Чим підгодувати стару яблуню

Авторadmin

Чим підгодувати стару яблуню

Зміст:

Чим підгодувати яблуні навесні, у тому числі чим удобрювати до цвітіння, види добрив та підживлення, схема, як підгодовувати та інше – Orchardo.ru – створіть ділянку вашої мрії власними руками

Яблуня – плодове дерево, яке здатне приносити врожай кілька десятків років. Яблуня має потужну кореневу систему, яка проникає глибоко в грунт. Дерево яблуні забирає з землі велику кількість мікроелементів та поживних речовин, наслідком чого ґрунт швидко виснажується і втрачає родючість.

Масштаб такого виснаження помітний навіть на невеликій присадибній ділянці, де вирощуються 2-3 плодові дерева. А в масштабах яблуневого саду, де виробництвом яблук займаються у промислових обсягах, така ситуація швидко впливає на врожайність та смакові якості плодів.

Тому питання про підживлення яблук має розглядати для себе як приватний садівник, так і власники великих садівничих фірм.

Дослідні садівники займаються підживленням яблунь чотири рази на рік. Як правильно провести процедуру навесні – розповімо у статті.

Чим підгодувати яблуню. Основні види добрив

Навесні яблуня, як і вся інша рослинність, прокидається і готується до вегетаційного сезону. У дерева з’являються бруньки, бутони квітів та зачатки листя. Починається активний рух соку та вологоспоживання. Правильно внесені в цей період добрива – запорука здоров’я дерева та гарного врожаю.

Підживлення яблунь навесні азотними добривами

До азотних добрив відносять:

  • карбамід або сечовину,
  • аміачну селітру,
  • сульфат амонію.

Добрива азотного вмісту найкраще підходять ґрунтам піщаного та супіщаного типу. Занадто велика кількість азоту в ґрунті впливає на те, що у яблуні утворюється гарне і пишне листя, але знижується плодоутворення. Пристовбурне коло яблуні посипають азофоскою і поливають. Або азофоску розводячи у воді і поливають плодове дерево вже цим розчином.

Тому правильно підібране дозування азоту також впливає на врожай. Молоді яблуні можна не удобрювати перші три роки життя за умови, що під час висаджування саджанців у посадкову яму були внесені необхідні поживні речовини.

Підживлення яблуні навесні сечовиною

Сечовина або карбамід є одним із дієвих та популярних видів азотних добрив. Вона допомагає покращити склад ґрунту, позитивно впливає на утворення нирок та бутонів. Тому застосування сечовини для підживлення яблуні навесні рекомендується всім садівникам.

Мочевина являє собою круглі кристали білого або молочного кольору, які дуже швидко розчиняються у воді. Крім добрива ґрунту, сечовина застосовується як засіб для профілактики захворювань та боротьби зі шкідниками яблунь. До складу сечовини входять вуглекислий газ і аміак.

Для обприскування стволів яблунь сечовину розводять у воді в пропорції 60 г порошку на 1 літр. Для обприскування гілок і листя молодих плодових дерев сечовину розводять у пропорції 30 г на 10 л води.

Розкидати суху сечовину по поверхні землі в сніг або дощ марно. Добриво починає випаровуватися, вимивається карбамід, і поживні речовини не досягають коренів яблуні. Тому найкраще при кореневому підживленні поливати яблуню розчином сечовини, приготованим за рецептом на пачці, враховуючи вік дерева, розмір крони та склад ґрунту.

Добрива для яблунь навесні для швидкого зростання

Добрива для швидкого росту практикують молодим яблуням. Перші поживні речовини, здатні прискорити ріст, закладають у посадкову яму під час висаджування яблунь. Суміш готують із деревної золи, калію, суперфосфату, додають перегній, агрохімікати, прискорювач утворення коренів.

Додатково навесні проводять позакореневе підживлення з використанням мінеральних синтетичних добрив.

Мінеральні добрива для яблунь навесні

Мінеральні добрива, що застосовуються для підживлення яблунь навесні, можуть бути азотовмісними, фосфоровмісними та калійними. Відомо, що всі мінеральні добрива слід застосовувати у комплексі. Наприклад, при нестачі азоту марні калійним та фосфорні підживлення. Також і навпаки застосування азоту без внесення фосфору і калію марно.

Калійні добрива сприяють синтезу білка, відіграють значну роль у фотосинтезі, підвищує морозостійкість.У поєднанні із фосфором калій сприяє реутилізації тканин дерева. Нестача калію відбивається на зовнішньому вигляді листя яблуні: вони стають нерівними, підсихають по краях.

При високому рівні азоту зазвичай спостерігається зниження вмісту калію в ґрунті. При високому рівні калію яблука гірчать, починають гнити і ростуть з нестачею магнію у складі.

Внесення комплексних мінеральних добрив навесні позитивно впливає на зовнішній вигляд дерева, розмір та смакові якості плодів. Добриво слід проводити згідно з інструкцією, розміщеною на упаковці з мінеральним поживним складом.

Підгодівля яблунь курячим послідом навесні

Багато садівників і фермерів практикують добриво яблунь курячим послідом. Використовують послід у свіжому вигляді і як настою. Курячий послід є азотовмісним добривом, тому його застосування з синтетичним азотним добривом одночасно не рекомендується.

Крім азоту, в курячому посліді є калій, магній, сірка, залізо та мідь. Послід перемішують з торфом, травою, тирсою для посилення результату. Курячий послід має такі переваги:

  1. Яблуня починає швидше зростати, посилюється зростання гілок та листя.
  2. Прискорює зростання квітконосів та утворення плодів.
  3. Прискорює термін дозрівання яблук.
  4. Підвищує посухостійкість.
  5. Впливає на підвищення врожайності.
  6. Позитивно впливає на здатність яблуні протистояти хворобам та шкідникам.
  7. Злущує ґрунт.

Речовини, що містяться в курячому посліді, швидко засвоюються яблунею і не накопичуються в землі у вигляді шкідливих хімічних сполук.

Чим підгодувати яблуню, щоб не обсипалися яблука?

Щоб яблука не падали з дерева, важливе комплексне підживлення яблуні та правильний догляд. Перші добрива вносять провесною. Для цього підходить розсипання навколо стовбура яблуні кількох відер перегною, полив карбамідом.

Друге підживлення проводять сумішшю суперфосфату, сечовини, сірчанокислого калію. Розчином із вмістом цих сумішей поливають яблуню двічі. Для одного поливу використовують 5 відер води. В даному розчині сечовину можна замінити і курячим послідом, в якому також високо вміст азоту.

Третє підживлення повинно включати гумат натрію, нітрофіску. Таким розчином поливають яблуні з розрахунку три відра на дерево.

Боротьба з осипанням яблук і гниллю:

Фосфорні добрива для яблуні

Фосфор має особливе значення у розвитку та плодоношенні яблунь. Недолік фосфору впливає освіту плодів, сприяє подрібненню листя яблуні. Восени при нестачі фосфору листя яблуні стає багряним.

За наявності даних ознак яблуні підгодовують суперфосфатами згідно з рекомендаціями на упаковці добрив.

Як підгодувати яблуню йодом

Йод підвищує імунітет яблуні, допомагає справлятися зі шкідниками та бактеріологічними інфекціями, збільшує врожайність та зовнішній вигляд дерев.

Для обприскування дерев пляшечку йодного розчину розмішують у відрі води. Для поливу йод додають у розведений у воді гумат натрію.

Коли краще удобрювати яблуні навесні, в тому числі до або під час цвітіння, восени або влітку. Терміни підгодівлі

Саджанці яблуні, висаджені восени з усіма необхідними добривами, навесні підгодівлі не потребують. Починаючи з трирічного віку яблуні удобрюють навесні.

Перше підживлення здійснюється відразу після пробудження дерева. У квітні на дереві з’являються бруньки, починають утворюватися квіткові бутони. У цей час проводять добриво азотовмісними препаратами.

Друге підживлення проводиться, коли починається цвітіння яблуні – в середині або наприкінці травня. У цей час яблуню удобрюють курячим послідом, обкладають мульчею, компостом чи перегноєм. Виробляють обприскування крони карбамідом. Це сприяє посиленню росту листя та утворенню плодів, а також є профілактичним засобом проти хвороб та шкідників.

Збіднені ґрунти навесні можна удобрити мінеральними добривами, щоб посилити зав’язь плодів і зростання листя.

Чим підгодовувати яблуні навесні:

Як удобрювати яблуні навесні? Як вносити добрива. Схема. Покрокова інструкція з фото

Існують різні способи весняного добрива яблунь. Наводимо кілька схем:

  • Першим етапом зазвичай проводиться кореневе добриво, воно здійснюється перед тим, як дерево набере нирки. Використовують у разі азотні добрива.Під яблуню вносять суміш, що складається з сечовини, нітроамофоски, перегною та аміачної селітри. Роблять лунку в області приствольного кола, вносять туди цю суміш.

Деякі готують рідке прикореневе засіб для добрива яблуні. До нього додають воду, суперфосфат, сульфат калію, гнойовий розчин, курячий послід, карбамід. Цим складом виробляють полив.

  • Другим етапом проводиться добриво яблуні перед початком цвітіння. Мінеральне добриво готується із калію, суперфосфату, сечовини, води. Компоненти змішуються та залишаються на 5 днів у ємності до повного розчинення. Потім проводиться полив яблуневих дерев цією сумішшю. Під одну яблуню виливають від трьох до п’яти відер. Полив проводять у теплий сухий день.

Підживлення яблунь навесні

    Третій етап – обприскування крони поживною сумішшю. Проводити процедуру можна рано-вранці або після заходу сонця.У воду додають мідь, магній, бор або використовують готові суміші для приготування розчину. Можна проводити обприскування водою із додаванням деревної золи. Таке підживлення має бути проведене до кінця травня. Молоді дерева такого підживлення не потребують.

Підживлення яблунь навесні у різних регіонах, у тому числі в Московській області

Час проведення добрив яблунь залежить від регіону. Яблуні прокидаються скрізь по-різному, тому весняні роботи з підживлення плодових дерев мають бути проведені з урахуванням клімату та погодних умов. У південних регіонах робота починається в березні, оскільки пробудження рослинності та активність плодових дерев відноситься до цього часу.

У Підмосков’ї удобрювати яблуні починають наприкінці квітня. У північних регіонах роботи проводять у травні. Важливо пам’ятати, що багато добрив «працюють» лише тоді, коли ґрунт прогрівається до 15 градусів і вище.При низьких температурах добрива розпадаються або випаровуються, що не приносить належного ефекту.

Яблуня любить органічні та мінеральні підживлення. Чергування їх – запорука гарного та корисного врожаю. Однак перебір із добривами яблуні може зашкодити. Тому в будь-яких регіонах все слід робити правильно і з урахуванням особливостей вирощування.

Важливо, що всі підживлення здійснюються відповідно до природних циклів та стану дерев. Також слід врахувати і склад ґрунту, на якому розвинений яблуневий сад. При використанні добрив усі рекомендації, наведені на упаковках, повинні дотримуватися.

При самостійному приготуванні поживних розчинів потрібно враховувати тип землі, сорт дерева, проблеми, які є.

Висновок

Підживлення яблунь навесні має велике значення для здоров’я дерева та майбутніх урожаїв. Перші весняні підживлення проводять яблуням після пробудження від зими, потім удобрюють перед цвітінням і після нього. Підживлення можуть бути кореневі та позакореневі.

І ті, й інші позитивно впливають на зростання листя та утворення плодів. Якість і колір яблук, як і їх склад, залежить від того, наскільки добре забезпечений дереву потік поживних речовин.

При підборі добрив потрібно враховувати тип ґрунту, сорт та вік яблуні, погодні умови та умови вирощування.

Хороший урожай яблук може дозріти тільки на дереві, за яким здійснюється правильний та своєчасний догляд.

Коли і чим підгодовувати яблуні: секрети багатого врожаю

Підживлення яблуні навесні необхідне, щоб пробудити дерево після зимової сплячки, а також “закласти фундамент” хорошого врожаю. Далеко не всі городники знають, чим підгодувати яблуню, щоб плодоносила, а вже тим більше – багато і якісно. УНІАН розповість, як підгодувати яблуню навесні недорого і ефективно.

  • Підживлення молодих яблунь навесні – тонкощі процедури
  • Коли і чим підгодовувати яблуні – вибирайте органіку
  • Чим підгодувати стару яблуню – важливі правила

Раніше ми говорили про те, що робити, якщо яблуня не цвіте і не плодоносить.

Підживлення молодих яблунь навесні – тонкощі процедури

Якщо ви висадили саджанці і відразу внесли всі необхідні макро- і мікроелементи, то ще 2-3 роки дерево вже добрив не потребує. Але далі, у міру того, як розростаються крона і гілки, яблуня вже вимагає додаткових речовин. За сезон дерево потрібно підгодовувати двічі – ранньою осінню (після пробудження) і в період бутонізації.

Удобрювати яблуню можна двома способами – під корінь і поза кореня. У першому випадку дерево отримує необхідні речовини через грунт, а в другому – через листя. До речі, другий варіант дає ефект швидше – результат видно вже через 3-5 днів після обприскування.

Коли і чим підгодовувати яблуні – вибирайте органіку

Точні терміни, коли потрібно удобрювати дерево, вам ніхто не скаже – краще орієнтуватися на регіон, в якому росте яблуня. Для кожної місцевості умови погоди різні, як і фази розвитку дерев.

Органічний вид добрив подобається багатьом садівникам – такі підгодівлі безпечні і для дерева, і для грунту, до того ж, їх легко можна знайти в будь-якому господарстві:

  • курячий послід – на 10 л води 1\3 курячого посліду, настоювати 3-5 днів, потім розвести водою в співвідношенні 1:15 і поливати рослини;
  • підживлення яблунь гноєм – на 10 л води 1\3 гною, настоювати 3-5 днів, потім розвести водою в співвідношенні 1:10 і поливати рослини;
  • перегній – 3-4 кг перегною розсипати на кожен квадратний метр навколо крони, грунт розпушити і полити;
  • підживлення яблунь золою – окропом залити 1 склянку золи, настоювати 3-5 днів, розвести в 10 л води і обприскувати рослини.

Також для добрива можна використовувати кісткове борошно . Це хороше джерело фосфору і кальцію, так що, досвідчені садівники завжди тримають таку підгодівлю в господарстві. Кісткове борошно потрібно розкидати навколо пристовбурного кола – з розрахунку 200 гр добрива на 1 кв м грунту. Після цього грунт бажано розпушити або перекопати.

Чим підгодувати стару яблуню – важливі правила

Варто розуміти, що добриво для молодих і старих яблунь відрізняється. Чим більше і старше дерево – тим більше йому потрібно корисних речовин. Дорослими яблунями вважаються екземпляри, яким 5 і більше років.

Як правильно підгодувати яблуні навесні: чим, і коли удобрювати дерева в саду. Правила внесення добрив під яблуні навесні

Стабільний урожай яблук – мрія кожного садівника. Доглянуте дерево плодоносить регулярно, плоди великі та ароматні. Якщо за яблункою погано доглядати, то поступово врожайність падає. Що робити в такому випадку? Підгодувати дерево і провести санітарну обрізку.

  • Чи потрібно підгодовувати молоду яблуню навесні
  • Коли починати підгодівлі яблуні навесні
  • Чим підгодувати яблуню навесні
  • Азотні підживлення яблуні
  • Підгодівля яблунь у період цвітіння
  • Чим удобрювати в період формування плодів
  • Підгодівлі яблуні навесні
  • Основні правила внесення підгодівель

Чи потрібно підгодовувати молоду яблуню навесні

Піклуватися про саджанців потрібно відразу після посадки, крім обрізки дерева в саду регулярно удобрюють. Перший рік молоді яблуні не удобрюють, якщо добрива були внесені під посадку.

Вигляд добрив залежить від складу ґрунту. Сад на чорноземі не вимагає внесення добрив у перші кілька років. Досить регулярно розпушувати землю під саджанцями, проводити прополку.

У молодому саду рекомендовано вирощувати сидерати в міждурядях, з подальшим закладенням їх у ґрунт. Це не тільки послужить додатковим харчуванням дерева, а й збагатить ґрунт корисними речовинами. Як сидерати використовують гірчицю або інші культури.

Глинисті ґрунти перед посадкою перекопують з додаванням органіки. Пристовбурне коло дерева регулярно мульчують рослинними залишками, перегноєм або компостом. Така процедура значно покращує структуру ґрунту.

Коли починати підгодівлі яблуні навесні

Найкраще проводити підживлення дерев на третьому році вирощування. До цього моменту крона досить розростається, затіняє пристовбурне коло, і сидерати не справляються з поставленим завданням.

Першу весняну підживленню яблуню проводять з початком вегетації. У кожному регіоні терміни будуть різнитися, орієнтовно – початок квітня – травня.

Плідні дерева удобрюють кілька разів на сезон. Другу підживлення вносять у період цвітіння яблуні, а третя припадає на період утворення плодів. Це добре піднімає врожайність, поповнює запас поживних речовин у ґрунті. Добрива вносять під корінь, викопавши канавку по колу.

Важливо! Дерева, які ще не плодоносять, вдруге підгодовують влітку і восени.

Не зайвим буде провести кілька позакореневих підживлень яблуні. Навесні, десь в середині травня, дерево обприскують по листу. Ця підживлення дає не тільки додаткове харчування, а й захищає сад від шкідників.

Чим підгодувати яблуню навесні

На самому початку вегетації дерева потребують азотних добрива. Їх вносять під корінь в рідкому вигляді або гранулами. Застосовують розчин мінеральних добрив, яким поливають дерево. Гранульовані добрива вносять у борозни на відстані 60 см від стовбура, злегка закладаючи в ґрунт. Такі добрива поступово розчиняються і живлять яблуню.

Досвідчені садівники рекомендують підгодувати яблуню навесні органічними добривами, які багаті на азот.

  • Перегной 5-6 відер вносять сухим або попередньо наполягають, підживлення проводять робочим розчином.
  • Пташиний поміт наполягають і поливають їм пристойне коло.

Якщо немає перегною і позначки, той підгодуйте дерева розчином сечовини. Розводять 500 гр добрива на 50 літрів води.

Азотні підживлення яблуні

Розчин використовують для однієї плодоносячої яблуні, для молодих дерев кількість селітри знижують в 2 рази.

  • Вода – 5 л;
  • Сульфат амонію – 15 гр;
  • Аміачна селітра – 10 гр.

Якщо не використовувати селітру, то кількість сульфату амонію збільшують до 25 гр на 5 л води.

Підгодівля яблунь у період цвітіння

У період цвітіння дерева потребує мінеральних добрива. Розчин для підживлення готують на 200 л води, використовують:

  • Суперфосфат – 1 кг;
  • Сірчанокислий калій – 800 гр;
  • Мочевіна – 500 гр.

Можна замість сечовини додати 5 л пташиного посліду або 10 л навізної жижі. Наставити суміш не менше 7 днів, після чого полити сад, витрачаючи до 40 л на дерево.

Чим удобрювати в період формування плодів

Коли з’являються перші плоди, яблуня потребує підгодівель з натрієм. Розчин готують на 200 л води:

На одне дерево витрачають до 4 відер підживлення. Використовують відразу після розведення.

Зелене добриво у фазу наливу плодів:

У бочку складають траву, підійдуть бур’яни без насіння і заливають водою. Наполягають до закінчення періоду бродіння, приблизно два тижні. Розводять розчин водою і поливають.

Підгодівлі яблуні навесні

Позакореневі підживлення проводять до початку цвітіння і відразу після нього. Використовують сечовину або деревну золу. Ці компоненти додають сил дереву, позитивно впливають на плодоношення.

Розчин сечовини готують так:

Змочувати розчином необхідно листя, гілки і стовбур. Повторити підживлення через 15-20 днів після цвітіння.

Воду підігріти, всипати золу і добре розмішати. Розчин наполягати добу, процедити і обприскати дерево. Підгодівлі проводити кожні два тижні до дозрівання плодів. За місяць до збирання врожаю підживлення припинити.

Основні правила внесення підгодівель

Удобрювати яблуневий сад не складно, достатньо дотримуватися основних правил щодо внесення підживлень:

  • добрива вносять тільки у вологий ґрунт, сухі мінеральні добрива закладають перед дощем або після поливу;
  • сухі підживлення не використовують, якщо весна посушлива;
  • розчини для підживлення не застосовують, якщо навесні рясні опади і вологи в ґрунті занадто багато;
  • азотні підживлення використовують тільки ранньої весни, інакше ризик розростання зеленої маси збільшується;
  • пташиний послід можна використовувати в сухому вигляді, попередньо подрібнивши;
  • органіку застосовують на важких грунтах, щоб поліпшити її структуру;
  • піщані та глинисті ґрунти удобрюють коров’яком, щоб грунт розрихлити і затримувати в ньому вологу;
  • на чорноземних грунтах азотні добрива не використовують;
  • для позакореневих підживлень розчин готують менш насичений, щоб не обпалити листя;
  • обприскування проводять рано вранці або ввечері, щоб листя встигло висохнути до заходу сонця;
  • у дощову погоду позакореневі підживлення не використовують;
  • колоновидні дерева підгодовують сухими добривами, ґрунт не рихлять, щоб не пошкодити кореневу систему.

З віком потреби дерева змінюються, розчини роблять більш насиченими. Мінеральні добрива застосовують у разі їх дефіциту. Старі яблуні добре відгукуються на підживлення азотними добривами. Якщо дерево скидає зав’язки, листя його скручується і опадає, то в ґрунті не вистачає калію. Зробіть фосфорно-калійне підживлення.

Щоб досягти регулярного плодоношення і активного росту яблуень, обов’язково дотримуйтеся всіх рекомендацій щодо внесення добрив, вчасно оглядайте дерева і правильно за ними доглядайте. Всього кілька доглянутих яблуень здатні забезпечити сім’ю смачними плодами до наступного врожаю.

Про автора

admin administrator