Чим ротонда відрізняється від альтанки

Авторadmin

Чим ротонда відрізняється від альтанки

Ротонди, альтанки, веранди, дек

Ротонди – це кам’яні споруди у вигляді альтанки відкритої форми з круглим куполом. Їх будують в місцях огляду (наприклад, на височини), щоб з верхньої точки можна було милуватися ландшафтом. Круглий купол ротонди зазвичай розташовують на колонах-опорах. Ротонда – це складне монументальна споруда, яке проектується і зводиться в суворій відповідності з цим проектом.

Розміщують їх у великих парках громадського призначення або в приватних володіннях, якщо площа парку або скверу досить велика і ротонда вписується в загальний архітектурний ансамбль садиби. У великих парках ротонди будують з бетону, цегли, металу, дерева, каменю на міцній фундаментної основі зі складною куполоподібної дахом, часто покритої покрівельним залізом. Мініатюрна копія ротонди – альтанка, яка є більш підходящим спорудою для саду або невеликого парку.

Поділіться на сторінці

Схожі глави з інших книг

Ольга Павлівна Юріна Садові альтанки

Арки, перголи, альтанки та лавки Головну роль в дизайні саду, безумовно, відіграють основні споруди – такі, як будинок або садиба. Важливе значення у формуванні гармонійного вигляду також належить і рельєфу, мощення, рослинам. Малі архітектурні форми – арки,

Чи можна посадити лимонник навколо альтанки? Можна, якщо тільки на лимонник постійно не стікатиме дощова вода з даху альтанки. Не можна допускати, щоб місце, в яке садиться лимонник, заливалося надовго водою, не можна також садити близько до ґрунтових вод. якщо

Глава 9 Альтанки, павільйони, арки, перголи У вашому саду ще немає куточка для відпочинку, усамітнення, релаксації? Тоді вам терміново потрібні романтична альтанка, гарний навіс від сонця, декоративна арка або пергола для витких рослин. Прийшла пора дізнатися все про малих

Будівництво альтанки Отже, спочатку варто проаналізувати свої переваги і визначитися, для чого вам потрібна альтанка. Застілля у великій компанії друзів? Відокремлене місце для читання книг або занять рукоділлям? Тінь і прохолода в спекотний полудень? засклене

Ротонди Ротонди – це кам’яні споруди у вигляді альтанки відкритої форми з круглим куполом. Їх будують в місцях огляду (наприклад, на височини), щоб з верхньої точки можна було милуватися ландшафтом. Круглий купол ротонди зазвичай розташовують на колонах-опорах. Ротонда

Садові Альтанки називаються легкі паркові споруди для тихого відпочинку відвідувачів садово-паркового об’екта.Встречаются різні форми альтанок; найбільш поширені: у вигляді кола, квадрата, шести- або восьмикутника з чотирма або шістьма колонами і

Веранди За своєю конструкцією веранда відрізняється від альтанки тільки тим, що вона прикріплена до будівлі. При будівництві веранди слід пам’ятати, що рівень підлоги повинен відповідати рівню підлоги будинку. Повинен бути і фундамент, хоча б стовпчастий, т. Е. Розташований по кутах

Проектування альтанки Проектування альтанки – це процес творчий і вимагає він художнього смаку. Альтанка – це яскрава деталь архітектурного ансамблю садиби. Її вигляд повинен гармоніювати з основним будовою. Форма даху, величина, колір і загальне рішення має

Споруда альтанки Який би тип альтанки ви не вибрали, починати потрібно з фундаменту або установки опорних стовпів. Якщо альтанка важка, т. Е. Цегляна, каркасна, крита черепицею – фундамент бажаний. Можна обмежитися фундаментом під опори, але все ж без фундаменту

Утеплення альтанки або веранди Можна забезпечити альтанку або веранду вікнами – і вона стане теплою. Можна зробити знімні рами, а можна зміцнити їх стаціонарно. Використання подвійних стекол і склопакетів зробить витік тепла менше. Але якщо передбачається утеплена

Альтанки, паркани та південні стіни Якщо ваш паркан – з сітки, то ви маєте чудову шпалерку для високих і кучерявих овочів. Досить викопати вздовж паркану траншейку і заповнити її органікой.Особенно зручна сітка для квасолі і огірків. Мінус невеликий: восени треба очищати

Альтанки та навіси Дерев’яна пергола При виборі того, що будувати – перголу (тіньовий навіс) або альтанку, необхідно перш за все враховувати, наскільки інтенсивно вона буде використовуватися і в якій якості. Альтанка, як правило, – місце для усамітнення. маленька альтанка

Альтанки японського саду альтанки-пагоди є неодмінним атрибутом японського саду. вони повністю вписуються і в його архітектурний ансамбль, і в загальний стиль. Альтанки розташовують до споглядального настрою, заспокоюють, навівають спокій і умиротворення.

Схожі статті

Що таке альтанка, повітка чи бесідка?

Альтанка – оглядовий майданчик під накриттям, оформлений легкими бортиками або колонами, призначений для споглядання навколишньої природи.

Раніше альтанкою називали виступ бельведера у вигляді архітектурного елемента. Тобто альтанка була частиною будинку або іншої архітектурної конструкції. Але з часом такі оглядові майданчики стали встановлювати окремо від будинку в мальовничому місці саду або парку. Так як по суті альтанка є оглядовим майданчиком, її часто встановлювали на схилі перед крутим спуском або обривом. В Італії, де імовірно з’явилося поняття альтанки, її стали робити в парках епохи бароко у вигляді легкої, вишуканої конструкції. Можна сказати, що вже в наш час альтанка може розглядатися в якості різновиду бесідки. Так само як і бесідка, альтанка служить укриттям від негоди, декоративним елементом саду і просто місцем для відпочинку. Але конструкція альтанки більш відкрита, щоб виконувати функції оглядового майданчика, а в бесідках або павільйонах частіше встановлюють столи з лавками для застіль.

Матеріалом для споруди альтанки може бути:

  • бетон,
  • штучний і натуральний камінь,
  • цегла,
  • ковка,
  • дерево.

Легкі дерев’яні альтанки, іноді в китайському або турецькому стилі, зустрічаються найчастіше. Вони використовуються в сучасних парках і садах, часто являють собою твори архітектурного мистецтва або сучасні інсталяції.

Дерев’яна альтанка приваблива за рахунок простоти виконання, обслуговування і виглядає естетично навіть без трудомістких оздоблювальних робіт, адже дерево за своєю природою гарний матеріал.

Що таке повітка?

Академічний тлумачний словник української мови дає кілька визначень даному поняттю.

Повітка – господарське приміщення для утримання домашніх тварин або зберігання сільськогосподарського реманенту та різного майна.

Повітка – покрівля на опорах для захисту від сонця, дощу і т. ін.; накриття. Термін “повітка” узагальнює тип споруди з незакритими одною або кількома сторонами, або нещільними стінами. Повітка могла використовуватися як дворова майстерня і господарське приміщення для утримання свійських тварин або зберігання сільськогосподарського реманенту та різного майна. Інша назва таких легких споруд – “ятка”. Також так називають і споруду для торгівлі, кіоск. Щодо повітки без стін, даху на стовпах відоме позначення “оборіг”, а також діалектне “шопа”, “шіпка”, “шіпчина”. Вузькі повітки для зберігання кукурудзи в качанах називають кошницями. На російській Півночі “повіть” – окреме приміщення у рубленій хаті, розташоване над нижнім поверхом з хлівами – у неї заїздили по дерев’яному возі. Зараз слово “повітка” вживається рідше, більше поширене – “сарай”.

Що таке бесідка?

Бесідка – легка крита будівля в саду або парку і т. ін. для відпочинку і захисту від сонця, дощу.

Бесідка – накрита, садова споруда для відпочинку і бесід.

Батьківщиною бесідок вважаються південні країни, де за допомогою таких накриттів стали захищатися від сонячної спеки. Зараз бесідки (або ще їх називають альтанки) активно використовуються для дозвілля на свіжому повітрі, свят, бенкетів як в приватних будівлях, готельних комплексах, так і паркових зонах для організації громадського простору. Можна сказати, що Бесідки (альтанка) – це найпоширеніший елемент ландшафтного дизайну на будь-якій прибудинкової території або в рекреаційній зоні. Бесідку можна розташувати прямо біля будинку, у вигляді його продовження, або поставити в глибині саду, щоб отримати затишне місце для усамітнення і відпочинку від домашньої метушні.

Бесідки можуть виконуватися в найрізноманітнішій формі: чотирикутній, багатогранній або круглій. Їх роблять у вигляді відкритих майданчиків під навісом або у вигляді закритих маленьких будиночків.

Є кілька термінів, які розподіляють альтанки на різновиди залежно від форми і призначення:

Ротонда (від лат. Rotondus – круглий) – кругла альтанка. Характерна риса ротонди – наявність колон.

Павільйон – садова споруда, призначена для розваг і застіль.

Бельведер (від італ. Belvedere – «чудовий вид») – майданчик під накриттям на піднесеному місці, що дозволяє оглядати околиці.

Це загальноприйнята класифікація альтанок.

Кругла альтанка (55 фото): що означає ротонда, виріб з куполом, як називається альтанка з колонами колі

Серед малих архітектурних форм особливе місце займає кругла альтанка. Це класичне місце відпочинку, без якого рідко обходиться оформлення присадибних ділянок та паркових зон.

Альтанки круглої форми, відомі з давніх часів, не втрачають актуальності завдяки своїм особливостям і різноманітності варіантів виконання.

Особливості та переваги споруди

Кругла альтанка – це унікальне поєднання практичності і естетики. До позитивних якостей таких будівель відносять здатність гармонійно виглядати в будь-якому ландшафтному дизайні, а також їх багатофункціональність.

Залежно від типу альтанки, її можна використовувати для сімейного відпочинку літніми вечорами або веселих вечірок з друзями в вітряні, дощові дні.

Серед інших переваг виділяються кілька моментів:

  • Висока естетичність, яка досягається завдяки плавним формам.
  • Можливість максимального використання корисної площі. Навіть у невеликій круглій альтанці може зручно розміститься значна кількість гостей.
  • Підвищена стійкість за рахунок циліндричної форми каркаса.
  • Невелика схильність вітрових і снігових навантажень.

До недоліків альтанок відносяться підвищена складність будівництва та велике число відходів, що утворюються в процесі роботи.

різновиди

Альтанка, ротонда, бельведер, альтанка – всі ці терміни означають легку споруду для відпочинку. При цьому у кожного варіанту є свої особливості.

Бельведером спочатку називали надбудову над будинком. Згодом цим же словом стали називати окрема будівля. Бельведер може мати будь-яку геометрію, але найчастіше використовується коло.

Бельведер, як правило, розташовується на височини і являє собою невелику будівлю в італійському стилі. Вона може зводитися у вигляді споруди з ажурними стінами або колонами, розташованими по периметру.

Невелика будова з колонадою по колу називається ротондою. Цей вид альтанки має виключно круглу форму. Спочатку її будували без стін, але в сучасному виконанні між колонами можуть споруджуватися перила і невисокі стінки.

Згідно архітектурним правилам, вінчається така конструкція куполом з того ж матеріалу, що і вся споруда.

Ще одна популярна різновид малих архітектурних форм – альтанка. Ця споруда має декоративні стіни. Спочатку альтанкою називалася частина Бельведер, але зараз вона стала самостійним архітектурним елементом. Так само, як і бельведер, вона може мати абсолютно будь-яку форму, але найефектніше вона виглядає саме в круглому виконанні.

Що стосується альтанки, то вона об’єднує в собі всі ці та ряд інших понять, що означають невелика будова для проведення дозвілля в парку, в саду або на присадибній ділянці.

За своєю конструкцією альтанки діляться на три типи.

  • Відкриті. До них відносяться і ратонда, і бельведер. Такі споруди можуть використовуватися тільки в гарну погоду в теплу пору року.
  • Напіввідкриті. Це будови з 1-2 закритими стінами, які захищають тих, хто сидить всередині від сильних поривів вітру. У таких альтанках, як правило, крім лавок встановлюють столик або навіть мангал для проведення пікніків.
  • Закриті. У цих будівлях можна не боятися ні вітру, ні холоду навіть глибокої осені або взимку (для цього в альтанках встановлюють каміни або грубки). Однак повноцінно насолодитися навколишньою природою в такій альтанці вже не вийде.

матеріали

Спорудити круглу альтанку можна з різних матеріалів. Але найбільш популярними вважаються кілька варіантів.

деревина

Це класичний матеріал, що ідеально підходить для споруд подібного роду. Акуратна дерев’яна альтанка чи не порушує гармонію природи. Споруда підійде для будь-якої місцевості, але найкраще вона буде виглядати в саду, під покровом дерев.

До основних переваг дерев’яних альтанок відносять:

  • екологічність і повне злиття з природою;
  • відсутність необхідності зводити капітальний фундамент;
  • естетичність.

Мінусами конструкцій з дерева можуть вважатися їх пожежонебезпека і схильність до гниття під впливом негативних зовнішніх чинників. Однак в даний час ці недоліки легко усуваються за допомогою спеціальних засобів для обробки деревини.

метал

Можна використовувати як армуючої дріт для спорудження зеленої ротонди, оповитої рослинами і квітами, так і більш масивні ковані конструкції. Металеві елементи можуть бути стаціонарними або розбірними. Останні при необхідності можна перенести в інше місце або просто на час прибрати з ділянки.

Металеві альтанки можна встановлювати в будь-якому місці. Вони доречні і на невеликих дачних ділянках, і на територіях великих садиб.

Переваги металу:

  • пожежна безпека;
  • підвищена міцність;
  • довгий термін служби (за умови захисту від корозії).

До недоліків металевих альтанок відносять здатність нагріватися на сонці і замерзати при сильному морозі.

цегла

З цього матеріалу будують, як правило, капітальні закриті або напіввідкриті альтанки. Однак можна побудувати і ротонду, в якій з цегли будуть виконані тільки колони. Такі споруди органічно виглядають на будь-яких ділянках, але все ж краще встановлювати їх на просторих територіях.

Цегла володіє численними достоїнствами, серед яких:

  • пожежна безпека;
  • довговічність;
  • естетичний зовнішній вигляд;
  • здатність витримувати значні навантаження.

При цьому зведення цегляної альтанки вимагає великих тимчасових і фінансових витрат, що вважається недоліком використання даного матеріалу. Крім того, споруда з цегли має велику вагу, а значить, для її будівництва потрібно облаштування міцного фундаменту, що ще більше збільшить витрату сил, часу і коштів.

полікарбонат

Це сучасний матеріал, яким можна покрити тільки дах круглої альтанки або обшити всю окружність споруди.

Завдяки своїм властивостям полікарбонат:

  • має гнучкість, що дозволяє легко створювати округлі форми;
  • легко переносить перепади температури;
  • має підвищену стійкість до механічного впливу;
  • не вбирає вологу;
  • добре пропускає сонячне світло.

Однак зробити альтанку з одного полікарбонату не вийде. Для його установки необхідно зібрати каркас (металевий або дерев’яний). Та й за своїми естетичними якостями він сильно поступається дереву, металу або цеглі – альтанку з полікарбонату не встановиш на просторому присадибній ділянці з оригінальним ландшафтом. Зате на дачі або в саду вона буде одним з найкращих і недорогих рішень.

Тканина

Тканинна альтанка-шатер – ще один оригінальний спосіб облаштування місця для відпочинку. Така альтанка складається з міцного каркаса, покритого багатофункціональним матеріалом.

У літню спеку для захисту від комарів стінки альтанки (або тільки вхід і вікна) можуть закриватися дрібної москітною сіткою, яка не перешкоджає проходженню свіжого повітря. У більш прохолодну пору замість сітки можна використовувати щільні тканини з вологостійким просоченням.

Декор круглої альтанки вибирається залежно від її призначення і конструкції. У легких літніх будівлях на березі ставка або під фруктовими деревами буде досить крамничок, встановлених по периметру. В альтанці для пікніків по центру можна встановити стіл зі стільцями. Також їх нерідко оснащують мангалом для приготування шашликів і барбекю.

Важливо пам’ятати, що при установці мангала або печі в закритій альтанці необхідно також змонтувати і вентиляційну витяжку.

Меблі і внутрішнє оснащення будівлі повинно поєднуватися з матеріалом, з якого вона зроблена. Зовні місце для відпочинку можна декорувати квітами (в вазонах, кашпо, або просто пустивши квіткові батоги по стінах).

Поради по монтажу

Незважаючи на те, що будь-який різновид альтанки відноситься до малих архітектурних форм, її установку, як і будівництво будь-якої споруди, необхідно починати з планування і вибору місця. Місцезнаходження залежить від функцій, які виконуватиме будова.

Наприклад, ротонду, призначену для вечірніх сімейних чаювань, краще розмістити недалеко від будинку, а альтанку з мангалом, навпаки, варто поставити подалі від основної будівлі. При наявності на ділянці водойми слід будувати на його березі, а якщо є височина, то перевагу слід віддати їй.

Сучасний ринок пропонує велику кількість готових конструкцій, які потрібно тільки зібрати. Однак якщо є бажання, то побудувати альтанку можна і своїми руками.

Будівництво ведеться в строго визначеному порядку:

На завершення зводять стіни і облаштовують інтер’єр. Якщо всередині планується встановити мангал або камін, це повинно бути враховано ще на етапі проектування.

фундамент

Фундамент, точніше його тип залежить від матеріалу, з якого буде будуватися альтанка. Якщо планується використовувати легкі матеріали, то підстава для ротонди або Бельведер можна зробити блоковим (встановити блоки розміром 20х20х40 см). Поверх них робиться обв’язка.

Замість блоків можна використовувати стовпи. Для цього потрібно вирити ями, встановити в них стовпи і залити бетонною сумішшю. Стовпчастий фундамент не тільки додасть міцності всієї конструкції, але і надійно захистить будівлю від грунтових зрушень.

Для більш важких альтанок з каменю, цегли або бетонних блоків знадобиться облаштування стрічкового фундаменту. Глибина заливки при цьому може бути не дуже великий – навіть для масивних альтанок буде цілком достатньо 60-70 см.

Каркас і покрівля

Монтаж стовпів виробляється так само, як при будівництві альтанок будь-якого іншого типу. Для отримання закругленою форми, як правило, використовують 6 або 8 стовпчиків (чим їх буде більше, тим більш округлим вийде будова).

При будівництві ротонди з колонами останні кріпляться саме на ці стовпи. Поверх стовпів (колон) робиться обв’язка. Але так як ця деталь буде закрита покрівлею, особливо піклуватися про її естетичності не варто.

Пристрій покрівлі є найбільш складним етапом, тому що дах теж повинна бути круглої. Для правильного споруди цієї частини альтанки необхідно все ретельно розмітити і скласти креслення.

стіни

Для їх побудови можна використовувати вже готові чавунні ковані вироби, дерев’яні різьблені або плетені панелі. А можна проявити фантазію і створити панелі власними руками, виклавши цеглою арку або використавши оригінальний металевий візерунок.

Тут важливо розуміти, що купивши готову конструкцію або елементи для альтанки, можна значно заощадити час і власні сили. Прийнявши ж рішення все робити самостійно, доведеться докласти зусиль, але зате в результаті можна отримати ексклюзивну альтанку, що відповідає всім вимогам господаря.

Про те, як зібрати альтанку з бруса, дивіться в наступному відео.

Про автора

admin administrator