Чи можна вивчити англійську самостійно

Авторadmin

Чи можна вивчити англійську самостійно

Зміст:

Чи можна самостійно вивчити англійську мову

Іноземні мови у великій моді. Хто стане це заперечувати? Спрощення формальностей при виїзді за кордон дозволило десяткам і навіть сотням тисяч людей їздити, куди вони хочуть і на скільки хочуть. Деякі знайшли роботу за кордоном або знаходяться у процесі її пошуку. Знання англійської мови стає необхідністю. І ось словники й розмовники, підручники англійської та просто самовчителі, що припадали пилом на полицях книгарень, тепер миттєво розкуповуються, різноманітні аудіокурси англійської мови процвітають, а самі кваліфіковані викладачі беруть за уроки платню в іноземній валюті.

На жаль, далеко не всі охочі вивчати англійську мову внаслідок зайнятості або фінансової незабезпеченості можуть дозволити собі відвідувати платні курси англійської мови й тим більше брати індивідуальні уроки. Вихід один ‑ самостійне вивчення англійської мови. Проте самостійне вивчення англійської, як і будь-якої іншої, специфічне, і протягом навчання часто виникають запитання, які бажано обговорювати та вирішувати із кваліфікованими викладачами. А хто все-таки вирішив почати самостійне вивчення англійської мови, давайте спробуємо відповісти на такі запитання.

  • В якому режимі і як почати самостійне вивчення англійської мови?
  • Як побудувати свій урок?
  • Як оволодіти правильною англійською вимовою?
  • Як і які книги англійською читати?
  • Як запам’ятовувати велику кількість інформації, нові англійські слова та граматику ґрунтовно й з мінімальними зусиллями?
  • Як навчитись розуміти англійську мову й самому оволодіти нею?

Самостійне вивчення англійської мови з нуля

Кожна нормальна від природи людина здатна до засвоєння будь-якої, у тому числі й англійської, мови в будь-якому віці. Не існує людей, абсолютно нездатних до вивчення англійської мови, хоча мовні здібності досить сильно варіюють. Дійсно, одним чомусь англійська мова дається швидше й легше, хоча вони починають вивчення англійської мови з нуля, іншим ‑ повільніше і через силу. Люди, які вважають себе нездатними до вивчення мов, просто не знають, як правильно організувати самостійне вивчення англійської мови та привести це у систему.

Як і в усьому іншому, результат самостійного вивчення англійської мови прямо пропорційний рівню вашого інтересу та завзятості, що витрачається на його реалізацію. У будь-якому випадку, знати англійську мову навіть посередньо ‑ краще, ніж не знати її зовсім.

Приступати до вивчення англійської мови можна в будь-якому віці. Поширена думка про те, що дорослому вивчати англійську мову пізно, ‑ помилка. Правда, варто визнати, що у зрілому віці вивчення англійської мови йде не так швидко, проте більш ґрунтовно.

Неможливо переоцінити і значення інтересу при вивченні англійської мови. Інтерес ‑ найважливіша рушійна сила людської діяльності. Завдяки інтересу концентрується увага, створюється багато асоціацій, загострюється сприйняття та полегшується повторення. Те, що привертає та приносить задоволення, ‑ засвоюється без ускладнень і зусиль, легко і природно.

Учні, які займаються за внутрішнім спонуканням, одержують величезне задоволення й від самого процесу вивчення англійської мови, і від результатів. Наявність стійкого інтересу протягом навчання та прояв постійної зацікавленості ‑ неодмінна гарантія успіху.

Саме бажання оволодіти англійською мовою є могутнім мотивуючим чинником, особливо сильним, якщо воно поєднується з пізнавальним інтересом до мови. Проте й бажання, продиктоване не інтересом до самої англійської мови як нового способу спілкування, а якою-небудь іншою метою (наприклад, професійною необхідністю), також дає відмінні результати.

Починаємо самостійне вивчення англійської мови?

1. Перш ніж почати вивчати англійську мову, слід розуміти, що до незаперечного успіху призведе лише така вибрана методика вивчення англійської мови, яка не сприйматиметься вами як тягар і необхідність. Тиск ззовні частіше за все викликає тільки протидію. Чим і чудове самостійне вивчення англійської мови в порівнянні з мовними курсами: тут всі умови диктуєте ви самі. Засвоєння відбувається набагато швидше, якщо учень сам визначає найприйнятніший темп і сам мобілізує енергію.

2. Слід відвести для самостійного вивчення англійської мови певний час дня, краще вранці, якщо ви «жайворонок», або ввечері, якщо ви «сова». Прагніть займатись у визначений час. Займатися слід щодня, у тиждень можна зробити вихідний. Щоденні, хай навіть не дуже тривалі заняття англійською, набагато корисніші за багатогодинний штурм раз на тиждень.

3. Оптимальна тривалість заняття – 60‑90 хвилин на день з обов’язковою 5‑10-хвилинною перервою або без перерви, якщо заняття триває не довше ніж годину. Сюди не повинен включатися час, відведений на запам’ятовування слів. Менше ніж 40-хвилинні заняття малоефективні. До кожного пройденого уроку через деякий час слід обов’язково додавати 15-хвилинне повторення того нового, що було засвоєно.

4. Спроможіться влаштувати комфортні умови для вивчення англійської мови: зручне робоче місце, добре освітлення. Приємне оточення створює відповідний емоційний настрій.

5. У процесі самостійного вивчення англійської мови спирайтесь на всі органи чуття: зір, слух, рух органів вимови та руки. Задійте всі канали входу інформації, поєднуючи їх роботу. Саме тоді засвоєння буде особливо міцним.

Просуваємо самостійне вивчення англійської мови

Застосовуйте свої знання, постійно практикуйтеся при кожній слушній нагоді. Використовуйте для цього перерви у вашій основній діяльності, час, що проводиться у транспорті, час очікування де-небудь. Заповнюйте мовною практикою будь-який вимушено вільний час, хай навіть 10 або 5 хвилин. Не соромтеся тренуватись у розмовній англійській і самі із собою, наприклад, перед дзеркалом.

За наперед наміченим вами планом самостійного вивчення англійської мови обов’язково повторюйте вивчений матеріал. Тільки спеціально організоване повторення забезпечує міцне запам’ятовування!

При вивченні англійської ніколи не змінюйте в бік прискорення ваш оптимальний темп вивчення англійської мови, що усталився за деякий час, оскільки прискорення або тимчасові скачки можуть згодом негативно відбитись на ваших результатах. Ця порада при вивченні англійської відноситься саме до початкового етапу, коли ви починаєте вивчати її з нуля.

У подальшому, у міру засвоєння матеріалу, темп вашого освоєння мови почне поступово зростати. Тут же мається на увазі, що не варто міняти вибрану методику вивчення англійської на півдорозі, кидаючись у крайності та пробуючи все нові й нові інтенсивні методики вивчення мови. Такий перебір методів можна виправдати тільки тоді, коли ви ще не зробили свій вибір і не визначились, яка методика вивчення англійської для вас буде кращою.

Вивчення англійської мови через ігрові моменти

Протягом двох останніх десятиріч методики вивчення англійської, включаючи ігрові ситуації, стали дуже популярними. Гра складає основу інтенсивних методів навчання, так званого способу занурення. У всіх випадках занурення в англійську мову потребує навчання у групі, у спілкуванні з іншими учнями. Проте ігрові моменти можна використовувати і при самостійному вивченні англійської мови. Наприклад, придумайте собі нове ім’я, характерне для країни, мову якої ви вивчаєте; створіть собі новий імідж: рід занять, професію, інтереси, біографію; вживайтесь у створений вами образ. При самостійному вивченні англійської мови думайте про себе зсередини свого персонажа, неначебто ви були їм насправді. Залишайтесь у цій ролі якомога довше, вона дозволить вам по-новому подивитись на себе та свої здібності.

Не соромтесь постійно хвалити себе за досягнуті успіхи. Будьте впевненими у своїх можливостях. І що можете, якщо схочете, піти далі, набагато далі.

І ніколи не упускайте зручної можливості познайомитися з історією, географією, економікою, культурою, мистецтвом і літературою країни, мова якої вивчається. Це один з ефективних способів підвищення власного інтересу при вивченні англійської мови.

Як вивчити англійську мову з
нуля самостійно

Настав той час, коли потрібно вчити англійську мову. Але як же це зробити? Куди піти? Записатися на курси або, може, займатися індивідуально з викладачем, а можливо, навіть самому вивчити, адже зараз так багато сучасних технологій, які дозволяють це зробити? Якщо ви ставите собі ці запитання і хочете дізнатися на них відповіді, продовжуйте читати цю статтю. У ній ви дізнаєтеся, чи можливо вивчити англійську мову з нуля самостійно, що для цього потрібно, корисні поради з вивчення англійської та практичні рекомендації.

Перше, що хотілося б підкреслити: вивчити англійську мову з нуля самостійно можливо, якщо ви цього дуже сильно хочете, якщо ви самодисциплінована людина і трохи суворі до себе. Коли ви починаєте вивчати англійську з нуля самостійно, дуже важливо стежити за регулярністю занять, за своїм прогресом і не закинути навчання вже через 2 тижні.

Вивчайте англійську мову з нуля за порадами викладачів школи Project 12

Також потрібно звернути увагу на план вашого навчання: що ви будете вчити, навіщо, яка у вас мета. Наша школа готова допомогти вам у черговій пригоді та розповісти, які кроки потрібно зробити, щоб вивчити англійську з нуля до бажаного рівня.

Як би ви намагалися вчити англійську мову з нуля самостійно

І ось ви зважилися, сказали собі: «Я готовий/а вчити і вдосконалювати англійську, я хочу цього, англійська обов’язково допоможе мені в житті. Усе! З сьогоднішнього дня я займаюся по годині на день, 5 разів на тиждень».

Перший день навчання: ви сповнені ентузіазму, серце стукає все частіше і частіше, ви відкриваєте Гугл, знаходите підручник і подкасти до нього, намагаєтеся розібратися в правилах читання, завчити пару слів, щось записати, голова вже кипить, на перший погляд нічого не зрозуміло. «Гаразд, – думаєте ви, – завтра закріплю і все стане ясно».

Другий день: ентузіазму вже менше, але ви намагаєтеся повторити все, що ви вчора прочитали, закріпити і йти далі, але стає все менш зрозумілим.

День третій: ви вирішуєте, що книга вам не допоможе, і починаєте вчити англійську з нуля за фільмами. Вмикаєте свій улюблений фільм з українськими субтитрами, читаєте субтитри і намагаєтеся зіставити з англійською. Через 15 хвилин голова вже болить, думаєте, що потрібно зробити перерву та йдете займатися іншими справами.

День четвертий: ви забиваєте на цю англійську, говорите, що ви математичного складу розуму людина і ніколи не зможете її вивчити, повертаєтеся до навчання вже через рік.

Якщо вам знайома ця ситуація, швидше за все – ви робите щось не так, точніше у вас немає інструкції, як самостійно вивчити англійську мову з нуля.

Вивчайте англійську мову з нуля більш ефективно

Як вивчати англійську з нуля: покрокова інструкція

Перш ніж вкотре починати опановувати англійську з нуля, складіть або запозичте в нас простий план. Це допоможе вам зберегти час і сили, а також довести розпочате до кінця.

1. Визначте вашу мету

І причому ви самі для себе її повинні визначити, а не хтось сторонній вам повинен сказати. «Я хочу вивчити англійську з нуля. Я хочу розмовляти англійською, але у мене погано з граматикою», – зазвичай так звучать «цілі» людей, які замислюються над вивченням англійської або вчили її колись давно в школі. Спочатку це, звичайно, хороші цілі, але вони далеко вас не приведуть.

Мета має бути максимально конкретною і позначена конкретними часовими рамками. Наприклад: «За 3 місяці я хочу вивчити англійську з нуля так, щоб при відвідуванні іншої країни я міг/могла поговорити з місцевими жителями, з персоналом у готелі або ресторані на звичайні побутові теми».

Приклад ще однієї мети: «Через 6 місяців я хочу виступати на закордонній конференції, впевнено володіти інформацією, про яку розповідаю, вміти відповісти на поставлені запитання і вміти поспілкуватися з учасниками конференції, яка присвячена глобальному потеплінню».

У цих прикладах ми бачимо, що люди поставили собі конкретні цілі, а також позначили час, за який вони повинні їх досягти. Також бачимо, що цілі різного рівня складності, якщо в першому прикладі для того, щоб спілкуватися на побутові теми, вистачить рівня Pre-Intermediate, то для другого прикладу потрібно підтягнути англійську до рівня Upper-Intermediate.

Чи будуть однаковими методи досягнення цих цілей, і відповідно, методи вивчення англійської мови? Вони будуть різними. Адже в кожному конкретному випадку необхідно враховувати, що саме потрібно «підтягнути»: граматику, письмо, читання або усне мовлення. А можливо, слід починати вчити англійську з нуля? І вже від цього виходити, розуміючи, який метод застосовувати в своєму навчання.

2. Виділіть час для навчання

Наступне, що має враховуватися при самостійному вивченні англійської з нуля, кількість часу, який ви готові витрачати на своє навчання, виходячи зі своєї мети і того, як швидко ви хочете її досягти.

Потрібно подумати і записати: скільки часу ви готові приділяти вивченню англійської з нуля, чи готові ви займатися щодня або двічі на тиждень? Визначте тривалість свого заняття: скільки часу ви готові витрачати на один урок. Це може бути як п’ятнадцять хвилин, так і годину. Зазвичай рекомендують займатися по годині щодня або три рази на тиждень, щоб в максимально стислі терміни досягти бажаного результату.

Але варто зауважити, що це дуже інтенсивний графік, не всім він може підійти. Тому оберіть максимально комфортну для вас кількість часу, який ви готові приділити своєму навчанню. Будьте чесні з собою. Якщо ви готові приділити тільки десять хвилин на день, приділяйте тільки десять хвилин. Інакше якщо ви пообіцяєте собі приділяти вивченню англійської з нуля, наприклад, по годині на день, але не будете цього робити, відкладаючи все на завтра, то сенсу в цьому не буде. Швидше досягне успіху та людина, яка буде витрачати хоча б 10-15 хвилин на день, ніж та, яка нічого не робить.

3. Знайдіть ресурси та складіть програму

Які ресурси для вивчення англійської з нуля можна використовувати? Найперше і найголовніше правило: при виборі матеріалів і ресурсів для вивчення англійської з нуля потрібно відштовхуватися від своїх інтересів і цілей. Наприклад, якщо вам не подобається читати книги, то не варто як свій основний ресурс брати англійську літературу. Краще вибирати ті ресурси, які направлені на аудіювання. Це можуть бути подкасти, блоги, різні канали на YouTube про історію, життя тварин, ядерну фізику, диктанти тощо.

Вивчайте англійську з нуля самостійно за допомогою цієї інструкції

4. Оберіть ефективні види вправ

Після того, як ви вибрали собі ресурс, з якого ви будете черпати інформацію для ваших уроків, переходимо до різних видів відпрацювань. Перше – це вчити слова. Адже якщо ви вчите англійську з нуля, тоді вам необхідно вчити слова, фрази і навіть речення. Буде найкраще заучувати речення з конкретним словом, так ви будете бачити, як і коли воно використовується, і ніколи не переплутаєте одне слово з іншим. В першу чергу, мова потрібна, щоб нею розмовляти, спілкуватися, взаємодіяти з іншими людьми. А різні слова, фрази, речення допомагають нам у цьому.

Що варто пам’ятати під час відпрацювання лексики:

  • Вивчайте тільки потрібні вам слова, які ви будете використовувати в реальному житті. Це базові слова плюс ті, які вам необхідні для роботи, подорожей або для виступу. Вибираєте тематику слів, виходячи з вашої мети.
  • Коли ви вивчили те чи інше слово або тільки почали його вчити – вигадуйте свої приклади його застосування. Так ви будете швидше запам’ятовувати нові слова.
  • Вивчайте слова в контексті. Якщо ви не можете ще вигадати свій приклад, то замість того, щоб вивчити одне слово, вчіть одразу речення або фразу.
  • Не намагайтеся запам’ятати або вивчити всі значення одного слова одразу. Краще йти крок за кроком. Тому що ви можете заплутатися і неправильно вживати слово. Сьогодні ви вивчили одне значення, завтра друге і так далі.
  • Одразу закріплюйте вивчені слова на практиці. Що це означає? Ви можете розіграти діалог зі своїм другом або ж з самим собою, але краще використовувати його в розмові з іншими людьми.

Варто зауважити, що ці правила працюють як для людей, які вивчають англійську з нуля, так і для більш високих рівнів.

Пам’ятайте, немає одного універсального методу вивчення слів. Кожен вибирає те, що підходить йому. Деяким людям може подобатися писати одне слово або речення 10 разів, іншим складати картки від руки. Але ми пропонуємо спростити трохи вам життя і використовувати при вивченні англійської з нуля додатки для вивчення і закріплення слів. Це може бути Quizlet, Memrise або інші схожі програми. Їх дуже багато, виберіть ту, з якою вам буде комфортно працювати.

Далі потрібно відпрацювати граматику. Граматична частина будь-якої мови не така велика, як ви думаєте. З її допомогою ми розуміємо, як будується речення. І це те, з чого потрібно почати вивчення граматики. Просто зрозуміти, як будувати речення, і на цю основу «нанизувати» різні слова, фрази, ідіоми. І вже потім вивчати граматику залежно від рівня.

До речі, свій рівень володіння англійською мовою ви можете перевірити на цьому сайті. А список граматичних тем за рівнями ви можете подивитися тут.

Важливо! Будь ласка, після перегляду сайту зі списком граматичних правил не непритомнійте. Не потрібно вчити всю граматику одразу. Пам’ятайте: крок за кроком, поступово ви досягнете бажаного результату.

Як вчити і закріплювати граматику? Ви вибрали певну тему, яку хочете освоїти, й одразу вам потрібно прочитати правило і зрозуміти, усвідомити, як його застосовувати. Для цього потрібно просто скласти 10, 20, 30 прикладів на це правило. Також ви можете закріпити обрану тему, використовуючи прекрасний сайт Kahoot.com або невеликі тести на закріплення.

Якщо у вас рівень Pre-Intermediate, і ви вже більш-менш розумієте, про що говорять люди англійською, то можете використовувати для вивчення граматичних тем сайт Engvid.com. Тут ви знайдете близько 1000 відео на різні теми з граматики, лексики, вимови від носіїв англійської мови. Вони розкладуть вам по поличках усі правила англійської, все, що вам залишиться – це їх закріпити.

Пам’ятайте: найбільш важливий, ефективний і цікавий метод закріплення граматики – це практика, тобто спілкування. Ви можете спілкуватися, з ким хочете, де хочете і коли хочете. Буде це ваша мама, яка знає англійську мову, або американець на Facebook – вирішувати вам. І ми переходимо до пункту номер п’ять.

5. Знайдіть людину для практики спілкування

Мова – це практика, практика і ще раз практика. Особливо вона важлива для людей, які хочуть вивчити англійську мову з нуля. У вас нічого не вийде без неї. Ви можете завчити хоч тисячу правил, але якщо ви не будете застосовувати їх на практиці, то сенсу від того, що ви їх вивчили, не буде. Тому дуже важливо знайти людину, з якою ви будете спілкуватися англійською. Це не обов’язково має бути нейтів спікер. Наприклад, якщо ваша сестра знає англійську, то ви можете спілкуватися з нею або зі своїми друзями. Але якщо у вашому колі спілкування немає людей, які знають англійську мову, то ви можете знайти їх з легкістю в інтернеті. Пропонуємо вам деякі додатки, за допомогою яких можна спілкуватися й одночасно вивчати англійську з нуля з носіями мови.

    Hello talk. Додаток, за допомогою якого ви зможете спілкуватися не тільки з носіями англійської мови. А якщо ви захочете вивчати французьку або німецьку мову, ви там теж зможете знайти собі співрозмовників. Листуйтеся, надсилайте голосові повідомлення або влаштуйте відеоконференцію. А якщо вам набридло писати або розмовляти, ви зможете створити графіті і поділитися зі своїми друзями.

Отже, ви залишаєтеся один на один з іноземцем, і раптом ви забули слово, думаєте, потрібно буде шукати його в словнику, але ні, в цьому додатку вже вбудовані інструменти для перекладу, вимови, транслітерації і виправлень.

6. Стежте за своїм прогресом

Як ви дізнаєтеся, просунулися ви в вивченні англійської чи ні? Є якийсь ефект від ваших занять або ви стоїте на місці? Щоб це дізнатися, вам має сказати про ваші результати інша людина. На курсах це був би вчитель, але оскільки ви вирішили займатися самостійно, то запитувати у своїх знайомих, родичів, друзів, наскільки ви просунулися в своїх заняттях, безглуздо. По-перше, тому що вони не знають, на якому рівні був ваш навик спочатку. По-друге, не завжди близькі люди можуть сказати правду. Вони можуть сказати або що ви молодець – продовжуйте далі, або що у вас нічого не вийде. Тому записуйте себе на відео. Кожні два тижні, наприклад. Вигадайте пару запитань або візьміть їх в інтернеті і дайте відповідь на них на камеру. Потім, переглядаючи своє відео, ви будете бачити, наскільки ви просунулися в своїх заняттях, що вам потрібно підтягнути і на що зробити акцент. Також не забудьте записати відео запропонованого формату перед початком навчання. Так у вас буде відправна точка, від якої ви будете відштовхуватися, вимірюючи свій прогрес.

Дотримуючись цих шести правил, ви самі зможете вивчити англійську мову. Ну а якщо ви знаєте, що самодисципліна – це не ваш коник, і вас потрібно трохи підштовхнути і направити, тоді ми чекаємо вас на нашому першому занятті. Ми – це Project 12. Ваша сучасна, прогресивна школа англійської мови. Ми допоможемо досягти вам бажаного результату в стислі терміни, адже ми використовуємо сучасні та перевірені методи вивчення англійської.

  • перевернутий урок;
  • адаптивний графік навчання;
  • інтерактивна онлайн-платформа;
  • розмовні клуби з носіями англійської мови.

Не пропустіть свій шанс – приходьте до нас!

Як самостійно вивчити англійську мову з нуля

Англійська мова — це найпоширеніша мова міжнародного спілкування, тому вивчати її – це гарне вкладення у своє майбутнє. Ринок чуйно реагує на запит, і в мережі можна зустріти безліч пропозицій щодо вивчення англійської мови. Вчити її можна як самостійно вдома, так і індивідуально з репетитором, або відвідуючи групові заняття у центрі Oratorica. Розберімося, який варіант підійде вам.

Чи можна самому вивчити англійську мову

Не будемо затягувати, і відразу відповімо на це питання. Вивчити англійську мову самостійно можна на високому рівні, і навіть у розумні терміни. Але є одне «але»: на жаль, це під силу далеко не всім. Вашу здатність самостійно вивчити англійську мову визначають такі фактори:

  • бажання навчитися спілкуватися англійською;
  • готовність багато і старанно працювати;
  • підбір ефективного курсу вивчення мови.

Якщо ви готові періодично «наступати собі на горло» і долати труднощі, якщо впевнені, що ваше бажання не пропаде після прочитання першої сторінки підручника, тоді справа за дрібницею: потрібно обрати курс. А ми, зі свого боку, допоможемо правильно підібрати його.

Як самостійно вивчити англійську мову: практичні поради

Є кілька правил, яких варто дотримуватись у самоосвіті. Вони не нові, їм уже багато років, і засновані вони на багатому досвіді тисяч і тисяч студентів та викладачів.

Щоб самостійне вивчення мови було ефективним, дотримуйтесь цих простих рекомендацій:

Оцінка поточного рівня

Можливо, ви колись вже вивчали англійську, і вам потрібно просто освіжити та поглибити свої знання. Що, якщо у вас все не так погано, як вам здається? Щоб оцінити свій рівень перед початком навчання, можна пройти онлайн-тести на знання англійської мови.

Постановка конкретної мети

Саме від цілепокладання залежить все подальше навчання. Залежно від мети вивчення підбирається програма та навчальні матеріали. Тому в першу чергу варто визначитися, що б ви хотіли освоїти: розмовна, ділова англійська, а може ви хочете пов’язати свою роботу з англійською мовою або просто плануєте дивитися серіали без перекладу.

Складання розкладу занять

Складіть розклад занять і дотримуйтесь його. Наприклад, 3 рази на тиждень по дві години. Так, це нелегко і часто лінощі пропонуватимуть вступити в угоду з совістю, але регулярність занять вкрай важлива, і якщо ви дійсно хочете самостійно освоїти англійську мову, потрібно «переступити» через себе.

Вибір програми навчання

Виберіть ресурс для вивчення. В інтернеті можна зустріти безліч ресурсів для безкоштовного вивчення англійської мови. Не поспішайте завантажувати всі доступні програми, підручники та реєструватися на всіх форумах одразу. Підручники та програми навчання мають чітку структуру та не завжди сумісні між собою. Виберіть якийсь один навчальний посібник та якусь одну програму, і займайтеся строго за нею. Ви завжди зможете її змінити, якщо не буде очікуваного результату.

Створення мовного середовища

Перш за все, переведіть гаджети на англійську мову. Це ж найкращий метод вивчення англійської, а головне — безплатний і швидкий. Якщо ви щодня бачитимете написи й фрази англійською, то вашому мозку буде комфортніше їх сприймати. Бонусом ви вивчите лексику, пов’язану з технологіями: settings, upload, download, follow, subscribe… Знайдіть у Ютубі улюблені телешоу та дивіться їх англійською. Згадайте улюблену пісню англійською, знайдіть її текст, вивчіть його й співайте разом із виконавцем. Ритмічні та заримовані тексти запам’ятовуються мозком набагато краще. Це найкращий спосіб поєднати приємне з корисним.

Займатися у додатках

Якщо ви не знаєте, з чого почати експрес-вивчення мови, на якому рівні та який матеріал ви повинні вивчати, то краще довіритися професіоналам, які створюють мовні програми. У них матеріал подається логічно, структуровано, від простого до складного. Там є чудові інструменти для відпрацювання лексики, навичок розуміння на слух, правопису й вимови.

Новинний блог або щоденник

Це спосіб «із зірочкою», тому що потрібно набратися сміливості, щоб взагалі вести блог, а робити це англійською ще складніше. Але якщо ви любите ділитися своїм життям з оточенням, то чому б не зняти декілька відео в сторіз чи кілька разів на місяць не викласти пост англійською мовою, ввічливо попросивши читачів виправити ваші помилки? Або ж просто ведіть щоденник англійською.

Метод Shadowing

Це копіювання промови носія, вірніше, одночасне озвучення промови разом зі спікером. Виберіть уривок із відео або аудіокниги розміром 5-10 хвилин. Також у вас повинні бути субтитри, або розшифровка тексту перед очима. Вам потрібно прослухати першу фразу, поставити на паузу та постаратися максимально схоже повторити її з тим самим ритмом, інтонацією, швидкістю та мелодійністю. Головне — вибирайте дійсно цікавий вам матеріал, з потрібною вимовою і рівнем володіння мовою.

Партнер з навчання

На жаль, автономно вивчити мову, використовуючи лише книги, аудіоматеріали та навчальні відео практично неможливо. Точніше, швидше за все, ви зможете читати, дивитися і слухати англійську мову, але розмовляти вам буде вкрай складно. Для тренування розмовної мови необхідна практика, а значить вам потрібен співрозмовник і партнер з вивчення англійської. Також можна спробувати посткросінг — це обмін листівками з людьми по всьому світу, причому саме англійською мовою. З його допомогою ви зможете знайти друга за листуванням і у вас буде причина ще більше заглибитися в англійську.

Контроль знань

Контроль засвоєного матеріалу — це найважливіший етап будь-якого навчання. Вам обов’язково потрібно скласти собі іспит і написати контрольну. Для полегшення роботи можна користуватись різними онлайн-тестами або методичними посібниками. Різні контрольні питання зазвичай додаються до підручників. Найскладнішим у самостійному вивченні мови є пошук та коригування своїх помилок. У цьому, до речі, вам також може допомогти партнер.

Безперервність навчання

Слідкуйте за тим, щоб не було перерв у навчанні. Якщо перерви будуть великі, отримані знання будуть втрачені. Вам доведеться заново згадувати й проходити вже пройдений шлях, і багато хто після цього кидає навчання.

Професійна діяльність для навчання

Читання англомовної літератури та публіцистики, пов’язаної з вашою професією, стане гарною підмогою у вивченні мови. До того ж з багатьох тем публікації англійською мовою з’являються набагато швидше і частіше, а отже, паралельно ви зростатимете як фахівець.

Не забивайте голову зайвим

Переважно, це стосується вивчення зайвих слів, багато з яких так ніколи й не знадобляться. Час навчання можна заощадити, вивчаючи лише найпопулярніші слова. І хоча в англійській мові налічується кілька мільйонів слів, навіть освічені англомовні люди у повсякденності використовують кілька тисяч. Наприклад, той самий Оксфордський словник включає три тисячі слів, варто насамперед «кинути» сили на їх запам’ятовування. Такого словникового запасу цілком достатньо, щоб вести бесіду, розуміти фільми й читати книги. У міру вашого розвитку й здобуття досвіду ваш словниковий запас буде поповнюватися вже сам по собі.

У самостійному вивченні англійської мови вкрай важлива мотивація та сила волі. Не давайте собі впадати в прокрастинацію, не дозволяйте кидати почате.

Як пришвидшити процес самостійного вивчення англійської?

Інтернет рясніє обіцянками навчити англійської мови за тиждень, максимум — за три. На жаль, немає чарівної методики, яка б дозволила швидко і без зусиль освоїти нову мову, а всі, хто таке обіцяють, трохи лукавлять. Втім, процес навчання справді можна суттєво прискорити. Малоймовірно, що ви зможете пояснити іноземцю англійською, як пройти в бібліотеку, вже на першому занятті, але робити успіхи на початковому етапі — це не швидко розмовляти.

Комусь іноземні мови, зокрема англійська, даються легше, ніж решті, але попрацювати доведеться однаково, а ми дамо кілька порад, щоб навчання було ефективним.

Проходьте навчання онлайн

Заняття в мережі допомагають вивчати англійську дуже швидко. Для проходження онлайн-курсів не потрібно нічого, окрім бажання й будь-якого гаджета (телефону, ноутбука, планшета, комп’ютера) із підключенням до мережі інтернет. Для проходження онлайн-курсів нема потреби кудись їхати та підлаштовувати своє життя під вивчення англійської, це просто та зручно. До того ж зручність дозволяє частіше займатися, а вартість курсу неодмінно вас порадує.

Не пошкодуйте грошей на хорошого викладача

Лише досвідчений професіонал здатний пояснити, де доречний Present Perfect, а де — Past Simple, допомогти подолати труднощі й прищепити любов до навчання, відкоригувати вимову, проконтролювати отримані знання. Роботу з репетитором та навчання на курсах можна поєднувати для кращого ефекту. Наприклад, в «Ораториці» можна займатися як у групі, так і індивідуально. Є два типи викладачів: носії мови та ті, для кого іноземна не є рідною. Для початківців краще підійде викладач, який розмовляє рідною мовою, він краще зможе пояснити, як підійти до вивчення. Водночас заняття з носієм допоможуть розвиватися далі, коли ваш рівень вже досить високий.

Виконуйте домашні завдання

Як би не нагадували ці словосполучення про школу, домашні завдання потрібно виконувати. Та ще й робити це варто якісно. Зручно це реалізовано на різних онлайн-платформах, вони автоматично перевіряють завдання та вказують на ваші помилки. Тільки за допомогою постійного закріплення вивченого матеріалу на практиці студент навчиться грамотно використовувати пройдені правила на листі та в усному мовленні.

Якщо ви все ж таки сумніваєтеся в тому, що зможете якісно вивчити англійську самостійно, тоді приходьте в Oratorica. Долучайтесь до лав наших студентів, щоб уже через 2 місяці суттєво покращити свої знання!

Про автора

admin administrator