Холодильник для насіння

Авторadmin

Холодильник для насіння

Чи потрібно замочувати у воді насіння перед тим, як садити?

Для отримання високого врожаю насамперед необхідно подбати про посівний матеріал. Щоб покращити якість насіння, аби воно швидше проросло, перед висіванням його потрібно замочити для прискорення росту. В першу чергу для знезараження та стимуляції росту потрібно замочувати та обробити насіння зібране власноруч.

Яке насіння потрібно замочувати перед посадженням

  • Насіння помідорів перед посадженням бажано не лише замочити, а й загартовувати. Перед висадженням в ґрунт для загартовування насіння поставте в холодильник, а потім потримайте за кімнатної температури.
  • Перець потрібно обов’язково замочити. Якщо перець завчасно не проростити, перші сходи з’являться не раніше ніж за 20 днів.
  • Селеру, петрушку, моркву перед посадженням потрібно покласти в тканинний мішечок та промити гарячою водою протягом 20 хвилин. Потім залишити на кілька днів у вологому мішечку, а після цього висушити та посадити в ґрунт.
  • Огірки, гарбуз, кабачки та патисон потрібно пророщувати, щоб підвищити шанси схожості.
  • Буряк замочують та пророщують, якщо посів пізній, коли земля вже добре прогрілася. Щоб посіяти буряк навесні, насіння не потрібно замочувати, воно повинно бути сухим.
  • Горох, квасолю, боби, також, не потрібно пророщувати при ранній посадці, а при пізній краще проростити.

Як замочувати насіння перед посівом

  • Для замочування можна використовувати очищену воду, а для забезпечення появи швидких сходів можна додавати біостимулятори росту.
  • Краще не занурювати голе насіння у воду, а загорнути його перед цим у серветки або фільтрувальний папір, із доступом повітря та світла.
  • Насіння необхідно залити водою так, щоб рідина покрила тканину із посівним матеріалом.
  • Оптимальна температура води +25…+27°C, але не менша +20°С.
  • Для створення парникового ефекту місткість потрібно накрити харчовою плівкою або склом.
  • Місткість з насінням рекомендується розмістити в темному місці, куди не потрапляють прямі сонячні промені.
  • Розчин для замочування необхідно міняти кожні 4-5 годин.
  • Час замочування насіння залежить від культури, що вирощується. Насіння кропу, цибулі, петрушки та моркви замочують 48 годин, насіння кабачків, буряків, огірків, кавуна, капусти, томатів – 17-18 годин, а ось горох і квасолю достатньо замочувати 12-15 годин.

Яке насіння не треба замочувати

Городники вважають, що не потрібно замочувати насіння салатів, капусти, брукви та ремонтантної суниці. Посів ремонтантної суниці здійснюється через розкладання насіння на поверхні землі.

Читайте також:

Рідні загиблого на війні сержанта з Рівненщини просить присвоїти йому орден Богдана Хмельницького 03.12 16:57

Як вживати корисне насіння чіа та що з ним приготувати?

Розбираємося детально, як правильно вживати насіння чіа, в чому його велика користь для організму та ділимося корисними рецептами приготування смачних і поживних страв.

На батьківщині чіа, в Південній Америці, насіння іспанської шавлії почали вживати в їжу близько п’яти тисячоліть тому. Мішечок з ним часто був єдиною їжею індіанців: з насіння робили борошно й олію, його наділяли чарівними властивостями за здатність давати відчуття ситості та прилив сил. У рейтингу суперфудів — продуктів з найвищою концентрацією корисних речовин — насіння чіа посідає провідну позицію. І це не дивно — складно відшукати більш незамінну для збалансованого раціону добавку: клітковина, рослинний білок, вітаміни, цінні кислоти омега-3 та омега-6. Справжня вітамінна бомба для тих, хто стежить за фігурою і правильним харчуванням.

Навігація по статті:

Що таке насіння чіа та чим воно корисне?

Чіа — це корисне і поживне насіння іспанської шавлії з тонким горіховим смаком.

Воно містить:

  • 31% корисних жирів
  • 38% клітковини
  • 16% рослинного білка найвищої якості
  • Вітаміни груп А, В, С, С, К, РР
  • Жирні кислоти Омега-3 та Омега-6
  • Марганець, фосфор, селен, кальцій, мідь і низка інших мінералів
  • Антиоксиданти та амінокислоти

Крім того, насіння чіа має гранично низький глікемічний індекс — усього 30 одиниць і є найкращим джерелом зазначених вище поживних речовин. Воно належить до цільних злаків, не містить генномодифікованих організмів і глютену. Особливо актуальне його вживання для прихильників вегетаріанства, оскільки чіа слугує чудовим джерелом рослинного білка і жирних кислот.

Насіння досить калорійне: у 100 грамах міститься 512 калорій, однак за середньої норми споживання 2 столових ложки на день ця цифра прирівнюється до 137.

Крім основної функції — насичувати організм корисними речовинами, яких ми недоотримуємо з їжею, насіння іспанської шавлії широко застосовують для схуднення, як доповнення в харчуванні діабетиків (рівень вмісту холестерину в ньому дорівнює нулю), спортсменів і людей, які ведуть здоровий спосіб життя.

Chia seeds надають додатковий терапевтичний ефект під час лікування гормонального дисбалансу і підвищеного артеріального тиску. Вони позитивно позначаються на стані нашої шкіри, волосся, нігтів і зубів, регулюють обмінні процеси, швидко ліквідовують відчуття голоду, зміцнюють імунну систему і підвищують витривалість. А завдяки наявності великої кількості антиоксидантів, сприяють очищенню організму від шлаків і токсинів.

Єдиним протипоказанням до їх вживання є схильність до алергій. Але спеціально для алергіків зусиллями селекціонерів братів Мілн було виведено новий вид іспанської шавлії, який дістав назву “білий чіа “. За своїм складом і якостями він у багато разів перевершив оригінальну дикорослу рослину.

Порада від “Файного місця” : як і будь-який суперфуд, не варто вживати чіа в надмірних кількостях, якщо ви схильні до закрепів і страждаєте на метеоризм.

Користь і шкода насіння чіа для чоловіків

Регулярне вживання в їжу chia seeds визнано ефективною профілактикою раку простати. Корисний суперфуд для збереження репродуктивного здоров’я чоловіка, на етапі планування вагітності він сприяє поліпшенню якості сперми, зміцнює серцево-судинну систему, ідеально підходить для перекусів після серйозних фізичних навантажень.

Користь і шкода chia seeds для жінок

Завдяки здатності вирівнювати гормональний фон, насіння іспанської шавлії корисне і в період планування вагітності, і після настання менопаузи. Воно регулює менструальний цикл, зменшує болісні відчуття під час критичних днів, дозволене до вживання під час лактації (після консультації лікаря), оскільки збільшує жирність молока і є чудовим джерелом поживних речовин для ослабленого пологами жіночого організму.

Порада від “Файного місця” : чіа ідеально впишеться в раціон дітей, схильних до залізодефіцитної анемії. Насіння має ледь вловний смак, і додавати його в їжу не складе особливих труднощів.

Насіння чіа: як приймати?

Придбати суперфуд можна в будь-якому магазині здорового харчування, нерідко його можна зустріти на полицях великих торгових мереж. Ціна за 250-грамове упаковування коливається в районі 10 доларів.

Чіа вживають у їжу кількома способами:

  • У сухому вигляді додають у каші, закуски, запіканки, салати, смузі, основні страви та гарніри
  • Замочують у воді, соку, йогурті, молоці
  • Використовують як загущувач і заміну яєць під час приготування їжі
  • Пророщують і додають у салати
  • Перетирають у борошно і застосовують у випічці

Під час контакту з рідиною насіння перетворюється на гель і збільшується в об’ємі в 10-12 разів. За здатність наїстися однією ложкою його обожнюють дієтологи та рекомендують тим, хто перебуває в процесі активного схуднення. Для зниження ваги чіа вживають по 1 ст. л., попередньо замочивши у воді, за 15-20 хвилин до їди. Однак один тільки суперфуд не здатний позбавити вас зайвих кілограмів, тому помірне харчування і спортивні навантаження виключати не можна.

Просто так їсти насіння чіа, запиваючи водою, не рекомендується, оскільки воно може набрякнути в стравоході, не досягнувши шлунка. Правильніше — залити водою або молоком на пів години, щоб воно вкрилося желатиновою плівкою. Оптимальна норма споживання складає 1-2 столові ложки на день. Просто присипте суперфудом йогурт, ранкову кашу чи салат, додайте наприкінці приготування до гарніру чи основної страви, перебийте у блендері разом із ягодами та фруктами в поживний смузі, і вітамінна бомба готова.

Порада від “Файного місця” : практично всі вуглеводи, що містяться в chia seeds, є не засвоюваною клітковиною, що відповідає за зниження апетиту, кількість уживаних калорій і нормальну мікрофлору кишківника.

Насіння чіа: як готувати, 5+ смачних рецептів

Правильна сироїдницька каша

Щоб приготувати легку сироїдську кашу, 2 ложки чіа змішуємо з невеликою кількістю теплого молока і настоюємо 15 хвилин, час від часу помішуючи. Додаємо горіхи та фрукти, і правильний сніданок готовий.

Не менш корисну кашу можна приготувати на основі чіа та вівсянки.

Для цього вам знадобиться:

  1. Половина склянки вівсяних пластівців
  2. 1 ст. л. насіння чіа
  3. Склянка молока або йогурту
  4. 1 банан
  5. Жменя свіжих ягід (можна замінити ложкою джему)

Банан за допомогою виделки перетворюємо на пюре. Усі інгредієнти змішуємо в банці, накриваємо кришкою і відправляємо на ніч у холодильник. Вранці перемішуємо кашу ще раз і заряджаємося енергією на цілий день.

Вода “Чіа”

Цей напій, що бадьорить, становив незамінну частину культури ацтеків, які широко використовували чіа в їжу.

Ось як рецепт його приготування 1871 року описував дослідник Едвард Пальмер:

“Для приготування чіа підсмажують зерна, перемелюють їх, і заливають водою до утворення густої маси, об’єм якої більший у кілька разів від початкового. Потім додають цукор. З цього виходить “піноле” — напіврідкий, дуже цінний напій серед індіанців, бо це — один із найкращих і найпоживніших продуктів, особливо під час мандрівок через пустелю”.

Щоб приготувати воду з чіа вдома, знадобиться:

  1. Склянка насіння чіа
  2. 100 мл лимонного соку
  3. 2,5 л води
  4. М’ята або меліса
  5. Мед за бажанням

Насіння заливаємо половиною літра води та залишаємо на пів години. Воду змішуємо з лимонним соком, медом і мелісою. Коли чіа набрякне, переміщуємо масу у воду, перемішуємо і відправляємо на дві години в холодильник. Перед подачею ще раз перемішуємо і розливаємо в склянки.

Поживний пудинг

Ця проста страва без термічної обробки чудово урізноманітнює меню сироїдів.

Вам знадобиться:

  1. Чверть склянки насіння чіа
  2. 1 склянка кокосового або звичайного молока
  3. 1 ч. л. меду
  4. Половина банана
  5. 1 ст. л. мигдальних горіхів

Насіння чіа змішуємо з молоком і медом і відправляємо на ніч у холодильник. До ранку пудинг застигне і набуде желеподібного стану. Прикрашаємо десерт фруктами та мигдальними горіхами та подаємо до столу. Повірте, наступного разу відчуття голоду наздожене вас нескоро. Десерт поєднується з будь-якими комбінаціями ягід і фруктів.

Сирники з чіа

Вам знадобиться:

  1. Пачка сиру
  2. 1 банан
  3. 3 ст. л. пшеничного борошна
  4. 1 ст. л. цукру
  5. Столова ложка насіння чіа

Чіа заливаємо невеликою кількістю води та залишаємо розбухати на 30 хвилин. У цей час ретельно розминаємо сир виделкою, змішуємо з бананом, цукром і пшеничним борошном до стану однорідного тіста. Наприкінці додаємо чіа і перемішуємо ще раз. Скачуємо тісто в ковбаску, нарізаємо кружечками, розплющуємо. Смажимо сирники на розпеченій сковорідці до золотистої скоринки. Подаємо з йогуртом або сметаною.

Бездріжджовий суперхліб

Корисне насіння, як і насіння соняшнику, гарбуза чи кунжуту, ідеально впишеться в будь-яку випічку.

Вам знадобиться:

  1. ½ склянки насіння чіа
  2. Склянка гарбузового насіння
  3. ¾ склянки вівсяного борошна
  4. 1 ч. л. цукру
  5. По ½ ч. л. цибулевого і часникового порошку
  6. Сіль до свого смаку
  7. Чебрець до свого смаку
  8. Склянка води

З’єднуємо всі компоненти, вливаємо воду і ретельно перемішуємо, поки не вийде однорідне тісто. Виливаємо у форму для запікання, попередньо змащену олією, і відправляємо в духовку на 25 хвилин. Випікаємо за температури 325 градусів.

Дієтичний овочевий коктейль

Така страва стане чудовим низькокалорійним перекусом у раціоні того, хто худне.

Вам знадобиться:

  1. 1 ст. л. насіння чіа
  2. ¾ склянки кокосового молока
  3. 2 моркви
  4. 2 зелених яблука
  5. 1 буряк

Чіа змішуємо з кокосовим молоком і залишаємо розбухати. Яблука та овочі пропускаємо через сокодавилку. З’єднуємо з основними інгредієнтами.

Для приготування вітамінного напою підійдуть будь-які поєднання свіжих і заморожених ягід. Просто з’єднайте склянку полуниці чи малини з половиною склянки гранатового соку, половиною столової ложки меду, такою самою кількістю насіння чіа в блендері та насолоджуйтеся смачним і корисним коктейлем.

Про автора

admin administrator