Чим займаються Пінчук та Арай

Авторadmin

Чим займаються Пінчук та Арай

Про Фонд Віктора Пінчука

Понад 10 років Віктор Пінчук розвиває та підтримує ряд філантропічних проектів в Україні. 2006 року він об’єднав цю діяльність у рамках Фонду Віктора Пінчука з метою забезпечення більш послідовного, професійного та відповідального підходу та розвитку нових проектів.

Про нас

Фонд Віктора Пінчука – це незалежний приватний міжнародний благодійний фонд, що базується в Україні. Фонд був створений в 2006 році бізнесменом і громадським діячем Віктором Пінчуком.

Наше бачення майбутнього

Ми впевнені у тому, що майбутнє твориться зараз, і кожен з нас може діяти.
Ми впевнені, що майбутні покоління мають стати рушійною силою змін.
Ми впевнені, що довгострокові інвестиції можуть допомогти людям стати господарями своєї долі.

Наша місія

  • інвестиції у людину, аби примножити людський капітал;
  • інвестиції у суспільство, аби покращити рівень соціальної взаємодії;
  • інвестиції у світ, аби сприяти поглибленню всесвітній інтеграції.

Фонд Віктора Пінчука є членом Європейського Центру фондів і Українського форуму грантодавців, партнером Ялтинської європейської стратегії, співпрацює з Глобальною ініціативою Клінтона та іншими неурядовими організаціями.

Справа — труба: чим володіє Віктор Пінчук в Україні

Віктор Пінчук колись хотів бути медиком, але став інженером, а потім підприємцем, який посів друге місце серед рейтингів мільярдерів Україні, займаючись металургією. Він один з небагатьох, хто зміг практично повністю зберегти свою бізнес-імперію після початку повномасштабної війни. Про власність Пінчука в Україні – у матеріалі .

1980-1990-ті: з науковців у підприємці

Віктор Пінчук народився і виріс у місті Дніпро. У 1983 році закінчив Дніпропетровську металургійну академію (нині Університет науки і технологій). Після навчання працював у проєктному інституті трубної промисловості, де став старшим інженером та захистив кандидатську дисертацію. Там Пінчук і застав перебудову, коли почали зароджуватись перші комерційні підприємства на території України.

1990 року Віктор Пінчук створив фірму «Інтерпайп», яка стала перлиною його майбутньої бізнес-імперії. Компанія спочатку займалася комерційним перепродажем труб. Допомагали особисті зв’язки в інституті. Згодом Пінчук перетворив «Інтерпайп» у корпорацію, з 1997 по 1998 рік був її президентом.

У 1993 році Пінчук заснував власний банк «Кредіт Дніпро».

Доленосною стала зустріч у 1997 році Віктора Пінчука з Оленою Франчук, з якою з 1998 році вони стали жити разом, а у 2002 році розписались. Франчук була дочкою тодішнього президента України Леоніда Кучми. Наразі вона є співвласницею більшої частини підприємств Пінчука. У 1998 році Пінчук став народним депутатом.

Підписуйтесь на нас в Google News!

2001- 2007 роки: формування групи EastOne

Починаючи з 2001 року Віктор Пінчук почав будувати свій великий бізнес, скуповуючи частки металургійних підприємств на аукціонах Фонду держмайна. 2001 року викупив у держави часту Нижньодніпровського трубопрокатного заводу, нині це компанія «Інтерпайп НТЗ». У 2003 році бізнесмен придбав контрольний пакет Нікопольського феросплавного заводу. У 2005 році «Інтерпайп» придбала у держави Новомосковський трубний завод («Інтерпайп НМТЗ»). У 2007 році Пінчук остаточно придбав Нікопольський південнотрубний завод, який став «Інтерпайп Ніко Тьюб».

З 2004 по 2005 роки Пінчук разом з Ренатом Ахметовим володіли «Криворіжсталлю», яку купили за $800 млн. Цю ціну вважали заниженою і після зміни влади, навесні 2005 року, рішенням Верховного Суду угода про продаж підприємства була визнана недійсною. Потім держава продала компанію за $4,8 млрд групі АрселорМіттал.

У 2004 році Віктор Пінчук розширив свою діяльність бізнесу на нафтогазовий сектор, заснувавши Geo Alliance.

У 2004 році Пінчук розширив свій власний банківський сектор, купивши «Укрсоцбанк» за $250 млн. Однак вже у 2007 році він його продав італійській групі UniCredit за $2,07 млрд. В той самий час Пінчук об’єднав усі свої бізнеси у міжнародну інвестиційно-консалтингову групу EastOne.

2008-2020 роки: з новими металургійними підприємствами, але без банків

У 2007 році Пінчук розпочинає у Дніпрі будівництво «Інтерпайп Сталь». Це є найбільший електросталеплавильний комплекс з виробництва круглої сталевої заготовки у Східній Європі. Будівництво його було завершено у 2012 році.

У 2008 році Пінчук купує «Інтерпайп Втормет» — один із найбільших переробників металобрухту в Україні.

У 2020 році підприємець вирішив розлучитись з одним із перших своїх активів – банком «Кредит Дніпро». У кінці липня 2020 року НБУ погодив продаж банку підприємцю Олександру Ярославському.

Чим володіє Віктор Пінчук станом на 2023 рік

Основними напрямками бізнесу Пінчука залишаються металургійний, нафтогазовий та медійний.

Металургія

Металургійний сектор представлений корпорацією «Інтерпайп». Компанія є промисловим виробником труб та залізничної продукції. Вона входить до топ-10 найбільших у світі експортерів безшовних труб, а також посідає третє місце за розміром виробництва суцільнокатаних вагонних коліс. Продукцію постачає до 80 країн через мережу торгових офісів, розміщених на ключових ринках пострадянського простору, Близького Сходу, Північної Америки та Європи. Серед клієнтів — нафтогазові компанії, будівельні групи, провідні машинобудівні підприємства, а також залізниці та вагонобудівники.

До складу «Інтерпайпу» входять п’ять заводів у Дніпрі та Дніпропетровській області:

  • «Інтерпайп Втормет» — один із найбільших переробників металобрухту в Україні;
  • «Інтерпайп Сталь» — найбільший електросталеплавильний комплекс з виробництва круглої сталевої заготовки у Східній Європі;
  • «Інтерпайп НТЗ» — спеціалізується на виробництві труб;
  • «Інтерпайп Ніко Тьюб» — також спеціалізується на виробництві безшовних труб;
  • «Інтерпайп НМТЗ» — один із найбільших в Україні виробників сталевих електрозварювальних труб.

Загальний прибуток усіх заводів склав 2 млрд грн.

Нафта і газ

Нафтогазовий сектор представлений Geo-Alliance — це одна з найбільших груп компаній в секторі видобутку газу та газового конденсату. До групи входять 19 юридичних осіб, найбільші з яких «Природні ресурси» та ТОВ «Східний геологічний союз». Група займається геологічною розвідкою, дослідно-промисловою розробкою, видобутком природного газу, газового конденсату та нафти в Україні.

Основний портфель газових та нафтових активів знаходиться у Дніпровсько-Донецькому басейні. Станом на 2020 рік холдинг добував 203 млн куб. м газу, 32 тис. тонн нафти та 19 тис. тонн зрідженого газу щороку. Загальний прибуток компаній, що входят у групу, у 2022 році склав 1,46 млрд грн.

Медіа

Медіагрупа StarLightMedia об’єднує телеканали СТБ, ICTV, ICTV2, Новий канал, М1, М2, ОЦЕ ТВ. У липні 2023 року, згідно з дослідженням Київстар ТБ, ці канали зайняли 31,2% української аудиторії, причому Новий канал вийшов на перше місце з 10,3%.

Головне від The Page

Дякуємо, що підписалися на The Page .
Буде гаряче!

Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали. Я погоджуюсь з політикою конфіденційності

Про автора

admin administrator