Чим обробити буряни восени

Авторadmin

Чим обробити буряни восени

Які квіти та рослини посадити на городі восени, щоб не росли бур’яни

Боротьбу з бур’янами краще розпочинати вже восени, тоді навесні ділянка буде чистою і готовою до засівання городніх культур. Досвідчені садівники та дачники діляться секретами: які квіти можна посадити на своїй ділянці восени, щоб зупини зростання бур’янів.

Що посадити на городі восени, щоб не росли бур’яни: 3 квітки, які впораються з проблемою

  • Чебрець повзучий. Ця витривала та морозостійка рослина зовсім не боїться холодів. Тому дуже підходить для вирощування в холодну пору року. Окрім того, у вашому саду замайорять рожеві, червоні й фіолетові кольори, а аромат квітів привабить запилювачів. Квітка цієї рослини виділяє хімічні речовини, які запобігають утворенню насіння бур’янів. А густе листя чебрецю, наче щит, перешкоджатиме його зростанню.
  • Азалія. Ця квітуча рослина з роду чагарників порадує садівників різноманіттям вибору сортів. Азалія буває рожевого, фіолетового, червоного, жовтого та помаранчевого кольору. Якщо посадити рослину на ділянці, вона утворить тінь і ускладнить зростання бур’янів. Квіти радять садити як навесні, так і восени. Кущам азалії потрібна мульча з листя чи кори, аби вони могли квітнути до настання холодів.
  • Аюга. Це витривала багаторічна рослина, що має квіти лавандового кольору. Її краще висаджувати навесні чи восени, коли ґрунт теплий і має достатню вологість. Аюга створить товстий килим зі свого листя, тим самим унеможлививши зростання бур’янів.

Як ще за допомогою рослин позбутися бур’янів на городі: висівання сидератів

Є ще один прекрасний метод, як очистити ділянку від бур’янів за допомогою рослин – висіяти сидерати. Це рослини-однорічники з потужною кореневою системою. Вони борються з бур’янами, шкідниками, захищають культурні рослини від хвороб і роблять ґрунт пухким.

Для боротьби з конкретним видом бур’яну висівають окремі сидерати. Проти берізки висівають гірчицю, а проти пирію – пшеницю та овес. Якщо засіяти ними город, пирію не буде кілька років.

Сидерати висівають після збору врожаю, також використовують такі рослини для боротьби з бур’янами: конюшину, люцерну, гречку та сою. Восени рекомендують висівати бобові культури, оскільки вони дуже морозостійкі. Якщо додатково треба розпушити ґрунт чи покращити його родючість, можна восени засівати жито чи пшеницю.

Чим корисні сидерати:

  • насичують ґрунт поживними речовинами, тому не потрібно вносити додаткові мінеральні добрива;
  • відновлюють якість ґрунту, якщо він окислився після внесення добрив;
  • покращують і розм’якшують структуру ґрунту;
  • знищують небезпечних збудників різних захворювань;
  • пригнічують зростання бур’янів.

Читайте також:

Чим обробити ґрунт восени від грибків, шкідників та бур’янів. Секрети досвідчених городників

Коли ґрунт в хорошому стані, тоді врожай виходить багатим.

Ґрунт до наступного сезону готують восени. Обробляти його потрібно щороку, щоб врожайність не знижувалася, а також проти шкідників та хвороб.

Слід звернути увагу на такі фактори:

  • Шкідники — кліщі, попелиця, слимаки, кріт, капустянка;
  • Бактерії та різні грибки — при ураженні листя рослин, вони вкриваються білими та чорними плямами.
  • Виснажений ґрунт;
  • Бур’яни.

Догляд за ґрунтом восени.

Рихлення.

Коли врожай вже зібрано, потрібно видалити органічні залишки з поверхні ґрунту, розпушити грядки на 4-5 см, щоб прибрати ґрунтову кірку.

Перекопування.

Перекопувати потрібно важкий глинистий ґрунт, бо піщаний не потребує цієї процедури. Таким чином ґрунт насичується киснем. Також, це допомагає усунути шкідників та паразитів, порушує їх ходи й знищує лялечки.
Під час перекопування слід внести корисні добрива. Це може бути попіл, торф та сечовина.

Мульчування.

Завдяки цьому простому способу ґрунт насичується необхідними органічними речовинами. Для мульчування використовують тирсу, хвою, сіно та інші органічні сполуки.

Не поспішайте їх вкривати: що робити з трояндами перед зимою

Як правильно обрізати троянди восени і що ще потрібно зробити, щоб вони вдало перезимували.

Що потрібно робити з трояндами восени / колаж УНІАН, фото pixabay.com

Догляд за трояндами в саду восени нескладний, хоча і вимагає трохи часу – їх потрібно правильно і вчасно обрізати, обробити, пригнути і вкрити. Коли і як це правильно робити, а також яких помилок не слід припускатися в передзимовий період – розповідаємо в матеріалі.

Що потрібно робити з трояндами восени

В умовах теплої осені троянди можуть продовжувати радувати своїм цвітінням аж до середини жовтня. Та у деяких сортів часто збивається внутрішній таймер – вони забувають “заснути” і заморозки можуть застати квіти з бутончиками і молодими листочками. Як результат – кущ просто замерзне. Щоб цього не сталося, потрібно допомогти трояндам призупинити ріст. Що потрібно зробити:

  • із середини вересня скорочуйте полив;
  • перестаньте рихлити ґрунт;
  • не робіть підживлення – останнє осіннє підживлення має бути на початку вересня;
  • прищипніть бутони і молоду поросль.

Крім цього, регулярно прибирайте під кущами опале листя, щоб воно не почало гнити і не заразило квіти.

Що робити з відцвілими трояндами восени – як обрізати

Осінню обрізку троянд проводять поступово – починають у вересні і закінчують у листопаді. Зорієнтуватися дуже просто: почалися нічні заморозки – потрібно обрізати троянди.

Для цього спочатку потрібно видалити бутони, що залишилися, вирізати слабкі пагони, ті, що ростуть у середину куща, і зайву поросль. Довгі стебла також слід підрізати. У листопаді на кущі потрібно залишити 3-5 найсильніших гілок + 3-4 гілки з хорошими бруньками.

Обрізати на висоту 50-60 см радять чайно-гібридні троянди та кущі з товстими стеблами, які важко пригнути. Решту краще не обрізати – просто зв’язати і пригнути до землі.

Чим обробити троянди восени перед зимою

Уже обрізані троянди потрібно обприскати розчином мідного купоросу 5% або бордоською рідиною 3%. Це потрібно зробити для того, щоб не розвивалися грибкові хвороби. Після цього кущі слід підгорнути сухим торфом – шар має бути 20-30 см. Ще краще взяти суміш із визрілого компосту, піску та торфу. Це захистить коріння від підмерзання, а стебла – від розтріскування.

Накривають троянди в листопаді-початку грудня, але краще орієнтуватися на погоду і не поспішати з утепленням – деякі сорти троянд можуть витримувати t -10°С, а то й -20°С. Найкраще вкрити кущі, коли на вулиці встановиться 0°С, допустимо, щоб випало трохи снігу. Утеплюють троянди спандбондом, ялиновим гіллям, мішковиною – матеріал натягують на дуги або опори.

Що не можна робити з трояндами восени

Є кілька моментів в осінньому догляді за трояндами, про які потрібно знати, щоб не нашкодити.

  • Не обрізайте невизрілі пагони занадто рано

Поки на вулиці тепло, троянди будуть рости. Роблячи обрізку, ви провокуєте ріст нових пагонів тоді, коли кущам уже потрібно “засипати”. Після обрізки замажте “ранки” зеленкою або садовим варом.

  • Не залишайте листя на стеблах перед укриттям

Навіть у здорових листках можуть початися інфекційні процеси – перед укриттям всю зелень потрібно прибрати.

Пригинати троянди, наприклад, плетисті, слід у вересні або жовтні, якщо стоїть тепла погода. Але в жодному разі не в мороз – стебла стають крихкими і тріскаються, а через ранки пробирається інфекція. Фіксувати пагони найкраще поліпропіленовим шпагатом – натуральне волокно загниває, а укладати не на землю, а на порожні пластикові пляшки.

Навіть якщо ви візьмете суху суміш, вона набере вологу, і таке підгортання буде безглуздим.

Як уже говорили раніше, троянди – холодостійкі рослини. Можна заздалегідь підготувати їх до укриття, а вкрити вже по підмерзлій землі, коли припиняться дощі.

  • Не накривайте троянди поліетиленом і металом

Плівка під вагою снігу провисне і може пошкодити троянди. До того ж вона не пропускає повітря. Металеві відра або баки будуть акумулювати холод – для укриття вони не підходять.

Раніше ми розповідали, що потрібно робити з яблунями восени – як підготувати їх до холодів.

Вас також можуть зацікавити новини:

Про автора

admin administrator