Чим відрізняється комерційний лінолеум від звичайного

Авторadmin

Чим відрізняється комерційний лінолеум від звичайного

Лінолеум – види, властивості, застосування

Лінолеум підкорює не тільки своїм естетичним виглядом, але і характеризується як зносостійкий, безшумний у використанні і простий в укладанні підлоговий матеріал. А гігієнічність лінолеуму не викликає суперечок та сумнівів. Але перш, ніж купити таке покриття, краще дізнатися про нього все, від видів до властивостей і умов застосування.

Історія виникнення лінолеуму

Використовують лінолеум трохи більше 150 років, з моменту його виробництва. Вперше дане покриття створили у Великобританії і випускали на тканинній основі. Але гліфтальовий лінолеум 1864 року випуску і сучасні різновиди неможливо порівнювати за своїм технічним і фізичним характеристикам. Зараз європейськими мірками відповідають тільки ті моделі та різновиди, у яких сполучних речовин не більше 30%. У них полімеризація відбувається завдяки приєднанню кисню під час висихання масел.

Майже кожен лінолеум, за складом ґрунтується на таких речовинах:

  • лляній олії;
  • живиці;
  • борошні різних видів (коркової, деревної, лінолеумної);
  • порошку вапняку;
  • джутової тканини;
  • сухих речовинах.

А кольоровість цьому покриттю надають пігменти різного відтінку.

Слід пам’ятати, що бактерицидні властивості лляної олії залишаються чинними в покритті. Тому саме лінолеумом воліють укладати підлоги в різних дитячих і дорослих установах.

Але сучасний прогрес дозволив створити і штучні лінолеум. Ці матеріали не відрізняються за якістю і характеристиками від натуральних і можуть випускатися в промислових масштабах.

Види лінолеуму

Серед усіх видів лінолеуму за складом відрізняють:

  • натуральний;
  • з ПВХ;
  • алкідний;
  • гліфталевий;
  • нітроцелюлозний;
  • гумовий (гумово-каучукова суміш).

найбезпечніший — натуральний. У ньому немає формальдегідів. Вихідний запах — натуральної деревини. Плюс у натурального лінолеуму простий спосіб утилізації.

Вироби з ПВХ не є екологічними, зате мають низьку вартість. І чим дешевше модель, тим більше в ній пластифікаторів, які запобігають можливість появи тріщин. ПВХ-лінолеум застосовують в приміщеннях з різним призначенням зі збалансованими характеристиками експлуатації.

Гумову різновид лінолеуму використовують там, де потрібна водостійкість, незалежність від мінливої температури повітря і еластичність.

Гліфтальовий лінолеум недовговічний і може змінювати свою геометрію. Зате у нього підвищені показники тепло – і звукоізоляції.

За будовою

Виходячи з кількості прошарків лінолеум може бути одношаровим (гомогенним) і багатошаровим (гетерогенних).

Гетерогенний виглядає як багатошарове полотно, де основа і поверхня створюються з ПВХ, а всередині є армуючий стеклохолст. Загальна товщина коливається від 2 до 6 мм. Закріплюється структура методом ламінування. Завдяки склополотна такий лінолеум володіє умовним «скелетом». Щоб отримати об’ємний малюнок, на верхню частину армуючого прошарку насипають гранули і заливають захисним шаром. Візуально всередині прозорого покриття вийде малюнок з гранульних частинок.

Гомогенне покриття — це лінолеум ПВХ. Але має обважнювачі — крейдяну або кварцову крихту. Щоб додати особливих властивостей даного покриттю, виробники додають спеціальні прошарку. Тоді підвищується звуко-, гідро – і навіть електроізоляція матеріалу.

В побутовому лінолеумі можуть бути різні підкладки і змінюватись наявність склополотна. З-за цього будуть змінюватися властивості і придатність для застосування побутових приміщень: житлових кімнат, кухні, коридору.

По класу міцності

Визначається 2-ма цифрами. Перша вказує тип приміщення, де укладають дане покриття. А друга — максимальне навантаження на лінолеум.

Для житлових кімнат вибирають покриття з першою цифрою 2, офіс — з 3, в місця скупчення людей або з метою покриття на виробничих майданчиках перша цифра повинна бути 4.

Навантаження на покриття буває трирівнева — низька, середня або висока.

Якщо лінолеум маркований по міцності цифрою 21, то його краще використовувати в спальні. Там мінімальна прохідність. І м’яке покриття буде максимально комфортним для даної кімнати. А для кухні та передпокою краще брати маркування 23 або 31. 33-й само придатний для шкільних приміщень, аж до коридорів.

За структурою поверхні

Виходячи з особливостей поверхні, види лінолеуму мають різні назви і характеристики:

  • глянцевий (візуально виглядає дорого і респектабельно, але не використовується в приміщеннях з великою прохідністю, де може швидко потемніти);
  • гладкий (найбільш поширений і цінний через без рельєфної поверхні, декорується у вигляді однотонної поверхні або з малюнком);
  • матовий (відблиск у нього приглушений і фактично непомітний, тому дана різновид вважається універсальною і найбільш довговічною серед інших варіантів);
  • рельєфний (дозволяє створювати особливий малюнок, який підвищує рівень естетичності);
  • шорсткий (запобігає виникненню травм і нещасних випадків з причини низького рівня ковзання, тому особливо затребуваний в громадських установах і на сходових майданчиках).

Застосування лінолеуму

В залежності від призначення лінолеум буває:

1. Побутовий лінолеум. Має середню зносостійкість. Вона варіюється в показниках 21-23. Зате високі дані шумоізоляції. Матеріал даного виду приємний при дотику. Екологічно чисте покриття у вигляді побутового лінолеуму відрізняється декоративністю і доступністю ціни. Щоб кімната виглядала красиво, цілком можна підібрати моделі середньостатистичної вартості. Головне, щоб товщина захисного покриття перевищувала 0,3 мм.

Основна перевага даної різновиду — в разновариативности фактури. Вони створюються для різних стилів і напрямків дизайну інтер’єру. Наприклад, для кантрі ідеальним рішенням буде лінолеум з малюнком під камінь або деревину. А для класичного стилю — під плитку.

Важливо! При занадто низькою ціною, звертайте увагу на якість матеріалу. І не використовуйте побутовий лінолеум в прохідних кімнатах та приміщеннях. Він придатний виключно в житловому просторі, а не для кухонь, холів і передпокоїв.

2. Лінолеум напівкомерційний. Клас зносостійкості на порядок вище. Він стане в нагоді для прохідних кімнат, холів, прихожих і офісів. Іноді застосовується в громадських будівлях. Показники зносу варіюються в межах 31-34. Напівкомерційний лінолеум цінується ізоляційними якостями і естетичним виглядом. Його багатошарова структура має товстий верхній шар, у межах 0,5-0,58 мм

Довідка. Професіонали кажуть, що цей різновид є універсальною. Напівкомерційний лінолеум чудово виглядає в житлових кімнатах і приміщеннях з відносно високою прохідністю, типу невеликих офісів.

3. Комерційний лінолеум. Довговічний і максимально зносостійкий. Його стираність дорівнює, хіба що мармуровій плитці. Тут не можуть залишатися сліди від каблуків або меблів. Не дивно, що він необхідний у приміщеннях з високою прохідністю. Стелять його в ігрових кімнатах, торгово-розважальних центрах і великих офісах ще й тому, що він не горить. Стійкість до агресивного середовища та захист від вологи дозволяє використовувати на виробництві. Хороша звукоізоляція матеріалу цінується, щоб укладати його в навчальних закладах. Ще комерційний лінолеум називають промисловий. Клас зносостійкості високий. Зазвичай встановлюється від 41 до 43. Тому служить такий лінолеум не менше 10 років, навіть якщо його постелили у терміналі аеропорту.

4. Сценічний лінолеум. Підходить для різної діяльності. Вже з назви зрозуміло, що можна стелити в танцювальні класи і театральні установи. Його поверхня відрізняється двома показниками — надпотужністю і гнучкістю. Звичайно, покриття є антиковзаючим, але при цьому м’яким і комфортним. Пружність і високий рівень шумо – і эхопоглощения дозволяє використовувати дане підлогове покриття в театрі. Щоб сценічний лінолеум не змінив свою геометрію, в ньому є важливий, армований стекловолокновый шар.

5. Автолинолеум. Ніякі інші види лінолеуму не дозволяють використовувати його в транспорті — тільки цей. Причина — у його високої стійкості до механічних навантажень. Тільки тоді він може встояти перед неперервним людським потоком. Ще дану різновид називають коротко і просто автолін. Він безпечний, атравматичен і відрізняється простотою монтажу. Застосовується в маршрутних таксі та автобусах, ж/д вагонах і тролейбусах. Враховуючи його стійкість до деформації, служить не один рік. Ще треба пам’ятати і про його низької горючості і дымообразовании. Тобто при спалахах покриттях, воно згасає саме.

6. Виставковий лінолеум. Використовується тривало і багаторазово. Може підміняти собою ковролін. Часто має дуже яскравими, насиченими, запам’ятовуються відтінками. Відрізняючись простотою монтажу, успішно використовується як підлогове покриття для вистав, виставок, концертів. Підходить для проведення показів мод, коли його вистилають як подіуму. Вже з’явилися у продажу моделі виставкового лінолеуму, який при невеликій загальній вазі покритий спеціальним шаром з тривимірним полімером. Це значно подовжує його експлуатаційний термін.

7. Спортивний. Не належить до офіційних видів лінолеуму. Але має особливі характеристики, які змушують виділити його в окремий вид. Він пружний, гнучкий, безпечний для травм і візуально ефектний. Його міцність при зовнішній красі змушує звертати увагу на підлогове покриття. Зовсім не слизький лінолеум, який швидко сохне, підходить для проведення спортивних змагань, тому що не має швів.

Основні властивості лінолеуму

Багато вже було розказано про лінолеум і характеристики вище, але варто узагальнити матеріал. Отже, дане підлогове покриття відрізняється:

  • екологічністю;
  • антистатичність;
  • дивовижною зносостійкістю;
  • стійкістю до дрібних воспламенениям, в тому числі, попелу від сигарет;
  • стійкістю по відношенню до мінеральних масел;
  • стійкістю до підвищеної вологості і мінливих температур повітря;
  • бактерицидними властивостями;
  • можливістю швидкого очищення;
  • простотою укладання і експлуатації;
  • доступною вартістю.

Плюс ще 2 додаткових і важливих властивості: може бути вмонтований поверх «теплої підлоги» і не схильний до утворення вм’ятин від меблів.

Щоб визначити склад і різновиди лінолеуму, орієнтуються на норми EN 548 і 670.

Люди цінують таке покриття за те, що воно не вигорає, не вицвітає і не змінює своїх властивостей і геометрії під впливом різних факторів. Тому, при різноманітності типорозмірів, фактури і відтінків, серед багатої палітри цього підлогового покриття буде нескладно вибрати оптимальний варіант.

У лінолеуму один недолік: оскільки це — багатошарове полотно, будь-яка перестановка меблів та гарнітурів «волоком» порве поверхню. Пошкодження в такому випадку неминучі. І лінолеум доведеться замінити.

Також не слід забувати, що крім натуральної різновиди, всі інші створюються із штучних матеріалів. Отже, термін їх придатності не може перевищувати 10-ти років. І тільки при наявності посилених прошарків він може досягати 15 років використання.

Зате зовнішній вигляд їх — вражає. Є навіть водостійкий вигляд, який називається «лінолеум під ламінат».

Який вибрати лінолеум?

У продаж лінолеум надходить в рулонах. Їх довжина варіативна, від 6 до 20 м. Ширина теж коливається — до 2 м. А товщина може бути 1,5-4 мм

Якщо не знаєте, як вибрати лінолеум, покладайтеся на кілька даних. Слід перевірити у вибраної моделі все, що вам важливо:

  • товщину;
  • рівень зносостійкості;
  • водостійкість;
  • антистатичність;
  • схильність до горіння;
  • ізоляційні характеристики по відношенню до тепла або звуків;
  • стійкість до химвеществам;
  • водо – і вологостійкість.

Звичайно, для створення ефектного інтер’єру важливий і колір лінолеуму.

Також користуйтеся порадами фахівців з вибору лінолеуму:

1. Для житлових приміщень не підбирайте покриття товщиною менше 2 мм

2. Якщо підлогове покриття — спеціалізоване це не говорить, що його не можна використовувати в квартирі. Треба тільки детальніше вивчити його властивості і стійкість перед вологою і перепадами температури (якщо, наприклад, зібралися стелити на кухні). Але його екологічність — найголовніший ознака для вибору.

3. Теплозвукоизоляционні основа лінолеуму дозволяє монтувати його прямо поверх бетонної основи. І використовувати підлогове покриття в збірному житловому будівництві. Це дає можливість значно заощадити на інших матеріалах.

4. Щоб створити килим з даного підлогового покриття, задіюється холодна зварювання лінолеуму. Цей ефект також досягають за допомогою струмів ВЧ і зварювальних пістолетів. Такі «килими» укладають в кімнатах сфери ХоРеКа, а також деяких заміських будинках. Вирізати з полотна необхідну фігуру (ромб, прямокутник, квадрат) зовсім не становить праці.

Що потрібно знати при укладанні лінолеуму

Купуючи лінолеум, все, що знають про його укладанні — те, що його приклеюють полімерними мастиками і клеями. Але монтаж — процес більш тривалий і поступовий.

Укладання лінолеуму складається з наступних етапів:

1. Порізка матеріалу.

2. Холодна зварювання лінолеуму.

3. Після вварювання шнура — видалення надлишків матеріалу.

Дана укладання схожа на монтаж ПВХ-покриття. Вона називається сухим способом укладання.

Але є також і другий варіант — клейовою. Слід також пам’ятати, що нинішній клей для лінолеуму, здебільшого — дисперсійний. Його 1/3 складу — це вода. І вона повинна випаруватися після проведення процедури приклеювання. Але якщо покриття гігроскопічне, то під впливом води, воно змінить свої обсяги.

Але є відмінності з установкою природного лінолеуму:

  • вологість підлоги — не більше 3,5%;
  • акуратність ведення процесу приклеювання і накладання лише певної кількості клею, тому що під його впливом (точніше, просочення вологи від нього) змінюються геометричні пропорції покриття, якщо основа має низький рівень гігроскопічності;
  • підбір швидковисихаючого клею дозволяє не впливати на початкові розміри лінолеуму;
  • скачати підлогове покриття так, щоб джут вгорі, акуратно розкачати на рівній поверхні і дбайливо ставитися — ось, як стелити лінолеум будуть профі;
  • стикувати його треба тільки в області порогів.

При перестиланні лінолеуму слід знати такі процеси:

  • демонтаж треба проводити обережно, користуючись сталевим шпателем, щоб піднімати особливо «міцно сидять місця» (а якщо доводиться як би «відрізати покриття», змочуйте такі місця гарячою водою);
  • знятий лінолеум треба очистити від мастик;
  • покриття треба перевірити на наявність подряпин і дірок (якщо вони є — приготувати заплатки за розміром більшого, ніж сама протертость, і накласти за допомогою мастики на дірку. Попередньо вирізавши її до форм латки);
  • потім лінолеум слід звернути в рулони, проконтролювавши, щоб діаметр був не більше 25 см;
  • пол — помити і висушити.

Якщо ви хотіли утеплити низ кімнати, потрібна підкладка під лінолеум. Її, звичайно, стелять першої. Метод фактично єдиний для всіх її різновидів: джутовою, спіненої, синтетичної, натуральної, лляний та коркової. окремо беруть підкладку на бетонний або дерев’яний підлогу.

А взагалі укладання лінолеуму ділиться на 3 види:

1. Вільна. Покриття по периметру «обрамляється» плінтусом. Але такий варіант підходить в кімнаті з площею до 20 м2. Так як накладання полотнищ і освіта стиків тут неприпустимо.

2. Приклеювання. У цьому процесі задіяні мастики і клеї. Ними можна обробити будь-які види лінолеуму. Спосіб застосовується в різних за площею кімнатах.

3. За рахунок двостороннього скотчу. Цей варіант частіше застосовують у приміщеннях, де площа більше, ніж 20 м 2 . Але ще слід не забути про посилене натяг полотна.

Рекомендації по догляду за покриттям

Щоб ви не вибрали, лінолеум на кухню чи в іншу кімнату, варто ознайомитися з правилами догляду за ним:

1. Відразу після монтажу покрити поверхню захисним шаром. Як тільки він буде стоншується — повторити обробку. Такий шар підвищує брудовідштовхуючі властивості, зносостійкість і термін служби підлогового покриття, при цьому знижуючи адгезію матеріалу.

2. У всіх випадках можна обійтися злегка вологим прибиранням.

3. Регулярність — ось, що рятує догляду за лінолеумом.

4. Природний лінолеум не терпить агресивних середовищ, особливо з підвищеним рівнем лугу. Застосування таких розчинів призводить до пожовтіння покриття.

5. Від продавливаний ніжками меблів лінолеум захищають за допомогою насадок. Але вони не повинні бути гумовими.

6. У будинку, де є діти, часто проливається зеленка. З нею успішно на лінолеумі бореться камфорний спирт, трохи слабше — горілка.

7. У боротьбі з плямами від йоду допомагає водна кашка з соди.

8. Для блиску покриття обов’язково проводять полірування лінолеуму. Для цього є клінінгова спеціалізована техніка або кошти, що мають поліруючі властивості.

9. Щоб лінолеум «довше прожив», не забувайте покласти біля входу килимок для збирання бруду і пилу.

10. Закривайте в сонячні дні жалюзі і штори в кімнаті з таким покриттям. Тоді воно проживе довше і не постраждає від дії УФ-променів.

Ці рекомендації корисно знати всім: тим, у кого встановлений теплу підлогу під лінолеум і власникам квартир, де укладання проходила прямо на бетонне покриття з підкладкою. М’якість і достатня товщина, довговічність і різноманітність забарвлень і фактур дозволяють даного підлогового покриття залишатися на найвищих позиціях рейтингу.

Читайте також

ОБРОБКА ПІДЛОГИ — 02 січня 2024

Все про комерційний лінолеум: особливості, переваги, провідні виробники та інше

Лінолеум – піонер серед синтетичних підлогових покриттів, що використовуються для внутрішнього оформлення приміщень. Популярність матеріалу обумовлена ​​широким переліком експлуатаційних переваг, які роблять його більш ефективним в порівнянні з деревним масивом, ковроліном або плиткою.

Незаперечні переваги лінолеуму: гігієнічність, екологічна безпека, міцність, різноманіття дизайнерських рішень, висока технологічність. Виготовлені на базі ПВХ або полівінілхлориду рулонні покриття відрізняються широким спектром цільового призначення.

Крім побутового, виготовляється також напівкомерційний, комерційний лінолеум – це спецматеріали з особливими фізичними властивостями, що дозволяють використовувати їх для настилу підлоги в приміщеннях масового доступу, на підприємствах, торгових об’єктах, в офісних будівлях, школах, лікарнях та ін.

Комерційним називається лінолеум, стійкий до стирання, що володіє підвищеними характеристиками міцності (товщиною, наявністю захисного шару). Саме технічні параметри матеріалу дозволяють використовувати його в локаціях з інтенсивним навантаженням: в розважальних центрах, магазинах, спортзалах, соціальних структурах, банках та багато інших.

Особливості гетерогенних і гомогенних лінолеумів

За структурою комерційний лінолеум поділяється на: гетерогенний (багатошаровий) і гомогенний (однорідний).

Гомогенний комерційний лінолеум – це високотехнологічний варіант покриття, що представляє собою однорідне еластичне полотно товщиною від 2 міліметрів. З огляду на специфіку застосування, матеріал виконується в однотонному колірному оформленні без складного малюнка або іншого відволікаючого декору. Використовується в якості основного підлогового покриття, адаптованого під надмірні експлуатаційні навантаження і регулярний гігієнічний догляд. У складі є такі компоненти, як каолін (глина), вапняк, тальк, що впливають на фізичні властивості полотна і його естетику. Може використовуватися в будинках і квартирах при оформленні кухні, дитячої кімнати, передпокої.

Гетерогенний лінолеум – це ПВХ-покриття зі складною неоднорідною структурою, що складається з декількох взаємодоповнюючих шарів:

  • підкладки;
  • основного:
  • арміруючого;
  • декоративності;
  • захисного.

Підкладка сучасного комерційного лінолеуму гетерогенного типу проводиться з полімерів, синтетичного або натурального волокна, войлоку та ін. Високою міцністю і еластичністю відрізняється інноваційний пенополімер.

Переваги комерційного лінолеуму в порівнянні зі звичайними побутовим і напівкомерційним

Комерційний лінолеум – що це: данина моді чи обов’язкова вимога? Чи можна обійтися звичайним, побутовим або напівкомерційним ПВХ-покриттям, екологічність і міцність яких підтверджені відповідними сертифікатами?

  • У місцях з підвищеною прохідністю слід стелити тільки комерційний лінолеум – це вимоги безпеки експлуатації підлог в установах і на об’єктах масового перебування людей.
  • Ліцензований комерційний лінолеум здатний витримувати тривалу активну експлуатацію, що аргументовано міцністю і мінімальною стираністю покриття – термін служби матеріалу до капітального ремонту складає 10-20 років.
  • Даний тип ПВХ-покриттів стійкий до ряду зовнішніх впливів: різкого перепаду температур, побутової хімії, підвищеної вологості, фізичного тиску габаритних предметів і вантажів.
  • Матеріали представлені кількома класами термостійкості, що важливо для оформлення інтер’єру навчальних, медичних, дитячих, соціальних установ, лабораторій, закладів громадського харчування і т.д.
  • Комерційний лінолеум представлений широкою колірною палітрою і різними варіантами дизайну, що дозволяє додати приміщенню естетичної індивідуальності. Міцний поліуретановий шар захищає поверхню від вигорання і стирання малюнка.
  • Основа комерційного лінолеуму виконана зі спіненого ПВХ, що сприяє високим амортизуючим властивостям і звукопоглинанню.
  • Високоякісний лінолеум комерційного типу зручний в монтажі. Завдяки різним варіантам геометричного виконання, можна створити монолітне покриття підлоги без швів.
  • Гомогенний лінолеум відрізняється високою ремонтопридатністю: використовуючи спеціальні реставраційні технології, можна оновити зовнішній вигляд підлоги, не вдаючись до заміни цілого покриття. Читайте також: Відмінності комерційного і напівкомерційного лінолеуму

Марка виробника як гарантія якості

Прагнення купити саме комерційний лінолеум обумовлено природним бажанням створити максимально комфортні та безпечні умови експлуатації приміщення. На жаль, людина, яка досконально не розбирається в технічних нюансах ПВХ-матеріалів, не здатна відрізнити побутовий лінолеум від напівкомерційного, гетерогенний від гомогенного лінолеуму, чим часто користуються недобросовісні продавці.

Про те, що таке комерційний лінолеум і як його відрізнити, знають фахівці компанії Контракт Пол, що займаються реалізацією фірмових підлогових покриттів з 2009 року.

У каталозі представлено широкий асортимент професійних матеріалів, що відповідають світовим стандартам якості – це продукція від таких марок, як: лінолеум Forbo, Fatra, Gerflor, Armstrong, Tarkett, Grabo та ін.

Компанії, які використовують інноваційні виробничі технології, гарантують повний перелік заявлених технічних вимог до комерційного лінолеуму – це матеріали преміального класу, які прослужать довгі роки!

Про автора

admin administrator