Чим витравити мурашник

Авторadmin

Чим витравити мурашник

Мурахи жнюки: утримання і догляд. Як доглядати за мурахами в домашніх умовах?

Мурахи – це дуже незвичайні комахи, які відрізняються ієрархією в сім ‘ї. У цій статті ми розповімо про особливості догляду та утримання мурашок жнюків.

Як завести і де взяти мурахів для формикарія?

Мурахи жнюки або степові мурахи – це один з найпростіших у догляді видів, який заводять початківці. На чолі такої колонії стоїть матка, яка відкладає яйця, і сприяє зростанню сім ‘ї.

Як завести і де взяти мурахів для формикарія:

  • Купити невелику колонію, яка продається в маленьких пробірках. Зазвичай це матка разом з 10, 20 або 30 робітниками.
  • Якщо ви не готові витрачати кошти на придбання колонії, можна вчинити наступним чином. У природі навесні здійснюється спарювання самиць і самців. Ці мурахи, на відміну від звичних, мають крила. Пізніше, після запліднення, матка відгризає крила, спускається під землю, або забирається під камінь, сухе дерево. Там починається процес риття нір, і відкладання яєць. Необхідно в період спарювання вибратися до степу, і відшукати подібну комахи з крильцями. Запліднення матки здійснюється всього лише один раз за життя, вона працює з накопиченою ємністю сперми, відкладаючи яйця. Через деякий час після запліднення самці помирають. Далі, матка приступає до кладки яєць.
  • Як тільки у вас з ‘явиться матка, необхідно пересадити її в пробірку з зволоженою ватою, і помістити туди невеликий шматочок волоського горіха, розмір якого дорівнює сірниковій головці, і кілька мертвих комарів. Це пов ‘язано з тим, що мурахи в природі також їдять мертвих комах, щоб забезпечити себе білком.

Найпримітніше, що вся сім ‘я складається з самки, самців, і робочих особин. Робітники – це жіночі особини, проте з недорозвиненими статевими органами, які не можуть давати потомство. Саме вони здійснюють прибирання, деякі є няньками, і займаються годуванням потомства. У такій сім ‘ї є особи, які здійснюють прибирання, переносять мертвих комах, залишки сміття у відведене місце, щоб не засмічувати формикарій або гніздо. Варто зазначити, що ентомологи вважають мурашок найбільш розвиненими з усіх комах. Вважається, що мурашник – єдиний цілий організм, кожен в якому має своє призначення і мету. Робота розподілена, кожен знає, чим йому займатися. Матка відкладає яйця, інші комахи вигодовують їх, ще одна каста прибирає і захищає мурашник від нападу інших комах. Мурашка

Чим годувати мурашок в домашніх умовах?

Звичайно, мурахи жнюки можуть спокійно існувати, якщо годувати їх зернами маку, соняшнику, однак при наявності білка сім ‘я розвивається набагато швидше, особини мають більший розмір.

Чим годувати мурахів у домашніх умовах:

  • Не дивуйтеся, якщо перші комахи будуть маленького розміру. Це цілком зрозуміло, оскільки матка на їх годування і вирощування витрачає власні сили, яких може бути недостатньо. Наступне покоління буде більшим, через додаткову підгодівлю.
  • Час від часу вкладайте зернятка, і не забувайте про мертвих комах. Це можуть бути дрібні таргани, черв ‘яки, або комарі. Такий корм можна знайти в будь-якому зоомагазині або замовити через мережу інтернет. Зараз досить популярним є зміст формикарія, з пошуком їжі для мурашок не повинно виникнути проблем.
  • Купуйте корм у спеціальних магазинах. Також підійде суміш для канарок.Мурахи

Мурахи жнюки: утримання та догляд у домашніх умовах

Ваша мета – помістити пробірку з маткою в темне місце, і заглядати раз на тиждень. Приблизно через місяць сім ‘я збільшиться в розмірах. У середньому за один місяць ви побачите приблизно 30 нових особин. Пізніше, комахи почнуть розвиватися набагато швидше, адже у матки з ‘являться помічники, які будуть доглядати за новими яйцями, годувати їх і виносити сміття.

Мурахи жнюки, утримання та догляд у домашніх умовах:

  • Для розвитку колонії необхідна наявність затишного формикария або ферми, з великою кількістю ходів. Не поспішайте відкривати відразу всі відсіки, звільняючи їх поступово, у міру зростання сім ‘ї. Це необхідно, щоб мурахи не заблукали.
  • Надмірна площа може стати причиною смерті, сильного стресу, який негативно позначиться на силі сім ‘ї. Мурахи потребують постійної вологи. Незважаючи на те, що жнюки живуть у степах, де досить сухо, все ж вони вибирають місця, в яких накопичується волога. Тому обов ‘язково вкладайте в камеру вату, змочену водою, щоб підтримувати високу вологість. Не ставте ферму біля вікна, на підвіконні, або в місця, де є протяг. Мурахи погано живуть на балконі. Виберіть затишне, тінисте місце, де комах мало хто потривожить. Мурашки

Чи мурахи можуть жити без матки?

Незважаючи на те, що мурахи жнюки найпростіші у догляді, з підселенням нової матки можуть виникати суттєві проблеми.

Чи можуть мурахи жити без матки:

  • Так, однак нових членів сім ‘ї не буде, і жителі колонії просто будуть доживати життя, яке їм призначене. Якщо ви хочете, щоб сім ‘я розвивалася, матка є обов’ язковим атрибутом.
  • У середньому матка живе від 5 до 25 років, залежно від виду, і якості догляду за нею. Існують особини, які живуть до 28 років.Комаха

Мурахи жнюки: загинула матка, що робити?

Існує кілька способів впоратися з проблемою.

Мурахи жнюки, загинула матка, що робити:

  • Підсадити нову матку. Це працює з будь-яким видом мурашок, але не з жнюками. Цей вид є найбільш проблемним, так як після смерті королеви, робітники навіть по частинах переносять стару матку, і всіляко оберігають її. Вони агресивно ставляться до нових особин. Саме тому, просто взяти і пересипати стару колонію в новий формикарій не можна. Члени різних сімей просто переб ‘ють один одного, виживе найсильніша сім’ я. Основна проблема полягає в тому, що нові жителі старого формикарія можуть вбити матку. Відповідно дві сім ‘ї залишаться без королеви. Ви ризикуєте угробити дві сім ‘ї замість однієї.
  • Якщо хочете, щоб сім ‘я успішно розвивалася, підселити нову матку в сім’ ю, яка залишилася без королеви, необхідно на арену помістити матку, всі отвори інкубатора закрити металевою, сталевою сіткою. Мурахи не зможуть заподіяти шкоди матці. Зверніть увагу, як відбувається спілкування. Необхідно, щоб усики мурахів стосувалися матки, вони будуть звикати один до одного. Якщо ніякої агресії з боку мурашок немає, можна відкривати вихід з інкубатора. Швидше за все, робітники приймуть матку. Якщо ж спостерігається відкрита агресія, то матку необхідно забрати, адже солдати її знищать.
  • Існує ще один варіант підселення нової матки в стару сім ‘ю. Для цих цілей необхідно старий формикарій, в якому немає матки, помістити в холодильник. Зниження температури сприятиме зниженню рухової активності мурахів, вони впадатимуть в анабіоз. Необхідно взяти абсолютно новий, чистий, сухий формикарій, в центр арени помістити матку. Далі, необхідно по одному викладати мурахів, які впали в анабіоз на арену. Через зниження рухової активності і втрати орієнтації, мурахи можуть не зрозуміти, що це зовсім не стара, а нова матка, і приймуть її в сім ‘ю. Мураха

Чому помирають мурахи в мураш “їній фермі?

Незважаючи на те, що за мурахами дуже просто доглядати, існує ряд хвороб, яких схильні комахи.

Чому вмирають мурахи в мурашиної фермі:

  • Отруєння
  • Неправильно підібраний раціон
  • Паразити і захворювання
  • Порушення мікроклімату у формикарії
  • Смерть матки і плісняві гриби

Найчастіше комахи хворіють на грибкові недуги, а також паразити. Основними ознаками зараження є висока смертність комах, дивна поведінка. Часто такі комахи ходять колами або повзають, завмираючи на одному місці. Мурахи помирають цілими групами. Мурахи

Чим хворіють мурахи у формикарії?

Щоб врятувати комах, необхідно переселення в інший формикарій, і дезінфекція особин. Щоб разом з комахами недуга не проникла на нову ферму, необхідно на арену викласти вату, змочену препаратом Антибак 250. Поруч біля такої ватки вкладається пробірка. Як тільки в неї потрапить 20 особин, їх необхідно перенести на нове місце проживання. Найчастіше мурахи помирають через порушення мікроклімату. Цьому сприяє зовсім не зниження або підвищення температури, а коливання вологості.

Чим хворіють мурахи у формикарії:

  • Кліщі. Виявляються у вигляді утворень на тільцях комах, схожих на крапельки. На черевці і голові мураха може бути кілька таких крапель. Щоб позбутися паразита, необхідно знизити температуру і рівень вологості. Звичайно, це негативно позначиться на мурахах, але кліщ є більш чутливим до подібних змін мікроклімату, ніж мурахи. Часто професіонали для цих цілей використовують хижого кліща, який знищує паразита. Однак це теж небезпечний паразит, до подібного методу боротьби вдаються виключно професіонали.
  • Мушка наїзниця. Для солдатів, або годувальників вона не несе ніякої небезпеки, здолаючи королеву. Такий паразит відкладають в її нутрощі личинку. Через час королева відкладає великий кокон червоно-жовтого кольору. Через час матка помирає. Придивіться до матки, перед тим як відкласти кокон мушки, вона істотно збільшується в розмірах. Боротися з паразитом дуже складно, тому таку сім ‘ю чекає загибель. Саме час підготувати нову матку.Мурашки

Мурахи жнюки: розмноження

Розмноження мурахів починається в квітні, саме тоді матка повертається з обльоту, відгризає крила, і забирається в нору. До настання літньої спеки вже є кілька робочих комах, які можуть займатися видобутком корму.

Мурахи жнюки, розмноження:

  • На початковому етапі матка відкладає яйця, які потім перетворюються на личинки і лялечки. Лялечка не має щільної оболонки, тому можна спостерігати за її розвитком. Як вказувалося вище, у мурахів жнюків є підрозділ на касти і кожен займається своєю справою. Личинки не можуть самостійно переміщатися, тому їх годують доглядальниці, няні або годувальниці. Переважно мурахи жнюки харчуються зернами, які перемелюють у борошно солдати. Вони відрізняються від інших мешканців ферми більш великими розмірами, і масивною головою.
  • Це пов ‘язано з тим, що у них дуже великі щелепи, які здатні перемелювати зерна на дрібні шматочки. Роздроблені зерна передаються звичайним робітникам, які потім перемелюють шматочки в борошно. Годувальниця змішує борошно зі слиною, і годує личинок. Варто зазначити, що звичайна робоча самка також здатна відкладати яйця, але вони будуть теж робочими. Щоб з яйця вийшла самка або самець, його повинна відкласти матка. Тільки у неї всередині черевця є запас сперми, який здатний виробляти повноцінних, статевозрілих особин. Мурахи

Як виростити матку мураха?

Виростити матку в домашніх умовах практично неможливо, це пов ‘язано з деякими особливостями запліднення.

Як виростити матку мураха:

  • Навіть якщо у формикарии буде кілька самців і самок, щоб матка стала повноцінною, їй необхідний запас клітин від самця. Осіменіння виникає лише під час обльоту, відповідно комахи спарюватися в умовах формикарія не можуть.
  • Тому варто дозволити фермі доживати без матки. Тривалість життя робочих мурашок становить 3-5 років. Можна спробувати розформувати сім ‘ю за формикаріями з королевами. Сім ‘я

Багато цікавих статей про мурахи можна знайти на нашому сайті:

Мурахи: види, особливості зовнішньої та внутрішньої будови тіла, розмноження. Скільки у мураха лапок, око?

Сонник – мурахи: до чого сняться уві сні мурахи в будинку, квартирі, у себе на тілі, ногах, в голові, волоссі, багато, у великій кількості?

Прикмети про мурахів у будинку, лісі.

Укуси мурахів на людині: чим лікувати, ніж мазати, як позбутися зуду?

Надмірно зволожувати формикарій не потрібно, оскільки це провокує зростання цвілі. Такі фактори, як гучні звуки, яскраве світло, або різкі запахи, можуть стати причиною смерті або хвороб колонії. Намагайтеся тримати ферму в затінених, спокійних місцях.

Чим труїти мурах в будинку або квартирі

Наявність мурах в житловому приміщенні – явище звичне. Фараонові мурахи або домашній воліє жити під одним дахом з людиною, користуючись необхідними йому ресурсами: їжею, водою, дахом. Ці руді або коричневі мурахи розміром тіла не перевищують 5 мм в довжину. Вони пересуваються завжди один за одним ланцюжком. Перш ніж труїти мурах в будинку, потрібно дізнатися причини їх появи і місце знаходження гнізда.

Щоб відстежити, де перебуває мурашник, можна поспостерігати, за яким маршрутом повзають мурахи. Щовечора, незалежно від своїх переміщень, вони повертаються в гніздо до своїх родичів. Тільки знищивши мурашник, можна витравити мурах в будинку самостійно.

Способи винищення мурах

Якщо мурахи були помічені в квартирі, можливо це був загін розвідників, що прийшов від сусідів у пошуках чогось смачненького. Привертають увагу і викликають апетит у шкідників наступні речі:

  • крихти хліба на столі або на підлозі;
  • розсипаний або погано упакований цукор, нещільно закривається цукорниця;
  • розетки з варенням або медом;
  • солодощі, що зберігаються без упаковки;
  • приємний солодкий запах;
  • краплі води, залишені на столі або в раковині.

Як тільки мурахи знайдуть нове джерело живлення, вони незабаром створять гніздо і почнуть освоювати нову житлоплощу.

Засоби боротьби з мурахами

Навіть в разі виявлення невеликої кількості шкідників, потрібно вжити заходів по їх знищенню. Найефективнішими засобами проти мурах є різного роду отрути:

  • пастки з отруєною приманкою усередині;
  • хімічні аерозолі та спреї;
  • інсектицидні гелі;
  • крейда і олівці;
  • інсектицидні порошки;
  • димові шашки з отрутохімікатами;
  • народні методи із застосуванням хімічних кислот.

В особливо складних випадках, коли впоратися з шкідниками самостійно не вдається, допоможуть фахівці санітарно-епідеміологічних станцій.

Перш ніж труїти мурах в квартирі, потрібно спробувати з’ясувати, що привело їх до хати. Це може бути що завалився за кухонний стіл шматочок фрукта або розірваний пакет цукру. Важливо усунути причину появи шкідників і постаратися відстежити, де перебуває їхнє гніздо. З’ясувавши, яким маршрутом пересуваються мурахи, можна починати їх труїти.

Рижих мурах легко заманити в пастку, використовуючи солодко пахне приманку. Комахи дуже люблять солодощі і не можуть пройти повз приємного запаху. Пластикові круглі коробочки мають клейку основу, що дозволяє їх кріпити в будь-яких важкодоступних місцях, де проходить мурашина стежка.

Мураха заповзає всередину і пробує приманку. Потім він відщипує частина солодкої отрути і забирає з собою в мурашник. Там він поміщає видобуток в сховище з іншими запасами. Отруйна ласощі незабаром з’їдається іншими родичами. Так відбувається масове отруєння мурашиної колонії.

Порошок і крейда від мурах

Порошок проти мурах

Отрута від мурах в будинку у вигляді порошків або дустов відома давно. Пудрообразной засіб розсипають на підлозі та інших поверхнях, де зустрічаються дрібні комахи. Мураха, пробираючись через перешкоду, брудниться в порошку, і переносить його на собі в гніздо. Отруйні складові дусту поступово проникають в організм комах і вбивають їх. Добре зарекомендували себе Деліція, Фас Дубль, крейда Машенька.

Переваги такої отрути:

  • ланцюгова реакція, завдяки якій поступово піддаються отруєння всі жителі мурашника, в тому числі матка;
  • низька токсичність по відношенню до людей і домашніх тварин дозволяє використовувати отруту в домашніх умовах;
  • легкий спосіб використання;
  • доступна ціна.

До недоліків відноситься довгий час дії препарату і поступове зараження всіх особин.

Щоб використовувати цей засіб на вертикальних поверхнях, випускають ущільнений вид порошку в крейді або олівцях. Ними зручно креслити лінії на шляху проходження мурах по стінах або стелі.

аерозолі

Хімічна отрута для мурах у вигляді балончика з розпилюючи насадкою є ефективною для боротьби як в приватному будинку, так і в квартирі. Перед тим, як труїти мурах, потрібно провести підготовчі роботи:

  • покинути приміщення всіх людей і домашніх вихованців, винести акваріуми і кімнатні рослини;
  • прибрати з кімнати всі харчові продукти або щільно упакувати їх;
  • скористатися захисними рукавичками, спеціальними захисними окулярами, щільною одягом, респіратором;
  • закрити вікна і двері в оброблюваної кімнаті;
  • відсунути меблі від стін, прибрати килими.

Обробку аерозолем проводити протягом декількох хвилин, ретельно розпорошуючи отруту в важкодоступних місцях. Потім потрібно закрити приміщення на 3-4 години. Після цього добре провітрити кімнату і провести вологе прибирання. Ефективні препарати Комбат, Дихлофос, Раптор.

інсектицидні гелі

Щоб потруїти мурах без ризику здоров’ю самих господарів квартири, рекомендується використовувати інсектицидні гелі Чистий Будинок, Великий Воїн. Вони виконані у вигляді пластикового шприца або тюбика з вузьким отвором. До складу гелю входить інсектицид, який є отрутою для домашніх мурах.

Гелі майже непомітні на шпалерах і плінтусах, що не псує загальний вигляд приміщення.

Засіб наносять тонкою пунктирною лінією вздовж плінтусів, косяків дверей, за кухонними столами. Приємний солодкуватий запах гелю приваблює комах, яким не терпиться спробувати його на смак. Частина приманки мураха забирає з собою в гніздо, де годує нею інших членів сімейства. Отрута діє швидко і протягом 2-3 днів здатна знищити більшу частину мурашника.

Інсектициди, що застосовуються в гелях, не роблять шкоди оточуючим людям, їхнім дітям і вихованцям. Поступово засіб втрачає свої властивості, і рекомендується раз в тиждень повторювати обробку приміщення до повного зникнення шкідників.

Застосування димових шашок

Найефективнішим і небезпечним способом отруїти мурах в приміщенні є використання димової шашки. До складу шашки входять хімічні сполуки, здатні знищити всіх шкідників за один раз.

Також читайте: Укус мурашки – фото і опис ураження шкіри, ніж лікувати

Використання отруйного диму людям непідготовленим або зі слабким здоров’ям не рекомендується. В цьому випадку безпечніше буде викликати спеціальну службу для боротьби з комахами.

Перед початком робіт потрібно провести певні підготовчі дії:

  • герметизувати вентиляційні отвори, якщо обробка стосується приміщень багатоквартирного будинку;
  • щільно закрити всі вікна і двері;
  • покинути квартиру всім жителям, включаючи домашніх тварин і рослин;
  • прибрати з відкритих полиць продукти харчування, посуд, предмети особистої гігієни;
  • під час обробки людина повинна бути одягнений в спеціальний захисний костюм, включаючи респіратор і рукавички.

Після того, як отрута для мурах був розпорошений, потрібно покинути приміщення на 6 годин. Після закінчення часу необхідно провітрити квартиру.

Від мурах можна позбутися народними засобами. До них відносяться: порошок бури, борна кислота, дріжджі. Ці речовини нешкідливі для людей і тварин, а по ефективності дії не поступаються багатьом покупним видам отрути. Найпопулярнішими і легкими в приготуванні рецептами є:

  1. М’ясні кульки з порошком бури. Для начинки використовують простий м’ясний фарш з додаванням бури. Зліпивши з інгредієнтів кульки, розкладають їх у місцях скупчення мурашок. Комахи обов’язково понесуть приманку в гніздо, де отрута розділиться між усіма членами мурашиної сім’ї. Таку приманку можна використовувати в будинку з домашніми вихованцями.
  2. Кульки з яєць і борної кислоти. Відварені яйця, картопляне пюре і упаковку борної кислоти змішують і скачують невеликі кульки, діаметром не більше 1 см. Отрута від мурах у квартирі розкладається по кутах і під меблями. Незабаром приманка виявляється з’їденої комахами.
  3. Солодка отрута з борною кислотою. На центр широкого блюдця кладеться столова ложка меду або варення. Навколо солодощі насипають порошок борної кислоти. Шкідники, рухаючись до солодкої приманки, брудняться в кислоті, потім несуть на собі в своє житло.
  4. Отрута з дріжджів. Дріжджі розводять в теплій воді, змішують з цукром або варенням і розливають по маленьких ємностей типу кришок від пляшок. Кришечки розставляють на підлозі поруч з мурашиними доріжками. Дріжджовий грибок, потрапляючи в організм квартирних комах, знищує їх і все потомство.
  5. Солодка приманка з бурою. У рівних частках змішуються вода, бура, мед і гліцерин. Отриману суміш залишають поруч з місцями перебування шкідників. Отрута потрапляє в організми комах і знищує всю колонію.

Рецепти із застосуванням продуктів можуть привернути увагу домашніх вихованців і дітей. Розкладати приманки слід в недоступних для них місцях.

Щоб уникнути повторного вторгнення шкідників від сусідів, рекомендується проводити профілактичні заходи:

  • використовувати інсектицидні отрути поруч зі стиками стін, за плінтусами, поруч з водопровідними трубами;
  • приклеїти пастки або намалювати крейдою поблизу вентиляційних отворів;
  • регулярно проводити вологе прибирання з застосуванням миючих засобів;
  • підтримувати чистоту і гігієну в будинку.

Про автора

admin administrator