Квашена редька зелена

Авторadmin

Квашена редька зелена

Зміст:

Квашеная редька

Редька мне не особо нравится, она – острая и, когда постоит, приобретает неприятный запах. Но вот квашеная редька – другое дело! Она теряет всю свою остроту и становится приятно-кисленькой на вкус. Любителям заготовок предлагаю приготовить рецепт капусту квашеную с сахаром.

Домашняя квашеная капуста в горячем рассоле

Квашеная капуста с мясом в мультиварке

Ингредиенты:

  • Черная редька — 1 кг
  • Соль — 1 ст.л.
  • Вода — 0,5 стак.

Рецепты для похудения

Как приготовить

  1. Редька содержит большое количество углеводов, витаминов, эфирных масел. В корнеплодах черной редьки – вода, сахар, клетчатка, соли натрия, калия, кальция, магния, фосфора, железа, аминокислоты и др. Особенно полезна редька в холодные месяцы, т. к. отлично восполняет запасы витаминов и минеральных солей в организме. Как приготовить квашеную редьку? 1. Редьку хорошенько почистите щеточкой, срежьте кожицу и кончики, промойте. Если редька молодая и кожица мягкая, то ее можно оставить.
  2. Натрите редьку на терке или мелко нашинкуйте. Затем выложите в миску. 3. Добавьте к тертой редьке соль и все тщательно перемешайте руками. Добавьте полстакана воды и еще раз перемешайте. 4. Переложите в чистую эмалированную кастрюлю, накройте марлей или льняной тряпочкой и тарелкой (деревянным кругом). Сверху водворите гнет. Оставьте редьку под гнетом в тепле на сутки. За это время она пустит сок. 5. По истечению суток переложите редьку в банки, накройте марлей. Ферментация будет продолжаться дня три. 6. После ферментации закройте банки крышками и переложите в холодильник или погреб. Квашеная редька готова! используйте ее для приготовления салатов. Приятного аппетита!

Острые огурчики на зиму

Редька на зиму заготівлі традиційні та незвичайні

Редька є одним з найдавніших овочів, що використовуються людством у харчових та лікувальних цілях. Найбільшого поширення вона набула серед східних народів, у Європі та в Америці користується набагато меншою популярністю. Заготівлі з редьки на зиму донедавна були практично невідомі, оскільки овоч непогано зберігається і в умовах льоху, і навіть у холодильнику у свіжому вигляді. Але, як виявилося, деякі прийоми консервування (квашення, маринування) значно пом’якшують та покращують смак коренеплодів. Тому навіть багато стійких противників цього овочу, спробувавши ту чи іншу заготівлю з редьки на зиму, переймаються симпатією.

Що можна приготувати з редьки на зиму

Найзвичнішою стравою, яку будь-яка господиня може приготувати з редьки будь-якого різновиду, – це салат. І саме салати-соло або салати-асорті з іншими овочами можна легко приготувати в досить великому асортименті за різними рецептами не тільки для вживання, але і для збереження на зиму. Такі салати можуть використовуватися і як повсякденна страва, і для лікувальних процедур, і для прикраси святкового столу. З деяких різновидів цього овочу готують навіть делікатесне варення на зиму.

Дуже смачними виходять мариновані, квашені та солоні коренеплоди. Крім того, що у всіх цих зимових заготовках повністю зберігаються цілющі властивості овочів, у консервованій на зиму квашеній та солоній редьці вміст корисних речовин навіть зростає за рахунок діяльності особливих мікроорганізмів.

До того ж із квашених або маринованих коренеплодів виходять не менш смачні салати та закуски.

Теоретично цей овоч можна навіть заморожувати, але це далеко не найвдаліший спосіб зберегти коренеплоди на зиму.

Існує кілька найпоширеніших видів редьки: чорна, зелена та маргеланська (китайська). Чорна редька відрізняється найбільш гострим і навіть гірким смаком, зате вміст цілющих речовин у ній максимально. Серед багатьох рецептів приготування чорної редьки на зиму найбільшою популярністю користується квашення, соління та маринування з використанням корейських прянощів. Два останні різновиди редьки, зелена і маргеланська, відрізняються особливим ароматом і ніжністю смаку, і їх краще використовувати для приготування різноманітних салатів на зиму.

Попередня обробка овочів перед будь-яким видом консервування полягає в ретельному очищенні коренеплодів від усіляких забруднень. Це роблять у вигляді промивання їх у кількох водах. Потім з нього акуратно видаляють шкірку за допомогою гострого ножа або овочечистки та відрізають хвостики.

Увага! Молоді плоди можна використовувати для заготівель на зиму безпосередньо разом із шкіркою, оскільки в ній міститься левова частка всіх корисних речовин.

Згідно більшості рецептів, очищену редьку перед консервуванням обов’язково подрібнюють одним із зручних способів: труть на тертці, ріжуть ножем кубиками або соломкою або пропускають крізь овочерізку.

Салат із редьки на зиму «пальчики оближеш»

Процес виготовлення салату з редьки на зиму за цим рецептом зовсім не складний, і всі інгредієнти дуже прості та поширені, але в результаті виходить дуже смачна страва, яка хочеться куштувати знову і знову.

  • 1 кг зелених коренеплодів;
  • 2 цибулини;
  • 4 часточки часнику;
  • 1 ст. л. суміші мелених спецій (чорного та запашного перцю, кориці, гвоздики, гострого перцю, лаврового листа);
  • 2 ст. л. солі;
  • по 200 мл рослинної олії та 6% оцту.
  1. Коренеплоди миють, очищають від шкірки, нарізають тонкою соломкою.
  2. Досолюють, перемішують і залишають на 2 години для того, щоб овочі пустили сік.
  3. Після чого трохи віджати.
  4. Часник дрібно рубають, цибулю нарізають тонкими півкільцями і змішують обидва овочі з 2-3 ст. л. олії.
  5. Потім перемішують віджату редьку з цибулею, часником, оцтом і меленими приправами.
  6. масло, Що Залишилося, розжарюють на сковороді і після легкого охолодження заливають їм суміш з овочів.
  7. Перемішують та на добу залишають у приміщенні з прохолодною температурою.
  8. Після чого перекладають у скляні банки, закривають пластиковими кришками та прибирають у холодильник на зберігання. Зберігається заготівля у такому вигляді не більше 2 місяців.
  9. Якщо є бажання продовжити термін зберігання салату, то банки з ним стерилізують у окропі не менше 20 хвилин (літрова ємність).

І знову екзотика – маринуємо редьку китайською

Як правило, більшість рецептів на кухні Кореї засновані на використанні рисового оцту та соєвого соусу. Наведений рецепт заготівлі на зиму відрізняється тим, що інгредієнти для нього беруться доступні. Отже, редька вам знадобиться звичайна зелена. На кожні півкіло коренеплодів вам знадобиться 1 цибулина, 3 часточки часнику, 1 чайна ложка кунжуту (насіння).

Рисовий оцет та соєвий соус

Тонку стружку редьки пересипаємо сіллю та залишаємо на деякий час, щоб з’явився сік. Подрібнюємо на блендері за допомогою насадки для сухих сипучих продуктів кінзу і зіру, які потім перемішуємо з гострим меленим червоним перцем і, за смаком, з паприкою. Зливаємо сік, що з’явився, з ємності з редькою.

Тонка стружка зеленої редьки

Натерту редьку, з якої разом із соком пішла і гіркота, змішуємо з цибулею та олією, на якій він смажився, потім усе поміщаємо у стерилізовані банки. Заливаємо оцтом (рівна кількість на кожну ємність) і закипілою в чайнику водою до шийки. Ставимо банки в каструлю з водою і кип’ятимо її 10-15 хвилин, після чого закочуємо тару металевими кришками і ставимо остуджуватися. Коли заготівлі з редьки охолонуть достатньою мірою, прибираємо їх у холодильник, де й зберігаємо.

Перейдемо до китайської кухні. Там коренеплоди вживаються навіть як гарніри, але ми пропонуємо рецепт маринованої редьки. За вихідну міру візьмемо півкіло – вага одного плода. На кожен напівкілограмовий Дайкон беремо для маринаду 200 г води, по 1 чайній ложці цукру і солі, 2 столові ложки рисового (або звичайного 6% столового) оцту і в 2 рази більше соєвого соусу. Якщо коренеплоди будуть великими, відповідно підвищуємо частки інших компонентів.

Маринований Дайкон китайською

Рекомендуємо ознайомитись

Вимиту та очищену редьку ріжемо тонкими кружальцями, пошарово укладаючи у глибоку ємність, пересипаємо сіллю. Після першого зливу соку, що виступив (через півгодини) пересипаємо цукром. Ще за 30 хвилин знову виливаємо сік. Додаємо соєвий соус і рисовий оцет, після чого заливаємо окропом і, закривши пластиковою кришкою, збовтуємо. Охолоджуємо та прибираємо в холодильник.

Пропонуємо ознайомитись: Розміщення теплиці по сторонах світла

Салат на зиму з редьки з капустою та зеленню

Універсальний салат асорті, приготовлений за цим рецептом, забезпечить вітамінами та корисними мінеральними елементами на всю зиму.

  • 1 кг редьки будь-якого ґатунку;
  • 1 кг білокачанної капусти;
  • 100 г петрушки, кропу, кінзи;
  • 150 мл 6% оцту;
  • по 100 г цибулі та моркви;
  • 5 часточок часнику;
  • 500 мл окропу;
  • 30 г солі;
  • 100 г цукру.
  1. Цибулю ріжуть кільцями, редьку та моркву натирають на великій тертці, капусту шаткують ножем.
  2. Окремо готують маринад із води, солі, цукру, оцту, часнику та рубаної зелені.
  3. Всі овочі з’єднують разом, якісно розмішують та розкладають по невеликих стерильних ємностях.
  4. Заливають маринадом, стерилізують 5-10 хвилин і закочують.

Простий рецепт салату із зеленої та чорної редьки на зиму

  • по 1 кг редьки чорної та зеленої;
  • по 400 г моркви та болгарського солодкого перцю;
  • 8 часточок часнику;
  • 4 черешка селери;
  • 180 г солі;
  • 125 г цукру;
  • 100 мл 9% оцту.

За цим рецептом редьку на зиму маринують одразу у скляних банках.

  1. Усі овочі натирають на великій тертці або нарізають тонкими брусками.
  2. Пересипають сіллю та цукром.
  3. Стерилізують банки, на дно яких кладуть зелень селери, порубаний часник, заливають оцет (з розрахунку на 0,5 літрову ємність – 5 мл).
  4. Щільно укладають усередину банок овочі, заливають їх по самі плічка киплячою водою і ставлять на стерилізацію протягом 10 хвилин.
  5. Після чого закочують на зиму.

Відмінне поєднання

Як ще готується редька корейською? Рецепт може включати кілька овочів. Це зробить смак готової страви різноманітнішим та цікавішим.

Вибух – врожайний томат для відкритого ґрунту

Як основні компоненти потрібно:

  • на 400 г зеленої редьки 100 г солодкого перцю і 200 г свіжої моркви.
  • 3 зубки часнику, 30 грам оцту 6%, 60 грам олії рослинної, по ½ чайної ложки солі та меленого коріандру, а також по 1/3 чайної ложки чорного та червоного меленого перцю.

Як же слід чинити, щоб вийшла смачна редька корейською? Рецепт передбачає 3 етапи приготування страви:

  1. Спочатку основні компоненти необхідно ретельно вимити та очистити. Після цього кожен із них потрібно натерти, використовуючи унікальну тертку для корейської моркви.
  2. Зубки часнику подрібнити у спеціальній тиску. Отриману масу скласти окремий посуд і змішати з іншими інгредієнтами.
  3. Подрібнені овочі скласти в салатник і залити заправкою. Суміш поставити в холодильник як мінімум на 4 години.

Через присутність моркви та перцю болгарського салат виходить соковитий і не дуже гострий.

Гострий салат з редьки та моркви на зиму

Зимовий салат із редьки за цим рецептом можна назвати і гострим, і ароматним одночасно.

  • 1 кг редьки;
  • 500 г моркви;
  • 10-12 зубчиків часнику;
  • по столовій ложці солі та цукру;
  • 200 мл води;
  • 100 мл 6% оцту;
  • по 4 штуки гвоздики та перцю чорного горошком;
  • 200 мл олії рослинної.
  1. З води з сіллю, цукром, спеціями та олією готують маринад. Суміш нагрівають до температури + 100 °С і додають оцет.
  2. Одночасно коренеплоди натирають на дрібній тертці, часник подрібнюють за допомогою пресу.
  3. Подрібнені овочі розкладають по стерильним банкам, додають маринад, що кипить, і додатково стерилізують 5-10 хвилин.
  4. Закочують на зиму.

Смачний салат з редькою

Для салату буде потрібно такий перелік продуктів:

  • чотириста грамів редьки;
  • одна морква середнього розміру;
  • один болгарський перець;
  • трохи кропу;
  • три головки часнику;
  • одна чайна ложка солі;
  • підлогу чайної ложки цукру;
  • двадцять мілілітрів столового оцту.

Чистий і почищений редиску крупно натирають на тертці, а солодкий болгарський перець дрібно нарізають кубиками. Всі овочі складають в єдину ємність, перемішують, після чого розкладають чистими банками. У самі тари можна додати трохи олії, оцет, сіль і цукор, наповнити до самого шийки окропом. Тепер банки закочують жерстяними кришками і стерилізують на водяній бані двадцять і забирають у холодне темне місце для зберігання до зими.

Після розтину банки салат приправляють майонезом, сметанкою або олією та подають до столу. Цей та інші заготовки з редьки готувати дуже просто, варто лише відшукати свій улюблений рецепт. Смачного.

Рецепт салату на зиму з редьки та огірків

Огірки та болгарський перець додадуть салату, створеному за цим рецептом, особливу свіжість у зимовий час і нагадають своїм ароматом про спекотне літо.

  • 600 г маргеланської редьки;
  • по 2 штуки огірків та болгарського перцю;
  • 1 цибулина;
  • 20 г солі;
  • 10 г цукрового піску;
  • 120 мл рослинної олії;
  • 50 мл 9% оцту;
  • 10 горошин перцю чорного;
  • 2 ч. л. діжонської гірчиці.
  1. Огірки та редьку подрібнюють за допомогою терки для корейської моркви.
  2. Цибулю ріжуть півкільцями, перець – тонкою соломкою.
  3. Всі овочі перемішують в одній ємності, присолюють та залишають приблизно на годину для виділення соку.
  4. В іншій ємності збивають віночком суміш олії, оцту та гірчиці.
  5. Заливають маринадною сумішшю овочі, додають цукровий пісок перець горошком.
  6. Розкладають банками, стерилізують 15 хвилин і закочують на зиму.

Спрощений варіант

Корейські салати завжди відрізняються чудовим ароматом та пікантним смаком. Їхня головна відмінна риса – гострота. Тому з такими стравами потрібно бути дуже обережним, щоб не нашкодити власному організму. Редька по-корейськи унікальна тим, що для її приготування існують десятки різних рецептів. Все залежить від продуктів, які є в наявності. Для найпростішого варіанту такого салату знадобиться:

  • 0,6 кілограма редьки, 2 зубки часнику, 10 грам солі і стільки ж олії, столова ложка оцту, а також 2 г червоного меленого і 1 грам чорного перцю.

Пропонуємо ознайомитися: Чи потрібно обрізати топінамбур на зиму — Все про дачу
Спосіб приготування страви до неподобства простий:

  1. Спочатку необхідно вимити, очистити, а потім натерти редьку. Зробити це можна за допомогою спеціальної або звичайної терки.
  2. Часник стовкти будь-яким зручним способом.
  3. Поєднати в тарілці всі інгредієнти і добре їх перемішати.

Якщо дотриматися зазначених пропорцій, то можна отримати незрівнянну закуску, яка обов’язково повинна всім сподобатися.

Смачний салат з редьки та томатів

За рецептом знадобляться:

  • 1 кг редьки;
  • 500 г болгарського перцю;
  • 3 кг томатів;
  • 1 кг моркви;
  • 300 мл рослинної олії;
  • 1 кг цибулі;
  • 125 г цукру;
  • 90 мл оцту;
  • 160 г солі.
  1. Всі овочі подрібнюють зручним способом, додають спеції та олію, перемішують і дають постояти кілька годин.
  2. Поміщають ємність з овочами на вогонь, дають закипіти вмісту і додають оцет.
  3. Після чого проварюють ще 5-10 хвилин, розкладають по стерильним банкам, закупорюють на зиму і залишають остигати догори дном укутаними.

Маринована редька на зиму

Хоча в мариновану редьку, на відміну від салатів, не додають жодних овочів, вона виходить привабливо смачною за рахунок різноманітних спецій та пряних трав.

  • 1 л води;
  • 1 кг редьки;
  • 5 цибулин;
  • 200 г цукру;
  • 50 г солі;
  • 200 мл натурального яблучного оцту;
  • кріп, естрагон, листя чорної смородини – до смаку;
  • за 10 шт. гвоздики та запашного горошку.
  1. Коренеплоди нарізають тонкими скибочками, заливають холодною водою, витримують 10 хвилин і зливають воду.
  2. Цибулю ріжуть півкільцями, зелень рубають ножем.
  3. У стерильні банки укладають шарами овочі із зеленню.
  4. Зі злитої з редьки води зварити маринад, додавши спеції, цукор, сіль і під кінець оцет.
  5. Для зберігання маринованого овоча взимку простерилізувати банки із заготівлею протягом 15 хвилин і одразу закатати.

Маринований овоч

Перед тим як приступити до рецепту, потрібно підготувати скляну тару, простерилізувавши її. Для цього банку тримати пару годинників у духовій печі або варять на водяній бані разом з бляшаними кришками. Закривати ємності можна капроновими чи будь-якими іншими кришками. Різниця тільки в тому, що з пластмасовими редьками може зберігатися тільки в холодильнику, а з іншими в коморі або погребі.

Стерилізація банок з редькою

Для даного рецепту знадобляться такі інгредієнти для п’яти півлітрових баночок:

  • кілограм редьки;
  • один кілограм цибулі;
  • один літр води;
  • чотири столові ложки цукру;
  • одна столова ложка солі;
  • двісті мілілітрів оцту;
  • десять штучок гвоздики;
  • десять штучок запашного перцю горошком;
  • кріп, листя чорної смородини за смаком.
  • Етапперший . Всі овочі очищаються, миються і тільки цибуля нарізається кільцями або півкільцями.
  • Етапдругий . Коренеплоди потрібно натерти на тертці, після чого покласти в холодну воду двадцять хвилин.
  • Етаптретій . Зелень потрібно порізати дуже дрібно, потім змішати із подрібненою редькою, яка вже була витягнута з води.
  • Етапчетвертий . У стерилізовані банки вкладаємо редьку із цибулею.
  • Етап п’ятий. Готуємо маринад для заливання. Кип’ятимо воду в каструлі, додаємо сіль, цукор, оцет, інші спеції чи інгредієнти, варимо протягом п’яти хвилин.
  • Етап шостий. Заливаємо ще гарячим розсолом суміш із овочів, після чого закриваємо кришками. Якщо планується закрутка на зиму, то закуска забирається на зберігання холодне темне приміщення.

Для кращого процесу консервації та надійності можна стерилізувати банки повторно вже з овочами на водяній бані протягом 20 хвилин.

Редька, маринована на зиму з болгарським перцем та часником

Заготівля на зиму за цим рецептом найбільше підходить для маргеланської редьки або «лобо».

  • 300 г маргеланської редьки;
  • 500 г червоного болгарського перцю;
  • 1-2 зубчики часнику;
  • ½ стручка перцю чилі;
  • гілочка петрушки та кропу;
  • 50 мл 9% оцту;
  • 25 г цукру;
  • 200 мл води;
  • 10 г солі.
  1. Коренеплоди натирають на великій тертці.
  2. Болгарський перець розрізають на четвертинки, поміщають у киплячу воду на 5 хвилин, дістають і нарізають соломкою.
  3. Перець чилі та зелень дрібно рубають.
  4. У киплячу воду додають всі спеції, рубану зелень та часник, оцет.
  5. У великій ємності з’єднують усі овочі та заливають їх гарячим маринадом.
  6. Розкладають мариновані овочі банками, стерилізують 10 хвилин і закочують.

Заготівлі швидко та майже без витрат

Редька – нерідкий гість на кухні будь-якої господині. Це дуже корисний плід, якщо навчитися заготовити який, можна отримати смачні страви, закуски та соління на зиму. Редиска відрізняється особливим рівнем лежності, тобто в холодному льоху або підвалі вона може пролежати тривалий час практично без втрат смакових якостей.
Редька буває трьох видів. Народи України звикли до плоду чорного кольору, з якого готують багато страв. Цей сорт набагато корисніший і містить більше вітамінів, ніж інші. Зелена редька або біла, яку називають дайкон, вважаються краще для вживання у свіжому вигляді. Але чорна все ж гостріша, що стало причиною такого частого використання цього коренеплоду в салатах і заготовках на зиму.

Для закусок а зиму використовується виключно редька пізніх сортів. Потрібні коренеплоди без єдиних ушкоджень, які були викопані до перших заморозків. Їх потрібно просушити, але не чистити, обрізати тільки коріння та бадилля. Тільки після цього можна приступати до миття та чищення овочів. Шкірку знімають тонким шаром, щоб зберегти всі корисні речовини овочів.

Оскільки більшість домогосподарок особливо цінує рецепти швидкого приготування запасів на зиму, почнемо саме з того. Для закрутки можна використовувати звичайну редьку, або виведений у Японії сорт Дайкон, смак якого більш прісний. На один коренеплід для маринаду вам знадобиться 1 столова ложка цукру, в 2 рази більше 9% оцту (можна яблучного) та чайна ложка солі.

Дайкон для швидкого приготування на зиму

Скибочки коренеплоду із сіллю

Залишається тільки ретельно змити сіль із скибочок редьки та укласти їх у банки. Далі потрібно підготувати нарізку очищеного від насіння перцю кільцями і присмачити нею пластинки коренеплодів, Для смаку можна додати в кожну банку кілька гілочок зелені (кріп, петрушка), а також по часнику. Далі заливаємо всі ємності маринадом, що закипіло.

Для тривалого зберігання бажано тару з заготовками поставити в широку каструлю з гарячою водою і прокип’ятити близько 15 хвилин (цей процес називається пастеризацією). Далі закриваємо щільно кришками і, остудивши, прибираємо на ніч у холодильник, після чого можна переставляти закрутки в комору, на зиму.

Який колір полікарбонату краще вибрати для теплиці? Чи можна покрити кольоровим матеріалом і яку товщину краще використовувати?

Рецепт редьки по-корейськи на зиму

Страва, виконана за цим рецептом, цілком підійде для прикраси святкового столу.

  • 700 г редьки зеленої чи чорної;
  • 350 мл води;
  • 350 мл рисового оцту;
  • 200 г цукру;
  • 1 ч. л. куркуми;
  • 20 горошин чорного перцю;
  • півстручка червоного гострого перцю;
  • 30 г солі;
  • 3 лаврового листа;
  • ½ чайної ложки червоної сушеної паприки;
  • 1 ч. л. кунжуту;
  • 30 г зеленої цибулі.
  1. Коренеплоди тонко нарізають чи натирають на спеціальній «корейській» тертці.
  2. Зелена цибуля та гострий перець ріжуть маленькими шматочками і з’єднують усі овочі разом.
  3. Залишають овочі в теплі на кілька годин, потім віджимають сік, що виділився.
  4. Сік з’єднують з водою і з іншими компонентами, нагрівають до закипання.
  5. Заливають маринадом, що вийшов, овочі і наполягають не менше 12 годин.
  6. Наступного дня розподіляють заготівлю по стерильним банкам, стерилізують 20 хвилин і одразу закочують.

Делікатесна редька по-корейськи готова на зиму.

Заготівлі про запас

Із настанням зими закінчується сезон овочів. Як бути в цьому випадку шанувальникам овочевих салатів? Адже те, що часом продається в магазинах, не завжди викликає впевненість щодо свіжості та якості. Тому краще все зробити самому, витративши влітку чи восени небагато часу. Дуже просто готується редька корейською на зиму. Для початку потрібно простерилізувати тару, а також підготувати необхідні продукти:

  • на 350 г свіжої редьки 40 г моркви, 3 зубки часнику, 10 г солі, 15 г зелені, 4 г цукру і 20 г оцту.

Готується такий салат досить швидко:

  1. Вимиту та очищену редьку подрібнити на великій тертці.
  2. Те ж саме зробити з морквою.
  3. Зелень довільно нарізати ножем, а потім з’єднати її з подрібненими овочами.
  4. Отриману масу перекласти до банків.
  5. Зверху додати цукор, сіль та оцет.
  6. Вміст банок залити кип’яченою водою.
  7. Заповнену тару прикрити кришкою та відправити на стерилізацію.
  8. Після закінчення банки слід закатати, акуратно перевернути догори дном, щільно укутати і залишити до повного охолодження.

Перед тим, як подавати на стіл такий салат можна заправити олією, майонезом або сметаною.

Квашена редька на зиму

Не всім подобається гострувато-гіркуватий смак і аромат свіжої редьки, але в квашеному вигляді цей овоч набуває зовсім інших смакових відтінків.

За рецептом необхідно зовсім небагато:

  • 1 кг коренеплодів;
  • 200 мл води;
  • 30 г солі.
  1. Редьку нарізають тонкими скибочками, також можна натерти овоч на великій тертці.
  2. Воду трохи нагріти і розчинити в ній сіль.
  3. Залити солоним розчином протертий овоч, перемішати.
  4. Накрити чистою марлею, потім тарілкою, яку помістити будь-який вантаж.
  5. Залишити у теплому місці на 2-3 доби. Щодня протикати заготівлю вилкою або гострою паличкою до дна.
  6. Після закінчення процесу ферментації, через 3 дні, квашені овочі можна розкласти по банкам і поставити на зберігання у холод: у льох чи холодильник.

Увага! Додавання в квашену редьку моркви лише покращить смак та колір заготовки.

Квашена редька з капустою

Редька чудово поєднується у процесі квашення з капустою, більше того, подібний рецепт на зиму вважається класичним для казахської кухні.

  • 1 кг редьки будь-якого ґатунку;
  • 2 кг капусти;
  • 30 г солі;
  • насіння кропу;
  • біля склянки води – за бажанням.
  1. Капусту шаткують гострим ножем, редьку перетирають на тертці або нарізають тонкими скибочками.
  2. У мисці перемішують обидва овочі із сіллю до того часу, поки вони не почнуть пускати сік.
  3. Потім їх дуже щільно укладають у банку чи каструлю, зверху поміщають вантаж.
    Увага! Якщо соку, що виділився, не дуже багато, то в заготовку слід долити води.
  4. Через добу на овочах має з’явитися піна. Їх потрібно протикати до дна для виходу газів.
  5. Через три доби готову квашену страву слід перемістити в холодне місце та зберігати при температурі близько +5 °С.

Рецепти

Корейською

У корейській та японській кухні готують білу редьку або дайкон , яка не містить гірчичної олії на відміну від чорної та зеленої. Підміняти коренеплід на кольорові при приготуванні популярної в Кореї страви кімчі не варто.

Викладаємо на стіл:

  • Дайкон – 1 кг.
  • Сіль – 1 ст. ложки.
  • Цукор – 1ст. ложки.
  • Соєвий соус – 30 мл.
  • мелений червоний гострий перець або паприка – 0,5 ст. ложки.
  • Зелена цибуля.
  • Часник – 1 зубчик.
  • Імбир свіжий – 1 ст. ложки.
  1. Очищаємо та нарізаємо кубиками дайкон.
  2. У миску з нарізаними кубиками додаємо сіль та цукор.
  3. Перемішуємо, ставимо на півгодини солитися і цукоритися.
  4. Натираємо часник та імбир.
  5. Зелену цибулю нарізаємо не дрібно.
  6. В інший посуд зливаємо сік.
  7. До кубиків додаємо перець, часник, імбир. Соєвий соус і власний сік редьки приблизно по 30 мл.
  8. Все перемішуємо. Закускою можна пригощатися години через 2. Але справжньою корейською стравою какдуги квашена редька по-корейськи стане через 5 днів. Не забудьте вранці та ввечері протикати вміст банки ножем, щоб виходило повітря. Зливайте сік, що виділяється.

Дивіться відео про приготування редька Дайкон по-корейськи6

Казахська кухня воліє заквашувати чорну редьку, але не окремо, а з іншими овочами . Готуємо для приготування смачної страви:

  • Редька чорна – 1 середній коренеплід.
  • Капуста білокачанна – 2 кг.
  • Морква – 1 штука.
  • Борошно (краще житнє) – 2,5-3 ложки.
  • Насіння кропу (справа смаку).
  • Сіль великого помелу – 2 ст.
  1. Дно чистого сухого посуду посипаємо борошном, завдяки цій маленькій хитрості процес бродіння проходить повільніше і не дає продукту зіпсуватися.
  2. Жорстким верхнім листям капусти обкладаємо всередині ємності.
  3. Капусту шаткуємо.
  4. Редьку та моркву нарізаємо кубиками.
  5. Овочі перемішуємо, посипаємо насінням кропу, додаємо сіль.
  6. Перетираємо руками заготівлю і укладаємо в ємність для закваски.
  7. Зверху кладемо кришку з вантажем (гніт).
  8. Через дві доби заготовку розкладаємо по банкам для подальшого зберігання.

Дайкон без добавок

Найпростіший рецепт – це квашений дайкон із сіллю .

  • Дайкон (японська чи біла редька) – 1 кг.
  • Сіль – 1 ст. ложки.
  • Півсклянки води.
  1. Коренеплід добре почистити щіточкою, зрізати шкірку та кінчики, промити. Якщо дайкон молодий і шкірка м’яка, її можна залишити.
  2. Натерти на тертці або дрібно нашаткувати. Потім викласти у миску.
  3. Додати до тертої редьки сіль і ретельно перемішати руками. Додати півсклянки води та ще раз перемішати
    .

ПОРАДА : Квасити редьку можна і в асорті. Добре поєднуються морква, редька та яблука. Тільки не варто додавати в таку суміш часник: він зіпсує смак заготівлі.

Заготовки потрібно зберігати в холодильнику або погребі . Квашену редьку подають на стіл як самостійну закуску. А салат з редькою буде гострим, корисним та апетитним.

Рецепти на зиму із чорної редьки

З чорної редьки можна зробити багато смачних та корисних заготовок на зиму.

Салат із чорної редьки на зиму із зеленню

  • 1 кг чорної редьки;
  • невелика голівка часнику;
  • 10 гілочок кропу;
  • 5 гілочок кінзи;
  • 30 г солі.
  1. Коренеплоди натирають на великій тертці.
  2. Зелень та часник дрібно рубають ножем.
  3. Усі інгредієнти ретельно змішують між собою, додають солі.
  4. Розкладають овочі по стерильним банкам, зберігають у холодильнику.

Редька чорна маринована

На 0,5 л банку знадобиться:

· 300 г коренеплодів чорного різновиду;

  • часточка часнику;
  • по гілочці зелені петрушки та селери;
  • по 40 г солодкого перцю та моркви;
  • 20 мл 9% солодкого перцю.
  • 10 г солі;
  • 5 г цукру.
  1. Перець і морква бланшують у киплячій воді 6-7 хвилин, після чого овочі ріжуть тонкими соломинками.
  2. Редьку натирають за допомогою тертки.
  3. У довільному порядку овочі розкладають за стерильними 0,5-літровими банками.
  4. У кожну ємність закладають також зелень, часник, сіль, цукор та оцет.
  5. Заливають окропом, прикривають кришкою та пастеризують близько 10 хвилин.
  6. Закручують герметично на зиму.

Смачні рецепти заготовок на зиму

З корисного овоча готується маса закусок та салатів, які чудово доповнять обід чи вечерю в холодну пору року та допоможуть зміцнити організм, а також захистити його від можливих хвороб.

Маринована

Найпоширеніший рецепт закуски, яку легко приготувати.

  1. Один літр води.
  2. 200 мілілітрів яблучного оцту.
  3. Сіль та цукор (50 та 200 грамів відповідно).
  4. Естрагон, листя смородини та кріп (невелика кількість за смаком).
  5. 5 цибулин.
  6. 1 кілограм чорної редьки.
  7. Перець горошок та гвоздика (по 10 штук).

Цибулю ріжемо півкільцями, редьку пропускаємо через велику тертку. Натертий коренеплід заливаємо водою та залишаємо на 10 хвилин. Дрібно нарізаємо зелень. Зливаємо воду і перемішуємо овочі із зеленню. Після чого вкладаємо у простерилізовані банки.

Маринад готується наступним чином: вода, сіль, цукор та спеції киплять 5 хвилин, після чого додається оцет. Банки з овочами заливаємо маринадом та накриваємо капроновими кришками. Зберігати таку закуску слід у холодильнику.

Спосіб по-корейськи

Щоб зробити пікантну закуску корейською, знадобляться такі продукти:

  1. 0,6 кг зеленої редьки.
  2. Один перець чилі.
  3. Цукор та сіль (по чайній ложці).
  4. Кількість часнику залежить від того, чи люблять у сім’ї гострі закуски.
  5. Невеликий пучок зеленої цибулі.
  6. Чайна ложка кунжуту.
  7. Половина чайної ложки паприки.
  8. 15 мілілітрів оцту.

Редька нарізається соломкою і поєднується з дрібно нарубаним чилі. У суміш додається сіль. Овочі залишаємо на 3:00, потім віджимаємо сік в окрему ємність. У сік додається паприка, цукор, оцет і вичавлюється часник. Також додаємо зелену цибулю (попередньо дрібно нарізавши її) і кунжут. Маринад, що вийшов, змішуємо з редькою і додаємо соняшникову олію.

Закуска розкладається у стерилізовані банки та закривається металевими кришками. Зберігати можна у льоху чи холодильнику.

Консервування без стерилізації

Відмінним варіантом для консервації без додаткової стерилізації стане квашена редька. Готується заготівля досить легко.

Очищена редька подрібнюється за допомогою дрібної тертки. В отриману масу додають часник і сіль до смаку, а потім щільно укладають у банки. Через два тижні зберігання у прохолодному місці без потрапляння прямих сонячних променів закваска готова до вживання. Щоб зберегти продукт довше, кладемо його в холодильник після одержання закваски.

Читати також Як зробити виріб з непотрібних речей

Редьку легко зберігати в льоху, як моркву та буряк, і протягом року використовувати для додавання до різних страв. Також можна восени зробити заготовки із редьки на зиму. І тоді залишиться лише відкрити банку з гарним, смачним салатом та прикрасити їм святковий стіл. А приготувати його на зиму анітрохи не складніше, ніж звичайний салат із цього коренеплоду.

Відповідь експерта

При заморожуванні редьки необхідно враховувати, що далеко не всяк її різновид добре зберігається при такому способі консервації. Багато господинь цікавляться, чи можна заморозити чорну редьку на зиму. Відповідь на це питання досить категорична – саме чорна редька зовсім не придатна до заморожування, оскільки втрачає і свій зовнішній вигляд, і цілющі властивості.

Щодо інших різновидів, то з ними все не так категорично. При великому бажанні їх можна й заморозити, але слід враховувати, що овоч після розморожування необхідно одразу ж їсти.

Термін зберігання замороженого овоча у морозильній камері – близько півроку.

Як зберегти в сирому вигляді

Існує осіння, літня та зимова. Залежно від її виду змінюються і способи зберігання.

Літні сорти довго не зберігаються. Дотримуючись правил, можна досягти терміну зберігання до трьох тижнів:

  1. Очищаємо від бруду, видаляємо бадилля і коріння, відбираємо і викидаємо зіпсовані овочі.
  2. Редька не повинна бути вологою.
  3. Складаємо в пакети, у кожному з яких виготовляємо невеликі отвори для надходження повітря.

У такому вигляді овочі зберігаються краще. Зимова та осіння зберігаються довше (у холодильнику можуть простояти протягом зими, не втрачаючи смакових якостей). Але для таких сортів також є правила зберігання.

25 простих рецептів приготування маринованих грибів на зиму

Правила зберігання у льоху

Коренеплоди зберігаються у підвалах та льохах довше, ніж у квартирі. Однак необхідно, щоб приміщення для зберігання відповідало певним вимогам:

  1. Температура у льоху не повинна падати нижче 0 °C.
  2. Рівень вологості в межах 80-90 % вважається оптимальним, тому неприпустимо проникнення у підвал ґрунтових вод та інших джерел вологи.
  3. Цвіль та шкідники небезпечні для зберігання продуктів. Переконайтеся, що їх немає.

Літня редька (китайська, віденська, довга біла та зелена) не може зберігатися більше 15-20 днів навіть у льоху. Однак підготовлене приміщення дозволить зберегти осінні та зимові сорти (чорна, біла кругла, дайкон) протягом усієї зими.

Заморожування редьки

Зберігати коренеплід у замороженому вигляді можна, проте при розморожуванні він втрачає частину смакових властивостей і стає м’яким на дотик. Представники медицини стверджують, що овоч, що пройшов через заморожування, все ще корисний і насичений усіма вітамінами, які є у свіжої редьки. Тому для зміцнення імунітету взимку корисно тримати в морозильній камері пакет з коренеплодом зимового сорту, пропущеним через тертку, і вживати його як профілактичний засіб.

Leave a Comment Отменить ответ

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Про автора

admin administrator