Де садити жоржини в тіні чи на сонці

Авторadmin

Де садити жоржини в тіні чи на сонці

Як вирощувати жоржини

Жоржини – красиві квіти, які цвітуть з середини літа до осені. Представлений широкий асортимент сортів, є навіть карликові з одиночними або махровими квітками. Доступні вони в різних забарвленнях (від білого до темно-червоного і двоколірних), формах і розмірах квіток.

Про квіти жоржини

Жоржини – рід бульбових рослин, що входять до сімейства складноцвітих. Існує близько 60 000 названих сортів та 18 офіційних квіткових форм. Жоржини прийшли до нас із Центральної Америки.

Це багаторічники, які часто вирощують як однорічні квіти у багатьох регіонах. В останні роки кількість сортів значно збільшилася і більша кількість кольорів та форми квіток. Квіти жоржин бувають найнезвичайніших кольорів і форм, і їх розміри можуть змінюватись від 3 до 25-см.

Додаткова інформація! Квіткові головки складаються з численних окремих трубчастих квіток і оточені пелюстками. З них виходять гарні зрізані букети, багато людей вирощують їх тільки для зрізування. Чим більше зрізають жоржини, тим більше вони цвітимуть!

Висота різних сортів відрізняється: від 30 см. до двох метрів заввишки. Вони прикрасять будь-який сад, і їх можна використовувати як бордюрну, і як фонову рослину. Середні та карликові жоржини чудово почуваються в контейнерах.

Бульби висаджують у ґрунт пізньої весни. Жоржини відрізняються тривалим періодом цвітіння, і зазвичай цвітуть з липня до перших осінніх заморозків.

Догляд за жоржинами в саду

Їх щодо легко вирощувати. Вони люблять вологий, помірний клімат та повне сонце, але не дуже підходять для жаркого клімату. Потребують захисту від вітру.

Полив

Це дуже вимоглива до води рослина. Його необхідно поливати в період росту та цвітіння. При частих поливах, а також дощове літо є небезпека загнивання бульб.

Підживлення

До поживних речовин рослина більш вимоглива. Для отримання красивих і великих квіток перед посадкою слід зробити зріле органічне добрива або компост.

Важливо! З моменту появи сходів вносять добрива з низьким вмістом азоту. Надлишок азоту викликає зростання зеленої маси на шкоду цвітінню.

Удобрюють кожні 3-4 тижні в середині літа та до початку осені. Добрива потрібно вносити лише після рясного поливу. Дуже добре відгукуються жоржини на підживлення деревною золою.

Коли садити жоржини

Куплені або зібрані восени бульби висаджують із другої половини квітня. Жоржини не переносять холодний ґрунт, їх садять, коли температура землі досягає 15°C. Вибирають сонячне, добре освітлене місце.

Посадка

Краще вони ростуть на багатому, добре дренованому грунті з рівнем pH від 6,0 до 7,5. Тяжкий глинистий ґрунт покращують старим гноєм або компостом, щоб розпушити текстуру і для кращого дренажу. Важливо, щоб грунт не був твердим, і коріння могло добре проникати в нього. Вологі місця не підходять для жоржин.

Як садити жоржини

Догляд за жоржинами в саду

Садять високорослі жоржини на спеціально відведеній ділянці, де вони не заважатимуть іншим рослинам. Необхідно дотримуватися достатньої відстані до всіх сусідніх рослин.

Можна поєднувати різні види жоржин. Це створює яскраву картину, яка привертає увагу у кожному саду.

Необхідно дотримуватися достатньої відстані до всіх сусідніх рослин. Чим більші рослини, тим ширша відстань посадки.

  • Жоржини високі та середньої висоти розміщують на відстані 60 см. один від одного.
  • Найменші жоржини, вирощені з насіння, садять на відстані 30см один від одного.

Готують ямки завглибшки від 20см. Глибина посадки залежить від розміру цибулини. Додають трохи компосту або перегною в посадкову яму Бульби жоржини повинні бути трохи нижче землі. Їх засипають на кілька сантиметрів пухким піщаним ґрунтом, щоб сходи могли легко прорости.

Зверніть увагу! Якщо садять високий сорт жоржин, слід подумати про опору. Квіти можуть бути надто важкими, і стебла обламаються.

«Очі» або трохи зелені вказують на добрий стан бульб. Поміщають бульби в лунці паростками вгору.

Відразу після посадки бульби не поливають, оскільки це сприяє гниття. Коли паростки з’являться над землею, їх починають поливати. Коли жоржини приживуться, поливають 2-3 рази на тиждень у спеку. Ґрунт не мульчують, тому що мульча вкриває коріння від сонця. Бур’яни видаляють вручну, щоб випадково не зрізати бульби мотикою, і стебло загине.

Коли рослини досягають висоти близько 30 см, прищипують центральну гілку до 10 см, щоб стимулювати кущі. Пізніше, у процесі зростання, з’являються бічні пагони, які треба видаляти. З одного стебла утворюється кілька пагонів, і якщо їх все залишити, то вийде густа рослина з великою кількістю дрібних квіток.

Зберігання бульб жоржин взимку

У міру того, як дні стають коротшими, рослина починають запасати більше поживних речовин у бульбах. Чим пізніше їх дістають із землі, тим міцнішими будуть вони наступного року. Коли стебла торкнулися холоду, бульби виймають із землі для зберігання. Зрізають стебло над землею, обережно викопують корінь садовими вилами або лопатою, уникаючи їх ушкодження. Струшують землю, що залишилася, сушать на сонці протягом декількох днів.

Зберігання бульб взимку

Зберігають посадковий матеріал у добре провітрюваному прохолодному приміщенні. Ідеальною вважається температура від 5 до 8 °С. Якщо температура надто висока, бульби можуть втратити надто багато води і не прорости наступного року. Щоб вони не пересихали, засипають тирсою або сухим піском. Перевіряють бульби протягом зими, видаляючи ті, що почали гнити, щоб гниття не поширилося на здорові.

Розмноження рослини

Жоржини можна розмножувати кількома способами. Найпростіший спосіб розмноження жоржин – розподіл бульб. Нові пагони утворюються дома переходу між бульбою і стеблом рослини. Тут можна акуратно розділити бульбовий корінь і отримати нові рослини.

Сорти висотою 40-60 см продаються бульбами, але їх можна розмножувати насінням, як однорічні рослини. Щоб зібрати насіння зі свого жоржини, залишають 1-2 квітки для утворення насіння, решта зрізають після цвітіння. Це важливо, тому що утворення насіння забирає у рослин багато енергії, що може негативно позначитися на подальшому цвітінні.

Навесні відокремлюють здорові бульби від батьківської грудки і викидають зморщені чи гнилі. У кожному клубні має бути хоча б одне «вічко» або частина стебла, інакше вони не розвинуться. Нирки жоржин розташовуються в основі стеблової частини, з’єднаної з бульбою.

Хвороби та шкідники

Якщо рослина ослаблена і ледве цвіте, значить ґрунт бідний на поживні речовини або перезволожений, або надто мало сонячного світла.

На жоржини часто нападає попелиця, тому їх регулярно перевіряють. Проблему можна легко усунути, якщо вчасно її помітити. Якщо шкідники вже з’явилися на рослинах, проти них можна використовувати наступний розчин:

  • 0,5 літра води;
  • 2 ст. л. цукру;
  • 2 ст. л 10-відсоткового оцту;
  • 2 ст. л засоби для миття посуду.

Протягом кількох днів обприскують уражені рослини сумішшю двічі на день. Після використання листя ймовірно опаде, але це лише тимчасовий стан. Після того, як шкідники зникнуть і не буде використовуватися спрей, рослина швидко відновиться.

Великим ворогом жоржин є равлики та слимаки. З ними складніше мати справу. Можна створити природні перешкоди навколо грядок з тирси, вапна, кори або кавової гущі. Слимаки не люблять ароматні рослини. Густо посаджені, вони є перешкодою для равликів.

Листя жоржини можуть покриватися жовто-зеленими або коричневими плямами. Негайно видаляють заражене листя. Ця хвороба виникає через надто вологе середовище.

В цілому жоржини стійкі до хвороб і не ушкоджуються комахами, і в даний час є одним із найрізноманітніших садових квітів.

Справжня родзинка вашого саду: як садити жоржини навесні, щоб милуватися все літо

Ця квітка точно зможе додати фарб і яскравості вашому саду, потрібно тільки посадити її у вдалому місці. .

Як правильно садити жоржини бульбами – поради для квітучого саду / фото ua.depositphotos.com

Жоржини – чудова квітка для саду. Вона виділяється серед інших різноманіттям форм і кольору, тож точно зможе додати фарб і яскравості вашій ділянці. Зазвичай їх посадкою займаються навесні, коли ґрунт прогрівається, і загроза заморозків вже минула. Як правильно садити жоржини, щоб вони гарантовано порадували буйним цвітінням, розповість УНІАН.

Раніше ми розповідали, що потрібно посадити в квітні з овочів і квітів.

Як правильно садити жоржини – найкращий час посадок

Найкращий час, коли потрібно садити жоржини – пізньою весною і на початку літа. Це дуже теплолюбні рослини, і їм потрібна температура ґрунту не менше 15,5°C для активного росту, і повна відсутність заморозків. Орієнтуйтеся по погоді в вашому регіоні, щоб вибрати найвдаліший час, коли садити жоржини.

Якщо температура виявиться невідповідною, занадто холодною – бульби згниють швидше, ніж встигнуть прорости. А якщо забаритися і пропустити ідеальну погоду, коли висаджувати в ґрунт жоржини найкраще, рослина до осінніх заморозків випустить дуже мало квіток.

Як правильно садити жоржини бульбами – поради

Жоржини вирощують з бульб, які виглядають як маленькі картоплини. Їх висаджують в заздалегідь розпушений на глибину не менше 30 сантиметрів ґрунт, удобрений компостом або перепрілим гноєм. Обов’язково ознайомтеся з правилами, як садити бульби жоржини, щоб квітка точно прижилася.

Найращий час, коли садити жоржини – навесні / фото ua.depositphotos.com

Закопувати бульби необхідно “вічками” догори в лунки глибиною близько 15 сантиметрів, витримуючи відстань між квітками по 50-60 см. Після посадки бульби потрібно засипати землею і ретельно полити.

Розбираємо, що люблять жоржини – сонце або тінь

Жоржинам потрібно багато сонячного світла, щоб рости і цвісти. Збираючись прикрасити свою ділянку цією рослиною, виберіть місце в саду, де квітка щодня зможе отримувати не менше 6-8 годин прямого сонячного світла. У тіні вони почнуть гинути.

Також врахуйте, що коли жоржини будуть ставати вищими, вони почнуть витягуватися ще ближче до сонця. Тоді їх, можливо, доведеться підвішувати, щоб вони не переверталися і не в’яли.

Догляд за жоржинами у відкритому ґрунті – ключові правила

Важливо не тільки знати, як правильно садити бульби жоржин, але і не забувати доглядати за рослиною належним чином. Ці квіти потребують постійної вологості, поливайте їх раз на тиждень або навіть частіше, якщо погода спекотна і суха. Підгодовуйте кожні 4-6 тижнів збалансованим добривом, не бійтеся видаляти відцвілі квітки і обрізати стебла – це буде тільки стимулювати зростання.

Вас також можуть зацікавити новини:

Про автора

admin administrator