робіт і інших проблем можуть значно змінити ці величини. Але тепер ви маєте приблизне уявлення про те, що чекає попереду.

      Висновок

      Поїздка в Німеччину і цікава і повчальна. І в німецькій столиці, і в інших містах і регіонах багато визначних пам’яток. Головне, на наш погляд, добре підготуватися до подорожі, щоб в дорозі займатися тільки відпочинком, а не вирішувати несподівані проблеми. Приємного шляху!

      На машині з Києва до Берліна за один день (відео)

      Сподобалася стаття? Будь ласка, поділіться:

      Чи можна машиною доїхати до Таджикистану

      Обновлено: 22 февраля 2024

      Туристам въезд в Таджикистан разрешён

      Путешественникам въезд разрешён.

      Что с билетами?

      Есть прямое авиасообщение с Таджикистаном.

      Нужна ли виза?

      Между РФ и Таджикистаном подписано соглашение о безвизовом режиме при условии, что резиденты Российской Федерации будут находиться на территории Таджикистана не более 90 дней.

      Без регистрации в стране допускается находиться в течение 10 рабочих дней. Для более длительного нахождения в стране необходимо зарегистрироваться.

      Документы для въезда в Таджикистан

      Работают ли туристические объекты?

      Туристические объекты работают.

      Что с медицинским контролем?

      Отрицательный результат ПЦР-теста и сертификат о вакцинации не требуются.

      Чат путешественников, где можно задать вопрос про Таджикистан

      Контакты на экстренный случай

      Посольство РФ и в Республике Таджикистан: 992372359827, 992372357065, 992372350906, 992372362824, 992372362253, 992372352733.

      Консульский отдел Посольства: 992372352635, 992372362441.

      Телефон экстренной связи в случае ЧС: +992555551715.

      Генеральное консульство РФ в Ходженте: 992342264876.

      Телефон экстренной связи в случае ЧС: +992927707452.

      Внимание! Это сводка по официальным документам. Мы обновляем её каждый рабочий день, когда что-то меняется, но что-то может поменяться быстрее, а где-то сначала происходят изменения, а потом выходит официальный документ. Авиакомпании по своим внутренним регламентам могут менять требования в течение 3-4 рабочих дней, поэтому перед поездкой по не самым массовым направлениям дополнительно уточняйте у перевозчика, какие бумаги понадобятся.

      Нашли ошибку на странице? Официальные данные не совпадают с вашим реальным опытом? Пожалуйста, напишите на [email protected], это очень поможет.

Про автора

admin administrator