Догляд за ялинкою в горщику в домашніх умовах

Авторadmin

Догляд за ялинкою в горщику в домашніх умовах

Як доглядати за живою ялинкою в горщику

Підходять до завершення новорічні свята, і шкода викидати їх головний символ – ароматну живу ялинку. Любителям флори у багатьох країнах сподобалася вдала альтернатива – ялинка в горщику. Її можна зберегти в приміщенні до настання тепла з подальшою пересадкою на присадибній земельній ділянці.

Для того, щоб рослина прижилася, нормально розвивалося, слід вивчити і дотримуватися основних правил його придбання, догляду.

вибір рослини

При покупці сорти саджанця хвойного деревця потрібно враховувати його пристосованість до життя в холодних умовах нашої кліматичної зони. Оптимально підійдуть:

  • звичайна ялина або сосна;
  • карликова ялина коника в горщику;
  • їли колючий, сербська;
  • декоративні блакитні ялини голландських, датських, північноамериканських або російських сортів;
  • ялиця, що виростає в Сибіру, ​​Кореї або на кавказьких горах;
  • колоновидна західна туя.

Вибираючи саджанець, потрібно переконатися, що його не вчора пересадили в горщик або діжку. Для цього досить акуратно поворухнути стовбур, розгребти верхній шар грунту. При появі сумнівів попросіть продавця акуратно витягнути рослину, огляньте кореневий кому, стан кореневої системи. Вона повинна бути не пошкодженою і густо розгалуженою.

Їли люблять зміст в підкислених грунтових сумішах на торф`яній основі. Якщо деревце вирощувалося з самого початку в одній ємності, корінці рослини будуть рівномірно розташовані по всьому горщика. Його розмір повинен бути пропорційний кроні живої ялинки в горщику. Мініатюрні діжки, горщики найчастіше свідчать про застосування різних стимуляторів росту і малу ймовірність вдалою подальшої пересадки таких хвойних рослин на дачній ділянці біля будинку.

Щільна, пофарбована в один колір хвоя, зміцніла коренева система свідчить про здоров`я саджанця, хороших перспективах його подальшого зростання.

Надійні місця покупки їли – розплідники і спеціалізовані садівничі магазини. Зараз у великих містах почав з`являтися найгуманніший спосіб використання ялинок. Після вирощування в спеціальних розплідниках їх пропонують покупцям взяти в оренду на новорічні свята терміном на 17 днів. Після цього орендар повертає рослина в розплідник, де за ним доглядають досвідчені фахівці, а з настанням тепла висаджують їли в лісопарках, на алеях, інших призначених місцях.

Щоб не пошкодити гілочки, стовбур деревця, не перевантажуйте його іграшками, прикрасами та гірляндами.

Ялинка в горщику: як доглядати в квартирі

Декоративні хвойні рослини примхливі і чутливі до висвітлення, вологи, змістом при оптимальній температурі.

Після покупки не варто відразу встановлювати дерево на почесне тепле новорічне місце. Кілька днів в прохолодному приміщенні з достатнім припливом повітря дозволять йому краще пристосуватися до нових умов. На свято ставте ялинку подалі від батарей і інших опалювальних приладів.

Після Нового Року та Різдва краще відразу перемістити ялинку на засклений балкон.

Ялина в горщику в домашніх умовах вимагає ретельного догляду. Грунт для її змісту потрібно регулярно підтримувати у вологому стані, не допускаючи пересихання або перезволоження. Хвою, гілочки постійно (не менше 5 разів на добу) обробляти розпилювачем води. Знижена вологість може привести до засихання і загибелі декоративна рослина. Щоб дерево рівномірно висвітлювалося, рекомендується періодично повертати його навколо осі. Це забезпечить рівномірний колір хвої, зменшить ризик виникнення хвороб. Щоб уникнути опіків слід берегти рослину від попадання прямих сонячних променів.

Їли особливо сприйнятливі до перепадів температур. Необхідно забезпечити їх постійне утримання при температурі від 0 до 10 градусів тепла, постійний приплив свіжого повітря. Якщо на балконі стане дуже холодно, можна додатково укутати деревце теплою ковдрою, соломою, сіном.

Взимку ялинки в горщику знаходяться в стані спокою, тому не слід їх удобрювати або підгодовувати.

Особливості окремих сортів

Сербська (балканська) ялина серед любителів хвойних рослин вважається найстрункішою.

Її декоративні сорти Гном (висота в дорослому стані до 1,5 метрів) і Нана (висотою до 3 метрів) відмінно виглядають на новорічному святі.

Серед блакитних (колючих) ялин в горщику великим попитом користуються декоративні сорти:

  • напівкарликова Едіт з гармонійними формами і сіро-блакитний хвоєю;
  • Фат Альберт з яскравим забарвленням і правильної кроною;
  • зелена з блакиттю Глаука Глобоза з кулястої кроною.

Як доглядати за популярною канадської ялинкою Коніка в горщику знають багато російських флористи. Вона росте дуже повільно, щорічний приріст становить до 5 сантиметрів. Навіть у дорослому стані висота рослини рідко досягає одного метра. Живильним грунтом рослині служить земляний дерен з домішкою листя, невеликої кількості торфу і піску. Коніка менш примхлива, ніж інші сорти хвойних рослин. Може рости в діжці (горщику) по кілька років.

Аналогом сорти є декоративна канадська конусоподібна ялинка в горщику Сандерс Блю. У їли м`яка, сизо-блакитна хвоя, річне зростання до 7 сантиметрів. При правильному догляді росте 50 років, досягаючи максимальної висоти 3 метри. Любить світло, вологу родючий грунт. У відкритому грунті витримує морози до 40 градусів.

Добре вписуються в інтер`єр мініатюрні сорти ялиці корейської:

  1. Діамант з густою темно-зеленою хвоєю. До 10 років виростає до півметра, зимостійка, любить вологу, помірне потрапляння сонячних променів.
  2. Цис в формі маленького м`якого щільного кулі. Має яскраві фіолетові шишечки. Любить вологу, підкислену супіщану грунт.
  3. Морозостійка ялиця Фразера.
  4. Оберон з подушковидної кроною.

Кавказькі і датські різновиди ялиці виділяються суворої конічною формою, м`якою пухнастою зеленою хвоєю. На Новий рік встановлюють також золотисті, прямостоячі, сизі сорти ялиць.

Фермери з Данії вдало освоїли вирощування в діжках прекрасної ялиці Нордмана, що користується в новорічні дні великим попитом в столичних містах.

Ялиці невибагливі в догляді і довговічні. Домашній догляд полягає в регулярному поливі (без перезволоження), достатній дренажі грунту. Під час висадки у відкритий грунт вони підростають по 30 сантиметрів щорічно і можуть жити до 100 років.

Великим попитом користується гірська ялиця Компакта з плоскими голками, глянцевим сріблястим переливом хвої. Поряд з пропорційної конусоподібної формою, незвичайні колірні відтінки зробили її лідером продажів живий їли в горщиках в багатьох регіонах.

Найяскравіша з блакитних колючих ялин, ХУПС, лідер новорічних урочистостей в Європі. Її головні переваги – строгий конус крони, сріблясто-сіра хвоя. Любить світло, морозостійка, невибаглива в умовах підвищеної міської загазованості і забруднення повітря.

У серії сортів звичайних ялинок в горщику виділяється німецька ялина звичайна Купрессіна. У неї оригінальна звужена яйцеподібна крона, смарагдово-зелений колір голчастою хвої. Сорт показав хорошу стійкість при заметілі і снігопадах.

весняна пересадка

З настанням тепла і достатнім оттаиванием грунту можна пересаджувати вашу зимову красуню з горщика у відкритий грунт. Бажано зробити це до початку сокоруху у рослини. Для посадки краще всього підійде вільне, освітлене місце. Пересадку здійснюємо послідовно:

  1. Готуємо простору яму, щоб коріння хвойного рослини вільно, рівномірно розляглися в приготованому просторі.
  2. На дно укладаємо піщаний дренаж глибиною 20 сантиметрів.
  3. Готуємо земляну суміш для засипки, що складається з двох частин дерну, по одній частині торфу і піску.
  4. При установці в яму коренева шийка рослини повинна знаходитися на горизонтальному рівні з землею.
  5. Засипаємо яму, пошарово ущільнюючи грунт.

Добриво при посадці використовується індивідуально, з урахуванням особливостей сорту і стану здоров`я вашої ялинки.

Поступово після кожного Нового Року на присадибній ділянці буде з`являтися новий хвойний саджанець. Ялинкова алея ще тривалий час буде радувати очі і зігрівати вашу душу.

Кімнатна ялинка в горщику: обов’язкові правила догляду за хвойною рослиною

Новий рік вже на носі, а це означає, що зараз саме час зайнятися окрасою будинку та вибором ялинки. Цього року ми пропонуємо звернути увагу на екологічнішу альтернативу “одноразової” зрубаної або штучної ялинки – живе дерево в горщику. Якщо правильно доглядати за саджанцем, він радуватиме вас вдома своїми пухнастими гілками та смолистим запахом усі свята.

Відео дня

Уважно вибирайте ялину перед покупкою

При покупці ялинки враховуйте, що вона не зможе весь час жити в горщику – навесні дерево потрібно буде пересадити у землю. Тому робіть вибір на користь сортів, що легко приживаються у вашому регіоні. Крім того, переконайтеся, що ялина була спочатку вирощена в контейнері. Справа в тому, що в процесі пересадки рослини з ґрунту можна легко пошкодити коріння, і таке дерево, швидше за все, пропаде задарма. Саджанець має виглядати здоровим: із зеленою хвоєю, без сухих гілочок та без новорічних блискіток та позолоти на голках.

Уникайте перепаду температур

Перш ніж заносити ялинку в будинок, мінімізуйте перепад температур. Якщо на вулиці мороз дайте дереву розтанути, не поміщайте ялинку відразу в тепле приміщення. Різкі перепади шкодять деревцю та послаблюють стійкість хвої до осипання. Ялиця переживе подібний температурний перепад і не втратить голок, але ялинка втратить частину хвої. Проте і для ялиці такий стрес буде шкідливий і послабить здатність дерева до акліматизації в теплому приміщенні. Ялиця не обсипається, але підсихає, як і ялинки в горщиках, тільки повільніше.

Не поспішайте вішати гірлянду

Дерева в горщиках не рекомендується тримати в теплі довше 12 днів, тому ялинку краще одягати перед новорічною ніччю. А раніше саджанець краще залишити в прохолодному приміщенні, наприклад, на балконі, або в саду, якщо ви живете в приватному будинку. Не ставте горщик поруч із батареями або каміном, щоб дерево не засохло. Відразу після свят зніміть прикраси з ялинки та винесіть її назад на холод до весни.

Регулярно поливайте

Як і у випадку з більшістю кімнатних рослин, головне – це полив. Якщо води занадто мало – голки стануть коричневими і опадуть, занадто багато – коріння почне гнити. Найкраще перевіряти ґрунт щодня. Також переконайтеся, що горщик має дренажні отвори, а під ним стоїть блюдце для зайвої води.

Також необхідно регулярно обприскувати ялинку. Воду для обприскування та поливу краще використовувати талу або хоча б відстояну кімнатної температури.

Але навіть у таких умовах ялинку не бажано тримати в кімнаті довше 3-х тижнів, оскільки найбільше хвойна красуня страждає від сухості повітря. На жаль, як би ми не хотіли, ялинка не може стати кімнатною рослиною. Для її вирощування потрібні більш прохолодні світлі умови та вологе свіже повітря.

Можна, звичайно, спробувати поселити її на заскленій лоджії, тільки якщо у вас не сонячна сторона. Але все одно немає гарантій, що вона там приживеться. Краще в безморозний день висадити ялинку в ґрунт, наприклад, на дачі або у дворі (якщо у вас є свій приватний будинок).

Коли висаджуватимете в ґрунт, сильно не поглиблюйте – потрібно залишити кореневу шийку на тому ж рівні, як і в горщику. При посадці ні в якому разі не порушуйте земляну кулю, ялинки і так погано переносять пересадку.

Але якщо вам таки хочеться кожен Новий рік вбирати власну ялинку, можна придбати одну з хвойних рослин, які найлегше адаптуються в домашніх умовах. UAportal вже розповів про 5 кімнатних рослин, які замінять новорічну ялинку.

Бажаєте отримувати найактуальніші новини про війну та події в Україні – підписуйтесь на наш телеграм канал!

Як правильно доглядати за ялинкою в домашніх умовах

Зовсім недавно придбати ялинку до нового року було заняттям не з легких.

Величезні черги, в яких стояли годинами, і не факт, що в кінцевому підсумку обзаводилися цим красивим деревом. На сьогоднішній проміжок часу все змінилося. Тепер існують цілі базари, де новорічні красуні з’являються за місяць до новорічних свят. Практично на кожній вулиці люди організовують невеликий магазинчик, де можна купити як штучні, так і живі дерева. Тут будь-яка людина може вибрати дерево, щоб воно не тільки було пухнастим і красивим, але і вписувалося в інтер’єр будинку.

На сьогоднішній проміжок часу не тільки штучні і живі ялинки користуються величезною популярністю, але і ялинки в горщиках. На протязі всіх свят такі ялинки будуть радувати вас своїм запахом, свіжим виглядом і пухнастими гілочками. Після свят її можна пересадити, наприклад, у двір в саду або на дачі, а можна взагалі залишити вдома в якості кімнатної рослини. Якщо за ялинкою правильно доглядати, то ніяких турбот вона вам не принесе.

Догляд за цим деревом в домашніх умовах нескладний, однак він вимагає дотримання деяких правил. Так як ялина – це не кімнатна рослина, вона все ж звикла до морозів, і при кімнатній температурі може вести себе дуже капризно. Купивши цю розкішну красуню, краще всього її перший час потримати на балконі, а вже потім можна вносити в квартиру або будинок. В приміщенні така ялинка повинна знаходитися подалі від опалювальних батарей.

Купівля

Якщо ви хочете, щоб догляд в домашніх умовах за горшковій ялинкою, не доставляв безліч проблем, потрібно ретельно підійти до нього на процесі покупки.

Кілька простих порад при виборі ялинки:

  • Уточніть у продавця, яка морозостійкість у пухнастої красуні. Якщо морозостійкість ялинки у горщику вище 1-3 зони регіону, в якому ви проживаєте, можна переходити до наступного пункту;
  • Вибирайте тільки здорове дерево. При покупці рослини, яке цілодобово стоїть біля прилавка, не варто сподіватися, що воно довго простоїть в квартирі;
  • Подивіться кореневу систему ялинки. Вона повинна виглядати свіжою, а грунт повинен бути вологим.

Після придбання, її можна пересадити в горщик побільше. Адже дерево в великому горщику відчуває себе комфортніше, т. к. грунт в ньому залишається вологим порівняно довше. На новорічні свята, коли ялина знаходиться при кімнатній температурі, це вкрай важливо.

Взимку ялина знаходиться на стадії спокою. Якщо ялинку після того, як купили, відразу принести в будинок, то вона може почати рости.

Кілька порад по догляду

Для догляду за горщиковими ялинками в домашніх умовах краще всього вибирати невибагливі і недорогі види – ялинка звичайна або ялина сербська.

Також можна доглядати за кімнатної ялиною – араукарії, яку можна тримати вдома хоч цілий рік.

  • Освітлення. Ялинка буде відмінно себе почувати в неосвітленій або хоча б малоосвещенной кімнаті, адже вона не потребує багато світла і тепла. Догляд за молодими пагонами потрібно здійснювати в добре освітленому місці, яке добре захищене від прямих сонячних променів;
  • Підгодівля. Такі дерева не потребують сильному добриві. Досить 1-2 рази в день, оскільки при дуже низькій вологості ялинка буде жовтіти і підсихати. Взимку поливати дерево потрібно не частіше 1 разу в місяць. Влітку ж потрібно поливати щодня, але не допускаючи перезволоження;
  • Температурний режим. Взимку догляд за красунею найкраще здійснювати в прохолодному місці, температура якого не опускається нижче +6°. При низьких температурах потрібно стежити за тим, щоб земля не замерзала. Влітку ялинку слід тримати найкраще в умовах, де немає палючого сонця. Це необхідно для того, щоб молоді паростки не пожовкли. Краще всього помістити дерево на балкон;
  • Пересадка. Ялинки в горщиках пересадку переносять особливо погано, особливо якщо коріння починають дуже сильно розростатися і заповнювати горщик, значить настав час його пересадити. Найкраще пересаджувати ялинку взимку, коли ялина знаходиться в стані спокою. Грунт для пересадки повинна бути кислою, на основі торфу. При пересадці особливу увагу слід звертати на кореневу систему. Також при пересадці не варто засипати шийку коренів, оскільки це призведе до смерті рослини;
  • Розмноження. Догляд за ялинками є захист від сонячних променів і обприскуванні.

Догляд за горшечными ялинками не доставить багато клопоту, якщо дотримуватися простих правил.

Про автора

admin administrator