Чим пропаювати добових курчат

Авторadmin

Чим пропаювати добових курчат

Рекомендації, чим краще годувати добових курчат в домашніх умовах

Чим годувати добових і більш дорослих курчат – питання, яке часто виникає у початківців птахівників при самостійному виведенні потомства з яєць. Від того, наскільки вичерпну, повну і достовірну інформацію по ньому знайде новачок, залежить, чи буде розпочату ним справу (розведення курей яєчної або м`ясний порід) успішним, цікавим і вигідним.

  • Чим годувати курчат яєчних порід
    • новонароджені
    • добові
    • до тижні
    • старше тижні
    • місячних
    • У три місяці
    • інтенсивний
    • екстенсивний
    1. Корм для молодняка різного віку повинен включати в себе тільки натуральні, не піддані псування, компоненти.
    2. Годування в домашніх умовах курчат, виведених в інкубаторі або взятих з-під квочки, необхідно проводити в один і той же, суворо певне, час.
    3. Курчата не повинні бути голодними. У перші 8-10 днів для цього їх необхідно годувати кожні 1,5-2 години.

    Крім своєчасного і правильного годування, молодняку ​​курей необхідна також вода – для цього в коробці з молодняком повинна обов`язково стояти ємність з чистою, кип`яченою і підігрітою до кімнатної температури водою.

    Чим годувати курчат яєчних порід

    Для того щоб виростити з курчат яйценосного породи високопродуктивних несучок і півників, за ними необхідно правильно доглядати і годувати, починаючи з перших днів життя.

    новонароджені

    Після інкубатора або квочки новонародженим курчатам необхідно дати деякий час обсохнути і встати на ноги. В цей час їх не потрібно турбувати, підставляти їм корм, до якого вони не доторкнуться. Як тільки ж пух висохне і стане рівним, придбає характерну забарвлення, в коробку курчатам необхідно поставити корм.

    З першого дня в раціон включають невелику кількість сухих тонко розмелених пшеничних або кукурудзяних зерен, які розміщені в невелику плоску ємність.

    добові

    На другу добу для маленьких курчат готують корм, що складається з наступних компонентів (в перерахунку на 1 голову):

    • подрібнена маса круто звареного яйця – 2,0-2,5 грама;
    • знежирений сир – 1,0-1,5 грама;
    • манна крупа – 1,5 грама.

    до тижні

    До 7-ми денного віку молодняк годують тією ж сумішшю, що і добових пташенят, з поступовим додаванням в корм круп і розмеленої пшениці.

    старше тижні

    Тижневих пташенят годують багатою білками сумішшю зернових (дроблене або розмелених пшениця, кукурудза), різних круп (манка, гречка, вівсяні пластівці), з додаванням невеликої кількості знежиреного сиру.

    Двотижневих курчат продовжують годувати тією ж сумішшю, що і молодняк тижневого віку.

    місячних

    Пташенят у віці понад 4 тижнів поступово переводять на годування зерном середнього помелу, а з 6-ти тижневого віку починають давати цільне зерно. При цьому норми корму поступово збільшують. Також підросла птиці вже дають подрібнену трав`яну масу, невелику кількість черепашки, крейди, гальку.

    У три місяці

    В тримісячному віці молодняк переводять на стандартний раціон харчування, що складається зі спеціалізованих комбікормів, самостійно виготовлених зерносумішей.

    Чим годувати курчат м`ясних порід

    Для того щоб бройлери максимально швидко набирали вагу, їх, як і молодняк яєчного напрямку, необхідно правильно годувати вже з перших днів.

    Розрізняють дві основні технології вирощування молодняка м`ясних порід – інтенсивний і екстенсивний. Кожному з них відповідає певний раціон годування.

    інтенсивний

    При такій технології вирощування молодняк міститься в невеликих клітинах, по 10-12 особин на 1 метр квадратний. Для нормального росту і розвитку птиці в такому спеціально утепленому і добре вентильованому приміщенні підтримується температура від 17 до 20-21 С і вологість повітря 60-70%.

    Для годування вирощуваного за даною технологією молодняка бройлерів використовують спеціальні різновікові комбіновані корми для порід м`ясного напрямку. Для поліпшення процесу травлення в годівниці обов`язково кладуть різні вапнякові матеріали, дрібний гравій, суху деревну золу. Вирощують бройлерів таким способом круглий рік.

    екстенсивний

    При такій технології вирощування молодняк живе в звичайному просторому курнику, харчується як комбікормами, так і зеленої трав`яний масою, кожен день шукає собі додаткову їжу самостійно на великому вигульному дворику або на трав`яному пасовище, на яке курчат бройлерів також щодня випускають.

    Така технологія розрахована на короткострокове (не більше 4-х місяців) вирощування бройлерів і застосовується тільки в теплу пору року. Ранньою весною, так само як і пізньої осені і, тим більше, взимку, вона не може бути застосована через відсутність природного корму на розташованому поруч з курятником пасовище і вигульному дворику і значного зниження температури повітря в невтепленому простому приміщенні.

    Як часто годувати курчат?

    Частота годування залежить від породи птиці та її віку.

    Так, частота годування молодняка яєчних порід в різному віці становить:

    • 1-10 діб – 6 разів за добу (годування кожні 2-3 години);
    • 10-45 діб – 5 разів на добу (годування кожні 2,5-3,5 години);
    • старше 45 діб – 4 рази на добу (годування кожні 3,5-4 години).

    Курчат порід м`ясного напрямку годують частіше:

    • 1-7 доби – 8 разів на день (годування кожні 1,5 години);
    • 14-20 діб – 6 разів на день (годування кожні 2 години);
    • 21-27 діб – 4 рази на день (годування кожні 3 години);
    • з 28-добового віку і аж до забою – 2 рази на день (годування кожні 6 годин).

    З якого віку можна давати курчатам шкаралупу?

    Яєчну шкаралупу дають курчатам, починаючи з 10 дня їх життя. При цьому використовують шкаралупу, зняту з добре звареного яйця. Для того щоб пташенятам зручніше було їсти, її ретельно подрібнюють до стану борошна, що складається з частинок розміром не більше 1,0 міліметра.

    На замітку. Згодовувати молодняку ​​курей шкаралупа багата кальцієм і різними вітамінами – це сприяє зміцненню кісток курчат, забезпечення їх організму великою кількістю вітамінів і мікроелементів, мінералів і інших, необхідних для нормального росту і розвитку, речовин.

    Фахівці рекомендують використовувати в якості джерела шкаралупи домашні яйця – їх оболонка міцніша і багата описаними вище корисними речовинами. Магазинні ж яйця, в порівнянні з домашніми, мають більш слабку, а відповідно, менш корисну шкаралупу.

    Важливі моменти при формуванні раціону молодняка

    При вирощуванні і годівлі курчат необхідно дотримуватися наступних важливих правил:

    1. Годівниці заповнюють всього на 1/3 їх об`єму – це необхідно для того, щоб кормова суміш не висипалася з годівниці і не затоптує птахом.
    2. Перед засипанням нової кормової суміші годівниця ретельно очищається від знаходяться залишків, які можуть стати джерелом гниття.
    3. Слабких і погано харчуються курчат годують за допомогою піпетки сумішшю жовтка і нежирного молока, окремо від інших.
    4. Воду в поїлки або замінює її ємності постійно оновлюють, не допускаючи її забруднення частинками корму.
    5. Для того щоб знизити ризик виникнення розладів травлення і зараження різними захворюваннями, щотижня в воду додають слабкий розчин перманганату калію.

    При утриманні підріс молодняка в курниках саме приміщення, годівниці і поїлки раз в тиждень ретельно очищають і знезаражують за допомогою 5% -ного розчину формаліну, мильної емульсії.

    Основи правильного догляду за добовими курчатами

    Все більше число фермерів на власному досвіді переконується в перевагах самостійного вирощування курчат в домашніх умовах. Найвідповідальнішим періодом вважається догляд за добовими курчатами, які потребують особливої ​​уваги та спеціального режиму харчування.

    • Як правильно зробити відбір
    • Як доглядати в перші дні
    • Температурний і світловий режим
    • Як годувати добових курчат
    • Особливості вирощування бройлерів
    • Профілактика захворювань у добових курчат
    • Важливі моменти догляду за курчатами

    Як правильно зробити відбір

    Здоров`я пташенят і успішність їх розвитку в майбутньому залежать від безлічі різних факторів, але всі зусилля можуть виявитися марними, якщо спочатку пташенята дуже слабкі. Тому важливим моментом вважається правильний відбір з інкубатора молодих курчат, коли вибираються тільки найсильніші і життєздатні особини для вирощування в домашніх умовах.

    Необхідність вибору здорового потомства пов`язана з фінансовими і тимчасовими витратами. Витрати на придбання корму для харчування слабкого курчати, який з великою часткою ймовірності загине в майбутньому, виявляться просто недоцільними. Слабкий вихованець навіть в домашніх умовах або помирає протягом першого тижня життя, або його розвиток дуже сильно відстає в подальшому.

    Здоровий пташеня має наступні характеристики:

    • стійко стоїть на ногах;
    • швидко і впевнено пересувається;
    • відповідає на вплив звуку і світла;
    • проявляє інстинкт Клевань;
    • має м`який і підтягнутий живіт з зарубцевавшейся пуповиною;
    • має чисту і білої клоакою;
    • має блиск в очах;
    • має м`який оперенням;
    • крила щільно притиснуті.

    Як доглядати в перші дні

    У перші дні життя курчата найбільш уразливі для зараження різними видами інфекцій і в цей період вимагають найбільш ретельного догляду при утриманні в домашніх умовах. Найбільш важливими моментами в забезпеченні належного догляду вважаються:

    • підтримання оптимального режиму температури;
    • забезпечення якісним і збалансованим харчуванням;
    • забезпечення достатньою кількістю води для пиття;
    • підтримання необхідних умов утримання.

    Після інкубатора курчат відкидають під несучку або в заздалегідь підготовлену коробку. У більшості випадків використовується спосіб виходжування добових пташенят без участі курки. В якості тимчасового житла для вихованців ідеальним варіантом вважається дерев`яний короб або картонна коробка, яку залишають у сухому теплому приміщенні.

    Попередньо дно житла малюків застеляють ганчіркою, покладеної в кілька шарів. Не рекомендується використовувати в якості підстилки наступні матеріали:

    • папір, так як лапки курчат на такому матеріалі будуть прослизати, що загрожує для них вивихом;
    • солому, так як пташенята будуть постійно плутатися в ній, що загрожує для них травмами;
    • тирса, так як пташенята будуть намагатися клювати їх і в результаті загинуть.

    Після тижня пташенят можна переселяти на постійне місце проживання. Головними вимогою до приміщення вважаються: наявність сухості, тепла і відсутність скупченості молодняка. До місця проживання курчат також пред`являються такі вимоги:

    • перед переселенням курчат приміщення повинно бути продезінфіковані;
    • в приміщення не повинні проникати щури або кішки;
    • вологість приміщення не повинна перевищувати 70%;
    • на 1 м2 має припадати не більше 12 голів;
    • незалежно від покриття підлоги на підлозі в обов`язковому порядку необхідно постелити адсорбує матеріал, в якості якого підійде суха солома.

    Варто врахувати, що прогулянки для маленьких курчат дозволені тільки з тижневого віку. Сонячне світло впливає благотворно на здоров`я маленьких пташенят, покращуючи обмін речовин і запобігаючи появі рахіту. У перші дні тривалість вигулу пташенят не повинна перевищувати 1,5 години.

    Температурний і світловий режим

    У пташенят система терморегуляції остаточно формується тільки до кінця першого місяця життя, тому для маленьких пташенят дуже важливо підтримувати необхідну температуру. Оптимальним значенням температури для добових курчат вважається значення 35 0C. На другий день життя температуру можна трохи знизити до 30-32 0C. Після кожного тижня температура може знижуватися на 3 0C. Для старших і зміцнілих курчат комфортною температурою вважається 21 0C.

    Для підтримки належного рівня температури достатньо звичайної лампи розжарювання, але можна використовувати освітлювальні прилади з більшою потужністю. Нагрівальний прилад рекомендується розміщувати на відстані 40 см від рівня поверхні, на якій розташовується тимчасове приміщення.

    Пташенята повинні мати достатню свободу пересування і самостійно регулювати необхідність додаткового нагріву. Якщо малюкам стає жарко, вони повинні мати можливість відійти на достатню відстань від джерела обігріву. І навпаки, в разі замерзання пташенята повинні мати можливість комфортного розміщення поблизу обігрівача обладнання.

    Наскільки добре відчувають себе добові курчата, можна судити про особливості їхньої поведінки. Якщо малюки збиваються в купу і намагаються притиснутися один до одного, це свідчить про недостатній температурі приміщення. При комфортних умовах добові курчата проявляють активність, хороший апетит і в період відпочинку поводяться спокійно.

    Важливе значення для добових курчат грає світловий режим, за допомогою якого можна стимулювати розвиток пташенят, так як тривалий період освітлення сприяє їх швидкому зростанню. У перші дні лампу залишають на повну добу і вимикають не більше ніж на 15 хвилин. З кожним днем ​​світловий період поступово зменшують, тим самим малюки звикають до темряви.

    Як годувати добових курчат

    Запорукою гарного самопочуття маленьких курчат є достатнє забезпечення збалансованим харчуванням. Самостійно клювати молодняк здатний вже через 8 годин після вилупкі. Основний раціон в перші дні повинен включати наступні компоненти:

    • протягом перших 4 днів в раціоні повинно в обов`язковому порядку бути присутнім варене куряче яйце в кількості 3 грамів на особину, саме цей продукт повинен бути основним видом корму для добових курчат;
    • на другий день життя в раціон можна додати невелику кількість проваренного пшона в кількості 3-4 грами на особину, змішаними разом з яйцем;
    • на третю добу курчатам можна вводити якісні кормові суміші для курчат;
    • після 3 діб в харчуванні повинні бути присутніми зелень у вигляді дрібно нарізаною кропиви, конюшини, моркви, зеленої цибулі;
    • з 4 доби додається гравій для кращого перетравлення корму;
    • поступово вводять кисломолочні продукти і кісткову муку.

    До настання місячного віку курчатам не рекомендується давати ячмінь і овес, так як ці продукти в такому віці провокують у курчат захворювання кишковою системи. У годуванні пташенят повинна використовуватися деревна зола в кількості 0,6 грама на одну особину. До двох місяців дозування збільшують до 6 грамів.

    Протягом першої декади корм дається з проміжком між годуваннями в 2 години. В подальшому частоту годування зменшують до 6. У перші дні корм рекомендується розсипати в певному місці, а не укладати його в годівницю, щоб пташенята при прийомі їжі не штовхалися і не заважали один одному. Якщо після прийому їжі малюки спокійні і переходять в стан сну, значить, харчування для вихованців дається в достатній кількості.

    Велике значення для маленьких курчат має наявність доступу до свіжої води. Важливо, щоб на поверхні води не було пуху. Поїти пташенят рекомендується за допомогою спеціальних поїлок, які сьогодні можна придбати в будь-якому магазині товарів для тварин.

    При виявленні ослаблених пташенят, які погано їдять і малорухливі, рекомендується відсадити їх в окреме місце. У цьому випадку більш активні і здорові пташенята не заважатимуть їх повноцінного харчування, і через деякий час ослаблені курчата наздоженуть своїх побратимів в зростанні.

    Особливості вирощування бройлерів

    У вирощуванні бройлерів і курчат звичайних порід курей існує величезна різниця. Бройлери відносяться до м`ясних порід і за короткий час набирають значну масу. Добовий пташеня важить 40 грамів, а протягом тижня їх вага досягає 200 грам. Уже після 2 місяців пташенята бройлерів досягають ваги 1,5 кг, а через 3 місяці птахівник може вже пробувати м`ясо птиці.

    Технологія вирощування бройлерів передбачає два основних способи:

    При інтенсивному способі вирощування з моменту народження бройлери розміщуються в клітинах, при цьому щільність розміщення особин досить велика – на 1 м2 доводиться до 12 бройлерів. Така щільність залишається незмінною протягом усього періоду вирощування.

    Годівниця повинна бути розташована таким чином, щоб на одного вихованця доводилося не менше 3 см пощади. Для годування використовуються спеціальні збалансовані корми для бройлерів, що містять велику кількість білків, вітамінів і протеїнів. Важливою умовою успішного вирощування бройлерів вважається постійна наявність в їх годівниці корми.

    Добових бройлерів, як правило, починають годувати спеціальними готовими сумішами класу «Старт». Корм для харчування малюків повинен містити такі компоненти:

    • кукурудзяну і кісткову муку;
    • крейда;
    • макуха;
    • пшеницю;
    • кормові дріжджі.

    Уже в перший тиждень буде наочно помітний значний ріст маленьких бройлерів. На другий день життя пташенятам можна давати по краплі тривитамина, який дозволить підвищити імунітет малюків. Для збагачення раціону бройлерам з 5 днів можна вводити в харчування сир, а з 11 дня в якості корму можна давати подрібнене і пропарене зерно. Добова норма корму для бройлерів цього віку становить 15 грамів в день на одну особину. Годувати бройлерів необхідно не менше 8 разів на день невеликими порціями.

    З цього часу обов`язково необхідно ввести в раціон пташенят зелень.

    Протягом перших 5 діб освітлення в місці утримання бройлерів має бути присутнім постійно. Протягом 22 днів проводять щоденне зменшення часу освітлення на 1 хвилину, для старших бройлерів довжина світлового дня повинна становити не менше 18 годин.

    Екстенсивний метод можливий тільки в літній період, коли молодняк вирощується в природних умовах з можливістю вигулу. Корм бройлерів при цьому способі нічим не відрізняється від годування пташенят звичайних порід.

    Профілактика захворювань у добових курчат

    Для профілактики захворювань і стимулювання зростання пташенят застосовують такі засоби:

    • 1 мл розчину “Байтрилу ®” розводять в 1 літрі води і вводять його в харчування малюків з 2 по 5 день життя, що дозволяє зробити їх більш стійкими до хвороб інфекційного характеру;
    • розчин 3 грамів нутрій-Se розводять в 6 літрах води і використовують його для пташенят з 5 по 12 день життя, що стимулює швидкість росту курчат;
    • 1 мл розчину “Байкокс” або 1 грам кошти “Кокцідіовіт” розчиняють в 1 літрі води і цим розчином пропаивают пташенят з метою загального поліпшення їх розвитку;
    • раз в тиждень курчат можна пропоювати слабким розчином марганцівки.

    Важливі моменти догляду за курчатами

    Існує ряд стандартних рекомендацій, виконання яких дозволить уникнути прикрих помилок. При вирощуванні добових курчат рекомендується:

    • заповнювати годівниці не більше ніж на 1/3, в іншому випадку значна кількість корму буде просто затоптано курчатами;
    • перед досипанням нового корму в годівниці залишки старого корму обов`язково необхідно прибрати, інакше станеться загнивання корму;
    • слід уважно стежити за тим, щоб всі курчата вживали корм, при виявленні курчат, рідко підходять до годівниці, рекомендується відсадити їх в окреме місце;
    • своєчасно оновлювати в поїлках свіжу воду;
    • з метою профілактики захворювань застосовувати спеціальні препарати;
    • годівниці і поїлки повинні періодично проходити дезінфекцію, як засіб для обробки може використовуватися мильний розчин або 5% розчин формаліну.

    Дотримання режиму харчування з урахуванням особливостей породи і основних правил утримання дозволить виростити здорових і міцних курчат.

Про автора

admin administrator