Чим відрізняється хвойні рослини від листяних

Авторadmin

Чим відрізняється хвойні рослини від листяних

Чим відрізняється хвойні рослини від листяних

На які групи поділяють рослини? Наведи приклади.

За будовою рослини поділяють на дерева, кущі й трав’янисті рослини. Дерева й кущі можна поділити на групи залежно від форми їхніх листків.

Чим відрізняються листки дерев та кущів, зображених на малюнках?

У клена й ліщини листки мають вигляд пластинок різних розмірів. Такі дерева й кущі називають листяними.

У сосни і ялівцю листки мають вигляд голок — хвоїнок. Такі дерева і кущі називають хвойними.

Чим відрізняється взимку хвойний ліс від листяного?

У хвойних рослин, на відміну від листяних, листки- хвоїнки тримаються по 2-3 роки й опадають неодночасно. Тому ялина й сосна цілий рік зелені. Тому їх називають вічнозеленими.

Дерева й кущі, залежно від форми їхніх листків, бувають листяними і хвойними.

Чим відрізняються листяні й хвойні рослини? Які ти знаєш листяні дерева й кущі?

Які ти знаєш хвойні дерева й кущі?

Які листяні й хвойні дерева та кущі ростуть поблизу школи чи дому?

“Нова українська школа” матеріали для вчителів, студентів, учнів та батьків.

Використовуючи сайт ви погоджуєтесь з правилами користування

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Ми приєднуємось до закону про авторське право в цифрову епоху DMCA прийнятим за основу взаємовідносин в площині вирішення питань авторських прав в мережі Інтернет. Тому підтримуємо загальновживаний механізм “повідомлення-видалення” для об’єктів авторського права і завжди йдемо на зустріч правовласникам.

Копіюючи матеріали во повинні узгодити можливість їх використання з авторами. Наш сайт не несе відподвідальність за копіювання матеріалів нашими користувачами.

Хвойні та листяні ліси

Хвойні та листяні ліси – два з трьох основних типів лісів. Життя в цих лісах розвивається по- різному, що пояснюється різницею в кліматі, як показують приклади на цій сторінці.

Людина і ліс

Вплив діяльності людини на ліси в усьому світі величезне. Ліси – важлива частина економіки багатьох країн – виробників деревини, паперу, будівельних матеріалів та меблів. Втручання людини в екосистеми лісів загрожує їм загибеллю. Особливо серйозні проблеми виникають, коли на місці вирубаних лісів насаджують плантації інших дерев – швидкозростаючих: вони порушують середовище проживання, витісняють її мешканців і різко змінюють ландшафт. Плантації – важливі джерела деревини, але вони можуть завдати шкоди екосистемам лісів. Від величезних листяних лісів давнини до наших днів збереглося дуже небагато. Пояснюють це поширенням землеробства і швидким зростанням міст. Руйнівна діяльність людини, наприклад, кислотні дощі, загрожує останнім залишкам лісів. Ми повинні пам’ятати про цю небезпеку і вживати всіх заходів з охорони лісів.

Хвойні ліси

Фотографія хвойного лісу Хвойні дерева отримали свою назву від хвої – зелених голок, що покривають їх гілки. У холодних і суворих кліматичних зонах, де літо коротке, а опадів випадає мало наприклад, в Північній Америці, на півночі Європи і Азії, – зустрічаються величезні ялинові, кедрові, соснові, ялицеві та модринові лісу. Південніше хвойні дерева ростуть упереміш з листяними в так звані змішаних лісах. Хвойні дерева замість листя покриті хвоєю. Поверхня голок менше, ніж листя, і вона випаровує менше вологи. Майже всі хвойні – вічнозелені і завдяки хвої можуть виробляти їжу цілий рік. Хвойні дерева не можуть служити джерелом живлення для тварин: їх голки дуже жорсткі, а гілок на стовбурі зазвичай небагато. На грунті у хвойних лісах можуть рости лише деякі види рослин. Це пояснюється браком сонячного світла. Тому тваринний світ в таких лісах бідний. Там занадто холодно, і більшість бактерій і земляних черв’яків не можуть жити і розвиватися. Грунт залишається невзрихленной, і гумусу утворюється зовсім небагато, а це – причина малої ефективності кругообігів азоту мінеральних речовин. Деякі тварини пристосувалися до постійного життя в лісі (див. так само статтю ” Пристосування тварин і рослин до умов життя в пустелях “). Так, лосі блукають в чаші в пошуках пиши, а ведмеді і бурундуки впадають на зиму в сплячку і живуть за рахунок запасів жиру, накопичених влітку і восени. Тепле коротке літо пробуджує все живе до активності. Комахи швидко розмножуються і служать їжею для птахів, які повернулися на північ, щоб вивести потомство. Хвойні Дерева під рясними сонячними променями швидко ростуть.

Хвойні дерева та їх хвоя

Поглянувши на форму хвоїнок, ви легко зможете визначити, до якої породи дерев вони відносяться. Ось основні породи хвойних:

  • 1. Модрина. Пучки на 12-20 коротких голок. Восени опадають.
  • 2. Ялиця. Одиночні Голки з тупими кінчиками.
  • 3. Кедр і ялівець. Маленькі плоскі лускаті листочки.
  • 4. Сосна. Дві -три голки, з’єднані біля основи.
  • 5. Ялина. Гострі, тверді чотиригранні голки.
  • 6. Тисі. Плоскі шкірясті голки.

Листяні ліси

Фотографія листяного лісу листяних деревах листя розпускаються щороку. Навесні або на початку літа більшість з цих дерев цвіте. Листяні ліси зустрічаються в місцях, де клімат порівняно м’який, а опадів випадає досить багато. Ними покрита більша частина території Європи, Японії, Східної Азії та східних штатів США. Там багато таких порід, як дуб, береза , клен і ясен. Листяні дерева вкриті великими, широкими листям. Вони кілька місяців активно здійснюють процес фотосинтезу. Пізньої осені листя відмирає і облітають під впливом сильних вітрів і холоднечі. Кожне дерево – джерело пиши для безлічі видів живих істот. На родючих грунтах, при великій кількості сонячного світла буйно розцвітають різні рослини. Вони дають корм багатьом видам тварин. Щорічний листопад і діяльність некрофагія сприяють утворенню грунту, багатою перегноєм, нітратами і мінеральними речовинами. Взимку тварини в листяних лісах ведуть більш активний спосіб життя, ніж у хвойних лісах. Але особливо багата життя листяних лісів навесні і влітку: там велика кількість рослин, комах, птахів, ссавців. У Південній Європі, на південному заході США, в Австралії, Новій Зеландії та на півночі Південної Америки багато листяні дерева пристосувалися до дуже жаркого, посушливого літа. У них з’явилися деякі риси, загальні з хвойними деревами. Самі вони стали вічнозеленими, а їх листя – дрібніші і товщі, що дозволяє краще зберігати вологу.

Як виміряти висоту дерева

Прикріпіть до стовбура дерева смужку паперу на висоті вашого зростання і виміряйте її 1 (в см). Відходите від дерева, тримаючи лінійку на витягнутій руці, поки верхній край смужки не співпаде з відміткою 3 см на лінійці. Відзначте, з якою відміткою на лінійці співпаде верхівка дерева, розділіть це число на 3 і помножте на висоту вашого зростання (наприклад, 21 см: 3 х 150 см дає 1050 см, або 10,5 м).

Лісотундри і хвойні ліси

Між зонами тундри і хвойних лісів є перехід – лісотундри. Це широка смуга, в якій розподіл рослинності найбільше залежить від місцевих умов.

На південному кордоні тундрової зони в захищених від вітру і прогріваються місцях з’являються спочатку чагарники або карликові форми дерев, а потім на південь у міру наростання літніх температур і тривалості вегетаційного періоду – і дерева, головним чином хвойні. За несприятливих для деревної рослинності местообитаниям поширені тундрові спільноти південних варіантів: наприклад чагарникові.

Ще південніше починається зона хвойних лісів, яку часто називають тайгою. Спочатку ця назва належала тільки лісам Сибіру, але потім перейшло і на хвойні ліси інших регіонів помірного поясу Північної півкулі. Південна межа тайги в Євразії йде від 60-61 ° с. ш. на Скандинавському п- ве до гирла р.. Нарви, потім р. Оки, далі на південь від витоків р.. Ками, через Уральські гори, а в Західному Сибіру вона розташована приблизно на 54 -й паралелі і далі проходить через південь Середньої Сибіру до тихоокеанського узбережжя, по півдню Сіхоте -Аліна і о. Хоккайдо. У Північній Америці вона тягнеться від о. Ванкувер через Кордильєри до витоків р. Маккензі, озеру Вінніпег, північніше Великих озер, до гирла р.. Св. Лаврентія. Умови існування органічного світу в цій зоні різноманітні, різні і біоценози.

У межах території зони середні температури самого теплого місяця – 10-19 ° С, самого холодного можуть бути як відносно високими, навіть позитивними (до 3 ° С), так і дуже низькими (до -40 ° С). Вегетаційний період досить короткий, а з температурами вище 10 ° С триває від місяця до чотирьох. Сніговий покрив тримається на всьому протязі зими. Опади перевищують випаровування, так що зволоження надлишкове. У зоні досить широко поширена багаторічна мерзлота, що сприяє перезволоження верхніх шарів грунту. При надмірному зволоженні рослини знаходяться в умовах фізіологічної сухості через низькі температури і кислої реакції грунтових вод.

Про автора

admin administrator