Чи можна встановити двері без добору

Авторadmin

Чи можна встановити двері без добору

Зміст:

Двері без коробки

Коли починаєш підшукувати скляні двері, з’ясовується, що цей виріб може бути двох видів: з дверною коробкою або без неї. Що це означає і на що впливає наявність коробки?

Скляні двері без коробок: чи є недоліки

Важко визначити, чи є недоліком дане властивість дверей без коробок, але для деяких приміщень подібне рішення і справді не підходить. Справа в тому, що двері без коробки як би «ширяють» у повітрі. це красиво і незвично, але від цього губляться теплоізоляційні властивості і погіршується звукоізоляція. Тому вихід на вулицю або в холодну частину будови не варто оформляти за допомогою дверей без коробок. Це чисто внутрішній варіант.

Скляні двері без коробки: способи декору

Як вже говорилося вище, скло в дверях можна застосовувати в будь-якому приміщенні. будь то спальня, дитяча або кабінет. На перший погляд, це холодне і стримане, відповідне хіба що для стилю мінімалізм. Але при нанесенні певного декору скляні двері можуть перевтілюватися і вписуватися в найнесподіваніші інтер’єрні рішення. Видів такого прикрашення. дуже багато:

  • Вітражна плівка. Цей спосіб декору дозволяє за допомогою спеціальної плівки наносити на скло найрізноманітніші малюнки, в основному вони імітують вітражі. Такі двері якнайкраще «заграє» в інтер’єрах стилістики вантажу, кантрі або бароко.
  • Матування. Це обробка скляного полотна, після якого воно стає непрозорим, приховуючи від сторонніх очей все, що відбувається за дверима. При цьому зберігаються всі переваги скляних дверей без коробки.
  • Піскоструминні малюнки. За допомогою струменя піску під великим тиском майстри роблять неймовірні візерунки на склі: такі двері може вписатися в будь-який стиль кімнати.
  • Обклеювання різними плівками. Крім вітражного, існує ще маса плівок, які надають дверям зі скла декоративних і експлуатаційних плюсів.
  • Сатинування. Це техніка з використанням спеціальних кислот, яка дозволяє отримати комбіновані двері: матову з прозорими лініями, створюють малюнок. Такі двері без коробки може стати справжнім витвором мистецтва і прикрасити як класичну вітальню, так і кухню в стилі «хай-тек».
  • Нанесення кольорового малюнка. Яскраві кольорові мотиви на склі. відмінне рішення для дитячої або спальні, в залежності від обраного сюжету.
  • Дзеркальна поверхня. Ще один прекрасний прийом, що дозволяє «оживити» просту скляні двері.

Сьогодні в приміщеннях самого різного призначення все частіше і частіше можна зустріти скляні двері. Торгові центри, офіси, житлові квартири та заміські будинки. всюди цей елемент може вписатися більш ніж вдало, потрібно просто правильно підібрати вид вироби і його декор.

Переваги скляних дверей вже давно відомі: вони пропускають багато денного світла, роблять простір приміщення візуально ширше, вносять в інтер’єр легкість і легкість. До того ж, скляні двері міцні, їх легко мити, а вже способів декорування існує настільки багато, що іноді навіть складно вибрати.

Скляні двері без коробки: вивчаємо переваги і недоліки

Скляні двері без коробки від компанії «Юніт Гласс»

Хочете встановити двері без дверної коробки? Звертайтеся в компанію «Юніт Гласс». Ми зробимо всі необхідні виміри, представимо вам проект і кошторис, врахуємо всі побажання і індивідуальні особливості. Наші матеріали. скло, фурнітура та ін. влаштують вас і за якістю, і за ціною.

Подивитися фото, як виглядають в інтер’єрах скляні двері без коробок роботи фахівців «Юніт Гласс» можна на сайті.

Робота з прорізом

Звільнився отвір потрібно підготувати до установки короба. Поверхні, які знаходяться всередині, слід вирівняти, якщо в цьому є необхідність. Щоб двері встановити правильно, потрібно виконати точно всі виміри. Для цього треба прикинути їх за певною формулою: взяти ширину дверей, додати до неї подвійну товщину бруса з урахуванням зазору в 2-3 см. Таким же методом вираховується висота отвору.

У разі якщо короб перевищує необхідні розміри, його слід зменшити. Лякатися цього не треба, так як виконати цю роботу значно легше, ніж при збільшенні отвору, особливо якщо стінка виготовлена ​​з бетону.

Але при зменшенні товщини бічній частині коробки занадто захоплюватися не варто, так як прибрати можна максимум 15 мм з бруса.

Зменшувати величину краще з того шматка бруса, який буде містити відповідну планку замку. Це обумовлено тим, що на цю частину при експлуатації доводиться невелике навантаження. При установці короба треба витримати зазор від 10 до 20 мм, щоб згодом заповнити його спеціальним герметиком.

Що включає в себе установка

Для початку необхідно ретельно підготувати проріз і зібрати дверну коробку, яка є несучою основою конструкції. Полотно і коробку потрібно оснастити фурнітурою: петлями, ручками або засувками.

Установка на дверне полотно фурнітури

В отворі необхідно якісно закріпити короб, навісити підготовлене полотно. При необхідності відрегулювати всі механізми і прикріпити декоративні наличники. Всі перераховані процеси слід проводити в чіткій послідовності, попередньо дізнавшись, як встановити міжкімнатні двері за технологією.

демонтаж коробки

Якщо раніше коробка була встановлена ​​в цегляні стіни, необхідний усунути всі цвяхи, а також дерев’яні вставки, які з’єднували коробку.

Демонтаж дверного короба

Ретельно переглянути, чи не залишилися десь капелюшки від кріпильних деталей, і видалити їх за допомогою лапи. Брус підпиляти в декількох місцях по вертикалі. Утворилися шматки після розпилу вибити з отвору, а потім видалити і всі залишилися деталі. Якщо коробка металева, то слід зрізати штирі, які тримали її в отворі, і демонтувати стару конструкцію.

Підготовчі роботи

Перед установкою безпосередньо самих дверей необхідно перевірити горизонтальну площину статі будівельним рівнем. Потім з обох сторін зробити мітки, де знаходиться рівень. Виміряти відстань від цих точок до статі. Стійки найкраще підганяти в нижній частині, з огляду на всі розміри. Поставлений короб повинен розміщуватися на рівній поверхні підлоги, також він вимагає регулювання. Збирати його треба з витримкою зазорів по обидва боки. Якщо в коробці зазори вийшли меншими, ніж належить, треба прибрати елементи кріплення і налаштувати зазори так, щоб вони були відповідними. Брус покласти з боків і відрізати під прямим кутом верхні закінчення. Потім готувати поперечину. Намітити необхідну довжину, зробити паз, де будуть розташовуватися кріплення для бруса, розмітку знаходження петель. Вони найчастіше розташовуються на відстані 20 см від полотна. Брус повинен вільно рухатися, але не мати занадто великого зазору.

Перед тим як почати з’єднання всіх елементів короба цвяхами, слід заздалегідь зробити для них отвори. З того боку, де розташовуються петлі, забити по кілька цвяхів. На тій стороні, де буде знаходитися замок, вбити по одному цвяху. Таким чином, відбувається з’єднання окремих деталей короба. Спочатку він розміщується на підлозі, а потім, піднімаючи короб, слід його встановлювати в отвір. Якщо ширина дверного отвору значно перевищує ширину короба, виправити це можна установкою дверей з добором.

Підготовка короба до установки

регулювання дверей

Щоб установка міжкімнатних дверей, яка монтується без порога, була зроблена правильно, необхідно проводити регулювання. Спочатку перевірити рівнем рівність дверного полотна на тій стороні, де знаходяться петлі. Для цього треба до верхнього кута полотна притиснути один кінець схилу і опустити його вниз, до самої підлоги. Точно таку ж дію слід виконати з іншого боку, там, де знаходиться відповідна планка засувки.

Клинами і розпірками слід відрегулювати зазори. Якщо зазору бракує з боку петель, треба зняти петлі, підкласти під них прокладки і поставити на місце. Якщо зазор більше звичайного, варто зняти петлі і поглибити гнізда за допомогою стамески.

Регулювання з іншого боку можна виконати поворотами розташованого в вертикальному положенні бруса короба. Простір, що залишився вільним, треба закріпити спеціальною піною. Виконувати цей процес необхідно в кілька етапів, щоб короб не деформувався. Спочатку зробити прихват в декількох місцях піною, а потім, після того як піна застигне, обробити інші порожні місця між коробом і прорізом.

Важливо! Щоб монтажна піна добре схопилася на поверхні, необхідно місця обробки попередньо змочити водою за допомогою розпилювача.

дверні петлі

Щоб розташувати правильним чином петлі, слід для них підготувати місце. При цьому варто уHonor той момент, що після монтажу петлі не повинні виглядати з-за дверного полотна, щоб осьовий з’єднання стулок не торкайтеся до коробки. Крім місця для петель, в коробці треба приготувати гнізда під кріпильні деталі. саморізи.

Як краще виконати установку міжкімнатних дверей без порога?

Коли настає момент, що доводиться міняти міжкімнатні двері з тієї причини, що вони застаріли, з’являється бажання встановити гарні і якісні конструкції, які будуть служити тривалий період. Тим більше що встановлені двері створюють вид закінченого ремонту, а інтер’єр при цьому стає затишним і естетичним. Важливим моментом також є властивість стулок розділяти простір в квартирі. Перед тим як приступити до установки нових дверей, слід вирішити, яка вона буде. з порогом чи ні.

Двері міжкімнатні з порогом

Двері. не дуже складна конструкція, але і не просто шматок дошки, який прикриває вхід в приміщення. Після монтажу вона повинна легко відкриватися, без прикладання зусиль, і мимоволі не закриватися. Щоб дверна конструкція могла відповідати всім висунутим до неї вимогам, важливо знати тонкощі установки.

розсувні

Розсувні двері економлять багато внутрішнього простору. Такі двері зручна, функціональна, вона виглядає ефектно і органічно вписується в будь-який інтер’єр. У даних дверей є різновиди, які відрізняються системою відкриття. HS портал. це двері, при відкритті яких вони спочатку піднімають, а потім їх можна рухати в бік. FS портал. це так звана «гармошка». дуже цікавий вид.

За типом стулок, конструкції діляться на одностулкові і двостулкові. Нерідко можна зустріти паралельний або радіальний тип. Такі двері можуть відкриватися як в одну, так і в обидві сторони.

У виробництві розсувних дверей використовують такі матеріали:

Даний тип дверей часто декорують, завдаючи на них фотодрук, накриваючи плівкою ПВХ, вітражірованіем або натуральними матеріалами, такими як шпон, бамбук і інші. Раму найчастіше виготовляють з алюмінію. Дану двері можна використовувати не тільки в приватному будинку або квартирі, але і на дачі, заміському будинку або котеджі.

Заміна міжкімнатних дверей у квартирі. петлі і підгонка

Після того як двері буде знята, можна приступити до заміни петель. Петля складається з 2 частин. Одна половина кріпиться на дверний отвір, інша. на торцеву частину дверного полотна. В петлі є отвори, за допомогою яких, угвинчуючи саморізи, закріплюють її. Тому щоб зняти старі петлі, потрібно відкрутити все шурупи. У зворотному порядку легко буде прикрутити нові завіси.

Важливо підігнати нові двері під старий дверний проріз, якщо це потрібно. Перевірити це легко двома способами. Прикрутивши петлі, можна спробувати встановити двері на своє місце. При цьому якщо вона буде закриватися. це добре, значить розмір не потрібно підганяти, вам пощастило. Але якщо не закривається, тоді ви можете подивитися, де саме що заважає.

Після цього потрібно зняти нове полотно і покласти на нього старі двері так, щоб нижня і бічна її частини з одного боку зрівнялася. Далі за допомогою олівця і косинця потрібно розмітити, де потрібно відрізати. Електролобзиком можна швидко відпиляти зайву частину. Але варто бути гранично уважним, так як відпиляти зайве можна, а додати відрізане вже не можна. Тому ще 6 разів потрібно відміряти, а лише потім різати.

Щоб відпиляти рівно, потрібно використовувати спеціальну металеву направляючу. Якщо її немає, її слід знайти. З направляючої можна швидко і рівно відпиляти зайві частини двері. При цьому різати треба не по лінії, а залишаючи 1-2 мм, щоб провести фінішні роботи електрорубанком.

Підганяти нові двері не обов’язково впритул. Можна з кожного боку залишити по 5 мм, а знизу трохи більше, щоб була негерметичність, а вентиляція. Тепер, коли петлі встановлені, а розмір двері підігнаний, можна її повісити назад. Ще деякі труднощі може викликати дверний замок, але цю проблему можна швидко вирішити за допомогою стамески і молотка. Але найчастіше замок за замовчуванням вже є. Потрібно тільки подивитися, закривається він в стару клямку чи ні.

Як замінити двері між кімнатами в старому будинку

У старих будинках всі елементи конструкції, включаючи коробку, можуть бути не в дуже хорошому стані. Тому виробляючи заміну, потрібно міняти всю конструкцію цілком. Тут вже не доводиться думати про те, щоб не пошкодити шпалери або враховувати інші несуттєві нюанси. Важливо. що з повною заміною міжкімнатних дверей, включаючи дверні коробки, атмосфера в будинку відразу значно покращитися.

Прибираючи дверну коробку в старому будинку, можна пошкодити не тільки шпалери, але і штукатурку. Доведеться самому замазувати стіни, підклеюють шпалери, що теж є перевагою, так як старе приміщення поступово буде набувати нове життя.

Самостійна заміна дверей. виправдано це чи ні

Часто буває так, що люди переоцінюють свої сили. У момент, коли їм просто потрібно звернутися за допомогою до фахівця, вони намагаються провести роботи самостійно, що і призводить до непередбачених витрат. Це самий негативний нюанс, якщо робити ніщо інше як поміняти міжкімнатні двері самому. Ніколи не відомо, що саме піде не так. Потрібно бути готовим до всього, тому імпровізують і думайте своєю головою. Оцініть ситуацію і свої сили.

Якщо ви впевнені, що можете впоратися з заміною міжкімнатних дверей своїми руками, тоді приступайте, дотримуючись вищезазначених рекомендацій. Але якщо є сумніви. тоді зверніться до того, хто вже багато разів міняв різні типи дверей. Компанія Хороший Ремонт надає повний спектр будівельних послуг, включаючи заміну міжкімнатних дверей.

Зайдіть на сайт і подивіться проекти, що зроблені. Втілюючи дизайнерську думку, навіть за допомогою однієї лише заміни дверей, можна домогтися неймовірного ефекту. Тому якщо вам потрібна не тільки функціональність, але і зовнішні показники, замовте безкоштовну консультацію по цьому посиланню.

орні

Орні двері являють собою рухливу консоль. Основна ознака, за якою їх класифікують. це одностулкові або двостулкові конструкції. Всім прекрасно відомі одностулкові розсувні двері. Це простий тип, який передбачає використання одного дверного полотна, що встановлюється на 2 петлі. Відкривається орні двері тільки в одну сторону.

Якщо міжкімнатні двері складається з 2 дверних полотен, тоді петель буде 4. по дві з кожної сторони.

За матеріалом, з якого зроблені двері, вони поділяються на дерев’яні, металеві, скляні, композитні. Метал у виробництві використовують рідко. Найчастіше застосовують дерево або композитний матеріал. МДФ, шпон. Скляні двері теж рідко використовують, хіба що для зорового збільшення житлового простору.

Основні переваги. це теплоізоляція і звукоізоляція. Але розсувні двері займають багато місця. Щоб їх відкрити, потрібно простір, на відміну від дверей-купе, які відкриваються в одній площині.

Як поміняти міжкімнатні двері в хрущовці без заміни коробки

Навіть в хрущовці можна легко зняти двері з петель. Залежно від типу петлі, полотно з неї можна зняти за допомогою монтування, якщо скористатися нею як важіль. Варто підставити монтировку під нижню частину полотна і натиснути на неї. У цей момент полотно підніметься. Важливо стежити за висотою підняття, так як якщо полотно різко злетить з петель, від несподіванки, його можна не втримати. Особливо якщо ви це робите в поодинці.

Тому заздалегідь покличте ще кого-небудь і разом зніміть міжкімнатні двері з петель. Один буде подважівать, інший повинен притримувати. Під час зняття з петель дверне полотно важливо утримувати строго у вертикальній площині. Є й інший вид петель, коли спершу потрібно витягнути стрижні, а потім прибирати двері. Починати потрібно з нижньої петлі, щоб не створювати на частини кріплення велике навантаження.

Як поміняти міжкімнатні двері. з заміною дверної коробки і без своїми руками

Якщо у вас вже все пішло не за планом. потрібно заспокоїтися і подумати. Але якщо ви хочете запланувати заміну міжкімнатних дверей своїми руками без наслідків, тоді потрібно теж подумати, але на рахунок коробки. варто її змінювати чи ні. Втім, нічого складного в тому, щоб поміняти дверну коробку немає. Це ми теж розберемо, як і випадки, в яких заміна коробки не потрібно. Змінюючи дверне полотно, можна випадково пошкодити шпалери. Але якщо ви і шпалери вирішили переклеїти, тоді сміливо можете приступати до демонтажу. В такому випадку, коли немає побоювань щось пошкодити, процес пройде швидко і гладко.

Двері-купе

Двері-купе. це модне рішення, втілення дизайнерського підходу до створення унікального інтер’єру. Вони ідеальні для невеликих квартир, так як відкриваючись, не займають багато місця. Для їх установки потрібно мінімум інструментів. Встановити двері-купе своїми руками під силу кожному господарю.

Як встановити міжкімнатні двері Без Коробки

Посеред прабатьків дверних конструкцій були нехитрі експонати, які нагадують заслінки для входу. Вам, господарі старого житла вважали, що теж встановлюють двері. Але після винаходу петель необхідність раз в день неодноразово затуляти ними просвіт зовсім відпала. На даний момент вхідні та міжкімнатні «обмежувачі» особистого місця монтують тільки один раз, проте на десятиліття. Для втілення чого власники приміської приналежності часто звертаються до столярам-професіоналам. Між тим установка дверей своїми руками вам більше сподобаються не тільки вдалим, та й економічним підприємством. Необхідно тільки вивчити технологічні аспекти та закликати на допомогу терпіння. Чи не поміщає трудова одиниця в кількості одного і того ж особи.

Двері, природно, не надскладна техно система, а й додатково не звичайна дошка, що закриває вхідний «отвір». Повинна вона без зайвих зусиль замикатися, не розкриватися мимовільно, «терпіти» нервові зриви любителів поплескати, що не розвалився на частини. Якщо ви поставили собі за мету конструкція гідно управлялася з зобов’язаннями, самостійного домашньому майстру необхідно буде:

  • зібрати коробку. основу конструкції;
  • оснастити полотно і коробковий брус вимагається для використання фурнітурою. петлями, звичайний ручкою або замикався аналогом з пружинним механізмом;
  • абсолютно виставити і закріпити в просвіті коробку;
  • навісити полотно, якщо необхідно виконавши підготовчу регулювання;
  • обробити лиштвами підсумок праці.

Крім перших 2-ух кроків, першість між якими технологія не продиктовано, нашому клієнтові залишається інші дії необхідно проводити в точної послідовності, попередньо з’ясувавши, як правильно встановити двері міжкімнатні згідно з будівельними нормами.

Установка міжкімнатних дверей без порога, і петель, монтаж лиштви. докладна інструкція.

Ряд пластмасових і металопластикових дверних блоків поставляється в робочий варіант бойової готовності до кріплення в просвіті. Маючи його що залишається зробити нашому клієнтові ясно.

Розглянемо варіант з незібраних в єдиний елемент коробкою, що постала перед поглядом майстра у вигляді набору коробкових дерев’яних брусків випадкової довжини, полотна і необрізаних в розмір планок для лиштви.

Спорудження коробки. більш ретельний і відповідальний процес. Найдрібніші відмінності в її складанні спричинять, не менше обтяження в експлуатації, як максимум покупку нового матеріалу. Тут потрібно забути про лінь, і проводити нашому клієнтові залишається вимірювання з особливим старанням практично сім разів.

Господарі, які бажають дізнатися, як встановити двері своїми силами в просвіт міжкімнатних перегородки, в змозі зробити базу без порога в формі літери П. Для цієї мети вам буде потрібно три бруска:

  • удавана стійка (вона ж брус);
  • петельний брус;
  • прітолочная планка.

Якщо є бажання зробити базу з порогом, до перерахованого комплекту додасться рівнозначний по товщині нижній брус-планка. Тоді коробка в зборі буде нагадувати прямокутник.

  • точно виміряти розмір отвору і полотна;
  • вирахувати розміри стійок і одвірок враховуючи необхідність забезпечити технологічні зазори;
  • вірно відпиляти і з’єднати окремі бруски в єдине міцне ціле.

Штори У Дитячу З балконні двері.
Як підібрати штори на віконний проріз з балконними дверима?
Балкон. безперечне основна перевага ігрових слотів будь-якої кімнати, що забезпечує доступ свіжого повітря, зближує з природою і візуально додає приміщенню трохи вільного.

Як Правильно Встановити Міжкімнатні Двері Самост.
Двері міжкімнатні є самим примітних частин квартири. Необхідно бути багатофункціональними і естетично привабливими.
Двері міжкімнатні фото
Щоб процес установки пройшов вдало, потрібно мати:

Як Оформити Вікно З балконні двері.
Оформлення вікна з балконними дверима. вірно обираємо штори
Балкон. і в міській квартирі, і в заміському будинку. є безперечним будівельним перевагою, прибутковим доповненням приміщення. Тут можна відпочивати влітку, влаштувати унікальний зимовий з.

Товщина самостійно закуповуваного коробкового бруса бажана не менше товщини полотна.

Заміри потрібно робити однією рулеткою. Вимірювати і полотно, і просвіт в довжину з лівих і правих сторін окремо, не покладаючись на обов’язкову їх «дзеркальність». Виявлені відмінності неодмінно враховуються в майбутній роботі.

  • З зовнішніх сторін петельного, прітолочного, удаваного бруса, що контактують з площинами отвору, очікується залишений зазор для монтажної піни в 1 см.
  • З їх внутрішньої сторони теж очікується зазор в 0,3 см. У коробок з порогом Цей розхожий слух зазор витримується по всьому периметру.
  • Між або верхньої площиною дверної конструкції без поріжка і підлогою потрібно кинути «щілину». Над лінолеумом 0,8 см, над ворсистим ковроліном 1,5 см, приблизно 1,0 см.

Точки для відпилювання вертикальних стійок, іншими словами реальні розміри дверного просвіту з коробкою, знаходимо з внутрішньої сторони бруса.

При відсутніх габаритах отвору, його необхідно збільшити. Якщо просвіт дуже великий, його зменшують, набиваючи уздовж конфігурації П нарізаний в розмір гіпсокартон.

Для виробництва запилів краще користуватися механічно верстатом, але в ролі кандидатури підійде стусло з ручною ножівкою. За традицією розробка установки дверей міжкімнатних пропонує домашнім майстрам два методи з’єднання частин коробки:

  • З запилом вертикальних стійок і одвірок під кутом в 45º. Досить непростою варіант для недосвідченого столяра, що вимагає уваги і скрупульозності. Правда ретельно виконана стикування виглядає дуже прекрасно. Для з’єднання частин вживаються шурупи. Отвори їм свердлять наскрізь перпендикулярно зрізу. Нашому клієнту залишається отвори під саморізи в елементах дверної конструкції з МДФ роблять завчасно, щоб уникнути псування заготовок. Свердлять їх не до кінця свердлом з діаметром, рівним 3/4 діаметра встановлюється кріплення. Шурупи для дверей МДФ необхідно підібрати з вирізкою по всьому стовбуру до головки.
  • З кутом запила в 90º. Найпростіший метод, для втілення якого підійде мелкозубчатая ножівка. Розмір внутрішньої вертикальної смуги брусків буде сумою довжини полотна, 3 мм зверху і 3 мм знизу, якщо двері з порогом. Для двері без порога знизу залишають 10 мм (8-15 мм). Прітолочная перекладина кріпиться до вертикальних стійками 2-ма шурупами з усіх боків. Обчислюючи її розмір, не забувайте, що між удаваним і петельним брусом треба зробити відстань, яка дорівнює загальній кількості ширини полотна і 6 мм, потрібних для 2-ух бічних зазорів.

Установка міжкімнатних дверей. Всі деталі в подробицях. ч.1

Для порога брус запилюється тільки під прямим кутом.

Збирати коробку необхідно на горизонтальній поверхні. Підходять два поставлених поруч столу або підлогу, застелена картоном.

Облагороджування внутрішнього простору супроводжується обов’язковим кроком кріплення багатофункціональної фурнітури.

Для забезпечення безперешкодної евакуації в критичних випадках двері виготовляються розкриватися назовні.

Дверні петлі бувають, як правими або лівими, так і універсальними. Ми звикли, що вони зазвичай це прапорцевим конструкцію, що вимагає акуратної врізки. Але придбати на даний момент звичайно пристрої, які не потребують зрізання шпону або ламінованої поверхні під прапор на товщину петлі.

Як Встановити Відливи На Вікна Відео.
Установка відливів на вікна ПВХ. як відбувається і що необхідно знати
Відкрий вікно! Установка Установка відливів на вікна з ПВХ. як відбувається і що необхідно знати
Вітаю!
Я завжди намагаюся підтримувати зворотний зв’язок і відповідати на питання.

Як Правильно встановити міжкімнатні двері З Добо.
У питанні придбання вже готової коробки двері її товщина може не відповідати товщині стіни в приміщенні. Тоді доводиться встановлювати доборную дошку. Це особлива планка, зроблена з масиву дерева, ДВП інакше кажучи МДФ, яка містить товщ.

Як Встановити Москітну Сітку На Розсувні Вікна.
Москітні сітки на розсувні вікна і розсувні конструкції. 5 варіантів
Основний варіант установки москітних сіток
Чи не знайдеться хоча б одна людина, яку б не допікали своїм писком комарі вночі, і в цей час для захисту від такої проблеми слу.

Стандартним відступом від верхнього і нижнього краю полотна вважають 20 см з варіантами в обидві держави по 5 см. Якщо вживається 3-тя петля, її розташовують в 50ти см від верхньої смуги полотна.

Місце кріплення петлі до коробки розраховують з огляду на технологічного зазору. Іншими словами, від верху петельного бруса необхідно відійти не 20 см, а 23.3 см.

«Посадочні майданчики» для петель виготовляються забезпечити установку прапора врівень з коробкою і полотном. Вибирають їх фрезою і допрацьовують стамескою. Звичайно всю роботу виконати тільки стамескою. Як робиться врізка петель, продемонструє ролик:

Велика частина самостійних установників дверей переконане, що зручніше зміцнювати фурнітуру до збору коробки, тому що на петельному брусі необхідно теж обрати шпон під петлі. Але дану операцію звичайно провести на зібраної базі.

Також, корисно буде подивитися відео про врізки замку:

Місце розташування ручки з замикався механізмом визначає власник. Стандартним вважається відстань від 0,9 м до 1,3.5 м від підлоги.

Досвідчені фахівці, добре знають, як правильно встановити двері, радять анкера, використовувані для фіксації коробки в просвіті, закривати зверху прапорами петель і відповідною планкою замку.

На 3-х масивних і довгих шурупах дверна конструкція відмінно буде триматися. Адже з’єднання буде підтримувати до того ж піна.

Не будемо забувати про те, що для вгвинчування саморізів в коробковий брус з МДФ необхідно зробити підготовчі отвори. Власникам лазень, з’ясовується як встановити дерев’яні двері, завчасно Керн отвори в брусі і полотні не потрібно. Свердлити короб з деревини можна без попередньої підготовки.

  • Зібрану на горизонтальній поверхні дверну базу акуратненько (краще удвох) піднімаємо і маємо в своєму розпорядженні в просвіті.
  • Щоб між коробкою і навколишнього її стінкою залишилася потрібний для запінення сантиметровий зазор, встановлюємо нарізані із залишків пиломатеріалу клини.
  • Загвинчуємо шурупи впотай.
  • Вирівнюємо базу по вертикальних і горизонтальних напрямках, перевіряючи положення рівнем і схилом. Відмінності виправляємо методом ослаблення як ще його називають загвинчування шурупів.
  • Навішуємо на петлі полотно і перевіряємо роботу дверної конструкції. Чи не є перекосів і розбіжностей за величиною зазору між коробочним брусом і полотном.
  • Коробку уздовж майбутнього шару монтажної піни заклеює будівельним скотчем, в зазор навколо полотна вставляємо картон, двері закриваємо.
  • Заповнюємо що залишається зробити нашому клієнтові порожнини навколо коробки-основи проф монтажною піною з дозатором.

Запінювати краще в кілька прийомів з огляду на всіх рад виробника і ступеня розбухання складу. Дверима немає потреби скористатися, поки піна зовсім не застигне.

Зараз є, що зібрати конструкцію і встановити міжкімнатні двері самостійно для вас вдалося. І досвід отриманий, і попереду багато присвятив, які очікують дбайливою хазяйської руки. Залишилося тільки закрити лиштвами не надто представницькі шви, з технологією пристрою яких варто познайомитися окремо.

Демонтаж старого дверного полотна

Перш ніж приступити до робіт, бажано підготувати супутній інструмент. Найчастіше такі предмети присутні в кожному будинку: молоток, електрична дриль, болгарка, лобзик, рівень, а також стамеска. Після того як всі супутні інструменти під рукою, можна демонтувати старі двері. Таку процедуру слід виконувати в наступній послідовності:

  • Перш за все, необхідно видалити всю присутню на конструкції фурнітуру, за винятком петлею. Тут необхідно акуратно видалити колишні ручки і замки, які при бажанні можна використовувати на новому дверному полотні.
  • Сучасні петлі, які використовуються для міжкімнатних дверей, без труднощів дозволять зняти полотно. Якщо встановлено будь-які інші їх різновиди, що не дозволяють легко зняти полотно, то слід по черзі їх відкрутити. В цьому випадку починають з самого верхнього самореза, так як почавши демонтаж знизу, ви ризикуєте, що полотно залишиться висіти на останньому шурупі, що матиме несприятливий вплив на петлі.

Далі при необхідності виконуються роботи по звуженню або розширенню міжкімнатного отвору. Однак найчастіше люди намагаються придбати дверне полотно тих же розмірів, що і колишнє.

Порожній дверний проріз

Опис установки дверного полотна на стару, але цілу коробку

При реставраційних роботах в житлових приміщеннях часто потрібна заміна дверного полотна. При цьому зовсім не обов’язково робити заміну колишньої коробки, яка найчастіше знаходиться в чудовому стані. В цьому випадку нерозумно проводити повну заміну конструкції. Значно простіше, а також істотно дешевше придбати нове дверне полотно відповідних розмірів і монтувати його на колишнє місце міжкімнатних дверей. Для проведення подібних робіт необов’язково наймати бригаду монтажників, так як виконати всі необхідні роботи можна самостійно.

Монтування двері в стару коробку

Якщо, виходячи з міркувань про економію, ви вирішили не демонтувати стару дверну коробку, що втратила свій первісний зовнішній вигляд, будь-які маніпуляції з нею робити необов’язково. Також допускається не відкручувати колишні петлі, якщо вони зберегли свої початкові властивості. Що стосується наличників, то тут кожен вирішує для себе сам, залишати їх без зміни або придбати нові. Однак, виконуючи монтаж нового дверного полотна в стару коробку, бажано переконатися в надійності всієї конструкції. Тому буде краще демонтувати лиштви і оглянути коробку на предмет появи щілин між нею і отвором. Якщо вони є, то їх рекомендується усунути і додатково зміцнити коробку, щоб в подальшому зазор не з’являлися.

У разі, коли зазори не з’явились, колишній чи новий лиштва можна монтувати на колишнє місце. Після чого можна приступати до роботи над новим дверним полотном. Дану процедуру можна розділити на кілька послідовних етапів.

  • В першу чергу слід намітити розташування петлею. В даному випадку все розміри слід враховувати до міліметрів. Прикрутивши нові або старі петлі до коробки, необхідно намітити їх розташування на дверному полотні. Далі за допомогою стамески готується місце, де ці елементи будуть розташовуватися на дверному полотні, після чого петлі прикручуються за допомогою шурупів.
  • Далі потрібно встановити супутню фурнітуру, таку як замок і ручка. Їх місце розташування також розмічається відповідно до вже встановленої відповідною планкою на коробці. Всі вимірювання і подальше виготовлення отворів виконується з максимальною акуратністю і точністю, в іншому випадку нове дверне полотно буде погано функціонувати. Встановлювати фурнітуру слід акуратно, щоб не пошкодити крихку структуру дверного полотна.
  • Завершальним етапом монтажу нового дверного полотна в стару коробку є його навішування і перевірка на предмет функціонування. Якщо все працює добре, то можна вважати роботу виконаною. Коли є невеликі недоліки у вигляді поганого функціонування замку, можна зробити регулювання петлею або змістити планку на коробці.

Варто відзначити, що при виготовленні отворів для майбутнього замку і ручки слід використовувати електричний лобзик зі спеціальною пилкою для дерева, інші полотна можуть пошкодити дерев’яну структуру вироби.

Для того щоб установка полотна на стару, але при цьому цілу коробку, була якісною, слід з особливою увагою поставитися до підбору нового вироби. Дуже важливо правильно підібрати колір нових дверей, щоб він збігався або гармоніював з відтінком дверної коробки, в іншому випадку можна отримати результат, який буде псувати весь вигляд приміщення, і ваші зусилля будуть витрачені даремно. Вибираючи відтінок, рекомендується запитати поради у людини, що розбирається в питаннях дизайну житлових приміщень. Однак цього моменту можна уникнути, використовуючи лиштва того ж відтінку, що і нове дверне полотно.

способи з’єднання

Існують, як мінімум, два варіанти того, як з’єднати ці планки між собою:

    Під 45 °. Варіант найправильніший з точки зору естетики, але найскладніший у виконанні. Необхідна висока точність пропила. щоб не було щілин. При вправності відпиляти можна і з використанням плотницкого стусла, але робити треба ретельно. Другий момент. якщо пиляти ножівкою ламінований матеріал, на ньому залишаються відколи. Вихід. використовувати добре наточений інструмент.

Один із способів з’єднання дверної коробки

Незалежно від того, яким саме способом ви зібралися з’єднувати елементи дверної коробки, насамперед роблять запив стійок і одвірок з одного боку. Потім на підлозі їх складають в коробку, перевіряючи правильність з’єднання. Далі треба визначитися з висотою бічних частин дверної коробки.

Установка прихованої двері | Ремонт своїми руками

Установка дверної коробки

Зібрану коробку потрібно правильно вставити в отвір. Це дуже відповідальне завдання. Перед тим як встановити міжкімнатні двері, збиваєте в отворі все, що може відвалитися. Якщо занадто сипуча стіна, поверхня обробляється грунтовками глибокого проникнення з в’язким ефектом. Якщо є надто вже великі дірки, їх закладають штукатуркою, дуже великі виступи стісуються. У підготовлений проріз вставити міжкімнатні двері простіше. Якщо ви робите самостійно це вперше, полегшите собі роботу.

Виставляється коробка без дверного полотна. Її орієнтують строго вертикально. Перевіряється вертикальність не тільки рівнем, але і схилом. Рівень дає часто похибка, тому надійніше перевіряти схилом.

Перевірити вставлену міжкімнатні двері за допомогою схилу

Щоб під час установки коробка не перекосилась, ще на підлозі встановіть тимчасові розпірки, в кутах. укоси, які дають високу ступінь жорсткості. Щоб двері відкривалися, їх вставляють в одній площині зі стіною. Тільки так вона буде відкриватися повністю. Якщо стіна нерівна, виставляють коробку не по стіні, а вертикально. Інакше будуть проблеми з відкриванням або закриванням дверей.

Як вставити міжкімнатні двері своїми руками. в одній площині зі стіною

Після того, як положення вибрано, можна закріплювати. Роблять це за допомогою монтажних клинів. трикутні дерев’яні або пластикові бруски. Спочатку клини ставлять з двох сторін від одвірок. поперечки, потім над стійками. Таким чином вибрано і закріплено положення коробки щодо дверного отвору. Далі перевіряється ще раз вертикальність стійок. Їх перевіряють в двох площинах. щоб не виявилися вони нахиленими вперед або назад.

Як поставити міжкімнатні двері своїми руками: Розклинювальні коробку

Потім встановлюють клини внизу, потім приблизно через 50-60 см, перевіряючи щоб стійки точно стояли рівно. Розклинюють додатково і поперечну планку. посередині. Перевіряють, чи не вигнулись чи десь елементи коробки, при необхідності коригують. Можна приступати до кріплення.

Кріплення коробки до дверного отвору

Способів кріплення теж два: наскрізь прямо до стіни і монтажними пластинами. Якщо дозволяє стіна і вас не лякають капелюшки кріплення в коробці, можна і наскрізь прикріпити. це надійно.

Для установки міжкімнатних дверей цілком достатньо закриття два самореза в вирізи під петлі і з іншого боку. під пластину відповідної частини замку. У вирізаних виїмках засверливают додаткові отвори. Їх роблять так, щоб не потрапити в отвори під кріплення петель або відповідної частини. Слідкуйте щоб головка саморезов була втоплена і не заважала установці петель і накладки.

Установка міжкімнатних дверей за цією схемою показана в відео. Там же є кілька цікавих нюансів щодо виставлення дверної коробки.

Якщо така кількість кріплення здається ненадійним, свердлять наскрізь, а отвори закривають декоративними шайбами, підібраними в тон. Або є ще спеціальний погонаж з МДФ зі знімними планками. Кріплення встановлюється в підготовлену канавку, а потім закривається планкою.

Спеціальні коробки для міжкімнатних дверей з МДФ

Другий спосіб. потайний, кріплення при цьому не видно. Спочатку кріплять з тильного боку коробки монтажні пластини. В принципі використовувати можна для гіпсокартону, але є і спеціальні. більш товсті, хоча при установці міжкімнатних дверей вистачить і гіпсокартонних.

Покрокова установка міжкімнатних дверей

Взагалі, тонкощів багато. Найпоширеніші моменти постараємося описати і проілюструвати в фото або відео матеріалі.

Розміри і комплектація

Міжкімнатні двері випускаються стандартних розмірів, шкода тільки, що стандарти в різних країнах відрізняються. Наприклад, в нашій країні орні двері роблять шириною 600. 900 мм з кроком 100 мм. У деяких країнах ЄС норми такі ж. в Г Ерманов, Італії та Іспанії. У Франції стандартні інші. Тут найвужчі двері 690 мм і далі з кроком 100 мм.

А так чи важлива різниця? Якщо поміняти захочете тільки дверне полотно без коробки, то важливо. доведеться вибирати зі свого сегмента або повністю міняти разом з коробкою. Міжкімнатних дверей такого стандарту, як в нашій країні, вибір набагато більше, як у Франції. в рази менше.

Рекомендована ширина дверного полотна для різних розмірів дверної коробки

Який ширини двері потрібні залежить від того, куди збираєтеся їх ставити. Якщо говорити про стандарти, то рекомендуються наступні величини:

  • в житлову кімнату ширина від 60 до 120 см, висота 2 м;
  • санвузол. ширина від 60 см, висота 1,9-2 м;
  • в кухню ширина дверного полотна не менше 70 см, висота 2 м.

Якщо при заміні двері вирішено отвір зробити більше / менше, на це дозволу не потрібно, але необхідно залишатися в заданих для кожного приміщення межах.

Установка дверей прихованого монтажу на алюмінієвій коробці

Як же визначити, який саме ширини купувати двері? Виміряйте дверне полотно, яке є і будете знати, що вам необхідно. Якщо дверей немає, знайдіть найвужче місце в отворі, вимірявши його, ви зможете дізнатися, якої ширини вам необхідний дверний блок. Це дверне полотно дверна коробка. Так зовнішні розміри дверної коробки повинні бути менше виміряної величини. Наприклад, у вас вийшло 780 мм, шукайте блок з параметрами 700 мм. Ширші в цей отвір не вставити.

Найповніша комплектація міжкімнатних дверей. з коробкою, добором і лиштвами

При виборі дверей звертайте увагу на комплектацію. Є три види збирання:

  • Дверне полотно. Коробку купуєте окремо.
  • Двері з коробкою. Все в комплекті, але коробка у вигляді окремих дощок. Доведеться запилювати кути і з’єднувати, навішувати петлі самостійно.
  • Дверний блок. Це готові до установки двері. зібрана коробка, навішені петлі. Тільки підрізати по висоті боковини, рівно виставити і закріпити.

При однаковій якості дверного полотна ціни на ці комплекти відрізняються значно. Але і різниця в часі, яке витратите на установку, пристойна.

визначаємо розміри

У складеному стані по внутрішній частині стійки відміряють необхідну довжину. Стійки далеко не завжди роблять однаковими: стать часто нерівний і це необхідно враховувати. Для цього беремо рівень і перевіряємо, наскільки рівну підлогу. Якщо він ідеально рівний, стійки будуть однаковими. Якщо є відхилення, його необхідно уHonor: зробити одну зі стійок довше. Зазвичай це кілька міліметрів, але і цього буває достатньо для того щоб двері перекосило.

При розрахунку висоти врахуйте, що стійки повинна бути на 1-2 см довший дверного полотна (з урахуванням спилов). Під дверима роблять зазор в 1 см, якщо під не передбачають класти килимок. Якщо килимок / килим / ковролін буде, краще його зробити більше. Не бійтеся залишати зазори. Вони необхідні для нормальної вентиляції в приміщенні. Ще раз звертаємо увагу: висота вимірюється по внутрішній частині дверної коробки. від нижнього краю до спилювання. Відрізавши, приміряєте стійки в дверний проріз.

Зазори при установці міжкімнатних дверей

Тепер необхідно відпиляти одвірок по довжині і, при необхідності, запив з іншого боку (якщо стик під 45 °). Довжина одвірок повинна бути такою, щоб у складеному стані відстань між стійками було більше ширини дверного полотна. Мінімальний зазор становить 7 мм, але часто роблять більше. 7-8 мм розподіляються так: 2 мм. на петлі, і по 2,5-3 мм на компенсаційні зазори. Будь-які міжкімнатні двері. МДФ, ДВП, деревина. в залежності від вологості змінюють свої габарити. Щоб уHonor ці зміни і потрібні зазори. І 5-6 мм. цього не завжди достатньо, особливо у вологих приміщеннях. Для ванній точно залиште трохи більше, інакше при підвищеній вологості вони можуть насилу відкриватися.

Отже, визначилися з мінімальними зазорами при установці міжкімнатних дверей:

  • на петлі. 5-6 мм;
  • вгорі, внизу і з боків. 3 мм;
  • знизу. 1-2 см.

Після того, як відрізали всі частини і зробили запили, складіть коробку на підлозі. Якщо помітили десь недоліки в стикуванні. усуньте за допомогою наждачного паперу, закріпленої на бруску. Чим точніше буде збіг, тим менше щілину.

Установка міжкімнатних дверей своїми руками: фото, відео

Рано чи пізно доводиться міняти міжкімнатні двері. Процедура не настільки складна, щоб обов’язково наймати фахівця. Якщо є хоч деякі навички в поводженні з пилкою, рівнем і схилом, можете закрутити кілька шурупів. впораєтеся самостійно. При заміні, перед тим як встановити міжкімнатні двері, стару потрібно демонтувати. І тут теж є особливості. Про всі тонкощі. в фото та відео з докладними інструкціями.

Міжкімнатні двері різні не тільки за дизайном, але ще і роблять їх з різних матеріалів

Міжкімнатні двері роблять з різних матеріалів. Причому відрізняється матеріал і дверного полотна і рами. Дверне полотно буває:

  • З ДВП. Це найдешевші двері. Являють собою дерев’яну раму, до якої прикріплений ламінований ДВП. Відрізняються низькою звукоізоляцією, бояться підвищеної вологості, легко пошкоджуються.
  • З МДФ. Коштують набагато дорожче, але і якісні характеристики набагато вище. Вони краще за звукоізоляції, не бояться вологості, міцніше і довговічніше.
  • Деревини. Найдорожчі двері. Роблять з різних сортів деревини. від сосни до дуба або більш екзотичних порід.

З таких же матеріалів роблять і дверні коробки. Найгірший вибір. коробки з ДВП вони навіть під своєю вагою прогинаються, а дверне полотно навісити на них. суща мука. Так що намагайтеся брати або МДФ або дерев’яну. Є ще один матеріал: ламінована деревина. Хороша тим, що не потрібно обробляти і фарбувати, але термін служби залежить від якості плівки.

Як встановити міжкімнатні двері своїми руками — 7 порад

Багатьох лякає перспектива самостійного встановлення дверей. Це побоювання часто виникає через незнання процесу і потребу в інструментах, які є не в кожному будинку. Проте за правильного керівництва, терпіння і цілеспрямованості все можна вирішити.

У цій статті крок за кроком познайомимо вас з інструментами, методами та порадами, які допоможуть встановити міжкімнатні двері.

Що знадобиться для монтажу дверей: інструменти та матеріали, перераховані в таблиці

Як правильно встановити міжкімнатні двері: покрокова інструкція

Якщо слідувати крокам, описаним нижче, вийде встановити міжкімнатні двері своїми руками так, що вони плавно відчинятимуться, зачинятимуться і гармонійно впишуться в естетику приміщення.

  1. Заміряють дверний простір
    Вимірюють чорновий отвір за шириною, висотою і глибиною. Купують такі двері, які підходять для грубого отвору. Дверна рама/косяк також повинні поміститися в цьому просторі.
  2. Перевіряють посадку дверей
    Якщо дверна плита без рами, її вставляють в отвір із розрахунком, що з боків і зверху мають бути прозірки приблизно від 3 міліметрів. Занадто велике полотно доведеться обрізати ручним рубанком або циркулярною пилкою.
  3. Розмічають петлі
    У дверях, де немає вирізаних пазів для петель, доведеться їх позначити самому. Верхня петля повинна розташовуватися за 12-13 см від верху дверей, нижня — за 24-26 см від низу, а середня (для високих дверей) по центру між ними. Для зручності обводять контур петель олівцем.
  4. Вирізають врізні петлі
    Це робиться стамескою не поспішаючи й акуратно за відміченими місцями на краю дверей. Глибина паза повинна відповідати товщині петлі.
  5. Прикріплюють петлі до дверей
    Поміщають петлі в пази та відразу їх закручують.
  6. Готують дверну раму (одвірок)
    Якщо одвірок заздалегідь не встановлений, його вставляють у чорновий отвір. Щоб дотримуватися рівня і схилу, використовують дерев’яні прокладки. Закріплюють каркас шурупами або цвяхами.
  7. Відзначають положення петель на дверній рамі
    Для цього підносять двері до рами й відмічають, де будуть кріпитися петлі до неї. Вирізають пази на рамі так само як на дверях.
  8. Навішують двері
    Поєднують дверні петлі з пазами рами та закріплюють їх гвинтами. Перевіряють, як вони відчиняються і зачиняються: повинні рухатися вільно.
  9. Встановлюють дверну ручку і замок
    Просвердлюють отвори для ручки й засувки. Встановлюють ручку і механізм засувки, перевіривши ще раз їхню роботу.
  10. Встановлюють дверний упор
    Прикріплюють дверний упор до дверної рами. Це запобіжить неконтрольованому відкриванню.

Щілини та отвори заповнюють шпаклівкою по дереву. За необхідності відшліфовують двері та раму, і фарбують у бажаний колір.

Тепер розглянемо докладніше, як правильно встановити міжкімнатні двері, щоб відсіяти всілякі сумніви та питання. Отже, почнемо.

Демонтуйте старі двері

У цій справі не поспішають. Діють обережно, щоб не пошкодити стіну, раму і самі двері, якщо планується використовувати їх повторно. Бажано вдягнути захисні окуляри, щоб убезпечити очі від пилу та сміття. І працювати в рукавичках.

На підлогу кладуть ганчірку або старий рушник, ним потім простіше зібрати пил і сміття. Знімають обшивку з корпусу дверей, вставивши монтувалку або шпатель між оздобленням і стіною. Акуратно підчіплюють покриття, опрацьовуючи площу навколо дверей. Роблять це з обережністю, щоб не пошкодити стіну або оздоблення, якщо планується його використовувати десь ще.

Потрібно відкрити двері, щоб був вільний доступ до петель. Потім знімають шарнірні штифти, вставивши цвях або викрутку в нижню частину штифта петлі. Обережно простукують молотком, поки штифт не почне підійматися. Щойно він ослабне, витягують його пальцями або плоскогубцями. Такі дії застосовні для всіх петель.

Знімають двері. Знявши шарнірні штифти, однією рукою беруться за дверну ручку, а іншою підтримують нижню частину дверей. Злегка її підіймають і відводять від рами. Ставлять двері на рівну поверхню або притуляють до стіни (для надійності).

Потім знімають дверну фурнітуру. Викруткою або електродрилем видаляють гвинти, якими петлі кріпляться до дверей і рами. Якщо в планах зняти одвірок, перевіряють його на наявність цвяхів, шурупів або інших кріпильних елементів. Прибирають їх, використовуючи інструменти.

Зберіть коробку дверей

Якщо правильно зібрати та встановити дверний короб, тоді двері будуть надійно закріплені, у них буде плавний хід. Рама має бути трохи більшою, ніж двері, щоб забезпечити простір для відкривання. Також мають бути невеликі отвори, щоб забезпечити плавність у роботі.

На підлозі розкладають частини рами: дві вертикальні ніжки паралельно одна одній, а горизонтальну між ними вгорі. Використовуючи столярний косинець, потрібно переконатися, що кути, де зустрічаються головка і ніжки, складають ідеальний кут 90 градусів. Це важливо. Двері мають підходити та правильно функціонувати в рамі.

Саме час закріпити раму. Наносять столярний клей на кінці та поєднують заготовлене з вершинами двох ніжок. Шурупами або цвяхами варто прикріпити головку до двох ніжок. При використанні шурупів потрібно попередньо просвердлити отвори, щоб не розколоти деревину. Після закріплення деталей знову перевіряють коробку столярним косинцем, щоб переконатися, що все залишається під прямим кутом. Якщо короб не квадратний, доведеться відрегулювати його до того, як клей схопиться.

Залишають раму поки клей не висохне. Потім встановлюють запірну пластину. Якщо двері оснащені замком, необхідно встановити відповідну планку на раму. Для цього вимірюють положення дверної засувки та переносять виміри на раму. Стамескою вирізають поглиблення (паз) для відповідної планки так, щоб вона розташовувалася врівень із поверхнею рами. Прикручують запірну планку в належному місці.

Тепер встановлюють дверні упори за бажанням. Дверний обмежувач являє собою дерев’яну планку, прикріплену до рами, яка запобігає прослизанню дверей через раму. Вимірюють товщину дверей, потім прикріплюють дверні упори до рами, щоб двері впиралися в них під час закриття. Їх прибивають цвяхами або пригвинчують.

Прикріпіть петлі

Для стандартних міжкімнатних дверей верхня петля зазвичай розташовується на відстані 12-14 см від верху дверей, а нижня — 24-26 см. Середня петля (використовується не завжди) зазвичай розташована по центру між верхньою і нижньою петлями.

Відміряють ці місця на краю дверей, де розпланували петлі. Поміщають кожну на двері в зазначеному місці, щоб шарнір був спрямований назовні, а петля перебувала на одному рівні з краєм дверей. Обводять олівцем. Петля має сидіти на одному рівні з краєм дверей, тому видовбують неглибоку виїмку. Олівцем відзначають глибину петлі на краю дверей — це показує, наскільки глибоким має бути паз.

Роблять врізку. Поміщають лезо долота на накреслений контур шарніра стороною скоса, зверненою до області відходів. Постукують стамескою і молотком, роблячи неглибокі надрізи по периметру накресленого шарніра. Повторюють це, поступово поглиблюючи надрізи, поки не доходять до зазначеної глибини. Акуратно видовбують відходи всередині розрізів, поки весь паз не стане рівним і бажаної глибини. Потрібно перевірити ще раз, що глибина паза однакова, тоді петля сяде рівно.

Прикріплюють шарнір. Поміщають петлю в паз, щоб переконатися, що вона сидить на одному рівні з краєм дверей. Викруткою або електродрилем вставляють і затягують гвинти, що додаються до петлі, у попередньо просвердлені отвори, прикріпивши петлю до дверей. Потрібно переконатися, що петля вирівняна правильно і не рухається після прикріплення.

Для важких дверей доцільно використовувати довгі гвинти як мінімум в одному отворі для кожної петлі, щоб надійніше їх закріпити.

Встановіть коробку в отвір

Ставлять дверну коробку в отвір, не закріплюючи її. Важливо переконатися, що вона проходить без зусиль, по периметру є невеликий прозір, який можна відрегулювати та за необхідності прокласти.

Рівнем перевіряють сторони (косяки) рами, щоб вони розташовувалися під дев’яносто градусною вертикаллю. Починаючи з боку петель рами, вставляють прокладки за раму, де вона стикається зі стіною. Або забивають монтажною піною. Ущільнення роблять вгорі, посередині та внизу. Регулюють ущільнювач так, щоб рама стала прямовисною. Потім те ж саме проробляють з боку засувки, стежачи за тим, щоб верхня частина залишалася рівною, а боки — прямовисними. Прозір між рамою і дверима (після її встановлення) має бути однаковим по всьому периметру. За необхідності необхідно відрегулювати шайби.

Закріплюють раму. Як тільки все буде прямовисно і рівно, прикріплюють раму до дверного отвору. За допомогою пістолета для цвяхів або саморізів її закріплюють через регулювальні прокладки та шпильки стіни. Починають з боку петель, потім кріплять верхню частину. Важливо закріпити саме через прокладки, щоб рама з часом не деформувалася і не змістилася. Випнуті частини прокладок обрізають ножем, щоб вони були на одному рівні з рамою. Закріплену раму ще раз перевіряють рівнем і столярним косинцем. Якщо знадобиться регулювання, можна трохи послабити кріплення, відрегулювати, а потім знову затягнути.

Навісьте дверне полотно

Визначають положення петель на дверях, якщо їх не розмічено і не вирізано. Вони мають збігатися з положенням на дверній рамі. Якщо в ній уже встановлені пази для петель, дивляться, щоб їхнє розташування на дверях точно збігалося. У разі коли немає вирізаних пазів (заглиблень) для петель, їх потрібно буде виточити.

Якщо петлі ще не прикріплені до дверей, вирівнюють їх за пазами. Використовують гвинти, щоб прикріпити кожну стулку петлі до дверей, переконавшись, що вони перебувають на одному рівні та не виступають.

З петлями, прикріпленими до дверей, виставляють двері врівень із дверною рамою. На цьому етапі потрібен помічник. Підіймають двері та розташовують так, щоб петлі збіглися з відповідними місцями на рамі. З’єднують шарніри разом і вставляють штифти шарніра (якщо використовуються петлі з вільними штифтами). При використанні петель з фіксованим штифтом вирівнюють стулки петель і прикріплюють гвинтами двері до рами. Потім перевіряють як вони функціонують. Заїдати нічого не повинно.

Якщо двері висять неправильно, доведеться міняти положення петель або стругати крайку підгонки чи регулювати раму.

Прикріпіть лиштви

Без них нікуди. Вони надають закінченого вигляду дверному отвору, закривають прозір між дверною коробкою і стіною.

Вимірюють верхню ширину і вертикальну висоту дверної коробки. Додають ширину лиштви (по 2 см з кожного боку) до вимірів, щоб врахувати звис з кожного боку. Торцювальною або ручною пилкою обрізають кінці лиштви під кутом 45 градусів. Тоді вони безшовні та з’єднаються в кутах. Починають з обрізки верхньої горизонтальної частини відповідно до вимірів. Потім відрізають дві вертикальні бічні частини по довжині.

Поміщають верхню горизонтальну частину на стіну над дверною рамою, переконавшись, що вона розташована по центру з однаковим виступом з кожного боку. Поєднують зріз вертикальних частин під кутом 45 градусів із розрізом горизонтальної частини. За допомогою клейового пістолета або молотка і цвяхів прикріплюють лиштви до стіни так, щоб вони щільно прилягали до рами та стіни. Цвяхи розташовують через кожні 30-40 см. Починають із верхньої частини, а потім кріплять бічні частини, переконавшись, що скоси щільно прилягають один до одного.

Якщо між скошеними кутами щілини, їх шпаклюють. Наносять наповнювач і дають йому висохнути. Потім шліфують шпаклівку доти, доки вона не стане гладкою і врівень із поверхнею лиштви. Фарбують або знебарвлюють лиштви, щоб вони підходили до дверей, рами або декору кімнати. Щоб домогтися за кольором плавного переходу між стіною і лиштвою, по краях можна нанести попідфарбовуваний герметик. Його розгладжують пальцями або інструментом для вирівнювання покриття і дають висохнути перед фарбуванням.

Встановіть фурнітуру

Визначають відступ для фурнітури. Зазвичай він у межах 10 см від краю. Кільцевою пилкою просвердлюють у дверях отвір для ручки та менший отвір у краю дверей для механізму заскочки таким чином, щоб він сходився із центром більшого отвору.

Вставляють механізм засувки в отвір на краю дверей. Вигнутий бік болта засувки має бути спрямований у бік зачинення дверей. Обводять засувку і видовбують неглибоке заглиблення для пластини засувки. Прикручують пластину засувки до механізму. Вставляють зовнішню частину дверної ручки через отвір у механізмі засувки. Поєднують внутрішню частину дверної ручки зі шпинделем і притискають обидві сторони одна до одної. Закріплюють ці дві половини гвинтами. Як правило, вони проходять через внутрішній бік і угвинчуються в зовнішній бік.

Потім встановлюють запірну пластину. Закривають двері та відміряють верх і низ засувки на дверній рамі, щоб визначити, де має бути встановлена запірна планка, з якою засувка входить у зачеплення на рамі. Якщо в рамі немає пазів для відповідної пластини, її розташовують так, щоб вона знаходилася по центру відміток, і обводять її. Видавлюють неглибоку виїмку і вкручують відповідну планку в раму.

Закривають/відкривають двері кілька разів, щоб переконатися, що засувка правильно зачепила відповідну планку, а ручка працює плавно. Якщо двері не замикаються належним чином, можливо, доведеться відрегулювати положення відповідної планки або поглибити виріз.

Помилки під час встановлення дверей своїми руками

Ставити міжкімнатні двері без досвіду важкувато. Можна легко помилитися. Тому, знаючи про поширені помилки, їх намагаються не допускати.

  • Неправильні вимірювання дверей, рами або отвору
    Прорахунки призводять до того, що двері не підійдуть належним чином. Завжди переміряють кілька разів, щоб домогтися точності.
  • Не перевіряється відкривання дверей
    Це може призвести до того, що двері відчиняться не в тому напрямку, в якому призначені. А якщо не враховано підлогове покриття (наприклад, килим або плитка), двері тягнутимуться або не закриватимуться належним чином.
  • Зміщення петель
    Якщо вони не вирівняні як треба, можуть завадити плавному відкриттю і закриттю дверей.
  • Використання неправильних інструментів
    Наприклад, пророблення отворів звичайною пилкою замість кільцевої в 95% випадків призводить до неточностей.
  • Нерівномірне укладання прокладок
    Загрожує тим, що дверна рама буде встановлена нерівно.
  • Перетягування гвинтів
    Призводить до деформації петель, що вплине на роботу дверей.
  • Без попереднього свердління отворів
    Якщо забули попередньо просвердлити отвори, особливо в масивному брусі, це може призвести до її розщеплення під час закручування шурупів.

Поспіх, та ще й без повторної перевірки кожного кроку, тягне за собою наслідки. Важливо випробовувати роботу дверей після встановлення рами, після навішування, після встановлення фурнітури, щоб своєчасно виявити й усунути проблеми.

Про автора

admin administrator