Чим підгодувати домашні квіти восени в домашніх умовах

Авторadmin

Чим підгодувати домашні квіти восени в домашніх умовах

Зміст:

Чим підгодувати кімнатні квіти в домашніх умовах

Кімнатні квіти – незамінний предмет побуту, що надає затишок і декоративність будь-якому екстер’єру. Найчастіше в домашніх умовах рослини швидко чахнуть, повільно ростуть, а цвітіння іноді не настає по кілька років.

  • Як зрозуміти, що рослина потребує підживлення
  • Найкращі домашні рецепти підживлень
  • Дріжджі
  • Деревна зола
  • Бурштинова кислота
  • Яєчна шкаралупа
  • Акваріумна вода
  • Цитрусові фрукти
  • Доступні народні методи підживлення для рясного цвітіння
  • Цукор
  • Луковий лушпиння
  • Сік алое
  • Чайна заварка
  • Бананова шкірка
  • Аспірин
  • Поради
  • Добрива для кімнатних рослин і кольорів
  • Коли добриво необхідне для кімнатних кольорів
  • Небезпечні міфи про домашні добрива
  • А що дійсно потрібно рослинам
  • Добрива та підживлення з підручних засобів

Для поліпшення стану здоров’я і розвитку рослини застосовують різні підживлення. Найбільш ефективними вважаються мінеральні та біологічні склади, але їх можна помітити і домашніми засобами. Це повністю органічні засоби, результативність яких заснована на природних біохімічних процесах. Про них і піде мова в цій статті.

Як зрозуміти, що рослина потребує підживлення

В умовах квартири рослини особливо потребують підгодівель. Вони отримують обмежену кількість сонячного світла, коріння сильно обмежені простором горщика, в приміщенні складно регулювати повітряні потоки. Проблеми посилюються взимку, коли через систему центрального опалення погіршується вологість, а за ним і мікроклімат.

Все це призводить до затримки розвитку кольорів, зниження рясності та якості цвітіння. Це частково можна вирішити пересадкою в свіжий поживний грунт, але подібна процедура згубно впливає на стані кореневої системи. Саме тому так важливо своєчасно вносити добрива. Зрозуміти що рослину необхідно підгодувати, можна за такими ознаками:

  • рослина повільно зростає;
  • стеблі стають витягнутими і тонкими;
  • листя поникає, тьмяніє їх забарвлення;
  • довгий час немає цвітіння;
  • з’являються хвороби, інфекції та шкідники.

Якщо вчасно не вжити ефективних заходів, кімнатна квітка починає чахнути і гине в результаті. В якості екстреного заходу допомагають тільки хімічні склади, але на ранніх стадіях можна використовувати і рецепти наших бабусь.

Найкращі домашні рецепти підживлень

Використання народних способів підживлення побудовано на біохімічній реакції, схожій з тією, що відбувається в природному середовищі. При потраплянні в ґрунт деяких продуктів харчування і звичних нам інгредієнтів, запускається активне розмноження корисних бактерій. Вони нормалізують мікрофлору в ґрунті, а також прискорюють вироблення важливих для рослин корисних речовин (азот, фосфор, макро- і мікроелементи).

Схожий процес застосовується і в біодобрах. Даний принцип використовувався людиною з давніх часів, сьогодні відомі десятки різних за ефективністю способів домашніх підживлень.

Дріжджі

Підживлення кімнатних кольорів дріжджами є одним з найвідоміших методів. У них містяться корисні бактерії, що позитивно впливають на мікрофлору, а також гормони і компоненти, що регулюють тургор в клітинах рослин.

Дріжджі прискорюють мінералізацію органічних речовин, активно продукують азотні та фосфорні сполуки. Така підживлення корисна для всіх рослин, але небажано в період активного цвітіння. Рецепт добрива:

  1. 10 гр сухих дріжджів помістіть в 10 л теплої води, додайте 2-3 ст. ложки цукру.
  2. Змішайте до однорідної суміші, дайте відстоятися протягом 3 годин.
  3. Перед підживленням розмішайте з холодною водою в пропорції 1:5, а потім полийте під корінь.

Для посилення активної дії дріжджових бактерій потрібно багато кисню. Протягом 2-5 днів після внесення складу слід частіше провітрювати приміщення, уникаючи протягу. Дріжджі рекомендується використовувати тричі на рік – восени, навесні і влітку.

Деревна зола

Застосовується для підживлення як кімнатних, так і вуличних декоративних рослин. У складі деревної золи міститься велика кількість макро- і мікроелементів (фосфор, залізо, сірка, цинк та інші), а також вона знижує ризик розвитку небезпечних захворювань біля квітів.

З’єднання в золі знаходяться в легкодоступній формі, вони швидко включаються до складу ґрунту, а потім потрапляють в тканини рослин.

Для підживлення потрібно розчинити 25 г деревної золи в 1 л холодної води, потім настояти розчин протягом 5-7 днів. Готовий склад можна використовувати для прикореневого внесення або обризкування. На золу найкраще реагує бегонія, фуксія, фіалка, цикламен і герань.

Вкрай не рекомендується застосовувати сигаретний попіл, оскільки в ньому міститься велика кількість канцерогенів та інших шкідливих речовин. Зола від листяних порід дерев вважається більш корисною, оскільки в ній є менше сполук смоли.

Бурштинова кислота

Її можна придбати в будь-якій аптеці, це біологічно активна добавка до їжі, одержувана шляхом хіміко-термічної переробки бурштину. Використовується як профілактичний засіб для посилення росту саджанців, поліпшення всхожості насіння і вкорінення черенків перед посадкою.

Розчин готують своїми руками з розрахунку 1 таблетка бурштинової кислоти (1 гр при використанні в порошкоподібному вигляді) на 1 л води. Складом можна обризкувати стебель, побіги або вносити під корінь. Найкраще на цей засіб реагують екзотичні кімнатні рослини – цитрусові, хлорофітум, хавортія і маранта. Можна використовувати склад для роботи з кактусами.

Яєчна шкаралупа

Шкаралупу активно застосовують в якості природного добрива для рослин, але у даного методу є плюси і мінуси. У шкаралупі міститься велика кількість кальцію і сірки, але сполуки погано розчиняються в ґрунті. Крім цього велика концентрація добрива може призвести до зниження рівня кислотності субстрату, розвитку деяких грибкових захворювань. Не рекомендується застосовувати як регулярне підживлення.

Товчену яєчну шкаралупу бажано додавати в грунт при пересадці. Другий народний спосіб – приготування настою. Для цього потрібно подрібнену шкаралупу залити водою і дати настоятися протягом 4 днів. Отриманим складом рослини поливають 1 раз на місяць. Специфічний запах засобу з’являється через сірчані сполуки у складі.

Акваріумна вода

У воді, де живуть акваріумні рибки, з плином часу встановлюється гармонійний біологічний баланс, завдяки якому підтримується і життя водних мешканців. Вона багато в чому обумовлена наявністю корисних бактерій.

При використанні її для поливу рослин поліпшується якість ґрунту, в ньому прискорюється процес переробки складних сполук. Таке підживлення слід використовувати тільки у вегетативну фазу не частіше 1 разу на місяць, щоб рослини добре і швидко росли.

Цитрусові фрукти

Шкірка цитрусових фруктів (мандарини, апельсини або лимони) містить велику кількість азоту, а також корисних речовин для зміцнення стійкості, здоров’я рослин і швидкого зростання. Завдяки дезінфікуючій властивості лимонної кислоти знижується ризик зараження вірусними і бактеріальними захворюваннями, деякими шкідливими комахами.

Для підживлення потрібно брати тільки свіжу цедру, якою заповнюють ємність об’ємом до 1 літра і заливають водою. Відстоювати склад потрібно не більше 24 годин, а потім в засіб розбавляють з чистою водою для поливу в пропорції 1:3. Вносити склад слід тільки під корінь, уникаючи потрапляння на листя. Влітку підживлення застосовують двічі, один раз взимку. Небажано використовувати шкірку цитрусових для суккулентів, кактусів і орхідей.

Доступні народні методи підживлення для рясного цвітіння

В якості ефективної підживлення для кімнатних рослин можна використовувати і абсолютно прості інгредієнти, наявні в кожному будинку. Нижче наведено список простих рецептів, корисних рослинам для рясного і тривалого цвітіння.

Цукор

Найдоступніша підживлення для кімнатних рослин. Відомо, що в процес розкладання цукор розпадається на глюкозу і фруктозу. Для квітів важлива саме глюкоза, вона бере участь в обмінних процесах, а також сприяють швидкому розвитку тканин, що важливо під час цвітіння.

Для створення підживлення потрібно розвести 1 ст. ложку цукру в 500 мл води, а потім полити цим складам грунт. Не рекомендується використовувати цей метод взимку, так для реакції потрібен вуглекислий газ, якого дуже мало в квартирі під час опалювального сезону. Вдаватися до такої підживлення можна не частіше 1 разу на місяць, не рекомендується удобрювати солодкою водою кактуси і суккуленти.

Луковий лушпиння

У цибулинному лушпинні міститься величезна кількість корисних елементів, а також природні фітонциди, що мають профілактичну дію проти багатьох інфекційних захворювань. Настоянка з цибулі підходить для більшості рослин як регулярне обприскування. Схема створення засобу:

  1. Жменю свіжого цибулевого лушпиння заливають 1 л холодної води і кип’ятять на повільному вогні протягом 7-8 хвилин.
  2. Відвар потрібно наполягти протягом 3 годин, а потім процедити.
  3. Підживлення цим засобом можна проводити досить часто – 1-2 рази на місяць.

Обов’язково перевірте свіжість цибулі перед приготуванням відвару. У лушпинні цієї рослини можуть міститися небезпечні для деяких рослин бактерії, а також личинки комах. Процедуру небажано застосовувати для фіалок, герані та цикламенів.

Сік алое

Є сильним стимулятором росту, а також покращує якість цвітіння більшості декоративних рослин. Крім цього сік алое посилює імунітет квітів, знижує ризик зараження грибком і бактеріальними інфекціями.

Для приготування розчину для підживлення потрібно додати 1 ч. ложку свіжовижатого соку в 1 л води і внести під корінь рослини, або обризкати листя і стебель. Цей метод не рекомендується використовувати для будь-яких видів орхідей.

Чайна заварка

Простий і доступний спосіб підживлення, відомий з давніх часів. Особливо добре на чайну заварку реагують кімнатні папороті. Чай можна застосовувати в якості мульчі, дренажу, або поливати слабкою заваркою рослини під корінь. Для посилення ефекту можна додати цукор з розрахунку 1 год ложка на 200 мл заварки.

Не рекомендується застосовувати цей метод занадто активно, оскільки в сухій використаній чайній заварці швидко заводяться сціариди – дрібні чорні мушки.

Бананова шкірка

У шкірці банана міститься величезна кількість корисних речовин, а також калій, необхідний рослинам у великій кількості в період цвітіння. Для приготування підживлення потрібно помити свіжу бананову шкірку, а потім висушити і подрібнити до стану порошку.

Засіб змішують з грунтом під час планової пересадки, або розводять у воді і підгодовують рослини цим складом 1 раз на 14 днів. Така підживлення підійде навіть примхливим декоративним кольорам, кактусам і суккулентам.

Аспірин

Його застосовують як екстрену міру для порятунку ослабленої рослини, але корисно використовувати ацетилсаліцилову кислоту і в період цвітіння. Аспірин розводять в чистій холодній воді з розрахунку 1 таблетка на 1 літр. Отриманим складом поливають квіти під корінь, або обприскують листя. Для посилення ефекту в підживлення можна додати 2-3 краплі касторової олії.

Спиртовий розчин йоду є в кожній домашній аптечці. У помірній кількості він позитивно впливає на процес цвітіння, а також сприяє активізації калійних і азотних сполук у ґрунті. Однак у чистому вигляді в природному середовищі практично не зустрічається.

Особливо добре реагує на йод герань, але не рекомендується застосовувати цей метод для суккулентів. Для підживлення необхідно змішати 1 краплю йоду в 1 літрі води. Складом потрібно полити ґрунт по краю горщика, уникаючи попадання кошти на листя і втечі.

Поради

  1. При зараженні рослин застосовують не тільки цибулю, а й часник, в якому так само міститься велика кількість фітонцидів.
  2. Кавову гущу можна використовувати як дренаж, однак вона збільшує кислотність ґрунту, що може згубно позначитися на стані деяких рослин.
  3. Не рекомендується поливати кімнатні квіти водою після розморожування риби або м’яса. У ній можуть міститися патогенні мікроорганізми.
  4. У період вегетації для посилення цвітіння бажано додавати в грунт 1-2 краплі касторової олії. Воно сприятливо впливає на процес бутонізації.
  5. Багато квітникарів поливають рослини водою після варіння овочів, але цього робити не рекомендується. Подібний засіб ніяк не впливає на здоров’я квітів, навпаки, може призвести до закисання ґрунту.

Незважаючи на величезну кількість покупних засобів для підживлення і добрив рослин, багато садівників воліють використовувати старі і перевірені народні методи. Вони мають слабкий ефект, а якщо застосовувати різні способи, можна домогтися видимого результату, заощадивши бюджет. Для вибору підживлення потрібно враховувати стадію вегетації рослини, а також видову приналежність квітки.

Добрива для кімнатних рослин і кольорів

Всі кімнатні квіти і рослини потребують активного підживлення з квітня по жовтень: навесні і влітку раз на тиждень-два їх обов’язково потрібно побалувати або комплексними добривами, або через раз мінеральними і органічними, – говорить голова клубу «Квітникарі Москви» Тетяна Жашкова. – Як правило, в зимовий період відпочинок більшість рослин уповільнюють зростання і навіть впадають у «сплячку». І підгодовувати їх потрібно набагато рідше – раз на місяць-півтора. Деякі суккуленти і зовсім не поливають і не підгодовують.

Отже, з квітня домашнім рослинам і квітам потрібен не тільки більш частий полив, але і більш часте підживлення. Яке добриво вибрати – на ваш розсуд. Великою популярністю користуються рідкі комплексні добрива, які просто розводять у воді і поливають квіти, як зазвичай. Є добрива для більш буйного цвітіння, для прискорення росту тощо.

ВАЖЛИВО! Універсальні комплексні добрива підходять для всіх домашніх рослин. Але все ж, добрива, як і ґрунт, найкраще вибирати за типом рослин – для квітучих, для ліан, для суккулентів, для орхідей тощо.

Коли добриво необхідне для кімнатних кольорів

  • Коли ріст квітів різко зупинився, вони не викидають нового листя і нирок.
  • Коли рослина почала несподівано скидати старе листя, а нове не росте.
  • Коли ви забули, як виглядають квіти ваших улюблених рослин.
  • Коли бачите, що листя потьмяніло, стебли стали більш тонкими, не пружними, загалом, у рослини – вкрай болісний вид.

Небезпечні міфи про домашні добрива

1. Кавова гуща може вбити

Багато хто додає в квіткові горщики спиті заварку і кавову гущу, мовляв, у них стільки користі, та й земля буде більш пухкою. І якщо чайна заварка, дійсно, хоча б робить грунт більш пухким, то ось кавова гуща закисляє ґрунт, що може стати згубним для кольорів, особливо квітучих.

2. Яєчна шкаралупа наповнить землю кальцієм

По-перше, кімнатні квіти кальції фактично не потребують. По-друге, шкаралупу найкраще використовувати як дренаж. Якщо розчавити помільче, то як розпушувач для землі. У цьому випадку користь, дійсно, є.

А що дійсно потрібно рослинам

Глюкоза, яку обожнюють квітучі рослини. Якщо час від часу будете висипати півчайної ложечки цукру під коріння і відразу поливати водою, рослини віддячать довгим і пишним цвітінням.

Подрібнена бананова шкіра

Хороше джерело калію. Але вимагає серйозної підготовки: гарненько просушіть шкірку протягом тижня, ретельно подрібнюйте в блендері. І вже цей порошок змішуйте з землею в горщиках. Особливо добре це робити під час пересадки.

Є і така порада: наполягти свіжу шкірку у воді до появи піни, потім процедити і цим «бульйоном» поливати рослини раз на два тижні.

Деякі використовують сигаретний попіл, але в ньому занадто багато канцерогенів, особливо якщо сигарети з ароматизаторами. Найкраще підсипати в горщики золу з-під звичайних дров, привезену з дачі. Вона наповнює землю азотом, який особливо необхідний кольорам у період буйного росту і цвітіння. Крім того, зола чудово бореться зі шкідливими мушками.

Можна зробити рідке зольне добриво: 2 столової ложки золи на літр теплої води. Наполягати два дні, поливати раз на два тижні.

Свіжа крапива допоможе кольорам не хворіти і бути міцними. Відвар крапиви наповнює землю мінералами і азотом. Це так зване зелене добриво, яке корисне і на дачі, і вдома. Достатньо замочити втечі крапиви на добу в теплій воді, процедити, поливати раз на два тижні.

Якщо рослини захиріли і втратили радість життя, просто «напоїте» їх – на 3 літри води розведіть 100 грамів горілки і полийте домашні квіти. Буквально через два-три дні ви помітите, як ваші вихованці підбадьоряться.

Вода з тераріуму та акваріуму

Якщо рослини люблять рідкі добрива з гною тварин і птахів, то чому б їм не любити акваріумну воду, де також розчинені різні поживні речовини? Звичайно, не варто зловживати і зовсім переводити рослини тільки на акваріумні воду, але раз на два тижні, в якості підживлення, дуже навіть підійде.

Добрива та підживлення з підручних засобів

Усім рослинам потрібні підживлення і добрива, а нашим домашнім квіточкам особливо, оскільки вони обмежені в просторі і самостійно можуть «харчуватися» тільки сонечком.

Звичайно, можна частіше пересаджувати рослини, оновлюючи ґрунт і землю, але це дуже втомливо. Набагато простіше навчитися правилам підживлення рослин корисними елементами. А найголовніше, не вдаючись до закупівлі спеціальних засобів.

Зрозуміти, що кімнатна квітка потребує підживлення, дуже просто. Як правило, у рослини настає повільний ріст, стеблі виглядають слабкими, листя стають дрібним, періодично жовтіють і опадають, цвітіння рідкісне, з’являються плями і пошкодження. Все це говорить про те, що рослині потрібна допомога.

Підживлення для кімнатних рослин, натуральні добрива приготовані своїми руками – вигідно і головне безпечно! Чим підгодувати квіти в домашніх умовах?

У цій статті я поділюся з вами способами власноручного створення добрив для

Чим підгодувати взимку домашні рослини та кімнатні квіти

Загальні відомості про підживлення кімнатних рослин

Перше, про що варто сказати – це розмір горщика, в якому росте рослина

. Необхідно удобрювати квіти, площа ємності, де вони розвиваються, мала їм. Навіть у разі об’ємного квіткового горщика, слід вносити підживлення. Так як у цьому випадку поживних речовин у посадковому ґрунті вистачить на якийсь час від 2-х до 4-х місяців. Після закінчення цього часу знадобляться добрива.

із цього «правила» є винятки. Це рослини, які знаходяться за своєю природою у стані спокою. Догляд за ними зводиться до мінімуму. Тут підживлення не потрібне, бо ці культури сплять.

Друге, що потрібно знати, взимку справді всі рослини уповільнюють процеси

. Застосування добрив може підвищити кількість солі у ґрунті.

Обов’язково потрібно вносити додаткове харчування до квітів, що розвиваються під штучним освітленням.

. Це культури, які, незважаючи на короткий світловий день, продовжують активний розвиток.

Превентивні заходи: готуємось заздалегідь

Щоб не гадати, чим підгодовувати кімнатні квіти взимку, можна щось зробити заздалегідь. Під час весняної пересадки можна піти на деякі хитрощі, які забезпечать ваші рослини всім необхідним до весни. Вони дуже допоможуть, якщо виникла необхідність пересадки восени.

  1. Лісовий ґрунт. Його треба брати під дубами, тільки верхній шар. На рік всього, що міститься, вистачить з головою.
  2. При пересадці квітів, що віддають перевагу кислим грунтам, на дно горщика закладається нарубана папороть.

Вибираючи, чим підгодувати кімнатні квіти взимку, пам’ятайте, що їм потрібний ґрунт різної кислотності. Не варто шкарлупки яєць підсипати рослинам, яким потрібне кисле середовище, а гущавину від кави – тим, що люблять лужну.

Статті сайту на тему

  • Які кімнатні рослини без проблем цвітуть взимку
  • Як доглядати троянди, щоб вони пишно цвіли до перших морозів
  • Як вдвічі збільшити врожай полуниці
  • Як доглядати помідори в теплиці після розсаджування?

Вам також можуть бути корисні матеріали:

  • Хлібник геліотроп у вас на дачі
  • Хризантема. Квітництво
  • Цикламен. Квітництво
  • Як правильно пересадити орхідеї?
  • Невибагливі квіти для вашої дачі

Добрива для домашніх рослин: які бувають

На сьогоднішній день створено та створюється маса добрив.

Є такі основні їх види:

  • підживлення, придатні майже всім рослин, що ростуть у домашніх умовах;
  • для декоративно-квітучих;
  • листяних (без цвітіння).

вносити підживлення для кімнатних рослин переважно у темну пору доби, коли немає сонячного світла. Це дозволяє рослині засвоїти більшу кількість поживних речовин.

Підживлення поділяються за формою внесення на:

  • рідкі, розбавляють разом із водою у процесі поливу;
  • у гранулах, які просто поміщають у ґрунт, внаслідок чого відбувається повільне та поступове наповнення ґрунту корисними речовинами;
  • для позакореневої частини (у формі рідини) для обприскування основної зеленої маси.

Загальні правила підгодовування

Перед тим як розумітися на тому, чим підгодувати кімнатні квіти взимку в домашніх умовах, нагадаємо, як це робиться в принципі. Правил не так багато, але пам’ятати про них варто.

  1. Підживлення не вноситься в суху землю! Навіть у розведеному стані вони можуть обпекти коріння. Спочатку рослина поливається в трохи меншому обсязі, ніж завжди, і лише через пару-трійку годинника даються добрива.
  2. Краще підгодовувати квіти надвечір, коли спадає активний сонячний вплив, менше випаровування і квітка може повною мірою отримати поживні речовини.
  3. Не варто порушувати рекомендації щодо розведення добрив. Більше, ніж запропоновано інструкцією, рослина вбрати підгодівлі не зможе, а коріння обпалити їй цілком можливо.

Як зрозуміти, що потрібне підживлення взимку

У кожен вегетаційний період рослинам потрібні певні мікроелементи. Це потрібно запам’ятати, особливо квітникарам-початківцям. Коли культура активно розвивається, потрібний азот. Внесення азоту дозволить рослині швидко набрати «зелені». Коли утворюються бутони, потрібний фосфор, калій для цвітіння. При затримці формування кольорів додати магній. Коли на листочках є плями – нестача заліза. Зміцнити кореневу систему допоможе бор.

Ознаки нестачі харчування у кімнатних рослин:

  • сповільнене зростання;
  • стебла витяглися і виглядають слабкими;
  • жовтизна на листі;
  • листя зблікло;
  • не відбувається формування квіток;
  • немає плодів на плодоносних культурах.

Як правило, побачити недолік підгодівлі можна неозброєним оком

. Рослина слабшає та втрачає декоративний вигляд. Знижується імунітет, що робить його вразливим перед шкідниками та хворобами.

Коли не треба удобрювати

  1. Якщо рослина захворіла або з’явилися шкідники, краще на якийсь час зупинити підживлення. З одного боку, здається, що підживлення тільки оздоровлять рослину і додадуть їй сили. Але насправді активне зростання і цвітіння можуть нашкодити квітці. Спочатку вирішите проблему з інфекцією та паразитами, а потім вже приступайте до планового підживлення. При боротьбі зі шкідниками, особливо якщо їх личинки в землі, як у мошок, іноді потрібно пересаджувати квітку у новий субстрат. При пересадці неминуче пошкодження кореневої системи. Хоч і мікротріщини, але вони будуть. І якщо ви активно удобрюватимете рослину в цей момент, то добриво потрапить усередину квітки. А ослаблена паразитами рослина ще й захворіє від нашої старанності.
  2. Не потрібно удобрювати щойно куплену в магазині рослину. Для продажу виробники таким чином годують їх різними стимуляторами та мінеральними добавками, яких вистачить на 1-1,5 місяці після покупки. Найкраще, звичайно, відразу пересаджувати рослину у свіжий субстрат, але найчастіше ми купуємо квітучий екземпляр, і потрібно дочекатися закінчення цвітіння.
  3. Не потрібно поспішати удобрювати щойно пересаджену квітку. Свіжий ґрунт сповнений різних мікроелементів, яких вистачить на місяць.

Підживлення квітів

Внесення потрібного добрива допомагає відновленню ґрунту та підтримує його корисний склад на необхідному рівні. Необхідно розуміти, що кожна рослина індивідуальна та підхід до неї – відповідний. У тому числі й у плані підживлення.

Потреба тих чи інших мікроелементах залежить від віку рослини та приналежності до культури. Наприклад, в одних необхідно стимулювати утворення плодів, в інших – цвітіння.

Всі кімнатні рослини мають поділ на такі види:

  • декоративно-квітучі;
  • цибулинні;
  • декоративно-листяні;
  • утворюють плоди.

Цікава стаття:
Найкращі добрива для кімнатних квітів

Щоб рослинам підживлення пішли на користь, потрібно знати, чим удобрювати кожен із перелічених вище видів і в який період.

Листяні кімнатні рослини: як правильно підгодовувати

Вирощують багато квітникарів.

Серед рослин цієї групи можна назвати такі:

  • драцена;
  • традесканція;
  • плющ;
  • фікус;
  • кардамон;
  • альпінія;
  • бегонія.

Найчастіше саме ці рослини вирощують квітникарі. Здорові декоративно-листяні рослини прикрасять будь-яке приміщення, наповнивши його різними відтінками зеленого кольору. Чудово підійдуть для зимового саду.

Вищеперелічені культури стрімко виснажують ґрунт, у якому перебувають. Пересадка у більший за обсягом горщик не вирішить проблем. Потрібно внести вчасно добрива.

Взимку варто дати відпочити листяним рослинам, і підгодівлі не потрібні

. Тільки якщо рослини виглядають млявими, втомленими, це ознака нестачі харчування.

Фікус

Взимку, коли фікус починає чахнути, втрачати свіжий вигляд, вносять підживлення 1 раз на пару місяців

. Доза повинна бути в 2 рази меншою від тієї, яка вказана як основна. Причина цього в тому, що зимові фікуси також «сплять» і надлишок поживних речовин їм просто протипоказаний.

Папороть

Належить до декоративно-листяної групи рослин. Ідеальні умови його зростання – ліс, свіже повітря. Особливо важлива висока вологість повітря та доступність кисню. Це важливіше, ніж підживлення.

Для добрива беруть звичайні квіткові підживлення. Вносять від 1-го до 2-х разів на 30 днів. Рідина з поживними речовинами наливають у піддон. Кількість у 2 рази менша, ніж для квітучих. Дозволено вносити органіку та калій.

Декоративно-квітучі екземпляри

До складу цієї групи входить величезна кількість рослин. Всі вони користуються популярністю у квітникарів, садівників. Причина цього – цвітіння та приємний аромат. Вони можуть цвісти будь-якої пори року. Тривалість цвітіння різна.

Ось тільки деякі екземпляри:

  • аспаргус;
  • фуксія;
  • гербера;
  • гарденія;
  • примула;
  • азалія;
  • китайська троянда (гібіскус);
  • бегонія;
  • цикламена;
  • орхідея Фаленопсис.

Це найбільш популярні рослини серед декоративних квітучих. Зимові підгодівлі їм тут потрібні.

Початок вегетативного періоду у кімнатних квітів посідає початок березня чи червня. Підживлення вносять не більше 2-х разів на 7 днів

. Є рослини, які формують бутони та утворюють квіти взимку. Це еухаріс, орхідея. Тут підійдуть добрива у гранулах. Вони хороші тим, що підживлюють рослини, коли це потрібно, тобто дозовано та своєчасно.

У зимовий час потрібно щотижня проводити харчування по листку. Це пов’язано з опалювальним сезоном, коли знижується вологість повітря. Тому варто проводити обприскування не просто водою, а комплексним добривом. Суцвіття чіпати не можна.

У період цвітіння рідке підживлення проводять один раз на 7-14 днів, поступово знижуючи дозування вдвічі.

Орхідея: чим підгодувати квітку взимку

Цвітіння Фаленопсису продовжується протягом усього року. Тому орхідеям потрібне підживлення та взимку.

Потрібно дотримуватись наступних правил добрива орхідеї взимку:

  • удобрювати протягом фази зростання з появою свіжих, молоденьких листочків і цветоносов;
  • після пересадки на інше місце зростання необхідно почекати 30 днів, щоб внести підживлення;
  • коли квітка хворіє, удобрюють виключно листом;
  • ні в якому разі не торкатися підживленням коріння, яке оголене у орхідей, інакше можна їх обпекти.

У зимовий час орхідею підгодовують 1 раз

. Незважаючи на те, що орхідея перебуває в стані спокою, їй все одно потрібні корисні мікроелементи та інші поживні речовини.

Якщо весь зимовий період квітка не отримувала поживних речовин через внесення добрив, у фазу цвітіння не потрібно удобрювати. В даному випадку при підживленні тривалість цвітіння орхідеї помітно скоротиться.

Найкращий час для підгодівлі по листку – несонячний день або після 18:00. Температура у приміщенні від +17 до +27 °С. Розпорошують добрива зверху вниз до коріння, що видніється. Квіти та бутони не чіпають.

Вимоги до складу добрив:

  • кислотність (5-7 рН);
  • знижену кількість у складі корисних речовин;
  • вітаміни та амінокислоти;
  • хелати заліза (приблизно 80%);
  • Бурштинова кислота;
  • спеціальні речовини, що не дозволяють накопичуватися в ґрунті солям.

Найкраще для підживлення орхідей підходять добрива в рідкій формі, тому що відбувається швидкий та рівномірний розподіл речовини.

Загальні рекомендації

Добриво рослин горщиків проводиться у вечірній час, в попередньо зволожену землю. Поливають ґрунт водою не надто рясно, але за 2 – 3 години до внесення живлення.

Готові магазинні склади розбавляють відповідно до рекомендації виробника, або сильніше, щоб менш концентрований розчин не обпалив коріння. Дозу краще зменшити у 2 рази, спостерігаючи за реакцією квітки.

Поживний розчин, що потрапив на зелену масу, змивають із листя обприскуванням.

Загальні правила внесення добрив для кімнатних рослин

Найголовніше, що потрібно дотримуватися, зволоження ґрунту чистою водою. Тільки через 2 години можна вносити підживлення.

Пересаджену в іншу землю квітку удобрюють лише через 60 днів.

Чим слабша рослина, тим слабша концентрація підживлення. Спочатку має зміцніти коренева система, та був – інші частини.

Не лише недолік речовин може спричинити хвороби. Надлишок також шкідливий. Наприклад, підвищений вміст міді сприяє тому, що кімнатні квіти починають в’янути, відбуваються гниття. Тому так важливо знайти правильний засіб та визначитися з дозуванням.

ВАЖЛИВІ ПРАВИЛА ВНЕСЕННЯ ПОДОБІВ для кімнатних рослин — відео

Коли добрива потрібні негайно

Якщо ви нечасто згадуєте про те, що ґрунт для рослин потрібний поживний, що на одній воді вони вижити не можуть, то згодом спостерігатимете сумні наслідки своєї забудькуватості:

  • квіти перестають рости або зростання дуже сповільнюється;
  • стебла сильно витягуються, стають тонкими, ламкими та слабкими;
  • листя стає дрібним, блідим, втрачає забарвлення і поникають, нерідко відзначається їх скидання або поява хворих плям;
  • теоретично квітучі рослини цвісти відмовляються;
  • хворобам рослини майже не пручаються (якщо вам регулярно доводиться їх лікувати, настав час задуматися про те, що ви щось неправильно робите).

При виявленні подібних симптомів удобрювати доведеться якнайшвидше і м’якше, інакше ви ризикуєте залишитися без домашнього садка. Якщо голодування помічене не в сезон, доведеться поламати голову над тим, чим підгодувати кімнатні квіти взимку в домашніх умовах таким чином, щоб ослаблені рослини могли засвоїти добрива. Влітку, навесні та восени можна користуватися універсальними підживленнями у звичайному режимі.

Добрива, виготовлені самостійно

Як підручні засоби для добрива кімнатних рослин взимку може підійти: цукор, деревна зола, шкірка банана або цитрусових, гуща, що залишилася після кави, дріжджі, шкаралупа яєць, лушпиння цибулі та інші.

допомагає рослині рости та розвиватися. Достатньо розсипати невелику кількість цукру по поверхні ґрунту та після провести звичайний полив.

Кавова гуща

зробить ґрунт легким, «повітряним». Чинить окислювальну дію, що підійде не всім рослинам.

Шкірку банана або цитрусових

плодів потрібно приготувати: як слід подрібнити та залити чистою водою. Витримують 21 день. В результаті виходить чудове добриво. Застосовувати його слід один раз на місяць. Шкірку банана можна не наполягати, а відразу подрібнити і помістити у ґрунт.

Зола дерева

знезаражує ґрунт. Її перемішують із ґрунтом прямо в горщику. Можна приготувати розчин у розрахунку 1-ої ч. л. на склянку води.

підштовхують рослини до швидкого зростання та розвитку. Беруть 10 г речовини на 1 літр води. Для сухих – та ж кількість дріжджів на 10 літрів. Вносять від 1-ої до 2-х ложок цукру. Наполягають кілька годин. Отриманий розчин для добрива розводять ще 5-6 разів.

Полити квіти можна залишками після чаю.

Уточнення на зиму

Більшість квітникарів вважають, що в холод удобрювати рослини не слід. Але майстри думають, що це не зовсім правильно. Звичайно, змінюється частота застосування добрив, у жодному разі не даються стимулятори росту; та й перш ніж підгодовувати кімнатні квіти взимку, доведеться продумати заздалегідь і змінити склад підгодівлі. Однак повністю припиняти підтримку не варто, особливо якщо на вашому підвіконні стоять квітучі рослини. Все ж таки на цвітіння вони витрачають дуже багато сил і витягують із землі все, що вона може дати. Так що такі екземпляри годуються у звичайному режимі, поки вони не відцвітуть.

Іншим рослинам достатньо давати добрива в набагато меншій концентрації (вона знижується вдвічі) і значно рідше. Разу на місяць буде достатньо – і так до весни.

Від різновиду рослини також дуже залежить те, чим підгодувати кімнатні квіти взимку. Лілія, наприклад, у період відпочиває. Якщо вона у вас живе не перший рік, то надземна частина відсихає, а підземна набирається сил. Горщик ставиться кудись у прохолоду, у ньому до весни просто підтримується вологість грунту. Якщо ж ви тільки посадили цибулинку (восени), вона освоюється на новому місці, і до березня нічим стимулювати її не варто. Ці міркування застосовні до всіх кольорів, що мають явно проявлений період спокою.

Готові підживлення для кімнатних рослин у зимовий період

Як уже говорилося вище, взимку багато рослин перебувають у стані спокою. Кількість підживлення знижується. Це правило не працює для квітучих культур протягом усього року.

При виявленні перших ознак нестачі корисних речовин варто звернути увагу на готові підживлення, у складі яких у збалансованому стані знаходяться всі мікроелементи.

. Вони дають швидкий ефект.

Існує багато добрив від різних виробників: для цвітіння, для рослин горщиків, орхідей, фіалок, бегоній, примул, цитрусових та ін.

Як правильно вибрати добрива для кімнатних квітів?

Все просто. Потрібно пам’ятати про три основні елементи і у виборі підживлення вибирати в залежності від пропорцій азоту, калію, фосфору. Азот відповідає за «зелену» частину рослини, фосфор – за об’ємність та тривалість цвітіння, калій збільшує стійкість культури до морозів.

Добриво кімнатних квітів.

Підберіть потрібне місце для зимівлі рослин

Якщо влітку кімнатні квіти, розміщені на південних вікнах, доводиться затуляти від пекучого сонця, щоб уберегти від опіків, то взимку за такого розташування вони отримають лише необхідну дозу сонячного світла, та й то у ясні дні. Заберіть усі рослини з підвіконь, орієнтованих на північ, зосередьте їх на південних та східних вікнах так, щоб між ними вільно циркулювало повітря.

На замітку. На тих підвіконнях, де часто відкриваються вікна, зелених вихованців не залишайте – вплив крижаних протягів згубно для них.

Поради щодо підживлення кімнатних квітів взимку

Насамкінець кілька порад з підживлення кімнатних рослин взимку:

  • вносити добрива варто в міру, уникаючи передозування;
  • не варто удобрювати у фазі спокою після пересадки в іншу ємність;
  • для молодих та ослаблених рослин потрібно брати менш насичений розчин, ніж зазначено у листку-вкладиші з інструкцією із застосування;
  • Добриво завжди вносять у вологу землю.

Коли рослина ослаблена або недостатньо доросла, дозування знижують, відштовхуючись від зазначеної в інструкції.

Отже, зима – час спокою та відпочинку для багатьох квіткових культур. І все одно, в деяких випадках потрібно удобрення, збагачення ґрунту поживними елементами.

Важливо знати міру і тоді рослини радуватимуть і в зимовий період.

Зима: догляд за декоративними рослинами

Догляд за кімнатними квітами взимку дещо відрізняється від нагляду за ними влітку. Справа в тому, що більшість домашніх квітів, при зими, послаблюють або припиняють свій розвиток і зростання. Лише деякі з них, період цвітіння яких припадає на грудень-січень, місяць продовжують активно розвиватися. Деякі намагаються підгодувати кімнатні квіти взимку, щоб цвіли пишніше. При цьому, не всі знають, що зимове підживлення здатне нашкодити рослині, оскільки воно не засвоює поживні речовини належним чином. Найкраще підготувати рослину до зимівлі, а підгодувати перед тим, як квітка піде на зимовий відпочинок.

Для деяких домашніх квітів, зимове підживлення може здійснюватися не частіше одного разу за кожен місяць, і то меншої концентрації, тоді не виникатиме питання, чому жовтіють кімнатні квіти взимку. Знову ж таки, потрібно добре знати, як поводяться кімнатні квіти в зимовий період (конкретні види) і лише потім приступати до відповідного догляду.

Визначаючись з тим, чим можна підгодувати кімнатні квіти взимку, народні засоби мають широкий спектр підходів до вирішення цієї проблеми. Наскільки відомо, у будь-якому природному матеріалі є цілий спектр різних корисних речовин. Достатньо залити, наприклад, шкірку бананів, лимонів, апельсинів окропом і настояти, то можна поливати квіти взимку (природно рідко), що дозволить підтримати їхню життєву енергію. Існують інші підходи, наприклад, деякі власники домашніх квітів поливають їх заваркою чаю або кави. Як би там не було, у зимовий період потрібно бути дуже обережними, щоб не перезволожувати ґрунт.

Алгоритм підживлення декоративних кімнатних рослин:

Якщо дотримуватися певного набору правил, то домашні кімнатні квіти потішать багатим цвітінням і пишною кроною.

  • Надлишок добрив може виявитися шкідливішим, ніж їх недолік, тому краще недогодувати квітку, ніж її перегодувати.
  • Удобрюється рослина лише у разі нормального її зростання. Якщо рослину пересадили або вона захворіла, то вносити добриво не потрібно. У разі хвороби краще визначитися з причиною захворювання і лише потім займатися його підживленням. Є велика ймовірність того, що квітка хворіє від надлишку добрив, що вносяться.
  • У зимовий період краще рослина дати спокій, щоб вона могла набратися сил до наступного сезону.
  • У періоди сильної спеки краще відмовитись від внесення добрив.
  • Необов’язково купувати добрива, можна скористатися домашнім приготуванням підживлення.
  • Не рекомендується вносити добрива, щоб вони потрапляли на листя.
  • Молода квітка припускає внесення меншої концентрації добрива.
  • Погано переносять надлишок підживлення папороті та орхідеї, тому при внесенні поживних речовин слід враховувати цей фактор, роблячи розчини менш насиченими.
  • На початку зростання слід віддати перевагу азотним добривам, а в період цвітіння – краще внести калій та фосфор.
  • У зимовий період слід мінімізувати підживлення, виходячи з умов вирощування квітки, або відмовитися від цього зовсім.
  • У разі пересадки квітки її небажано підгодовувати протягом 6-8 тижнів.
  • Перед внесенням підгодівлі обов’язково полийте квітку за дві години раніше.
  • Хороші результати очікуються від комплексних препаратів, таких як «Азофоска», «Нітрофоска», «Рост», а також склади Мітлайдера.
  • За відсутності мірки слід взяти до уваги, що в ємність з-під сірників вміщується 25 грамів, столову ложку – 10 грамів, чайну ложку – 3 г сухих речовин.
  • Не можна вносити поживні речовини у сухий ґрунт.
  • Розчиняйте добрива лише у спеціальному (скляному) посуді.
  • Розмішуйте розчини пластиковими чи дерев’яними паличками.
  • Якщо потрібно позакореневе підживлення, то добрива розпорошуються пульверизатором або обприскувачем.
  • Деякі види рослин, такі як сукуленти, не рекомендується обприскувати взагалі.

Про автора

admin administrator