Чим підгодувати капусту у середині червня

Авторadmin

Чим підгодувати капусту у середині червня

Чим підживити капусту: перелік добрив та народні методи

Щоб зібрати щільні та великі капустини, потрібно забезпечити рослину необхідними мікро- та макроелементами. Підживлення капусти проводиться ще на етапі вирощування розсади, але й після посадки на постійне місце на грядці або в теплиці, навіть якщо ґрунт містить достатню кількість поживних речовин, внесення добрив не слід виключати.

Детальніше про це розповідає Агроцентр.

Підживлення розсади

Перше підживлення для капусти відбувається через 10-12 днів після пікірування готовими мінеральними комплексами або використовують 1 г хлористого калію, 2 г аміачної селітри та 4 г суперфосфату на 1 л води. Вдруге добрива використовують через 10-12 днів. Для цього готують розчин аміачної селітри (на 1 л води потрібно 4 г речовини). Третє підживлення розсади виконується за два тижні до посадки на постійне місце тим самим складом, що й перше підживлення.

Підживлення у відкритому ґрунті або в теплиці

Виконуючи посадку на грядку з нейтральним або слабокислим ґрунтом, капуста дасть добрий урожай. Якщо кислотність підвищена, вносять золу або гашене вапно. Капуста раннього терміну дозрівання потребує двох підживлень у період вирощування. Сорти середнього та пізнього терміну дозрівання удобрюють 3-4 рази. Усі добрива треба вносити під корінь – попадання розчину на листя спричиняє опік. Ґрунт при цьому має бути вологим.

Перше внесення добрив

Після того, як розсада буде висаджена на постійне місце, їй потрібен час на адаптацію. У цей період виконують лише зволоження ґрунту, а добрива використовують через 15-20 днів. Краще використовувати мінеральні добрива: 20 г суперфосфату, 10 г сечовини та 10 г калію розчиняють у 10 л води та виконують полив по вологому ґрунту. Для кожної рослини потрібно 500 мл розчину.

У цей період також можна використовувати органічне добриво:

  • перепрілий гній – 5 кг розчиняють у 50 літрах води, настоюють кілька днів, а перед використанням додатково розводять водою в пропорції 1:10;
  • гранульований курячий послід – також настоюють та розводять водою, орієнтуючись на рекомендації виробника.

Друге внесення добрив

Друге підживлення виконується через два тижні після першого. Можна використовувати сечовину (30 г на кожні 10 л води), нітрофоску (50 г речовини на 10 л води), водний настій золи (1 склянку золи змішують з 1 л води, настоюють 4 дні, потім суміш проціджують, доводять загальний об’єм до 10 л), розведений у воді курячий послід (1:15) чи коров’як (1:10).

Для другого підживлення також можна застосувати суміш мінеральних комплексів та органіки: 500 мл концентрованого розчину коров’яку або курячого посліду та 30 г азофоски розчиняють у 10 л води та використовують розчин відразу після приготування. При другому підживленні кожній рослині потрібен 1 літр живильної суміші.

Третє підживлення

Використання добрив втретє потрібно сортам капусти середнього та пізнього терміну дозрівання через два тижні після другого підживлення. При цьому можна поєднувати органіку та мінеральні комплекси. Популярні склади:

  • до концентрованого розчину коров’яку додати 30 г суперфосфату та 15 г мікродобрив, довести загальний об’єм до 10 л;
  • розчинити в окремих ємностях 50 г суперфосфату і 15 г мікродобрив, змішати в 10-літровому баку;
  • концентрований розчин коров’яку змішати з розчином суперфосфату (25 г) та калійного добрива (5 г).
  • Як правило, трьох підживлень протягом вирощування у відритому ґрунті або в теплиці цілком достатньо. Однак якщо овочі недостатньо набрали масу, через три тижні після третього підживлення, можна застосувати добрива ще раз. При цьому готують склади, аналогічні до третьої підгодівлі.

Народні методи

Для швидкого зростання використовують борну кислоту: 5 г речовини розводять в 1 л гарячої води, доводять загальний об’єм до 10 л і обприскують капусту в першій половині червня.

Нашатирний спирт ефективний як перше підживлення, через два тижні після посадки розсади на постійне місце. Для приготування розчину для поливу потрібно 75 мл нашатирю та 10 л води.

Щоб збільшити термін зберігання качанів і запобігти їх розтріскуванню, використовують харчову соду в період формування плодів. У 10 л води розводять 20 г харчової соди і поливають капусту.

Любо глянути: чим поливати капусту для хорошого врожаю

Які добрива любить капуста і коли її потрібно підгодувати, щоб качани порадували око.

Виростити велику капусту – завдання непросте. Одна справа, коли город біля ставка або річки: капуста там відчуває себе прекрасно і за нею навіть особливий догляд не потрібен. І зовсім інше, якщо до води далеко – щоб виростити хороший урожай, капусту потрібно поливати і удобрювати. Розповідаємо, коли і чим підгодовувати капусту у відкритому грунті і які добрива використовувати.

Раніше ми розповідали, як садити капусту насінням у відкритий грунт – інструкція від досвідчених городників.

Які добрива любить капуста

Капусту можна підгодовувати як органічними, так і мінеральними добривами. На етапі нарощування листя їй потрібен азот, а коли формується качан – фосфор і калій. Після висадки в грунт ранню капусту підгодовують двічі, а середньостиглу і пізню – 3-4 рази.

Найкраще підгодовувати капусту в похмуру погоду або ж увечері після поливу.

Чим підгодовувати капусту у відкритому грунті – перша підгодівля

Перед висадкою розсади капусти в грунт можна внести добрива в лунки. Для цього беруть велику жменю перегною або компосту і дві сірникових коробки деревної золи і змішують з грунтом безпосередньо в лунці перед висадкою.

Якщо ви вже посадили розсаду, не удобрюючи лунки – нічого страшного. Через 15-20 днів після висадки просто зробіть першу підгодівлю саджанців.

Як вже говорили раніше, на цьому етапі зростання капусті потрібен азот. Можна використовувати такі варіанти підгодівлі:

  • 30 г сечовини (карбаміду) розведіть в 10 л води і полийте капусту;
  • 60 г суперфосфату + 200 г золи на 10 л води;
  • 20 г аміачної селітри на 10 л води.

Якщо не хочете використовувати мінеральні добрива, то можна взяти 0,5 л рідкого коров’яку і теж розвести в 10 л води, а потім полити капусту.

Чим підгодувати капусту для зав’язування качанів – друга підгодівля

Другу підгодівлю роблять через 15 днів після першої. Для цього можна використовувати такі варіанти:

  • 2 ст. л. нітрофоски розведіть в 10 л води;
  • настій пташиного посліду на воді в пропорції 1:15;
  • зольний настій: 1 стакан золи залийте 1 л води і настоюйте 3-4 дні, потім процідіть, додайте 0,5 кг курячого посліду або компосту і 10 л води.

Можна знову-таки зробити другу підгодівлю настоєм коров’яку в співвідношенні 1:10.

Підживлення капусти середньостиглих і пізніх сортів – третя і четверта підгодівлі

Третю і четверту підгодівлю, як уже говорили, роблять для середніх і пізніх сортів капусти – через 10 днів після другої підгодівлі.

Для третьої підгодівлі потрібен фосфор – завдяки йому у капусти сформується великий і щільний качан. Для цього беруть настій коров’яку на воді (в співвідношенні 1:10) + 1 ст.л. суперфосфату і 1 ч. л. будь-якого калійного добрива.

Для четвертої підгодівлі можна використовувати зольний розчин: 1 стакан золи залийте 1 л води і настоюйте 3-4 дні, а потім розведіть 0,5 літра настою на кожні 10 л води.

До речі, зола для капусти вважається однією з кращих підгодівель, а ще вона допомагає боротися зі шкідниками. Для цього потрібно раз в тиждень посипати капустяне листя золою – краще це робити після поливу, дощу або вранці.

Вас також можуть зацікавити новини:

Про автора

admin administrator