Чи можна пити багато абсенту

Авторadmin

Чи можна пити багато абсенту

Зміст:

Як правильно пити абсент?

Найпопулярніший напій у богемних колах. Ван Гог, Ернест Хемінгуей та інші визнані і невизнані генії очікували приходу музи за келихом абсенту. Тож, з чого роблять абсент і як його пити – розглянемо далі.

Що таке абсент?

Абсент – це міцний алкогольний напій зеленого кольору, який виготовляють шляхом додавання екстрактів трав і ефірних олій в очищений спирт. Довгий час вважалося, що своєю репутацією абсент зобов’язаний туйону – токсичній речовині, яка міститься в екстракті гіркого полину. Однак сучасні дослідження говорять про те, що ефект туйона як галюциногену був сильно перебільшений. Разом з ефірними оліями він просто перекриває смак спирту (міцність абсенту становить 55 – 65%, в окремих випадках – до 89%), що призводить до потужного сп’яніння.

Якого кольору буває абсент

Традиційний вигляд абсенту – алкоголь зеленого кольору: від салатового до глибокого смарагдового. У лінійці деяких виробників присутні і абсенти інших кольорів:

  • бурштинового – такий абсент в процесі виробництва проходить подвійне очищення і вважається елітним, його приємно пити, бо володіє м’яким смаком;
  • рубінового – насичений колір цього абсенту надає екстракт граната, такий абсент володіє незвичайним присмаком;
  • темно-коричневого – для приготування такого абсенту використовують не листя полину, як у класичній рецептурі, а коріння, до якого додають настій чорної акації. Для такого абсенту характерні солодкі нотки, тож пити краще з лаймом.

Абсент буває різного кольору

Хто придумав абсент?

Історія абсенту корінням сягає в ті давні часи, коли настоянки з полину вважалися дієвим лікарським засобом. Однак то були тільки попередники абсенту.

Версій винаходу власне абсенту кілька.

За однією з них, у 18 столітті він був створений сестрами Енріо, що дали йому назву «Bon Extrait d Absinthe». Вживання настоянки було начебто цілющим.

За іншою версією, в цей же час рецептура чарівного напою була розроблена П’єром Орлинером, який також застосовував її в медичних цілях. Є думка, що лікар просто використовував рецепт сестер Енріо. Однак саме йому вдалося популяризувати абсент, тому винахід асоціюють з його ім’ям.

Як пити абсент?

Способи вживання абсенту переслідують лише три основні цілі:

  • зниження міцності напою. Знаючи, скільки градусів в абсенті, ви розумієте, що випити його чистим зможе не кожен;
  • маскування гіркого смаку полину;
  • вивільнення ефірних олій.

Цікаво, що спирт виконує функцію консерванту, який утримує розчинені в напої ефірні олії (40 градусів для цього буде недостатньо). Таким чином, пити чистий абсент сенсу немає – напій буде міцним, а смак не розкриється повністю.

Однак абсент є прекрасним аперитивом, який підвищує апетит. Досвідчені дегустатори абсент охолоджують майже до нульової температури і випивають з вузьких чарочок залпом. Разова доза не перевищує 30 грамів.

Класичний французький спосіб вважається найбільш правильним.

У келих наливають 30 – 50 мл напою, на зверху встановлюють особливу перфоровану ложечку, на яку кладуть кубик цукру. На цукор ллють крижану воду до тих пір, поки напій не почне мутніти (зазвичай співвідношення абсенту і води складає 1 до 3 – 5).

Розведений спирт перестає утримувати ефірні олії, які утворюють з водою емульсію, випадають в осад і починають виділяти особливий аромат. Існує також науково непідтверджена версія, що таким чином вода активізує туйон.

Чеський спосіб (з підпалюванням) вважається даниною сучасній барній культурі і моді. Спосіб дуже видовищний.

У невелику чарку наливають абсент, зверху кладуть абсентну ложечку, а на неї – змочений в абсенті рафінад. Його підпалюють і чекають, поки він розплавиться, перетворившись в карамель, і крізь отвори в ложечці просочиться в абсент. Ложечку із залишками карамелізованого цукру опускають в чарку і перемішують вміст. Можна додати крижаної води – це пом’якшить смак.

Російський спосіб (з цукровим сиропом)

Попередньо розводять цукор з водою, додають його в абсент (пропорції – за смаком). Можна зробити навпаки і додати видовищності: підпалити чистий абсент, загасити і перелити в келих з сиропом.

«Дві склянки»

Знадобляться велика склянка і маленька чарка. Чарку ставлять в склянку і наповнюють її абсентом. Потім в неї повільно ллють воду: рідини перемішуються і перетікають в склянку. Коли в чарці залишається тільки вода, напій готовий до вживання.

Особливі способи (для професіоналів)

Особливе задоволення можна отримати, спостерігаючи за тим, як підносить абсент бармен. Існують особливо екстремальні, багаторівневі способи подачі, в яких посуд попередньо готують, абсент підпалюється, перетікає з одного келиха в інший і змішується з іншими напоями.

З чим п’ють абсент?

  • абсент зі спрайтом – одне з найвдаліших поєднань, також можна пити з колою, лимонадом;
  • з апельсиновим, ананасовим соками;
  • з часточкою лимона;
  • з тоніком;
  • з морозивом або фраппе;
  • в коктейлях (Хіросіма, Б-53).

Абсент – це аперитив, який подається перед початком трапези. Однак якщо ваше завдання – вразити гостей коктейлями на основі абсенту, поставте на стіл гіркий шоколад, цитрусові або морепродукти.

Міфи про абсент

  1. Існує міф про те, що абсент – скоріше наркотик, ніж алкоголь. Однак сучасні дослідження довели, що зміст туйону настільки незначний , що дія алкоголю настане набагато раніше, ніж інтоксикація.
  2. До початку 19 століття абсент набував все більшої популярності, і разом з тим у нього з’явилася величезна кількість супротивників. Виробники вин через втрату прибутку доклали максимум зусиль для того, щоб абсент був оголошений коренем усіх соціальних проблем і заборонений для розповсюдження.
  3. Поширена думка про те, що абсент необхідно подавати з палаючим шматочком цукру. Але це лише через те, що солодким традиційно маскують смак міцного алкоголю або тютюну, якогось особливого стосунку саме до цього напою звичай не має.

З початку 21 століття абсент відновлював свої права і на сьогодні повністю реабілітований. Наразі у Франції дозволене його виробництво, а популярність шириться в усьому світі.

Друзі! Підписуйтесь на нашу сторінку Фейсбук і будьте завжди в курсі останніх новин.

Абсент: як пити в домашніх умовах, чим закушувати? Чи можна пити абсент чистим

Абсент у перекладі з давньогрецької означає «полин гіркий». У наш час так називається спиртний напій, що має широке поширення, в якому міститься 70%, 75% або 86% алкоголю. Основа абсенту – екстракт рослини полину, що має у своїх ефірних оліях у великій концентрації речовина, що називається туйон.

Туйон є субстанцією, що містить у собі галюциноген, який разом із алкоголем, які у абсенті, найчастіше призводить до агресивному поведінці людини. Ефект від впливу цієї речовини не найкраще характеризує абсент у порівнянні з іншими напоями, проте його любителі стверджують, що все залежить від самої людини та кількості випитої. Також вони наполягають, що потрібно розуміти, як правильно пити абсент.

Класичний спосіб

Міцний напій потребує шанобливого ставлення до себе. Незвичайний гіркий смак може не сподобатися за першого знайомства. Як правильно пити абсент?

Класичний спосіб подачі напою передбачає наявність спеціальної ложки цукру з отворами. Іноді використовують пристосування «фонтан», яке схоже на графин із кількома краниками. Через отвори можна заповнювати відразу кілька ємностей абсентом. Такий пристрій є зручним у тому випадку, якщо напій розливається для великої компанії. Вартість графину така висока, що можна обійтися і без нього.

Читати далі: Як пити настоянку прополісу на спирту для підняття імунітету інструкція

Для класичного варіанта вживання абсенту знадобиться шматочок пресованого цукру та крижана вода. Абсент (30 мл) наливають у чарку. Зверху на неї кладуть ложечку з отворами та цукор. Зверху на рафінад тонким струменем ллють крижану воду. Вважається, що цукор дозволяє трохи нейтралізувати гіркоту.

склад

Крім полину, в абсенті міститься багато різних трав та квіток, наприклад, такі як аніс, дягіль, коріандр, меліса, м’ята, петрушка, два види полину, фенхель, ромашка та інші.

Зазвичай абсент буває зеленого, смарагдового кольору, проте є напої, що мають синій, жовтий, червоний, коричневий і навіть чорний кольори. Зелений відтінок абсенту обумовлений тим, що у складі міститься хлорофіл, проте він розпадається на світлі.

Через смарагдовий колор абсент у народі отримав назви «зелена відьма», а також «зелена фея». Для того, щоб напій довше зберігав свої смакові якості, ефект від вживання та колір, він розливається по непрозорих пляшках.

Корисна інформація

Галюцинації від абсенту – правда чи міф?

Галлюциногенний ефект настоянки обумовлений речовиною туйон. Доведеться розчарувати шанувальників галюцинацій. Напій заводського розливу містить мало цього токсину. Задля галюцинацій абсент доведеться робити самостійно.

Відомі марки

Чехія пропонує два варіанти: RedAbsinthe і KingofSpirits. Італійці постачають XentaAbsenta. Кожен із напоїв якісний, ексклюзивний та дорогий.

Кольори настойки

У магазинах продається абсент синього, жовтого, червоного чи чорного кольору. Зустрічаються прозорі настоянки. Нагод для обурення немає. Якщо настойка не зелена, це підробка.

Різновиди

Абсент класифікується за різними критеріями, і єдиної думки, яка саме є стандартом, не існує, також немає повної згоди в тому, як правильно пити абсент. Якщо класифікувати натуральний абсент за кольором, можна говорити про зеленому і жовтому кольорах, мають різні відтінки.

Зелений абсент. Це класичний абсент, з натуральним кольором, що має ряд відтінків: від світло-зеленого до насиченого смарагдового тону. Практично всі виробники абсенту випускають напій зеленого кольору, але в даний час багато хто воліє використовувати харчові барвники. Пов’язано це з тим, що натуральний колір, отриманий за допомогою хлорофілу, поступово зникає через вплив світла.

Жовтий абсент. Цей напій має яскравий янтарний колір. Найчастіше це досягається за допомогою харчових барвників, проте він може бути ознакою натуральності абсенту. Справа в тому, що натуральний барвник хлорофіл також може змінювати свій колір на жовтий через деякий час – це явище називають “старіння абсенту”.

Чим закушувати абсент

Як неодноразово зазначалося вище, абсент — це класичний аперитив

. Подається він перед обідом чи вечерею і, відповідно, не закушується.

Але якщо ви вирішили подати розведений абсент або коктейль з абсентом не як аперитив, а як основний напій, можна додати закуску: скибочки лимона, апельсина або мандарину, а також гіркий. Непогано поєднуються з абсентом морепродукти.

Абсент це спиртний напій, що містить близько 87% алкоголю. Його історія налічує понад двісті років. Про те, як п’ють абсент, написано багато статей. Це ціла культура. Склад абсенту:

  • (Основний і найголовніший інгредієнт).
  • Аніс.
  • Фенхель.
  • М’ята.
  • Меліса.
  • Лакриця.
  • Дягіль.
  • Коріандр.
  • Вероніка.
  • Ромашка.
  • Петрушка.

Абсент найчастіше має, але також він може бути прозорим, синім, коричневим, червоним і чорним. Він каламутніє, якщо його розбавити водою, тому що ефірні олії, що виділяються полином при розведенні міцного алкогольного напою, утворюють емульсію.
Як п’ють абсент

Абсент п’ють як аперитив, а також після вечері. Подають його і на фуршетах, і як частування для друзів, які прийшли до вас у гості. Як аперитив абсент вживають в чистому вигляді (не більше 30 грам на одну людину), попередньо охолодивши. А щоб розбавити напій, підходить солодка мінеральна вода, тоніки (співвідношення одна частина абсенту на три частини води). Але вони змінюють прозорість абсенту, роблячи його каламутним, тому є й оригінальніші варіанти.

Вживання абсенту. Способи

  • Налити в скляну склянку трохи абсенту “на око”. Підпалити та почекати, поки догорить. Задмухати і пити відразу, залпом, не закушуючи.
  • Налити половину келиха абсенту, поставити край ємності ложку. На неї покласти кубик цукру. Долити в келих через ложку з|із| рафінадом крижаної води. Пити, не поспішаючи.
  • Наливається 1/3 склянки віскі. Ще одну третину становить абсент. Решта — кагор. (Перед тим як долити абсент у віскі, його підпалюють і потім додають).
  • Береться Його змішують із п’ятдесятьма гр. горілки. Доливають абсент. Потім усе це збовтується і п’ється охолодженим.
  • Наливають половину склянки коньяку та стільки ж абсенту. Додають ложку та п’ють залпом.
  • Лід та яблучний сироп заливаються горілкою, все збовтується. П’ють окремо. Спочатку роблять ковток абсенту, потім – яблучного сиропу з горілкою та льодом, потім закушують лимоном.
  • Наливаємо повну склянку абсенту. Підпалюємо його та збираємо пари іншою ємністю. Після того, як це зроблено, починаємо пити абсент. При цьому чергуємо глотки та вдихи пари.

Абсент із соком і не тільки

1. Налити дві третини склянки абсенту та підпалити. Взяти шматочок цукру. Покласти його на чайну ложку і потримати її над напоєм, що горить. Дочекатися, коли цукор розплавиться, і отриману карамель додати абсент. Після долити апельсинового соку.

2. Потрібно змішати мартіні з горілкою, а в іншій склянці – медовуху з абсентом. Пити маленькими ковтками, чергуючи між собою.

3. Наливається дві третини склянки березового соку, доливається абсент, який попередньо підпалили. Пити повільно, не поспішаючи.

Як п’ють абсент із цитрусовими

Абсент чудово поєднується за смаком з лимоном, апельсином, лаймом та іншими цитрусовими. Беремо одну часточку, наприклад, апельсина. Чистимо від плівки та посипаємо цукром, корицею. Потім кладемо на ложку. Окремо в келих наливаємо та підпалюємо одну частину абсенту. Над полум’ям тримаємо ложку з часточкою, іншим приладом давимо на апельсин, щоб видавити з нього сік. Злегка остудити і, вставивши соломинку, подаємо гостям або вживаємо самі.

Як п’ють абсент: посуд та аксесуари

Абсент п’ють із звичайних чарок або склянок. В ідеалі посуд повинен мати краї, що розширюються догори. При підпалюванні напою враховуйте товщину стінок склянки та температуру. Краще перед процесом обполіскувати посуд гарячою водою, щоб уникнути його псування. Крім того, хочеться відзначити, що в комплекті з пляшкою абсенту часто йде спеціальна «абсентна ложка», яку ви використовуватимете при коктейльних варіаціях замість чайної. Цей аксесуар – показник якості марки, що випускає цей продукт.

Незвичайні види

Як говорилося раніше, існує кілька різновидів абсенту – як класичних, так і зовсім незвичайних та екстравагантних. До останніх можна зарахувати червоний абсент.

Цей напій має такий незвичайний для абсенту колір завдяки тому, що при його виготовленні використовується гранат, який і надає йому вишуканості відтінку рубіну та пікантності післясмаку, особливо яскравого та насиченого, якщо розуміти, як правильно пити абсент. Проте нині більшість виробників використовує харчові барвники, що, своєю чергою, позначається смак напою.

Чорний абсент, напевно, є незвичайним з усіх видів. Його головна особливість полягає в тому, що виготовляється він не з суцвіть або листя полину, а з її коріння. Свій колір цей абсент одержує від настою чорної акації, яка називається “катеху”. Вона ж додає у букет напою солодкі ягідні тони. У наш час багато виробників абсенту замінюють «катеху» на дешеві харчові барвники, які змінюють смак не на краще.

Кришталевий чеський

Перший. Через шматочок цукру на встановленій на краях келиху абсентній ложці пропустити великими краплями одну частину абсенту. Підпалити цукор і накапати карамель, що вийшла, в абсент. Потім розбавити трьома частинами води. Цей, найбільш відомий, спосіб небезпечний тим, що абсент у склянці може легко спалахнути, і вимагає обережності.

Другий. Полягає в тому, що на нагріту ложку з отворами, яку тримають над келихом, кладеться шматок цукру. На ложку ллється Абсент. Таким чином, Абсент поєднується з цукром і виходить така собі подібність сиропу. Цей спосіб викликає сумніви практичності, адже щоб добитися подібного ефекту, ложка постійно повинна бути нагріта.

Чеський метод розпиття абсенту.

Один із класичних і найпростіших способів. Налийте в скляну склянку з товстими стінками трохи абсенту на око. Підпаліть і почекайте, поки прогорить. Задуйте і одразу пийте залпом, не закушуючи і не запиваючи.

Різновиди міцності абсенту

На даний момент колір абсенту, незалежно від того, це класичний зелений або унікальний чорний тон, не може бути гарантією якості напою та його натуральності. Тому деякі поціновувачі напою стверджують, що правильніше його класифікувати за міцністю. Також необхідно звернути увагу на те, як правильно пити абсент різної міцності, щоб отримати максимальний позитивний ефект і не завдати шкоди організму.

Чеські, французькі та іспанські виробники сортів абсенту з екстрактом полину, але невисоким вмістом туйону (іноді і без нього) найчастіше випускають напій, який має міцність від 55 до 65% алкоголю.

Деякі виробники Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Чехії та Швейцарії виготовляють екстремально міцний абсент від 70 до 85% алкоголю. Напій, створений за класичною технологією, відноситься до екстремально міцного вигляду.

Про склад абсенту

Міцність абсенту може змінюватись від 55% до 85%. Головний компонент абсенту – туйон, що виділяється з ефірних олій екстракту гіркого полину. Саме цей компонент виділяє абсент серед інших алкогольних напоїв.

Зазвичай абсент буває зеленого смарагдового відтінку. Але цей напій може мати і синій, і жовтий колір, а також червоний, коричневий або чорний. Буває прозорий абсент. Смарагдовий відтінок абсент отримав завдяки хлорофілу, що розкладається за денного світла. Тому абсент розливають у пляшки із непрозорого скла. Ймовірно, саме кольором напою обумовлена ​​його слава як «зелена відьма чи фея». Напій має характерний анісовий аромат і гіркуватий полиновий післясмак.

Абсент неможливо розбавити, оскільки він відразу стане каламутним. Існує думка, що при споживанні абсенту можуть виникнути галюцинації та порушення свідомості, але це лише науково непідтверджене припущення. Хоча, при зловживанні будь-якими спиртними напоями очікується непередбачуваних результатів.

Різновиди концентрації абсенту

Абсент часто класифікують по туйону, що міститься в ньому, який, як відомо, має галюциногенний характер. Існують чеські та швейцарські абсенти з великим вмістом туйону, в яких його частка коливається між 25 та 100 мг на літр напою.

Багато італійських та іспанських виробників абсенту випускають напій, в якому вміст туйону невеликий і коливається від 1,5 до 10 мг на літр.

У Франції та Швейцарії виробляють напій, у якому відсутній туйон. Найчастіше це настоянки, які по суті імітують смак абсенту, проте деякі класифікують їх як абсент. Ці настоянки переважно використовуються виготовлення коктейлів, й у чистому вигляді пити їх рекомендується.

Історія напою

За однією з найпоширеніших версій абсент з’явився наприкінці XVIII століття в Швейцарії. Його творцями вважаються сестри Енріо, які виготовляли лікарські зілля та займалися їх реалізацією. Одного разу у них вийшла полиново-анісова настоянка, яку вони назвали Bon Extrait d’Absinthe і почали продавати через доктора П’єра Ординера.

Дехто вважає, що він сам вигадав ці ліки, проте це вже було не так важливо після того, як підприємець Анрі Дюб’є купив раніше секретний рецепт абсенту і в 1798 налагодив його масове виробництво.

Вже 1805 року Дюб’є відкрив виготовлення напою. Настоянку під цим брендом можна придбати і зараз, якщо добре пошукати.

Згодом у ХІХ столітті абсент пережив усі стадії свого поширення — від раптової появи до вірусної популярності як у суспільстві буржуа і богеми, так і серед простих робітників.

Картина Віктора Оліва «Асент, що п’є». Фото by Wikipedia.org

Через нездоровий інтерес і сплеск алкоголізму, цирозів печінки та інших недуг, викликаних надмірним вживанням напою, в 1910 абсент заборонили в Швейцарії, в 1912 – в Америці, а в 1915 і у Франції. Однак згодом заборони зняли, і люди знову змогли задовольнитись зеленим еліксиром.

Читати далі: Які вітаміни пити при вагітності в 1 триместрі

Як правильно пити абсент у домашніх умовах

Культура вживання існує практично у всіх алкогольних напоїв, також є і в абсенту. Цей напій вимагає вкрай уважного до нього ставлення та правильного розрахунку дозування, щоб отримати максимум приємних відчуттів та не завдати шкоди своєму здоров’ю.

Високий вміст алкоголю — не єдина причина, яка потребує обережності, треба бути акуратним і з туйоном, який міститься в абсенті. Недарма цей напій називають подвійно: якщо дотримуватися всіх правил, то це «зелена фея», а якщо ж перевищити дозу, він перетвориться на «зелену відьму».

Існує кілька методів виготовлення абсенту, але вони спрямовані на те, щоб зменшити гіркий присмак напою, а також його міцність. Є способи, які акцентують увагу не лише на смаку, а й на видовищності приготування абсенту.

Класичний метод вживання

Існує кілька думок про те, як правильно пити зелений абсент. Вважається, що до класичного напою найбільше підходить французький (класичний) метод вживання абсенту. Робиться це так: на краї келиха з напоєм кладуть спеціальну ложку для абсенту, в якій є особливі отвори. На те місце, де знаходяться отвори, кладуть один кубик цукру-рафінаду, потім на цей цукор починають лити крижану воду, яка, підсолоджена, потрапляє в келих.

Вода і цукор вступають у реакцію з абсентом, і починається виділення ефірних олій, через які напій набуває каламутності. Також вважається, що вода з цукром збільшує силу впливу галюциногенного туйону, що міститься в напої, проте наукового підтвердження цьому немає. Абсент розбавляють водою пропорції один до п’яти.

Традиційні рецепти пиття абсенту

Якщо хочете відчути справжні відчуття від «диявольського зілля» знайдіть напій, створений на хорошому спирті на основі оригінального рецепту. Культура пиття настоянки породила багато рецептів приготування та ритуалів. Вживання абсенту, як коньяку чи бейлізу, має особливості. Я поділюся кількома традиційними рецептами.

  1. Чеський рецепт. На краї келиха поставити спеціальну ложку, зверху на неї покласти шматок рафінаду. Половину абсенту пропустити великими краплями через цукор. Підпалити. При горінні цукру утворюється карамель, яка повинна стекти в чарку через отвір у ложці. По завершенні процесу розбавити напій водою в пропорції 1 до 3.
  2. Французький рецепт. У чарку налити абсент. На краї посуду поставити ложку та покласти на неї рафінад. Через нього вилити в стопку три частини холодної води. Вона розчинить цукор і розбавить холодним сиропом, який пом’якшить гіркоту.
  3. Український рецепт. Цей спосіб приготування напою нагадує метод розпивання лікеру Самбука. Вийде «диявольське зілля» з парами. У коньячний келих налити трохи абсенту та покласти боком на посуд для віскі. Підпалити та обертати келих. Вилити в склянку для віскі і накрити коньячним келихом, щоб вогонь згас. Келих зняти і, не перевертаючи, закрити знизу серветкою. Випити та вдихнути випари через трубочку.
  4. Цитрусовий рецепт. Використовувати в приготуванні напою цитрусові не прийнято, але ця рецептура заслуговує на увагу. Цукор змішати з корицею і обваляти в суміші, що вийшла, часточку апельсина з шкіркою. У товстостінній склянці підпалити абсент і потримати над вогнем часточку, використовуючи щипці. Сік разом з цукром, що кристалізується, стіче в склянку. Трохи остудити та випити.

Будьте обережні, коли підпалюєте напій. Не забувайте про здоров’я, пийте невеликими дозами.

Відео рецепт приготування домашнього абсенту на полину

Чистий та вогненний метод

Розглянемо ще один спосіб, як правильно пити абсент у домашніх умовах. Цей напій вживають у чистому, нерозбавленому вигляді, однак разову дозу рекомендують обмежувати кількістю в районі 30 мл. Абсент охолоджують, практично наближаючи до нульової температури, і він стає густим за консистенцією, потім наливають у вузькі чарки та п’ють. Варто зазначити, що рекомендується обмежуватися одноразовим вживанням абсенту у чистому вигляді за вечір. Щоб уникнути негативних наслідків, краще перейти на коктейлі за його змістом.

Часто можна почути питання: “Як правильно пити абсент і чим закушувати?” Чистий абсент є аперитивом, і його не закушують, проте якщо він міститься в коктейлі, його можна закусувати шоколадом і фруктами.

Щоб спробувати абсент, приготовлений вогненним (чеським) методом, необхідно зробити таке: келих на одну чверть наповнюють чистим абсентом. Потім змочують в абсенті один кубик цукру-рафінаду. На краї келиха поміщають ложку, спеціально призначену для абсенту, що має отвори, і кладуть на неї змочений кубик цукру в напої. Після чого цукор підпалюється, і дають прогоріти близько однієї хвилини.

Цукор починає плавитися, його гарячі рідкі краплі падають на дно келиха і роблять смак напою м’якшим і приємнішим. Потім у келих додається трохи крижаної води і абсент готовий до вживання.

Таїнство приготування абсенту та його споживання

За однією з найпоширеніших версій абсент з’явився наприкінці XVIII століття в Швейцарії. Його творцями вважаються сестри Енріо, які виготовляли лікарські зілля та займалися їх реалізацією. Одного разу у них вийшла полиново-анісова настоянка, яку вони назвали Bon Extrait d’Absinthe і почали продавати через доктора П’єра Ординера.

Дехто вважає, що він сам вигадав ці ліки, проте це вже було не так важливо після того, як підприємець Анрі Дюб’є купив раніше секретний рецепт абсенту і в 1798 налагодив його масове виробництво.

Вже 1805 року Дюб’є відкрив виготовлення напою. Настоянку під цим брендом можна придбати і зараз, якщо добре пошукати.

Згодом у ХІХ столітті абсент пережив усі стадії свого поширення — від раптової появи до вірусної популярності як у суспільстві буржуа і богеми, так і серед простих робітників.

Картина Віктора Оліва «Асент, що п’є». Фото by Wikipedia.org

Через нездоровий інтерес і сплеск алкоголізму, цирозів печінки та інших недуг, викликаних надмірним вживанням напою, в 1910 абсент заборонили в Швейцарії, в 1912 – в Америці, а в 1915 і у Франції. Однак згодом заборони зняли, і люди знову змогли задовольнитись зеленим еліксиром.

Оскільки ти добре знаєш про шкоду надмірного вживання алкоголю, ми готові поділитися з тобою правилами дегустування абсенту. Не варто дивуватися формулюванню, адже це далеко не той напій, яким можна заливатись літрами. Звісно, ​​його можна пити залпом, але 70 градусів у консистенції абсенту радять робити це акуратно.

Французький спосіб

Французький спосіб розпивання абсенту є класичним. Багато хто навіть вважає, що це єдиний правильний метод його вживання, тому ми не могли не розповісти про нього першим.

Ось такий алгоритм нам пропонують французи:

  • налий 30-50 мл абсенту в келих;
  • поклади зверху келиха спеціальну ложку для абсенту (з отворами), а на неї кубик цукру (можна очеретяного);
  • налий через цукор холодної води, поки абсент не почне каламутніти (на одну частину напою три частини води);
  • пробуй.

Приблизно так само шотландці звикли пити віскі, розбавляючи його водою. Вважається, що так смак напою розкривається повніше.

Тепер, коли ти знаєш основні способи вживання абсенту, час розповісти тобі, з чим можна пити цей міцний напій.

Як відомо, абсент вважається класичним аперитивом, тому найкраще пити його перед їжею, що покращить твій апетит (по 30 мл). Однак якщо напій подається в розведеному вигляді або як основний коктейль, з ним добре поєднуються цитруси, виноград, яблука і навіть шоколад. Крім того, абсент непогано доповнює морепродукти.

Якщо ви хочете спробувати абсент, що дійсно стоїть, потрібно з усією відповідальністю підійти до вибору даного напою. Вибрати якісний напій не так просто, як здається на перший погляд. Вся річ у тому, що різні виробники застосовують різну техніку та варіацію складу абсенту.

Як правильно вибрати якісний абсент:

  • Концентрація туйону в абсенті. Згідно з міжнародними нормами, концентрація туйону в абсенті може змінюватись від самого незначного показника до 35 мг/кг. Загальновідомі правила свідчать, що у абсенті з 25% вмістом спирту порція туйону має бути трохи більше 10 мг/кг. Виходячи з цього показника визначайте для себе міцність напою та концентрацію діючої речовини.
  • Наступний показник – ступінь помутніння. Звісно, ​​при первинній купівлі абсенту ви зможете відстежити цей параметр. Проте, вдома перевірити не так вже й складно. Достатньо налити трохи абсенту в прозору склянку і додати до неї невелику кількість холодної води. Помутніший має відбуватися поступово, в жодному разі не різко. Мутність – ознака правильного складного складу.
  • Лише натуральні складові. У складі напою не повинно бути жодних штучних домішок (ароматизаторів, барвників та ін.). В абсенті можуть бути лише трави та їх екстракти, а також алкоголь.
  • Абсент не обов’язково має бути зелено-смарагдового кольору. Як вже було описано вище, колір допустимо найрізноманітніший. Особливо цінний вітраж абсент жовтого кольору. Якщо вам попалася така пляшка, вживати напій можна лише після консультації з фахівцем, щоб він визначив придатність спирту.
  • Міцність напою має бути в межах 45-68%. Звичайно, можна знайти абсент із вмістом спирту 86%. Однак «градус» переб’є тонкий смак пиття і, можливо, звалить вас з ніг.

Абсент можна пити як у чистому вигляді, так і розведеним. При цьому другий варіант менш «травматичний» і більш поширений. На сьогоднішній день вироблена ціла культура пиття абсенту, яка змінюється залежно від національних особливостей. Наприклад, чехи п’ють абсент попередньо підпалюючи його, французи – з цукром та товченим льодом, українці – з цукровим сиропом. Докладніше про кожен варіант споживання абсенту читайте нижче.

Абсент п’ють чистим виключно досвідчені абсентьє. Такий напій є класичним аперитивом, який наливають у вузькі чарки. Як правильно пити абсент у чистому вигляді читайте нижче.

  1. Охолодіть абсент до температури 0 градусів.
  2. Чарку покладіть у морозилку і не виймайте доти, доки на ній не утворюється іній.
  3. Налийте в крижану чарку 30 г абсенту.
  4. Випийте напій одним ковтком.

Чи можна пити перед загальним аналізом крові

Для чистого абсенту не рекомендовано перевищення дозування 30 грам.

Підпалений абсент – це найпопулярніший спосіб споживання даного напою. Цей метод називається «христальний чеський».

  1. У скляну склянку з товстими стінками налийте частину абсенту.
  2. Підпаліть вміст склянки.
  3. Зачекайте, поки абсент прогорить.
  4. Задуйте вогонь.
  5. Випийте абсент залпом.
  6. Не закушуйте та не запивайте.

У України відомий ще один спосіб пиття підпаленого абсенту. Саме такий варіант найчастіше можна зустріти у барах, де подають цей напій.

  1. У коньячний келих налити трохи абсенту.
  2. Келих із абсентом покласти боком на склянку для віскі.
  3. Підпалити абсент та обертати його.
  4. Абсент, що горить, перелити в склянку для віскі і накрити коньячним келихом.
  5. Келих зняти і, не перевертаючи, закрити знизу серветкою.
  6. Випити абсент.
  7. Вдихнути через трубочку алкогольні пари з коньячного келиха.

Абсент найчастіше п’ють із цукром. Вважається, що цукор пом’якшує смак напою та посилює його дію. Існує кілька методів пиття абсенту із цукром.

  1. Зверху на келих із абсентом помістіть ложечку з отворами.
  2. На ложечку покладіть шматочок рафінованого цукру.
  3. У пропорції 5:1 тонким струмком влийте в абсент крижану воду так, щоб вода потрапляла на рафінад, розчиняючи його.
  4. Заберіть ложку та насолоджуйтесь напоєм.
  1. Частину склянки заповніть абсентом.
  2. Змочіть шматочок цукру в абсенті.
  3. На склянку помістіть ложку з отворами.
  4. Підпаліть цукор.
  5. Дайте цукру прогоріти протягом хвилини.
  6. Через хвилину ложку із цукром помістіть у склянку.
  7. Розмішайте вміст склянки.
  8. Додати трохи товченого льоду.
  9. Випийте напій залпом.
  1. Приготуйте цукровий сироп. Для цього змішайте цукор із водою у пропорції 1:2.
  2. Частину склянки заповніть абсентом.
  3. Влийте у склянку цукровий сироп.
  4. Випийте напій залпом.

Так-так, ви не помилилися саме з молоком. Цей варіант пиття популярний у країнах західної Європи. Молоко можна використовувати найрізноманітніше: коров’яче, овече, козяче та ін. А називається даний спосіб пиття абсенту «Веселий молочник».

  1. Підготуйте абсент, молоко та віскі в рівних частках.
  2. Змішайте усі інгредієнти в одній склянці до однорідності.
  3. Пийте напій повільно потягуючи.

Щоб розбавити міцність напою, можна використовувати колу. Звичайно, смак оригінального пиття буде практично невиразний. Однак, як варіант, таке вживання абсенту цілком допустиме.

  1. Охолодіть абсент та колу.
  2. Змішайте абсент із колою. Пропорції підбирайте виходячи з власних міркувань.
  3. За бажанням, додайте кілька кубиків льоду.
  4. Пийте напій невеликими ковтками.

Колу можна замінити соком. Цей варіант також вважається цілком допустимим. Однак потрібно враховувати особливості напою, щоб правильно підібрати сік.

З яким соком пити абсент:

  • з ананасовою;
  • з лимонним;
  • з апельсиновим;
  • з яблучним;
  • з журавлинним.

У сучасній алкогольній культурі відомо чимало коктейлів, до складу яких входить абсент. Приготувати їх можна у домашніх умовах. Однак, потрібна практика та вмілі руки.

“Струс мозку” – це популярний шот. Для його приготування потрібно використовувати барменську ложку, щоб вийшла симпатична композиція у кілька шарів. У коктейлі використовується три види алкоголю, а тому вже після першої порції можна відчути як випивка розливається по тілу.

  • ром – 20 мл;
  • горілка – 20 мл;
  • абсент – 20 мл;
  • лимонний сік – 30 мл;
  • кола – 30 мл;
  • кориця – на кінчику ножа.

Як готувати та пити коктейль:

  1. У чарку для шотів налити шарами ром, горілку та абсент.
  2. Додати колу та сік, вливаючи інгредієнти з різних боків чарки.
  3. Підпалити напій.
  4. У полум’я кинути корицю.
  5. Пити коктейль через трубочку не гасить вогонь.

Це лонговий коктейль. Пити його одне насолоду. Коктейль має приємний вершковий смак з ноткою хитромудрих трав і ледь вловимою гіркотою. Приготувати Галюциногенне морозиво в домашніх умовах дуже просто.

  • абсент – 40 м;
  • сік апельсина – 200 мл;
  • морозиво – 50 гр.

Етапи приготування коктейлю:

  1. Абсент, морозиво та апельсиновий сік помістити в миску блендера.
  2. Перебити вміст чаші до однорідності.
  3. Перелити коктейль у склянку.
  4. Додати в коктейль товчений лід.
  5. Пити «Галюциногенне морозиво» дрібними ковтками через трубочку.

Пропонуємо ознайомитись Опис сорту винограду Велес, характеристики та особливості вирощування

“Екватор” – воістину пекучий і пікантний коктейль. При цьому міцності смаку надає не тільки алкоголь у складі напою, а й важливий інгредієнт – соус «Табаско». Для приготування коктейлю знадобиться барменська ложка.

  • лікер Тріп Сік – 20 мл;
  • соус “Табаско” – 5 мл;
  • біла текіла – 20 мл;
  • абсент – 20 мл.

Процедура приготування коктейлю:

  1. У чарку шарами налити лікер та текілу.
  2. Акуратно додати до коктейлю соус «Табаско». При правильному вступі він пройде через текілу і зупиниться перед лікером.
  3. Останнім шаром додати абсент в напій.
  4. Пити «Екватор» через трубочку без запалювання, починаючи з верхнього шару.

Метод із парами

Розглянемо, як правильно пити абсент із парами. Цей метод також відомий під назвою «дві склянки». Для приготування абсенту за цим методом знадобиться келих та чарка. Невелику чарку (до 30 мл) наповнюють абсентом, потім її поміщають усередину келиха. У сам келих починають повільно наливати холодну воду. Після того як вода в келиху змішується з абсентом у чарці, напій, що знаходиться всередині келиха, готовий до вживання.

Одним із найпопулярніших методів приготування абсенту є «барменський», наприклад, він використовується для приготування коктейлю «Дихання диявола».

Правильно вибираємо напій

Люди, які вперше вирішили скуштувати абсента, повинні знати, як правильно вибрати алкогольну продукцію. На жаль, недобросовісна конкуренція процвітає і подекуди під виглядом справжнього «зілля відьми» вам можуть запропонувати звичайну спиртову настоянку, розбавлену барвниками.

Перш ніж ви дізнаєтеся, як правильно пити абсент, вивчіть основні аспекти вибору напою, що описується:

  • Справжній абсент реалізують у затемнених пляшках, оскільки напій містить хлорофіл. У світлих ємностях зберігати напій не можна.
  • Уважно вивчайте склад компонентів. Готують абсент на основі полинового екстракту, а щоб звести до мінімуму можливість розвитку галюцинацій, при виробництві усувають одну речовину – туйон.
  • Перевірити якість вибраного міцного напою просто – налийте трохи абсенту в чарку та додайте води. Якщо напій справжній, він моментально потемніє.

Як правильно пити абсент, приготовлений таким методом?

Для приготування абсенту необхідно мати коньячний келих, склянку з-під віскі та трубочку із серветкою. У коньячний келих наливається напій, трохи більше 50 мл, і підпалюється. Сам келих нахиляють під кутом в 45-65 ° і обертають його власною осі. Через півхвилини абсент, який продовжує горіти, переливають у склянку для віскі та накривають її коньячним келихом.

Пари абсенту зі склянки для віскі піднімаються та концентруються в коньячному келиху. Після чого останній, з парами абсенту, у такому ж перевернутому вигляді поміщають на серветку із соломинкою. Робиться це таким чином, щоб один кінець соломинки знаходився всередині перекинутого коньячного келиха. Готовий абсент, що у склянці для віскі, випивається, потім через трубочку починають вдихати пари, які збереглися в коньячному келиху.

Це найвідоміші та найпопулярніші методи вживання унікального напою. Тепер вам відомо, як правильно пити абсент удома, а головне, як правильно його приготувати. І все-таки рекомендується довірити приготування абсенту та коктейлів із його вмістом (особливо з використанням вогню) професіоналам. Вони знають правильне дозування цього підступного напою і дозволять вам отримати задоволення від нього, не ризикуючи своє здоров’я.

За порадою Хемінгуея

Абсент без проблем комбінується з алкоголем, варіацій такого роду існує безліч. Один із них — коктейль “Гарний”.

Нам знадобиться 50-грамовий стос, в якому ми змішуємо абсент і гренадин (9 до 1). Підпалюємо та занурюємо стос у 300-грамову склянку з шампанським. Дочекавшись, коли рідина у склянці забарвиться у колір баклажану, перемішуємо вміст і п’ємо через соломинку. Письменник Ернест Хемінгуей, який знав, як і з чим пити абсент, вигадав власну версію цього коктейлю. Варіація на тему абсенту та шампанського у виконанні Хема називається так само, як і одна з його книг, “Смерть після полудня”.

“Налийте ковток абсенту у келих для шампанського. Додайте крижане шампанське і зачекайте, поки напій не помутніє”, — радив Хемінгуей.

Точніший рецепт такий. У келих флейта наливаємо 45 мл абсенту, заливаємо 140 мл холодного брюта, п’ємо не поспішаючи. І неодмінно після полудня. Як не крути, а смак (безперечно, піжонський) у знаменитого письменника був.

Пропонуємо ознайомитись Коньяк Старий Кахеті особливості види як відрізнити підробку як і з чим пити

Про автора

admin administrator