Диня колгоспниця калорійність

Авторadmin

Диня колгоспниця калорійність

Диня колгоспниця: фото, опис, користь і шкода

Диня Колгоспниця відрізняється від родичів унікальним смаком і наявністю корисних при дієті вітамінів. Це соковитий і солодкий фруктовий десерт, який може виростити на своїй садовій ділянці будь-який початківець садівник або городник. Перші сорти цієї баштанної культури обробляли на території Середньої і Малої Азії. На території Росії диню колгоспниця вирощують в теплих регіонах, посилаючись на невибагливість культури до кліматичних умов.

  • Опис сорту дині Колгоспниця
  • Плюси і мінуси сорти
  • Чим корисна диня колгоспниця
  • Як вибрати диню колгоспниця
  • Скільки калорій в дині Колгоспниця
  • Яка диня солодше – Торпеда або колгоспниця
  • Як вирощувати диню колгоспниця
    • підготовка розсади
    • Вибір і підготовка посадкового ділянки
    • Правила посадки
    • Полив і підгодівля
    • Формування

    Опис сорту дині Колгоспниця

    Помилкову ягоду отримали шляхом відсіву сортів сорно-польового виду на території Ростова в 1939 році. У Госреест селекційних досягнень, допущених до вирощування в Росії, сорт Колгоспниця занесений в 1943 році. Оригінатором дині виступає селекційна лабораторія Бирючекутской. На даний момент сорт дині Колгоспниця вирощують у всіх регіонах, крім північної смуги Росії.

    За описом Диня Колгоспниця відноситься до середньостиглих сортів з коротким вегетаційним періодом, тому і полюбилася дачникам і садівникам. Після появи перших справжніх листів проходить 70-90 днів до збору врожаю. Рослина має міцну кореневу систему з відходом під грунт до 2 м, хоча велика частина коренів поширюється по верхньому шару грунту. Сорт являє собою однорічну трав`янисту культуру, стебло якої має округло-гранований форму, стелиться по землі до 3-4 м.

    Листя чергова, велика, пальчасто-лопаті форми, розвивається на подовжених черешках. У междоузлиях виростають вуса. Колгоспниця цвіте двостатеві квітками блідо-жовтого кольору. Зав`язь плода відбувається під оцвітиною з 3-4 зрощених плодових листів. Плід кулястої форми, в діаметрі досягає 25 см.

    Порада! Багато кулінари називають диню колгоспниця порціонної і не радять зберігати її в холодильній камері в розрізає вигляді. Смак і корисні якості швидко втрачають силу.

    Шкірочка плода яскраво-жовтого кольору, іноді з зеленуватим відтінком. Стиглий плід покривається сіткою або залишається гладким і твердим. Шкірка середньої товщини, диня не мнеться. М`якоть дині соковита і волокниста, білосніжного відтінку. На смак колгоспниця солодка, з ледь помітною кислинкою і терпким ароматом. Присутня велика кількість насіння. Диня Колгоспниця спочатку не вважається гібридом.

    Плюси і мінуси сорти

    За 80 років вирощування баштанної культури садівники відзначали такі переваги дині Колгоспниця:

    • висока плодючість;
    • відмінні смакові характеристики;
    • стійкість до посухи;
    • невибагливість до кліматичних умов, складу грунту;
    • можливість транспортувати урожай на далекі відстані;
    • короткий вегетаційний період;
    • можливість збору насіння для повторної посадки;
    • порційні плоди.

    Серед недоліків дині Колгоспниця помітна схильність до грибкових захворювань. Для вирощування дині в теплиці необхідно штучне запилення. Деяких споживачів не влаштовує маленький розмір плодів. Також стиглі або переспілі дині Колгоспниця мають короткий термін зберігання.

    Чим корисна диня колгоспниця

    Серед своїх родичів диня колгоспниця виділяється множинним напрямком застосування плодів. Завдяки низькій калорійності, її рекомендують вживати в сирому вигляді і малих кількостях при дієті. У складі містяться корисні для організму людини кислоти і мінерали. Також диню рекомендовано вживати в сирому вигляді – вітаміни зберігають свою корисність.

    Зміст великого відсотка фолієвої кислоти сприяє гармонійному розвитку плода під час вагітності. Присутність вітаміну С попереджає застуду, позбавляє від нездужання. У м`якоті дині Колгоспниця міститься каротин, який покращує стан шкіри – покрив не піддається дерматиту, вирівнюється тон, немає обветривания. Нігті і волосся стають міцними, якщо вживати добову норму дині.

    Велика кількість сорти Колгоспниця діє на організм як проносне, що корисно при динної дієті, розрахованої на 3-4 дні. Вживання тиквіни поза дієти рекомендовано дієтологами за 2 години до основного прийому їжі. Насіння дині Колгоспниця підвищують чоловічу активність і є афродизіаком, корисні при лікуванні імпотенції, плануванні зачаття.

    В запашному сорті колгоспниця присутня велика кількість заліза, яке знімає стрес, налагоджує роботу серця, печінки і нирок. Вживання соку запобігає появі вугрової висипки, збільшує кількість еритроцитів при недокрів`ї, попереджає хвороба нирок. Також в м`якоті міститься серотонін, який нормалізує сон, відновлює нервові закінчення. Певну користь і шкоду диня колгоспниця надає хворим на діабет. Колгоспниця замінює цукор, але не рекомендована до вживання у великих кількостях.

    Важливо! Після дині не рекомендується пити воду або чай, можуть виникнути труднощі при травленні.

    Як вибрати диню колгоспниця

    Перед покупкою необхідно враховувати нюанси, від яких залежить смак і соковитість дині. Плоди сорту Колгоспниця дуже швидко вбирають сторонні запахи, і шорстку поверхню незручно мити від пилу, тому не варто робити покупку тиквіна у дороги і по трасі. Диня, що втратила товарний вигляд після механічних пошкоджень, не придатна до вживання.

    Від стиглої ягоди повинен виходити приємний аромат ванілі, меду і груші. В іншому випадку плід або не доспів, або його вирощували на штучних азотних добривах. Також на дотик диня колгоспниця повинна бути щільною, Постукуванням відображати глухий хлопок без деренчання. Якщо по шкірці провести пальцями, то на стиглої дині Колгоспниця з`являться борозни. Вм`ятини після натискання говорять про переспілих плодах і присутності гіркоти при вживанні.

    При виборі слід звернути увагу на плодоніжки, яка повинна бути висохлої. Місце квітки має бути пружним, але не м`яким. Готові до вживання плоди з`являються в кінці серпня або на початку вересня. У недостиглого плода м`якоть жорстка, біля основи шкірки зеленого кольору, їй можна отруїтися.

    Скільки калорій в дині Колгоспниця

    Колгоспниця майже на 90% складається з води, решта відсоток приділяється вітамінам і корисним мінералів. Калорійність дині Колгоспниця досить низька, що дозволяє вживати її не тільки тим, хто тримає дієту, але і хворим на діабет. В середньому калорійність плода на 100 г складає 30-32 ккал. Вживаючи диню в різному вигляді, людина отримує неоднакове кількість калорій. У сушеної дині міститься 340 ккал, витримка з насіння має 899 ккал. У консервованих плодах калорійність майже не змінюється – 33 ккал. Сік малокалорійний – 46 ккал, тому його частіше рекомендують до вживання в свіжому вигляді. Плодові насіння приймають в сушеному вигляді малими порціями до 100 г, щоб не отримати діарею. Заморожена м`якоть містить 34 ккал.

    Яка диня солодше – Торпеда або колгоспниця

    Суперечки на тему кращого сорту серед динь ведуться кожен сезон. Торпеда в кілька разів більше дині Колгоспниця. За формою плоди першої витягнуті і набагато важче округлого і компактного сорти Колгоспниця. На смак вони також сильно відрізняються. Виходячи з відгуків споживачів, Торпеда водянистіша, з помітним присмаком кислинки, тоді як колгоспниця солодка і в міру соковита.

    М`якоть плодів однаково білосніжного кольору, але нестиглі диню Торпеда дачники набувають частіше. Це пояснює наявністю товстої і жорсткої шкірки, тому стиглість цього сорту визначають по звуку при ударі і наявності запаху. Калорійність сорти Торпеда трохи вище – 36 ккал. Термін дозрівання у виду Торпеда трохи довше – 95-110 днів. Однак вона довше зберігається, але має менше корисних вітамінів для здоров`я.

    Як вирощувати диню колгоспниця

    Колгоспниця – теплолюбна рослина, яке вирощують як на відкритій ділянці, так і в теплицях. Адаптація до клімату дозволяє обробляти неправдиву ягоду при будь плюсовій температурі. У деяких випадках диня колгоспниця здатна перенести заморозки від до – 5 ° С. При створенні комфортних умов можна чекати великий і соковитий урожай.

    підготовка розсади

    Зазвичай для посадки дачники набувають готову розсаду, хоча деякі садівники відразу вирощують диню колгоспниця у відкритому грунті. Покупної посадковий матеріал повинен бути великим, без пошкоджень, при натисканні насіння не повинно продавлюватися. Перед замочуванням матеріал заливають водою для виявлення пустушок, які спливають на поверхню. Далі його замочують в розчині з прискорювачами зростання на 2 дні до появи перших паростків.

    Проклюнулися насіння піддають гарту – загортають у марлю, прибирають в холодильник на 15-20 годин. В торф`яні стакани з готовим субстратом насіння висаджують на глибину 5-6 см, поливають водою кімнатної температури. Склянки, лотки з розсадою ставлять у тепле місце, при денному світлі переставляють на сонячному місці. Розсада готова до пересадки, коли рослини мають 3-4 листки.

    Порада! Не можна тримати розсаду довше 30-35 днів, стебло швидко витягується, стає крихким і тонким, що ускладнює процес розвитку рослини при пересадці в грунт.

    Вибір і підготовка посадкового ділянки

    Сорту Колгоспниця необхідний великий і сонячний ділянку. Урожай буде родючим, якщо диню висадити на легкій або суглинистой грунті. Рівень знаходження грунтових вод допускається від 2 до 3 м. Обраний ділянка не повинна раніше використовуватися для посадки огірків або інших баштанних культур. Заготівлю посадкового місця роблять з осені або набувають покупної готовий субстрат. Перед посадкою його необхідно прогріти або обробити розведеним розчином марганцю.

    Для посадки в теплиці грунт заготовляють після перших заморозків пізньої осені. При низькій температурі більша частина паразитів вимерзає. Ділянка очищають від бур`янів, роблять глибоку перекопування грунту разом з перегноєм або гноєм. Диня Колгоспниця погано росте на кислотних грунтах, тому в грунт додають деревну золу або суху гашене вапно. Для теплиці можна придбати касети або торф`яні стакани з готовим грунтом. Також необхідно забезпечити постійне штучне освітлення.

    Правила посадки

    Насіння висаджують в прогрітий грунт в кінці квітня або початку травня. Крайній термін посадки – середина травня, щоб урожай встиг дозріти. Незалежно від регіону посадки, температура повітря не повинна знижуватися до + 15 ° C. В іншому випадку зростання і розвиток розсади буде припинений, рослини можуть загинути.

    Перед посадкою ділянку перекопують, роблять грядки або викопують лунки для розсади. Глибина ряду не повинна перевищувати 50 см. Грядки формують з грунту, який перемішують з органічними добривами. Колгоспниця погано переносить пересадку, тому готову розсаду висаджують разом з підготовчим субстратом або торф`яними стаканами, які допоможуть розвиватися кореневій системі дині. Відстань між рослинами від 30 до 50 см. Розсаду поливають невеликою кількістю води, присипають коріння дрібної дерев`яною стружкою.

    Полив і підгодівля

    У перші кілька тижнів рослинам необхідно забезпечити мікроклімат, тому розсаду накривають поліетиленовим куполом. На даному етапі полив здійснюють на світанку 3-4 рази в тиждень. На одне маленьке рослина має йти 1-1,5 л, дорослої дині необхідно до 5-7 л при кожному поливі. На останньому місяці визрівання плодів частоту поливу знижують до 1-2 разів на тиждень.

    В якості добрив для дині Колгоспниця можна використовувати перегній, компост, гній або суперфосфат. Останні вносять при осінній підготовці землі до посадки. Підживлення роблять на 2 місяць вирощування дині Колгоспниця. Зрідка необхідно додавати гній в малих кількостях при поливі. Рослинам не завадить розлучена селітра або калійні добрива, які вносять в грунт при дозріванні тиквіна.

    Важливо! Всі неорганічні добрива вносять в малих кількостях в комплексі з натуральними добавками.

    Формування

    Диню колгоспниця формують при наявності стебла, який починає стелитися по землі. Для шпалерної форміровкі необхідний дротяний або дерев`яний каркас, до якого підв`язують молоде рослина. У міру зростання батоги підв`язують в 3-4 місцях тканинними смужками. Для підв`язки не рекомендується брати шовкову нитку або дріт, які можуть передавити стебло. Формування під шпалеру хороша тим, що кущі сорту Колгоспниця отримують достатню кількість тепла.

    На кущах прищипують головне стебло над 4-5 листом, щоб досягти збільшення зав`язі. Якщо стебла не кріплять на шпалеру, то пришпилюють в землі. Для цього під листом викопують лунку і присипають субстратом черешок. Додатково утворилися коріння будуть витягати із ґрунту корисні речовини. Прополку і розпушування проводять при появі великої кількості бур`янів і застояної грунті. При регулярному розпушуванні коріння будуть отримувати достатню кількість кисню.

    Скільки важить диня колгоспниця

    В середньому диня колгоспниця важить від 1 до 2 кг. Перезрілі плоди втрачають у вазі 100-200 г. Вага дині з куща залежить від кількості залишених після проріджування тиквіна. З одного куща на півдні Росії можна зібрати до 7 кг, в регіонах з постійними перепадами температури всього 4 кг.

    Збір урожаю

    Молоді плоди підвішують до шпалери, щоб ті не відпадали від материнської рослини. Якщо кущі в`ються по землі, то під дині підкладають дошки або шифер, які захистять їх від гниття. Збір врожаю починають в кінці серпня або на початку вересня, коли диня набуває яскраво-жовтий відтінок і місце зав`язі починає сушитися. Плоди зеленої дині Колгоспниця прибирають в тепле і темне місце, щоб процес дозрівання пройшов за 3-4 дні.

    Після збору врожаю дині викладають на тканинний брезент в один шар на 10-12 днів під сонце. У процесі придбання товарного виду плоди перевертають через кожні 4-5 днів. Далі дині сплітають з плодоніжок в коси або зберігають в сітці в підвішеному стані. Оптимальна температура зберігання від 0 ° C до + 3 ° C, вологість повітря для сорту Колгоспниця допускається в межах 60-70%. Також урожай зберігають у дерев`яних ящиках з тканинної підстилкою в підвалі до настання зими або кінця листопада.

    Важливо! При будь-якому способі зберігання тиквіни не повинні стикатися.

    Хвороби і шкідники

    З шкідників найбільш небезпечні баштанна попелиця і павутинний кліщ. Від обох шкідників сорт обприскують 3 рази за сезон хімічного захисту рослин або розведеним розчином сірки. Як баштанне рослина помилкова ягода часто піддається грибковим захворюванням:

    • борошниста роса-
    • чорна ніжка-
    • фузаріоз-
    • мідянка і коренева гниль.

    При борошнистої роси листя жовтіє, потім покривається сірим нальотом і висихає. Хвороба також вражає дині, які сушаться прямо на кущах і обпадають. Чорна ніжка небезпечна для розсади і поширюється на сусідні рослини. Дорослий стебло починає чорніти біля основи коренів, і зараза поширюється плямами по всьому стеблу. Через кореневу систему інфікують кущів.

    Фузаріоз деформує плоди, вони втрачають товарний вигляд, листя в`яне, стебло висихає зсередини. Коренева гниль вражає коріння дорослої рослини. Мідянка помітна відразу – на листках і плодах з`являються плями іржі, плоди швидко згнивають. Грибкова хвороба поширюється на сусідні рослини.

    З метою профілактики від борошнистої роси на початковій стадії диню колгоспниця обприскуютьпестицидами, горючої сіркою. Для запобігання появи чорної ніжки насіння дезінфікують в розведеному розчині марганцю, потім розсаду присипають просіяним піском. Коренева гниль нічим не виводиться, тому видаляють уражені рослини і сусідні кущі. Фузаріоз з`являється при надлишку вологи і калійних добавках. В цьому випадку необхідно стежити за поливом і кількістю калійного добрива. При перших ознаках мідянки дині Колгоспниця обприскують фунгіцидами.

    Відгуки про дині Колгоспниця

    При нашому спекотне літо дуже довго мучилася з хворобами дині. 2 роки тому врожаю майже не було. Розчарувалася в сорті колгоспниця, але в минулому році вирішила спробувати ще раз, тому що Торпеда мені не подобається через рідкого смаку. Посадила на новому місці, проводила підгодівлю і полив за графіком. Дощів було мало, напевно, тому дині вчасно встигли. Зібрала до 10 кг з парника. Запах духмяний, плоди дуже соковиті, але зберігається всього пару місяців. Точно не впевнена, але буду пробувати вирощувати більше врожаю для продажу.

    Саджу сорт Колгоспниця останні кілька років. Так як грунт у нас практично чорноземна, то кущі навіть не удобрювати. Висадку зробила відразу у відкритий грунт, поливала регулярно. Диня швидко зростає, і перший урожай збираю вже на початку серпня. За 5 років посадки ні разу не хворіла, хоча саджу на одному і тому ж місці. Для профілактики обприскую хімікатами, від слимаків підсипаю мідний купорос під коріння. Сорт дуже хороший, але вимагає догляду.

    висновок

    Диня Колгоспниця – соковита і ароматна баштанних культур. Кущі будуть радувати дачників і садівників рясним врожаєм, якщо вчасно проводити форміровку і стежити за розвитком молодих рослин. При дотриманні агротехнічних заходів сорт Колгоспниця дасть соковиті, смачні та поживні плоди в будь-якому регіоні Росії.

    Диня “Колгоспниця”: посадка, відхід і опис плоду рослини

    Соковита, смачна і неймовірно ароматна диня є одним з найулюбленіших ласощів на обідньому столі у кінці літа і на початку осені. Солодкий м’якуш використовується як в сирому вигляді, так і в якості компонентів для салатів, морсов, випічки і ін. Окрім своїх чудових смакових якостей, диня має масу корисних речовин, широко використовуваних в народній медицині і косметології.

    Диня-це ягода, фрукт або овоч : опис

    Диня є виткою рослиною сімейства Гарбузових, роду Огірків, тобто, є баштанною культурою. Вона відноситься до однорічних рослин . Має довге стебло, яке стелеться по землі і може досягати довжини до 3 м. На стеблі розташовані множинні втечі, один з яких вважається головним. Загальна довжина усіх пагонів може досягати 30 м.

    Культура відрізняється досить переконливою, розгалуженою кореневою системою, яка йде в землю на 2-2,5 м. Основна маса коренів розташована у верхній частині грунту.

    Вам буде цікаво дізнатися про найпопулярніші сорти українських динь, про секрети вирощування і способи боротьби з хворобами і шкідниками динь..

    Листя дині має, залежно від сорту, різну форму: зубчасту, незграбну, овальну, круглу, серцеподібну. Їх колір може варіюватися від темно-зеленого до ясно-салатового. Квітки у рослини трьох типів : чоловічі, жіночі, двостатеві. Вони відрізняються чашоподібною формою, з п’ятьма зрощеними пелюстками, жовтого кольору. Плід-багатосім’яна овальна тыквина, ясно-жовтого, жовтого, білого або маслинового кольору, залежно від сорту, з шорсткою поверхнею.

    Вес дині-від 1 до 20 кг Її м’якуш має приємний, солодкуватий смак, за рахунок чого диню часто називають фруктом. Так що ж це: ягода, фрукт або овоч?

    Відповідаючи на це питання, слід враховувати не лише смак плоду, але і умови його зростання. Фрукти-це рослини, які можна знайти на деревах або кущах, ягоди-на кущах і землі. З цієї точки зору, диня відноситься до ягід.

    Чи знаєте ви? Диня, кавун і огірок по своїй будові нагадують ягоди, але відрізняються більшими розмірами і великою кількістю насіння. Вони є представниками Гарбузових і відносяться до неправдивих ягід.

    З іншого боку, дуже логічно рахувати плід овощем, оскільки диня має довге стебло, має безперечну спорідненість з огірками, гарбузом і росте, як традиційну трав’янисту рослину.

    Проте біологи сходяться на думці, що диня-плід баштанних культур, є нетиповою ягодою або неправдивою. Саме така назва закріпилася за нею у ботаніці.

    Поширення

    Численні види динь широко поширені у багатьох країнах, де переважає теплий і сухий клімат. Росте неправдива ягода на просторах Середньої і Малої Азії, на території Узбекистану, Туркменістану, Китаю, Ірану, Молдавії, в південних регіонах Європи. У Російській Федерації, в основному, вирощують скоростиглі сорти, які добре прижилися в південних регіонах Астраханською і Саратовською областей. На території пострадянських країн найбільшу популярність отримав вид дині під назвою “Колгоспниця”.

    Диня має величезну кількість сортів і гібридів, дізнайтеся як виростити гібрид дині і огірка-огурдыню і пепино-динну грушу..

    Харчова цінність “Колгоспниці”

    Цей сорт динь можна вирощувати як в теплицях, так і на відкритому грунті. Вона не призначена для довгого зберігання, але відрізняється стійкістю до перепадів температур, відмінною транспортабельністю, приголомшливими смаковими якостями і високою харчовою цінністю.

    Вітамінно-мінеральний склад плоду представлений наступними елементами:

    • вітамін С : допомагає зміцнити імунітет, підвищити захисні функції організму, бореться з погіршенням здоров’я і слабкістю;
    • вітамін А : нормалізує обмінні процеси, прискорює процес регенерації клітин шкіри, сприяє омолоджуванню організму;
    • вітаміни групи В (В1, В2, В3): беруть участь в синтезі білку, стабілізують роботу нервової системи, покращують функціонування серцево-судинної системи, відповідають за вироблення енергії;
    • фолієва кислота : бере участь в кровотворенні, допомагає зняти напругу і нормалізувати стан організму при клімаксі, забезпечує нормальний розвиток плоду при вагітності;
    • калій : підвищує мозкову діяльність, нормалізує кислотно-лужний баланс, допомагає зняти напруга і втома, швидко відновити сили після важких розумових і фізичних навантажень;
    • натрій : підтримує здоровий стан організму, бере участь в транспортуванні амінокислот;
    • фосфор : бере участь практично в усіх хімічних процесах, що протікають в організмі, допомагає підтримувати кислотно-лужний баланс, забезпечує нормальний ріст кістковою і зубною тканин;
    • кальцій : забезпечує розвиток кісткової тканини, нормалізує роботу м’язової системи, зміцнює посудини;
    • магній : приводить в норму роботу нервової системи, бореться з втомою і стресами, підвищує тонус, зміцнює стінки судин.

    Тыквина в невеликих кількостях також містить цинк, мідь, марганець, залізо і йод.

    Калорійність сирого плоду складає 33 ккал на 100 г, де БЖУ відводиться:

    Чи знаєте ви? Калорійність сушеного продукту в сто разів вища, ніж сирої ягоди. Так, на 100 г доводиться 333 ккал. Сушена диня, у більшості випадків, застосовується в якості десерту. Тим, хто бореться із зайвими кілограмами, такий десерт краще виключити зі свого раціону.

    Застосування дині

    Широкий спектр корисних компонентів у складі дині дозволяє використати її у багатьох сферах життєдіяльності людини.

    У медицині

    Високий вміст калію і магнію в “Колгоспниці” сприяє тому, що її часто застосовують для лікування і профілактики захворювань серцево-судинної системи.

    Вона є одним з головних компонентів в лікувально-дієтичному живленні, оскільки дозволяє:

    • позбавити від замків і налагодити роботу травної системи;
    • запобігти розвитку анемії;
    • поліпшити функціонування бруньок, печінки;
    • полегшити стан при сечокам’яній і желчнокаменной хворобах.

    М’якуш дині багатий на “гормон щастя”-серотонін, який бореться з нервовими стресами, депресією, нормалізує сон. Аскорбінова кислота позитивно впливає на кишкову флору, зміцнює імунітет, знижує ризик простудних захворювань.

    Насіння плоду застосовується для лікування проблем чоловічої потенції, вони покращують функціонування репродуктивних органів, активізують чоловічу силу. Жінкам диня допомагає при вагітності і клімаксі.

    Читайте чим корисні для жінок: слива, насіння соняшнику, хурма, калина червона, волоські, кедрові і бразильські горіхи..

    У сучасній медицині неправдива ягода використовується для очищення кишковика. Волокна тыквины виводять з організму радіонукліди, токсини, солі важких металів і інші шкідливі речовини.

    Оскільки в продукті є присутнім ликопин-речовина, блокуюча розвиток ракових клітин, то його застосовують для профілактики захворювань онкологічного характеру.

    У косметології

    Основним з головних компонентів дині є бета-каротин, який дозволяє відновити природний колір шкіри, бореться зі зморшками і передчасним старінням, допомагає зберегти здоров’я волосся і нігтів.

    Маски для особи з м’якуша добре зволожують і живлять шкірні покриви, борються з сухістю і лущенням, усувають запалення, освіжають і очищають шкіру, перешкоджають утворенню зморшок. У косметології продукт застосовують також для виведення пігментних плям і веснянок. Широко використовується “Колгоспниця” для усунення проблем з волоссям: для надання їм блиску, зміцнення цибулин, боротьби з лупою.

    У кулінарії

    Стигла ягода має чудовий смак і соковитість, що дозволяє використати її в якості самостійного продукту або інгредієнта до інших блюд. Її висушують, заморожують, в’ялять, готують різноманітні варення, джеми, цукати. Дуже популярна ягода у складі коктейлів, соків, лікерів, як наповнювача до морозива.

    Приміром, на Сході сушена тыквина є незамінними ласощами під час чаювання. У країнах Середземномор’я продукт у свіжому вигляді подають разом з бужениною, шинкою, хамоном або креветками. У Італії плід смакують в парі з різними сирами, особливо, моцарелою.

    Важливо! При вживанні дині в сирому вигляді необхідно дотримуватися важливого правила: її рекомендується їсти через 2-3 години після їди, інакше можуть виникнути проблеми з травленням. Категорично забороняється запивати ласощі водою.

    Диню додають в м’ясні або фруктові салати, з неї готують десерти, випічку.

    Вирощування у відкритому грунті

    Сорт “Колгоспниця” дуже запав в душу городникам, оскільки він надзвичайно простий у відході, має високу стійкість до низьких температур і дозволяє добитися багатого урожаю.

    Щоб отримати хороші, солодкі і соковиті плоди, необхідно знати деякі особливості вирощування “Колгоспниці”.

    Особливості вирощування

    При висадці дині слід враховувати, що для її комфортного зростання потрібний багато вільного простору і хороше освітлення. Між кожною лункою має бути відстань 80-100 см При виборі місця для грядки краще віддавати перевагу сонячним ділянкам, які захищені від холоду.

    Диня любить поживну землю, тому грунт рекомендується підгодувати мінеральними добривами, перегноєм, надати їй рихлості, додавши трохи річкового піску.

    Навесні в грунт вносять калійні добрива, підживлюють фосфором.

    Рекомендуємо вам прочитати як підвищити родючість грунту..

    Підготовка до висадки насіння

    Важливим етапом в посадці дині є правильна підготовка насіння.

    Використати можна як покупне насіння, так і вирощені самостійно. При виборі сировини з магазину слід віддавати перевагу тим, які більше за інших. Перед посівом залийте їх водою, і усе, які спливли, приберіть. Высеивать треба тільки повноваге насіння, яке опустилося на дно.

    Підготовка насіння припускає наступне: рекомендується опустити насіння в теплу воду (близько +35 °С), витримати їх при кімнатній температурі. Через добу насіння треба загорнути в сухий рушник і перекласти в холодильник на 20 годин. Таке “загартоване” насіння повністю готове до висадки.

    Вирощування розсади

    Після “загартування” насіння висаджує в грунт для формування розсади. В якості місткості для майбутніх паростків чудово підійдуть одноразові пластикові склянки, які наповнюються грунтом, насиченим торфом, золою і піском, в співвідношенні 9:1:1 (на 10 л почвосмеси).

    Можна використати вже готові торф’яні скляночки, які надалі дадуть можливість захистити кореневу систему від ушкоджень при висадці у відкриту землю.

    Процес посадки складається з декількох етапів:

    1. За 2-3 дні до передбачуваної висадки насіння слід вийняти з холодильника, перекласти у вологий рушник, поставити в тепле місце.
    2. Насіння висаджує в місткості по 2 штуки, на глибину до 5 см
    3. Місткості перекладають в тепле місце, з температурою не нижче +20 °З днем і + 15 °З ніччю.
    4. Через тиждень почнуть пробиватися перші паростки. Після того, як на них з’являться три повноцінні листочки, розсаду слід прищипнути, щоб з’явилися бокові пагони.
    5. Щоб уберегти розсаду від “чорної ніжки”, необхідно забезпечити регулярне помірне зволоження і присипати грунт біля стебла піском.

    Насіння висівають в квітні, а розсаду висаджують в грунт через 25 днів після її зростання.

    Посадка в грунт

    Висаджують розсаду в раніше підготовлений, грунт, що підживлює, добре розпушений. У землі слід зробити невеликі лунки, відстань між якими має бути не менше 80 см Оскільки диня відноситься до теплолюбних рослин, то її висаджувати необхідно в період, коли вже точно не очікується заморозків, інакше рослина загине.

    Розсаду акуратно разом з грунтом витягають з торф’яної скляночки або прямо в нім висаджують в підготовлені лунки. Заздалегідь в лунки заливають невелику кількість води, додають перегній. Рослини саджають так, щоб над рівнем землі виднілася частина земляної грудки. Потім паростки поливають і засипають грунтом, не сильно трамбуючи.

    Досвідчені городники радять в перші два тижні після висадки забезпечити розсаді тінь. Для цього споруджують спеціальний захист.

    Особливості відходу

    Оскільки в травні можуть спостерігатися різкі перепади між денною і нічною температурою, то краще укрити паростки пластиковими пляшками або ПВХ-плівкою. Вже у кінці травня термозащиту можна знімати, більше в додаткових заходах проти низьких температур рослина мати потреби не буде.

    Диня-вологолюбна культура і вимагає регулярного поливу. У жаркі дні слід забезпечити їй максимальне зволоження. Інтервал між зрошуваннями-2 дні. Для молодої рослини достатня кількість води складає не менше 1,5 л, для дорослого-3-3,5 л.

    Важливо! Поливати тыквины треба відстояною водою з лійки. Неакуратне, інтенсивне зволоження за допомогою шланга може пошкодити крихку, ніжну, таку, що знаходиться на поверхні, кореневу систему.

    В період дозрівання плід може відриватися від материнської рослини. Щоб цього не сталося, рекомендується помістити неправдиву ягоду в сітку або пластикову місткість, підвісити на спеціальну підпору.

    Збір урожаю і зберігання

    “Колгоспниця” відноситься до ранніх сортів, тому вже через 2 місяці можна збирати урожай. Дуже важливо не давати зрілим плодам довго залишатися на грунті, оскільки вони починають псуватися, підгнивати. Зрілість тыквины визначають за кольором шкірки: як тільки вона придбає жовтий або темно-жовтий відтінок-плоди готові до збору.

    Окрім цього, місце, де була квітка, стає м’якшим, що дозволяє легко відокремити ягоду від плодоніжки.

    Зібрані дині зберігають в сухому, добре провітрюваному місці, при кімнатній температурі, окремо від інших овочів або фруктів. Недозрілі плоди прибирають в темне, сухе і тепле приміщення. Оптимальним рішенням буде зберігання дині в льосі, в окремому відсіку, при температурі +8-10 °З і вологості повітря близько 60 %.

    Вам буде корисно прочитати які заготівлі можна зробити з дині..

    Висока вологість спровокує гниття плодів, а низька-їх усихання. Треба стежити за тим, щоб тыквины не торкалися один до одного. Можна розташувати ягоди на тирсі, в ящиках з піском або підвісити.

    Якщо хвостик у плоду відпав, місце, де він знаходився, треба залити парафіном, який узабезпечить від попадання інфекції. Слід щомісячно проводити візуальний огляд плодів і прибирати зіпсовані.

    Відгуки користувачів мережі

    Живу в приватному будинку, у нас великий город і тому посадити намагаємося усе. У тому числі і баштан. Дуже сильно люблю їсти дині. Саджаю цей сорт вже 4 роки, мені подобається, урожай ще ніколи не підводив. Динька Колгоспниця вляется найпопулярнішим сортом, сорт середньостиглий і поширений. Зберігаються плоди дуже добре, так само не псуються при перевезенні. Я відвозила в село бабусі. От як раз у неї те і були проблеми з урожаєм, погане насіння купила і нічого не зійшло. Я з плодів роблю джем і повидло, консервую у баночки, а потім взимку така вкуснотища виходить. Відкриваємо баночку і смакуємо.

    Сама рослина з тонким стеблом, добре плентається в длинну. Плоди выростают кулясті, жовто-оранжевоо кольори, гладкі на дотик. При розрізі плоди ми бачимо білий м’якуш, на смак вона дуже сладенькая і хрускотить, а як вона пахне… Я просто не можу передати вам словами аромат зрілої дині. Дуже смачні плоди!

    Після сходу треба почекати приблизно близько 80-90 днів і плоди вже дозріють. З однієї рослини ( плетучого куща ) ми з чоловіком збираємо до 5 кг

    Урожаю вистачає на усю сім’ю і закрити у баночки для вкусняшек на зимовий період. Іноді навіть продаємо і пригощаємо знайомих і друзів! Ось такі ось хороше насіння колись я купила! Досі вдячна жінці, яка підказала на ринку купити мені це насіння. а. darinkaa http://otzovik. com/review 925028.htmll

    У мене на моєму присадибному ділянки дині дуже важко адаптуються, але “Колгоспниця”, мене приємно порадувала. Кожне насіннячко вилізло. Наступного року, я так само її купівлю, оскільки забула зібрати насіння зі своїх диньок. Смак дивовижний, медовий, соковитий. Але, не в якому випадки не можна саджати поряд з кабачками або гарбузами, оскільки вони дуже легко запилюються і очікуваний смак абсолютно інший. На жаль, я не можу зараз виставити фото пакетика, оскільки зараз не сезон. Плоди у мене були невеликими, приблизно по півтора кілограми, але на вкус – це не впливало. Поливала я їх не щодня, але були соковитими. Усім дачникам, хто саджає дині, я рекомендую узяти саме сорт “Колгоспниця” /> lenka-angel007 http://otzovik. com/review 2637197.htmll

    “Колгоспниця”-ароматна, корисна, смачна диня, яка є незамінними ласощами для дорослих і дітей в літню пору. Вона не вимагає особливого підходу при вирощуванні, стійка до температурних перепадів, невибаглива у відході. При дотриманні деяких нескладних правил її висадки, вона здатна порадувати городників багатим урожаєм і сонячними, медовими плодами.

Про автора

admin administrator