Чи можна восени пересаджувати хости на інше місце

Авторadmin

Чи можна восени пересаджувати хости на інше місце

Як ділити хости восени: корисні поради для садівників

Не знаєте, коли і як правильно ділити хости? Ми докладно розповімо, як пересадити і водночас омолодити цю декоративну рослину, інформує Ukr.Media.

Хости — досить невибагливі. Тому їх може успішно розмножити навіть квітникар-початківець. Щоб рослина перенесла процедуру без наслідків і добре прижилася на новому місці, потрібно врахувати деякі правила.

Коли ділити хости

Весняний поділ хост — найлегший, а літній вважається кращим. Але за потреби можна ділити хости і восени, однак робити це слід не менше, ніж за 30 днів до перших заморозків.

Осіння пересадка рослини гарна тим, що в цей час видно, як правильніше її розташувати на новому місці, оскільки її розміри дозволяють розрахувати відстань під час посадки. Також значно легше підібрати “сусідів” за забарвленням, формами і розмірами.

Ділити кущ потрібно в тому випадку, якщо він вже досяг великих розмірів, тоді пересадка поліпшить зовнішній вигляд рослини. Якщо хости вже більше 10 років, а центр її крони не зростає, а стискається — це означає, що прийшов час для поділу. Але у цій справі важливо не перестаратися.

Період від посадки розсади до досить сформованої рослини може тривати 4-5 років, а іноді навіть довше. Під час розвитку рослини формуються її головні сортові ознаки, які часом бувають не такі помітні у ранньому віці. Якщо ви будете часто ділити хости, то ризикуєте не побачити всієї краси певного екземпляра.

Викопування і ділення хости восени

За допомогою лопати обережно викопайте хосту з великою грудкою землі, бо у неї об’ємна коренева система.

Потім промийте коріння від землі, щоб бачити, де можна безболісно для рослини розділити його. Промивати зручніше сильним струменем води. Не бійтеся при цьому пошкодити коріння: воно досить міцне, щоб постраждати від напору.

Ретельно розплутайте коріння і поділіть його на частини, розрізавши гострим ножем основу рослини. Або ж гострою лопатою розріжте все коріння так, щоб кожна група корінців залишилася з листям. При цьому у кожної частини має бути мінімум 2-3 паростки.

Якщо ви хочете відокремити лише одну невелику частину від куща, то гострою лопатою відріжте шматочок, як від пирога, не травмуючи коріння в цілому. Так само роблять, якщо необхідно зменшити розміри материнської рослини.

Попередньо очистивши кореневу шийку рослини від ґрунту, видаліть частину з того її боку, де кущ “наповзає” на сусідні рослини.

Пересадка хости

Найкраще пересаджувати хосту в похмуру і дощову погоду, у крайньому випадку — ввечері. У лунку посадіть відокремлену частину рослини і добре полийте землю, після чого присипте її ґрунтом.

Вранці обов’язково забезпечте наявність тіні пересадженій рослині на наступні кілька днів. Протягом перших двох тижнів (особливо під час посухи) підтримуйте високу вологість ґрунту. Видаліть кілька нижніх великих листків і підріжте стебла так, щоб їх довжина була 10-15 см. Це дозволить зменшити площу випаровування вологи.

Хости можна розмножити в саду не тільки діленням куща. Ця рослина непогано розмножується насінням та іншими способами.

Пересадка хости восени на інше місце: коли краще і як, інструкція, терміни

У дикій природі рослина чіпляється за ущелини скель, нормально почувається на заболочених ділянках, уздовж струмків, переносить холодні зими. Суцвіття багаторічної трави формуються кистями, але гладкі, хвилясті або гофровані листя, спадаючі подібно фонтану, надають кущу приголомшливий вид. Хоча рослина, батьківщина якого Східна Азія, живе дуже довго, щоб уникнути втрати декоративності виконується пересадка хости на інше місце. Восени це робити найкраще.

Опис і особливості

Багаторічник з сімейства Спаржевих вперше був описаний вченим з Австрії і ділиться на 4 десятка видів, кожен з яких по-своєму цікавий. У рослини відсутній стебло, але багато корінців, якими хоста чіпляється до землі, скелях і ущелинах. Довгі квітконоси формуються над розеткою, зібраної з листя, відокремлюваних смужками, цятками, штрихами білого, жовтого, синього відтінків.

Багаторічник вирощують на клумбі поруч з півоніями, поєднують з ірисами і ліліями, в саду – під кущами і деревами. Квіточки хости пофарбовані в різні тони, бувають:

На їх місці утворюється коробочка, повна насіння. Кущ виросте в висоту до 0, 8 м, у карликових сортів – до 15-20 см. Хоста невимоглива до сонця, любить тінь і вологу.

Коли потрібно пересаджувати

На одному місці рослина живе роками, формуючи пишний кущ з потужними розгалуженими корінням. Щоб листя хости радували красою і вишуканістю, потрібно визначити час для пересадки.

На інше місце її переміщують, щоб уникнути:

  • згущене куща;
  • розвитку хвороб;
  • втрати декоративності.

Рослина пересаджують кожні 5 років, в першому сезоні ділити кореневище не рекомендується, хоста погано звикає до нового ділянці і буде виглядати непривабливо.

При догляді за кущами особливих знань не потрібно, але пересаджувати рослину необхідно в певні терміни. У середніх широтах робота проводиться не раніше останніх чисел квітня навесні, влітку – з кінця серпня і до початку вересня. У Сибіру хосту відправляють на нове місце в останній декаді травня.

У Підмосков’ї багаторічна рослина краще пересаджувати восени. Весна підходить не для всіх сортів. Місяць і дату для проведення процедури визначають, враховуючи клімат місцевості.

Підготовка нової ділянки

Землю в саду, де буде вирощуватися хоста, звільняють від бур’янів. Піщаний грунт розбавляють торфом. У важку грунт вносять тирса, які встигли перепреть. Виснажену землю удобрюють золою і мікроелементами.

Щоб знищити личинки комах, спори грибків, перед посадкою багаторічників ділянку поливають слабким розчином перманганату калію.

Лунки для рослини викопують на глибину 0, 4 м і роблять широкими. Між кущами великих сортів багаторічників залишають інтервал, рівний метру, між карликовими видами – 30 см.

вибір місця

Хоста обожнює тінь, на такій ділянці виростає розлогий і пишний багаторічна рослина. Коли на листочках куща є світлі смуги, садити його можна ближче до сонця, але розвивається хоста повільніше.

Вимога до грунту

Декоративна рослина приживається в різній землі, але любить некислі суглинки, гине на ділянці, де вода підходить близько до поверхні. У піщаному грунті хоста рясно цвіте, але розвивається повільно.

перекопка

Вибравши місце, на якому декоративному рослині буде комфортно, прибирають сміття, згрібають залишки стебел і листя, з коренем виривають бур’яни, перекопують землю на багнет лопати.

добриво

Перед посадкою багаторічників в грунт вносять органіку. Для цієї мети прекрасно підходить деревна зола, в підготовлені лунки насипають суперфосфат або калійну сіль. Якщо хоста росте в виснаженому грунті, її тричі за сезон підгодовують коров’яком і мінеральними добривами.

Яма для посадки

Багаторічник поміщають в лунки, які копають на глибину 0, 4 м. Коріння хости розташовуються горизонтально. Для високорослих сортів яму роблять шириною більше метра, для кущів середнього розміру – від 50 до 80 см, для карликових видів – досить 20. На дно лунки насипають керамзит або щебінь, дренажний шар накривають перегноєм.

Як пересадити правильно

Якщо на нову ділянку потрібно перемістити дорослий кущ, перш ніж вийняти його обкопують з усіх боків і разом з грудкою землі піднімають вилами.

Розводять хосту шляхом ділення від основного рослини:

  1. Спочатку перевіряють, чи немає на коренях слимаків, пошкоджень.
  2. Кущ миють і просушують.
  3. Секатором обрізають засохлі частини.
  4. Опускають в розчин марганцівки.

Відокремити від основного рослини саджанці з 2 або 3 розетками листя можна знезараженим ножем. Зрізи обробляють фунгіцидом. Хоста порадує декоративним видом вже на наступний рік.

Особливості осінньої пересадки

Кущі ділять для розмноження в квітні, коли рослина ще не встигло прокинутися. Однак деякі сорти багаторічників навесні погано приживаються, і посадку хости переносять на кінець серпня або вересень.

Восени в лунки не рекомендується насипати добриво, інакше квітка піде в зростання і не встигне вкоренитися до зими і при сильному морозі замерзне.

Під час посадки, яку в середніх широтах можна переносити на жовтень, обривають листя, а залишають черешки не довше 15 см. Хосту вкривають агроволокном або іншим матеріалом, пропускає повітря, але зберігає тепло.

Відокремлені саджанці долежать до весни, якщо їх скласти в поліетилен з тирсою і помістити в підвал або холодильник, де не вище +5 ° С. Хосту не рекомендується розміщувати на тому ж місці, де росли інші види або сорти цього багатолітника, оскільки вони інфікуються однаковими хворобами.

Чи можна пересаджувати квітучу

Переміщати хосту на новий ділянка не забороняється навіть влітку, рослина добре приживається і швидко вкорінюється. Дорослий кущ рясно поливають і витягають, очистивши від грудки землі. На квітучому багаторічників все листя не обривають. Садять рослина в лунку, де облаштовують дренажний шар і насипають добриво. Молоді кущики зрошують раз в 3 або 4 дня, прикривають від палючих променів сонця.

Про автора

admin administrator