Чи можна взимку садити кімнатні квіти

Авторadmin

Чи можна взимку садити кімнатні квіти

Чи можна пересаджувати кімнатні квіти взимку: поради фахівців

У морозні зимові дні як ніколи хочеться насолодитися квітучою зеленню, нехай і в своєму будинку. Це прекрасне нагадування про літо. Але забезпечити за домашніми рослинами повноцінний догляд в цей час дуже важко, адже цей кризовий час, коли вони перебувають у стані спокою. Чи можна пересаджувати кімнатні квіти в зимовий час і якщо так, як здійснити це грамотно?

  • рослина дуже розрослося в квітковому горщику, коренева система не може розвиватися. Пересадка допоможе вам видалити всі перешкоди для повноцінного розвитку квітки;
  • якщо ви якимось чином не змогли здійснити пересаджування кімнатних рослин своєчасно, через якийсь час, квітка може постраждати від якихось шкідників або грибкових інфекцій, все тому, що квітка стає більш доступним такого роду паразитам;
  • щільна грунт, якщо її не підживлювати свіжим субстратом, збивається, стає сухою, не отримує корисних компонентів і, відповідно, стає непридатною для вирощування на ній квітів;
  • додаткова причина для позапланової пересадки рослин взимку – погана водопроникність субстрату, це відразу ж відчутно, адже квітки, як і стебла, і листя, стають млявими, втрачають жвавість і яскравість відтінків;
  • якщо квітка просто «виростає» з маленького горщика, він може з часом зламатися, так як його вага не утримується ємністю в повній мірі.

Якщо зимової пересадки рослин не уникнути, необхідно докласти всіх зусиль для того, щоб вона була результативною і ні в якому разі не нашкодила квітам.

Відео “Пересадка”

У відеоролику досвідчений квітникар поділиться секретами, як правильно пересаджувати квіти.

Коли треба

Якщо необхідність пересадки рослин саме в зимовий період встала перед вами не надто гостро, це можна спокійно зробити ранньою весною. Саме в цей час квіти «прокидаються», активізуються всі фізіологічні процеси. До того ж саме навесні необхідно дещо поліпшити умови для подальшого розвитку квітів. Весь період з березня і до початку вересня пересадка – це цілком допустимий для квітникарів захід. Потрібно постаратися уникнути будь-якого роду пошкоджень кімнатних квітів, так як їм важко відновитися, ще й напередодні холодів, коли поступово сповільнюються їх процеси життєдіяльності. Зима – це період абсолютного спокою. Здійснювати пересадку в цей час небажано, і навіть небезпечно для рослин, адже для того, щоб відновитися після такого своєрідного «омолодження», необхідно активізувати всі свої сили, а взимку зробити це досить важко.

Якщо вибрати для здійснення такого роду процедури не зовсім оптимальний термін, можна не тільки не домогтися видимих ​​результатів, але і помітно підірвати активність рослини. Однак якщо ви все ж вирішили не чекати до весни, варто розглянути кілька ключових рекомендацій, які неодмінно допоможуть вам поліпшити результат.

Чи можна взимку

Цікаво, що не на всі рослини зимова пересадка надасть небажаний ефект. Є чимало винятків. Які кімнатні квіти можна спокійно пересаджувати взимку? Певного списку немає. Однак якщо ви помітили, що ваша рослина жовтіє або страждає від комах або грибкових захворювань, неодмінно задумайтесь про те, щоб провести пересадку саме в зимовий період. Якщо ж говорити про те, коли конкретно взимку краще «омолоджувати» квіти, це, звичайно ж, закінчення сезону, передвесняний період.

Квіти поступово приходять до тями після тривалої фази абсолютного спокою, а ви в цей час можете спокійно пересадити їх і при цьому підживити корисними речовинами. До того ж інтенсивно ростуть молоді коріння, тому при пересадці коренева система зможе швидше заповнити нову ємність, і, таким чином, рослина швидше відновиться і продовжить рости. В цілому пересадка в кінці зими ніяк не зашкодить домашнім квітам, однак поспішати не потрібно. Такий захід вимагає відповідальної підготовки.

Правила пересадки

Не так важливо, початківець чи ви квітникар або ж фахівець зі стажем. Головне для вас – забезпечення якісних умов для пересадки кімнатних рослин. В цьому випадку ви неодмінно залишитеся задоволені результатом. Які ж етапи включає в себе процедура з «омолодження» домашніх квітів:

  • дренаж. Використовувати можна як звичайний камінь, так і керамзит. Контейнери невеликих розмірів лише злегка присипаються даної основою, в той час як дренаж в великих квіткових горщиках повинен займати не менше 3 см. Як використовувати флізелін як дренаж? Необхідно вирізати звичайний гурток, який буде трохи більше в діаметрі, ніж дно контейнера і покласти його туди-
  • новий вазон заповнюють свіжою землею і потім акуратно встановлюють рослина. Решта порожнечі варто також засипати субстратом;
  • залишається лише залити водою рослина, якщо потрібно. До слова, є чимало домашніх квітів, які не потребують води в великих обсягах, навіть при пересадці. Якщо ви вважаєте, що полив – річ обов`язкова, поспостерігайте за результатами, можливо, верхній шар субстрату помітно осяде. У даній ситуації потрібно досипати трохи землі зверху.

Пересадка покаже помітний результат, якщо виконати тим правила, які фахівці висувають як основні. Головне, здійснити такого роду омолодження в потрібний час і за допомогою перевірених допоміжних матеріалів.

догляд взимку

Як зберегти улюблені домашні квіти в несприятливий зимовий період? Для цього запасіться терпінням і намагайтеся дотримуватися хоча б найбільш важливим правилам. Наприклад, якщо необхідно, постарайтеся утеплити підвіконня. У сильні морози температура безпосередньо біля віконного скла становить близько +5 градусів, а для кімнатних квітів це не найвдаліший мікроклімат. Однак вихід досить простий: потрібно утеплити підвіконня, але зробити це необхідно таким чином, щоб не обмежувати освітлення. Наприклад, можна завісити вікно поліетиленовою плівкою. До місць з`єднання віконної рами з підвіконням покладіть кілька рулонів зі звичайних газет.

Утеплити безпосередньо підвіконня також неважко: використовуйте звичайний пінопласт. Залиште його на вікні, а зверху розташуйте горщики з домашніми квітами, і ви забезпечите непоганий мікроклімат для своїх рослин навіть в холодну пору року.

Якщо ви власник теплолюбних квітів, таких як бальзаміни, бегонії, сенполії, глоксинії, папороті, алое, молочай, не варто залишати їх на підвіконні. Оптимальний варіант – на час перенести горщики в теплі місця. Що ж стосується цибулинних рослин, а також хризантем і гераней, вони терпимі до холодів, тому вистоять на підвіконні навіть в морози. Докладіть усіх зусиль для того, щоб забезпечити комфорт домашнім рослинам в будь-який час року.

Відео “Зимова пересадка і догляд”

З відео Ви дізнаєтеся, як здійснити пересадку квітів взимку і як доглядати в несприятливий період.

Чим краще підгодувати домашні квіти взимку

Хочете мати гарний домашній сад? Вивчили багато літератури, рекомендацій і правил про правильний догляд і утримання кімнатних рослин? Навіть початківці флористи знають, що в період вегетації необхідно підгодовувати кімнатні рослини. А що робити в зимову пору року, коли велика частина квітів перебуває в стадії спокою, зупиняється в рості і розвитку? Чи потрібна підгодівля кімнатних рослин взимку? Відповідь на це питання ви знайдете в цій статті.

На думку більшості фахівців в області домашнього квітникарства, питання підгодівлі кімнатних рослин взимку має вирішуватися індивідуально. Ті квіти, які перебувають в стадії спокою, не потребують додаткових поживних речовинах. Розглянемо на прикладі кімнатній лілії. У зимову пору року квітка відпочиває і відновлюється. Верхня його частина зрізається, а горщик з цибулинкою поміщається в затемнене місце. Відповідно, в цей період лілія не потребує добривах.

Однак є багато домашніх квітів, які взимку не зупиняються в рості і розвитку, а, навпаки, радують красивим цвітінням і соковитим листям. Це Фіалка, Азалія, Декабрист, Спатифіллум, Орхідея, Антуріум і т. Д. Такі квіти необхідно періодично підгодовувати, при цьому частота процедур і кількість внесеного добрива встановлюються індивідуально для кожного окремого виду і сорту рослини.

Чим можна підгодувати

Чи можна здійснювати підгодівлю кімнатних квітів взимку? З цим питанням розібралися. Так можна. І відразу ж виникає інша дилема: чим підгодувати кімнатні рослини в домашньому саду? Що буде корисним для квітів, а від чого краще відмовитися?

Перше правило: відмовтеся від препаратів, що стимулюють ріст. Друге правило: потрібно значно зменшити кількість і частоту внесення добрив. І третє правило: попередньо необхідно полити квіти, в іншому випадку можна спалити кореневу систему рослини.

У спеціалізованих магазинах продаються універсальні поживні комплекси, які використовуються для підживлення квітів в домашніх умовах. Якщо не подобаються комбіновані суміші, то можна вибрати певний тип добрив (Зокрема, для цитрусових, для фіалок, для орхідей, для рододендронів та ін.).

Якщо все ще не знаєте, чим підживити домашні квіти взимку, скористайтеся перевіреними народними методами. Догодувати рослини в кімнатному саду можна:

  • настоєм з цитрусових кірок або кісточок граната (1 літр теплої води на 100 грам апельсинових кірок або гранатових кісточок) – 1 раз в 14 днів;
  • розведеним соком алое (на 1,5 літра води знадобиться 1 чайна ложка соку) – 1 раз на місяць;
  • водою з акваріума, де багато біогумусу;
  • цукрової водою (1 столову ложку цукру розчинити в 0,5 літра води).

Головні правила зимової підгодівлі

Дотримання ряду простих правил і рекомендацій більш досвідчених квітникарів допоможе правильно організувати цілорічний догляд за домашнім садом:

  • квіти, які взимку перебувають у стадії спокою, не потребують підживлення мінеральними або органічними речовинами;
  • кількість внесених добрив і частота внесення повинні розраховуватися конкретно для кожного окремого виду і сорту кімнатних рослин;
  • в зв`язку з тим, що взимку світловий день короткий, при цьому процес фотосинтезу значно сповільнюється, часті квіткові догодовування не знадобляться. Досить буде один раз на місяць вносити добрива, щоб рослини відчували себе комфортно і у них були сили на подальше зростання і розвиток;
  • азот, фосфор і калій – необхідні елементи для повноцінного розвитку квіткового саду в домашніх умовах. Азот благотворно позначається на нарощуванні і поліпшенні стану листяної маси, фосфор сприяє рясному цвітінню, а калій захищає від стресів.

Відео «Натуральні підгодівлі для кімнатних квітів»

З цього відео ви дізнаєтеся про те, якими натуральними підгодівлею можна удобрювати кімнатні квіти.

Про автора

admin administrator