Чим небезпечний постійний нежить

Авторadmin

Чим небезпечний постійний нежить

Чим небезпечний постійний нежить?

Кожна людина хоча б кілька разів у своєму житті стикався з таким неприємним захворюванням, як нежить. Найчастіше закладений ніс з наступним нежиттю є першими симптомами застуди. Ми приймаємо спеціальні препарати, капаємо краплі, і через кілька днів нежить проходить. Але іноді самий звичайний, можна навіть сказати, банальний нежить переростає в хронічну стадію.

Чим відрізняється постійний нежить від звичайного?

Нежить, він же риніт, – Це запалення слизової оболонки носа, що виникає внаслідок подразнюючої дії різних мікроорганізмів. Але дратувати ніжну слизову можуть і такі зовнішні фактори, як пил, гази і т.п. Коли оболонка носа запалена, людський організм погано протистоїть бактеріям і вірусам.

Як правило, після лікування (і навіть без нього) нежить проходить, і можна знову вільно дихати носом.

На відміну від звичайного, постійний нежить протікає дуже тривалий період часу (іноді не один рік), викликаючи сильний дискомфорт, і найчастіше самостійне симптоматичне його лікування не надає належного ефекту.

Причини постійного нежитю

Хронічний нежить, як правило, є наслідком незалікованих гострого риніту. Іноді може стати наслідком фарингіту, отиту або синуситу (З причини поширення інфекції).

У деяких випадках захворювання провокує тривалий вплив на слизову оболонку носа дратівливих факторів (токсичних речовин, забрудненого пилом повітря і т.д.), що зазвичай відбувається на місцях роботи – шкідливих виробництвах.

Може розвинутися постійний нежить на тлі тривалого куріння.

Види хронічного нежитю

Для постійного нежитю характерне чергування періодів загострення і ремісії. Він досить часто дає про себе знати і виявляється як звичайний риніт, а в стані ремісії стає практично безсимптомним.

Загострюється хронічний риніт досить часто. Факторами, що сприяють його загострення, є постійна перевтома, зниження імунітету, переохолодження.

Щоб правильно призначити лікування постійного нежитю, потрібно точно встановити причину його появи.

Існує кілька видів постійного нежитю:

1. Катаральний розвивається, як правило, після гострого риніту, яка не вилікували до кінця, іноді може бути наслідком хвороб внутрішніх органів (нирок, серця) або інших захворювань ЛОР-органів (фарингіт, тонзиліт, синусит). Захворювання не тривале, проявляється періодично, супроводжується мізерними виділеннями з носа і зниженням нюху. Порушення носять оборотний характер.

2. Гіпертрофічний найчастіше виникає на тлі хронічного катарального риніту. Симптоми: постійно закладений ніс, невеликі слизові виділення, зниження ефективності або повна марність препаратів від нежитю. Хвороба має практично незворотні наслідки, так як слизова носа проростає сполучною тканиною, зменшується кількість кровоносних судин.

3. Атрофічний є завершальною стадією хронічного риніту і відрізняється тим, що в процес, крім слизової носа, залучені хрящі, тканини і кістки носа. Іноді може виникати на тлі риносклероми, частих гострих ринітів, сифілісу, операцій, в результаті травм, під впливом несприятливого клімату. Хворий при хронічному атрофічному риніті скаржиться на відчуття сухості в носі, зниження нюху, формування кірок в носових ходах і постійні гнійні виділення.

Чим небезпечний постійний нежить

Якщо постійний нежить не лікувати, він може привести до певних ускладнень і наслідків, таких як:

  • захворювання глотки, горла, слізних шляхів;
  • сильні головні болі;
  • кон’юнктивіти;
  • проблеми з серцем;
  • недостатність мозкового кровообігу;
  • розлади функцій головного мозку: порушення концентрації уваги і пам’яті, утруднення при навчанні і т.д.

Також варто додати, що постійний нежить – це постійний дискомфорт: закладеність носа, соплі, в деяких випадках субфебрильна температура.

Лікування постійного нежитю

Як вже було сказано вище, перше, що повинен визначити лікар, – причини виникнення постійного нежитю. Адже саме від факторів, які спричинили прояв хронічного риніту, залежить вид проведеної терапії.

Звичайно, найкраще лікуванню піддається нежить у гострій формі, при перших проявах симптомів. Рекомендується зробити собі інгаляцію з хвойними ефірними маслами, попарити ноги в гарячій ванні, після чого надіти на них вовняні шкарпетки і лягти в ліжко. Допоможуть організму боротися з бактеріями і вірусами продукти, багаті вітаміном С. Не варто нехтувати і народними засобами для лікування риніту.

А от з постійним нежиттю краще звернутися до медичного персоналу для виявлення його причин і призначення відповідного лікування. Але основна терапія спрямована саме на усунення причини, що призвела виникнення захворювання. Також призначають противірусні препарати, зволожуючі або судинозвужувальні краплі в залежності від того, що саме потрібно для одужання. Обов’язково слід дотримуватися всіх процедур, які призначив лікар, виключити з оточення можливі подразнюють слизову оболонку фактори. Впоратися з неприємними відчуттями в носі і повернути вільне дихання допоможуть спеціальні краплі. Добрими помічниками стануть інгаляції на травах – вони знімуть подразнення слизової.

Однак досить часто призначеного лікування мало, тому доводиться проводити припікання слизової оболонки носа за допомогою лікарських засобів або спеціальної апаратури. Якщо тканини носової порожнини розростаються сильно, їх видаляють оперативним шляхом.

У разі хронічного атрофічного риніту лікування спрямоване на усунення кірок і сухості носової порожнини. Іноді проводять операцію по звуженню порожнини носа.

Іншими словами, слід мати на увазі, що чим раніше розпочато професійне лікування постійного нежитю, тим більше шансів запобігти загостренню захворювання та його ускладнення.

Профілактика хронічного риніту

В принципі, профілактичні заходи постійного нежитю досить прості, необхідно:

  • своєчасно лікувати супутні захворювання ЛОР-органів;
  • підвищувати імунітет;
  • робити все необхідне для підвищення захисних функцій організму;
  • правильно харчуватися, включаючи в раціон більше фруктів, що містять вітамін С;
  • уникати зовнішні фактори, які надають подразнюючу дію на слизову оболонку носа.

Зміцнити фізичний стан допоможуть заняття спортом, в результаті яких організм починає активніше протистояти різним захворюванням та інфекціям.

Нежить: лікувати чи не лікувати?

Вважається, що нежить можна не лікувати — мовляв, мине сам. Але все ж більшість ставиться до цього симптому не так легковажно, як може здатися.

Компанія Mili Healthcare опитала своїх читачів у facebook і з’ясувала: понад 70% користувачів вважають, що не варто « відпускати» ситуацію, коли йдеться про нежить. Лише 25% впевнені в правдивості висловлювання про сім днів або тиждень, які минатиме нежить незалежно від того, лікують його, чи ні. Але хто правий? Чи небезпечний звичайний застудний риніт?

Як зрозуміти, чи потрібно лікувати нежить

Скарги на закладеність носа і неможливість вільно дихати доводиться чути так само часто, як нарікання на головний біль або біль у спині. Нежить — перша ознака запального процесу при респіраторній вірусній інфекції або алергічній реакції. Але найчастіше закладеність носа — перший вісник застуди.

Відрізнити простудний нежить від алергії досить легко. Якщо нежить супроводжують головний біль, температура, першіння в горлі, кашель, то, найімовірніше, ви «підхопили» вірусну інфекцію. У цьому випадку стан і відчуття будуть змінюватися, як і інтенсивність виділень з носа. Натомість при алергії характер нежитю зазвичай довго залишається однаковим — тече з носа, бувають напади чхання, але голова при цьому не болить, температури немає, і властивою для застуди слабкості – теж. Дискомфорт створює переважно закладеність носа, і так триває або до прийому антигістамінного препарату, або до моменту, коли можна буде « сховатися» від впливу алергену. При алергії стан також можна полегшити за допомогою судинозвужувального препарату проти закладеності носа. Наприклад, оральні краплі Мілі Носік містять і судинозвужувальний, і протиалергічний компоненти, що дозволяє ефективно лікувати нежить будь-якого походження у дітей та дорослих.

Відрізнити простудний нежить від алергії досить легко. Якщо нежить супроводжують головний біль, температура, першіння в горлі, кашель, то, найімовірніше, ви «підхопили» вірусну інфекцію.

І при застуді, і при алергії зазвичай потрібне симптоматичне лікування нежитю. При алергічному риніті слід звернутися до лікаря-алерголога, який запропонує комплексне лікування, тобто, не тільки боротьбу з симптомом, а й, наприклад, специфічну імунотерапію, яка допоможе знизити чутливість до алергену в майбутньому. Особливо важливо своєчасно почати лікування алергії у дітей, адже вона може з часом посилитися і призвести до розвитку бронхіальної астми. Що стосується простудного нежитю, то без лікування ( або при неправильному лікуванні) можуть виникнути ускладнення: отити, синусити, гайморити. Отити частіше розвиваються у дітей, а дорослим можуть загрожувати синусит, гайморит, фронтит. Якщо ви понад 10 днів не можете самостійно впоратися з нежитем, зверніться до лікаря, який призначить відповідне лікування.

4 причини, чому нежить не минає

1. Ви застосовуєте невідповідний препарат. Як правило, ніхто через звичайний нежить не записується на прийом до лікаря. Переважно всі прямують одразу до аптеки і купують « що-небудь від нежитю». Вам можуть дати якісний, ефективний препарат, але саме в вашому випадку він може не підходити. Причин закладеності носа багато, тому краще спочатку з’ясувати, чому тече з носа, а потім починати лікування.

2. Зловживання судинозвужувальними препаратами. Користуватися препаратами для зняття набряку носа рекомендується не більше 4−5 днів. Якщо за цей час нежить не минає, може розвинутися звикання до препарату, тому якщо необхідно продовжити лікування, його замінюють на препарат з іншою діючою речовиною. Але такі рішення слід ухвалювати разом із лікарем.

3. Активне застосування « народних методів». Чого тільки не начитаєшся в інтернеті. «Фахівців» із народної медицини, які лікують швидко і недорого, в мережі більше, ніж достатньо. Але ефективність засобів, які активно розхвалюють на форумах і в рекламі, сумнівна. Краще не експериментувати з лікуванням і не марнувати час, а одразу звернутися до лікаря і лікуватися препаратами, які мають доведену ефективність.

4. Постійне перебування в сухому, непровітрюваному приміщенні. Дуже часто відчуття закладеності носа виникає під час опалювального сезону, коли обігрівачі та батареї опалення працюють на повну, пересушуючи повітря в житлових і робочих кімнатах. Комфортний для людини рівень вологості – 40−60%. При таких показниках і носу дихається легше. В опалювальний сезон частіше провітрюйте приміщення і підтримуйте оптимальний рівень вологості.

Як лікувати нежить правильно?

Щоб швидко вилікувати нежить, необхідно спочатку визначити його причину. Найчастіше це симптом алергії або ГРВІ. У боротьбі з алергічним ринітом допоможе лікар-алерголог. Виявити причину хронічного риніту може оториноларинголог ( ЛОР) після ретельного огляду, адже причиною нежитю може бути, наприклад, давня травма носа або викривлена ​​носова перегородка.

Навіть якщо ви впевнені, що причина нежитю — ГРВІ, не поспішайте вдаватися до самолікування, тим більше, приймати антибіотики. При вірусних інфекціях вони, як правило, не потрібні. Призначити такий препарат може тільки лікар. Зазвичай необхідність в призначенні антибактеріальних препаратів виникає за умови розвитку ускладнень.

Основні рекомендації для правильного лікування нежитю:

  • Вживайте якомога більше рідини під час лікування застуди. Заварюйте собі чай з лимоном і травами, варіть компоти, морси, пийте просто чисту воду у великих кількостях. Це сприяє розрідженню слизу і зволоженню слизової, допомагає організму швидше позбутися збудника хвороби.
  • Не допускайте пересушування повітря в приміщенні. Частіше провітрюйте кімнату, де ви спите або довго працюєте. Щоб не виникало хронічного нежитю, підтримуйте вологість в приміщенні на рівні 50−60% в будь-який час року.
  • Не зловживайте судинозвужувальними препаратами. Препарати для звуження судин носа можна застосовувати не більше 4−5 днів поспіль, дотримуючись дозування за віком і рекомендовану частоту застосування.
  • Використовуйте для зволоження слизової носа і верхніх дихальних шляхів небулайзер.
  • Обирайте якісні судинозвужувальні препарати, які відповідають віку, якщо йдеться про лікування дитини.

Як обрати відповідні краплі від нежитю

Вибір судинозвужувального препарату, який допоможе полегшити дихання, залежить від віку. Дорослим можна застосовувати препарати в будь-яких формах — спреї та краплі в ніс, оральні краплі. Важливо дотримуватися інструкції, не порушувати дозування і частоту застосування препарату. Що стосується дітей, обирати і застосовувати можна тільки спеціальні форми препарату, в яких передбачена можливість дозувати ліки відповідно до віку та ваги дитини, а також використовується дозволена в педіатрії діюча речовина.

Наприклад, малюкам до року не можна використовувати спрей для носа. Що стосується діючих речовин, то як судинозвужувальний компонент оптимальними є фенілефрин або оксиметазолін.

Крім того, закапати дитині ніс — процедура не з легких. Здавалося б, це проста маніпуляція, яку батьки проводять для того, щоб полегшити малюкові дихання і дати можливість нормально їсти й спати. Але ж ні, дитина виривається, плаче, через що ніс набрякає сильніше і дихати стає ще важче. Саме тому краще обирати форму випуску препарату, яка підійде навіть таким вразливим діткам. Зокрема, для тих, кому вже є 4 роки, розроблений препарат у формі оральних крапель, тобто, крапель від нежитю, які потрібно капати в рот, а не в ніс. Це Мілі Носік, який містить фенілефрин ( для звуження судин слизової носа) і хлорфенірамін ( для зменшення алергічної реакції). Мілі Носік можна приймати як сироп, у нього приємний смак, препаратом легко лікуються навіть найбільш примхливі та вередливі дітки. Пам’ятайте, що застосування препарату повинно проводитися тільки у відповідності з інструкцією!

Мілі Носік: нежить вмить проходить — носику не шкодить!

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Про автора

admin administrator