Димить піч у будинку

Авторadmin

Димить піч у будинку

Від чого та чому димить піч – з’ясовуємо причини, шукаємо рішення, що робити

Пічне опалення досі досить поширене в приватних міських заміських будинках і котеджах. Якщо воно функціонує коректно, в будинку створюється комфортна атмосфера та затишок. А ось якщо піч працює неправильно, з неї може валити дим, який стане не тільки джерелом неприємного запаху, але й може загрожувати здоров’ю і навіть життю людини. У цьому матеріалі ми поговоримо про те, що робити якщо піч димить. Ми розглянемо ймовірні причини та варіанти розв’язання проблеми.

Умови для появи диму в будинку

Якщо в будинку димить піч – що робити в такому випадку, можна зрозуміти тільки розглянувши умови, при яких виникає задимлення.

Для цього відповімо на ряд питань:

  • Які супутні фактори при попаданні диму в будинок?
  • В який момент виникає задимлення – відразу після розтоплення чи через деякий час?
  • Як давно димить піч?

Існує декілька різних причин, чому димить піч. В чому вони полягають, і який порядок дій у кожному з випадків, опишемо нижче.

Виникнення зворотної тяги в печі

У тих випадках, коли піччю не користувалися протягом декількох днів, в димоході може сформуватися зворотна тяга. Це означає, що потоки повітря рухаються не на вулицю, а в приміщення. Дане явище досить часто стає причиною, через яку димить піч при розпалюванні. Зверніть увагу, що погодні умови з даним явищем ніяк не пов’язані – зворотна тяга з’являється і в теплу, і в холодну пору року.

Варто відзначити, що перекидання тяги можливо навіть в печах з ідеальною конструкцією, зібраних досвідченими пічниками.

Отже, відповідь на питання, що робити, якщо піч димить в будинок, проста: збільшити температуру повітря всередині димової труби. Причому дані маніпуляції можна виконати самостійно.

Прогрів димаря можна виконати такими способами:

  1. Обробка внутрішньої поверхні димоходу за допомогою монтажного фена крізь відчинені дверцята для видалення сажі.
  2. Отримання доступу до димоходу шляхом демонтажу або розкриття кабана на горищі та подальший його прогрів будівельним феном або іншими пристосуваннями.
  3. З верхньої частини димової труби знімають ковпак і кидають в димохід підпалений папір.

Сильні пориви вітру

Іноді причиною, чому немає тяги в печі будинку, може стати сильний поривчастий вітер, задуваючий всередину димоходу.

В такому випадку, існує два варіанти розв’язання питання:

  1. Наростити висоту димаря, включаючи оголовок.
  2. Дещо видозмінити будову козирка, встановленого на оголовку.

Некоректна пічна кладка

Найчастіше причиною, чому димить нова піч, стають помилки в кладці всієї конструкції або окремих її елементів. Зокрема, дим накопичується всередині будинку, якщо перерізу димоходу недостатньо для своєчасної його евакуації назовні.

Цю проблему ви не зможете вирішити самостійно – нею повинен займатися пічник. Варто відзначити, що доопрацювання та ремонт конструкції обійдеться вам дешевше, ніж повна перепланування печі.

Зношеність – популярна причина, чому димить піч

Як і будь-яка інша конструкція, кожна піч має свій термін експлуатації. З часом її елементи зношуються і потребують капітального ремонту або часткової реставрації.

Старіння печі проявляється в наступному:

  • На внутрішніх стінках димоходу накопичилася велика кількість сажі, яка суттєво звузила його просвіт.
  • Внаслідок теплових навантажень в кладці виникли тріщини, які призвели до втрати герметичності труби.

Отже, якщо піч димить через зношення – що робити, розглянемо по кроках:

  • Внутрішню поверхню димоходу ретельно очищаємо не тільки від накопиченої сажі та сміття, але й від частин цегляної кладки, що випали або ось-ось мають це зробити.
  • Всі наявні тріщини заново герметизуємо пічним розчином, відновлюючи цілісність кладки.

Таку роботу можна виконати як самостійно, так і доручити її пічнику. Досвідчений майстер зробить все дуже швидко і якісно.

Прорахунки під час кладки пічного колодязя – що робити тепер?

У деяких випадках, попадання диму в будинок відбувається в той момент, коли відкривають дверцята топки. При закритих дверцятах чадні гази евакуюються у звичайному режимі. В такому випадку причина криється в недосвідченості пічного майстра.

Під час відкриття дверцят відбувається задимлення, якщо вхід в колодязь розташований занадто низько і найкоротший шлях для розігрітого повітря з газами пролягає саме в бік дверного отвору топки.

Розв’язати проблему можна, якщо всередині топки вибудувати стінку, верхній край якої буде вище верхнього ребра дверцят на кілька сантиметрів.

Таким чином, гаряче повітря з чадним газом буде переміщатися до отвору колодязя навіть при відкритих дверцятах топки.

У статті ми розглянули найбільш ймовірні причини виникнення задимлення всередині будинку, а також способи, якими можна з цим впоратися. Примітно, що в більшості випадків роботи не представляють складності та можуть бути виконані самостійно.

Чому димить піч: 6 причин і способи їх усунення

Стійкі холоди змушують користуватися опалювальними приладами в приватному будинку постійно. І раптом неприємність – ви затопили піч або камін, а в приміщення повалив дим. Що сталося і як це виправити?

Нова піч

Якщо ваша піч або камін змонтовані недавно, і ними ще жодного разу не користувалися, то причин появи диму не так багато. Одна з них – непросохла цегляна кладка. Любий пічник скаже, що сохнути вона повинна хоча б півмісяця. Щоб прискорити процес, піддувало і шибер краще тримати відкритими, циркуляція повітря буде сприяти вивітрюванню зайвої вологи. Подивіться і засувку: на ній теж не повинно бути вологи.

Проблеми в конструкції печі

Якщо ж піч все одно димить, варто задуматися про компетенцію пічника, який її клав. Найпоширеніша помилка недосвідчених майстрів – недостатньо широкий димохідний канал. Його розміри залежать, зокрема, від потужності опалювального агрегату. Наприклад, для печі потужністю від 3,5 до 5,2 КВт діаметр димоходу повинен бути не менше 189 мм, а площа перерізу (якщо він прямокутний) – не менше 0,028 м². Інакше чадні гази будуть прагнути вийти назовні не тільки через трубу, а й через топку.

Вибір, установка димоходу і догляд за ним

Не менш важлива і висота димоходу. Згідно зі стандартами, вона повинна складати не менше 5 м від колосника до оголовка і не менше 0,5 м від даху. Інакше висхідний потік буде занадто слабким, що знову ж таки призведе до задимлення. Звичайно, велике значення мають параметри димоходу, зокрема матеріал виготовлення, і у цьому контексті хочеться порадити димохід з нержавіючої сталі торгової марки “Роза Вітрів”, вони витримують значні температури, а отже не прогорають, стійкі до кислотного конденсату, і інших агресивних середовищ, легко піддаються чищенню.

Іноді дверний отвір камери згоряння монтують занадто високо, його верхній край знаходиться значно вище входу в димовідвод. І коли дверцята закриті, продукти горіння намагаються проникнути крізь щілини між нею і кладкою, а при відкритій топці дим починає валити клубами. Для усунення цієї проблеми досить переробити вхідний отвір в димохідний колодязь.

Тягне, але не туди

Якщо грубкою довго не користувалися, може виникнути ефект «зворотної тяги» – скупчена в димоході холодна повітряна пробка не пропускає теплий потік, і дим потрапляє в кімнату. Що робити? Підвищувати температуру в трубі! Для цього перед закладкою палива відкрити заслінки – і кинути через прочищувальні дверцята палаючий папір. Димовідвідний канал прогріється, нагріте повітря піде вгору, і тяга відновиться. Якщо ж цього не сталося, операцію необхідно повторити знову. Але тепер уже папір треба кинути безпосередньо в трубу прямо з даху. Після того як вогонь згасне, підпаліть в топці лучину і подивіться, куди піде дим. Якщо на вулицю – значить, можна закладати дрова.

Дві печі, один димохід

Таке теж буває – в будинку встановлюють два пічних агрегати, поєднуючи кожен з них з одним загальним димарем. Сама по собі ідея непогана, особливо для невеликих будівель, але є один нюанс – в подібних системах майстра нерідко забувають встановити на шляху до димохідної трубі перемичку (короб), яка розділяла б димові потоки. В результаті при їх зіткненні тягові характеристики різко погіршуються, і дим починає «гуляти».

Щоб уникнути цього конструкцію печі доведеться вдосконалити, встановивши перед димоходом розділовий короб. Втім, є і більш дешеве рішення – не використовувати обидва прилади одночасно.

Тріщини і сажа

З часом на внутрішніх стінках печі осідає товстий шар сажі, а кладка під впливом теплових навантажень починає тріскатися. У сукупності все це також може бути причиною задимлення. Для видалення сажі можна спробувати використовувати осикові дрова. Їх горіння супроводжується дуже високою температурою, при якій відкладення на димохідні каналі розрихлюються і виносяться разом з димом назовні. Однак цей спосіб ефективний швидше як профілактичний засіб: якщо зола і сажа осідали протягом багатьох років, то дрова з осики вже навряд чи допоможуть. Різні хімічні засоби у вигляді спеціальних таблеток, брикетів або пеллет теж не панацея. Найкраще – механічне чищення.

Про автора

admin administrator