Добриво вишні після цвітіння

Авторadmin

Добриво вишні після цвітіння

Догляд за вишнею восени і її підживлення

Технологія і догляд за вишнею восени: причини і основні дії. Обробка приствольних кіл. Підгодівля і добриво вишні та черешні: терміни та перелік добрив. Схема обрізки.

Майже половина дерев в моєму саду — вишні, ростуть ще й кілька черешень. Є різні сорти. Влітку можна насолодитися прекрасними соковитими і корисними ягодами, листочки використовую в консервації. За багатий урожай, який дарують ці прекрасні дерева я намагаюся приділяти увагу не тільки навесні. Хочу розповісти, що собою являє догляд за вишнею восени, як приготувати дерево до зими, в чому полягає обробка, і яка підживлення рекомендується.

Основні етапи догляду за вишнями та черешнями восени

Щоб дерево радувало відмінним урожаєм, необхідно доглядати не тільки у весняні місяці, але і не менше приділяти часу в осінній період. Дуже важливо правильно підготувати дерево до зимових місяцях. Розглянемо основні кроки, що потрібно зробити в першу чергу.

Чим важливий догляд восени?

У ці місяці деякі заходи більш важливі, ніж у весняний період.

  • Так як вишня починає цвісти досить рано, то і закінчується період спокою теж раніше, ніж у багатьох плодових дерев. Тому, якщо ви внесете добриво восени, то дерево отримає необхідні поживні речовини після фази спокою швидше.
  • Коли закінчиться період збору врожаю, можна обробити рослина різними препаратами (у тому числі містять хімічні речовини) від хвороб, вірусів і шкідливих комах. Зробити це можна абсолютно спокійно, не побоюючись за здоров’я.

Правила підгодівлі вишні

Щоб зібрати відмінний урожай, необхідно не тільки регулярно поливати і захищати дерево від шкідників, а й підгодовувати його. Під час догляду за садовими рослинами важливо приділити особливу увагу процесу внесення мінеральних і органічних добрив, які є головним джерелом зростання. Підживлення здійснюється кілька разів за сезон.

Вишню слід підгодовувати кілька разів на сезон

Підживлення при посадці

Внесення мінеральних речовин є невід’ємною частиною посадки саджанців в грунт. Після поливу обраного для культури місця обов’язково слід удобрити грунт – корисні речовини допоможуть дереву набратися сил і зростання. Для вишні, як і для сливи, найкраще підійде суміш з суперфосфатів і органічних речовин.

Добриво для вишні розраховується елементарно:

  • 35-45 г – суперфосфату;
  • 500-1000 г – золи, в залежності від розміру саджанця;
  • 25 г – калію;
  • 2 відра – компосту (свіжий гній брати не можна).

Цього дереву має вистачити на перші 2 роки життя. Додатково вносять азотні добрива, щоб деревця в період активного росту не відчували дефіциту корисних мікроелементів.

Весняна підгодівля

Мінімум тричі проводиться підгодівля вишні навесні. У перший раз це необхідно зробити до того, як дерево почне активно цвісти. Кращий час для процедури – перші числа травня. Підгодовувати саджанці рекомендується азотними добривами. Використовують аміачну селітру або сечовину (з розрахунку не більше 120-125 г).

Оскільки в цей час на деревце мало листя, обприскувати його неефективне. Добриво слід вносити безпосередньо в грунт, щоб корисні речовини надходили відразу в прикореневу систему. Для цього мікроелементи розлучаються у воді, якою потім поливається рослина.

Точно так же рослина слід підгодовувати і під час цвітіння. Після того, як повністю розпустяться квітки, можна почати удобрювати саджанці органічними речовинами.

Чим підгодувати вишню навесні: кращий вибір – курячий послід, зола і перегній. Важливо правильно розрахувати дозу, інакше замість гарного дозрівання плодів можна досягти зворотного ефекту і, перенаситив дерево корисними речовинами, травмувати кореневище.

Послід – доступне і ефективне добриво, яке благотворно впливає на рослину, допомагає перерозподілити внутрішні сили і направити їх на швидке зростання. Приготувати суміш нескладно:

  • в велике відро (не менше 10 л) налити 4,5 л води і додати 1 кг курячого посліду;
  • залишити розчин на 48 годин в темному місці.

За цей час добриво почне бродити. Перш ніж поливати культуру, суміш потрібно розвести ще в 5 л води. Підживлення вишні під час цвітіння здійснюється методом перекопування грунту в пристовбурних кіл. Якщо в цей час випадає мало опадів, краще зробити суміш для поливу. В кінці цвітіння удобрювати потрібно так: змішати в рівних пропорціях гній з придбаної заздалегідь в спеціальному магазині органічної сумішшю. Мікроелементи, які містять натуральні добрива, допоможуть підготувати дерево до процесу плодоношення і забезпечать зав’язь.

Розприскувати добрива можна лише на зміцнилися саджанці, яким виповнилося не менше 2,5 років. Крім листя корисні мікроелементи в цьому випадку наносяться на наземні пагони і стовбур вишні. Кращий час для проведення подібної процедури – хмарно з проясненнями.

Під час обробки саду необхідно використовувати спеціальний інвентар і засоби захисту: гумові рукавички, респіратор.

Підживлення вишні після цвітіння може проходити іншим методом. Для цього саджанець по периметру обкопувати не надто глибокою траншеєю, куди потім і вноситься добриво. Щоб на деревах не обсипалася зав’язь, в червні потрібно організувати полив сечовиною. Не забувши після проведеної процедури через кілька тижнів, вже в липні, додати в грунт суперфосфат (350-450 г) і калій (100-200 г).

Літнє підживлення

В період інтенсивного плодоношення саджанці продовжують потребувати корисних речовинах. Влітку садові культури слід удобрювати кілька разів поспіль.

Підживлення вишні влітку полягає у внесенні органічних речовин. Це може бути перегній або зола. Деякі садівники спеціально садять поруч з вишнею сидерати – рослини, які згодом використовують для добрива грунту.

Азотні добрива необхідно внести за цей час тричі. Перший раз удобрювати дерева слід в липні. Повторити процедуру необхідно мінімум через 3 тижні.

Якщо за зовнішнім виглядом вишні помітно, що дереву не вистачає поживних речовин або воно відстає в зростанні, можна провести позапланову підгодівлю. Саджанці поливають розведеними добривами.

Для збереження плодів корисні мікроелементи вносяться прикореневим методом – такий спосіб дозволяє рослинам відразу ж увібрати всі добрива.

Осіння підгодівля

Підживлення вишні восени полягає в застосуванні мінеральних добрив. Щоб підготувати рослину до зимового періоду і підживити його після збору врожаю, садівники використовують готовий комплекс речовин, куди в обов’язковому порядку входять магній, фосфор і кальцій. Добриво, в якому міститься безліч корисних речовин – деревна зола. Вносити її слід в момент перекопування грунту на глибину не менше, ніж на 5-8 см.

Особлива увага восени, після збору плодів, слід приділити кислотності грунту. Можливо, необхідно організувати побілку дерев лікувальної вапном. Для цього застосовують пушонку і крейда. Вапно необхідно обов’язково замочити водою (10 кг речовини на 5 л води), акуратно розмішати все грудочки.

Підживлення вишні після збору врожаю проходить в момент підготовки саду до зимівлі і тільки після санітарної обрізки вишень. Якщо у дерева опало листя, це сигнал, щоб внести корисні речовини восени останній раз перед настанням холодів.

Подальший план підгодівлі вишні

Через 5 років в алгоритм підгодівлі для вишні слід внести корективи. Навесні дерева удобрюють за допомогою аммофоскі. Найбільш відповідний для цього період – кінець травня, коли вишня вже цвіте. Полив рослин здійснюється в наступному співвідношенні: 30 г добрив на 10 л відстояної води.

Після збору врожаю, в кінці серпня-початку вересня, настає час вносити органічні речовини. Універсальне дію на рослину надають компост і перегній. Для збагачення суміші можна додати туди 150-200 г калійної солі.

Також раз на 5 років слід проводити обробку дерева вапном, але не можна поєднувати добрива та побілку. Краще організувати ці процедури в різні дні.

Побілка вишні проводиться раз в 5 років

Правила внесення підгодівлі

Як проводити підгодівлю вишні, багато в чому залежить від віку дерева, тому що молоді та дорослі саджанці удобрюють по-різному. Перед тим як приступити до посадки дерева, слід обов’язково перевірити склад грунту. Найбільше для вишні підходить супіщаних земля, у якій кислотність дорівнює 7,0.

Щоб перевірити рН грунту, можна скористатися спеціальними лакмусовими смужками. Якщо рівень кислотності набагато вище норми, його потрібно знизити. Для цього в грунт вносять золу або доломітове борошно. Робити це необхідно за 2-3 місяці до моменту посадки дерев.

Якщо приріст молодого саджанця практично не спостерігається, восени в обов’язковому порядку необхідно удобрити вишню – 100 г суперфосфату і 5 кг перегною. Для поліпшення плодоношення дерева можна скористатися сумішшю перегною, компосту і сечовини. Після поливу добривами грунту навколо саджанця потрібно гарненько розпушити грунт.

Якщо вишні виповнилося 4 роки, необхідно поступово збільшувати інтенсивність підгодівлі. Щоб було зручніше вносити корисні речовини, рекомендують прокопати навколо дерева невеликі борозенки і поливати грунт розчином добрив.

На п’ятий рік використовують вітамінізовані речовини. В одній ємності змішують суперфосфат, калій і гній (1 відро на вишню). Перед застосуванням додають розчин деревної золи (з розрахунку 2,5 ст. На 10 л води). Добрива слід вносити в прокопані навколо дерева борозенки. Після поливу їх потрібно акуратно присипати грунтом.

Старі дерева підгодовують постійно. Кількість внесених добрив повинно бути збільшено в рази. Так вишня у віці 9 років повинна отримувати в 3 рази більше корисних речовин, ніж молодий саджанець. Важливо уважно стежити за зовнішнім виглядом дерева, воно просигналізує про брак мікроелементів. Подібними знаками є темні плями на листі і плодах вишні.

Доломітове борошно знижує кислотність грунту

Види добрив

Кращі варіанти підгодівлі вишні:

  • Органічні речовини. Такий вид підгодівлі допоможе рослині отримати мікроелементи, необхідні для формування плодів, підвищення врожайності вишні. В якості добрива використовують курячий послід, компост і сидерати (зелені рослини). Найулюбленіший вид органіки у вишні – гній. Свіжим ця речовина використовувати не рекомендується, оскільки воно може завдати шкоди кореневій системі дерева. Як зелених добрив використовують подрібнену суміш з кропиви та ін. Бур’янів, які для цього спеціально перегниває в компостній купі. Прекрасними сидератами будуть гірчиця, горох, конюшина, гречка і боби. Восени ці рослини починають активно перегниватимуть, тим самим забезпечуючи грунт корисними речовинами.
  • Азотні суміші. Ці добрива допомагають саджанців активно рости в весняний період, забезпечують формування молодих пагонів і густий порослі. Для підгодівлі вишні застосовують сечовину, амоній і кальцієву селітру. У вигляді гранул розсипають навколо дерева карбамід, який живить коріння саджанця. Вишні сигналізують про брак азоту. Листя втрачають насичений красивий зелений колір, скручується й обсипається. Важливо не переборщити з внесенням добрив, інакше вся сила рослини буде спрямована на створення нових пагонів і величезною листя. Перенасичення азотними добривами негативно впливає на вишню: на дерево нападають хвороботворні грибки, плоди дрібнішають, воно починає страждати від перепаду погодних умов, які спостерігаються з приходом осіннього періоду.
  • Фосфорні добрива. Цей корисний мікроелемент – джерело внутрішньої енергії і життєвих сил рослини. Фосфор відповідає за розвиток кореневища, цвітіння і формування зав’язі на вишні. До цього виду добрив відносяться суперфосфат, амофос, кісткове борошно. Якщо рослині не вистачає фосфору, воно набуває синюшного відтінку, листя починає опадати. Погано впливає на вишню і надлишок фосфору, який провокує швидке старіння культури.
  • Калійні речовини. Калій підтримує обмінні процеси в саджанцях. Завдяки збалансованому вмісту цього мікроелемента, дерево стійко до прояву зовнішніх чинників: перепадів температури, хвороботворним грибків, посухи. Якщо вишні недостатньо калію, вона зупиняється в розвитку, плоди дрібнішають, листя опадає і саджанець виглядає хворим і чахлим. Для добрива садових культур застосовують хлористий калій, калійну сіль і селітру.

Висновок

Підживлення вишні повинна проводитися в обов’язковому порядку. Без цієї процедури дерево виснажиться і не зможе добре плодоносити і розвиватися. Робити це слід регулярно протягом усього сезону (з весни по осінь). Існує 2 способи внести добрива: прикореневій полив розведених у воді мікроелементів або обприскування листя вітамінізованої сумішшю. Старе дерево потребує більшої кількості добрив, ніж молодий саджанець. Недолік, як і надлишок корисних речовин може негативно вплинути на розвиток вишні, тому головне – дотримуватися балансу і стежити за рослиною, яке обов’язково дасть знати, що воно потребує корисних речовинах.

Related Posts:

Про автора

admin administrator