Чим можна полити розсаду

Авторadmin

Чим можна полити розсаду

Чим можна полити розсаду для її зміцнення

Для поливу розсади можна використовувати різні засоби.

Багато дачників побоюються використовувати під час вирощування розсади мінеральні добрива, вважаючи за краще обирати народні засоби. Ми зробили добірку найвідоміших способів підгодівлі розсади, інформує Ukr.Media.

Що потрібно розсаді для нормального зростання? Потрібен азот: саме завдяки йому йде активне зростання надземної частини рослин. Потрібен фосфор: він допомагає розвитку кореневої системи. Потрібні й інші корисні елементи. З цієї причини для приготування підгодівлі використовуються багаті на дані речовини компоненти.

Підживлення розсади дріжджами

Дріжджі — одноклітинні гриби, багаті на калій, кальцій і безліч інших корисних елементів. Багато дачників використовують дріжджі для приготування підгодівель для розсади. Після їх застосування стає помітним збільшення зростання рослин, вони стають більш витривалими, починається активний розвиток кореневої системи.

Для приготування дріжджової підгодівлі візьміть 10 г сухих дріжджів (або 30 г пресованих) і розведіть їх у 10 л теплої води. Для поліпшення роботи дріжджів додайте туди 4 ст. л. цукру. Усі компоненти розмішайте і залиште у теплому місці на кілька годин. Перед вживанням процідіть. Застосовувати дріжджову підгодівлю потрібно у розведеному вигляді: на 1 її частину потрібно взяти 10 частин води.

Дріжджове добриво під час використання вимиває з ґрунту калій. Щоб компенсувати нестачу важливого макроелемента, потрібно чергувати настій дріжджів з такими підгодівлями, які заповнюють його нестачу, наприклад, з трав’яною.

Підживлення розсади настоєм трав

Цей трав’яний настій можна назвати калійним добривом, тому що він насичує ґрунт великою кількістю калію. Для його приготування вам знадобляться кропива і кульбаби.

Подрібніть листя і стебла рослин та покладіть їх у будь-яку ємність до самої верхівки та не ущільнюйте. Залийте водою таким чином, щоб вона повністю вкрила зелену масу. Залиште настій для бродіння на 2 тижні. Перед застосуванням розводьте його з водою у співвідношенні 1 л на 10 л води. Поливайте під коріння.

Підживлення розсади золою

Збагатити ґрунт калієм також допоможе підгодівля з деревної золи. Залийте 1 ст. л. золи 2 л гарячої води. Через добу настій буде готовий. Перед застосуванням його необхідно процідити. Потрібно регулярно чергувати калійні підгодівлі і дріжджову: один раз на місяць підживлюйте вашу розсаду дріжджами, один раз (через 14 днів) — підгодівлею, багатою на калій.

Підживлення для розсади з бананової шкірки

Ще одне джерело калію, яке вже багато років застосовують для виготовлення підгодівлі для розсади, — це бананова шкірка. Зніміть шкірки з 2-3 бананів (внутрішній вміст принесе користь вам, а зовнішній — вашим рослинам), розріжте їх на невеликі шматки і покладіть у трилітрову банку. Залийте водою до самої верхівки і залиште настоюватися за кімнатної температури. Через 3 дні розчин процідіть і полийте ним розсаду.

Підживлення розсади яєчною шкаралупою

Бананові шкірки застосовують для підгодівлі розсади також разом з яєчною шкаралупою. Кожен з компонентів цього природного добрива додає у нього свої корисні елементи: банан, як ми вже говорили, калій, а шкаралупа яйця — кальцій. Кальцій для рослин, особливо молодих, не менш важливий, ніж калій. Він допомагає корінню засвоювати з ґрунту поживні речовини і переробляти їх.

Для приготування підгодівлі візьміть шкірку одного банана і висушену шкаралупу двох яєць. Шкірку розріжте на шматки, шкаралупу подрібніть руками. Усе залийте 1 л води і залиште на 2-3 дні настоюватися. Перед застосуванням процідіть.

Підживлення розсади цибулевим лушпинням

Цибулиння застосовується у господарстві для різних цілей. Використовують його і для підгодівлі розсади. Для приготування настою з цибулиння візьміть 1 склянку лушпиння і залийте 2 склянками води. Доведіть до кипіння й одразу вимкніть. Настоюйте два дні, а після цього процідіть.

Перед застосуванням розведіть розчин водою у співвідношенні 1 склянка настою на 10 склянок води. Використовувати підгодівлю з цибулиння можна не частіше одного разу на тиждень.

Підживлення розсади чайною заваркою

Використовувати для підгодівлі краще вже використане чайне листя. У такому чаї концентрація різних речовин менша, ніж у свіжому, тому він є безпечним для вашої розсади. А ось користь чаю для рослин велика. У його складі потрібні розсаді калій, цинк, марганець, хром і т. д.

Для приготування підгодівлі візьміть 2 ч. л. використаного і висушеного чайного листя. Залийте його 0,5 л води і залиште на 2 дні настоюватися. Після цього процідіть і підгодуйте сіянці з розрахунку 1 ст. л. настою під кожну рослину. Особливо добре відгукується на таку підгодівлю розсада помідорів і перцю.

Підживлення розсади картопляним відваром

Ця підгодівля відома ще здавна. Для її приготування візьміть очищену картоплю (можна використовувати і шкірку, якщо вас не бентежить не дуже приємний запах) і залийте її водою. Після закипання варіть близько 20 хвилин. Після цього настій процідіть і дайте йому охолонути.

Перед застосуванням додайте до підгодівлі краплю йоду і полийте рослини під коріння.

Підживлення розсади фітогормонами

Існують препарати, які стимулюють ріст рослин, але не накопичуються у ґрунті і тканинах рослин, а це означає, що вони не можуть нам нашкодити. Деякі з них сприятливо впливають і на розсаду. Вони прискорюють утворення кореневої системи, покращують приживлюваність розсади після пікіровки і пересадки та підвищують опірність рослин до несприятливих умов навколишнього середовища. Найбільш відомі препарати — Епін, Гетероауксин, Коренестим і ін.

Усім дачникам хочеться виростити багатий урожай. Його запорука — здорова і міцна розсада.

Як часто поливати розсаду і скільки води лити, щоб її не перезволожити

Правильний полив є необхідною умовою для успішного вирощування розсади

Багато городників уже зайнялися підготовкою до нового дачного сезону. Як правило, вирощувати розсаду починають вже наприкінці лютого – на початку березня, проте деяке насіння, наприклад, цибулі-чорнушки , необхідно сіяти тільки на початку квітня. theLime вирішив докладніше розповісти, як правильно поливати розсаду, щоб запобігти її хворобам і гниттю корінців.

Тип води

Для поливу розсади дуже важливо вибрати якісну воду – найкраще використовувати питну чи дистильовану. Жорстка вода може містити зайву кількість мінералів, які накопичуються у ґрунті та пошкоджують коріння рослин.

Ємність

Для розсади краще використовувати легкі пластикові стакани чи горщики, які легко можна переставляти та контролювати рівень води. Також слід пам’ятати, що на дні ємності мають бути отвори для стоку води.

Режим поливу

Розсаду потрібно поливати один раз на день або раз на два дні, залежно від погодних умов та стану ґрунту. Краще поливати розсаду рано-вранці або пізно ввечері, коли сонце не таке яскраве і спекотне, і вода краще утримується в грунті.

Кількість води

Необхідно регулювати кількість води залежно від розміру та віку рослин, температури навколишнього середовища та вологості ґрунту.

Перевірка вологості ґрунту

Необхідно регулярно перевіряти вологість ґрунту. Для цього потрібно вставити дерев’яну паличку у землю на глибину кількох сантиметрів. Якщо ґрунт залишається сухим, значить потрібно полити розсаду.

Полив знизу

Полив знизу ефективніший, ніж полив зверху. Під час поливу зверху вода може потрапляти на листя та стебла рослин, а це у свою чергу може призвести до різних захворювань та гниття.

Полив знизу забезпечує достатню кількість води для коріння, і при цьому рослини менше схильні до захворювань.

Використання піддону

Для поливу знизу можна використовувати спеціальні піддони, які допоможуть зберегти воду та полегшать процес поливу. Для цього потрібно налити невелику кількість води в піддон і поставити ємність із розсадою на піддон на якийсь час. Вода поступово вбиратиметься у ґрунт через отвори на дні ємності.

Крапельний полив

При такому поливі вода надходить у ґрунт крапельками. Цей метод дозволяє точно дозувати кількість води та запобігає її попаданню на листя.

Полив за допомогою розпилювача

Інший метод – полив за допомогою розпилювача, що дозволяє розподілити воду рівномірно по всій поверхні розсади. Але варто пам’ятати, що існує ризик розвитку грибкових інфекцій.

  • Читайте також на theLime, які дні за місячним календарем найкраще підходять для посіву огірків на розсаду.

Цікаві новини для вас:

Найцікавіші історії та новини дня тепер у Telegram! Підписуйтесь на канал theLime і дізнавайтеся про них швидше.

Про автора

admin administrator