Чим корисна риба тилапія

Авторadmin

Чим корисна риба тилапія

Що таке тілапія та чим вона корисна для нашого здоров’я

За словами фахівця, ця риба чудово підійде тим, хто дотримується білкової дієти.

Завдяки доступній ціні, м’якому смаку і простоті приготування тілапія стала одним з найбільш часто споживаних видів риби. Вона є хорошим джерелом білка, а також низки вітамінів і мінералів.

Кірра Браун, доктор медичних наук розповіла, що потрібно знати про тілапію, включно з її користю для здоров’я, пише Health. Вона зазначила, що порівняно з іншими видами морепродуктів, такими як лосось і тріска, тілапія коштує недорого, що робить її доступним вибором для людей з обмеженим бюджетом.

Порція тілапії вагою 3,5 унції містить 26,2 грама білка, що робить її розумним вибором для тих, хто хоче збільшити споживання цієї важливої поживної речовини. Споживання більшої кількості білка може принести користь здоров’ю: від підтримки здорової маси тіла до підтримки здоров’я кісток.

Морепродукти – джерело вітамінів і мінералів, таких як B12 і селен. А додавання тілапії в раціон може допомогти задовольнити потреби в цих поживних речовинах, які підтримують загальний стан здоров’я.

B12 необхідний для неврологічної функції, виробництва еритроцитів і багатьох інших важливих процесів в організмі. Порція тілапії вагою 3,5 унції покриває 78% щоденної потреби в B12, що робить її чудовим вибором для підтримки здорового рівня цього важливого вітаміну в крові.

Крім вітаміну B12, тілапія є багатим джерелом селену, мінералу, який діє в організмі як антиоксидант, захищаючи клітини від окисного ушкодження, яке в іншому разі може призвести до хронічних захворювань, як-от неврологічні захворювання і хвороби серця.

Оскільки тілапія – це їжа, багата на білок, вона може допомогти позбутися зайвого жиру і підтримувати здорову вагу.

Що таке тілапія

Тілапія – загальна назва прісноводних риб, що належать до сімейства цихлідових. Існує близько 100 видів тілапії, але нільська тілапія є одним із найпопулярніших видів.

У дикій природі тілапія мешкає в струмках, ставках і озерах, але більша частина тілапії розводиться на спеціальних рибних фермах.

Вас також можуть зацікавити новини:

Риба тілапія

Тілапія – популярна, але суперечлива риба. У цій статті розглядаються докази та розглядаються переваги та небезпеки споживання тілапії.

На основі доказів Ця стаття заснована на наукових доказах, написаних експертами та перевірених фактами. Ми дивимось на обидві сторони суперечки і прагнемо бути об’єктивними, неупередженими та чесними.

Останнє оновлення 28 травень 2023 р. та останній огляд експерта 19 серпень 2022 р.

Тілапія – недорога риба з м’яким смаком. Це четвертий найпоширеніший морепродукт у Сполучених Штатах.

Багато людей люблять тілапію, тому що вона відносно доступна і не дуже рибна на смак.

Однак наукові дослідження підкреслили занепокоєння щодо вмісту жиру в тілапії. Кілька звітів також піднімають питання щодо методів вирощування тілапії.

У зв’язку з цим багато людей стверджують, що ви повинні взагалі уникати цієї риби і що вона навіть може бути шкідливою для вашого здоров’я.

У цій статті розглядаються докази та розглядаються переваги та небезпеки споживання тілапії.

Що таке тілапія?

Назва тиляпія відноситься до кількох видів переважно прісноводних риб, які належать до сімейства цихлід.

Незважаючи на те, що дика тиляпія походить з Африки, ця риба була завезена в усьому світі і зараз її вирощують у понад 135 країнах.

Це ідеальна риба для вирощування, тому що вона не проти скупчення, швидко росте та споживає дешеву вегетаріанську дієту. Ці якості перетворюються на відносно недорогий продукт порівняно з іншими видами морепродуктів.

Користь і небезпека тілапії залежать насамперед від відмінностей у методах вирощування, які відрізняються залежно від місця розташування.

Китай є найбільшим у світі виробником тілапії. Вони виробляють понад 1,6 мільйона метричних тонн щорічно і забезпечують більшу частину імпорту тілапії в Сполучені Штати.

Резюме: тиляпія — це назва кількох видів прісноводних риб. Хоча цю рибу вирощують у всьому світі, Китай є найбільшим виробником цієї риби.

Факти харчування тілапії

Тілапія є досить вражаючим джерелом білка. У 100 грамах (3,5 унції) міститься 26 грамів білка і лише 128 калорій.

Ще більше вражає кількість вітамінів і мінералів у цій рибі. Тілапія багата ніацином, вітаміном B12, фосфором, селеном і калієм.

Порція 3,5 унції містить наступне:

  • Калорії: 128
  • вуглеводи: 0 грам
  • білок: 26 грамів
  • Жири: 3 грами
  • ніацин: 24% від рекомендованої добової норми
  • Вітамін B12: 31% від рекомендованої добової норми
  • Фосфор: 20% рекомендованої добової норми
  • Селен: 78% від рекомендованої добової норми
  • Калій: 20% від рекомендованої добової норми

Тілапія також є нежирним джерелом білка, лише 3 грами жиру на порцію.

Для вас пропонується: Пескатаріанська дієта — повний посібник для початківців

Однак тип жиру в цій рибі сприяє її поганій репутації. У наступному розділі детальніше обговорюється жир тілапії.

Резюме: Тілапія є пісним джерелом білка, повного різноманітних вітамінів і мінералів.

Тілапія може призвести до посилення запалення

Риба майже повсюдно вважається одним із найздоровіших продуктів на планеті.

Однією з головних причин цього є те, що така риба, як лосось, форель, білий тунець і сардини, містить велику кількість омега-3 жирних кислот. Виловлений лосось містить понад 2500 мг омега-3 на порцію 3,5 унції (100 грамів).

Омега-3 жирні кислоти – це здорові жири, які знижують запалення та рівень тригліцеридів у крові. Вони також були пов’язані зі зниженим ризиком серцевих захворювань.

Погана новина для тілапії полягає в тому, що вона містить лише 240 мг омега-3 жирних кислот на порцію — у десять разів менше омега-3, ніж дикий лосось.

Якщо це не так погано, тілапія містить більше омега-6 жирних кислот, ніж омега-3.

Омега-6 жирні кислоти є дуже суперечливим, але загалом менш корисні, ніж омега-3. Деякі люди навіть вважають, що омега-6 жирні кислоти можуть бути шкідливими та посилювати запалення, якщо їх споживати надмірно.

Рекомендоване співвідношення омега-6 і омега-3 в раціоні зазвичай якомога ближче до 1:1. Споживання риби з високим вмістом омега-3, наприклад лосося, легше допоможе вам досягти цієї мети, тоді як тілапія не дуже допоможе.

Кілька експертів застерігають від споживання тілапії, якщо ви намагаєтеся знизити ризик запальних захворювань, таких як хвороби серця.

Резюме: тілапія містить набагато менше омега-3, ніж інша риба, наприклад лосось. Співвідношення омега-6 до омега-3 вище, ніж в інших рибах, і може сприяти запаленню в організмі.

Звіти про практику ведення сільського господарства викликають занепокоєння

Оскільки споживчий попит на тілапію продовжує зростати, вирощування тілапії пропонує економічно ефективний метод виробництва відносно недорогого продукту для споживача.

Однак кілька звітів за останнє десятиліття розкрили подробиці, що стосуються методів вирощування тиляпії, особливо на фермах у Китаї.

Тілапію часто годують фекаліями тварин

В одному звіті Управління з контролю за харчовими продуктами та ліками (FDA) Сполучених Штатів було виявлено, що рибу, вирощену в Китаї, зазвичай годують фекаліями худоби.

Хоча така практика знижує витрати на виробництво, такі бактерії, як сальмонела у відходах тваринництва, можуть забруднювати воду та підвищувати ризик харчових захворювань.

Використання фекалій тварин як корму не було прямо пов’язане з жодною конкретною рибою у звіті. Проте близько 73% тілапії, імпортованої до Сполучених Штатів, надходить з Китаю, де ця практика особливо поширена.

Тілапія може бути забруднена шкідливими хімікатами

В іншій статті повідомлялося, що FDA відхилило понад 800 поставок морепродуктів з Китаю з 2007 по 2012 рік, включаючи 187 поставок тілапії.

Він посилався на те, що риба не відповідала стандартам безпеки, оскільки була забруднена потенційно шкідливими хімікатами, включаючи «залишки ветеринарних препаратів і небезпечні добавки».”.

Організація Seafood Watch Monterey Bay Aquarium також повідомила, що кілька хімічних речовин, які, як відомо, викликають токсичні ефекти, все ще використовуються у китайському вирощуванні тілапії, незважаючи на те, що деякі з них були заборонені більше десяти років.

Резюме: Кілька звітів виявили вкрай занепокоєні практики у вирощуванні тиляпії в Китаї, включаючи використання фекалій як їжі та використання заборонених хімікатів.

Найбезпечніший спосіб споживання тілапії та кращі альтернативи

Через тривожну практику вирощування тиляпії в Китаї краще уникати тиляпії з Китаю та шукати тиляпію з інших частин світу.

Коли ви купуєте тиляпію, вирощену на фермах, найкращими джерелами є риба зі Сполучених Штатів, Канади, Нідерландів, Еквадору чи Перу.

В ідеалі тиляпія, виловлена в природі, є кращою, ніж риба, вирощена на фермах. Але дику тиляпію знайти дуже важко. Переважна більшість тілапії, доступної споживачам, вирощується на фермах.

Крім того, інші види риби можуть бути здоровішими та безпечнішими для споживання. Така риба, як лосось, форель і оселедець, містить набагато більше омега-3 жирних кислот на порцію, ніж тілапія.

Крім того, цю рибу легше знайти в дикій природі, що допоможе уникнути деяких із заборонених хімікатів, які використовуються у деяких тваринництвах тілапії.

Резюме: якщо ви споживаєте тілапію, найкраще обмежити споживання риби, вирощеної в Китаї. Однак така риба, як лосось і форель, містить більше омега-3 і може виявитися більш здоровою альтернативою.

Резюме

Тілапія — це недорога риба, яка широко вживається в їжу, яку вирощують у всьому світі.

Це нежирне джерело білка, яке також містить багато вітамінів і мінералів, таких як селен, вітамін B12, ніацин і калій.

Однак є кілька причин, чому ви можете уникнути або обмежити тиляпію.

Крім того, є повідомлення про використання фекалій тварин як їжі та продовження використання заборонених хімікатів на фермах тілапії в Китаї. Через це, якщо ви вирішили їсти тілапію, краще уникати риби з Китаю.

Крім того, вибір риби з високим вмістом омега-3 жирних кислот, наприклад дикого лосося або форелі, може бути здоровішим і безпечнішим вибором морепродуктів.

Більше статей, які можуть вам сподобатися

Люди, які читають “Риба тілапія: харчування, користь для здоров’я та небезпека”, також люблять такі статті:

Про автора

admin administrator